USRowing Northeast Youth Championships
- May 21, 2016 To May 22, 2016
- sprint
- Lake Quinsigamond
- Worcester, MA (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2016 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, May 22, 2016 | |||||
1 | WY1x | Womens Youth 1x | 18 |
||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
A. Goldsher
|
|
|||
Cape Cod Youth Rowing (A) |
K. Glennon
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
M. Jacks
|
|
|||
East End Rowing Institute, LTD. (A) |
N. Ortiz-Langleben
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
M. Gibson
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
M. Parente
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
R. Kelly
|
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
E. Kallfelz/
|
|
|||
Noank Rowing Club, Inc. (A) |
A. Wilson
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
V. Markow
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
B. Bane
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
T. Caminiti
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
K. Falb
|
|
|||
Great River Rowing (B) |
L. Knapp
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (B) |
S. Viele
|
|
|||
Narragansett Boat Club (B) |
B. Kennedy/
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (B) |
N. Partlow
|
|
|||
RowAmerica Rye (B) |
S. Nelson
|
|
|||
2 | MY1x | Mens Youth 1x | 19 |
||
Community Rowing, Inc. (A) |
C. Mahoney
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
N. Legendre
|
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
J. Byrne
|
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
J. Luby/
|
|
|||
New Canaan High School Crew (A) |
K. Andersen
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
M. Rauccio/
|
|
|||
Pioneer Valley Riverfront Club (A) |
A. Griffiths
|
|
|||
RowAmerica Greenwich (A) |
D. Woo/
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
L. Chambers
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
S. TUDOR
|
|
|||
Unaffiliated (USA) (A) |
S. Leo/
|
|
|||
Winnipesaukee Rowing Club (A) |
T. Smart
|
|
|||
Xavier High School Crew (A) |
N. Kagel
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (B) |
D. Mennillo
|
|
|||
Maritime Rowing Club (B) |
C. Dorsey
|
|
|||
Narragansett Boat Club (B) |
T. Satterthwaite/
|
|
|||
New Canaan High School Crew (B) |
J. Wittenstein
|
|
|||
RowAmerica Greenwich (B) |
A. Woo/
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
R. Caulfield
|
|
|||
3 | WYLtwt2x | Womens Youth Ltwt 2x | 11 |
||
4 | WY2X | Womens Youth 2x | 16 |
||
Brookline High School (A) |
S. Herscovici/E. Hazen
|
|
|||
Cambridge Boat Club (A) |
A. Matthes/A. Phaneuf/
|
|
|||
Cape Cod Youth Rowing (A) |
A. Calianos/E. Conway
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
K. Gleason/S. Mason
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
V. Vivilecchia/E. Vitale
|
|
|||
GMS Rowing Center (A) |
E. Kemp/l. Schleyer
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
N. Selmon/S. Spisak
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
H. Lucas/C. Miller
|
|
|||
Methuen High School (A) |
E. Garon/E. Toohey
|
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
L. Hamilton/E. Kallfelz/
|
|
|||
Pioneer Valley Sculling (A) |
S. Welch/A. DeFrancis
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
S. Doyle/K. Morrissy
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
C. Santry/A. Orseck
|
|
|||
Winnipesaukee Rowing Club (A) |
e. goewey/E. Curry
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
E. Spencer/E. Luniewicz
|
|
|||
New Canaan High School Crew (B) |
|
||||
5 | MYLtwt2x | Mens Youth Ltwt 2x | 12 |
||
6 | MY2x | Mens Youth 2x | 17 |
||
7 | WY2- | Womens Youth 2- | 11 |
||
8 | MY2- | Mens Youth 2- | 10 |
||
Boston Latin School Crew (A) |
A. Youssoufian/B. Li
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
W. Thompson/J. O'Shea
|
|
|||
Brookline High School (A) |
Z. Altshuler/R. Steele
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
j. sills/L. Wilhelm
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
C. Martensson/L. McDonough/
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
L. Chambers/P. Weber
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
O. Bub/L. Manning
|
|
|||
Xavier High School Crew (A) |
G. Shemeth/C. Moore
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
A. Lehr/N. Potter
|
|
|||
RowAmerica Rye (B) |
r. telesca/W. Pundyk
|
|
|||
9 | WY4x | Womens Youth 4x | 13 |
||
10 | MY4x | Mens Youth 4x | 12 |
||
11 | WYLtwt8+ | Womens Youth Ltwt 8+ | 5 |
||
12 | WY4+ | Womens Youth 4+ | 23 |
||
Boston Latin School Crew (A) |
K. Gdula/L. Loucas/I. Aikens/C. Russell/E. Spy (Cox)
|
|
|||
Cambridge Boat Club (A) |
A. Barry/A. McAuliffe/M. Mazzio-Manson/M. Milway/R. Crunkleton (Cox)/
|
|
|||
Cambridge Rindge & Latin School (A) |
Z. Goldstein/K. Lummis/I. Gray/F. Scola/H. Peck (Cox)/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
J. Goldberg/J. Schuster/S. Hart/A. Knight/M. Barnard (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
P. Cleary/O. Luther/K. Bower/G. Collins/M. Seshan (Cox)
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (A) |
C. Carlisle/K. Cooper/O. Murphy/K. McNulty/J. White (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
E. broadbent/A. Bishop/S. Warburton/M. Reilly/A. Quinn (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
I. Rose/E. Dabney/M. Markowitz/C. Smith/L. Nobunaga (Cox)
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
F. Young/r. plaisir/B. Burgess/C. Gervais/T. Beane (Cox)
|
|
|||
Milton High School Crew (A) |
|
||||
Newburgh Rowing Club (A) |
R. Beisswenger/n. Borchart/A. Brown/E. Collins/E. Correles (Cox)
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
K. Blanchard/J. Martinez/V. Schwaller/M. White/S. Triana (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
V. Markow/O. bernardini/J. Magnoli/N. Partlow/K. Kieffer (Cox)
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
P. Libasci/S. Delaney/J. Sinkus/M. VanDerbeck/E. Horvath (Cox)
|
|
|||
Pioneer Valley Riverfront Club (A) |
A. Keane/H. Johns/L. Miles/G. Coogan/E. Quirk (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
|
||||
Row New York - Manhattan (A) |
S. Carter/N. Ceballos/I. Billinge/A. Arroyo/C. Rodriguez (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
C. Cornacchia/E. Tonkel/K. Kerrick/J. Longo/I. Aronin (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
C. Esse/M. Jones/J. Stevens/K. Johnson/I. Grosgogeat (Cox)
|
|
|||
Vermont Academy (A) |
A. Bogovich/J. Trendell/S. Jacobelli/K. Parker/A. Blossom (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
C. Upton/C. Babbott-Ward/A. Hachigian/C. Greenlaw/C. McNamara (Cox)
|
|
|||
Cambridge Rindge & Latin School (B) |
I. Jaffe/G. Johnson/A. Jackson MacManus/O. Fisher/O. Gardner-Parlow (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (B) |
M. Oxford/C. Nathanson/S. Perez/C. Visnic/C. Challe (Cox)
|
|
|||
13 | MYLtwt4+ | Mens Youth Ltwt 4+ | 12 |
||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
K. Veo/G. White/M. Borghesani/M. Densen/N. Maity (Cox)
|
|
|||
Brookline High School (A) |
J. Anderson/G. Roudebush/J. Pierre/T. Nygren/S. Shaughnessy (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
C. Rodiger/N. Fitzpatrick/A. Siraj/C. Simek/A. McClurg (Cox)
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (A) |
E. Rubin/G. Williams/C. Shepler/J. Goldner/J. Roche (Cox)
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
D. Arvai/E. Lindsey/j. osborne/r. Iassogna/A. Yao (Cox)
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
H. Zinn/B. Asman/C. Parilla/C. Hannon/a. mennillo (Cox)
|
|
|||
New Canaan High School Crew (A) |
J. Reed/E. Marsh/R. Borsy/M. Shindel/A. Chatterjee (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
E. Reichgut/B. Hufnagel/K. Lenihan/B. Spiewak/J. Fagan (Cox)/
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
M. WRIGHT/G. Thompson/M. Sturges/A. Sicko/C. Connally (Cox)
|
|
|||
Pioneer Valley Riverfront Club (A) |
P. Labbe/H. Mnich/M. Agnitti/G. Katz/L. Roberts (Cox)
|
|
|||
Brookline High School (B) |
J. Moreno-Field/N. Lapidus/J. Doughty/V. Raghavan/Y. Hacohen (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
A. Rabinovich/C. Ackerman/K. Lu/D. Tatke/F. Singer (Cox)
|
|
|||
14 | MY4+ | Mens Youth 4+ | 24 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
C. Healey/L. Abeln/I. McCabe/A. Rodriguez/N. Krom (Cox)
|
|
|||
Boston Latin School Crew (A) |
K. Eskew/S. Aarestad/R. Ciliberto/A. Estrada/T. Churchill (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
L. Basile/C. Winsor/O. Perrine/J. Hayes/G. Heavey (Cox)
|
|
|||
Brookline High School (A) |
R. Steele/Z. Altshuler/I. Agba/R. Bizier/M. Silverman (Cox)
|
|
|||
Cambridge Rindge & Latin School (A) |
Z. Rothenberg/A. Shulman/S. Khansalar/N. Dempsey/L. Craven-Brightman (Cox)/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
N. Potter/A. Slack-Watkins/A. Lehr/n. mezzanotte/J. Robinson (Cox)
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (A) |
T. O'Hare/B. McCarthy/C. Jamieson/E. Donnelly/J. Ivanof (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
J. Sullivan/A. Portugali/A. Banks/J. Beitle/E. Abbott (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
M. Romano/L. Moynihan/T. Kapp/B. Thibeau/L. August (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
S. Tierney/J. Blanchard/L. Warburton/c. william/J. Jensen (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
C. Schuh/J. Romano/J. Brooks/G. Poelker-McKee/M. Bronder (Cox)
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
T. Brinson/A. poirier/A. Gavriel/H. Nghiem/s. emrick (Cox)
|
|
|||
Milton High School Crew (A) |
|
||||
Northampton Community Rowing (A) |
C. West/K. Seetal/E. Luschen-Miskovsky/D. Walter/M. Jordan (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
C. Martensson/L. Redpath/J. Cote/O. Peacock/A. Crowell (Cox)/
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
|
||||
RowAmerica Rye (A) |
S. Hayes/S. Sands/A. Rodriguez/W. Turner/K. O'Byrne (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
S. Banbury/J. Newton/D. Korsun/D. Baugh/A. Pasa (Cox)
|
|
|||
Vermont Academy (A) |
H. Burns/P. Jensen/C. Nimey/N. Johnson/E. Adams (Cox)
|
|
|||
Westford Community Rowing (A) |
D. Measer/A. Ormsby/N. Ormsby/M. Cripanuk/E. Wood (Cox)
|
|
|||
Xavier High School Crew (A) |
D. Guenther/R. Larese/A. Gupta/M. Dziatko/D. DeBerry (Cox)
|
|
|||
Cambridge Rindge & Latin School (B) |
C. Johnson-Harwitz/J. Steinberg/m. paton/A. Lee/W. McManus (Cox)/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
B. Feeney/j. sills/C. Mahoney/I. Engstrom/A. Streeter (Cox)
|
|
|||
Milton High School Crew (B) |
|
||||
15 | WYLtwt4+ | Womens Youth Ltwt 4+ | 13 |
||
16 | MYLtwt8+ | Mens Youth Ltwt 8+ | 6 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
D. Ryan/B. O'Rourke/C. Yeh/R. Steisel/A. Kane/J. Leong/R. Wagner/T. Chen/L. Nielsen (Cox)
|
|
|||
Boston Latin School Crew (A) |
M. McCarty/K. He/B. Wong/R. Ciliberto/D. Chen/J. Hall/A. Youssoufian/M. Ferrandino/L. van Reijendam (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
N. Tumpowsky/N. Sterne/T. Pritz/C. Terpstra/G. Barnett/N. Weldon/A. Randall/P. DiGiovanni/E. Dwyer (Cox)
|
|
|||
New Canaan High School Crew (A) |
R. Gregory/P. MacNeal/A. Williams/A. Orner/B. Golino/T. EKERN/E. Koeckert/Z. Johnston/C. Hall-Tipping (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
A. Woods/J. Schmidt/E. Vosper/S. Holzhauer/E. Beg/S. Agnew/M. Hom/S. Thors/N. DiLeo (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
A. Seel/N. Spector/W. PAQUIN/M. Marchiony/T. Chase/A. Haimovici/B. Daniel/I. Struhl/Z. Ross (Cox)
|
|
|||
17 | WY8+ | Womens Youth 8+ | 14 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
J. Keniston/B. Carbeck/B. Kiejna/M. Bazakas-Chamberlain/E. Lester/O. Brevnova/E. Gharibian/K. Rosner/M. Alperin (Cox)
|
|
|||
Bromfield Acton Boxborough Rowing (A) |
C. Noyes/K. Thiim/K. Stecyk/G. Ott/V. Bulpin/A. Goldsher/E. Smith/L. Hayes/K. Erdos (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
M. Michael/M. Hedeman/E. Luniewicz/K. Gleason/N. Thomas/E. Mushinski/J. Weiss/E. Elder/A. Marcasciano (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
K. Kynast/J. Cornacchia/K. Bower/T. Lust/i. mcLaughlin/L. Squitieri/P. Cleary/A. Bernhardt/S. Perez (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
N. Cooke/M. Sullivan/L. Ryan/J. Fortin/L. McMillan/A. Cullman/G. Biagetti/A. Vetromile/I. Portugali (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
G. Donabedian/B. Warshafsky/C. Moynihan/M. Gibson/E. Kolden/E. Graveline/M. Eberth/C. Trottier/M. Block (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
A. Eills/G. Cummings/A. Sampo/K. Richards/M. Jensen/A. McCarron/C. Dunn/K. Healy/I. Koch (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
A. Pyne/D. DeVore/L. Navarrete/N. Neitzell/S. de la sierra/L. Koven/M. Lesser/C. Chambers/L. Gilet (Cox)
|
|
|||
Methuen High School (A) |
A. Downing/H. Faretra/J. Briere/E. McGovern/E. Toohey/J. Carter/V. Moda/J. Briere/V. Tardugno (Cox)
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
K. Blanchard/J. Martinez/V. Schwaller/M. White/G. Schiaffo/E. Martinez/C. Lee/G. LECH/S. Triana (Cox)
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
M. Preller/E. Ashton/M. Pfeiffer/M. Smith/K. Feeney/M. Lahr/M. Urich/J. Catalano/A. Lewandusky (Cox)
|
|
|||
Row New York - Queens (A) |
N. Mackey/Z. Brown/G. Francis/K. Castillo/W. Lam/A. Marrero/j. makomva/G. Gerald/A. Thakur (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
c. o'brien/L. Boley/W. Cate (16)/G. McGinley/K. McGinley/e. o'brien/I. Ratcliffe/T. Chermayeff/C. Powers (Cox)
|
|
|||
Westford Community Rowing (A) |
S. Hudson/L. Keele/S. Forty/C. Grigglestone/E. Whitcomb/A. Cripanuk/K. Wilson/T. Keele/S. Boroshok (Cox)
|
|
|||
18 | MY8+ | Mens Youth 8+ | 16 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
L. Pratt/O. Niles/J. Tiffany/A. Tanner/R. Sass/M. Piga/J. Wenzel/A. Cronin/J. Green (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
D. Sobieszek/D. Babikian/J. Hajjar/B. JOYCE/K. McKee-Proctor/J. Heart/R. McGuire/H. Toulmin/K. Boyle (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
S. Bonney/R. McGarry/C. Dunlop/C. McDermott/N. McGarry/J. Milman/W. Guglietti/T. Barney/L. Wright (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
T. Kapp/J. DiFraia/L. Moynihan/T. Netherton/J. Muldoon/N. Brovender/A. Thoren/B. Thibeau/L. August (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
L. Eitreim/J. Blanchard/J. Reid/C. McNamara/H. Cini/A. Latham/B. McNish/J. Milano/T. Byrne (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
A. Maney/K. Wu/S. Bambury/R. sinha/B. Helmbrecht-Lommel/J. Mojica/D. Yang/P. Gandhi/L. Bicknell (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
D. Papes/J. McDonough/C. Edmundson/A. Conner/R. Lammers/S. MAX/J. Katzman/C. Korzendorfer/J. Catalano (Cox)
|
|
|||
Methuen High School (A) |
J. West/A. Monayer/A. DiLeo/B. Costa/T. Barry/M. Ricetti/V. Patel/N. Collins/D. Ramirez (Cox)
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
C. West/E. Luschen-Miskovsky/I. Bowman/M. Weber/A. Bowman/D. Walter/M. Lemme/T. King/M. Jordan (Cox)
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
E. Kimble/M. Sicko/C. Sauer/I. Davis/Q. Maguire/D. MacQuoid/D. Wirth/C. Toomey/C. Connally (Cox)
|
|
|||
Row New York - Manhattan (A) |
R. Pantaleon/R. Martinez/N. Smith/K. Gil/E. Perez/J. Imbert/S. Rojas/Y. Acosta/D. Seecoomar (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
H. Burke/K. Ratner/L. Manning/O. Bub/P. overton/B. Wisdom/D. Hochman/N. Amato/J. Hulina (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
C. Smith/O. Snow/B. Garfinkel/J. Vander Vort/T. Ng/L. Gassiraro/A. Dennis/K. Hodgdon/J. Renterghem (Cox)
|
|
|||
Westford Community Rowing (A) |
D. Measer/A. Ormsby/N. Ormsby/L. Bonnick/M. Cripanuk/B. Golash/P. Trainor/W. Baker III/E. Wood (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
M. Matejka/J. Hansen/R. Connon/J. Kunes/T. Spiers/A. Dadagian/A. Johnson/M. Ventouris/F. Draper (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (B) |
S. Hayes/S. Sands/A. Rodriguez/W. Turner/C. Borgogni/R. Alter/C. Pyne/W. Pundyk/I. Aronin (Cox)
|
|
|||
19 | WY2nd4+ | Womens Youth 2nd 4+ | 25 |
||
20 | MY2nd4+ | Mens Youth 2nd 4+ | 19 |
||
Cambridge Rindge & Latin School (A) |
S. Hofmann/J. Hardin/C. Griffith/C. Mitchell/J. Lamkin (Cox)/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
G. Levine/e. chandler/C. Shadek/A. Floru/M. Barnard (Cox)
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (A) |
a. lincoln/C. Beckerman/J. Quilty/c. braga/C. Murphy (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
C. Brochu/D. Venator/W. Girard/L. Wineriter/f. jacob (Cox)
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
D. Arvai/R. McManus/P. Douglass/P. Ribbens/A. Yao (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
B. Corbitt/H. Schmidel/S. Drew/C. McKenna/E. Calnan (Cox)
|
|
|||
Lowell High School Crew (A) |
J. Beaulieu/j. tremblay/B. Pugh/C. Sanchez/S. Brick (Cox)
|
|
|||
Milton High School Crew (A) |
|
||||
Norwalk River Rowing Association (A) |
A. Harley/K. Brody/L. Briglin/J. Trentos/B. Pollio (Cox)/
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
S. Turley/C. LIBASCI/J. Cohen/L. Thompson/J. Cashen (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
S. Batter/I. Davies/A. Balaji/A. Badeski/a. gabel (Cox)
|
|
|||
Cambridge Rindge & Latin School (B) |
J. Walker/S. Kimberk/G. Lubbock/C. Cremonini/T. McNulty (Cox)/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
A. Pincus/R. Boer/I. Rubin/B. Chedekel/M. Kaplan (Cox)
|
|
|||
Duxbury Bay Maritime School (B) |
M. Najarian/B. Gunster/T. Richards/P. O'Neil/p. fassnacht (Cox)
|
|
|||
Lowell High School Crew (B) |
E. Cushion/C. Burcham/L. Martins/M. Donovan/B. Neang (Cox)
|
|
|||
Milton High School Crew (B) |
|
||||
Riverfront Recapture, Inc. (B) |
|
||||
Vermont Academy (B) |
J. Paluzcek/J. Savad/W. Svensson/S. Merrill/D. Novak (Cox)
|
|
|||
21 | WYNov8+ | Womens Youth Novice 8+ | 17 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
L. Curtis/C. Wilson/C. Reed/L. November/K. Houston/M. Laffey/A. Raymond/L. Voges/E. Steinitz (Cox)
|
|
|||
Cambridge Rindge & Latin School (A) |
G. Danenberg/S. Jackson MacManus/E. Andrew/K. DiTrani/I. Rodriguez/N. Abdurezak/C. Delloiacono/S. Ross/L. Messineo-Witt (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
K. Karustis/A. Springsteel/A. Sukharevsky/E. Smith/E. Keleher/E. Pachus/K. Cerulle/c. bell/E. Marcasciano (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
J. Abbruzzese/P. Pucel/E. Peelle/E. Richards/J. Macrae/H. Jacobson/E. Imrie/F. Woodring/C. Visnic (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
A. Kemble/G. Ellicott/K. Tumber/A. Fullaway/A. Wilhelm/A. Lovett/A. Borden/E. Iserson/G. McDermott (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
A. Hanitchak/g. montgomery/E. Fremont-Smith/A. Lee/A. Zhong/A. Gong/J. Romano/J. Peet/A. Rao (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
D. Savelieva/K. Pegnam/M. Trafton/K. Whitcher/e. dunn/S. Doneski/g. lydia/S. Guerrette/V. Butt (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
M. Tousignant/V. Karlberg/M. Buswick/C. Steele/H. Bronson/A. McKean/J. Hale/E. Craven/M. Ferraro (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
C. Thibault/C. Segal/I. Wilkowski/C. Tagliavia/I. Subramaniam/Z. Ridgway/H. Marks/K. Turk/A. Stevens (Cox)
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
S. Nieman/A. Albro-Fisher/S. Harper/R. Welch/M. Missien/E. Wetzel/A. Jewett/J. Hathaway/K. Gomes (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
J. Brameier/S. Cooper/S. Griffith/D. Thompson/C. Burger/M. Holmgren/S. Chupka/T. Brown/I. Fox (Cox)
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
M. Tessier/C. Crowell/G. Anderson/K. Rees/M. Drew/C. Sherwin/E. Coolidge/V. Shamlian/L. Abbruzzese (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
|
||||
RowAmerica Rye (A) |
L. Abramson/A. GIANNETTI/J. Reynolds/H. Schaenman/R. Caruso/J. Yaffa/e. napack/B. Kozek/A. Cahn (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
B. Pushner/A. HOGUE/B. Schwab/M. Dykhouse/A. Craighead/B. Walsh/A. Sardarian/C. Schrader/M. Ostbye (Cox)
|
|
|||
Westford Community Rowing (A) |
S. Levandier/A. Shepherd/I. Jagannath/I. Wang/C. Moomjian/G. Kim/R. Sabatino/M. Cao/L. Frechette (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
J. Giroux/V. Barletta/J. Kendall/B. Best/L. Kadosh/B. Sullivan/P. Kefallinos/M. Densel/T. Gupta (Cox)
|
|
|||
22 | MYNov8+ | Mens Youth Novice 8+ | 14 |
||
Arlington Belmont Crew (A) |
D. Niles/B. Youmell/N. Roberts/m. wu/W. Bazakas-Chamberlain/C. Brown/I. Burnett/G. Wadman/M. Rothenberg (Cox)
|
|
|||
Boston Latin School Crew (A) |
C. Russell/N. deLaski/D. Xie/J. DiGiacomo/J. Li/D. Flagg/D. Kennedy Slesar/R. Li/S. Gangemi (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
B. Nelson/A. Bauer/E. Massat/C. Bierden/D. Kotsonis/P. Mungovan/E. Heyer Fogelberg/J. Hathaway/M. Bohne (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
J. HODER/J. Lentz/a. baaklini/R. Knight/E. MacGillivray/A. Cooke/W. Languirand/C. Troiano/M. Alarie (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
H. Zhang/S. Gause/G. Johnston/B. KATZ/J. Perkins/D. Tang/B. Perry/L. Kane/K. Rowley (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
J. Tauscher/A. Pascarella/P. Saxena/S. Tierney/L. Earp/C. Gaglia/N. Demetriou/D. Perry/J. Scrivens (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
T. Carr/E. Paulmann-Smith/N. Aycardi/G. Stella/A. Sharma/J. Mathison/M. Montero/B. Nicolakakis/D. Croston (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
Z. Hatzis/S. Bickham/P. Scott/L. Brien/A. Khan/M. Rosenfeld/H. Dunham/A. Cohen/A. Chung (Cox)
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
L. McBride/B. McBride/A. Bowman/M. Weber/K. Kadoya/L. Solem/T. Ayabe/C. Stern/R. Stark (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
M. Hamilton-Hall/M. Dormer/C. Lawrence/A. Kiraly/A. Stepnowsky/D. Denny/B. Ling/T. Redpath/J. Brophy (Cox)/
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
E. Koether/J. Edwards/S. Desmond/A. Kim/M. Callahan/B. Fine/M. Simons/M. Chayet/M. Metchick (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
A. Macklin/J. Rogers/M. Dremov/V. Trubetskoy/N. Zhao/M. Grieco/W. Danforth/J. Lieb/C. Maietta (Cox)/
|
|
|||
Westford Community Rowing (A) |
R. Feuersanger/I. Alaga/S. Grimes/B. Adolph/A. Kunaparaju/D. Tenney/A. DeScenza/M. Anderson/Z. Kingsley (Cox)
|
|
|||
23 | WY2nd4x | Womens Youth 2nd 4x | 4 |
||
24 | MY2nd4x | Mens Youth 2nd 4x | 9 |
||
25 | WY2ndNov8+ | Womens Youth 2nd Novice 8+ | 7 |
||
Community Rowing, Inc. (A) |
D. Greenberg/C. Kwok/E. McDonald/O. Kelly/J. Holland/K. Svingen/M. Wood/N. Hansen/E. BOMBERG (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
A. McGee/B. Wilkerson/L. Banks/L. Obel-Omia/M. Feeney/O. Tutt/B. McConville/C. Cerezo/C. Cuzzone (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
J. Yee/C. Hacker/L. Marcinczyk/S. Orszulak/K. Finnegan/E. Meador/G. Villano/A. Lucier/G. Ryan (Cox)
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
N. Kaye/a. meckel-sam/a. miller/N. Nixon/I. Nash/I. McClements/T. McNamara/E. Katz/A. Wood (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
|
||||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
b. walsh/M. Chayet/Z. Molina/T. Burke/K. Griffin/L. Skor/G. munteanu/B. Lotti/C. Girard (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
E. Marota/M. Raynor/C. Mast/A. Carraher-Kang/H. Hachamovitch/R. Weinberg/R. Pulsone/O. Voss/G. Sabatino (Cox)
|
|
|||
26 | MY2ndNov8+ | Mens Youth 2nd Novice 8+ | 8 |
||
Community Rowing, Inc. (A) |
H. Choudhary/m. gelfand/E. Nunes/C. Goeselt/J. Gryska/B. Xiao/T. Dadagian/J. Hodge/O. White (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
J. DeLuca/I. Barry/F. Rose-Petruck/W. Cauley/C. Buffum/Z. Obel-Omia/A. Bellanti-Diehl/E. Goldstein/J. Rayden (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
J. Bruk/K. Collins/B. Simpson/J. Dignam/R. DiMattia/J. VELEZ/E. Tang/R. Ouellette/K. Carnevale (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
G. Rosenfeld/K. Phillips/M. Steinthal/S. Akrongold/N. Brehm/M. Isaacs/A. Frascella/J. Callahan/L. Patterson (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
T. Troxell/H. Grant/L. Jacobs-Skolik/T. Brown/C. Moorman/G. Lopez-Paul/M. Chermayeff/J. Hamer/E. Kiev (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
d. nikulin/O. Parizeau/J. Barry/E. Stefan/T. Everett/J. Abu Amara/T. Sheier/N. Sharma/I. Emery (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (B) |
N. Fellows/N. Perez/C. Keyser/M. Finkelstein/N. Parcharidis/W. Ferrarese/R. Rusk/R. Ogilvie/D. Hanna (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
J. Hammer/B. Braunstein/C. Schwabacher/R. Quinn/M. Twombly/E. Goggin/M. Schlossberg/N. Engelke/C. Levin (Cox)
|
|
|||
27 | WY3rd8+ | Womens Youth 3rd 8+ | 5 |
||
Community Rowing, Inc. (A) |
C. Quinn/A. Neeser/F. Marota/E. Benkert/G. Ward/M. Densel/J. Hartnett/A. Belozerova/J. Bindman (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
K. Caione/K. Mettler/B. Hermann/C. Merrill-Bloch/L. O'Sullivan/F. Casson/C. Lincoln/L. Conway/M. Oxford (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
E. broadbent/M. Reilly/P. Shumski/A. Bishop/B. Cini/A. Butt/A. Demetriou/R. Ray/A. Quinn (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
E. Downing/S. Belozerova/A. McDonald/S. Clancy/E. Baumgartner/E. Poulin/S. Paul/S. Wyner/M. Barnard (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (C) |
E. Malhi/L. Ferren/E. Larabee/L. Battle/V. Dehollan/O. Goldenberg/M. Fiore/E. Wren/T. Senthilnathan (Cox)
|
|
|||
28 | MY3rd8+ | Mens Youth 3rd 8+ | 4 |
||
Community Rowing, Inc. (A) |
W. Congram/M. McNALLY/J. Carleo/F. Wilson/M. White/o. tellalian/A. Norman/H. Dickinson/M. Kaplan (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
T. Polkinghorne/E. Boone/C. Pavelic/Z. Boone/A. Hatzis/r. seiff/T. Massam/P. Sullivan/M. Dabney (Cox)
|
|
|||
Westford Community Rowing (A) |
S. Dillon/J. McCauley/B. Smrtic/M. Pugatch/H. Li/M. Erickson-Oberg/D. Koerner/J. Li/D. Pappalardo (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (B) |
C. Li/J. Albanese/S. Cortell/J. Rivera/P. ISKANDAR/P. Hayes/J. Jackson/C. Donald/m. marsh (Cox)
|
|
|||
29 | WY2nd8+ | Womens Youth 2nd 8+ | 9 |
||
Community Rowing, Inc. (A) |
E. Baker/K. Maguire/E. Johnson/S. Mason/E. Spencer/G. Murnaghan/E. Montie/M. Franck/I. Wu (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
G. Collins/K. Kern/K. Eddie/K. Batson/O. Luther/C. Geffs/C. Garrett/E. Petreski/S. Shulman (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
E. Vorenberg/A. Vetromile/O. Solanot/V. Jenkins/R. Elqadi/C. O'Brien/S. Monti/E. Baker/E. Nathan (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
T. Gustafson/B. Moynihan/G. Rex/A. Hall/G. Powell/S. Nieves/K. Donahue/V. Vivilecchia/Z. Silva-Landry (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
S. Johnson/A. Williams/P. Kilgore/M. Bannister/G. Conant/B. McNamara/m. witham/L. Weston/S. Vermette (Cox)
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
S. Fahey/A. Akisik/S. Lippiello/K. Klimczyk/M. Klimczyk/A. Albro-Fisher/S. Nieman/S. Harper/W. Konieczny (Cox)
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
P. Libasci/S. Delaney/J. Sinkus/M. VanDerbeck/K. McMahon/L. Dempsey/N. Gerber/N. St. James/M. Ball (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
B. Pushner/A. Sardarian/S. Kend/A. Craighead/M. Sachs/B. Schwab/C. Schrader/A. HOGUE/M. Ostbye (Cox)
|
|
|||
Westford Community Rowing (A) |
D. LaBarre/R. Higgins/A. Shea/E. Bodkin/I. Salvatore/A. Vasireddy/M. Bolko/R. Sabatino/S. Forty (Cox)
|
|
|||
30 | MY2nd8+ | Mens Youth 2nd 8+ | 9 |
||
Community Rowing, Inc. (A) |
A. Pincus/R. Boer/I. Rubin/F. Wilson/M. White/o. tellalian/A. Norman/B. Chedekel/M. Kaplan (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
A. Mendes/S. Brennan/R. Faiz/T. Richards/C. Latch/K. Carnevale/D. DiCamillo/s. collins/J. Ohrn (Cox)
|
|
|||
Friends of Concord Crew (A) |
S. Tierney/D. Manning/L. Stevens/J. Ray/S. Colemman-Larsen/B. Heckman/F. Seimer/M. Tauscher/L. Prentice (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
K. Sullivan/P. Gandhi/T. Carr/E. Paulmann-Smith/N. Aycardi/G. Stella/V. Ahuja/C. Sullivan/S. Huntress (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
S. Mason/A. Jaffe/Q. Thibault/W. Arndt/M. Matejak/N. Long/T. Webb/E. Boyer/C. Krantz (Cox)
|
|
|||
O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A) |
M. WRIGHT/C. Stevens/S. Turley/C. LIBASCI/J. Cohen/G. Thompson/M. Sturges/L. Thompson/J. Cashen (Cox)
|
|
|||
Row New York - Manhattan (A) |
G. Diaz/E. Gonzalez/E. Ogando/A. Lopez/J. Herz/N. Santo/N. Hollie/J. Escolastico/J. Gonzalez (Cox)
|
|
|||
Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A) |
e. porter/M. Arnold/D. In/B. Icke/M. Curran/A. Kipp/G. Lualdi/G. Scozzafava/M. Nguyen (Cox)
|
|
|||
Westford Community Rowing (A) |
S. Ferrini/I. Moffett/A. Hartnett/A. Weber/O. Kehm/R. Vekeria/A. Nikopoulos/J. Marino/N. Molinaro (Cox)
|
|
|||
31 | WYNov4+ | Womens Youth Novice 4+ | 21 |
||
Boston Latin School Crew (A) |
C. Duncan/M. Cusack/K. Yeomans/C. Shi/M. Flynn (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
A. Sukharevsky/A. Blake/K. Karustis/c. bell/E. Marcasciano (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
J. Abbruzzese/E. Richards/J. Macrae/H. Jacobson/C. Visnic (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
A. AINSWORTH/H. Redmond/C. Andreozzi/K. Andreozzi/A. Aubin (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
A. Ionescu/t. berry/K. Holden/C. Vita/A. Rao (Cox)
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
C. Dies/K. Meehan/L. Evon/E. Iannantuoni/E. Nicolakis (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
M. Newton/D. Vissering/C. Coady/M. Clark/M. Ferraro (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
M. Terry/R. Malyshev/P. Hayes/R. Steinberger/A. Kishore (Cox)
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
L. Langlais/R. Hatfield/K. Thibodeau/m. mcnutt/L. Dux (Cox)
|
|
|||
New Canaan High School Crew (A) |
|
||||
Newburgh Rowing Club (A) |
C. Garcia/K. Gunera/I. Kavallaris/d. salazar/C. Irizarry (Cox)/
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
C. DiNicola/L. Fowler/G. Horton/R. Lussier/A. Rahm (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
D. Thompson/J. Brameier/M. Holmgren/C. Burger/I. Fox (Cox)
|
|
|||
Pioneer Valley Riverfront Club (A) |
L. Walt/M. Cofer/C. Carmody/G. Casell/L. Roberts (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (A) |
J. Reynolds/L. Abramson/R. Caruso/H. Schaenman/M. Comstock (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
R. Gill/V. Lo/c. hahn/E. Ault/C. Girard (Cox)
|
|
|||
Vermont Academy (A) |
M. Hughes/A. Hill/S. Barsh/M. Adams/A. Stolper (Cox)
|
|
|||
Westford Community Rowing (A) |
S. Levandier/M. Erdal/C. Gabriel/I. Jagannath/C. Ji (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
K. Cerulle/N. Daly/I. Bianchini/M. Rowe/M. Luchetti (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (B) |
S. Griffith/T. Brown/S. Chupka/B. Meehan/S. Forcellina (Cox)
|
|
|||
RowAmerica Rye (B) |
e. napack/K. McDermott/B. Dollar/P. Lee/A. Cahn (Cox)
|
|
|||
32 | WYNov4+ | Mens Youth Novice 4+ | 15 |
||
Cambridge Rindge & Latin School (A) |
O. Saffery/W. Parman/H. MacArthur/S. Leek/T. Grainger (Cox)/
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
T. Dadagian/O. Loeb/T. Girard/G. VanOrden/J. Daly (Cox)
|
|
|||
East Bay Rowing, Inc (A) |
J. HODER/J. Lentz/K. McManus/A. Barton/J. Cohan (Cox)
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
A. Ketchian/j. osborne/E. Lindsey/r. Iassogna/A. Yao (Cox)
|
|
|||
Greater Lawrence Rowing (A) |
G. Vieira/J. Dickison/M. Karlberg/B. abel/D. Bernstein (Cox)
|
|
|||
Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A) |
B. Smith/P. Fancher/K. Linebarger/O. Sanchez/a. mennillo (Cox)
|
|
|||
Newburgh Rowing Club (A) |
R. Higgins/S. Moody/K. Deyo/S. Morales/R. Koss (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
M. Hamilton-Hall/M. Dormer/A. Stepnowsky/A. Crowell/J. Brophy (Cox)/
|
|
|||
Pioneer Valley Riverfront Club (A) |
L. Cortes-Cruz/A. Vazquez/J. Davila/B. Moss/D. Anaya (Cox)
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. (A) |
|
||||
RowAmerica Rye (A) |
N. TAMBE/J. Greer/E. Rabinowitz/J. Muirhead/A. Ruiz (Cox)
|
|
|||
Vermont Academy (A) |
M. Lian/M. Xi/B. Kim/X. Li/E. Stetson (Cox)
|
|
|||
Westford Community Rowing (A) |
A. DeScenza/M. Anderson/E. Gao/A. Naik/M. Peregoy (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
D. Labow/D. Unobskey/M. Bruno/M. Gelfand/E. Balke (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (C) |
A. Nunan/A. Randall/J. Piccirilli/L. Wilhelm/J. Silverman (Cox)
|
|
|||
33 | WU178+ | Womens U17 8+ | 6 |
||
Community Rowing, Inc. (A) |
L. Kadosh/M. Pini/a. smith/S. Meszoely/J. Kohl/B. Sullivan/K. Brown/B. Best/C. Waters (Cox)
|
|
|||
Connecticut Boat Club (A) |
E. Petreski/L. Squitieri/K. Batson/C. Geffs/L. O'Sullivan/K. Mettler/K. Kern/C. Garrett/S. Perez (Cox)
|
|
|||
Essex Rowing Club, Inc. (A) |
A. Hanitchak/A. Hall/G. Powell/g. montgomery/A. Zhong/C. Vita/J. Peet/A. Gong/A. Rao (Cox)
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
M. Santabarbara/M. Spisak/C. Dies/S. Edelstein/K. Ekstract/G. Moore/J. Monk/M. Gontowski/E. Yao (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
A. Pyne/N. Neitzell/E. Dabney/A. White/A. Meurer/L. Koven/C. Boylan/R. Korzendorfer/E. Leites (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
J. McCarthy/E. Carey/J. Theermann/E. Klein/E. McDonald/L. Shribman/M. Schneider/E. Tsukada/S. Garcia (Cox)
|
|
|||
34 | MU178+ | Mens U17 8+ | 5 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change