3rd Manny Flick / Horvat Series

  • Hosted By Philadelphia Scholastic Rowing Association
  • CANCELLED

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, April 3, 2016
1 Girls Gig/Novice 1x
1
2 Girls Freshman/Novice 2x
7
3 Girls Novice 4+
8
4 Girls Freshman 4+
5
5 Girls Novice 8+
15
6 Girls Novice 4x
9
    Academy of Notre Dame Rowing Club (A)
T. McVan/T. Shearn/R. Morris/M. Kieft
 
    Conestoga Crew Club (A)
D. Merrill/n. bertolotti/E. Lindquist/A. Lewis
 
    Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A)
 
    Strath Haven High School (A)
M. Fischer/L. Kernen/S. Cunicelli/k. chapman
 
    The Agnes Irwin School (A)
C. Zuccarini/J. Dundovich/A. Thomas/S. Yoh
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
O. Cappo/t. ahmed/G. Mastronardi/T. Venturino
 
    William Penn Charter School (A)
S. Nixon/I. Hondros/Z. Tierno/L. Alter
 
    Academy of Notre Dame Rowing Club (B)
L. Gaetano/T. Stokes/S. Weis/E. Lavin
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (B)
T. Dobson/R. He/V. Cappo/m. GRANTZ
 
7 Girls Freshman 4x
3
8 Girls Freshman 8+
12
9 Girls JV 1x
4
10 Girls JV 2x
6
11 Girls JV 4+
29
12 Girls JV 4x
14
    Baldwin School Crew (A)
H. Barnett/J. Love/G. Alston/J. Greytok
 
    Conestoga Crew Club (A)
K. Stanton/A. Green/L. Burgess/H. Culbert
 
    Egg Harbor Township High School (A)
K. Maffia/C. Tyner/A. Meeker/I. Salerno
 
    Friends Select School (A)
A. Rosha/Y. Anderson/C. Lam/R. Anthony
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
E. Rapp/G. Loughlin/J. McKernan/K. Hallahan
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
L. Zukin/A. marshall/S. Slavitt/L. Okeson
 
    Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A)
 
    Springside Chestnut Hill Academy (A)
A. Miller/S. Djerassi/M. Humphreys/G. Tasman
 
    Strath Haven High School (A)
G. Tarrant/J. Tashman/A. Alberts/L. Graham
 
    The Agnes Irwin School (A)
A. Short/M. Thomas/R. Lawrence/M. Brown-Hunt
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
I. DeGregorio/M. Dexter/J. Wittmaack/C. Callaghan
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
C. Dougherty/P. Burke/n. ahmed/Z. Hays
 
    William Penn Charter School (A)
M. Whitehead/J. Webb/M. Perry/E. Grugan
 
    Germantown Academy Crew Club (B)
L. Naber/R. Kliger/M. Fassler/E. Wescott
 
13 Girls JV 8+
15
14 Girls Ltwt 2x
9
    Baldwin School Crew (A)
S. Chen/R. Sutor
 
    Egg Harbor Township High School (A)
H. McGovern/J. Moran
 
    Friends Select School (A)
H. Cramer/M. Zarate Ramirez
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
A. MALEFAKIS/R. Genyk
 
    Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A)
 
    Teaneck High School (A)
A. Vidal/A. Vidal/
 
    The Agnes Irwin School (A)
R. Sokoll/G. D'Arcangelo
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
J. Simpson/I. D'Olier-Lees
 
    William Penn Charter School (A)
S. Zea Rincon/A. Pogrebivsky
 
15 Girls Ltwt 4+
9
16 Girls Ltwt 4x
3
17 Girls Ltwt 8+
2
18 Girls 2nd 8+
5
19 Girls Varsity 1x
11
20 Girls Varsity 2x
16
21 Girls Varsity 2-
0
22 Girls Varsity 4+
23
23 Girls Varsity 4x
7
24 Girls Varsity 8+
16
25 Boys Gig/Novice 1x
7
26 Boys Freshman/Novice 2x
6
27 Boys Novice 4+
12
28 Boys Freshman 4+
6
29 Boys Novice 8+
24
30 Boys Freshman 4x
6
31 Boys Novice 4x
7
    Conestoga Crew Club (A)
A. Dyer/D. Tada/c. fogarty/H. Sowerbutts
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
D. Walkush/A. Huang/M. Donches/P. Sobral
 
    Montclair High School (A)
L. Artale/T. Falaise/J. Laden/J. Magaldi
 
    Springside Chestnut Hill Academy (A)
D. Hoffmann/J. Xian/V. Stotle/E. Cunningham
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
A. Saladucha/D. Johnson/A. Felix/S. Rivero
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
C. Heyder/E. Brunt/G. Cogan/A. Kapadia
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (B)
M. Eagan/A. Chen/K. Henderson/L. Dougherty
 
32 Boys Freshman 8+
12
33 Boys JV 1x
12
34 Boys JV 2x
7
35 Boys JV 4+
20
36 Boys JV 4x
9
    Boys' Latin of Philadelphia (A)
D. Hill/S. Glover/M. Jiles/R. Mitchell
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
L. Cartrite/G. Arms/A. Sogo/p. choe
 
    North Arlington High School (A)
R. Camacho/A. Di Popolo/A. Contreras/M. Szklarzewski
 
    Springside Chestnut Hill Academy (A)
S. Edling/M. Greenstreet- Akman/J. Walker/K. Scholl
 
    The Haverford School (A)
H. Scarlato/C. Delaney/W. Rhodes/G. Rubin
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
T. McAuliffe/J. Newhard/H. Barnes/N. Calcagno
 
    William Penn Charter School (A)
R. Kleinman/M. Kestenbaum/D. Groshens/M. Sibson
 
    The Haverford School (B)
R. Soslow/J. Holeman/S. Dennis/C. Callegari
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (B)
J. Fritz/A. Dibble/A. Mezzomo/A. Smith
 
37 Boys JV 8+
23
38 Boys Ltwt 2x
9
    Bergen Catholic High School (A)
S. Dellapi/A. Kitz/
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
C. Seggev/D. Wentz
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
G. Sher/E. Shen
 
    Montclair High School (A)
G. Finnell/L. Daly-Smith
 
    Roman Catholic High School (A)
E. Meadows/d. knorr
 
    Springside Chestnut Hill Academy (A)
H. Smith/D. Betancourt
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
S. Daspin/S. Campbell
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
J. Baur/R. Childs
 
    Malvern Preparatory School (B)
 
39 Boys Ltwt 4x
2
40 Boys Ltwt 4+
6
41 Boys Ltwt 8+
10
42 Boys 2nd 8+
8
43 Boys Varsity 1x
7
44 Boys Varsity 2x
17
    Belleville High School (A)
J. Russo/M. Asali
 
    Boys' Latin of Philadelphia (A)
M. Crawford/C. Joynes
 
    Conestoga Crew Club (A)
E. Cain/Z. Simpson
 
    Don Bosco Preparatory High School (A)
T. Kisala/D. Sonzogni
 
    Germantown Academy Crew Club (A)
S. Trombetta/J. Taggart
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
J. Wright/A. Berghella
 
    Holy Spirit High School (A)
J. Zhong/N. Hankinson
 
    Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A)
G. Mills/Q. Cachon
 
    Malvern Preparatory School (A)
 
    Roman Catholic High School (A)
 
    Springside Chestnut Hill Academy (A)
B. Porter/C. Markos
 
    St. Joseph's Preparatory School (A)
 
    Teaneck High School (A)
C. Greeen/W. Giel
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
J. Hindes/T. Orr
 
    William Penn Charter School (A)
G. Robertson/C. Centeno
 
    Malvern Preparatory School (B)
 
    Roman Catholic High School (B)
W. Robb/A. Mulson
 
45 Boys Varsity 2-
3
46 Boys Varsity 4+
21
47 Boys Varsity 4x
9
    Conestoga Crew Club (A)
M. Amsterdam/J. Novak/G. Hamilton/J. Corr
 
    Haddon Township High School (A)
L. Brown/D. McGarry/P. Duffy/E. Tingley
 
    Malvern Preparatory School (A)
D. Brady/B. Allan/C. Lauder/S. Ward
 
    Roman Catholic High School (A)
 
    Springside Chestnut Hill Academy (A)
R. Bakes/W. Newbold/M. Wrede/C. BRAZIER
 
    The Haverford School (A)
S. Zelov/D. McKay/M. Boston/W. Pechet
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
C. Wilkinson/P. Dubois/M. Seiter/I. Soderlund
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A)
K. Currie/W. Harmer/B. Fallon/A. Grom
 
    Roman Catholic High School (B)
 
48 Boys Varsity 8+
18
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change