USRowing Club National Championships

  • Jul 13, 2016 To Jul 17, 2016
  • sprint
  • Harsha Lake
  • Bethel, OH (USA)
  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Wednesday, July 13, 2016
Events listed on Friday & Sunday are FINALS.
Heats for FRIDAY'S FINALS will take place on:
Wednesday, July 13th & Thursday, July 14th
Heats for SUNDAY'S FINALS will take place on:
Friday, July 15th & Saturday, July 16th
1 Mens Intermediate 8+
11
2 Womens Intermediate 4x
15
3 Womens U17 1x
54
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
5
5 Mens U19 4x
29
    Amadeusz Rowing Academy (A)
A. Dolido/A. Friedlander/A. Frankini/O. Bros
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
N. Lashley/D. Jouriles/O. Taby/A. Demers
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. McGuire/I. Engstrom/N. Potter/J. Gardiner
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
W. Koch/D. Swech/J. O'Brien/S. Ward
 
    Cooper Training Center (A)
J. Raab/H. LaGatta/J. Goldberg/A. Laberee
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
S. Mullins/J. Brook/D. McComas/O. True
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
C. Foster/B. Streets/P. Alexander/C. Blystone
 
    Maritime Rowing Club (A)
W. Legenzowski/J. Byrne/C. Dorsey/R. Gregory
 
    Parati Competitive Rowing (A)
E. Hoster/M. Rodriguez/N. Jablonski/E. Merida
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
P. Labbe/G. Katz/J. Zerbe/M. Agnitti
 
    Potomac Boat Club (A)
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Serger/S. Libberton/R. Smith/J. Meeker
 
    Sarasota Crew (A)
C. Jones/J. Kondapalli/J. Alvarez/C. Nagler
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Cail/C. Jen/S. Jen/J. Kushner
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Holzhauer/J. Edwards/A. Badeski/J. Pushner
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
B. Mitchell/J. Yankey/B. Hudson/J. Patterson
 
    Steel City Rowing Club (A)
G. Cain/H. Mahon/A. Lim/M. DeGregorio
 
    Texas Rowing Center (A)
Z. Childs/H. Berrier/I. Stone/C. Milam
 
    Upper River Boat Club (A)
S. Cressman/Z. Geiser/T. Butler/K. Cartin
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
M. Stroud/J. Wright/W. Hall/A. Fernandez
 
    V-Sculls (A)
D. Sorbaro/C. Ruf/A. HOWE/A. Summons
 
    Vesper Boat Club (A)
N. Egrie/A. Williams III/M. Dogan/M. Amsterdam
 
    Westerville Rowing Club (A)
Z. Thurston/N. Samson/J. Trybus/S. Sekulovski
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
j. english/A. Romanick/W. Sharis/S. Normoyle/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
P. Keenan/D. McKay/T. Russell/D. Wiener
 
    Maritime Rowing Club (B)
G. Hanauer/W. Ostrand/P. Curley/T. Ekern
 
    Parati Competitive Rowing (B)
M. Pirie/A. Colon/D. Nichols/J. Rodriguez
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
C. Scheurkogel/S. Miller/E. Martin/R. Cantrell
 
    Vesper Boat Club (B)
D. Hill/E. Tingley/A. Byrdak/T. Moyer
 
6 Womens U19 8+
37
7 Mens Elite/Senior 1x
20
    California Rowing Club (A)
J. Madura
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Randall/
 
    Craftsbury Sculling Center (A)
J. Graves
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
W. Griffith
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
J. Sanchez/
 
    Los Angeles Rowing Club (A)
M. Schaeffer
 
    Minnesota Men's Development Camp (A)
A. Holm/
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
C. Reich
 
    Ridley Graduate Boat Club (A)
W. Bryden
 
    Services Rowing Team (A)
D. Bhokanal
 
    Steel City Rowing Club (A)
Z. Petronic/
 
    Vesper Boat Club (A)
N. Goode
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
J. Schwirtz
 
    Community Rowing, Inc. (B)
L. Wilhelm
 
    Minnesota Men's Development Camp (B)
N. Tretow/
 
    Potomac Boat Club (B)
C. Buesser
 
    Services Rowing Team (B)
O. Prakash
 
    Potomac Boat Club (C)
D. Marquardt
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (F)
R. Visinski/
 
    Vesper Boat Club (Y)
M. Lacombe
 
8 Womens Elite/Senior 2-
7
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
12
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
19
11 Womens Elite/Senior Ltwt 4x
0
12 Mens U19 4+
47
13 Womens U19 2x
60
14 Mens Elite/Senior 4+
10
15 Womens Elite/Senior 2x
12
16 Mens Intermediate 2x
25
17 Womens Intermediate 4+
23
18 Mens Elite/Senior Ltwt 2x
8
19 Womens Elite/Senior Ltwt 4+
0
20 Mens U17 2x
47
21 Womens U17 4+
31
22 Mens Intermediate 2-
18
23 Womens Intermediate 1x
27
24 Mens Elite/Senior Ltwt 2-
7
25 Womens Elite/Senior Ltwt 1x
7
26 Mens U17 8+
16
27 Womens U17 4x
23
28 Mens Intermediate Ltwt 1x
41
    Case Western Reserve University Crew Team (A)
C. Ryu
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
E. Glavin
 
    Detroit Boat Club (A)
S. Malbouef
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
B. Boehm
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
B. Murphy
 
    Ithaca College Development Camp (A)
R. Tucker
 
    Maritime Rowing Club (A)
J. Gonzalez
 
    Minnesota Boat Club (A)
R. Wise
 
    Minnesota Men's Development Camp (A)
A. Martin/
 
    Nashville Rowing (A)
t. savoie
 
    Newport Aquatic Center (A)
C. Singer
 
    Occoquan Boat Club (A)
G. Alperi
 
    Osprey Rowing Club (A)
C. Boyle
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
M. Jankovic/
 
    Parati Competitive Rowing (A)
J. Castro
 
    Potomac Boat Club (A)
B. Kostoff
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
R. Harding
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
A. Loy
 
    Services Rowing Team (A)
A. Bhise
 
    Southern California Scullers Club (A)
S. Catto/
 
    Steel City Rowing Club (A)
D. Armstrong
 
    Texas Rowing Center (A)
Z. Childs
 
    Upper River Boat Club (A)
W. Leeser
 
    Vesper Boat Club (A)
D. Hartwick
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
J. Howells
 
    Amadeusz Rowing Academy (B)
K. Dworak
 
    Indianapolis Rowing Center (B)
G. Cawi
 
    Minnesota Men's Development Camp (B)
B. Chem/
 
    Newport Aquatic Center (B)
H. White
 
    Parati Competitive Rowing (B)
D. Dalpedri
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
v. roca
 
    Southern California Scullers Club (B)
B. Johnson/
 
    Steel City Rowing Club (B)
M. Coholich
 
    Texas Rowing Center (B)
C. Milam
 
    Virginia Beach Rowing Club (B)
D. Hagen
 
    Amadeusz Rowing Academy (C)
J. Fallon
 
    Newport Aquatic Center (C)
P. Emmel
 
    Parati Competitive Rowing (C)
A. Turati
 
    Southern California Scullers Club (C)
A. Margotta/
 
    Texas Rowing Center (C)
A. Villegas
 
    Virginia Beach Rowing Club (C)
R. Harvey
 
29 Womens Intermediate Ltwt 2-
12
30 Mens U19 1x
68
    Amadeusz Rowing Academy (A)
m. evans
 
    Capital Rowing Club (A)
H. Hervey
 
    Clermont Crew (A)
B. Weissmann
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
G. Johnson
 
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Heart
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Cornillie
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
B. McCombe/
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
S. Mullins
 
    Greenwich Crew (A)
C. Stich
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
J. Sears
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
C. Blystone
 
    Maritime Rowing Club (A)
K. Whoolley
 
    Newport Aquatic Center (A)
C. Harbilas
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
M. Jankovic/
 
    Parati Competitive Rowing (A)
E. Hoster
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. Baney
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
G. Katz
 
    Potomac Boat Club (A)
S. Notarianni/
 
    Queen City Water Sports Center (A)
z. streit
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Meeker
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
A. Arcasoy
 
    RowAmerica Hamilton (A)
E. Smith
 
    Sarasota Crew (A)
J. Alvarez
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Pushner
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
D. Tanasijevich
 
    Steel City Rowing Club (A)
M. DeGregorio
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
J. Virgadamo
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
N. Hannon
 
    Upper River Boat Club (A)
S. Cressman
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
R. Cantrell
 
    V-Sculls (A)
A. Howe
 
    Vesper Boat Club (A)
E. Tingley
 
    Westerville Rowing Club (A)
E. Lane
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
A. Romanick/
 
    Amadeusz Rowing Academy (B)
B. Annunziato
 
    Community Rowing, Inc. (B)
B. JOYCE
 
    Greenwich Crew (B)
M. Lee-Amezcua
 
    Lake Lanier Rowing Club (B)
P. Alexander
 
    Maritime Rowing Club (B)
W. Barker
 
    Parati Competitive Rowing (B)
N. Eastwick
 
    Resilient Rowing Club (B)
R. Smith
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
r. mcgovern
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
S. Desmond
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
J. Yankey
 
    Steel City Rowing Club (B)
H. Mahon
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
C. Finley
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
S. Flemming
 
    Upper River Boat Club (B)
Z. Geiser
 
    V-Sculls (B)
M. Farello
 
    Westerville Rowing Club (B)
N. Samson
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
S. Normoyle/
 
    Amadeusz Rowing Academy (C)
A. Dolido
 
    Community Rowing, Inc. (C)
G. Levine
 
    Lake Lanier Rowing Club (C)
C. Foster
 
    Maritime Rowing Club (C)
A. Abbruzzese
 
    Occoquan Boat Club (C)
G. Alperi
 
    Parati Competitive Rowing (C)
M. Rodriguez
 
    St. Andrew Rowing Club (C)
B. Mitchell
 
    Steel City Rowing Club (C)
A. Lim
 
    V-Sculls (C)
D. Tengdin
 
    Westerville Rowing Club (C)
T. Binnig
 
    Community Rowing, Inc. (D)
M. White
 
    Parati Competitive Rowing (D)
J. Rodriguez
 
    Amadeusz Rowing Academy (E)
K. Dworak
 
    Community Rowing, Inc. (E)
B. Feeney
 
    Amadeusz Rowing Academy (F)
J. Fallon
 
    Community Rowing, Inc. (F)
J. Gardiner
 
    Community Rowing, Inc. (G)
A. Cosentino
 
31 Womens U19 2-
27
32 Mens Elite/Senior 4x
5
33 Womens Elite/Senior 4-
5
34 Mens Elite/Senior 4-
6
35 Mens U19 2-
39
    Amadeusz Rowing Academy (A)
A. Frankini/O. Bros
 
    Community Rowing, Inc. (A)
H. Thomas/D. Sobieszek
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
D. Swech/J. O'Brien
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
C. Williams/R. Whitehead
 
    Davenport Rowing Club (A)
S. Haggerty/E. O'Connor
 
    Greenwich Crew (A)
W. Arndt/Z. Ridgway
 
    Harbor Community Rowing (A)
P. Sheehan/B. Addeo
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Schrader/Z. Diaz
 
    New York Athletic Club (A)
P. Stone/W. Goetz
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Parati Competitive Rowing (A)
C. Hayden/R. Marlow
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
 
    Resilient Rowing Club (A)
A. Stankey/N. Stankey
 
    Steel City Rowing Club (A)
A. Lim/H. Mahon
 
    TBC Racing (A)
J. While/J. Young
 
    Texas Rowing Center (A)
H. Berrier/Z. Childs
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
G. Stocker/W. Hathaway
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
D. Paul/M. Ptucha
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
M. Marchiony/A. Macklin
 
    Westerville Rowing Club (A)
R. Ferencz/A. Herman
 
    Community Rowing, Inc. (B)
D. Ellison/P. DiGiovanni
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
M. Palmer/J. Li
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
B. Genender/A. Smith
 
    Davenport Rowing Club (B)
R. Young/N. Chwalkowski
 
    Harbor Community Rowing (B)
O. Connolly/L. Varley
 
    Resilient Rowing Club (B)
J. Serger/D. Carlson
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
C. Hawkins/B. Mitchell
 
    Texas Rowing Center (B)
A. Bridgwater/I. Stone
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
B. BEAN/D. Strickler
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
J. Katzman/E. Elftmann
 
    Westerville Rowing Club (B)
E. Lane/T. Heft
 
    Community Rowing, Inc. (C)
S. Nuzzo/A. Berg
 
    Harbor Community Rowing (C)
E. McNicholas/A. Squeri
 
    Resilient Rowing Club (C)
I. Barrer/J. McLaughlan
 
    Community Rowing, Inc. (D)
j. sills/C. Berry-Toon
 
    Resilient Rowing Club (D)
C. Murphy/J. Wilkie
 
    Community Rowing, Inc. (E)
B. Feeney/D. Tatke
 
    Community Rowing, Inc. (F)
J. Fee/A. Cosentino
 
    Community Rowing, Inc. (G)
W. Dyer-Kloman/S. Mannion
 
36 Womens U19 1x
64
37 Mens Elite/Senior Ltwt 4x
4
38 Mens Intermediate Ltwt 8+
3
39 Mens Elite/Senior 2+
0
Friday, July 15, 2016
Sunday, July 17
40 Womens Elite/Senior 8+
7
41 Womens Intermediate Ltwt 4x
6
42 Mens U19 8+
33
43 Womens U19 4x
37
44 Mens Elite/Senior 2-
12
45 Womens Elite/Senior 1x
14
46 Mens Intermediate 4x
9
47 Womens Intermediate 8+
15
48 Mens U17 1x
56
    Amadeusz Rowing Academy (A)
J. Karen
 
    Community Rowing, Inc. (A)
G. Barnett
 
    Cooper Training Center (A)
H. LaGatta
 
    Cranbrook Kingswood Crew Club (A)
W. Van Houten
 
    Detroit Boat Club (A)
J. Wray
 
    Maritime Rowing Club (A)
W. Legenzowski
 
    Narragansett Boat Club (A)
J. Greenberg
 
    Newport Aquatic Center (A)
G. Person
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
E. Cameron
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
K. Lenihan/
 
    Occoquan Boat Club (A)
J. Bachmann
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
T. Chapman
 
    Parati Competitive Rowing (A)
D. Dalpedri
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
H. Mnich
 
    Queen City Water Sports Center (A)
m. palacios
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Feng
 
    RowAmerica Greenwich (A)
N. Woo
 
    RowAmerica Hamilton (A)
G. Gifford
 
    Sarasota Crew (A)
j. wilberding
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
E. Sammons
 
    Southern California Scullers Club (A)
K. Babraj/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Bayly
 
    Steel City Rowing Club (A)
G. Cain
 
    Texas Rowing Center (A)
I. Stone
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
D. Hagen
 
    Westerville Rowing Club (A)
S. Sekulovski
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
W. Sharis/
 
    Amadeusz Rowing Academy (B)
T. Chabowski
 
    Community Rowing, Inc. (B)
L. Swindell
 
    Detroit Boat Club (B)
N. Marchi
 
    Maritime Rowing Club (B)
A. Orner
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
O. Peacock/
 
    Parati Competitive Rowing (B)
J. Montano
 
    Queen City Water Sports Center (B)
s. stewart
 
    Resilient Rowing Club (B)
N. Wirth
 
    Sarasota Crew (B)
M. Pitchford
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
M. Fairley
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
B. Hudson
 
    Texas Rowing Center (B)
M. Rice
 
    Westerville Rowing Club (B)
I. Shaw
 
    Amadeusz Rowing Academy (C)
A. Zimny
 
    Community Rowing, Inc. (C)
B. Nelson
 
    Maritime Rowing Club (C)
A. Williams
 
    Norwalk River Rowing Association (C)
B. Spiewak/
 
    Queen City Water Sports Center (C)
A. Osborn
 
    Sarasota Crew (C)
J. Kondapalli
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (C)
B. Weatherwax
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (C)
B. Hopkins
 
    St. Andrew Rowing Club (C)
C. Hawkins
 
    Texas Rowing Center (C)
E. Love
 
    Amadeusz Rowing Academy (D)
J. Fallon
 
    Community Rowing, Inc. (D)
M. Bruno
 
    Maritime Rowing Club (D)
E. Koeckert
 
    Norwalk River Rowing Association (D)
E. Reichgut/
 
    Community Rowing, Inc. (E)
C. Rodiger
 
    Community Rowing, Inc. (F)
Z. Bouaoudia
 
49 Mens Intermediate 4+
23
50 Womens Intermediate 2x
36
    Amadeusz Rowing Academy (A)
G. Goodyear/E. Mulhall
 
    Charles River Scullers (A)
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
M. Alonso/M. Hatfield
 
    Community Rowing, Inc. (A)
G. Murnigan/E. Benkert
 
    Cooper Training Center (A)
R. Costa/E. Patragnoni
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
K. Shattuck/I. Thorpe
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
 
    Ithaca College Development Camp (A)
A. Torcivia/E. Vosburg
 
    Minnesota Women's Development Camp (A)
A. Greene/a. reiser
 
    New York Athletic Club (A)
J. Hannink/C. Lewis
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Occoquan Boat Club (A)
A. Martschenko/C. Dinion
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Pineda/M. Dial
 
    Potomac Boat Club (A)
 
    Queen City Water Sports Center (A)
j. youngstrom/L. Siegman
 
    Resilient Rowing Club (A)
E. Nguyen/M. Hilary
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
c. mcgovern/J. Frank
 
    Row West Racing (A)
k. descheemaeker/m. Armstrong
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Waddle/M. Farrell
 
    Southern California Scullers Club (A)
E. Poljak/C. McInerny/
 
    Steel City Rowing Club (A)
S. Bowman/L. Schall/
 
    Tennessee Development Camp (A)
L. Higdon/C. Frumin
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
D. Holland/L. Smith
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
S. Maietta/E. Lichter
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
G. Burt/C. Blunk/
 
    Cooper Training Center (B)
M. Koelsch/M. Murphy
 
    Ithaca College Development Camp (B)
J. McDevitt/K. Feitner
 
    Minnesota Women's Development Camp (B)
A. Martinez/K. Luedloff
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
L. Kleinberg/S. Pritzker
 
    Tennessee Development Camp (B)
B. Ripley/G. Cecil
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
T. Cremers/S. Macika
 
    Ithaca College Development Camp (C)
R. Veninsky/V. Demiris
 
    Minnesota Women's Development Camp (C)
C. Anderson/K. VanCamp
 
    Parati Competitive Rowing (C)
E. Dolan/C. Bremner
 
    Tennessee Development Camp (C)
M. Free/K. Lance
 
    Tennessee Development Camp (D)
L. McInturff/T. Upson
 
51 Mens Elite/Senior Ltwt 4+
5
52 Womens Elite/Senior Ltwt 2x
2
53 Mens U17 4+
27
54 Womens U17 2x
54
55 Mens Intermediate Ltwt 2x
17
    Amadeusz Rowing Academy (A)
J. Fallon/T. Pimentel
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Bared/J. Levy
 
    New York Athletic Club (A)
B. Ptucha/D. Madden
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Osprey Rowing Club (A)
C. Boyle/J. Martinez
 
    Parati Competitive Rowing (A)
J. Castro/J. Montano
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
R. Harding/v. roca
 
    Services Rowing Team (A)
A. Bhise/A. Asokan
 
    Southern California Scullers Club (A)
S. Catto/C. Gharib/
 
    Steel City Rowing Club (A)
G. Cain/M. DeGregorio
 
    Texas Rowing Center (A)
Z. Childs/C. Milam
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
M. Grieshaber/J. Berger
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
J. Howells/R. Harvey
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
L. Trisini/S. Vidaurri
 
    Newport Aquatic Center (B)
 
    Steel City Rowing Club (B)
D. Armstrong/M. Coholich
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (C)
E. Costa/D. Poirier
 
56 Womens Intermediate Ltwt 4+
10
57 Mens U19 2x
73
    Amadeusz Rowing Academy (A)
m. evans/B. Annunziato
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
D. Fischback/G. Johnson
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Ritter/F. Baviera Maloney
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
S. Ward/W. Koch
 
    Cooper Training Center (A)
J. Raab/A. Laberee
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
C. Williams/R. Whitehead
 
    Dayton Boat Club (A)
C. Yaklic/J. Nicholaisen
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Cornillie/S. Malbouef
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
m. hubbard/B. McCombe/
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
D. McComas/C. Moore
 
    Greenwich Crew (A)
Z. Ridgway/W. Arndt
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
P. Alexander/C. Blystone
 
    Maritime Rowing Club (A)
A. Abbruzzese/R. Gregory
 
    New York Athletic Club (A)
P. Stone/W. Goetz
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
E. Cameron/S. Ewanick
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
M. Jankovic/T. Chapman
 
    Parati Competitive Rowing (A)
M. Rodriguez/E. Merida
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
H. Mnich/P. Labbe
 
    Potomac Boat Club (A)
 
    Queen City Water Sports Center (A)
S. Mcmaster/z. streit
 
    Resilient Rowing Club (A)
S. Libberton/J. Feng
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
r. mcgovern/A. Arcasoy
 
    RowAmerica Hamilton (A)
N. Hershner/E. Smith
 
    Sarasota Crew (A)
C. Jones/C. Nagler
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Cail/C. Jen
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Holzhauer/J. Edwards
 
    Southern California Scullers Club (A)
A. Margotta/K. Babraj/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Yankey/E. Lynch
 
    Steel City Rowing Club (A)
G. Cain/M. DeGregorio
 
    Texas Rowing Center (A)
Z. Childs/C. Milam
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
J. Virgadamo/C. Finley
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
A. Engel/N. Walko
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
S. Flemming/N. Hannon
 
    Upper River Boat Club (A)
S. Cressman/Z. Geiser
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
M. Stroud/A. Fernandez
 
    V-Sculls (A)
A. Howe/C. Ruf
 
    Vesper Boat Club (A)
A. Williams III/M. Amsterdam
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
M. Marchiony/A. Macklin
 
    Westerville Rowing Club (A)
N. Samson/J. Trybus
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
A. Romanick/W. Sharis/
 
    Amadeusz Rowing Academy (B)
A. Friedlander/O. Bros
 
    Cleveland Foundry Juniors (B)
K. Zeigler/D. Jouriles
 
    Community Rowing, Inc. (B)
R. Pantaleon/J. Callahan
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
D. McKay/D. Wiener
 
    Cooper Training Center (B)
E. Mirfin/J. Goldberg
 
    Lake Lanier Rowing Club (B)
B. Streets/C. Foster
 
    Newport Sea Base Rowing (B)
E. Castano/C. Radi
 
    Occoquan Boat Club (B)
G. Alperi/J. Bachmann
 
    Parati Competitive Rowing (B)
N. Jablonski/J. Rodriguez
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (B)
L. Cortes-Cruz/A. Vazquez
 
    Potomac Boat Club (B)
 
    Resilient Rowing Club (B)
A. Stankey/N. Stankey
 
    Sarasota Scullers (B)
S. Jen/J. Kushner
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
A. Badeski/J. Pushner
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
C. Hawkins/B. Mitchell
 
    Steel City Rowing Club (B)
A. Lim/H. Mahon
 
    Texas Rowing Center (B)
H. Berrier/I. Stone
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
A. Guy/G. O'Connor
 
    Upper River Boat Club (B)
T. Butler/K. Cartin
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
J. Delara/R. Cantrell
 
    V-Sculls (B)
D. Sorbaro/A. Summons
 
    Vesper Boat Club (B)
N. Egrie/T. Moyer
 
    Amadeusz Rowing Academy (C)
A. Dolido/K. Dworak
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (C)
M. Boston/J. O'Brien
 
    Cooper Training Center (C)
J. Kolb/M. VanBuskirk
 
    Newport Sea Base Rowing (C)
F. Fitter/L. Vujnovich
 
    Parati Competitive Rowing (C)
A. Colon/M. Pirie
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (C)
M. Agnitti/J. Zerbe
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
S. Desmond/M. Simons
 
    Texas Rowing Center (C)
A. Bridgwater/E. Love
 
    V-Sculls (C)
D. Tengdin/M. Farello
 
    Vesper Boat Club (C)
E. Tingley/D. Hill
 
    Cooper Training Center (D)
P. Malone/D. Mitnick
 
58 Womens U19 4+
57
59 Mens Elite/Senior 2x
14
    California Rowing Club (A)
B. Cooper/J. StLouise
 
    Lincoln Park Boat Club (A)
S. Casavechia/T. Mark
 
    New York Athletic Club (A)
K. Kandelaki/L. Khizanishvili
 
    Osprey Rowing Club (A)
C. McMillian/S. O'Brien
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
C. Reich/E. Winstead
 
    Potomac Boat Club (A)
G. Miller/C. Buesser
 
    Queen City Water Sports Center (A)
P. Lolliger/P. Palacios
 
    Services Rowing Team (A)
O. Prakash/R. Arvind
 
    Unaffiliated (CAN) (A)
 
    US Para Nationals (A)
D. Weber/Z. Burns
 
    Vesper Boat Club (A)
U. Unknown/N. Goode
 
    Composite: Wesleyan, Steel City (A)
Z. Petronic/t. michelson
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
E. Engelke/E. Blood/
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
M. Doyle/J. Schwirtz/
 
60 Mens Elite/Senior Ltwt 4-
2
61 Womens Elite/Senior 4+
10
62 Mens Intermediate Ltwt 2-
13
63 Womens Intermediate Ltwt 1x
30
    Badger Development Camp (A)
S. Lipe
 
    Charles River Scullers (A)
H. McNeill
 
    Greenwich Crew (A)
M. Mcmillan
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
M. Kloske
 
    Ithaca College Development Camp (A)
R. Dowd
 
    Kansas City Boat Club (A)
K. Donnellan
 
    New York Athletic Club (A)
E. Weible
 
    Newport Aquatic Center (A)
K. Kaye/
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
S. Tarling
 
    Parati Competitive Rowing (A)
L. Brown
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
K. Propst
 
    Resilient Rowing Club (A)
E. Nguyen
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
E. Baert
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Waddle
 
    Southern California Scullers Club (A)
J. Hyne/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Barber
 
    Steel City Rowing Club (A)
S. Bowman
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Davis
 
    Vesper Boat Club (A)
P. Hayden
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
S. Muckenfuss/
 
    Newport Aquatic Center (B)
K. Viceroy
 
    Parati Competitive Rowing (B)
A. Brown
 
    Southern California Scullers Club (B)
R. McCormick/
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
P. Fisher
 
    Texas Rowing Center (B)
B. Kelly
 
    Vesper Boat Club (B)
E. Sloan
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
O. Masterson/
 
    Newport Aquatic Center (C)
P. Warmington
 
    Parati Competitive Rowing (C)
E. Dolan
 
    Southern California Scullers Club (C)
E. McGill/
 
64 Mens Elite/Senior 8+
6
65 Womens Elite/Senior 4x
3
66 Mens Intermediate 1x
35
    Case Western Reserve University Crew Team (A)
C. Ryu
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
R. Nichols
 
    Community Rowing, Inc. (A)
L. Wilhelm
 
    Greenwich Crew (A)
B. Moreno
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
B. Kallmyer
 
    Los Angeles Rowing Club (A)
M. Schaeffer
 
    Minnesota Men's Development Camp (A)
A. Holm/
 
    Newport Aquatic Center (A)
A. Lobel
 
    Occoquan Boat Club (A)
W. Meeker
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Turati
 
    Potomac Boat Club (A)
B. Kostoff
 
    Ridley Graduate Boat Club (A)
W. Bryden
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
v. roca
 
    Services Rowing Team (A)
R. Arvind
 
    Southern California Scullers Club (A)
A. Margotta/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Yankey
 
    Steel City Rowing Club (A)
Z. Petronic/
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Villegas
 
    Unaffiliated (USA) (A)
R. Connell
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Quaid
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
N. Kochanek
 
    Community Rowing, Inc. (B)
D. Tennant
 
    Greenwich Crew (B)
J. CAFFREY
 
    Minnesota Men's Development Camp (B)
N. Tretow/
 
    Newport Aquatic Center (B)
T. Phillips
 
    Potomac Boat Club (B)
D. Marquardt
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
A. Arcasoy
 
    Services Rowing Team (B)
D. Singh
 
    Texas Rowing Center (B)
H. Kellner
 
    Unaffiliated (USA) (B)
G. Eberst
 
    Minnesota Men's Development Camp (C)
I. Eiter/
 
    Newport Aquatic Center (C)
C. Harbilas
 
    Potomac Boat Club (C)
A. Leitner-Wise
 
    Minnesota Men's Development Camp (D)
A. Scow/
 
    Newport Aquatic Center (D)
J. Coar
 
67 Womens Intermediate 2-
23
68 Mens Elite/Senior Ltwt 1x
6
69 Womens Elite/Senior Ltwt 2-
0
70 Mens U17 4x
20
71 Womens U17 8+
15
72 Mens Elite/Senior Ltwt 8+
3
73 LTA Mixed 4+
1
74 TA Mixed 2x
0
75 AS Mens 1x
0
76 AS Womens 1x
0
77 LTA Mixed 2x
0
78 Womens Open 1x - Dash
11
79 Mens Open 1x - Dash
19
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change