Greater Dayton Erg Sprint
- Jan 16, 2016
- indoor
- Vandalia Recreation Center
- Dayton, OH (USA)
- Hosted By: Greater Dayton Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, January 16, 2016 | |||||
break | Racing will start at 10:00am | ||||
1 | 10:00 AM | Mens Masters (30-39) | 1 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
B. Boehm
|
|
|||
2 | 10:10 AM | Mens Masters (40-49) | 1 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
S. Martin
|
|
|||
3 | 10:20 AM | Mens Masters (50-59) | 3 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
B. White
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
E. Walz
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Stabl
|
|
|||
4 | 10:30 AM | Mens Masters (60+) | 1 |
||
5 | 10:40 AM | Womens Open | 0 |
||
6 | 10:50 AM | Womens Masters (30-39) | 1 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
J. Duck
|
|
|||
7 | 11:00 AM | Womens Masters (40-49) | 0 |
||
8 | 11:10 AM | Womens Masters (50-59) | 1 |
||
9 | 11:20 AM | Womens Masters (60+) | 0 |
||
10 | 11:30 AM | Mens Open | 0 |
||
11 | 11:40 AM | Womens Jr Ltwt Novice | 13 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
K. WEBER
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
M. Hoover
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
M. Brady
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
L. Haines
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
K. Young
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
K. Kelly
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
J. McBurney-Buell
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
G. Brunton
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
C. McCullers
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
C. McCullers
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
G. Neal
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
K. Covert
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
A. Murdock
|
|
|||
12 | 11:50 AM | Womens Jr Novice | 6 |
||
Olentangy Rowing Club |
S. Warner
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
H. Braum
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
A. Schuliger
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
G. Brown
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
S. Flowers
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
J. Padovano
|
|
|||
13 | 12:00 PM | Mens Jr Novice | 3 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
M. Harrell
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
K. Brown
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
A. HAYES
|
|
|||
14 | 12:10 PM | Mens Jr Ltwt Novice | 4 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
J. Brook
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
N. Kaval
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
T. Alexander
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
T. Leonard
|
|
|||
15 | 12:20 PM | Womens Jr Ltwt | 7 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
M. Wesseler
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
J. Irelan
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
L. Way
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
E. Carney
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
K. Eads
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
J. Turner
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
M. Smith-Custer
|
|
|||
16 | 12:30 PM | Mens Jr Ltwt | 6 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
M. Huffman
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
S. Mullins
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
B. Olt
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
B. Whitted
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
B. Kopf
|
|
|||
Westerville Rowing Club |
R. Cackovic
|
|
|||
17 | 12:40 PM | Mens Jr Varsity | 9 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
E. Towe
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
Z. Hyer
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
L. Vanderburgh
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
C. Lovings
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
J. Wenner
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
E. Yorke
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
M. DePauw
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
H. Ferris
|
|
|||
Gem City Crew, Inc. |
C. Smith
|
|
|||
18 | 12:50 PM | Womens Jr Varsity | 16 |
||
Olentangy Rowing Club |
A. Atkinson
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
T. Brady
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
K. Marston
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
L. Kuntz
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
M. Casey
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
H. Atkinson
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
B. Albright
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
S. Albouy
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
O. Neal
|
|
|||
Olentangy Rowing Club |
S. Mazza
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
M. Hinkle
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
E. Koenig
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
J. McCarthy
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
S. Abrams
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
L. Thomas
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
M. Perry
|
|
|||
19 | 1:00 PM | Womens Masters Dash (500m) | 1 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
J. Duck
|
|
|||
20 | Mens Open Coxswain Dash 1x (1000m) | 0 |
|||
21 | Womens Open Coxswain Dash 1x (1000m) | 2 |
|||
22 | Mens Masters Adaptive 1x | 0 |
|||
23 | Womens Masters Adaptive 1x | 0 |
|||
24 | Womens Jr Adaptive 1x | 0 |
|||
25 | Mens Jr Adaptive 1x | 0 |
|||
26 | 1:10 PM | Womens 2x Relay (2x1000) | 0 |
||
27 | 1:20 PM | Mixed 2x Relay (2x1000) | 0 |
||
28 | 1:30 PM | Mixed 4x Relay (4x500m) | 1 |
||
Greater Dayton Rowing Association |
B. Sobiech/C. Jenkins/D. Hamilton/S. Martin
|
|
|||
29 | 1:40 PM | Womens Jr 4x Relay (4x500m) | 0 |
||
30 | 1:50 PM | Mens Masters Dash (500m) | 2 |
||
31 | 2:00 PM | Mens Jr 4x Relay (4x500m) | 0 |
||
32 | 2:10 PM | Womens 4x Relay (4x500) | 0 |
||
33 | 2:20 PM | Mens 4x relay (4x500) | 0 |
||
34 | 2:30 PM | Mixed Jr 4x Relay (4x500) | 0 |
||
35 | 2:40 PM | Mens 2x Relay (2x1000) | 0 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change