USRowing Southeast Youth Championships

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, May 15, 2016
1 WY1x Womens Youth 1x
16
2 MY1x Mens Youth 1x
14
    Belen Jesuit Prep School (A)
J. Garcia/
 
    Chattanooga Rowing (A)
M. Bonvallet
 
    Columbia Rowing Club (A)
G. Wolverton
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
R. Teofilo
 
    McCallie School (A)
J. Moore/
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Lykes
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
C. Downey
 
    Sarasota Crew (A)
T. Van Schultz
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Guo
 
    Tampa Training Center (A)
L. Rojas
 
    Triangle Rowing Club (A)
E. Hoster
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
J. Cisternas
 
    Sarasota Scullers (B)
 
    Tampa Training Center (B)
J. Leeds
 
3 WYLtwt2x Womens Youth Ltwt 2x
13
    Atomic Rowing (A)
M. Moss/A. Walters
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
V. Camilleri/C. Murphy
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
G. Hill/G. Hetzel
 
    Columbia Rowing Club (A)
O. Wolverton/E. Touard
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
K. Fender/S. Clarke
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
C. Haines/M. Kloske
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
R. McCormick/B. Terrell
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Ray/G. Morrison
 
    North Orlando Rowing (A)
K. Buchholz/H. Murray
 
    Sarasota Crew (A)
S. Lopez/T. Cox
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Waddle/C. Ghose
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
k. mahoney/C. Tanasijevich
 
    Triangle Rowing Club (A)
B. Ulrich/C. Ramquist
 
4 WY2x Womens Youth 2x
13
    Atomic Rowing (A)
A. Asbury/K. Kennedy
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
V. Camilleri/C. Murphy
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
H. Burnett/N. DeGeorge
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
M. Spillane/G. Komorny
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
A. Delaplaine/O. Zaiac
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
P. Suarez/C. Mayor
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
M. Moser/C. Zakaria
 
    Sarasota Crew (A)
E. johnson/E. Kennedy
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Frisch/K. Beiler
 
    Space Coast Crew (A)
M. Litchfield/K. Pichardo
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
R. Kerber/E. Ames
 
    Stanton-River Bank Rowing (A)
S. Thurson/G. Calavan
 
    Tampa Training Center (A)
S. Ernst/M. Turinsky
 
5 MYLtwt2x Mens Youth Ltwt 2x
12
6 MY2x Mens Youth 2x
12
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
C. Rees/A. Castillo
 
    Atomic Rowing (A)
J. Parish/J. Williamson
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
C. Perez-Erminy/K. Ismail
 
    Chattanooga Rowing (A)
C. Ragland/S. Meagher
 
    Columbia Rowing Club (A)
T. Buchmann/H. Jones
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
A. del Rosal/I. Mignone
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
A. Carles/I. Perdomo
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
J. Sorensen/V. Mayor
 
    Sarasota Crew (A)
C. Graue/J. Lipford
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Yankey/M. Arias
 
    Stanton-River Bank Rowing (A)
M. Alton, Jr./D. Wilson
 
    Triad United Rowing Association (A)
A. Alt/K. Koval/
 
7 WY2- Womens Youth 2-
11
8 MY2- Mens Youth 2-
11
    Chattanooga Rowing (A)
G. Hughes/M. Simmons
 
    Evans Rowing Club (A)
W. Dietrich/A. Celentano/
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
R. Powell/j. nelson
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
S. Bayer/B. Bay
 
    Manatee County Youth Rowing (A)
C. Evans/N. Heskin
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
E. Andreassen/A. Ramos-Rivera
 
    Nashville Rowing (A)
C. Clendening/G. Miller/
 
    North Orlando Rowing (A)
J. LaCotti/N. Thornburgh
 
    Sarasota Crew (A)
L. Bremer/N. Egrie
 
    Space Coast Crew (A)
R. NeSmith/B. Schopke
 
    Tampa Preparatory School (A)
L. Smith/m. leonardo
 
9 WY4x Womens Youth 4x
12
10 MY4x Mens Youth 4x
14
11 WYLtwt8+ Womens Youth Ltwt 8+
5
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
E. Nitzken/S. Stacks/V. Cason/C. O'Brien/E. Anderson/H. Hattori/B. Osborne/S. Stepakoff/K. Hadley (Cox)
 
    Capital City Rowing (A)
L. Reeves/A. Ding/E. Hoogerheyde/M. Edwards/A. MacVicar/H. Wong/C. Luce/S. Seymore/N. Schmidtchen (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Ray/G. Morrison/C. Flynn/M. Rodriguez/E. Frati/J. Cosio/L. Rumbaut/M. Sanchez/A. Ng (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
M. Sabis/C. Goodyear/J. Meena/M. Ford/N. Abruzzo/M. Brown/P. Graziotti/S. Newton/S. Sizelove (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
T. Cox/T. Dilan/S. london/J. Braz/R. Roberts/R. Straeb/S. Wright/G. Munoz/K. Barnett (Cox)
 
12 WY4+ Womens Youth 4+
10
13 MYLtwt4+ Mens Youth Ltwt 4+
13
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Stewart/T. Campbell/A. Dildar/D. Paul/M. Sweeden (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
J. Garcia/A. Maduro/J. Padron/A. Pacios/S. Ugas (Cox)/
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
W. Campbell/K. Calabretta/I. Rojas/C. Flynn/M. Wilson (Cox)
 
    Chattanooga Rowing (A)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
C. Renae/H. Shanahan/J. Kahn/D. Holtzclaw/J. Squire (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
G. Martinez/l. Trisini/R. Uribe/S. Vidaurri/E. Chavoustie (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
M. Napoleoni/B. Clark/M. George/D. Kraemer/J. Eckwielen (Cox)
 
    Ransom Everglades Crew (A)
A. Segrera/S. Bhatia/R. Schwartz/C. Abbott/B. Ratzan (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
R. Choquette/J. Miller/M. Sullivan/t. whitten/L. Bremer (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Jen/S. Jen/J. Kushner/K. Pinckes/E. Naidel (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
F. Perry/K. Yelland/M. Williams/A. Dhulipala/L. Van Malleghem (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
E. Devlin/J. Bersani/J. LaJeunesse/G. Wiles/s. abdalla (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
A. Leigh/B. Hudson/h. lipsky/D. Tanasijevich/S. Leftwich (Cox)
 
14 MY4+ Mens Youth 4+
18
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
B. Varnson/J. Lim/J. Heins/S. Boyd/S. Weltner (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
C. Gamez/C. Arazoza/F. Blanco/A. Pena/C. Rodriguez (Cox)
 
    Capital City Rowing (A)
K. McDaniel/E. Dwinell/K. Bartlett/M. Farley/J. Oropallo (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
M. Williams/J. Sullivan/G. Hazzard/W. Scott/C. Todd (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
A. Knoll/T. Davis/J. Cox/W. Schultze/S. Boles (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
S. Calabrese/C. Smith/A. Hill/G. Fisher/T. Mansouri (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
N. O'Hare/A. Winters/E. Coy/A. Mata/C. Blackmon (Cox)
 
    Indian River Rowing Club, Inc. (A)
M. Duong/G. Norman/C. Dunne/J. Ares/R. VISSER (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Schrader/J. Cisternas/M. Lykes/Z. Diaz/C. Ng (Cox)/
 
    Nashville Rowing (A)
J. Kyne/C. Hullfish/O. Cunneely/C. Neville/Z. Collins (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
R. McKinney/D. Miller/R. Matheison/W. West/J. Sabis (Cox)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
J. Smith/M. Grotjahn/E. Gardner/J. Johnson/W. Mattingly (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
C. Graue/O. Temraz/G. Bowman/K. Hubbard/G. Giannone (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
N. Firlej/C. Koehler/M. Guo/G. Hurl/J. Davis (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
W. Harrison/J. Yankey/M. Arias/S. Hynes/A. Cadenhead (Cox)
 
    Stanton-River Bank Rowing (A)
M. Alton/D. Wilson/G. Nolan/B. Pond/A. Greco (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
C. Bondoc/J. Virgadamo/C. Finley/C. Kambach/C. Munn (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
E. Douglass/E. Hoster/M. Pryor/J. Geist/L. Armpriester (Cox)
 
15 WYLtwt4+ Womens Youth Ltwt 4+
12
    Capital City Rowing (A)
M. Seymore/E. Haire/M. White/M. Ayotte/N. Schmidtchen (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
H. Burnett/J. Conlan/K. Smith/M. Kosarek/J. McGrath (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
L. Krawczyk/A. Adam/k. mcgruther/A. Birdwell/R. Lewis (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
K. Fender/S. Clarke/F. Barnett/C. Soncrant/J. Barrett (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
E. Ray/I. De Vengoechea/H. Prindle/A. Duffy/N. Murcia (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
G. Laster/C. Corcoran/L. Jobe/K. Rheins/C. Griffin (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
 
    Ransom Everglades Crew (A)
I. Pinilla/S. Elliott/A. Miro/G. Ouellete/F. Goldstein (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
A. Jordan/S. Lopez/N. Bermudez/N. Rolfs/L. King (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
S. Mihm/J. Cochran/A. Merten/S. Palombo/A. Naidel (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
S. Novak/M. Grimm/E. Eastwood/T. de Zayas/M. Wilson (Cox)
 
    Stanton-River Bank Rowing (A)
T. YELVERTON/J. Smith/C. Mizell/L. Byerley/E. Trammell (Cox)
 
16 MYLtwt8+ Mens Youth Ltwt 8+
8
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
D. Sutphin/S. De Laria/J. Forestner/C. Amason/R. Cho/C. Fields/C. Wood/J. Asarnow/C. Slawin (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
B. Gilbert/N. Waterhouse/J. Menendez/C. Burke/D. Gonzalez/H. Prindle/D. Brennan/C. Marin/F. Pinera (Cox)/
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Carroll/T. Henderson/G. Bauer/A. Petty/C. Cole/S. Lindsay/C. Schmit/N. Furlow/W. Humphrey (Cox)
 
    Intrepid Rowing Club (A)
J. Palmer/J. Grimsdale/T. Skidmore/C. Killer/H. Rose/L. Rossell/N. Weeter/J. Goldstein/S. Millner (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
J. Biggs/A. Bared/J. Levy/D. Poirier/D. Barge/E. Costa/T. Biggs/N. Pazos/M. Velez (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
Z. Lung/A. Russo/M. Reid/V. Lindsay/A. Baker/B. Bailey/L. Mahalek/N. Kohl/C. Barquist (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
T. Earp/l. costigan/A. O'Grady/Z. FAGIANI/Z. Stith/S. Fernandes/a. talmadge/B. Jackson/J. Shusko (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Griffin (Cox)
 
17 WY8+ Womens Youth 8+
8
18 MY8+ Mens Youth 8+
10
19 WU178+ Womens U17 8+
11
    Capital City Rowing (A)
A. Stolp/M. Beckham/H. Taylor/E. Kissell/M. Bolinder/S. Pavlov/G. Hallam/M. Misra/J. Cavano (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
A. Whitaker/A. Bacchus/K. Conner/L. sumner-borema/K. Rego/M. Gamiz/T. Biscan/M. Arronson/L. BOREMA (Cox)
 
    Intrepid Rowing Club (A)
K. Erickson/L. Ginn/N. Pericchi/E. Giles/M. Plant/G. Hill/M. Thomes/L. Thomes/D. Willett (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
S. Tenenbaum/H. Gelber/R. Sands/G. Amato/R. Edelstein/T. Ferrari/S. Soria/A. Nunes/N. Alvarez (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
E. Frati/M. Rodriguez/C. Flynn/V. Audisio/M. Sanchez/L. Rumbaut/O. Joseph/A. Orriols/A. Delgado (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
L. Caton/S. Larkin/E. Hollins/J. Mixon/G. DeNunzio/E. Varney/A. Franklin/A. Tirrill/A. Neville (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
J. Braz/R. Roberts/A. Szabo/a. naguib/C. Lynch/B. Newcomb/L. Feaster/I. Madden/I. Strom (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
G. Helliar/A. Ensley/C. Oman/z. bishop/C. Summers/A. Zibitt/G. Rowlands/K. Balga/G. Murdock (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
R. Lewis/Z. BALL/K. Cruz/B. Benestad/H. Skerkis/A. Kofod/S. Wesendunk/L. Wetherall/J. Jurkin (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
V. Poplawski/Z. Gavette/P. Nagler/C. Ammeson/S. Gomis/N. LaLiberty/a. seyer/S. Joerger/S. Siegel (Cox)
 
    Sarasota Crew (C)
 
20 MU178+ Mens U17 8+
12
    Asheville Youth Rowing Association (A)
H. JONES/S. Bruder/J. McGlinsky/M. OHalloran/C. Verm/M. McGlinsky/S. Thornburg/M. Puzerewski/C. Wood (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
E. Martin/S. Lara/L. Blanco/A. PARDO/O. Baella/C. Perez/G. PARDO/B. Feal/J. Cil (Cox)/
 
    Capital City Rowing (A)
J. Chang/F. Ralston/G. Womble/R. Carlton/A. Haire/M. Lee/B. Zollner/S. Davis/L. Wilson (Cox)
 
    Intrepid Rowing Club (A)
T. Bulten/H. Carr/B. Pegrum/C. Fite/H. Smith/g. gonzalez/D. Hansen/D. Kazazes/B. Rossell (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
M. Balan/A. Buck/M. Choukroun/G. Dominguez/A. Da Silva/T. O'Shaughnessy/S. Mokha/J. Raley/A. Zaiac (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Cordoves/M. Bared/C. Padilla/A. Tabaro/S. Berning/D. Joseph/B. Rodriguez/B. Rodriguez/C. Caba (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
R. Delgado- Mendez/B. Harrigan/A. Perez/B. Spangler/C. Shick/C. Molina/A. Gould/L. Lindsay/k. rivera (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
C. Wolf/C. Hirshberg/A. O'Grady/P. Dietz/J. Velez/A. Ham/L. Jeffries/E. Friday/L. Bremer (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
M. Proctor/M. Kammerer/T. Mathews/E. Goswick/j. peralta-ramos/E. Dearmin/J. Decker/K. Lipman/C. DeSantis (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
M. King/M. Shanahan/C. Ganim/C. Luff/J. Underkoffler/K. Hart/J. Haskell/K. Intravartolo/H. Kolesar (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
j. wilberding/S. Napoliello/G. Vasquez/M. Leon/J. Earp/M. Maglio/j. nickerson/P. Hutchinson Maltaghati/G. Menke (Cox)
 
    Sarasota Crew (C)
J. kim/M. Yturraspe/T. Kochevar/M. Blankenship/D. Romano/w. young/M. Donaldson/E. Guirguis/B. labiner (Cox)
 
21 WU171x Womens U17 1x
8
22 MU171x Mens U17 1x
9
23 WU172x Womens U17 2x
10
24 MU172x Mens U17 2x
11
25 WYNov4+ Womens Youth Novice 4+
13
    Atomic Rowing (A)
G. RICCHE/C. Schorsch/M. Duran/C. Cooke/J. Cantrell (Cox)
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
L. Kimble/L. Bourret/A. Prusaczyk/C. Moore/C. Smith (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
L. Cochran/G. Sams/M. Worthen/M. Kosarek/K. Smith (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
F. Barnett/M. Witherington/C. Lucas/K. Croft/C. Soncrant (Cox)
 
    Indian River Rowing Club, Inc. (A)
C. Castle/r. tadrowski/G. Olsson/J. George/N. Charest (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Almeida/V. Audisio/A. Esteva/A. Orriols/I. Pinera (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
T. Hosbein/D. Glicken/D. Glicken/G. Moffitt/A. Shafer (Cox)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
M. Scalise/K. Baldassarra/E. Nadler/J. Zakaria/C. Zakaria (Cox)/
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Simmons/K. Patrick/V. Mochnacky/B. Miller/C. Bradley (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Stafford/V. iassogna/C. Moore/E. Shappard/S. Kaufman (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
C. Long/K. Patterson/K. Wilson/C. Aitchison/O. Chen (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
D. Villegas/B. Gonzalez/B. Rodriguez/S. Abuzeni/J. Clavijo (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
C. Summers/A. Zibitt/H. fralick/M. Albitz/E. Schultz (Cox)
 
26 MYNov4+ Mens Youth Novice 4+
12
    Atomic Rowing (A)
N. Koob/N. Paul/J. Gonzalez/D. Kass/M. Marlar (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
S. Davidson/J. Eudy/D. Brown/G. Martinelli/N. Farnsworth (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
E. Bell/N. Kallenbach/M. Asseng/M. Kallenbach/C. Renaker (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Ingalsbe/C. Goitia/J. Vazquez/D. Ruiz/C. Bourland (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
L. Quinby/G. Ufnar/J. Brimm/Q. Cunneely/J. Fetters (Cox)/
 
    North Orlando Rowing (A)
B. Mason/J. Hankerson/I. Korostenskij/A. Plotts/E. Moffitt (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
B. Rodriguez/G. Schmid/T. Kochevar/w. young/C. Edwards (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Munoz/s. lucko/E. Crauwels/S. Wilson/a. miller (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
c. kolowich/B. Mitchell/A. Risey/J. Owen/A. Cadenhead (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
D. Bennett/G. McCombs/T. Thiel/a. casamento/H. Crow (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
N. Wirth/M. Sanguily/S. Dixon/L. Ogburn/J. Kolesar (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
D. Miner/C. Pollack/S. Patel/R. Devault/J. Kramer (Cox)
 
27 WU174x Womens U17 4x
7
    Charlotte Youth Rowing (A)
G. Hutter/V. Jaramillo/G. Dalton/S. Palmer
 
    Columbia Rowing Club (A)
O. Wolverton/E. Touard/B. Aplin/A. Torres
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
H. Prindle/H. Poirier/I. Fassio Bazzi/O. Joseph
 
    Ransom Everglades Crew (A)
N. Han/D. Gardere/E. Kirk/A. Hevia
 
    Sarasota Crew (A)
N. Bermudez/O. DeNiro/E. Dean/A. Szabo
 
    Sarasota Scullers (A)
H. Robertson/C. Simpson/L. Lingle/W. Lu
 
    Sarasota Crew (B)
M. Crumley/L. Andrews/K. Currie/E. Cole
 
28 MU174x Mens U17 4x
6
    Belen Jesuit Prep School (A)
J. Rodriguez/S. Rafuls/A. Gomez/S. Gonzalez Irigoyen/
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
G. Mikesell/P. Gonzalez/M. Zaiac/J. Godur
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
G. Martinez/R. Hanna/D. Vitti/N. Sanchez
 
    Sarasota Crew (A)
H. Schofield/P. Dietz/j. wilberding/J. Earp
 
    Sarasota Scullers (A)
V. Konuru/T. Cochran/e. goodman/K. Bowles
 
    Sarasota Crew (B)
C. Wolf/M. Leon/S. Napoliello/J. Kondapalli
 
29 WU158+ Womens U15 8+
2
30 MU158+ Mens U15 8+
2
31 WY2nd4+ Womens Youth 2nd 4+
3
32 MY2nd4+ Mens Youth 2nd 4+
10
33 WY3rd8+ Womens Youth 3rd 8+
3
34 MY3rd8+ Mens Youth 3rd 8+
4
35 WY2nd8+ Womens Youth 2nd 8+
6
36 MY2nd8+ Mens Youth 2nd 8+
7
37 Womens Youth Novice 8+
10
    Asheville Youth Rowing Association (A)
P. Haller/D. Kitts/R. Willey/A. Willey/A. Kattermann/S. Kane/A. Queeney/M. Quinet/R. Minor (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
G. Gerlach/B. Carpenter/C. Wardrop/A. Shannon/C. Brown/J. Alexander/L. De Laria/A. Osborne/B. Kim (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
G. RICCHE/C. Cooke/M. Duran/C. Schorsch/R. Wright/A. Hull/J. Paris/M. Vacaliuc/J. Cantrell (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
H. Hayes/M. Senogles/C. Wolfe/R. Whitley/M. Cox/C. Knight/O. Colston/A. Marlow/R. Lewis (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
N. Jamerson/S. Silverstein/K. Conner/M. Arronson/K. Rego/D. Pequignot/M. Clark/S. Silverstein/A. Lyles (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
H. Poirier/I. Fassio Bazzi/A. Esteva/R. Vigil/A. Almeida/D. Diaz Caballero/B. Gonzalez/D. Villegas/J. Clavijo (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
L. Caton/S. Larkin/E. Hollins/J. Mixon/G. DeNunzio/E. Varney/A. Franklin/A. Tirrill/M. Carrigan (Cox)/
 
    Sarasota Crew (A)
N. Rolfs/A. Long/A. Vandroff/r. williams/C. Shaw/W. Dean/E. Dean/L. Andrews/S. Siegel (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
V. iassogna/C. Moore/E. Shappard/M. Stafford/V. Pondiscio/C. Oman/A. Ensley/G. Rowlands/G. Murdock (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
R. Lewis/L. Lindyberg/Z. Johnson/B. Benestad/S. Zisek/H. Schauss/A. Kofod/A. Jordan/J. Jurkin (Cox)
 
38 Mens Youth Novice 8+
6
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Lloyd/J. Thomson/J. Wakefield/O. Lee/M. O'Donnell/S. Kukler/O. Eribac/F. Fodor/F. Koran (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
J. Biggs/D. Poirier/M. Ingalsbe/J. Vazquez/C. Goitia/T. Biggs/R. Uribe/D. Ruiz/C. Caba (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
J. kim/M. Yturraspe/J. Jarczynski/P. Hutchinson Maltaghati/M. Donaldson/M. Blankenship/j. nickerson/E. Guirguis/G. Menke (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
N. Wirth/M. Sanguily/S. Dixon/L. Ogburn/H. Kolesar/S. Kelly/C. Ganim/K. Intravartolo/J. Kolesar (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
G. Fabre/J. Baigorri/C. Cordero/G. Dotzler/M. Fassio Bazzi/S. Dall'Orso/M. Pinto de Sousa/A. GIRAL/C. Bourland (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change