Head of the Hooch

  • Hosted By Atlanta Rowing Club, Inc.
  • USRowing Registered

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, November 7, 2015
1 7:50 AM MO4x Men's Open 4x
5
2 7:52 AM MM4x Men's Masters 4x
14
3 8:05 AM WC8+ Women's College and Club 8+
31
4 8:13 AM WM8+ Women's Masters 8+
29
5 8:20 AM WOL8+ Women's College & Club Lightweight 8+
3
6 8:21 AM WY8+ Women's Youth 8+
62
7 8:42 AM MYN8+ Men's Youth Novice 8+
34
8 9:15 AM MC4+ Men's College and Club 4+
56
9 9:29 AM MM4+ Men's Masters 4+
28
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
S. De Bever/P. King/J. Rivero/W. Lutat/A. DeBever (Cox)
35.0 (45)
    Western Reserve Rowing Association (A)
E. Krengel/S. Spatny/T. Hornick/W. Donoho/E. Anthopoulos (Cox)
62.2 (51)
    Orlando Rowing Club (A)
13.1 (38)
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
B. van de Burgt/C. Hunt/R. Budell/R. McClure/P. Sanzone (Cox)
124.9 (61)
    Nashville Rowing (A)
D. Kuttelwascher/W. Weaver/J. Herring/C. Calico/M. Davidson (Cox)/
31.2 (44)
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
M. Welch/C. Campbell/B. Patz/G. Finnell/L. Rak (Cox)
90.8 (56)
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
35.0 (45)
    St. Louis Rowing Club (A)
S. Sharp/S. Condrin/D. Hooks/T. Lieb/B. Seely (Cox)
78.7 (54)
    Detroit Boat Club (A)
B. Googag/B. Chance/R. Martin/G. Momber/J. Momber (Cox)
24.3 (42)
    Alexandria Community Rowing (A)
L. Hansen/P. Heimberg/J. Green/A. Baughman/K. Snyder (Cox)
24.3 (42)
    Chicago Rowing Foundation (A)
C. Montanari/D. Sontag/T. Hillier/E. Buck/A. Watt (Cox)
15.6 (39)
    Austin Rowing Club (A)
K. Hight/K. Reinis/D. Bradford/P. Scripko/S. Chang (Cox)
67.5 (52)
    Lake Lanier Rowing Club (A)
H. Stranathan/J. Ferriss/M. Ottley/P. Sutton/J. Gaspar (Cox)
103.8 (58)
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Beaman/J. Coyne/R. Ezzell/J. Owens/J. Sichel (Cox)
124.9 (61)
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
P. Sperber/D. Kuehler/M. Makowski/N. Greer/A. Block (Cox)
110.6 (59)
    San Diego Rowing Club (A)
G. Shuster/C. Shuster/N. Shuster/K. Shuster/T. Morgan (Cox)
181.6 (68)
    Florida Athletic Club (A)
N. Self/S. Lyden/J. Catron/P. Deatrick/R. Reams (Cox)
90.8 (56)
    RowAmerica North Little Rock (A)
Y. Phillips/S. Denne/E. Tanner/G. Harrison/J. Phillips (Cox)
47.6 (48)
    Lake Purdy Rowing Association (A)
0.0 (27)
    Greater Dayton Rowing Association (A)
A. Kirdzik/B. Sobiech/J. Jewell/S. Martin/B. White (Cox)
2.7 (32)
    Chinook Performance Racing (A)
J. Cody/A. Stockly/C. Sheppard/R. Wagner/L. Wright (Cox)
67.5 (52)
    St. Louis Rowing Club (B)
P. O'Neal/N. Roenfeldt/M. Strohmeyer/D. Miner/S. King (Cox)
21.2 (41)
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (B)
C. Wasilewski/S. Lipton/K. Dikas/C. East/J. Wasilewski (Cox)
1.0 (30)
    Community Rowing, Inc. (B)
D. Snowdon/A. Milia/N. Watts/K. Dutt/E. Dwyer (Cox)
35.0 (45)
    Western Reserve Rowing Association (B)
S. Glowacki/G. Farrell/W. Rickman/D. Dressler/J. Sutcliffe (Cox)
5.3 (34)
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (B)
J. Pridmore/s. reckless/E. Bailey/S. Reid/K. Medina (Cox)
67.5 (52)
    Western Reserve Rowing Association (C)
J. O'Donnell/R. Johnson/J. Arvidsson/P. Kopp/J. Sutcliffe (Cox)
52.3 (49)
    St. Louis Rowing Club (C)
110.6 (59)
10 9:36 AM MOL4+ Men's College & Club Lightweight 4+
9
11 9:40 AM MY4+ Men's Youth 4+
80
12 10:35 AM MC8+ Men's College and Club 8+
28
13 10:43 AM MCN8+ Men's College & Club Novice 8+
45
14 10:59 AM MOL8+ Men's College & Club Lightweight 8+
2
15 11:10 AM MV8+ Men's Championship 8+
11
16 11:14 AM WV8+ Women's Championship 8+
22
17 11:45 AM WA8+ Women's Alumni 8+
2
18 11:46 AM MM8+ Men's Masters 8+
12
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
M. Boyd/R. Canavan/T. de Koekkoek/J. Smith/S. Condrin/H. Buschbacher/R. Rhodes/L. Aparicio/M. Rowell (Cox)
36.1 (46)
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
B. van de Burgt/C. Hunt/J. Newton/J. Julian/A. Townshend/S. Tabb/R. Budell/R. McClure/P. Sanzone (Cox)
115.6 (61)
    Western Reserve Rowing Association (A)
S. Glowacki/S. Spatny/T. Hornick/J. Arvidsson/E. Krengel/W. Donoho/J. O'Donnell/D. Dressler/E. Anthopoulos (Cox)
28.9 (44)
    Catawba Yacht Club (A)
T. Phillips/C. Parziale/A. Bierce/R. Fuller/R. Fuller/P. Gilmore/B. Walthall/K. Dalton/N. Teaff (Cox)
96.1 (58)
    Detroit Boat Club (A)
R. Reed/M. Wattai/S. Lovett/m. Dezsi/D. Hagen/R. Jones/J. Chlebnik/S. Ziemba/E. Brown (Cox)/
84.1 (56)
    Chinook Performance Racing (A)
J. Cody/R. Wagner/A. Stockly/C. Sheppard/M. Nash/G. Barnes/R. Reichart/R. Yokum/L. Wright (Cox)
78.4 (55)
    Chicago Rowing Foundation (A)
44.1 (48)
    Nashville Rowing (A)
D. Kuttelwascher/W. Weaver/J. Herring/C. Calico/T. Courtney/J. Davis/A. DeNunzio/H. Nuss/D. Rowland (Cox)/
44.1 (48)
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
M. Wallis/s. reckless/M. Welch/J. Pridmore/J. Dickinson/C. Campbell/E. Bailey/S. Reid/L. Welch (Cox)
62.5 (52)
    Belen Jesuit Prep School (A)
C. Sanchez/B. Gilbert/Y. Vazquez/Y. Cabrera Torres/J. Sanchez Nicolas/J. Armengol, Sr/J. Garcia/J. Wesley/R. Gamon (Cox)
28.9 (44)
    Florida Athletic Club (A)
90.0 (57)
    Western Reserve Rowing Association (B)
W. Rickman/P. Kopp/S. Liberman/R. Johnson/G. Clark/M. Kapinski/R. Abady/G. Farrell/L. Sass (Cox)
36.1 (46)
19 11:49 AM MY8+ Men's Youth 8+
71
20 12:13 PM WYN8+ Women's Youth Novice 8+
32
21 12:40 PM XM2x Mixed Masters 2x
27
22 1:00 PM WC4+ Women's College and Club 4+
69
23 1:24 PM WM4+ Women's Masters 4+
36
    St. Louis Rowing Club (A)
P. Milla/S. King/L. Perry/L. Picker/C. Sondag (Cox)
5.3 (34)
    Orlando Rowing Club (A)
103.8 (58)
    Western Reserve Rowing Association (B)
S. Romilly/C. Nardi/V. Anders/J. Jamison/E. Anthopoulos (Cox)
24.3 (42)
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
E. Jones/D. Winters/B. Bock/P. Collins/G. Hug (Cox)
103.8 (58)
    Western Reserve Rowing Association (A)
J. Goodman/L. VanLear/E. Batts/R. Luken/L. Sass (Cox)
8.8 (36)
    Tallahassee Rowing Club, Inc. (A)
M. Falconer/A. Jones/D. Tandberg/S. Morse/L. Voges (Cox)
47.6 (48)
    Alexandria Community Rowing (A)
A. Braun/B. Simonen/M. Cato/C. Swartz/S. Hoff (Cox)
39.0 (46)
    Lake Purdy Rowing Association (A)
24.3 (42)
    RowAmerica North Little Rock (A)
E. Hutchins/M. Teague/T. Flannagan/T. Berry/J. Phillips (Cox)
8.8 (36)
    Avalon Rowing Club (A)
J. Perkins/E. Atkins/C. Stockly/C. McMahon/S. O'Connor (Cox)
35.0 (45)
    Catawba Yacht Club (A)
84.7 (55)
    Austin Rowing Club (A)
C. Noskey/C. Balistreri/B. Findley/K. Fort/S. Chang (Cox)
13.1 (38)
    Greater Columbus Rowing Association (A)
M. Briggs/K. Schulz/J. Bullock/M. Esway/H. Linke (Cox)
43.2 (47)
    Composite: Oak Ridge Rowing, Atomic Rowing (A)
67.5 (52)
    Chinook Performance Racing (A)
C. Cody/N. Dynan/A. Moore/Y. Taskor/L. Wright (Cox)
62.2 (51)
    Carolina Masters Crew Club (A)
E. Jenista/S. Street/S. Rexrode/J. Drake/S. O'Neil (Cox)
18.3 (40)
    Detroit Boat Club (A)
J. Bennett/S. Katt/J. Trierweiler/H. Weger/J. Momber (Cox)
31.2 (44)
    Nashville Rowing (A)
K. Chapman/B. Primrose/K. Sutton/E. Noel/L. Delaney (Cox)/
10.8 (37)
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
C. Craytor/B. Cerny/j. Herndon/E. Bernstein/J. Faruque (Cox)
24.3 (42)
    FIT Alumni (A)
M. Clark/A. Stehno/N. Orbell/S. LaGreca/J. Hetherington (Cox)
15.6 (39)
    Lookout Rowing Club (A)
S. Baucom/K. Hughes/D. Swann/M. Dixon/T. Glidden (Cox)/
78.7 (54)
    East Tennessee Rowing Organization (A)
35.0 (45)
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
73.0 (53)
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
27.7 (43)
    Community Rowing, Inc. (A)
L. Angione/c. nelson/E. McKenna/M. Varfi/E. Dwyer (Cox)
2.7 (32)
    Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters (A)
D. Desmery/P. Nelson/B. Forman/R. Ferrandino/B. Gallie (Cox)
84.7 (55)
    Alexandria Community Rowing (A)
C. Serex/M. Sikora/P. Jones/J. Goodwin/S. Hoff (Cox)
13.1 (38)
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
S. Ballew/m. son/L. Andrade/A. Zeller/H. Levitz (Cox)
10.8 (37)
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (B)
47.6 (48)
    St. Louis Rowing Club (A)
J. Canaday/P. Francis/L. Jones/B. Seely/M. Freivogel (Cox)
62.2 (51)
    Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters (B)
J. Gulash/J. Walter/N. Paul/S. Beaton/h. richardson (Cox)
78.7 (54)
    Carolina Masters Crew Club (B)
V. Szabo/J. Caye/L. Bengson/K. Burkhardt/R. Brady (Cox)
78.7 (54)
    Orlando Rowing Club (B)
73.0 (53)
    Community Rowing, Inc. (B)
C. O'Toole/E. Bender/L. Doucett/P. Robinson/A. Holt (Cox)
57.1 (50)
    Alexandria Community Rowing (A)
J. Bright/S. Henry/G. Barbara/L. Shinners/K. Snyder (Cox)
21.2 (41)
    St. Louis Rowing Club (B)
K. Cuddeback/A. Guthrie/S. Partridge/C. Baublite/E. Henggeler (Cox)
18.3 (40)
24 1:36 PM WOL4+ Women's College & Club Lightweight 4+
12
25 2:00 PM WY4+ Women's Youth 4+
86
26 2:29 PM WCN8+ Women's College & Club Novice 8+
46
27 3:00 PM WV2x Women's Championship 2x
12
28 3:03 PM WY2x Women's Youth 2x
72
29 3:35 PM WM2x Women's Masters 2x
41
30 4:00 PM MV4+ Men's Championship 4+
22
31 4:07 PM WV4+ Women's Championship 4+
27
32 4:25 PM MA8+ Men's Alumni 8+
5
33 4:27 PM XM4x Mixed Masters 4x
18
34 4:40 PM MV2x Men's Championship 2x
24
35 4:46 PM MY2x Men's Youth 2x
71
36 5:09 PM MM2x Men's Masters 2x
26
    Composite: Jacksonville, Unaff. (USA) (A)
R. Kendall/B. Schumacher
259.3 (76)
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
c. swinford/W. Cloherty
10.8 (37)
    Louisville Rowing Club, Inc./Greater Louisville Rowing Foundation (A)
L. Acampora/D. Margolis
90.8 (56)
    Catawba Yacht Club (A)
P. Gilmore/T. Phillips
103.8 (58)
    RowAmerica North Little Rock (A)
S. Denne/A. Jacuzzi
43.2 (47)
    Greater Dayton Rowing Association (A)
W. Turner/S. Martin
39.0 (46)
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (B)
J. Kolb/A. Ratajczyk
124.9 (61)
    The Rowing Team at the University of Georgia, Inc. (A)
T. Bryant/H. Lee
0.0 (21)
    Orlando Rowing Club (A)
J. Hood/J. Hood
24.3 (42)
    Virginia Boat Club (A)
O. Barth/S. Chilmaid
67.5 (52)
    Detroit Boat Club (A)
m. Dezsi/S. Lovett/
15.6 (39)
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
S. Rivkees/W. Griffith
35.0 (45)
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
J. Robinson/G. Wheeler
110.6 (59)
    Composite: New York AC, Baltimore (A)
C. Windeknecht/M. Daemen
97.2 (57)
    Community Rowing, Inc. (A)
K. Dutt/N. Watts
43.2 (47)
    Triad United Rowing Association (A)
B. Whicker/B. Cantrell
140.0 (63)
    Nashville Rowing (A)
W. Weaver/S. Cook/
39.0 (46)
    Baltimore Rowing Club (A)
M. Shields/M. Tyrpak
1.0 (30)
    East Tennessee Rowing Organization (A)
W. Baker/S. Hakaim
0.4 (29)
    North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center (A)
S. Callahan/J. Hagan
78.7 (54)
    Chinook Performance Racing (A)
M. Nash/R. Reichart
84.7 (55)
    Great River Rowing (A)
T. Oades/j. leonard
15.6 (39)
    Composite: Detroit Boat Club, Rockford (A)
R. Anderson/A. Baur
181.6 (68)
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
r. Subramanian/D. Davis
67.5 (52)
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (C)
S. Lipton/C. East
0.1 (28)
    Community Rowing, Inc. (A)
D. Snowdon/J. Owens
43.2 (47)
37 5:22 PM XM4+ Mixed Masters 4+
22
Sunday, November 8, 2015
38 7:50 AM MY4x Men's Youth 4x
50
39 8:13 AM MYL8+ Men's Youth Lightweight 8+
21
40 8:20 AM WYL8+ Women's Youth Lightweight 8+
14
41 8:25 AM MYL4+ Men's Youth Lightweight 4+
31
42 8:38 AM WYL4+ Women's Youth Lightweight 4+
25
43 9:00 AM MV1x Men's Championship 1x
20
44 9:06 AM WV1x Women's Championship 1x
9
45 9:08 AM MOL1x Men's College & Club Lightweight 1x
15
    Oklahoma City University (B)
J. Francis
 
    Vesper Boat Club (A)
P. Ogonek
 
    Oklahoma City University (A)
M. Nelson
 
    College of Charleston Crew Club (A)
B. Perrin/
 
    Stetson University Crew (A)
A. Rouse
 
    Nashville Rowing (A)
T. Savoie
 
    Unaffiliated (USA) (B)
F. Tuttle
 
    The Rowing Team at the University of Georgia, Inc. (A)
W. Ferris
 
    University of Kansas Crew (A)
 
    Texas Crew (A)
P. Bloom
 
    Brock University (A)
J. Myers
 
    Chattanooga Rowing (A)
M. Waddell
 
    Auburn University Rowing Club (A)
T. Findley
 
    Oklahoma City University (C)
M. Couwenhoven
 
    Detroit Boat Club (A)
A. Seski
 
46 9:12 AM MMAA1x Men's Master 1x - Ages 21 to 42
16
47 9:16 AM MMC1x Men's Master 1x - Ages 43 to 54
18
48 9:21 AM MMLAA1x Men's Masters Lightweight 1x - Ages 21 to 54
11
49 9:30 AM WOL1x Women's College & Club Lightweight 1x
7
50 9:32 AM WMAA1x Women's Master 1x - Ages 21 to 42
13
51 9:35 AM WMC1x Women's Master 1x - Ages 43 to 54
11
52 9:38 AM WMLAA1x Women's Master - Lightweight 1x - Ages 21 to 54
5
53 9:40 AM MY1x Men's Youth 1x
62
    Belen Jesuit Prep School (A)
J. Garcia
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
M. Trahan/
 
    McCallie School (A)
J. Moore/
 
    Belen Jesuit Prep School (D)
C. Meagher
 
    Tampa Training Center (A)
L. Rojas
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
E. Towe/
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. Fox
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
C. Dossett
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
j. english/
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
N. Stargel
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
 
    Beaver Creek Sculling (A)
W. Martin
 
    OKC Riversport (A)
H. Park
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
H. Shanahan
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
Z. Schwartz
 
    Great River Rowing (A)
S. Micinilio
 
    St. Louis Rowing Club (A)
H. Naveed
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
S. Taylor-Brill
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
I. Kazmierczak
 
    Bishops Diocesan College (A)
S. Pienaar
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
A. Knoll
 
    Ransom Everglades Crew (A)
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
R. Teofilo
 
    Kansas City Rowing Club (A)
J. Wendt
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
 
    Gem City Crew, Inc. (A)
J. Knecht
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
R. Radulovacki
 
    Minnesota Boat Club (A)
A. Rosenflanz
 
    Chattanooga Rowing (A)
J. Huhnke/
 
    Clermont Crew (A)
B. Weissmann
 
    Atomic Rowing (A)
E. Eschenberg
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
 
    Triangle Rowing Club (A)
E. Hoster
 
    Westminster Academy Crew (A)
Z. Allsworth/
 
    Westminster Academy Crew (B)
C. Renae/
 
    Gem City Crew, Inc. (B)
C. Smith
 
    Chattanooga Rowing (B)
C. Ragland/
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
 
    McCallie School (B)
B. Lynch
 
    OKC Riversport (A)
M. Morlan
 
    Detroit Boat Club (A)
S. Koszyk
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
D. Coburn
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (B)
L. Tillery
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (B)
S. Giles
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
A. Martinez
 
    Clermont Crew (B)
A. Fogel
 
    Tampa Training Center (B)
J. Leeds
 
    Ransom Everglades Crew (A)
 
    Greater Dayton Rowing Association (B)
S. Mullins/
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
A. Romanick/
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
R. Merenfeld
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (C)
C. Kellmanson
 
    Greater Dayton Rowing Association (C)
B. Olt/
 
    Belen Jesuit Prep School (B)
J. Padron
 
    Tampa Training Center (C)
J. Miller
 
    Detroit Boat Club (B)
A. Kelly
 
    Y Quad Cities Rowing (D)
Z. Burton/
 
    Belen Jesuit Prep School (C)
N. Waterhouse
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (D)
I. Mignone
 
    Lake Lanier Rowing Club (D)
C. Ernst
 
    Belen Jesuit Prep School (E)
C. Marin
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Clark
 
54 10:00 AM WY1x Women's Youth 1x
53
55 10:35 AM MME1x Men's Master 1x - Ages 55 to 64
19
56 10:41 AM MMG1x Men's Master 1x - Ages 65+
12
    Fairmount Rowing Association (I)
R. Sargent/
288.0 (75)
    Lincoln Park Boat Club (A)
T. Conway
200.0 (67)
    Rockford Crew (A)
R. Anderson
180.5 (65)
    Lookout Rowing Club (A)
J. Crichton
200.0 (67)
    Unaffiliated (USA) (A)
G. Olmsted
220.5 (69)
    Detroit Boat Club (A)
A. Baur
253.1 (72)
    Kansas City Rowing Club (A)
S. Maynard-Moody
190.1 (66)
    St. Louis Rowing Club (A)
C. Krusa
288.0 (75)
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
A. Ratajczyk
180.5 (65)
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
D. Davis
180.5 (65)
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (B)
G. Hahn
220.5 (69)
    Lookout Rowing Club (A)
J. Disterdick
264.5 (73)
57 10:43 AM MMLE1x Men's Master - Lightweight 1x - Ages 55+
12
58 10:47 AM WME1x Women's Master 1x - Ages 55+
10
59 10:50 AM WMLE1x Women's Master - Lightweight 1x - Ages 55+
5
60 10:51 AM MYN1x Men's Youth Novice 1x
24
    Belen Jesuit Prep School (B)
A. Pacios
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
l. zumpano
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
T. Thompson
 
    Sarasota Scullers (A)
 
    Ransom Everglades Crew (A)
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
C. Moore/
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
W. Sharis
 
    Toledo Rowing Club (A)
J. Kopko
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
B. Davis
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
D. Wrenn
 
    Texas Rowing Center (A)
Z. Childs
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
B. Cooper
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
J. Feldman
 
    Lyman Rowing Association (A)
S. Ihns
 
    Beaver Creek Sculling (A)
J. Mahoney
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
 
    Texas Rowing Center (B)
E. Love
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (B)
T. Riley
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (B)
J. Tillery
 
    Greater Dayton Rowing Association (B)
J. Brook
 
    Belen Jesuit Prep School (C)
H. Prindle
 
    Belen Jesuit Prep School (D)
I. Cabrera
 
    Belen Jesuit Prep School (E)
I. Anderson
 
    Detroit Boat Club (B)
C. Preston
 
61 11:00 AM WYN1x Women's Youth Novice 1x
18
62 11:08 AM MON1x Men's College & Club Novice 1x
3
63 11:10 AM WON1x Women's College & Club Novice 1x
6
64 11:15 AM ALTA2x Adaptive M/W/Mix LTA 2x
0
65 11:20 AM ATA2x Adaptive M/W/Mix TA 2x
1
66 11:25 AM AX2x Adaptive Inclusion 2x
3
67 11:50 AM MO2- Men's Open 2-
22
68 11:56 AM MM2- Men's Masters 2-
12
69 11:59 AM MY2- Men's Youth 2-
37
70 12:13 PM WO2- Women's Open 2-
24
71 12:19 PM WM2- Women's Masters 2-
7
72 12:21 PM WY2- Women's Youth 2-
28
73 12:50 PM MO8+ Men's Open 8+
10
74 12:53 PM WO8+ Women's Open 8+
22
75 1:10 PM XM8+ Mixed Masters 8+
22
76 1:25 PM WO4x Women's Open 4x
6
77 1:27 PM WM4x Women's Masters 4x
25
78 1:33 PM WY4x Women's Youth 4x
58
79 2:05 PM XY8+ Mixed Youth 8+
45
80 2:32 PM XOY8x The Octopede (8x)
2
81 2:40 PM X24x The Stämpfli Express (24x)
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change