USRowing Southeast Youth Championships

  • Hosted By USRowing
  • 2016 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, May 15, 2016
1 WY1x Womens Youth 1x
16
2 MY1x Mens Youth 1x
14
3 WYLtwt2x Womens Youth Ltwt 2x
13
    Atomic Rowing (A)
M. Moss/A. Walters
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
V. Camilleri/C. Murphy
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
G. Hill/G. Hetzel
 
    Columbia Rowing Club (A)
O. Wolverton/E. Touard
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
K. Fender/S. Clarke
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
C. Haines/M. Kloske
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
R. McCormick/B. Terrell
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Ray/G. Morrison
 
    North Orlando Rowing (A)
K. Buchholz/H. Murray
 
    Sarasota Crew (A)
S. Lopez/T. Cox
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Waddle/C. Ghose
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
k. mahoney/C. Tanasijevich
 
    Triangle Rowing Club (A)
B. Ulrich/C. Ramquist
 
4 WY2x Womens Youth 2x
13
    Atomic Rowing (A)
A. Asbury/K. Kennedy
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
V. Camilleri/C. Murphy
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
H. Burnett/N. DeGeorge
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
M. Spillane/G. Komorny
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
A. Delaplaine/O. Zaiac
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
P. Suarez/C. Mayor
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
M. Moser/C. Zakaria
 
    Sarasota Crew (A)
E. johnson/E. Kennedy
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Frisch/K. Beiler
 
    Space Coast Crew (A)
M. Litchfield/K. Pichardo
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
R. Kerber/E. Ames
 
    Stanton-River Bank Rowing (A)
S. Thurson/G. Calavan
 
    Tampa Training Center (A)
S. Ernst/M. Turinsky
 
5 MYLtwt2x Mens Youth Ltwt 2x
12
    Atomic Rowing (A)
K. Fisher/W. Marshall
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
H. Prindle/I. Cabrera/
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
T. Henderson/A. Petty
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
P. Springer/B. Herstein
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
S. Giles/C. Kellmanson
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
A. Martinez/J. Kramer
 
    Nashville Rowing (A)
A. Eledge/R. Alles/
 
    North Orlando Rowing (A)
N. Horn/W. Morris
 
    Ransom Everglades Crew (A)
S. Merritt/W. Mathes
 
    Sarasota Crew (A)
T. Earp/l. costigan
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Konuru/C. Cail
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
W. West/J. Bayly
 
6 MY2x Mens Youth 2x
12
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
C. Rees/A. Castillo
 
    Atomic Rowing (A)
J. Parish/J. Williamson
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
C. Perez-Erminy/K. Ismail
 
    Chattanooga Rowing (A)
C. Ragland/S. Meagher
 
    Columbia Rowing Club (A)
T. Buchmann/H. Jones
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
A. del Rosal/I. Mignone
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
A. Carles/I. Perdomo
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
J. Sorensen/V. Mayor
 
    Sarasota Crew (A)
C. Graue/J. Lipford
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Yankey/M. Arias
 
    Stanton-River Bank Rowing (A)
M. Alton, Jr./D. Wilson
 
    Triad United Rowing Association (A)
A. Alt/K. Koval/
 
7 WY2- Womens Youth 2-
11
    Atomic Rowing (A)
S. Rogers/C. Hay
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
H. Hayes/K. Grizzell
 
    Episcopal School of Jacksonville (A)
M. Wothe/I. Wothe/
 
    Evans Rowing Club (A)
V. Stewart/A. Shilling
 
    Halifax Rowing Association, Inc. (A)
A. Dodd/P. Jagger
 
    Indian River Rowing Club, Inc. (A)
E. Weibel/G. Pensch
 
    Nashville Rowing (A)
A. Tarquinio/M. Holtkamp/
 
    Sarasota Crew (A)
M. Brown/H. Todoroff
 
    Sarasota Scullers (A)
S. Strickland/D. Eberle
 
    Space Coast Crew (A)
M. Compagnoni/M. Scalise
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
S. Parker/G. Burns
 
8 MY2- Mens Youth 2-
11
9 WY4x Womens Youth 4x
12
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
A. Kulkarni/E. Taylor/M. Schuster/M. Smith
 
    Atomic Rowing (A)
D. Thurston/R. Karney/J. Cantrell/H. Winstead
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
G. Hutter/G. Hill/G. Hetzel/S. Palmer
 
    Chattanooga Rowing (A)
M. White/A. Robbins/J. Dunn/K. Zeglen/
 
    Columbia Rowing Club (A)
A. Wolverton/J. Haines/E. Birchmore/E. Smith
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
O. Larder/I. Larder/M. Tonini/S. Gelber
 
    Sarasota Crew (A)
K. Golub/K. Bukaty/G. Gillard/A. Ginsberg-Klemmt
 
    Sarasota Scullers (A)
A. Irving/E. Mallet/J. Roberts/S. Hillman
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
I. Castro/M. Barber/L. Nelson/K. Fisher
 
    Tampa Training Center (A)
K. Dil/h. messer/M. Rey/P. Hill
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
A. Ball/H. Drapp/K. Wojciechowski/L. Klein
 
    Triangle Rowing Club (A)
C. Crouse/R. Long/Z. Strafford-Price/C. Ramquist
 
10 MY4x Mens Youth 4x
14
    Atomic Rowing (A)
J. Grice/D. Dunn/D. Lee/P. Palmer
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
l. zumpano/R. Labrada/E. Hernandez/A. Artime
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
S. Taylor-Brill/P. Chaconas/H. McGrath/J. Schacht
 
    Chattanooga Rowing (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
J. Feldman/B. Raley/C. Ollikainen/L. Arrow
 
    Ransom Everglades Crew (A)
O. Alfi/C. Carlos/J. Mishael/G. Echarte
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
C. Dossett/J. Huffman/A. Lofton/M. Lyon/
 
    Sarasota Crew (A)
z. skypeck/A. LeRoux/C. Dean/A. Norder
 
    Sarasota Scullers (A)
J. Mischak/K. Schumann/C. Irving/M. Griffioen
 
    Space Coast Crew (A)
J. Baney/A. Poloski/W. Hall/N. Jayne
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Shaffer/J. Peacock/P. Bickel/M. Moore
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
R. Pena/B. Philbin/C. Lowman/E. Isenbergh
 
    Triad United Rowing Association (A)
A. Young/A. Alt/K. Koval/K. Capps/
 
11 WYLtwt8+ Womens Youth Ltwt 8+
5
12 WY4+ Womens Youth 4+
10
13 MYLtwt4+ Mens Youth Ltwt 4+
13
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Stewart/T. Campbell/A. Dildar/D. Paul/M. Sweeden (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
J. Garcia/A. Maduro/J. Padron/A. Pacios/S. Ugas (Cox)/
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
W. Campbell/K. Calabretta/I. Rojas/C. Flynn/M. Wilson (Cox)
 
    Chattanooga Rowing (A)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
C. Renae/H. Shanahan/J. Kahn/D. Holtzclaw/J. Squire (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
G. Martinez/l. Trisini/R. Uribe/S. Vidaurri/E. Chavoustie (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
M. Napoleoni/B. Clark/M. George/D. Kraemer/J. Eckwielen (Cox)
 
    Ransom Everglades Crew (A)
A. Segrera/S. Bhatia/R. Schwartz/C. Abbott/B. Ratzan (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
R. Choquette/J. Miller/M. Sullivan/t. whitten/L. Bremer (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Jen/S. Jen/J. Kushner/K. Pinckes/E. Naidel (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
F. Perry/K. Yelland/M. Williams/A. Dhulipala/L. Van Malleghem (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
E. Devlin/J. Bersani/J. LaJeunesse/G. Wiles/s. abdalla (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
A. Leigh/B. Hudson/h. lipsky/D. Tanasijevich/S. Leftwich (Cox)
 
14 MY4+ Mens Youth 4+
18
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
B. Varnson/J. Lim/J. Heins/S. Boyd/S. Weltner (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
C. Gamez/C. Arazoza/F. Blanco/A. Pena/C. Rodriguez (Cox)
 
    Capital City Rowing (A)
K. McDaniel/E. Dwinell/K. Bartlett/M. Farley/J. Oropallo (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
M. Williams/J. Sullivan/G. Hazzard/W. Scott/C. Todd (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
A. Knoll/T. Davis/J. Cox/W. Schultze/S. Boles (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
S. Calabrese/C. Smith/A. Hill/G. Fisher/T. Mansouri (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
N. O'Hare/A. Winters/E. Coy/A. Mata/C. Blackmon (Cox)
 
    Indian River Rowing Club, Inc. (A)
M. Duong/G. Norman/C. Dunne/J. Ares/R. VISSER (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Schrader/J. Cisternas/M. Lykes/Z. Diaz/C. Ng (Cox)/
 
    Nashville Rowing (A)
J. Kyne/C. Hullfish/O. Cunneely/C. Neville/Z. Collins (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
R. McKinney/D. Miller/R. Matheison/W. West/J. Sabis (Cox)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
J. Smith/M. Grotjahn/E. Gardner/J. Johnson/W. Mattingly (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
C. Graue/O. Temraz/G. Bowman/K. Hubbard/G. Giannone (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
N. Firlej/C. Koehler/M. Guo/G. Hurl/J. Davis (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
W. Harrison/J. Yankey/M. Arias/S. Hynes/A. Cadenhead (Cox)
 
    Stanton-River Bank Rowing (A)
M. Alton/D. Wilson/G. Nolan/B. Pond/A. Greco (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
C. Bondoc/J. Virgadamo/C. Finley/C. Kambach/C. Munn (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
E. Douglass/E. Hoster/M. Pryor/J. Geist/L. Armpriester (Cox)
 
15 WYLtwt4+ Womens Youth Ltwt 4+
12
16 MYLtwt8+ Mens Youth Ltwt 8+
8
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
D. Sutphin/S. De Laria/J. Forestner/C. Amason/R. Cho/C. Fields/C. Wood/J. Asarnow/C. Slawin (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
B. Gilbert/N. Waterhouse/J. Menendez/C. Burke/D. Gonzalez/H. Prindle/D. Brennan/C. Marin/F. Pinera (Cox)/
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Carroll/T. Henderson/G. Bauer/A. Petty/C. Cole/S. Lindsay/C. Schmit/N. Furlow/W. Humphrey (Cox)
 
    Intrepid Rowing Club (A)
J. Palmer/J. Grimsdale/T. Skidmore/C. Killer/H. Rose/L. Rossell/N. Weeter/J. Goldstein/S. Millner (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
J. Biggs/A. Bared/J. Levy/D. Poirier/D. Barge/E. Costa/T. Biggs/N. Pazos/M. Velez (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
Z. Lung/A. Russo/M. Reid/V. Lindsay/A. Baker/B. Bailey/L. Mahalek/N. Kohl/C. Barquist (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
T. Earp/l. costigan/A. O'Grady/Z. FAGIANI/Z. Stith/S. Fernandes/a. talmadge/B. Jackson/J. Shusko (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Griffin (Cox)
 
17 WY8+ Womens Youth 8+
8
    Asheville Youth Rowing Association (A)
C. Sewell/A. Fisk/A. Hudspeth/M. Chhina/E. Garner/L. Belanger/Z. Rose/E. Lim/S. Wood (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
P. Cohen/K. Curry/C. Warmath/S. Morton/A. Filan/R. Anderson/A. Pitzel/A. Herrera/A. Fong (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
A. Tarquinio/M. Holtkamp/M. Trost/A. McGinn/I. Grant/E. Norris/M. Quinby/E. Frensley/E. Loving (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Beasom/L. Lajoie/N. Thompson/J. Armitage/A. Haas/R. Pulsifer/J. Woy/A. George/S. Ennis (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
O. DeNiro/H. Todoroff/M. Brown/S. london/T. Dilan/R. Straeb/S. Wright/G. Munoz/S. Ennis (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
C. Tanasijevich/k. mahoney/G. Burns/L. Nelson/I. Castro/S. Parker/E. Ames/R. Kerber/R. Kaufman (Cox)
 
    Triad United Rowing Association (A)
V. Goldin/M. Mullins/J. Ognovich/A. Udoka/E. Lloyd/J. Hronich/O. Corriere/S. Reece/M. Epling (Cox)/
 
    Triangle Rowing Club (A)
R. Long/C. Crouse/H. James/Z. Strafford-Price/A. Gresham/S. Niles/M. Hayes/A. Hajek/S. Perkins (Cox)
 
18 MY8+ Mens Youth 8+
10
    Asheville Youth Rowing Association (A)
J. Ruff/J. Decker/J. Brock/V. Bruder/J. Wiegman/Z. Al-Aidy/E. Poplawski/N. Teeters/A. Lim (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
C. Brady/K. Richardson/J. Sutton/O. Babb/R. Radulovacki/W. Smith/W. Nourachi/C. Johnson/V. Shelton (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
J. Garcia-Sarraff/A. Pacios/R. Labrada/A. Maduro/I. Cabrera/J. Padron/l. zumpano/A. Artime/S. Ugas (Cox)
 
    Capital City Rowing (A)
C. Stolp/C. Hart/B. Farran/J. Ricciardi/W. Kasakevich/N. Harvey/C. Randle/B. Bartlett/J. Hershberger (Cox)
 
    Crew Boosters of Winter Park (A)
M. Zastawney/I. Ward/V. Zhu/J. Schwartz/D. Saldarriaga/I. O'Grady/M. Springsteen/W. Mazanec/S. Kerns (Cox)
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
J. Kwatra/N. Hall/S. McKinney/H. Hoyle/J. Stephan/O. Villanueva/T. Miller/A. Smith/R. O'Keefe (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
A. Norder/L. Bremer/C. Dean/A. LeRoux/Z. Skypeck/E. Homeister/W. Michel/J. Lipford/S. Edwards (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
A. Fentress/N. Antrim/C. Mendenhall/C. Blanchard/M. Williams/D. Gill/E. Ali-McClory/J. Robers/T. Labato (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
R. Murlin/J. Baney/W. Hall/N. Baney/A. Nagawiecki/J. Petrowski/A. Poloski/B. Schopke/S. Markham (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
D. Tanasijevich/h. lipsky/A. Leigh/M. Shaffer/M. Moore/J. Peacock/P. Bickel/B. Hudson/J. Katz (Cox)
 
19 WU178+ Womens U17 8+
11
    Capital City Rowing (A)
A. Stolp/M. Beckham/H. Taylor/E. Kissell/M. Bolinder/S. Pavlov/G. Hallam/M. Misra/J. Cavano (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
A. Whitaker/A. Bacchus/K. Conner/L. sumner-borema/K. Rego/M. Gamiz/T. Biscan/M. Arronson/L. BOREMA (Cox)
 
    Intrepid Rowing Club (A)
K. Erickson/L. Ginn/N. Pericchi/E. Giles/M. Plant/G. Hill/M. Thomes/L. Thomes/D. Willett (Cox)
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
S. Tenenbaum/H. Gelber/R. Sands/G. Amato/R. Edelstein/T. Ferrari/S. Soria/A. Nunes/N. Alvarez (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
E. Frati/M. Rodriguez/C. Flynn/V. Audisio/M. Sanchez/L. Rumbaut/O. Joseph/A. Orriols/A. Delgado (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
L. Caton/S. Larkin/E. Hollins/J. Mixon/G. DeNunzio/E. Varney/A. Franklin/A. Tirrill/A. Neville (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
J. Braz/R. Roberts/A. Szabo/a. naguib/C. Lynch/B. Newcomb/L. Feaster/I. Madden/I. Strom (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
G. Helliar/A. Ensley/C. Oman/z. bishop/C. Summers/A. Zibitt/G. Rowlands/K. Balga/G. Murdock (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
R. Lewis/Z. BALL/K. Cruz/B. Benestad/H. Skerkis/A. Kofod/S. Wesendunk/L. Wetherall/J. Jurkin (Cox)
 
    Sarasota Crew (B)
V. Poplawski/Z. Gavette/P. Nagler/C. Ammeson/S. Gomis/N. LaLiberty/a. seyer/S. Joerger/S. Siegel (Cox)
 
    Sarasota Crew (C)
 
20 MU178+ Mens U17 8+
12
21 WU171x Womens U17 1x
8
    Jacksonville Rowing Club, Inc.
C. Boyd
 
    North Orlando Rowing
E. Varnagy
 
    North Palm Beach Rowing Club
L. Meyaart
 
    Sarasota Crew
V. Middleton
 
    Sarasota Crew
C. Shaw
 
    Sarasota Crew
W. Dean
 
    St. Andrew Rowing Club
J. Leftwich
 
    Tampa Training Center
M. Turinsky
 
22 MU171x Mens U17 1x
9
23 WU172x Womens U17 2x
10
    Atomic Rowing (A)
A. Severns/C. Hay
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
M. Mendoza/J. Renaud
 
    Columbia Rowing Club (A)
B. Aplin/A. Torres
 
    Ransom Everglades Crew (A)
B. Kerr/M. Mora
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
K. Baldassarra/J. Zakaria/
 
    Sarasota Crew (A)
D. Wagner/J. Yurus
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
c. palazzo/K. Strong
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
J. Wright/R. Goss
 
    Sarasota Crew (B)
C. Strates/E. Cole
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
G. Daigle/S. Kosarzycki
 
24 MU172x Mens U17 2x
11
25 WYNov4+ Womens Youth Novice 4+
13
    Atomic Rowing (A)
G. RICCHE/C. Schorsch/M. Duran/C. Cooke/J. Cantrell (Cox)
 
    Boone Crew/ Braves Rowing, Inc. (BRI) (A)
L. Kimble/L. Bourret/A. Prusaczyk/C. Moore/C. Smith (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
L. Cochran/G. Sams/M. Worthen/M. Kosarek/K. Smith (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
F. Barnett/M. Witherington/C. Lucas/K. Croft/C. Soncrant (Cox)
 
    Indian River Rowing Club, Inc. (A)
C. Castle/r. tadrowski/G. Olsson/J. George/N. Charest (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
A. Almeida/V. Audisio/A. Esteva/A. Orriols/I. Pinera (Cox)
 
    North Orlando Rowing (A)
T. Hosbein/D. Glicken/D. Glicken/G. Moffitt/A. Shafer (Cox)
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
M. Scalise/K. Baldassarra/E. Nadler/J. Zakaria/C. Zakaria (Cox)/
 
    Sarasota Scullers (A)
C. Simmons/K. Patrick/V. Mochnacky/B. Miller/C. Bradley (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Stafford/V. iassogna/C. Moore/E. Shappard/S. Kaufman (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
C. Long/K. Patterson/K. Wilson/C. Aitchison/O. Chen (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
D. Villegas/B. Gonzalez/B. Rodriguez/S. Abuzeni/J. Clavijo (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
C. Summers/A. Zibitt/H. fralick/M. Albitz/E. Schultz (Cox)
 
26 MYNov4+ Mens Youth Novice 4+
12
    Atomic Rowing (A)
N. Koob/N. Paul/J. Gonzalez/D. Kass/M. Marlar (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
S. Davidson/J. Eudy/D. Brown/G. Martinelli/N. Farnsworth (Cox)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
E. Bell/N. Kallenbach/M. Asseng/M. Kallenbach/C. Renaker (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Ingalsbe/C. Goitia/J. Vazquez/D. Ruiz/C. Bourland (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
L. Quinby/G. Ufnar/J. Brimm/Q. Cunneely/J. Fetters (Cox)/
 
    North Orlando Rowing (A)
B. Mason/J. Hankerson/I. Korostenskij/A. Plotts/E. Moffitt (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
B. Rodriguez/G. Schmid/T. Kochevar/w. young/C. Edwards (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
M. Munoz/s. lucko/E. Crauwels/S. Wilson/a. miller (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
c. kolowich/B. Mitchell/A. Risey/J. Owen/A. Cadenhead (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
D. Bennett/G. McCombs/T. Thiel/a. casamento/H. Crow (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
N. Wirth/M. Sanguily/S. Dixon/L. Ogburn/J. Kolesar (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
D. Miner/C. Pollack/S. Patel/R. Devault/J. Kramer (Cox)
 
27 WU174x Womens U17 4x
7
28 MU174x Mens U17 4x
6
29 WU158+ Womens U15 8+
2
30 MU158+ Mens U15 8+
2
31 WY2nd4+ Womens Youth 2nd 4+
3
32 MY2nd4+ Mens Youth 2nd 4+
10
    East Tennessee Rowing Organization (A)
B. Howell/M. Franks/A. Klingensmith/J. Simpson/E. Morgan (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
S. Calabrese/C. Smith/A. Hill/G. Fisher/T. Mansouri (Cox)
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
M. Shivers/J. Tamas/A. Entrekin/G. Lawrence/M. Mosley (Cox)
 
    Indian River Rowing Club, Inc. (A)
Y. Willer/J. Mathieu/A. Reuter/D. Johnson/V. Riddick (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
A. Eledge/A. Gossett/C. Yarbrough/R. Alles/Q. Woodruff (Cox)/
 
    Sarasota Crew (A)
C. Bowman/H. Schofield/C. Nagler/A. Ham/G. Giannone (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Patterson/E. Lynch/B. Husain/A. Hall/J. Katz (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
W. Hoyt/J. Cruz/N. Tambasco/B. Motzer/S. Chen (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
I. Martin/M. Shanahan/K. Hart/C. Ashford/E. Vawter (Cox)
 
    The Stewards Foundation, Inc. (B)
D. Castillo/M. Lanese/N. Lambers/B. Fuson/O. Chen (Cox)
 
33 WY3rd8+ Womens Youth 3rd 8+
3
    Sarasota Crew (A)
A. Ginsberg-Klemmt/J. Yurus/G. Gillard/k. scarlett/M. Schofield/L. vittorio/M. Hannon/M. Crumley/K. Barnett (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
G. Helliar/M. McJilton/K. Sherman/z. bishop/J. Leftwich/T. Loeffler/K. Balga/R. Murugadass/s. biscan (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (B)
S. Voulopos/E. Loftin/S. Helberg/F. Hopperton/A. Barham/E. Clarke/V. Gopalakrishna/A. Shekhar/A. Canaras (Cox)
 
34 MY3rd8+ Mens Youth 3rd 8+
4
    Belen Jesuit Prep School (A)
M. Olesen/S. Calles/E. Rojas/A. Doval/C. Dominguez/G. Roig/A. Duarte/J. Rodriguez/K. Bjorkman (Cox)/
 
    Capital City Rowing (A)
A. Taff/C. Adkins/A. Haire/R. Carlton/S. Garrett/L. Lozano/P. Pingree/A. Lamilla-Rondon/J. Hershberger (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
B. Rodriguez/C. Clark/J. Stainbrook/G. Vasquez/D. Romano/J. Kondapalli/M. Press/G. Schmid/B. labiner (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
A. Risey/C. Hawkins/J. Owen/c. kolowich/D. Piper/C. Pollack/B. Mitchell/D. Miner/J. Kramer (Cox)
 
35 WY2nd8+ Womens Youth 2nd 8+
6
    Asheville Youth Rowing Association (A)
M. Bryant/K. Honeycutt/A. Lammers/I. Arrendell/K. Gaddy/E. Halfacre/M. Cole/N. Fisk/M. Hunter (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
K. Salvadori/A. Kulkarni/E. Taylor/A. Hoover/M. Schuster/H. Ziobron/M. Smith/K. Koziak/C. Raad (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
V. Cheij/G. Laster/N. Duckworth/A. Cole/S. Howard/H. Hilgenhurst/C. Corcoran/K. Rheins/A. Neville (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
N. Brooks/K. Bennett/C. Pike/J. Lavey/A. Brooks/D. Perera/A. Gill/G. Heard/A. Brooks (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
M. Creevy/K. Golub/C. Lynch/K. Bukaty/V. Middleton/R. Seyer/E. Stock/D. Wagner/L. King (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
P. Fisher/A. Lipsky/S. Cronin/c. palazzo/K. Strong/K. Fisher/G. ValeCruz/M. Barber/S. Kaufman (Cox)
 
36 MY2nd8+ Mens Youth 2nd 8+
7
    Asheville Youth Rowing Association (A)
A. Puzerewski/L. Porach/L. Bleynat/D. Bradley/K. Clark/J. Hanlon/S. Patel/P. McGovern/R. Rosenfelt (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
A. Missert/J. Markland/C. Cheng/W. Doss/B. Mead/A. Phillips/M. Beaupre/W. Camillo/C. Ernst (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
I. Anderson/D. Suels/R. Marin/I. Lopez-Morillo/J. Cho/P. Maher/A. Pardinas/K. Ventura/W. San Pedro (Cox)/
 
    Capital City Rowing (A)
J. Chang/J. Holleman/G. Womble/S. Heflin/C. Stubbs/N. Batchelor/J. Richard/F. Ralston/L. Wilson (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
M. Pitchford/C. Hirshberg/A. Mead/A. Narcisco/N. Mast/A. Elkhatib/I. Spirduso/C. Marshall/L. Bremer (Cox)
 
    Space Coast Crew (A)
J. Bursk/J. Hall/H. McKee/G. Fichthorn/M. Fagan/R. Neace/B. Olsson/T. Lancaster/T. Landis (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
J. Bayly/E. Lynch/A. Hall/B. Kay/W. West/c. stephens/J. Patterson/B. Husain/M. Griffin (Cox)
 
37 Womens Youth Novice 8+
10
    Asheville Youth Rowing Association (A)
P. Haller/D. Kitts/R. Willey/A. Willey/A. Kattermann/S. Kane/A. Queeney/M. Quinet/R. Minor (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
G. Gerlach/B. Carpenter/C. Wardrop/A. Shannon/C. Brown/J. Alexander/L. De Laria/A. Osborne/B. Kim (Cox)
 
    Atomic Rowing (A)
G. RICCHE/C. Cooke/M. Duran/C. Schorsch/R. Wright/A. Hull/J. Paris/M. Vacaliuc/J. Cantrell (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
H. Hayes/M. Senogles/C. Wolfe/R. Whitley/M. Cox/C. Knight/O. Colston/A. Marlow/R. Lewis (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
N. Jamerson/S. Silverstein/K. Conner/M. Arronson/K. Rego/D. Pequignot/M. Clark/S. Silverstein/A. Lyles (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
H. Poirier/I. Fassio Bazzi/A. Esteva/R. Vigil/A. Almeida/D. Diaz Caballero/B. Gonzalez/D. Villegas/J. Clavijo (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
L. Caton/S. Larkin/E. Hollins/J. Mixon/G. DeNunzio/E. Varney/A. Franklin/A. Tirrill/M. Carrigan (Cox)/
 
    Sarasota Crew (A)
N. Rolfs/A. Long/A. Vandroff/r. williams/C. Shaw/W. Dean/E. Dean/L. Andrews/S. Siegel (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
V. iassogna/C. Moore/E. Shappard/M. Stafford/V. Pondiscio/C. Oman/A. Ensley/G. Rowlands/G. Murdock (Cox)
 
    Triangle Rowing Club (A)
R. Lewis/L. Lindyberg/Z. Johnson/B. Benestad/S. Zisek/H. Schauss/A. Kofod/A. Jordan/J. Jurkin (Cox)
 
38 Mens Youth Novice 8+
6
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change