Stotesbury Cup Regatta
- May 20, 2016 To May 21, 2016
- sprint
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 20, 2016 | |||||
1 | Boys Freshman Eight | 42 |
|||
2 | Girls Junior Double | 29 |
|||
3 | Girls Freshman Eight | 50 |
|||
4 | Boys Junior Double | 22 |
|||
5 | Boys Junior Four | 66 |
|||
6 | Girls Junior Four | 72 |
|||
7 | Boys Freshman Quads | 15 |
|||
8 | Girls Freshman Quads | 11 |
|||
9 | Girls Ltwt Double | 29 |
|||
Academy of Notre Dame Rowing Club (A) |
E. Evans/B. Chandler
|
|
|||
Albemarle High School (A) |
R. Lloyd/E. O'Hara
|
|
|||
Baldwin School Crew (A) |
|
||||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
S. Scepansky/E. Forsyth/
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
K. Concannon/D. Merrill
|
|
|||
E.L.Crossley Secondary School (A) |
K. Partridge/J. Labricciosa/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
H. McGovern/J. Moran/
|
|
|||
Friends Academy Crew (A) |
S. Richter/A. Hutzel/
|
|
|||
Friends Select School (A) |
H. Cramer/M. Zarate Ramirez
|
|
|||
Germantown Academy Crew Club (A) |
L. Naber/N. Tang/
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
T. Curry/R. Genyk/
|
|
|||
Great Bridge Crew Club (A) |
L. Arledge/A. Hardy
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
K. Covey/S. Tatum
|
|
|||
Montclair High School (A) |
R. Brown/R. Rosenberg/
|
|
|||
North Allegheny Rowing Association/ N. Allegheny H.S. (A) |
|
||||
Ridley College Rowing Club (A) |
|
||||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
|
||||
Saint Michael Catholic Secondary (A) |
O. Jose/S. Jose
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
M. Dodd/K. Grabowski/
|
|
|||
Sir Winston Churchill Secondary School (A) |
K. Maki/C. Garvais/
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
O. Clark/M. Karoly/
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
A. Alberts/S. Cunicelli
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
R. Sokoll/G. D'Arcangelo
|
|
|||
Upper Dublin High School Rowing Association (A) |
J. Pittakas/S. Wolff
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
P. Alexander/P. Villegas
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
M. Mayfield/M. Garcia
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
J. Dugan/E. Massarelli
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
J. Simpson/I. D'Olier-Lees
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
S. Zea Rincon/A. Pogrebivsky
|
|
|||
10 | Boys Ltwt Double | 17 |
|||
11 | Girls Junior Eight | 46 |
|||
12 | Boys Junior Eight | 53 |
|||
13 | Boys Junior Quad | 26 |
|||
14 | Girls Junior Quad | 24 |
|||
15 | Girls Ltwt Eight | 14 |
|||
16 | Boys Ltwt Eight | 11 |
|||
17 | Boys Ltwt Four | 40 |
|||
18 | Girls Ltwt Four | 25 |
|||
19 | Girls Senior Double | 26 |
|||
20 | Boys Senior Double | 24 |
|||
21 | Boys Second Eight | 22 |
|||
22 | Girls Second Eight | 17 |
|||
23 | Girls Senior Quad | 20 |
|||
24 | Boys Senior Quad | 20 |
|||
25 | Boys Senior Single | 34 |
|||
Bergen Catholic High School (A) |
C. Labozzetta/
|
|
|||
Bergen County Technical High Schools (A) |
H. Hoshida/
|
|
|||
Bishop Ireton High School Crew Club (A) |
M. Gottlieb
|
|
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
B. McElwee/
|
|
|||
Boys' Latin of Philadelphia (A) |
M. Dogan
|
|
|||
Cold Spring Harbor HS/Cold Spring Harbor Rowing Association, Inc. (A) |
J. Sepanski
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
F. Wang
|
|
|||
Frank W. Cox High School Crew Club (A) |
A. Smith/
|
|
|||
Friends Select School (A) |
A. Williams III
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
B. Komita Moussa
|
|
|||
Gloucester Rowing Association (A) |
C. Holland
|
|
|||
Grimsby Secondary School Rowing Team (A) |
E. McAlpine
|
|
|||
Hatboro Horsham High School (A) |
Y. Gilad
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
J. Zhong
|
|
|||
Hylton Crew Boosters Club, Inc. (A) |
C. Lewis
|
|
|||
JEB Stuart High School (A) |
P. McGuigan/
|
|
|||
Kempsville Crew Club (A) |
D. Callahan
|
|
|||
Malvern Preparatory School (A) |
N. Rubino
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
A. Raimondi
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
L. McGrinder/
|
|
|||
Pine-Richland Crew (A) |
B. Harris
|
|
|||
Roman Catholic High School (A) |
T. Goschinski
|
|
|||
Shaker Rowing Association/High School (A) |
J. Endler
|
|
|||
Springside Chestnut Hill Academy (A) |
N. Crane
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
A. Kuzy
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
A. Applegarth
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
E. Subers
|
|
|||
Upper Dublin High School Rowing Association (A) |
J. Fernsler
|
|
|||
Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A) |
B. Caltavuturo
|
|
|||
Wakefield High School Crew Team and Crew Boosters (A) |
J. Stalica-Galeano
|
|
|||
Wayne Hills High School (A) |
J. Dawson/
|
|
|||
Western Albemarle (A) |
W. Martin
|
|
|||
William Penn Charter School (A) |
S. Flemming
|
|
|||
Friends Academy Crew (C) |
A. Holmes/
|
|
|||
26 | Girls Senior Single | 35 |
|||
27 | Girls Senior Four | 48 |
|||
28 | Boys Senior Four | 55 |
|||
29 | Girls Senior Eight | 32 |
|||
30 | Boys Senior Eight | 36 |
|||
31 | Adaptive Double | 3 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change