USRowing Club National Championships

  • Jul 13, 2016 To Jul 17, 2016
  • sprint
  • Harsha Lake
  • Bethel, OH (USA)
  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Wednesday, July 13, 2016
Events listed on Friday & Sunday are FINALS.
Heats for FRIDAY'S FINALS will take place on:
Wednesday, July 13th & Thursday, July 14th
Heats for SUNDAY'S FINALS will take place on:
Friday, July 15th & Saturday, July 16th
1 Mens Intermediate 8+
11
2 Womens Intermediate 4x
15
    Charles River Scullers (A)
E. Roe/D. Goodwin/C. Diggins/T. Wright
 
    Community Rowing, Inc. (A)
E. Montie/E. Elder/G. Murnigan/E. Mushinski
 
    Cooper Training Center (A)
M. Koelsch/M. Chinnici/R. Costa/M. Murphy
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
S. Giovenelli/G. Donabedian/B. Warshafsky/M. Eberth
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
E. Koenig/K. Eads/D. Hamilton/J. Turner
 
    New York Athletic Club (A)
J. Hannink/A. Di Salvo/M. Sosa/C. Lewis
 
    Occoquan Boat Club (A)
A. Martschenko/G. Fabrycky/A. Liquori/C. Dinion
 
    Potomac Boat Club (A)
 
    Resilient Rowing Club (A)
I. Beckler/C. Keating/M. Hilary/D. Cuartas
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
c. mcgovern/L. Kleinberg/J. Frank/S. Pritzker
 
    Southern California Scullers Club (A)
J. Hyne/E. Farrar/E. Poljak/R. McCormick/
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
T. Cremers/D. Holland/L. Smith/S. Macika
 
    Vesper Boat Club (A)
I. Rodgers/K. Slicer/T. Carr/C. Brennan
 
    Charles River Scullers (B)
G. Cogan/L. Winton/C. Moffatt/K. Westover
 
    Charles River Scullers (C)
E. Spencer/M. Falzon/A. Bloom/G. Eysenbach
 
3 Womens U17 1x
54
    Charles River Scullers (A)
E. Cho
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Hedeman
 
    Cooper Training Center (A)
S. Gutierrez
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
K. Konieczny/
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
A. Hanitchak
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
N. Miller
 
    Greenwich Crew (A)
E. Dabney
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
M. Gillikin
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
A. Luttrell
 
    Newport Aquatic Center (A)
M. Bradford
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
M. Cote
 
    Occoquan Boat Club (A)
M. Perry
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
I. Ulitsky/
 
    Parati Competitive Rowing (A)
L. Brown
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
J. Cortes-Cruz
 
    Queen City Water Sports Center (A)
M. Harten
 
    Row West Racing (A)
H. Braum
 
    RowAmerica Hamilton (A)
R. Smith
 
    Sarasota Crew (A)
V. Middleton
 
    Sarasota Scullers (A)
K. Beiler
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Notarfrancesco
 
    Southern California Scullers Club (A)
E. McGill/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
C. Tanasijevich
 
    Texas Rowing Center (A)
K. Knifton
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
J. Wright
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
A. Gromek
 
    Westerville Rowing Club (A)
A. Keren/
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
E. Muckenfuss/
 
    Community Rowing, Inc. (B)
E. Baker
 
    Cooper Training Center (B)
S. Kolb
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
A. Downing
 
    Greenwich Crew (B)
A. Meurer
 
    Newport Aquatic Center (B)
N. Provenza
 
    Palo Alto Rowing Club (B)
e. ulitsky/
 
    Parati Competitive Rowing (B)
K. Dolan
 
    Queen City Water Sports Center (B)
M. briggs
 
    Sarasota Crew (B)
a. naguib
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
C. Notarfrancesco
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
I. Castro
 
    Texas Rowing Center (B)
G. Potter
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
L. Klein
 
    Virginia Beach Rowing Club (B)
A. Greene
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
T. English/
 
    Community Rowing, Inc. (C)
A. Meszoely
 
    Parati Competitive Rowing (C)
E. Pharr
 
    The Stewards Foundation, Inc. (C)
R. Goss
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
M. Beghtol/
 
    Community Rowing, Inc. (D)
B. Best
 
    Y Quad Cities Rowing (D)
b. morley/
 
    Community Rowing, Inc. (E)
a. smith
 
    Y Quad Cities Rowing (E)
S. Foley/
 
    Community Rowing, Inc. (F)
M. Pini
 
    Y Quad Cities Rowing (F)
A. Pillutla/
 
    Y Quad Cities Rowing (G)
J. Mask/
 
4 Mens Intermediate Ltwt 4x
5
5 Mens U19 4x
29
    Amadeusz Rowing Academy (A)
A. Dolido/A. Friedlander/A. Frankini/O. Bros
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
N. Lashley/D. Jouriles/O. Taby/A. Demers
 
    Community Rowing, Inc. (A)
R. McGuire/I. Engstrom/N. Potter/J. Gardiner
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
W. Koch/D. Swech/J. O'Brien/S. Ward
 
    Cooper Training Center (A)
J. Raab/H. LaGatta/J. Goldberg/A. Laberee
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
S. Mullins/J. Brook/D. McComas/O. True
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
C. Foster/B. Streets/P. Alexander/C. Blystone
 
    Maritime Rowing Club (A)
W. Legenzowski/J. Byrne/C. Dorsey/R. Gregory
 
    Parati Competitive Rowing (A)
E. Hoster/M. Rodriguez/N. Jablonski/E. Merida
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
P. Labbe/G. Katz/J. Zerbe/M. Agnitti
 
    Potomac Boat Club (A)
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Serger/S. Libberton/R. Smith/J. Meeker
 
    Sarasota Crew (A)
C. Jones/J. Kondapalli/J. Alvarez/C. Nagler
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Cail/C. Jen/S. Jen/J. Kushner
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Holzhauer/J. Edwards/A. Badeski/J. Pushner
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
B. Mitchell/J. Yankey/B. Hudson/J. Patterson
 
    Steel City Rowing Club (A)
G. Cain/H. Mahon/A. Lim/M. DeGregorio
 
    Texas Rowing Center (A)
Z. Childs/H. Berrier/I. Stone/C. Milam
 
    Upper River Boat Club (A)
S. Cressman/Z. Geiser/T. Butler/K. Cartin
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
M. Stroud/J. Wright/W. Hall/A. Fernandez
 
    V-Sculls (A)
D. Sorbaro/C. Ruf/A. HOWE/A. Summons
 
    Vesper Boat Club (A)
N. Egrie/A. Williams III/M. Dogan/M. Amsterdam
 
    Westerville Rowing Club (A)
Z. Thurston/N. Samson/J. Trybus/S. Sekulovski
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
j. english/A. Romanick/W. Sharis/S. Normoyle/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
P. Keenan/D. McKay/T. Russell/D. Wiener
 
    Maritime Rowing Club (B)
G. Hanauer/W. Ostrand/P. Curley/T. Ekern
 
    Parati Competitive Rowing (B)
M. Pirie/A. Colon/D. Nichols/J. Rodriguez
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
C. Scheurkogel/S. Miller/E. Martin/R. Cantrell
 
    Vesper Boat Club (B)
D. Hill/E. Tingley/A. Byrdak/T. Moyer
 
6 Womens U19 8+
37
    Chicago Rowing Foundation (A)
E. Kuczura/A. Lugo/T. Otting/A. Peterson/C. Newman/A. Brown/C. Tanko/L. VanKoughnett/C. Garb (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
E. Schutzman/K. Flynn/M. Robison/B. Ritter/J. McGee/G. Hacker/E. Corso/B. Baker/C. Castagna (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
M. McGuire/C. Bunker/K. Lade/D. O'Malley/E. Covington/I. Merriman/E. Germaine/V. Jouriles/E. Moritz (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Franck/E. Wells/E. Luniewicz/C. Cannon/N. Epler/S. Brown/E. Mesler/J. Weiss/E. Endresen (Cox)/
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
C. Pinker/M. Boyer/K. Hettrick/C. Hogan/C. Manganello/J. Sundaresan/M. Keane/K. Holder/A. Manganello (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
A. Pyne/D. DeVore/L. Navarrete/C. Smith/S. de la sierra/L. Koven/J. Magnoli/C. Chambers/L. DeVore (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Ray/I. De Vengoechea/H. Prindle/G. Morrison/A. Elgayar/C. Flynn/M. Rodriguez/J. Cosio/C. Ng (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. Francis/V. del Valle/C. Berry-Toon/A. Hain/A. Pentaleri/G. Klein/S. Kamhi/M. Maier/M. Sweeden (Cox)
 
    Ready Set Row, LLC (A)
I. Marshall/V. Steelman/C. Scott/A. Schmidt/M. Zhong/H. Patin/C. Upton/Z. Marshall/G. Majka (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
E. Barrett/M. Passacantando/H. Fisher/K. Slade/B. Knight/Z. Mollencop/F. Walsh/Z. McMahon/L. Yu (Cox)
 
    Row West Racing (A)
A. Sekhon/A. McCale/G. Garverick/C. Hays/C. Carlisle/S. Norton/A. Heuser/A. Dobel/E. Loving (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
T. Cox/M. Ball/J. Braz/K. McMullen/C. Ghose/C. Strates/E. Stock/R. Seyer/G. Giannone (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
s. pendrill/C. Meyer-Bosse/C. Esse/H. Weisman/C. Notarfrancesco/J. Stevens/C. Everett/a. duffy/I. Grosgogeat (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
C. Pike/M. Quinby/A. Cole/H. Hayes/K. Grizzell/A. Shannon/M. Senogles/M. Manville/A. Canaras (Cox)
 
    TBC Racing (A)
S. Bredenkamp/M. McEwan/S. Irwin/A. Polise/M. Saunders/Q. Spellmeyer/H. Carson/C. Holmvik/K. Green (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Potter/K. Knifton/M. Barchas/J. Valero/C. Carlander/M. Shook/V. Schuweh/S. Spracklen/B. Nesbit (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
T. Kimmy/H. Walter/M. Tsudis/A. Altman/S. Winbush/A. Farnan/J. Johnson/T. Trovato/A. Christensen (Cox)
 
    USR Junior Women High Performance Camp (A)
C. Ewing/T. Kuligowski/N. Guzhavin/K. Sanders/A. Gray/S. Creskoff/A. Sutrick/K. Barker/M. Allen (Cox)/
 
    Vesper Boat Club (A)
C. Castorino/E. Aronson/C. Ricciardi/I. D'Angelo/M. Beckman/B. Halligan/A. Baccile/M. Sherman/S. Kim (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
E. Richards/A. Stephenson/R. Kilcoyne/H. Hauser/M. Heldman/O. Vonderhaar/A. Wright/E. Schutte/K. Girten (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
C. Quinn/M. Densel/G. Ward/K. Sherman/S. Mason/E. Irvin/E. Downing/c. bell/T. Senthilnathan (Cox)/
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
H. Harris/c. baker/R. McDonnell/I. Kaplan/L. Miller/L. Wilson/K. Bolitho/M. Cookson/L. Liebes (Cox)
 
    Ready Set Row, LLC (B)
P. Perchinsky/I. Sankoh/I. Cureton/N. Trader/S. Van Sessen/C. Quinn/S. Kane/K. Meyer/M. Cece (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (B)
L. Kassilke/E. Pierce/J. Talamantes/B. Price/D. Cuartas/A. Druitt/E. Dubas/I. Beckler/B. Ragan (Cox)
 
    Row West Racing (B)
C. Yeh/M. Taylor/M. Chakrabarti/S. Stehley/Z. Cheng/C. Llanes/K. Abrams/M. Graham/C. Visnic (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
F. athlete/G. Ambler/A. Kattermann/V. Jaramillo/I. Bostrom/D. Nitkowski/M. Savannah/C. Romagnoli/L. Pollock (Cox)
 
    TBC Racing (B)
S. Toth/C. Garcia/E. Kinyon/P. McGuigan/C. Hall/N. Lorca/N. Sutherland/H. Aalemansour/J. Rosen (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
E. Chadwick/G. Yobbi/E. Woodwell/M. Frizzell/H. Hathaway/I. Smith/G. Kindelberger/A. Novak/M. Cahall (Cox)
 
    USR Junior Women High Performance Camp (B)
E. Laurence/A. Czajkowski/J. Chellis/S. Kend/J. Evans/T. Finlayson/M. Katarincic/G. Baldauf/J. Campbell (Cox)/
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (C)
R. Cleves/M. Poon/S. Schuman/M. Cherry/B. Rickert/P. Musti/C. Puttmann/H. Kangas/E. Grosser (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
E. Poulin/K. Karustis/L. Ferren/L. Battle/E. Connolly/E. Keleher/E. Pachus/M. Roche/M. Barnard (Cox)/
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
S. Frasier/K. Chin/M. Levy/J. Breen/S. Green/L. Hudson/G. Krishna/E. Cheung/A. Moloney (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (C)
A. Taylor/C. Keating/G. von Elten/L. Rothaermel/A. Krobot/T. Rawlins/J. Hissong/B. Kidder/S. McLain (Cox)
 
    TBC Racing (C)
H. Yazdani/A. Meyer/B. Corcoran/F. Keto/L. Till/F. Cronin/n. davy/A. Parizek/P. Gordon (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (D)
B. Sullivan/A. Sukharevsky/E. Carey/S. Clancy/V. Dehollan/O. Voss/J. McCarthy/A. Scherzer/C. Waters (Cox)
 
    TBC Racing (D)
S. Donovan/T. Hicks/A. Fisher/K. Mabus/E. Phelps/S. Weissel/M. Chung/A. Audas/A. Ghorbani (Cox)
 
    TBC Racing (E)
K. Craven/I. Verardi/Z. Ding/S. Parbs/M. Bangoura/N. Gill/M. Uitz/E. Elkas/E. Zeng (Cox)
 
7 Mens Elite/Senior 1x
20
    California Rowing Club (A)
J. Madura
 
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Randall/
 
    Craftsbury Sculling Center (A)
J. Graves
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
W. Griffith
 
    Greater Columbus Rowing Association (A)
J. Sanchez/
 
    Los Angeles Rowing Club (A)
M. Schaeffer
 
    Minnesota Men's Development Camp (A)
A. Holm/
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
C. Reich
 
    Ridley Graduate Boat Club (A)
W. Bryden
 
    Services Rowing Team (A)
D. Bhokanal
 
    Steel City Rowing Club (A)
Z. Petronic/
 
    Vesper Boat Club (A)
N. Goode
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
J. Schwirtz
 
    Community Rowing, Inc. (B)
L. Wilhelm
 
    Minnesota Men's Development Camp (B)
N. Tretow/
 
    Potomac Boat Club (B)
C. Buesser
 
    Services Rowing Team (B)
O. Prakash
 
    Potomac Boat Club (C)
D. Marquardt
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (F)
R. Visinski/
 
    Vesper Boat Club (Y)
M. Lacombe
 
8 Womens Elite/Senior 2-
7
9 Mens Intermediate Ltwt 4+
12
10 Womens Intermediate Ltwt 2x
19
11 Womens Elite/Senior Ltwt 4x
0
12 Mens U19 4+
47
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
J. Brower/A. Ma/R. Wenk/Z. Verghese/T. Wenk (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
G. Johnson/D. Fischback/K. Zeigler/N. Lashley/O. Taby (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
H. Thomas/D. Sobieszek/B. JOYCE/F. Johnson/J. Conklin (Cox)
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
M. Palmer/M. Boston/T. Scheuritzel/J. Li/J. Block (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
E. Mirfin/P. Gerlach/J. Kolb/M. VanBuskirk/V. Guevara (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
D. Slear/C. Williams/R. Whitehead/W. Cory/P. Allen (Cox)
 
    Davenport Rowing Club (A)
S. Haggerty/E. O'Connor/B. Burbage/N. Chwalkowski/S. Beirne (Cox)
 
    Harbor Community Rowing (A)
B. Addeo/G. Fischer/P. Sheehan/L. Varley/K. Broshek (Cox)
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
B. Streets/C. Blystone/C. Foster/P. Alexander/K. Mudd (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
J. Biggs/A. Ramos-Rivera/J. Levy/A. Bared/M. Velez (Cox)
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Parati Competitive Rowing (A)
C. Hayden/R. Marlow/D. Dalpedri/N. Eastwick/A. Okeefe (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
N. Parks/S. Watkins/C. Robbins Lentz/C. Magnani/B. Voto (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Meeker/R. Smith/D. Carlson/J. Serger/T. McMichael (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
M. Pitchford/C. Jones/J. Alvarez/P. Dietz/V. Guevara (Cox)
 
    TBC Racing (A)
J. While/B. Trimble/H. Jia/N. Manrique/M. Conover (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Bridgwater/I. Stone/M. Rice/E. Love/D. Helfman (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
W. Hathaway/B. BEAN/G. Stocker/A. Engel/C. Stephens (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
T. Mak/N. Klaff/A. Stengle/A. Lyman/Z. Casler (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
D. Lee/S. Yang/K. Aspesi/J. Morton/N. Sponheimer (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
G. Mahama/B. O'Rourke/H. Beckmeyer/J. motto/F. Vieth (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
R. McGuire/F. Baviera Maloney/M. Ritter/J. Heart/F. Singer (Cox)
 
    Cooper Training Center (B)
P. Malone/W. Glennon/J. Raab/C. O'Neil/S. Thumar (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
T. Hill/M. Hornung/D. Tucker/R. Zhang/A. Craycroft (Cox)
 
    Davenport Rowing Club (B)
J. Ringelstein/J. Healy/R. Young/R. Pere/J. Petrozzi (Cox)
 
    Harbor Community Rowing (B)
O. Connolly/M. Dochnal/A. Squeri/E. McNicholas/N. Cleri (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
M. Schrader/Z. Diaz/M. Lykes/E. Costa/C. Bourland (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
W. Kuechler/J. Mabie/J. Peilert/J. Baney/G. Aloia (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (B)
S. Libberton/A. Stankey/N. Stankey/J. Feng/L. Peyton (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
j. wilberding/J. Kondapalli/J. Earp/M. Leon/B. labiner (Cox)
 
    TBC Racing (B)
J. Young/C. Weitekamp/M. Dent/A. Damjanovic/H. Plaster (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
A. Guy/G. O'Connor/N. Walko/D. Strickler/B. Farnan (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
G. Dunne/A. Eisele/J. Ozaeta/D. Kogan/D. Mara (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
D. Ellison/P. DiGiovanni/S. Nuzzo/A. Berg/A. Hinmon (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (C)
J. Lynn/A. Smith/B. Genender/L. Reilly/S. Evans (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
C. Brady/M. Algert/G. Andreas/A. Calder/E. Duben (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (C)
C. Murphy/I. Barrer/J. McLaughlan/J. Wilkie/S. McLain (Cox)
 
    TBC Racing (C)
J. Korn/A. Wray/B. Koenig/Z. Hicks/T. Warburton (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (C)
D. Paul/B. Richter/T. Kelly/J. MacLean/D. Healey (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
I. Hughes/P. Shea/A. Driscoll/J. Callahan/L. Druker (Cox)
 
    TBC Racing (D)
A. Boudabbous/B. Pratt/S. Ghalayini/C. Preston/A. Manfredi (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (D)
J. Ning/J. Delara/D. Kramer/E. Elftmann/A. Wen (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
P. Mungovan/W. Doss/E. Massat/e. chandler/O. White (Cox)
 
    TBC Racing (E)
B. Olin/P. Gorka/G. McGloon/A. Berry/B. Duke (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (F)
P. Hallowell/B. Curry/J. Rosic/D. Labow/J. Robinson (Cox)
 
    TBC Racing (F)
M. Love/J. Ehlers/P. McGuigan/M. Gilliam/T. Dittmer (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (G)
N. Miller/S. Hofmann/A. Norman/C. lyall/J. Sclar (Cox)
 
13 Womens U19 2x
60
    Charles River Scullers (A)
S. Stone/B. Bane
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
M. McGuire/K. Lade
 
    Community Rowing, Inc. (A)
N. Thomas/E. Elder
 
    Cooper Training Center (A)
M. Chinnici/E. Patragnoni
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
M. Keane/K. Holder
 
    Composite: DWRA Detroit, Amadeusz Rowing Academy (A)
G. Goodyear/K. Konieczny
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
J. Carter/H. Faretra
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
E. Koenig/L. Thomas
 
    Greenwich Crew (A)
C. Smith/A. Lehman
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
A. Luttrell/T. Wilson
 
    Maritime Rowing Club (A)
C. Campbell/M. Owen
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
O. bernardini/V. Markow
 
    Occoquan Boat Club (A)
A. Martschenko/G. Fabrycky
 
    Parati Competitive Rowing (A)
J. Dolfi/C. Bremner
 
    Composite: Redwood Scullers, Xavier HIgh School (A)
I. Krappe/E. Martin
 
    Resilient Rowing Club (A)
E. Dubas/G. von Elten
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
c. mcgovern/J. Frank
 
    Row West Racing (A)
S. Norton/C. Hays
 
    RowAmerica Hamilton (A)
P. Sancrant/T. Brown
 
    Sarasota Crew (A)
C. Ghose/T. Cox
 
    Sarasota Scullers (A)
K. Beiler/M. Ryan
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Santry/A. Orseck
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
G. Burns/M. Barber
 
    Texas Rowing Center (A)
J. Grim/M. Barchas
 
    Vesper Boat Club (A)
R. Pierce/K. Hudson
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
L. Dopp/C. Brennan
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
S. Orlov/L. Basri
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
E. Delleman/C. Sharis/
 
    Charles River Scullers (B)
I. Bastian/E. Roe
 
    Cleveland Foundry Juniors (B)
E. Germaine/E. Covington
 
    Community Rowing, Inc. (B)
E. Montie/E. Mushinski
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
S. Kushner/M. Boyer
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
M. Eberth/G. Donabedian
 
    Greenwich Crew (B)
A. Lee/M. Markowitz
 
    Lake Lanier Rowing Club (B)
G. Potter/C. Mudd
 
    Occoquan Boat Club (B)
H. Gold/A. Liquori
 
    Resilient Rowing Club (B)
B. Price/I. Beckler
 
    Sarasota Crew (B)
M. Ball/R. Seyer
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
s. pendrill/C. Meyer-Bosse
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
J. Zhou/P. Fisher
 
    Texas Rowing Center (B)
A. Denson/A. Czuchna
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B)
E. Kaye/K. Patterson
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
C. Blunk/G. Schermer/
 
    Charles River Scullers (C)
V. Barletta/E. Spencer
 
    Community Rowing, Inc. (C)
K. Maguire/M. Michael
 
    Maritime Rowing Club (C)
E. Caton/F. Aronson
 
    Resilient Rowing Club (C)
D. Cuartas/A. Taylor
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (C)
A. George/C. Greenlaw
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
M. Casteneda/O. Masterson/
 
    Charles River Scullers (D)
M. Falzon/C. Diggins
 
    Community Rowing, Inc. (D)
F. Marota/E. Benkert
 
    Maritime Rowing Club (D)
M. Bose/J. Nelson
 
    Resilient Rowing Club (D)
A. Krobot/C. Keating
 
    Y Quad Cities Rowing (D)
K. VanderWeele/A. Pillutla/
 
    Charles River Scullers (E)
A. Bloom/G. Cogan
 
    Community Rowing, Inc. (E)
M. Hedeman/E. Baker
 
    Y Quad Cities Rowing (E)
D. Evans/S. Foley/
 
    Charles River Scullers (F)
S. Binda/L. Winton
 
    Charles River Scullers (G)
C. Moffatt/K. Westover
 
14 Mens Elite/Senior 4+
10
15 Womens Elite/Senior 2x
12
16 Mens Intermediate 2x
25
    California Rowing Club (A)
J. StLouise/T. Johnston/
 
    Community Rowing, Inc. (A)
L. Wilhelm/A. Randall
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
N. Mulcahy/C. Moore
 
    Greenwich Crew (A)
B. Moreno/J. CAFFREY
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
 
    Minnesota Men's Development Camp (A)
A. Holm/N. Tretow/
 
    New York Athletic Club (A)
R. Dronzek/S. Marsico
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Occoquan Boat Club (A)
S. McLeod/J. Clark
 
    Composite: OARS, Upper Arlington (A)
A. Harding/N. Kochanek
 
    Osprey Rowing Club (A)
C. McMillian/S. O'Brien
 
    Parati Competitive Rowing (A)
N. Jablonski/E. Merida
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
L. Cortes-Cruz/A. Vazquez
 
    Potomac Boat Club (A)
A. Leitner-Wise/S. Snedden/
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
r. mcgovern/R. Harding
 
    Services Rowing Team (A)
D. Singh/A. Asokan
 
    Texas Rowing Center (A)
I. Neaves/A. Villegas
 
    Texas Rowing Center (A)
Z. Childs/H. Kellner
 
    Vesper Boat Club (A)
E. Bovino/B. Scherpbier
 
    Community Rowing, Inc. (B)
G. Munger/D. Tennant
 
    Indianapolis Rowing Center (B)
 
    Parati Competitive Rowing (B)
J. Castro/D. Nichols
 
    Potomac Boat Club (B)
D. Marquardt/G. Miller
 
    Parati Competitive Rowing (C)
A. Turati/M. Rodriguez
 
    Parati Competitive Rowing (D)
A. Colon/M. Pirie
 
17 Womens Intermediate 4+
23
18 Mens Elite/Senior Ltwt 2x
8
19 Womens Elite/Senior Ltwt 4+
0
20 Mens U17 2x
47
    Amadeusz Rowing Academy (A)
J. Karen/T. Chabowski/
 
    Community Rowing, Inc. (A)
N. Weldon/N. Fitzpatrick
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
P. Keenan/T. Scheuritzel
 
    Cooper Training Center (A)
J. Raab/C. O'Neil
 
    Dayton Boat Club (A)
C. Yaklic/P. Wittmann
 
    Greenwich Crew (A)
S. Mason/T. Polkinghorne
 
    Harbor Community Rowing (A)
J. Rapp/J. McDonald
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
E. Thomas/K. Mudd
 
    Maritime Rowing Club (A)
R. Borsy/E. Marsh
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
S. Mokha/M. Balan
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Sanchez/T. Biggs
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
O. Peacock/E. Reichgut/
 
    Queen City Water Sports Center (A)
s. stewart/m. palacios
 
    Resilient Rowing Club (A)
N. Wirth/J. Feng
 
    Sarasota Crew (A)
j. wilberding/J. Earp
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
E. Sammons/H. Schofield
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
A. Woods/E. Vosper
 
    South Niagara Rowing Club (A)
N. Kennedy/A. Jastremski
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Bayly/J. Patterson
 
    Texas Rowing Center (A)
M. Rice/E. Love
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
J. Wright/W. Hall
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
M. Marchiony/A. Macklin
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
W. Sharis/D. Willaert/
 
    Community Rowing, Inc. (B)
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
J. Pendergast/T. Russell
 
    Cooper Training Center (B)
W. Glennon/D. Mitnick
 
    Dayton Boat Club (B)
K. Donnelly/N. Kompar
 
    Greenwich Crew (B)
M. Lee-Amezcua/C. Stich
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
R. Hanna/R. Cancio
 
    Newport Aquatic Center (B)
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
K. Lenihan/B. Spiewak/
 
    Queen City Water Sports Center (B)
A. Osborn/S. Mcmaster
 
    Resilient Rowing Club (B)
V. Kiechlin/A. Anugu
 
    Sarasota Crew (B)
S. Napoliello/M. Leon
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
M. Fairley/B. Hopkins
 
    Composite: Saratoga, Amadeusz Rowing Academy (B)
M. Newell/A. Zimny
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
S. Batter/S. Thors
 
    South Niagara Rowing Club (B)
D. McQueen Lafleur/E. Egan
 
    Amadeusz Rowing Academy (C)
J. Fallon/T. Pimentel
 
    Community Rowing, Inc. (C)
C. Motakef/T. Sheier
 
    Cooper Training Center (C)
W. Bentley/M. Slocum
 
    Queen City Water Sports Center (C)
D. Belperio/j. kiefer
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (C)
D. Irvine/T. Smith
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
J. Schmidt/R. Quinn
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (D)
l. zumpano/B. Weatherwax
 
    Composite: Saugatuck, RA-Greenwich (D)
M. Simons/N. Woo
 
21 Womens U17 4+
31
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
B. Ritter/J. McGee/A. Wright/O. Vonderhaar/M. Deane (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
B. Best/a. smith/M. Potter/J. Kohl/M. Barnard (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Teranes/A. Gleason/N. Liening/L. Weekley/J. Wray (Cox)/
 
    Greenwich Crew (A)
D. DeVore/L. Koven/E. Dabney/A. Meurer/E. Leites (Cox)
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
I. Ulitsky/e. ulitsky/L. Low/Y. ulitsky/s. Low (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
A. Hain/c. baker/K. Bolitho/I. Kaplan/C. Sterman (Cox)
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
L. Walt/L. OConnor/L. Roberts/G. Casle/S. Labbe (Cox)
 
    Ready Set Row, LLC (A)
Z. Mammen/Z. Hewitt/K. Dubinski/K. McNulty/F. Ahmed (Cox)
 
    Row West Racing (A)
A. Sekhon/A. Dobel/M. Chakrabarti/T. Lee/K. Nemeh (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
J. Braz/a. naguib/C. Strates/N. Rolfs/C. Edwards (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. ten Cate/J. McGuire/C. Esse/B. Pushner/a. Backnal (Cox)
 
    South Niagara Rowing Club (A)
J. Labricciosa/L. Nuccitelli/P. Learn/M. Thibodeau Morris/K. Keith (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
A. McIntyre/A. Adam/J. Ognovich/R. Saalman/E. Marcasciano (Cox)
 
    TBC Racing (A)
H. Yazdani/A. Parizek/B. Corcoran/F. Keto/A. Ghorbani (Cox)/
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Potter/K. Knifton/J. Grim/C. Carlander/K. Chiang (Cox)
 
    USR Junior Women High Performance Camp (A)
A. Sutrick/T. Kuligowski/N. Guzhavin/C. Ewing/C. Ricksen (Cox)/
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
S. Whitsel/M. Kirkman/A. Greene/V. Kayser/A. Hybbert (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
C. Burrow/N. Joshi/S. Orlov/K. Patterson/A. Mosher (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
B. Rickert/M. Cherry/M. Miller/P. Musti/E. Grosser (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
L. Kadosh/A. Meszoely/M. Pini/K. Brown/C. Waters (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
H. Harris/S. Green/C. Navellier/E. Cheung/G. Aloia (Cox)
 
    Ready Set Row, LLC (B)
A. Jacques/A. Rolfness/N. Michelsen/R. Riley/N. Couture (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
V. Middleton/K. Currie/L. Feaster/E. Prestamo/B. labiner (Cox)
 
    TBC Racing (B)
n. davy/F. Cronin/L. Till/A. Meyer/P. Gordon (Cox)/
 
    Texas Rowing Center (B)
D. Childs/c. phelps/E. Rowe/A. Czuchna/I. Sura (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
 
    TBC Racing (C)
A. Audas/T. Hicks/S. Weissel/K. Mabus/K. Murphy (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
J. Holland/O. Voss/V. Dehollan/E. Carey/E. Endresen (Cox)
 
    TBC Racing (D)
S. Donovan/E. Phelps/A. Fisher/M. Chung/B. Duke (Cox)
 
    TBC Racing (E)
K. Craven/I. Verardi/Z. Ding/E. Elkas/T. Dittmer (Cox)
 
    TBC Racing (F)
N. Gill/M. Bangoura/S. Parbs/M. Uitz/E. Zeng (Cox)
 
22 Mens Intermediate 2-
18
23 Womens Intermediate 1x
27
    Badger Development Camp (A)
R. Olley
 
    Charles River Scullers (A)
D. Goodwin
 
    Community Rowing, Inc. (A)
G. Murnaghan
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
J. Zettlemoyer
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
A. Johnson
 
    Ithaca College Development Camp (A)
R. Veninsky
 
    Maritime Rowing Club (A)
N. Vacas
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
A. Alonso
 
    Minnesota Women's Development Camp (A)
A. Greene
 
    New York Athletic Club (A)
C. Lewis
 
    Parati Competitive Rowing (A)
C. Robinson
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
E. Jorgensen/
 
    Potomac Boat Club (A)
E. Solms
 
    Resilient Rowing Club (A)
S. Haines
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
E. Baert
 
    Southern California Scullers Club (A)
E. Farrar/
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
S. Macika
 
    Vesper Boat Club (A)
J. Lonchar
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
G. Burt/
 
    Badger Development Camp (B)
N. Martin
 
    Charles River Scullers (B)
T. Wright
 
    Ithaca College Development Camp (B)
K. Feitner
 
    Minnesota Women's Development Camp (B)
c. anderson
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
S. Pritzker
 
    Southern California Scullers Club (B)
E. Poljak/
 
    Ithaca College Development Camp (C)
A. Torcivia
 
    Minnesota Women's Development Camp (C)
M. Ericksen
 
24 Mens Elite/Senior Ltwt 2-
7
25 Womens Elite/Senior Ltwt 1x
7
26 Mens U17 8+
16
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
M. Poon/C. Kwiecinski/S. Graumlich/L. Havighurst/P. Kilcoyne/E. Bayer/M. Wells/P. Klesa/D. Ariestanto (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
G. Barnett/N. Weldon/C. Mahoney/E. Whitehead/A. Siraj/N. Fitzpatrick/C. Rodiger/B. Nelson/J. Robinson (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
B. Genender/H. Bolt/B. Davis/A. Smith/D. McNeill/C. Bell/C. Pettijohn/S. Evans/A. Craycroft (Cox)
 
    Davenport Rowing Club (A)
B. Burbage/R. Finn/E. Segnini/R. Pere/C. Kwas/A. Picone/J. Petrozzi/R. Young/S. Beirne (Cox)
 
    Harbor Community Rowing (A)
J. McDonald/M. Dochnal/C. Walsh/J. Rapp/K. Kearney/S. Power/D. Annunziato/M. Roscoe/N. Cleri (Cox)
 
    Intrepid Rowing Club (A)
J. Palmer/L. Rossell/N. Weeter/B. Pegrum/D. Hansen/H. Carr/T. Bulten/J. Goldstein/S. Millner (Cox)
 
    Maritime Rowing Club (A)
A. Williams/J. Batchelor/J. Hilton/T. Brennan/R. Sill/E. Koeckert/J. Tucker/D. Koproski/C. Legenzowski (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
M. Fairley/H. Schofield/E. Sammons/T. Smith/D. Irvine/M. Newell/B. Weatherwax/l. zumpano/I. Romanzo (Cox)
 
    Composite: Saugatuck, RA-Greenwich (A)
M. Woods/J. Schmidt/E. Vosper/S. Batter/S. Thors/N. Woo/M. Simons/R. Quinn/M. Metchick (Cox)
 
    South Niagara Rowing Club (A)
N. Kennedy/A. Jastremski/G. McKinley/F. Darling/E. Egan/J. Lenson/C. Howey/D. McQueen Lafleur/K. Keith (Cox)
 
    TBC Racing (A)
J. Duffy/M. Duncan/B. Emery/A. Burbelo/N. Irwin/H. Burbelo/L. Zughaib/M. Roque/B. Duke (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
N. Klaff/C. Scheurkogel/A. deGrado/J. MacLean/J. Ozaeta/E. Martin/M. Stroud/S. Miller/Z. Casler (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
T. Dadagian/B. Chedekel/M. Gelfand/C. Hong/I. McJohn/J. Malcolm/J. Hathaway/L. Swindell/E. Balke (Cox)
 
    TBC Racing (B)
M. Gordy/J. Welland/S. Mullane/J. Wangchuk/S. Bacas/B. Clarke/J. Escoto/R. Reddix/T. Dittmer (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
T. Girard/J. Eldred/m. reiser/J. Gryska/A. Hawley/B. Xiao/J. Abu Amara/M. Bruno/J. Sclar (Cox)
 
27 Womens U17 4x
23
    Charles River Scullers (A)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
L. Kadosh/B. Sullivan/S. Paul/K. Brown
 
    Dayton Boat Club (A)
E. Muir/A. Apolito/B. Gracey/I. Lauber
 
    Detroit Boat Club (A)
E. Kuhnlein/B. Bernard/c. martinez/J. Turnbull/
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
A. Downing/A. Hanitchak/J. Briere/V. Moda
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
K. Eads/M. Wesseler/A. Penner/L. Thomas
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
M. Cole/E. Toornman/G. Potter/A. Luttrell
 
    Maritime Rowing Club (A)
E. Caton/M. Adams/I. DeSpirito/C. Martin
 
    Parati Competitive Rowing (A)
L. Brown/G. Butero/J. Dolfi/K. Dolan
 
    Queen City Water Sports Center (A)
M. briggs/M. Harten/K. Alvarez/A. Ramineni
 
    Sarasota Crew (A)
V. Middleton/J. Braz/K. Currie/a. naguib
 
    South Niagara Rowing Club (A)
P. Learn/J. Labricciosa/L. Nuccitelli/M. Thibodeau Morris
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Potter/K. Knifton/J. Grim/C. Carlander
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
T. Kimmy/T. Trovato/H. Hathaway/M. Frizzell
 
    USR Junior Women High Performance Camp (A)
K. Batson/E. Petreski/A. Czajkowski/B. Prichett/
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
S. Whitsel/M. Kirkman/K. Shutack/V. Kayser
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
C. Sharis/T. English/M. Beghtol/E. Muckenfuss/
 
    Community Rowing, Inc. (B)
a. smith/M. Potter/J. Kohl/B. Best
 
    Parati Competitive Rowing (B)
E. Dolan/J. Olson/L. Jablonski/E. Pharr
 
    Sarasota Crew (B)
N. Rolfs/C. Strates/L. Feaster/E. Prestamo
 
    Texas Rowing Center (B)
D. Childs/A. Czuchna/A. Denson/c. phelps
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
b. morley/J. Mask/D. Evans/K. VanderWeele/
 
    Community Rowing, Inc. (C)
J. McCarthy/E. Carey/A. Scherzer/A. Sukharevsky
 
28 Mens Intermediate Ltwt 1x
41
29 Womens Intermediate Ltwt 2-
12
30 Mens U19 1x
68
    Amadeusz Rowing Academy (A)
m. evans
 
    Capital Rowing Club (A)
H. Hervey
 
    Clermont Crew (A)
B. Weissmann
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
G. Johnson
 
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Heart
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Cornillie
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
B. McCombe/
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
S. Mullins
 
    Greenwich Crew (A)
C. Stich
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
J. Sears
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
C. Blystone
 
    Maritime Rowing Club (A)
K. Whoolley
 
    Newport Aquatic Center (A)
C. Harbilas
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
M. Jankovic/
 
    Parati Competitive Rowing (A)
E. Hoster
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. Baney
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
G. Katz
 
    Potomac Boat Club (A)
S. Notarianni/
 
    Queen City Water Sports Center (A)
z. streit
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Meeker
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
A. Arcasoy
 
    RowAmerica Hamilton (A)
E. Smith
 
    Sarasota Crew (A)
J. Alvarez
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Pushner
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
D. Tanasijevich
 
    Steel City Rowing Club (A)
M. DeGregorio
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
J. Virgadamo
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
N. Hannon
 
    Upper River Boat Club (A)
S. Cressman
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
R. Cantrell
 
    V-Sculls (A)
A. Howe
 
    Vesper Boat Club (A)
E. Tingley
 
    Westerville Rowing Club (A)
E. Lane
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
A. Romanick/
 
    Amadeusz Rowing Academy (B)
B. Annunziato
 
    Community Rowing, Inc. (B)
B. JOYCE
 
    Greenwich Crew (B)
M. Lee-Amezcua
 
    Lake Lanier Rowing Club (B)
P. Alexander
 
    Maritime Rowing Club (B)
W. Barker
 
    Parati Competitive Rowing (B)
N. Eastwick
 
    Resilient Rowing Club (B)
R. Smith
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
r. mcgovern
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
S. Desmond
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
J. Yankey
 
    Steel City Rowing Club (B)
H. Mahon
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
C. Finley
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
S. Flemming
 
    Upper River Boat Club (B)
Z. Geiser
 
    V-Sculls (B)
M. Farello
 
    Westerville Rowing Club (B)
N. Samson
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
S. Normoyle/
 
    Amadeusz Rowing Academy (C)
A. Dolido
 
    Community Rowing, Inc. (C)
G. Levine
 
    Lake Lanier Rowing Club (C)
C. Foster
 
    Maritime Rowing Club (C)
A. Abbruzzese
 
    Occoquan Boat Club (C)
G. Alperi
 
    Parati Competitive Rowing (C)
M. Rodriguez
 
    St. Andrew Rowing Club (C)
B. Mitchell
 
    Steel City Rowing Club (C)
A. Lim
 
    V-Sculls (C)
D. Tengdin
 
    Westerville Rowing Club (C)
T. Binnig
 
    Community Rowing, Inc. (D)
M. White
 
    Parati Competitive Rowing (D)
J. Rodriguez
 
    Amadeusz Rowing Academy (E)
K. Dworak
 
    Community Rowing, Inc. (E)
B. Feeney
 
    Amadeusz Rowing Academy (F)
J. Fallon
 
    Community Rowing, Inc. (F)
J. Gardiner
 
    Community Rowing, Inc. (G)
A. Cosentino
 
31 Womens U19 2-
27
32 Mens Elite/Senior 4x
5
33 Womens Elite/Senior 4-
5
34 Mens Elite/Senior 4-
6
35 Mens U19 2-
39
    Amadeusz Rowing Academy (A)
A. Frankini/O. Bros
 
    Community Rowing, Inc. (A)
H. Thomas/D. Sobieszek
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
D. Swech/J. O'Brien
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
C. Williams/R. Whitehead
 
    Davenport Rowing Club (A)
S. Haggerty/E. O'Connor
 
    Greenwich Crew (A)
W. Arndt/Z. Ridgway
 
    Harbor Community Rowing (A)
P. Sheehan/B. Addeo
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Schrader/Z. Diaz
 
    New York Athletic Club (A)
P. Stone/W. Goetz
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Parati Competitive Rowing (A)
C. Hayden/R. Marlow
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
 
    Resilient Rowing Club (A)
A. Stankey/N. Stankey
 
    Steel City Rowing Club (A)
A. Lim/H. Mahon
 
    TBC Racing (A)
J. While/J. Young
 
    Texas Rowing Center (A)
H. Berrier/Z. Childs
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
G. Stocker/W. Hathaway
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
D. Paul/M. Ptucha
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
M. Marchiony/A. Macklin
 
    Westerville Rowing Club (A)
R. Ferencz/A. Herman
 
    Community Rowing, Inc. (B)
D. Ellison/P. DiGiovanni
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
M. Palmer/J. Li
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
B. Genender/A. Smith
 
    Davenport Rowing Club (B)
R. Young/N. Chwalkowski
 
    Harbor Community Rowing (B)
O. Connolly/L. Varley
 
    Resilient Rowing Club (B)
J. Serger/D. Carlson
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
C. Hawkins/B. Mitchell
 
    Texas Rowing Center (B)
A. Bridgwater/I. Stone
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
B. BEAN/D. Strickler
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
J. Katzman/E. Elftmann
 
    Westerville Rowing Club (B)
E. Lane/T. Heft
 
    Community Rowing, Inc. (C)
S. Nuzzo/A. Berg
 
    Harbor Community Rowing (C)
E. McNicholas/A. Squeri
 
    Resilient Rowing Club (C)
I. Barrer/J. McLaughlan
 
    Community Rowing, Inc. (D)
j. sills/C. Berry-Toon
 
    Resilient Rowing Club (D)
C. Murphy/J. Wilkie
 
    Community Rowing, Inc. (E)
B. Feeney/D. Tatke
 
    Community Rowing, Inc. (F)
J. Fee/A. Cosentino
 
    Community Rowing, Inc. (G)
W. Dyer-Kloman/S. Mannion
 
36 Womens U19 1x
64
    Amadeusz Rowing Academy (A)
G. Goodyear
 
    Charles River Scullers (A)
B. Bane
 
    Community Rowing, Inc. (A)
N. Thomas
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
B. Warshafsky
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
M. Hinkle
 
    Greenwich Crew (A)
A. Lehman
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
M. Kloske
 
    Kansas City Boat Club (A)
K. Donnellan
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
T. Wilson
 
    Newport Aquatic Center (A)
M. Bradford
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
V. Markow
 
    Occoquan Boat Club (A)
A. Martschenko
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
L. Miles
 
    Resilient Rowing Club (A)
G. von Elten
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
L. Kleinberg
 
    RowAmerica Hamilton (A)
C. Busch
 
    Sarasota Crew (A)
T. Cox
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Ryan
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
E. Hopkins
 
    Southern California Scullers Club (A)
R. McCormick/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Barber
 
    Texas Rowing Center (A)
M. Barchas
 
    Unaffiliated (USA) (A)
K. Pierce
 
    Vesper Boat Club (A)
E. Aronson
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
C. Brennan
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Scholten
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
E. Delleman/
 
    Amadeusz Rowing Academy (B)
E. Mulhall
 
    Charles River Scullers (B)
S. Stone
 
    Community Rowing, Inc. (B)
K. Maguire
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
H. Faretra
 
    Greenwich Crew (B)
A. Lee
 
    Lake Lanier Rowing Club (B)
C. Mudd
 
    Newport Aquatic Center (B)
P. Warmington
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
O. bernardini
 
    Occoquan Boat Club (B)
G. Fabrycky
 
    Resilient Rowing Club (B)
E. Dubas
 
    Sarasota Crew (B)
C. Ghose
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
O. Farrar
 
    Southern California Scullers Club (B)
E. McGill/
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
P. Fisher
 
    Texas Rowing Center (B)
S. Spracklen
 
    Virginia Beach Rowing Club (B)
L. Dopp
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
S. Muckenfuss/
 
    Charles River Scullers (C)
A. Bloom
 
    Community Rowing, Inc. (C)
E. Luniewicz
 
    Greenwich Crew (C)
M. Markowitz
 
    Maritime Rowing Club (C)
M. Avallone
 
    Newport Aquatic Center (C)
K. Viceroy
 
    Occoquan Boat Club (C)
A. Liquori
 
    Resilient Rowing Club (C)
C. Keating
 
    Southern California Scullers Club (C)
E. Poljak/
 
    St. Andrew Rowing Club (C)
J. Zhou
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
A. Phillips/
 
    Charles River Scullers (D)
I. Bastian
 
    Community Rowing, Inc. (D)
E. Benkert
 
    Maritime Rowing Club (D)
F. Aronson
 
    Southern California Scullers Club (D)
C. McInerny/
 
    Y Quad Cities Rowing (D)
C. Blunk/
 
    Charles River Scullers (E)
S. Binda
 
    Maritime Rowing Club (E)
N. Partlow
 
    Y Quad Cities Rowing (E)
G. Schermer/
 
    Y Quad Cities Rowing (F)
M. Castaneda/
 
    Y Quad Cities Rowing (G)
O. Masterson/
 
37 Mens Elite/Senior Ltwt 4x
4
38 Mens Intermediate Ltwt 8+
3
39 Mens Elite/Senior 2+
0
Friday, July 15, 2016
Sunday, July 17
40 Womens Elite/Senior 8+
7
41 Womens Intermediate Ltwt 4x
6
42 Mens U19 8+
33
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
N. Hutchins/W. Massey/Z. Verghese/A. Ma/J. Brower/C. Kwiecinski/C. Reid/R. Wenk/F. Vieth (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
H. Thomas/D. Sobieszek/B. JOYCE/F. Johnson/R. McGuire/M. Ritter/F. Baviera Maloney/J. Heart/J. Conklin (Cox)
 
    Composite: Cooper TC, Upper River (A)
Z. Geiser/S. Cressman/T. Butler/K. Cartin/E. Mirfin/J. Kolb/J. Raab/M. VanBuskirk/V. Guevara (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
C. Williams/D. Slear/J. Lynn/A. Smith/E. Cox/W. Cory/R. Whitehead/H. Adams/P. Allen (Cox)
 
    Davenport Rowing Club (A)
E. O'Connor/S. Haggerty/R. Young/N. Chwalkowski/J. Ringelstein/B. Burbage/J. Petrozzi/J. Healy/S. Beirne (Cox)
 
    Harbor Community Rowing (A)
J. McDonald/P. Sheehan/B. Addeo/J. Rapp/G. Fischer/L. Varley/O. Connolly/M. Dochnal/K. Broshek (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
J. Biggs/A. Ramos-Rivera/F. Herrera/E. Costa/M. Lykes/Z. Diaz/J. Levy/A. Bared/M. Velez (Cox)
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
E. Castano/E. Cameron/S. Ewanick/L. Vujnovich/F. Fitter/A. Shields/S. Finckbeiner/T. Frame/B. Lutz (Cox)/
 
    Parati Competitive Rowing (A)
E. Hoster/R. Marlow/D. Nichols/N. Jablonski/E. Merida/C. Hayden/N. Eastwick/M. Rodriguez/A. Okeefe (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
C. Norstad/S. Watkins/N. Parks/C. Magnani/C. Robbins Lentz/J. Baney/M. Igou/J. Mabie/G. Doty (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Serger/J. Meeker/R. Smith/J. McLaughlan/A. Stankey/N. Stankey/S. Libberton/D. Carlson/T. McMichael (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
M. Pitchford/C. Jones/S. Napoliello/C. Nagler/J. Alvarez/M. Leon/P. Dietz/J. Earp/V. Guevara (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Holzhauer/A. Badeski/J. Edwards/S. Desmond/M. Simons/J. Pushner/J. Schmidt/R. Quinn/M. Metchick (Cox)
 
    TBC Racing (A)
J. Young/J. While/M. Dent/C. Weitekamp/B. Trimble/N. Manrique/H. Jia/A. Damjanovic/H. Plaster (Cox)/
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
W. Hathaway/B. BEAN/G. Stocker/A. Engel/N. Walko/G. O'Connor/A. Guy/D. Strickler/C. Stephens (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
T. Mak/N. Klaff/A. Stengle/A. Lyman/J. Sclafani/J. von Steuben/J. Katzman/M. Ptucha/D. Mara (Cox)
 
    Vesper Boat Club (A)
D. Lee/S. Yang/K. Aspesi/J. Morton/A. Byrdak/M. Dogan/R. Subak/N. Egrie/N. Sponheimer (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
D. Franke/B. O'Rourke/G. Mahama/H. Beckmeyer/M. Zacharski/E. Bayer/J. motto/P. Kilcoyne/T. Wenk (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
B. Jahrling/d. nikulin/J. Hodge/S. Nuzzo/I. Engstrom/J. Gryska/A. Berg/C. Berry-Toon/F. Singer (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
B. Genender/L. Reilly/T. Hill/R. Zhang/D. Tucker/M. Hornung/B. Davis/L. Martin/A. Craycroft (Cox)
 
    Harbor Community Rowing (B)
A. Morledge/E. McNicholas/K. Kearney/C. Walsh/A. Squeri/S. Power/D. Annunziato/M. Roscoe/N. Cleri (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
W. Kuechler/A. Calder/J. Peilert/M. Algert/G. Andreas/H. Bellew/C. Brady/H. Hobart/B. Voto (Cox)
 
    TBC Racing (B)
J. Korn/Z. Hicks/B. Koenig/A. Wray/A. Boudabbous/B. Pratt/S. Ghalayini/D. Aslan/M. Conover (Cox)/
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
D. Paul/B. Richter/T. Kelly/J. MacLean/A. deGrado/K. Maier/J. Ning/D. Kogan/L. Ames (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
R. Pantaleon/I. Hughes/A. Driscoll/J. Gardiner/P. Shea/D. Tatke/S. Mannion/J. Callahan/A. Hinmon (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
A. Fernandez-Guckes/B. Olsen/A. Coelho/G. Fox/G. Riffle/N. Filosa/G. Mendossian/J. Kagan/G. Aloia (Cox)
 
    TBC Racing (C)
J. Duffy/M. Roque/B. Emery/M. Duncan/N. Irwin/H. Burbelo/L. Zughaib/A. Burbelo/B. Duke (Cox)/
 
    USR Junior Men High Performance Camp (C)
G. Dunne/A. Eisele/D. Kramer/M. Reilly/J. Ozaeta/A. Sizemore/S. MAX/E. Elftmann/Z. Casler (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
J. Fee/W. Dyer-Kloman/N. Miller/C. lyall/W. Doss/S. Hofmann/A. Norman/E. Massat/L. Druker (Cox)
 
    TBC Racing (D)
B. Olin/A. Berry/J. Ehlers/P. Gorka/G. McGloon/P. McGuigan/M. Love/M. Gilliam/A. Manfredi (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (D)
M. Stroud/C. Scheurkogel/S. Miller/J. Wright/A. Fernandez/E. Martin/W. Hall/J. Delara/A. Wen (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
G. Levine/e. chandler/P. Hallowell/M. White/B. Curry/J. Rosic/P. Mungovan/D. Labow/O. White (Cox)
 
43 Womens U19 4x
37
    Charles River Scullers (A)
S. Stone/I. Bastian/G. Eysenbach/B. Bane
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
V. Jouriles/E. Moritz/I. Merriman/D. O'Malley
 
    Community Rowing, Inc. (A)
E. Montie/E. Elder/J. Weiss/E. Mushinski
 
    Detroit Boat Club (A)
E. Truss/A. Bunker/N. Liening/J. Turnbull/
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
M. Eberth/G. Donabedian/B. Warshafsky/J. Carter
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
J. McCarthy/M. Perry/K. Weber/M. Smith-Custer
 
    Greenwich Crew (A)
A. Lehman/A. Lee/M. Markowitz/J. Magnoli
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
T. Wilson/A. Luttrell/G. Potter/C. Mudd
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
C. Bird/C. Mahaffey/A. Jarvis/S. Radovanovic
 
    Occoquan Boat Club (A)
A. Martschenko/G. Fabrycky/H. Gold/A. Liquori
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. SHELLUM GONZALEZ/C. Bremner/J. Dolfi/K. Dolan
 
    Resilient Rowing Club (A)
E. Barrett/E. Dubas/G. von Elten/M. Passacantando
 
    Row West Racing (A)
H. Braum/L. Moffat/E. Polston/C. Llanes
 
    RowAmerica Hamilton (A)
E. Due/P. Sancrant/b. parton/T. Brown
 
    Sarasota Crew (A)
T. Cox/M. Ball/C. Ghose/R. Seyer
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
M. Jones/A. Orseck/H. Weisman/K. DeAgro
 
    Southern California Scullers Club (A)
R. McCormick/C. McInerny/E. Poljak/E. McGill/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
G. Burns/I. Castro/P. Fisher/M. Barber
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Potter/K. Knifton/J. Grim/V. Schuweh
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
H. Walter/J. Johnson/E. Chadwick/A. Farnan
 
    Vesper Boat Club (A)
A. Bentley/M. Beckman/B. Halligan/K. Hudson
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
C. Brennan/L. Dopp/V. Kayser/A. Hybbert
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
C. Blunk/G. Schermer/b. morley/O. Masterson/
 
    Charles River Scullers (B)
E. Roe/C. Diggins/V. Barletta/E. Spencer
 
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Densel/E. Benkert/G. Ward/F. Marota
 
    Greater Dayton Rowing Association (B)
A. Penner/A. Landolfi/I. Stoffel/N. Miller
 
    Parati Competitive Rowing (B)
C. Robinson/J. Olson/L. Jablonski/E. Pharr
 
    Resilient Rowing Club (B)
I. Beckler/Z. Mollencop/B. Price/H. Fisher
 
    Sarasota Crew (B)
E. Stock/K. Currie/K. McMullen/E. Prestamo
 
    Texas Rowing Center (B)
M. Barchas/S. Spracklen/J. Valero/M. Shook
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
J. Mask/D. Evans/A. Pillutla/K. VanderWeele/
 
    Charles River Scullers (C)
S. Binda/A. Bloom/M. Falzon/L. Winton
 
    Community Rowing, Inc. (C)
C. Quinn/S. Clancy/K. Sherman/E. Downing
 
    Resilient Rowing Club (C)
A. Taylor/E. Pierce/A. Krobot/D. Cuartas
 
    Charles River Scullers (D)
K. Westover/G. Cogan/C. Moffatt/E. Cho
 
    Resilient Rowing Club (D)
J. Hissong/T. Rawlins/L. Rothaermel/B. Kidder
 
44 Mens Elite/Senior 2-
12
    Community Rowing, Inc. (A)
A. Randall/T. Pritz/
 
    Mendota Development Camp (A)
A. Griffin/J. Van Der Weide
 
    Minnesota Men's Development Camp (A)
D. McCune-Zierath/S. Olson/
 
    TBC Racing (A)
D. McCarthy/F. Hembruff
 
    Mendota Development Camp (B)
J. Wise/A. Flannery
 
    Minnesota Men's Development Camp (B)
T. Dickovich/N. O'Neill/
 
    Mendota Development Camp (C)
J. Thickens/A. SHVETS
 
    Mendota Development Camp (D)
D. Sachs/J. Weber
 
    Mendota Development Camp (E)
A. Blackwood/A. Idarraga
 
    Mendota Development Camp (F)
J. McAleer/T. Zogleman
 
    Mendota Development Camp (G)
T. Steeno/N. Petersen
 
    Mendota Development Camp (H)
P. Brooks/C. Sawyers
 
45 Womens Elite/Senior 1x
14
46 Mens Intermediate 4x
9
47 Womens Intermediate 8+
15
48 Mens U17 1x
56
    Amadeusz Rowing Academy (A)
J. Karen
 
    Community Rowing, Inc. (A)
G. Barnett
 
    Cooper Training Center (A)
H. LaGatta
 
    Cranbrook Kingswood Crew Club (A)
W. Van Houten
 
    Detroit Boat Club (A)
J. Wray
 
    Maritime Rowing Club (A)
W. Legenzowski
 
    Narragansett Boat Club (A)
J. Greenberg
 
    Newport Aquatic Center (A)
G. Person
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
E. Cameron
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
K. Lenihan/
 
    Occoquan Boat Club (A)
J. Bachmann
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
T. Chapman
 
    Parati Competitive Rowing (A)
D. Dalpedri
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
H. Mnich
 
    Queen City Water Sports Center (A)
m. palacios
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Feng
 
    RowAmerica Greenwich (A)
N. Woo
 
    RowAmerica Hamilton (A)
G. Gifford
 
    Sarasota Crew (A)
j. wilberding
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
E. Sammons
 
    Southern California Scullers Club (A)
K. Babraj/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Bayly
 
    Steel City Rowing Club (A)
G. Cain
 
    Texas Rowing Center (A)
I. Stone
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
D. Hagen
 
    Westerville Rowing Club (A)
S. Sekulovski
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
W. Sharis/
 
    Amadeusz Rowing Academy (B)
T. Chabowski
 
    Community Rowing, Inc. (B)
L. Swindell
 
    Detroit Boat Club (B)
N. Marchi
 
    Maritime Rowing Club (B)
A. Orner
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
O. Peacock/
 
    Parati Competitive Rowing (B)
J. Montano
 
    Queen City Water Sports Center (B)
s. stewart
 
    Resilient Rowing Club (B)
N. Wirth
 
    Sarasota Crew (B)
M. Pitchford
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
M. Fairley
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
B. Hudson
 
    Texas Rowing Center (B)
M. Rice
 
    Westerville Rowing Club (B)
I. Shaw
 
    Amadeusz Rowing Academy (C)
A. Zimny
 
    Community Rowing, Inc. (C)
B. Nelson
 
    Maritime Rowing Club (C)
A. Williams
 
    Norwalk River Rowing Association (C)
B. Spiewak/
 
    Queen City Water Sports Center (C)
A. Osborn
 
    Sarasota Crew (C)
J. Kondapalli
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (C)
B. Weatherwax
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (C)
B. Hopkins
 
    St. Andrew Rowing Club (C)
C. Hawkins
 
    Texas Rowing Center (C)
E. Love
 
    Amadeusz Rowing Academy (D)
J. Fallon
 
    Community Rowing, Inc. (D)
M. Bruno
 
    Maritime Rowing Club (D)
E. Koeckert
 
    Norwalk River Rowing Association (D)
E. Reichgut/
 
    Community Rowing, Inc. (E)
C. Rodiger
 
    Community Rowing, Inc. (F)
Z. Bouaoudia
 
49 Mens Intermediate 4+
23
50 Womens Intermediate 2x
36
    Amadeusz Rowing Academy (A)
G. Goodyear/E. Mulhall
 
    Charles River Scullers (A)
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
M. Alonso/M. Hatfield
 
    Community Rowing, Inc. (A)
G. Murnigan/E. Benkert
 
    Cooper Training Center (A)
R. Costa/E. Patragnoni
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
K. Shattuck/I. Thorpe
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
 
    Ithaca College Development Camp (A)
A. Torcivia/E. Vosburg
 
    Minnesota Women's Development Camp (A)
A. Greene/a. reiser
 
    New York Athletic Club (A)
J. Hannink/C. Lewis
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Occoquan Boat Club (A)
A. Martschenko/C. Dinion
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Pineda/M. Dial
 
    Potomac Boat Club (A)
 
    Queen City Water Sports Center (A)
j. youngstrom/L. Siegman
 
    Resilient Rowing Club (A)
E. Nguyen/M. Hilary
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
c. mcgovern/J. Frank
 
    Row West Racing (A)
k. descheemaeker/m. Armstrong
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Waddle/M. Farrell
 
    Southern California Scullers Club (A)
E. Poljak/C. McInerny/
 
    Steel City Rowing Club (A)
S. Bowman/L. Schall/
 
    Tennessee Development Camp (A)
L. Higdon/C. Frumin
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
D. Holland/L. Smith
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
S. Maietta/E. Lichter
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
G. Burt/C. Blunk/
 
    Cooper Training Center (B)
M. Koelsch/M. Murphy
 
    Ithaca College Development Camp (B)
J. McDevitt/K. Feitner
 
    Minnesota Women's Development Camp (B)
A. Martinez/K. Luedloff
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
L. Kleinberg/S. Pritzker
 
    Tennessee Development Camp (B)
B. Ripley/G. Cecil
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (B)
T. Cremers/S. Macika
 
    Ithaca College Development Camp (C)
R. Veninsky/V. Demiris
 
    Minnesota Women's Development Camp (C)
C. Anderson/K. VanCamp
 
    Parati Competitive Rowing (C)
E. Dolan/C. Bremner
 
    Tennessee Development Camp (C)
M. Free/K. Lance
 
    Tennessee Development Camp (D)
L. McInturff/T. Upson
 
51 Mens Elite/Senior Ltwt 4+
5
52 Womens Elite/Senior Ltwt 2x
2
53 Mens U17 4+
27
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
M. Poon/P. Kilcoyne/L. Havighurst/S. Graumlich/D. Ariestanto (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
E. Whitehead/A. Siraj/C. Mahoney/T. Dadagian/J. Robinson (Cox)
 
    Cooper Training Center (A)
J. Raab/C. O'Neil/W. Bentley/W. Glennon/S. Thumar (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
B. Genender/H. Bolt/C. Pettijohn/S. Evans/A. Craycroft (Cox)
 
    Davenport Rowing Club (A)
R. Young/B. Burbage/J. Petrozzi/R. Pere/S. Beirne (Cox)
 
    Harbor Community Rowing (A)
J. McDonald/J. Rapp/K. Kearney/C. Walsh/N. Cleri (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Sanchez/T. Biggs/R. Hanna/R. Cancio/C. Bourland (Cox)
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
C. Norstad/H. Hobart/M. Igou/H. Bellew/G. Aloia (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
N. Wirth/V. Kiechlin/A. Anugu/J. Feng/B. Ragan (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
M. Pitchford/P. Dietz/M. Leon/S. Napoliello/B. labiner (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
D. Irvine/H. Schofield/l. zumpano/M. Newell/I. Romanzo (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
A. Woods/S. Thors/E. Vosper/S. Batter/M. Metchick (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Patterson/E. Lynch/B. Hudson/J. Bayly/A. Cadenhead (Cox)
 
    TBC Racing (A)
J. Duffy/A. Burbelo/N. Irwin/M. Duncan/T. Dittmer (Cox)
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
N. Klaff/J. MacLean/J. Katzman/C. Scheurkogel/L. Ames (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
B. Chedekel/J. Malcolm/C. Hong/M. Gelfand/E. Balke (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
B. Davis/L. Martin/D. McNeill/C. Bell/P. Allen (Cox)
 
    Harbor Community Rowing (B)
A. Morledge/S. Power/J. Plumeri/A. Sullivan/R. 1 (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
A. Fernandez-Guckes/J. Kagan/G. Mendossian/W. Stocovaz/G. Doty (Cox)
 
    TBC Racing (B)
M. Roque/B. Emery/H. Burbelo/L. Zughaib/B. Duke (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
T. Girard/I. McJohn/m. reiser/L. Swindell/J. sclar (Cox)
 
    TBC Racing (C)
M. Gordy/J. Welland/S. Mullane/J. Wangchuk/K. Murphy (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (D)
J. Abu Amara/C. Motakef/A. Hawley/T. Sheier/O. White (Cox)
 
    TBC Racing (D)
R. Reddix/S. Bacas/B. Clarke/J. Escoto/A. Ghorbani (Cox)
 
    Intrepid Rowing Club (H)
J. Palmer/L. Rossell/B. Pegrum/N. Weeter/B. Rossell (Cox)
 
    Intrepid Rowing Club (I)
C. Orsini/C. Fite/g. gonzalez/J. Spingarn/D. Willett (Cox)
 
54 Womens U17 2x
54
    Charles River Scullers (A)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Hedeman/E. Baker
 
    Cooper Training Center (A)
S. Kolb/S. Gutierrez
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
M. Harrod/J. Sundaresan
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
A. Hanitchak/A. Downing
 
    Greenwich Crew (A)
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
G. Potter/M. Cole
 
    Maritime Rowing Club (A)
M. Adams/I. DeSpirito
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
C. Flynn/M. Rodriguez
 
    Newport Aquatic Center (A)
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
C. Bird/I. Burton
 
    Occoquan Boat Club (A)
M. Perry/H. Gold
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
I. Ulitsky/e. ulitsky
 
    Parati Competitive Rowing (A)
G. Butero/L. Brown
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
G. Krishna/L. Hudson
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
J. Cortes-Cruz/L. OConnor
 
    Queen City Water Sports Center (A)
M. briggs/M. Harten
 
    Resilient Rowing Club (A)
J. Hissong/L. Rothaermel
 
    RowAmerica Hamilton (A)
R. Duff/b. parton
 
    Sarasota Crew (A)
J. Braz/V. Middleton
 
    Texas Rowing Center (A)
K. Knifton/G. Potter
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
J. Wright/L. Klein
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
G. Kindelberger/H. Hathaway
 
    Virginia Beach Rowing Club (A)
S. Whitsel/M. Kirkman
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
K. Patterson/S. Orlov
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
T. English/E. Muckenfuss/
 
    Charles River Scullers (B)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
S. Paul/E. Carey
 
    Essex Rowing Club, Inc. (B)
J. Briere/V. Moda
 
    Greenwich Crew (B)
A. Meurer/E. Dabney
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
i. kron/A. Elgayar
 
    Newport Sea Base Rowing (B)
S. Fletcher/J. GENOVESE
 
    Palo Alto Rowing Club (B)
L. Low/Y. ulitsky
 
    Parati Competitive Rowing (B)
J. Dolfi/K. Dolan
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (B)
L. Roberts/G. Casle
 
    Queen City Water Sports Center (B)
K. Alvarez/A. Ramineni
 
    Sarasota Crew (B)
N. Rolfs/C. Strates
 
    Texas Rowing Center (B)
A. Denson/A. Czuchna
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
G. Daigle/R. Goss
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
I. Smith/A. Novak
 
    Virginia Beach Rowing Club (B)
A. Gromek/A. Greene
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B)
C. Hurney/K. Maietta
 
    Y Quad Cities Rowing (B)
M. Beghtol/K. VanderWeele/
 
    Community Rowing, Inc. (C)
J. Trull/A. Scherzer
 
    Maritime Rowing Club (C)
R. Smith/E. Smicka
 
    Newport Sea Base Rowing (C)
B. Hollander/A. Jarvis
 
    Parati Competitive Rowing (C)
J. Olson/E. Pharr
 
    Sarasota Crew (C)
L. Feaster/a. naguib
 
    Virginia Beach Rowing Club (C)
K. Shutack/V. Kayser
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (C)
N. Joshi/C. Burrow
 
    Y Quad Cities Rowing (C)
D. Evans/J. Mask/
 
    Community Rowing, Inc. (D)
J. Holland/E. Baumgartner
 
    Y Quad Cities Rowing (D)
b. morley/S. Foley/
 
    Community Rowing, Inc. (E)
V. Dehollan/O. Voss
 
55 Mens Intermediate Ltwt 2x
17
56 Womens Intermediate Ltwt 4+
10
    Badger Development Camp (A)
K. Ruffalo/A. Aiello/A. Dawley/B. Ohm/K. Kerwin (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
M. Heldman/E. Richards/E. Schutte/R. Kilcoyne/M. Deane (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Michael/N. Thomas/C. Quinn/K. Maguire/C. Waters (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
M. Keane/M. Boyer/K. Holder/M. Tiscareno/N. Norman (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
A. Pyne/C. Chambers/I. Rose/I. Myers/E. Leites (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
H. Prindle/I. De Vengoechea/A. Ray/G. Morrison/C. Ng (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
J. Francis/M. Maier/M. Cookson/C. Navellier/A. Moloney (Cox)
 
    Row West Racing (A)
A. Sekhon/T. Lee/A. Heuser/M. Graham/E. Loving (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
a. duffy/C. Everett/s. pendrill/B. Pushner/I. Grosgogeat (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
J. Grim/B. Kelly/G. Davis/c. phelps/I. Sura (Cox)
 
57 Mens U19 2x
73
    Amadeusz Rowing Academy (A)
m. evans/B. Annunziato
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
D. Fischback/G. Johnson
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Ritter/F. Baviera Maloney
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
S. Ward/W. Koch
 
    Cooper Training Center (A)
J. Raab/A. Laberee
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
C. Williams/R. Whitehead
 
    Dayton Boat Club (A)
C. Yaklic/J. Nicholaisen
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Cornillie/S. Malbouef
 
    East End Rowing Institute, LTD. (A)
m. hubbard/B. McCombe/
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
D. McComas/C. Moore
 
    Greenwich Crew (A)
Z. Ridgway/W. Arndt
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
P. Alexander/C. Blystone
 
    Maritime Rowing Club (A)
A. Abbruzzese/R. Gregory
 
    New York Athletic Club (A)
P. Stone/W. Goetz
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
E. Cameron/S. Ewanick
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
M. Jankovic/T. Chapman
 
    Parati Competitive Rowing (A)
M. Rodriguez/E. Merida
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
H. Mnich/P. Labbe
 
    Potomac Boat Club (A)
 
    Queen City Water Sports Center (A)
S. Mcmaster/z. streit
 
    Resilient Rowing Club (A)
S. Libberton/J. Feng
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
r. mcgovern/A. Arcasoy
 
    RowAmerica Hamilton (A)
N. Hershner/E. Smith
 
    Sarasota Crew (A)
C. Jones/C. Nagler
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Cail/C. Jen
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Holzhauer/J. Edwards
 
    Southern California Scullers Club (A)
A. Margotta/K. Babraj/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Yankey/E. Lynch
 
    Steel City Rowing Club (A)
G. Cain/M. DeGregorio
 
    Texas Rowing Center (A)
Z. Childs/C. Milam
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
J. Virgadamo/C. Finley
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
A. Engel/N. Walko
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
S. Flemming/N. Hannon
 
    Upper River Boat Club (A)
S. Cressman/Z. Geiser
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
M. Stroud/A. Fernandez
 
    V-Sculls (A)
A. Howe/C. Ruf
 
    Vesper Boat Club (A)
A. Williams III/M. Amsterdam
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
M. Marchiony/A. Macklin
 
    Westerville Rowing Club (A)
N. Samson/J. Trybus
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
A. Romanick/W. Sharis/
 
    Amadeusz Rowing Academy (B)
A. Friedlander/O. Bros
 
    Cleveland Foundry Juniors (B)
K. Zeigler/D. Jouriles
 
    Community Rowing, Inc. (B)
R. Pantaleon/J. Callahan
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
D. McKay/D. Wiener
 
    Cooper Training Center (B)
E. Mirfin/J. Goldberg
 
    Lake Lanier Rowing Club (B)
B. Streets/C. Foster
 
    Newport Sea Base Rowing (B)
E. Castano/C. Radi
 
    Occoquan Boat Club (B)
G. Alperi/J. Bachmann
 
    Parati Competitive Rowing (B)
N. Jablonski/J. Rodriguez
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (B)
L. Cortes-Cruz/A. Vazquez
 
    Potomac Boat Club (B)
 
    Resilient Rowing Club (B)
A. Stankey/N. Stankey
 
    Sarasota Scullers (B)
S. Jen/J. Kushner
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
A. Badeski/J. Pushner
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
C. Hawkins/B. Mitchell
 
    Steel City Rowing Club (B)
A. Lim/H. Mahon
 
    Texas Rowing Center (B)
H. Berrier/I. Stone
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
A. Guy/G. O'Connor
 
    Upper River Boat Club (B)
T. Butler/K. Cartin
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
J. Delara/R. Cantrell
 
    V-Sculls (B)
D. Sorbaro/A. Summons
 
    Vesper Boat Club (B)
N. Egrie/T. Moyer
 
    Amadeusz Rowing Academy (C)
A. Dolido/K. Dworak
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (C)
M. Boston/J. O'Brien
 
    Cooper Training Center (C)
J. Kolb/M. VanBuskirk
 
    Newport Sea Base Rowing (C)
F. Fitter/L. Vujnovich
 
    Parati Competitive Rowing (C)
A. Colon/M. Pirie
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (C)
M. Agnitti/J. Zerbe
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
S. Desmond/M. Simons
 
    Texas Rowing Center (C)
A. Bridgwater/E. Love
 
    V-Sculls (C)
D. Tengdin/M. Farello
 
    Vesper Boat Club (C)
E. Tingley/D. Hill
 
    Cooper Training Center (D)
P. Malone/D. Mitnick
 
58 Womens U19 4+
57
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
E. Schutzman/K. Flynn/H. Hauser/M. Robison/C. Castagna (Cox)
 
    Cleveland Foundry Juniors (A)
C. Bunker/E. Moritz/E. Germaine/E. Covington/V. Jouriles (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Franck/E. Wells/E. Luniewicz/J. Weiss/E. Endresen (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
C. Manganello/C. Hogan/K. Hettrick/C. Pinker/A. Manganello (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
E. Truss/A. Bunker/N. Liening/A. Gleason/K. Nemeh (Cox)/
 
    Greenwich Crew (A)
L. Navarrete/C. Smith/S. de la sierra/M. Markowitz/L. DeVore (Cox)
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
C. Mudd/G. Potter/A. Luttrell/T. Wilson/E. Toornman (Cox)
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
C. Bird/S. Virtue/C. Mahaffey/A. Jarvis/I. Cooper (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
V. Markow/O. bernardini/S. Tarling/M. Cote/E. Adams (Cox)
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Pineda/G. Butero/A. SHELLUM GONZALEZ/M. Dial/A. Okeefe (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
V. del Valle/C. Berry-Toon/A. Hain/A. Pentaleri/L. Liebes (Cox)
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
A. Keane/H. Johns/L. Miles/M. Cofer/S. Labbe (Cox)
 
    Ready Set Row, LLC (A)
I. Marshall/Z. Marshall/C. Scott/S. Van Sessen/M. Cece (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
E. Barrett/M. Passacantando/H. Fisher/Z. Mollencop/L. Yu (Cox)
 
    Row West Racing (A)
C. Carlisle/A. McCale/G. Garverick/C. Hays/C. Visnic (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
T. Cox/C. Ghose/M. Ball/R. Seyer/G. Giannone (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
C. Esse/J. Stevens/M. Jones/H. Weisman/a. Backnal (Cox)
 
    South Niagara Rowing Club (A)
R. Camplin/E. Brettell/J. Leheta/S. Fuller/S. Buzzell (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
M. Senogles/M. Quinby/K. Grizzell/A. Cole/A. Canaras (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Barber/G. Burns/I. Castro/J. Zhou/G. Murdock (Cox)
 
    TBC Racing (A)
Q. Spellmeyer/A. Polise/S. Irwin/M. Saunders/K. Green (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Potter/K. Knifton/J. Valero/V. Schuweh/D. Helfman (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
A. Ball/H. Drapp/K. Wojciechowski/L. Klein/J. Hojnaski (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
T. Kimmy/S. Winbush/A. Altman/M. Tsudis/M. Cahall (Cox)
 
    USR Junior Women High Performance Camp (A)
T. Kuligowski/K. Sanders/A. Gray/K. Barker/M. Allen (Cox)/
 
    Vesper Boat Club (A)
R. Pierce/C. Castorino/E. Aronson/C. Ricciardi/S. Kim (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
A. George/C. Greenlaw/K. Patterson/E. Kaye/L. Sundberg (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (B)
E. Corso/B. Baker/G. Hacker/A. Stephenson/K. Girten (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
E. Elder/S. Mason/N. Epler/C. Cannon/A. Hinmon (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
N. Norman/J. Sundaresan/S. Kushner/M. Harrod/M. Tiscareno (Cox)
 
    Newport Sea Base Rowing (B)
I. Burton/S. Fletcher/J. GENOVESE/B. Hollander/B. Lutz (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (B)
G. Klein/S. Kamhi/L. Miller/L. Wilson/A. Moloney (Cox)
 
    Ready Set Row, LLC (B)
C. Upton/H. Patin/M. Zhong/V. Steelman/G. Majka (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (B)
K. Slade/B. Price/B. Knight/F. Walsh/B. Ragan (Cox)
 
    Row West Racing (B)
C. Yeh/S. Norton/M. Chakrabarti/A. Dobel/H. Broadland (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
E. Stock/K. McMullen/K. Currie/E. Prestamo/C. Edwards (Cox)
 
    Southeast Juniors (B)
H. Hayes/V. Cason/C. Pike/G. Heard/B. Ratzan (Cox)
 
    TBC Racing (B)
S. Bredenkamp/M. McEwan/C. Holmvik/H. Carson/J. Rosen (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
S. Spracklen/K. Andrews/M. Shook/M. Barchas/B. Nesbit (Cox)
 
    Three Rivers Rowing Association (B)
T. Trovato/G. Yobbi/E. Woodwell/M. Frizzell/A. Christensen (Cox)
 
    USR Junior Women High Performance Camp (B)
K. Batson/K. Picray/M. Katarincic/G. Salvati/J. Campbell (Cox)/
 
    Vesper Boat Club (B)
I. D'Angelo/M. Sherman/A. McCollough/A. Baccile/E. Goldstein (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (B)
W. Tise/L. Basri/K. Maietta/C. Hurney/A. Mosher (Cox)
 
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (C)
R. Cleves/C. Puttmann/M. Poon/S. Schuman/E. Grosser (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (C)
S. Brown/E. Mesler/E. Irvin/c. bell/T. Senthilnathan (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (C)
S. Frasier/K. Chin/M. Levy/J. Breen/M. Sweeden (Cox)
 
    Ready Set Row, LLC (C)
C. Quinn/P. Perchinsky/K. Meyer/S. Kane/N. Couture (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (C)
J. Talamantes/Z. McMahon/L. Kassilke/A. Druitt/S. McLain (Cox)
 
    TBC Racing (C)
S. Toth/C. Garcia/E. Kinyon/P. McGuigan/R. McGovern (Cox)
 
    USR Junior Women High Performance Camp (C)
M. Phelan/T. Finlayson/C. Bunuan/G. Baldauf/C. Ricksen (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (D)
E. Poulin/E. Connolly/M. Roche/K. Karustis/M. Barnard (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (D)
D. Cuartas/B. Kidder/L. Rothaermel/T. Rawlins/L. Peyton (Cox)
 
    TBC Racing (D)
C. Hall/N. Lorca/N. Sutherland/H. Aalemansour/R. Brautigam (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (E)
L. Ferren/E. Keleher/L. Battle/E. Pachus/J. Sclar (Cox)
 
    TBC Racing (E)
H. Yazdani/A. Parizek/B. Corcoran/F. Keto/P. Gordon (Cox)
 
    TBC Racing (F)
n. davy/F. Cronin/L. Till/A. Meyer/M. Murphy (Cox)
 
59 Mens Elite/Senior 2x
14
60 Mens Elite/Senior Ltwt 4-
2
61 Womens Elite/Senior 4+
10
62 Mens Intermediate Ltwt 2-
13
63 Womens Intermediate Ltwt 1x
30
64 Mens Elite/Senior 8+
6
65 Womens Elite/Senior 4x
3
66 Mens Intermediate 1x
35
    Case Western Reserve University Crew Team (A)
C. Ryu
 
    Cincinnati Rowing Club (A)
R. Nichols
 
    Community Rowing, Inc. (A)
L. Wilhelm
 
    Greenwich Crew (A)
B. Moreno
 
    Indianapolis Rowing Center (A)
B. Kallmyer
 
    Los Angeles Rowing Club (A)
M. Schaeffer
 
    Minnesota Men's Development Camp (A)
A. Holm/
 
    Newport Aquatic Center (A)
A. Lobel
 
    Occoquan Boat Club (A)
W. Meeker
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Turati
 
    Potomac Boat Club (A)
B. Kostoff
 
    Ridley Graduate Boat Club (A)
W. Bryden
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
v. roca
 
    Services Rowing Team (A)
R. Arvind
 
    Southern California Scullers Club (A)
A. Margotta/
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Yankey
 
    Steel City Rowing Club (A)
Z. Petronic/
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Villegas
 
    Unaffiliated (USA) (A)
R. Connell
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
J. Quaid
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
N. Kochanek
 
    Community Rowing, Inc. (B)
D. Tennant
 
    Greenwich Crew (B)
J. CAFFREY
 
    Minnesota Men's Development Camp (B)
N. Tretow/
 
    Newport Aquatic Center (B)
T. Phillips
 
    Potomac Boat Club (B)
D. Marquardt
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (B)
A. Arcasoy
 
    Services Rowing Team (B)
D. Singh
 
    Texas Rowing Center (B)
H. Kellner
 
    Unaffiliated (USA) (B)
G. Eberst
 
    Minnesota Men's Development Camp (C)
I. Eiter/
 
    Newport Aquatic Center (C)
C. Harbilas
 
    Potomac Boat Club (C)
A. Leitner-Wise
 
    Minnesota Men's Development Camp (D)
A. Scow/
 
    Newport Aquatic Center (D)
J. Coar
 
67 Womens Intermediate 2-
23
68 Mens Elite/Senior Ltwt 1x
6
69 Womens Elite/Senior Ltwt 2-
0
70 Mens U17 4x
20
    Community Rowing, Inc. (A)
G. Barnett/N. Weldon/N. Fitzpatrick/C. Rodiger
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
P. Keenan/T. Russell/J. Pendergast/T. Scheuritzel
 
    Greater Dayton Rowing Association (A)
J. Brook/N. Kaval/C. Moore/O. True
 
    Greenwich Crew (A)
S. Mason/C. Stich/M. Lee-Amezcua/T. Polkinghorne
 
    Intrepid Rowing Club (A)
T. Bulten/D. Kazazes/D. Hansen/J. Goldstein
 
    Maritime Rowing Club (A)
W. Grotto/S. Onbargi/N. Phelps/T. Cone
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
O. Peacock/K. Lenihan/B. Spiewak/E. Reichgut/
 
    Queen City Water Sports Center (A)
s. stewart/S. Mcmaster/A. Osborn/m. palacios
 
    Resilient Rowing Club (A)
N. Wirth/V. Kiechlin/A. Anugu/J. Feng
 
    Sarasota Crew (A)
M. Pitchford/J. Earp/j. wilberding/P. Dietz
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
M. Fairley/B. Hopkins/E. Sammons/H. Schofield
 
    Composite: Saratoga, Amadeusz Rowing Academy (A)
J. Karen/A. Zimny/M. Newell/T. Chabowski
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
A. Woods/J. Schmidt/S. Batter/E. Vosper
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Patterson/B. Hudson/E. Lynch/J. Bayly
 
    USR Junior Men High Performance Camp (A)
M. Stroud/J. Wright/W. Hall/J. Katzman
 
    Community Rowing, Inc. (B)
T. Dadagian/Z. Bouaoudia/I. McJohn/B. Nelson
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
l. zumpano/T. Smith/D. Irvine/B. Weatherwax
 
    Composite: Saugatuck, RA-Greenwich (B)
S. Thors/M. Simons/N. Woo/R. Quinn
 
    USR Junior Men High Performance Camp (B)
A. deGrado/C. Scheurkogel/E. Martin/S. Miller
 
    Community Rowing, Inc. (C)
J. Eldred/B. Xiao/J. Gryska/J. Hathaway
 
71 Womens U17 8+
15
    Cincinnati Jr. Rowing Club, Inc. (A)
J. McGee/B. Ritter/O. Vonderhaar/A. Wright/M. Cherry/B. Rickert/P. Musti/M. Miller/M. Deane (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
L. Kadosh/B. Best/a. smith/M. Potter/A. Meszoely/J. Kohl/M. Pini/K. Brown/C. Waters (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Teranes/A. Gleason/E. Kuhnlein/B. Bernard/L. Weekley/J. Turnbull/c. martinez/R. Brennan/K. Nemeh (Cox)/
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
A. Jarvis/S. Virtue/C. Bird/J. GENOVESE/S. Fletcher/I. Burton/S. Radovanovic/C. Mahaffey/I. Cooper (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
A. Hain/c. baker/K. Bolitho/I. Kaplan/R. McDonnell/M. Cookson/H. Harris/C. Navellier/C. Sterman (Cox)
 
    Ready Set Row, LLC (A)
K. McNulty/Z. Mammen/Z. Hewitt/K. Dubinski/I. Cureton/I. Sankoh/A. Gresham/A. Jacques/C. Challe (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
J. Braz/V. Middleton/E. Prestamo/a. naguib/K. Currie/N. Rolfs/L. Feaster/C. Strates/C. Edwards (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. ten Cate/C. Notarfrancesco/C. Esse/B. Pushner/C. Notarfrancesco/B. Walsh/J. McGuire/C. Santry/I. Grosgogeat (Cox)
 
    Southeast Juniors (A)
A. McIntyre/A. Adam/J. Ognovich/R. Saalman/M. Savannah/I. Bostrom/V. Jaramillo/G. Ambler/L. Pollock (Cox)
 
    TBC Racing (A)
H. Yazdani/A. Meyer/B. Corcoran/F. Keto/L. Till/F. Cronin/n. davy/A. Parizek/P. Gordon (Cox)/
 
    Texas Rowing Center (A)
G. Potter/K. Knifton/C. Carlander/J. Grim/c. phelps/E. Rowe/A. Czuchna/D. Childs/K. Chiang (Cox)
 
    USR Junior Women High Performance Camp (A)
C. Ewing/T. Kuligowski/N. Guzhavin/S. Kend/E. Laurence/A. Czajkowski/A. Sutrick/E. Petreski/C. Ricksen (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (B)
A. Sukharevsky/J. Trull/B. Sullivan/J. Holland/J. McCarthy/S. Paul/E. Baumgartner/A. Scherzer/M. Barnard (Cox)
 
    TBC Racing (B)
S. Donovan/T. Hicks/A. Fisher/K. Mabus/E. Phelps/S. Weissel/M. Chung/A. Audas/A. Ghorbani (Cox)
 
    TBC Racing (C)
K. Craven/I. Verardi/Z. Ding/S. Parbs/M. Bangoura/N. Gill/M. Uitz/E. Elkas/E. Zeng (Cox)
 
72 Mens Elite/Senior Ltwt 8+
3
73 LTA Mixed 4+
1
74 TA Mixed 2x
0
75 AS Mens 1x
0
76 AS Womens 1x
0
77 LTA Mixed 2x
0
78 Womens Open 1x - Dash
11
79 Mens Open 1x - Dash
19
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change