USRowing NW Masters Regional Championship

  • Jun 24, 2016 To Jun 26, 2016
  • sprint
  • Vancouver, WA (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 24, 2016
1 10:00 AM Mixed Adaptive AS 2x
0
2 Mixed Adaptive LTA 4+
0
3 Mixed Adaptive TA 2x
0
4 12:00 PM Mixed F+ 4+
7
5 Mixed C 4x
14
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Savage/A. Udbye/S. Buckholz/R. Beatte
 
    Everett Rowing Association (A)
J. Soler/K. Plitt/C. Seal/C. Ronhaar
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
R. Wood/J. Little/S. Jones/D. Reimer
 
    Lake Union Crew (A)
C. Hooker/G. Hernandez/E. Ichikawa/S. Seshamani
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
R. Alexander/C. Roth/J. Tigani/A. Hildebrandt
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
K. Winter/S. Rowley/S. Dordal/G. Van Dusen
 
    Oregon Association of Rowers (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
H. Powell/P. Gilbert/T. Shaw/S. Read
 
    Sammamish Rowing Association (A)
V. McKinnon/D. Lund/M. Peck/R. Danielson
 
    Station L Rowing Club (A)
K. Clifton/S. Urbatsch/P. Luong/E. Halprin
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
K. Benson/G. Grey-Hatton/G. Borchers/S. Winnett
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
R. Williams/D. Allison/K. Wojda/J. Carpenter
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (B)
J. Fong/T. Taylor/A. Donaldson/J. King
 
6 Womens A+ Ltwt 2-
5
7 Mens F 2x
12
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
G. Naden/J. Holt
 
    Corvallis Rowing Club (A)
J. Russell/M. Lowery
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
W. Perez/R. Westfall
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
M. Bates/J. Norris
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
T. Ahearn/D. Kuehn
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
R. Peterson/R. Ramsey
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
M. Hausleitner/f. Shuckerow/
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
C. Otis/S. WU
 
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
R. Bigauskas/J. Wrinch
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (B)
A. Dolotov/D. Figgins
 
    Gorge Narrows Rowing Club (C)
F. Rudge/R. Brown
 
8 Mens AA+ Ltwt 2x
5
9 Womens C+ Novice 1x
5
10 Mens B 1x
6
    Commencement Bay Rowing Club (A)
W. Simonson
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
A. Rees
 
    Olympic Peninsula Rowing Association (A)
S. Halberg
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Meyer
 
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Osztian
 
    Pocock Rowing Center (B)
E. Nelson
 
11 Mixed D 4x
12
12 Womens B 2-
6
    Composite: Coeur d'Alene, Spokane River (A)
M. Schroer/C. Shirts/
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Thiel/S. Mayer
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Gearin/C. Aylmer
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
P. Shen/J. Withycombe
 
13 Mens A+ Novice 4+
7
    Green Lake Crew (A)
A. Grummer/P. McVicker/W. Wheeler/A. Hossack/A. Wheeler (Cox)
5.5 (43)
    Lake Union Crew (A)
D. Savrasov/A. Ravichandran/D. Luethy/G. Hernandez/E. Watkins (Cox)
4.9 (42)
    Composite: Rio Salado, S.A.C. (A)
W. Way/D. Campbell/M. Crooks/e. Ryden/J. Blatt (Cox)
11.4 (50)
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Fitzner/M. Kennedy/B. Lewis/P. Dodd/H. Kennedy (Cox)
12.4 (51)
    Station L Rowing Club (A)
6.2 (44)
    Vancouver Rowing Club (A)
2.6 (38)
    Vancouver Rowing Club (B)
1.4 (35)
14 Womens C-D Ltwt 1x
7
15 Womens E 4x
14
16 Mens A+ Ltwt 2-
0
17 Mens E-F Ltwt 1x
7
18 Mens G+ Ltwt 1x
2
19 Womens A+ Novice 4+
14
    Bainbridge Island Rowing (A)
M. Courtway/S. Humble/M. Edenholm/M. Apodaca/M. Samson (Cox)
11.4 (50)
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
K. Gheno/K. Haugerud/J. Codding-Bui/R. Park/K. Nguyen (Cox)/
5.5 (43)
    Corvallis Rowing Club (A)
K. Serafin/H. Smith/A. Young-Mathews/C. Federiuk/C. Tokuda (Cox)
4.9 (42)
    Green Lake Crew (A)
H. VanParys/C. Lockhart/L. Nelson/C. Akers/S. Wheeler (Cox)
0.5 (32)
    Lake Union Crew (A)
W. Sheehan/A. Dey/J. Lacey/L. Arenas-Fuentes/M. Angell (Cox)
1.8 (36)
    Sammamish Rowing Association (A)
M. obenaus/M. Lewis/S. Nowers/C. Whiteside/S. Stewart (Cox)
9.5 (48)
    Station L Rowing Club (A)
A. Reid/A. Ryman/A. McKee/R. Dumont/K. Anderson (Cox)
5.5 (43)
    Vancouver Rowing Club (A)
7.0 (45)
    Vashon Island Rowing Club (A)
12.4 (51)
    Green Lake Crew (B)
P. Albert-McVicker/J. Nyman/L. Minch/L. Hsu/B. Adams (Cox)
18.2 (56)
    Sammamish Rowing Association (B)
S. Cameron/L. osborne/L. Hoffman/J. Josephs/H. Kennedy (Cox)
9.5 (48)
    Station L Rowing Club (B)
L. Rau/K. Brockman/D. Chase/T. Jones/K. Degutis (Cox)
4.2 (41)
    Vancouver Rowing Club (B)
0.8 (33)
    Sammamish Rowing Association (C)
H. Kelly/J. Gehring/J. Schelter/L. BEGAY/A. Catellier (Cox)
11.4 (50)
20 Mens E 4+
11
21 Mixed AA-B 4x
7
    Lake Union Crew (A)
J. Van Emmerik/B. Van der Werf/C. Dickson/K. Goetz
0.0 (27)
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
K. Winter/E. Pratt/M. Palazzo/K. Flynn
2.0 (37)
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Briggs/S. Bustad/C. Wolyniak/J. Conlu
2.0 (37)
    Station L Rowing Club (A)
K. Kemper/D. Fuhriman/S. Kroll/H. Swain
2.0 (37)
    Vancouver Rowing Club (A)
7.2 (46)
    Willamette Rowing Club (A)
J. Carpenter/S. Kerin/J. Withycombe/S. Wright
3.9 (41)
    Lake Union Crew (B)
R. Iuliano/T. Leslie/L. Trevino/L. Doermann
1.0 (34)
22 Mens AA-B Novice 1x
6
23 Mens C+ Novice 1x
4
    Rio Salado Rowing Club, Inc.
W. Way
24.0 (58)
    Station L Rowing Club
G. Norcross
8.1 (45)
    Vancouver Rowing Club
S. Paquette
8.1 (45)
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Dodd
18.2 (54)
24 Mens AA-A 2x
10
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
I. Beck/A. Symington
 
    Lake Union Crew (A)
D. Lee/T. Omar
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
 
    Composite: Pocock, College Club Seattle (A)
D. DeWinter/J. Taylor
 
    Pocock Rowing Center (A)
D. Smith/E. Mofidi
 
    Sammamish Rowing Association (A)
G. Tertychnyi/R. Malinovskyy
 
    Station L Rowing Club (A)
J. Dukes/E. Halprin
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (B)
E. West/D. Jenkins
 
    Lake Union Crew (B)
V. Sami/W. Russell
 
25 Womens F+ 4+
9
26 Mens C 2x
10
    College Club Seattle (A)
A. Nichols/C. Hamlin
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
W. Simonson/P. Wensley
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
A. Berk/R. Wood
 
    Lake Union Crew (A)
J. Winarske/K. Fujii
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
A. Rees/C. Roth
 
    Pocock Rowing Center (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
P. Meyer/M. Peck
 
    Unaffiliated (USA) (A)
T. Simpson/D. Herness
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
N. Espinosa/E. Hollis
 
27 Mixed E 4+
6
28 Mens A+ Ltwt 4x
3
29 Mixed B 4+
8
30 Mens D 4x
8
    Deep Cove Rowing Club (A)
N. Stewart/A. Grant/B. Argo/K. Chow
 
    Lake Union Crew (A)
E. Sykes/A. Green/D. Luethy/P. Abel
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
S. Wade/M. Williams/S. Sawyer/A. Brodie
 
    Oregon Association of Rowers (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
K. Briggs/B. Heimbeck/N. Hvidtfeldt/C. von Veh
 
    Station L Rowing Club (A)
E. Derby/S. Urbatsch/K. Henning/M. Perepelitza
 
    Composite: Vancouver, Whistler Rowing (A)
 
    Pocock Rowing Center (B)
H. Koerner/R. Lorentsen/K. Meyer/R. Leet
 
31 Womens D 4+
14
32 Mens C-D 2-
7
33 Womens B 1x
11
34 Womens C Ltwt 2x
0
35 Mixed AA-A 8+
4
36 Womens D+ Ltwt 8+
0
37A Womens F 4x
7
37B Womens G-H 4x
4
38 Mens E 1x
14
    Anchorage Rowing Association (A)
M. Chriss
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
J. Christiansen
 
    College Club Seattle (A)
R. Colven
 
    Ewauna Rowing Club (A)
J. Schindler
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
J. Skene
 
    Lake Stevens Rowing Club (A)
R. Sternagel
 
    New York Athletic Club (A)
C. Windeknecht
 
    Oregon Association of Rowers (A)
C. Keller
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
M. Hausleitner
 
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Fountain
 
    Vancouver Rowing Club (A)
R. Bebb
 
    Lake Oswego Community Rowing (B)
C. Taylor
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (B)
W. Way
 
    Vashon Island Rowing Club (B)
M. Nassutti
 
39 Womens AA-A 2x
14
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
C. Temmel/J. Little
2.6 (38)
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
K. Dann/H. Johnstone
13.5 (52)
    Lake Union Crew (A)
L. Spengler/U. Deelstra
0.5 (32)
    Lake Washington Rowing Club (A)
0.4 (31)
    North Cascades Crew (A)
J. Huffman/W. Clark/
7.0 (45)
    Oregon Association of Rowers (A)
0.4 (31)
    Pocock Rowing Center (A)
N. Pattis/M. Hupp
0.1 (29)
    River City Rowing Club (A)
0.8 (33)
    Station L Rowing Club (A)
S. Deal/L. Walker
0.0 (25)
    Vancouver Rowing Club (A)
0.0 (24)
    Pocock Rowing Center (B)
E. Sobotka/S. Greenberg
0.0 (23)
    Station L Rowing Club (B)
K. Kemper/H. Swain
3.1 (39)
    Vancouver Rowing Club (B)
0.1 (29)
    River City Rowing Club (C)
0.0 (28)
Saturday, June 25, 2016
40 Mens Adaptive AS 1x
0
41 Womens Adaptive AS 1x
0
42 Mens E 4x
8
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Savage/M. Johnson/A. Udbye/P. Wensley
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
B. Argo/N. Stewart/W. Perez/A. Grant
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
J. Paine/R. Wood/S. Jones/L. Chung
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
C. Taylor/T. Iverson/S. Jones/J. Skene
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
B. Maki/R. Peterson/A. Brodie/R. Ramsey
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Smith/D. Setter/C. Otis/J. Meyerhoff
 
    Renton Rowing Center (C)
K. McCleary/M. Walsh/P. Martin/S. Harris/
 
43 Mens F 4x
8
44 Mens G+ 4x
3
45 Womens E 2-
4
46 Mens C 4+
7
47 Womens C 4x
14
    College Club Seattle (A)
N. Biery/A. Lynch/M. Bertocchini/S. Poliachik
 
    Conibear Rowing Club (A)
S. Chalker/M. Coffren-Barton/c. Smith/S. Phillips
 
    Everett Rowing Association (A)
C. Slack/B. Robbins/T. Hausmann/C. Ronhaar
 
    Lake Union Crew (A)
L. Cooper/C. Hilton/M. Scatena/S. Higgins
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Peterson/S. Chace/D. Meakin/L. Erickson
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Fender/J. Hamilton/D. Grauer/J. Aylsworth
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
C. Cadran/K. Benson/G. Grey-Hatton/T. Crossman
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Shemeta/S. Eden/J. Garrett/L. Heffernan
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Wright/S. Gribbons/C. Lund/B. Kronick
 
    College Club Seattle (B)
M. Ianni/L. Edgerly/M. Anderson/M. Yount
 
    Sammamish Rowing Association (B)
J. Schelter/S. Solaro/C. Wolyniak/S. Nowers
 
    Vancouver Rowing Club (B)
 
    Renton Rowing Center (D)
A. Bryant/K. Josue/R. Ossa/L. Keyt/
 
48 Womens AA-A Novice 1x
4
    Commencement Bay Rowing Club (A)
M. Brandkamp
0.0 (26)
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
C. Temmel
0.4 (31)
    Lake Union Crew (A)
T. Hood
0.2 (30)
    Vancouver Rowing Club (A)
A. Wall
0.9 (33)
49 Womens B Novice 1x
4
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
W. Wong/
3.0 (38)
    Commencement Bay Rowing Club
D. McCarthy
4.9 (41)
    Vancouver Rowing Club
L. Rouse
7.2 (44)
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
S. Davis/
16.9 (53)
50 Mixed F 2x
10
51 Mens B 2x
11
52 Womens AA-A 8+
5
    Lake Union Crew (A)
T. Schorsch/M. Hobart/U. Deelstra/S. Peters/E. Kimball/C. Yonkofski/J. Colloton/L. Spengler/E. Watkins (Cox)
0.1 (29)
    Pocock Rowing Center (A)
M. Hupp/S. Seeman/N. Pattis/P. Mulkern/A. Buch/J. Culbert/E. Sobotka/S. Greenberg/E. Burg (Cox)
0.2 (30)
    River City Rowing Club (A)
0.3 (31)
    Vancouver Rowing Club (A)
2.9 (39)
    Lake Union Crew (B)
S. Smith/S. Traver/C. Tallman/C. Dickson/K. Stansell/N. Hein/J. Naegeli/K. Goetz/L. Summervill (Cox)
0.7 (33)
53 Mens D 8+
4
54 Womens D 2x
14
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
A. Moore/F. Rubenstein
 
    College Club Seattle (A)
M. Bertocchini/S. Poliachik
 
    Everett Rowing Association (A)
J. Soler/B. Robbins
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
J. Little/H. Johnstone
 
    Lake Union Crew (A)
D. Mack/S. Wolda
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
H. Kramer/L. Brodie
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Sommer/L. Pollard
 
    Sammamish Rowing Association (A)
L. Case/N. Johnston
 
    Station L Rowing Club (A)
K. Clifton/S. Ey
 
    Willamette Rowing Club (A)
N. Moore/M. Gamburd
 
    College Club Seattle (B)
C. Lang/K. Biggs
 
    Everett Rowing Association (B)
C. Slack/T. Hausmann
 
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
L. Ramsay/D. Reimer
 
    Vancouver Rowing Club (B)
 
55 Womens AA-B Ltwt 1x
0
56 Mixed AA 2x
10
    Lake Union Crew (A)
K. Choi/A. Ramos
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
k. trovato/J. Carrigan
 
    Composite: Pocock, College Club Seattle (A)
A. Nichols/M. Barrett
 
    Seattle Rowing Center (A)
A. Twist/K. Collins/
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
A. Kirsch/B. Eastes
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Pocock Rowing Center (B)
D. Doan/K. Kai
 
    Vancouver Rowing Club (B)
 
    Vancouver Rowing Club (C)
 
    Vancouver Rowing Club (D)
 
57 Womens B 4+
14
58 Womens AA+ Ltwt 4+
7
59 Mens E+ 2-
10
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
B. Christie/D. Struzyna
30.6 (62)
    Corvallis Rowing Club (A)
J. Russell/M. Lowery
32.4 (63)
    Ewauna Rowing Club (A)
J. Schindler/J. Stewart
34.2 (64)
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
W. Hume/S. Spiering
46.2 (70)
    Los Gatos Rowing Club (A)
C. Johnson/G. Hall
38.0 (66)
    Mt. Baker Crew (A)
S. Ellmann/P. Opalka
22.5 (57)
    Vancouver Rowing Club (A)
40.0 (67)
    Vashon Island Rowing Club (A)
30.6 (62)
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/S. Cooper
28.9 (61)
    Ancient Mariners Rowing Club (B)
W. Perkins/J. Holt
27.2 (60)
60 Womens AA-A Ltwt 1x
0
61 Womens E 1x
10
    Coeur d'Alene Rowing Association (A)
C. Shirts/
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
M. Bertolini
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Walker
 
    Maple Bay Rowing Club (A)
J. Baker
 
    Marin Rowing Association (A)
G. Brownell
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
E. Runde
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
J. Pendleton
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
J. Blatt
 
    Vancouver Rowing Club (A)
C. Thompson
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Kronick
 
62 Mixed B 8+
8
    Green Lake Crew (A)
N. Ivancevich/T. Adams/R. Ray/C. Hruska/C. Lockhart/A. Hossack/A. Grummer/S. Paxton/A. Wheeler (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
T. Leslie/T. Omar/A. Horner-Devine/J. Winarske/M. Barckert/J. Naegeli/K. Stansell/S. Traver/S. Ortiz-Jones (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Gray/K. Moore/J. Carpenter/R. Williams/J. Withycombe/P. Shen/S. Gribbons/K. Wojda/J. Byrd (Cox)
 
    Lake Union Crew (B)
J. Colloton/L. Spengler/E. Sykes/P. Abel/G. Hernandez/c. rosenbaum/A. Hendgen/C. Yonkofski/E. Watkins (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
 
63 Mens C 1x
14
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
J. Carlson
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
C. Garrett
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
R. Wood
 
    Humboldt Bay Rowing Association (A)
M. Kimble
 
    Pocock Rowing Center (A)
R. Leet
 
    Renton Rowing Center (A)
K. McCleary/
 
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Lynch
 
    Station L Rowing Club (A)
S. Urbatsch
 
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Osztian
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Ripley
 
    Whistler Rowing Club (A)
j. gardiner
 
    Pocock Rowing Center (B)
E. Nelson
 
    Unaffiliated (USA) (B)
J. Dahl
 
    Pocock Rowing Center (C)
K. Meyer
 
64 Mens AA-A 4+
8
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
D. Jenkins/E. West/J. Fong/I. Beck/M. Setchko (Cox)
 
    College Club Seattle (A)
W. Lippitt/J. Johnson/J. Brown/Z. Jensen/M. Burnett (Cox)
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Kwasman/B. Hagen/J. Chen/T. Kreamer/B. Murphy (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
C. Dowling/D. Lee/J. Van Emmerik/P. Abel/S. Mickelberry (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
A. Mazick/J. Robinson/T. Gooding/E. Mofidi/A. Rhodes (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (B)
A. Broucek/B. Costello/J. Kahn/N. Guillaume/K. Collins (Cox)
 
65 Mens F 1x
10
66 Womens C 2-
7
67 Mixed G+ 2x
7
    Colorado Rowing (A)
H. Wurster/M. Jane
47.7 (74)
    Corvallis Rowing Club (A)
R. Poole/S. Poole
39.9 (70)
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
F. Rudge/K. Crawley
32.9 (66)
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Alberti/R. Scholz
43.7 (72)
    Vancouver Rowing Club (A)
31.2 (65)
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
J. Wrinch/K. Bell
43.7 (72)
    Renton Rowing Center (C)
K. Harris/S. Harris/
36.3 (68)
68 Mens AA+ Ltwt 4+
0
69 Womens AA-A 4x
9
    Lake Union Crew (A)
L. Trevino/L. Doermann/A. Sullivan/T. Sevareid
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Barrett/E. Sobotka/J. Culbert/P. Mulkern
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
H. Kelly/C. Wolyniak/L. Hoffman/J. Josephs
 
    Station L Rowing Club (A)
S. Deal/C. Schueman/L. Burns Spencer/L. Walker
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (B)
E. Kimball/S. Ohman/A. Hendgen/U. Deelstra
 
    River City Rowing Club (B)
 
70 Womens F+ 2-
4
71 Womens D+ Ltwt 4x
6
72 Mixed D 8+
8
73 Mixed C 8+
8
74 Womens F 1x
3
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.)
E. Booth
 
    Palo Alto Rowing Club
J. Pendleton
 
    Vancouver Rowing Club
F. Crowley
 
75 Womens G+ 1x
4
76 Mens D 2x
14
77 Mens H+ 2x
4
78 Mens G 2x
9
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
L. Steele/K. Sjoblom
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club (A)
 
    Composite: Delta Deas, Vancouver (A)
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
R. Bigauskas/R. Brown
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
S. Wade/R. Peterson
 
    Station L Rowing Club (A)
R. Genske/D. Robbins
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
 
    Composite: Victoria City, Unaff. (USA) (A)
D. Harrison/M. Fountain
 
    Mt. Baker Crew (B)
P. Defliese/P. Luu
 
79 Womens D 8+
10
80 Mens AA-B 8+
7
    College Club Seattle (A)
M. Chickering/W. Lippitt/J. Johnson/J. Brown/Z. Jensen/C. Hamlin/A. Nichols/J. Planke/M. Burnett (Cox)
2.9 (39)
    Lake Union Crew (A)
R. Iuliano/D. Lee/T. Leslie/P. fraser/J. Van Emmerik/B. Van der Werf/C. Dowling/T. Omar/S. Mickelberry (Cox)
0.2 (30)
    Lake Washington Rowing Club (A)
2.0 (37)
    Pocock Rowing Center (A)
A. Mazick/J. Taylor/a. johnson/J. Robinson/C. Nowak/E. Mofidi/T. Gooding/N. Maddock/A. Rhodes (Cox)
0.3 (31)
    Sammamish Rowing Association (A)
W. Senenko/S. Winter/J. Kallay/S. Behrbaum/T. Zeman/G. Tertychnyi/R. Malinovskyy/P. Yount/A. Catellier (Cox)
5.1 (43)
    Station L Rowing Club (A)
A. Milner/J. Barrett/G. Norcross/B. Thurston/D. Rowinski/C. Lodore/P. Donley/S. Kroll/B. Halprin (Cox)
2.0 (37)
    Vancouver Rowing Club (A)
1.6 (36)
81 Womens D Ltwt 2x
5
82 Womens E Ltwt 2x
6
83 Womens F+ Ltwt 2x
9
84 Womens B 2x
13
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
J. Granshaw/A. Hawkins
 
    College Club Seattle (A)
M. Ianni/L. Edgerly
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
R. Beatte/S. Buckholz
 
    Lake Union Crew (A)
S. Ohman/U. Deelstra
 
    North Cascades Crew (A)
J. Huffman/W. Clark/
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
R. Danielson/V. McKinnon
 
    Station L Rowing Club (A)
R. Wahlstrom/P. Luong
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
K. Benson/G. Grey-Hatton
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Commencement Bay Rowing Club (B)
S. Entwistle/J. Gasper
 
    Station L Rowing Club (B)
K. Clifton/H. Swain
 
    Vancouver Rowing Club (B)
 
85 Mixed C 4+
8
    Corvallis Rowing Club (A)
J. Russell/A. Steele/A. Taylor/K. Serafin/H. Thompson (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
C. Hooker/M. Brooks/J. McNamee/E. Ichikawa/M. Angell (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
L. Normand/R. Hayoun/A. Savage/P. Kelley/T. Mattheisen (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
J. Hietter/N. Buck/M. Pailthorp/V. Bhatwadekar/M. Bolender (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. McGinnis/B. Barton/D. Crisler/L. Player/J. Pare (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Gray/B. Smith/P. Shen/K. Crowe/J. Byrd (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (B)
Y. Cote/A. Roberts/S. Grassia/J. Connelly/A. Shotwell (Cox)
 
86 Womens E 4+
9
87 Mens AA-B 2-
10
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
E. West/D. Jenkins
0.1 (29)
    College Club Seattle (A)
J. Brown/J. Johnson
0.4 (31)
    Lake Union Crew (A)
J. Van Emmerik/B. Van der Werf
0.0 (25)
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Herness/T. Simpson
6.4 (43)
    Vancouver Rowing Club (A)
0.9 (33)
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (B)
C. Bonnici/T. Taylor
0.9 (33)
    Lake Union Crew (B)
C. Dowling/P. Fraser
0.0 (28)
    Vancouver Rowing Club (B)
0.2 (30)
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (C)
A. Symington/I. Beck
0.0 (28)
    Lake Union Crew (C)
A. Broucek/J. Kahn
0.0 (27)
88 Womens C 1x
0
89 Mixed E 2x
14
90 Mens A 1x
10
    College Club Seattle (A)
D. DeWinter
 
    Everett Rowing Association (A)
C. Seal
 
    Humboldt Bay Rowing Association (A)
M. Kimble
 
    Lake Union Crew (A)
D. Lee
 
    New York Athletic Club (A)
C. Windeknecht
 
    Pocock Rowing Center (A)
D. Doan
 
    Seattle Rowing Center (A)
A. Twist
 
    Station L Rowing Club (A)
J. Dukes
 
    Vancouver Rowing Club (A)
A. Doucette
 
    Lake Union Crew (B)
R. Iuliano
 
91 Womens AA-A 2-
7
    Lake Union Crew (A)
T. Hood/A. Sullivan
0.0 (27)
    River City Rowing Club (A)
H. Hopkins/H. Hopkins
0.1 (29)
    Sammamish Rowing Association (A)
C. Suzzarini/B. Heubach
1.2 (34)
    Vancouver Rowing Club (A)
0.6 (32)
    Lake Union Crew (B)
0.9 (33)
    River City Rowing Club (B)
0.4 (31)
    Vancouver Rowing Club (B)
0.0 (28)
92 Mens D 4+
8
93 Mens G 1x
5
94 Mens H 1x
4
95 Womens D 4x
14
    Composite: Coeur d'Alene, Rio Salado, S.A.C. (A)
W. Benz/J. Blatt/C. Shirts/S. Beamer
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
R. Beatte/C. Johnson/K. Udbye/B. O'Connor
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
A. Takacs-Cox/J. Milliken/K. Lucas/K. Russell
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
L. Ramsay/J. Bates-Smith/C. Temmel/D. Reimer
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
S. Harmon/H. Barrett/D. Hall/J. Smith
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
A. Smith/H. Kramer/J. Michaud/L. Brodie
 
    Composite: Palo Alto, College Club Seattle (A)
M. Bertocchini/S. Poliachik/N. Andreadis/J. Pendleton
 
    Pocock Rowing Center (A)
R. Hoch/L. Pollard/S. Foster/K. Sommer
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. obenaus/J. Gehring/S. Waltar/L. Brewer
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
A. Haight/N. Moore/S. Copeland/D. Allison
 
    Conibear Rowing Club (B)
T. Vagen/R. Pratt/J. Knopp/E. Horsnell
 
    Delta Deas Rowing Club (B)
J. Mills/D. Hunt/D. Forsyth/J. McCall
 
    Sammamish Rowing Association (B)
M. Daves/H. Kelly/T. Hart/L. osborne
 
96 Mixed E 8+
3
97 Mixed B 2x
11
    College Club Seattle (A)
N. Biery/M. Biery
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
D. McCarthy/W. Simonson
 
    Everett Rowing Association (A)
B. Robbins/C. Alo
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
A. Hildebrandt/A. Rees
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
M. Palazzo/S. Sawyer
 
    Pocock Rowing Center (A)
P. Mulkern/R. Lorentsen
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Aylsworth/A. Belousek
 
    Station L Rowing Club (A)
P. Luong/E. Halprin
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
T. Crossman/S. Winnett
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Pocock Rowing Center (B)
T. Shaw/K. Kai
 
98 Mixed E+ 8+
6
99 Mixed AA-A 4+
5
    Lake Union Crew (A)
J. Van Emmerik/B. Van der Werf/S. Smith/N. Hein/L. Summervill (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
k. trovato/P. Bhoomreddy/J. Carrigan/H. Stephenson/C. Donahue (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (B)
J. Kahn/B. Costello/M. Hobart/T. Schorsch/E. Watkins (Cox)
 
100 Womens C 8+
12
Sunday, June 26, 2016
101 Mens Adaptive TA 1x
0
102 Womens Adaptive TA 1x
0
103 Mixed Adaptive LTA 2x
0
104 Mixed Adaptive Inclusive 4+
0
105 Womens B 8+
10
106 Mens E 8+
4
107 Womens A-C Ltwt 2x
4
108 Womens E 2x
13
109 Mixed D 4+
7
110 Mixed A 2x
9
    Everett Rowing Association (A)
C. Seal/C. Ronhaar
 
    Lake Union Crew (A)
c. rosenbaum/E. Kimball
 
    Oregon Association of Rowers (A)
 
    Composite: Sammamish Rowing Association, College Club Seattle (A)
C. Suzzarini/D. DeWinter
 
    Station L Rowing Club (A)
C. Schueman/J. Dukes
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
K. Moore/S. Gribbons
 
    Station L Rowing Club (B)
S. Kroll/L. Walker
 
    Vancouver Rowing Club (B)
 
111 Mens B-C 4x
11
    College Club Seattle (A)
C. Hamlin/A. Nichols/J. Planke/M. Chickering
8.0 (47)
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Savage/M. Johnson/A. Udbye/W. Simonson
12.5 (52)
    Lake Union Crew (A)
D. Lee/A. Horner-Devine/B. Van der Werf/J. Winarske
1.6 (36)
    Los Gatos Rowing Club (A)
T. Anderson/D. Ventura/P. Bhoomreddy/C. Roberts
2.9 (39)
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
k. winter/S. Rowley/E. Pratt/M. Williams
3.4 (40)
    Pocock Rowing Center (A)
A. Mazick/C. Nowak/T. Merkens/T. Gooding
1.3 (35)
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Lynch/D. Herness/T. Simpson/P. Eames
4.5 (42)
    Station L Rowing Club (A)
G. Norcross/G. Warner/K. Henning/G. Baker
9.7 (49)
    Vancouver Rowing Club (A)
5.8 (44)
    Lake Union Crew (B)
C. Hooker/A. Ravichandran/C. Goss/G. Hernandez
5.8 (44)
    Sammamish Rowing Association (B)
P. Meyer/D. Lund/J. Connelly/A. Belousek
7.2 (46)
112 Womens C 4+
12
113 Mixed F 4x
9
    Bainbridge Island Rowing (A)
J. Stewart/T. Goss/M. Madison/M. Stewart
21.8 (60)
    Delta Deas Rowing Club (A)
S. Macdonald/M. Bates/S. Gauvin/J. Norris
23.1 (61)
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
P. Desjardins/L. Ramsay/J. Bates-Smith/L. Chung
23.1 (61)
    Lake Union Crew (A)
W. Wolda/B. Charters/J. Sullivan/M. Charters
21.8 (60)
    Oregon Association of Rowers (A)
27.4 (64)
    Station L Rowing Club (A)
R. Genske/D. Robbins/D. Atwood/L. Wylder
25.9 (63)
    Vancouver Rowing Club (A)
25.9 (63)
    Vashon Island Rowing Club (A)
23.1 (61)
    Willamette Rowing Club (A)
C. Otis/S. Smith/M. Westermeyer/J. Schweitzer
25.9 (63)
114 Mixed G+ 4x
6
115 Mixed D 2x
14
    Deep Cove Rowing Club (A)
A. Takacs-Cox/N. Stewart
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
D. Hunt/C. Garrett
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
K. Dann/A. Berk
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Meyer/L. Pollard
 
    Sacramento State Aquatic Center/Capital (A)
R. Witzgall/S. Beamer
 
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Rinta-Piirto/D. Lund
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
D. Venema/H. Kotsovos
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
R. Williams/B. Kronick
 
    Delta Deas Rowing Club (B)
J. Bernat/D. Forsyth
 
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
S. Jones/H. Johnstone
 
    Pocock Rowing Center (B)
H. Koerner/K. Sommer
 
    Vancouver Lake Rowing Club (B)
C. Cadran/S. Winnett
 
116 Mixed C 2x
13
    Lake Union Crew (A)
K. Fujii/T. Sevareid
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Walker/A. Rees
 
    Oregon Association of Rowers (A)
R. Remmers/R. Thompson
 
    Pocock Rowing Center (A)
D. Doan/S. Read
 
    Renton Rowing Center (A)
A. Bryant/K. McCleary
 
    Composite: Station L, Saratoga (A)
D. Fuhriman/C. Fisher
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Oregon Association of Rowers (B)
 
    Pocock Rowing Center (B)
A. Brassington/A. Long
 
    Sammamish Rowing Association (B)
S. Solaro/N. Espinosa
 
    Vancouver Lake Rowing Club (B)
A. Davis/L. Mand
 
    Vancouver Rowing Club (B)
 
    Vancouver Rowing Club (C)
 
117 Mens A+ Novice 8+
4
    Green Lake Crew (A)
A. Grummer/A. Hossack/C. Kooperberg/M. Silvius/M. Oclander/S. Gannon/W. Wheeler/P. McVicker/B. Adams (Cox)
3.4 (40)
    Lake Union Crew (A)
D. Savrasov/A. Ravichandran/D. Luethy/W. Russell/c. rosenbaum/J. Laurence/A. Green/B. Costello/E. Watkins (Cox)
2.4 (38)
    Sammamish Rowing Association (A)
M. Fitzner/M. Kennedy/J. Orlins/N. Espinosa/E. Hollis/S. Bustad/B. Lewis/P. Dodd/H. Kennedy (Cox)
8.0 (47)
    Vancouver Rowing Club (A)
1.6 (36)
118 Womens AA-A 1x
11
    Commencement Bay Rowing Club (A)
R. Beatte
 
    Marin Rowing Association (A)
T. Walhart
 
    North Cascades Crew (A)
J. Huffman/
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Greenberg
 
    River City Rowing Club (A)
K. Stainken
 
    Seattle Rowing Center (A)
K. Collins
 
    Station L Rowing Club (A)
L. Walker
 
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Taylor
 
    Commencement Bay Rowing Club (B)
J. Gasper
 
    North Cascades Crew (B)
W. Clark/
 
    North Cascades Crew (C)
J. Gross/
 
119 Mens AA 1x
7
120 Womens A+ Novice 8+
6
    Green Lake Crew (A)
H. VanParys/J. Nyman/L. Minch/C. Hazard/P. Albert-McVicker/M. Hardman/N. Lecher/L. Hsu/T. Randall (Cox)
8.8 (48)
    Lake Union Crew (A)
C. Dickson/T. Hood/V. Wasson/K. Fuqua/W. Sheehan/J. McNamee/S. Seshamani/M. Newman/A. Ramos (Cox)
1.6 (36)
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Cameron/S. Solaro/M. obenaus/S. Spens/C. Whiteside/S. Nowers/H. Kelly/L. Hoffman/S. Stewart (Cox)
10.6 (50)
    Station L Rowing Club (A)
A. Reid/A. Ryman/A. McKee/R. Dumont/L. Howell/D. Chase/K. Harper/T. Jones/K. Frederick (Cox)
8.0 (47)
    Vancouver Rowing Club (A)
2.9 (39)
    Sammamish Rowing Association (B)
J. Schelter/J. Josephs/M. Lewis/M. Daves/L. osborne/J. Gehring/T. Hart/L. BEGAY/K. Lewis (Cox)
11.5 (51)
121 Mens F+ 8+
5
122 Mens D 1x
14
123A Womens F 2x
7
    Bainbridge Island Rowing (A)
J. Stewart/M. Madison
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
E. Runde/H. Barrett
 
    Mt. Baker Crew (A)
K. Weisman/L. Reitzes
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Foster/H. Powell
 
    Unaffiliated (USA) (A)
L. Brumder/E. Hamann
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
M. Westermeyer/N. Moore
 
123B Womens G+ 2x
7
124 Womens D 2-
5
125 Mens B 4+
10
126 Mens F 4+
10
127 Womens E Ltwt 1x
2
128A Womens F-G Ltwt 1x
6
128B Womens H+Ltwt 1x
3
129 Womens B 4x
11
130 Mens E 2x
12
    Bainbridge Island Rowing (A)
J. Christiansen/T. Goss
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Savage/M. Johnson
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
N. Stewart/R. Westfall
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
M. Bates/C. Garrett
 
    Pocock Rowing Center (A)
H. Koerner/R. Leet
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
W. Way/D. Campbell
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Connelly/M. Peck
 
    Station L Rowing Club (A)
D. Fuhriman/F. Loftberg
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
P. Volz/D. Venema
 
    Composite: Vancouver, Whistler Rowing (A)
L. CROWLEY/j. gardiner
 
    Deep Cove Rowing Club (B)
B. Argo/A. Grant
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (B)
M. Hausleitner/f. Shuckerow
 
131 Womens E 8+
11
132 Womens A-C Ltwt 8+
0
133 Mens C 8+
6
134 Womens C 2x
12
    College Club Seattle (A)
N. Biery/A. Lynch
 
    Conibear Rowing Club (A)
S. Chalker/M. Chalker
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
J. Little/C. CATTELL
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Walker/A. Hildebrandt
 
    Marin Rowing Association (A)
E. Moody/T. Walhart
 
    North Cascades Crew (A)
J. Huffman/W. Clark/
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
A. Smith/K. Flynn
 
    Oregon Association of Rowers (A)
R. Thompson/L. Baker
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
H. Kotsovos/L. Mand
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Conibear Rowing Club (B)
S. Amies/m. cross
 
    Vancouver Rowing Club (B)
 
135 Mixed E 4x
14
    Commencement Bay Rowing Club (A)
M. Bertolini/A. Mahan/J. Andersen/P. Wensley
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
K. Chow/A. Takacs-Cox/K. Russell/W. Perez
 
    Delta Deas Rowing Club (A)
S. Mccall/J. Bernat/D. Forsyth/J. McCall
 
    Everett Rowing Association (A)
G. Engel/K. Plitt/C. Slack/T. Hausmann
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
P. Desjardins/A. Berk/K. Dann/D. Morris
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
J. Skene/L. McArdle/C. Taylor/L. Chicoine
 
    North Cascades Crew (A)
B. McIsaac/J. Gross/K. Runyon/F. Brainerd/
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
B. Maki/R. Ramsey/H. Kramer/G. Van Dusen
 
    Pocock Rowing Center (A)
L. Pollard/T. Cleland/n. seixas/E. Sweeney
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
W. Benz/A. Dolotov/D. Figgins/C. Shirts
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
C. Cadran/S. Winnett/N. Chandlee/R. Gales
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Shemeta/J. Hoyt/L. Heffernan/L. Stewart
 
    Composite: Rio Salado, Bainbridge Island Rowing (B)
M. Hausleitner/K. Deiley/C. Sheehan/f. Shuckerow
 
136 Womens AA-A 4+
12
    Lake Union Crew (A)
T. Schorsch/M. Hobart/J. Colloton/S. Peters/E. Watkins (Cox)
 
    Oregon Association of Rowers (A)
 
    Pocock Rowing Center (A)
M. Hupp/S. Seeman/N. Pattis/E. Sobotka/E. Burg (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
C. Suzzarini/B. Heubach/K. Neuman/S. Mayer/A. Shotwell (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Gearin/C. Berthet-Aylmer/C. Schmidt/S. Walker/E. Ankeney (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (B)
T. Hood/A. Sullivan/K. Choi/C. Yonkofski/J. Lee (Cox)
 
    River City Rowing Club (B)
 
    Station L Rowing Club (B)
S. Deal/A. Ryman/K. Bott/N. Durchanek/B. Halprin (Cox)
 
    Lake Union Crew (C)
K. Fuqua/H. Peace/K. Zwack/J. Lacey/L. Woodward (Cox)
 
    Lake Union Crew (D)
J. Naegeli/S. Traver/K. Stansell/K. Goetz/S. Ortiz-Jones (Cox)
 
137 Mens A+ Ltwt 8+
0
138 Womens A-C Ltwt 4x
2
139 Womens D 1x
0
140 Mens AA-D Ltwt 1x
7
    Lake Union Crew (A)
A. Ramos
0.4 (31)
    Los Gatos Rowing Club (A)
C. Donahue
14.4 (51)
    Olympic Peninsula Rowing Association (A)
S. Halberg
5.6 (42)
    Seattle Rowing Center (A)
A. Twist
0.4 (31)
    Vancouver Rowing Club (A)
P. Vacheresse
0.1 (29)
    Lake Union Crew (B)
I. Reilly
0.0 (25)
    Lake Washington Rowing Club (C)
G. Bass
15.6 (52)
141 Mens AA-A 4x
5
    Bair Island Aquatic Center (BIAC) (A)
J. Fong/A. Symington/T. Taylor/C. Bonnici
 
    College Club Seattle (A)
J. Johnson/W. Lippitt/J. Brown/Z. Jensen
 
    Pocock Rowing Center (A)
K. Meyer/P. Gilbert/D. Doan/J. Taylor
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Pocock Rowing Center (B)
A. Mazick/E. Mofidi/T. Gooding/J. Robinson
 
142 Mens G+ 4+
6
143 Womens F+ 8+
5
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change