Challenge West/BC Championships
- Jul 8, 2016 To Jul 10, 2016
- sprint
- Elk Lake
- Victoria, BC (CAN)
- Hosted By: Victoria City Rowing Club
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, July 8, 2016 | |||||
1A | Mixed Masters 2x AA-C | 4 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
S. Low/R. Wood
|
|
|||
Composite: Victoria City, RV Breda (A) |
K. Steenman/A. Steenman
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
G. Sedun/a. roehrich
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
M. Winkel/J. Duggan
|
|
|||
1B | Mixed Masters 2x F-H | 4 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
P. Desjardins/D. Morris
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
D. Butler/J. Baker
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
T. Lukat/C. De Boef
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (E) |
B. Williams/M. Pimlott
|
|
|||
1C | Mixed Masters 2x E | 3 |
|||
3 | Mens Jr A JV 4x | 8 |
|||
Calgary Rowing Club (A) |
B. Ravenscroft/A. Cole/M. Gamp/d. Molyneaux
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
C. Kemp/G. Laird/N. Graham/B. Simpson
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Peterson/M. Corman/K. Leong/G. Knowles
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
J. Smart/C. Inglis/e. watchorn/m. gall
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
E. Ivashkin/A. Rotival/A. Korver/T. Hammon Ill
|
|
|||
Seattle Rowing Center (A) |
A. Millane/j. walkling/I. Almogy/I. Aweeka
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
G. Spencer/J. Plater/L. Harrison/M. Jordan
|
|
|||
Seattle Rowing Center (B) |
L. An/B. An/B. Harper/G. Palmer
|
|
|||
4 | Mixed Novice 2x 1000m | 0 |
|||
5 | Womens JrA JV 4+ | 3 |
|||
6 | Mixed Masters 4x C-G | 5 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
R. Wood/S. Jones/H. Johnstone/C. Temmel
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
J. Baker/D. Butler/B. Wallich/J. Smith
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Rudosky/D. Wilkinson/J. Alexander/J. Alexander
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
A. Linton/T. Lukat/H. Foster/T. Williams
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
A. Bradshaw/L. Savage/R. Quint/M. Winkel
|
|
|||
Saturday, July 9, 2016 | |||||
G1 | G1: Mens Open 2x | 21 |
|||
Burnaby Lake Rowing Club (A) |
S. Gulka/C. Gulka
|
|
|||
Edmonton Rowing Club (A) |
B. Kneller/C. Stephens
|
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
B. morgan/C. Murray
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
T. Wick/C. Kemp
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
N. Taylor/P. Heaney
|
|
|||
Rowing Canada Aviron (A) |
J. Naar/A. Matson
|
|
|||
Composite: Seattle RC, SoCal Scullers (A) |
A. Twist/W. Young
|
|
|||
University of British Columbia (A) |
C. Rener/B. Euper
|
|
|||
University of Victoria Rowing Club (A) |
J. Ferguson/B. Larson
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (B) |
P. Whitmore/W. Kennedy
|
|
|||
Edmonton Rowing Club (B) |
A. Harrower/D. Peters
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
N. Bousfield/D. Camparmo
|
|
|||
Rowing Canada Aviron (B) |
A. Nicolson/S. van Gessel
|
|
|||
Seattle Rowing Center (B) |
N. Angelillo/S. Olschansky
|
|
|||
University of British Columbia (B) |
D. steiner/C. Hale
|
|
|||
University of Victoria Rowing Club (B) |
T. Adams/E. Arscott
|
|
|||
Rowing Canada Aviron (C) |
L. Keane/I. Donaldson
|
|
|||
Seattle Rowing Center (C) |
H. Bjovedt/M. Murphy
|
|
|||
University of British Columbia (C) |
H. Dohm/D. Euper
|
|
|||
University of Victoria Rowing Club (C) |
J. Grieco/E. Prosser
|
|
|||
University of British Columbia (D) |
H. Sheldon/M. Vandersande
|
|
|||
G2 | G2: Womens Open 2- | 19 |
|||
G3 | G3: Womens Open 1x | 37 |
|||
7 | Mixed Novice 4x 1000m | 2 |
|||
8 | Mens JrB 4x | 11 |
|||
9 | Womens JrA JV 1x | 20 |
|||
Burnaby Lake Rowing Club (A) |
H. Hubbs
|
|
|||
Calgary Rowing Club (A) |
E. Arich
|
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
N. O'Hare
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
N. deKroon
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
S. Coe
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
c. Duifhuis
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
K. Buckley
|
|
|||
Seattle Rowing Center (A) |
C. Scannell
|
|
|||
Thunderbird Rowing Club (A) |
A. Tsai
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
M. Nichols
|
|
|||
Calgary Rowing Club (B) |
S. Cathcart
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (B) |
s. sung
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (B) |
A. Pagones
|
|
|||
Thunderbird Rowing Club (B) |
J. Putko
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
E. Hardcastle
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (C) |
V. Epp
|
|
|||
Calgary Rowing Club (C) |
e. watchman
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
M. Smyth
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (D) |
M. Landell
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (D) |
C. Junker
|
|
|||
10 | Mens JrC 4x | 3 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
M. Calder/C. Blondeau-Johnston/J. Purewal/B. Newton
|
|
|||
Seattle Rowing Center (A) |
E. Evans/B. Harper/C. Sabiers/A. Charnyshou
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. James/J. Loewen/C. Foxall/N. Gandhi
|
|
|||
11 | Womens JrB JV 2x | 12 |
|||
12 | Womens SrA 4- | 5 |
|||
13 | Mens JrB 1x | 46 |
|||
Brentwood College School |
L. Carson/
|
|
|||
Brentwood College School |
O. Wilson/
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club |
A. Kaufman
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club |
A. Djurasic
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
K. Hare
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
K. Bousefield
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
N. Gulka
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
J. Ketter
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
M. Camparmo
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
J. Evan
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
L. Hoelscher
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
D. Mork
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
L. Hunter-Hatten
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club |
C. Inglis
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club |
m. gall
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club |
I. Rogers
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club |
e. watchorn
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX |
T. Bradov/
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
C. Royer
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
K. Maulin
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
J. Lindauer
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
A. Korver
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
T. Hammon Ill
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
J. Warnick
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
L. McKerlich
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
S. Dernis
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
M. Essig
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
A. Sitzman
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
l. fick
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
N. Sharma
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
B. Huey
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
J. Farnham
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
S. Williams
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
I. Almogy
|
|
|||
St. George's School |
E. Alca
|
|
|||
Thunderbird Rowing Club |
J. Little
|
|
|||
Thunderbird Rowing Club |
B. Lau
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
O. Lissounov
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
K. Scott
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
J. Morin
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
D. Delbruck
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
L. Donnecke
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
S. Thomas
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
O. Jaques
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
A. Ciccateri
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
M. Keane
|
|
|||
14 | Mens Masters 4x E-G | 3 |
|||
15 | Mens JrA 2x | 12 |
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
|
||||
Calgary Rowing Club (A) |
N. Morrison/P. Kirker
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. MacKenzie/G. Stewart
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
b. stodart/L. Carson
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
E. Ivashkin/A. Rotival
|
|
|||
Seattle Rowing Center (A) |
N. Angelillo/S. Olschansky
|
|
|||
Thunderbird Rowing Club (A) |
Z. Moss/B. Lau
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
M. Watson/G. Thomas
|
|
|||
Calgary Rowing Club (B) |
B. Wolters/E. Hohnstein
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (B) |
L. Hoelscher/A. McCallum
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
K. Beckett/E. Luke
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
G. Spencer/M. Jordan
|
|
|||
16 | Womens JrA 4+ | 4 |
|||
17 | Womens JrB 2x | 14 |
|||
Burnaby Lake Rowing Club (A) |
G. Douville/M. Jumel
|
|
|||
Calgary Rowing Club (A) |
M. Chantler/S. Inglis
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Adams/E. Newton
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
E. Berry-Dillon/M. Montgomery
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
D. Petrova/A. Vassallo/
|
|
|||
Seattle Rowing Center (A) |
L. Howe/E. Andrews
|
|
|||
Thunderbird Rowing Club (A) |
A. Durance/J. Wang
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. Sjerven/I. Sweeney
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (B) |
I. Fortin/E. Luo
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (B) |
K. Cordon/J. Dand
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (B) |
m. knight/J. Isnor
|
|
|||
Seattle Rowing Center (B) |
L. Bloom/P. Hinders
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
M. Holmes/P. Burton
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
N. Hardcastle/T. Mackay-Pettyjohn
|
|
|||
18A | Womens Masters 1x B-G | ||||
19 | Womens JrA JV 4x | 7 |
|||
20 | Mens JrA JV 2x | 11 |
|||
Calgary Rowing Club (A) |
A. Miller/M. Gamp
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
G. Laird/B. Simpson
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Peterson/G. Knowles
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
D. Nikolov/T. Bradov/
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
T. Hammon Ill/J. Lindauer
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
L. Rustad-Elliott/R. Migut
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. Plater/L. Harrison
|
|
|||
Calgary Rowing Club (B) |
A. Cole/B. Ravenscroft
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
J. Ketter/N. Graham
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (B) |
M. Corman/K. Leong
|
|
|||
Calgary Rowing Club (C) |
B. Wolters/d. Molyneaux
|
|
|||
21 | Mens SrA 4x | 8 |
|||
22 | Womens Novice 2x 1000m | 5 |
|||
Burnaby Lake Rowing Club (A) |
s. girt/K. Shorter
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
H. Johnstone/C. Temmel
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
R. hollett/C. Junker
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
A. Hale/C. Freeman
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
P. Cameron/A. McPhail
|
|
|||
23 | Mens JrB JV 4x | 4 |
|||
24B | Mens Masters 2x D-H | 3 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
P. Desjardins/R. Wood
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
D. Butler/B. Wallich
|
|
|||
Composite: Victoria City, RV Breda (A) |
J. Alexander/A. Steenman
|
|
|||
26 | Mens JrA 4x | 9 |
|||
Calgary Rowing Club (A) |
N. Morrison/C. Ames/P. Kirker/T. Enno
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
T. Wick/G. Laird/B. Simpson/C. Kemp
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
L. Hoelscher/A. McCallum/J. MacKenzie/G. Stewart
|
|
|||
Seattle Area Rowing Association (A) |
P. Bumstead/K. Kavanagh/E. Grice/S. Rosen
|
|
|||
Seattle Rowing Center (A) |
N. Angelillo/S. Olschansky/M. Zatorski/H. Bjovedt
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. Couchman/M. Watson/M. Wiltsie/G. Thomas
|
|
|||
Calgary Rowing Club (B) |
B. Wolters/E. Hohnstein/K. Hare/A. Miller
|
|
|||
Seattle Rowing Center (B) |
E. Evans/D. Guslani/A. Millane/A. Grayzel
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
K. Beckett/E. Luke/G. Spencer/M. Jordan
|
|
|||
27 | Womens JrC 2x | 7 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
M. Calder/C. Blondeau-Johnston
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
S. Coseo/M. Beremski/
|
|
|||
Seattle Rowing Center (A) |
A. Charnyshou/L. Bloom
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. Loewen/A. Kaye
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
M. Warwick/S. Ball
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
S. Lee/G. Couchman
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (D) |
I. Anderson/B. Novak
|
|
|||
28 | Womens Open 8+ | 7 |
|||
Spaghetti Dinner $10.00 | |||||
Sunday, July 10, 2016 | |||||
G4 | G4: Womens Open 2x | 24 |
|||
G5 | G5: Mens Open 2- | 24 |
|||
G6 | G6: Mens Open 1x | 52 |
|||
Burnaby Lake Rowing Club |
P. Whitmore
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club |
C. Gulka
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club |
W. Kennedy
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club |
B. Minielly
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club |
S. Gulka
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
P. Kirker
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
E. Hohnstein
|
|
|||
Edmonton Rowing Club |
N. Kryzanowski
|
|
|||
Edmonton Rowing Club |
B. Kneller
|
|
|||
Edmonton Rowing Club |
C. Stephens
|
|
|||
Edmonton Rowing Club |
A. Harrower
|
|
|||
Edmonton Rowing Club |
D. Peters
|
|
|||
Everett Rowing Association |
Z. Weber
|
|
|||
Everett Rowing Association |
C. Murray
|
|
|||
Everett Rowing Association |
B. morgan
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
T. Wick
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
C. Kemp
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
G. Laird
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
B. Simpson
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
D. Camparmo
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
P. Heaney
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
L. Hoelscher
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
A. McCallum
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
J. MacKenzie
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
G. Stewart
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club |
b. stodart
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX |
D. Nikolov/
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
D. Smith
|
|
|||
Rowing Canada Aviron |
A. Nicolson
|
|
|||
Rowing Canada Aviron |
A. Matson
|
|
|||
Rowing Canada Aviron |
J. Naar
|
|
|||
Rowing Canada Aviron |
S. van Gessel
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
S. McVeety
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
A. Twist
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
N. Angelillo
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
S. Olschansky
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
H. Bjovedt
|
|
|||
Southern California Scullers Club |
W. Young
|
|
|||
St. George's School |
E. Alca
|
|
|||
University of British Columbia |
G. Staprans
|
|
|||
University of British Columbia |
H. Sheldon
|
|
|||
University of British Columbia |
B. Euper
|
|
|||
University of British Columbia |
M. Vandersande
|
|
|||
University of British Columbia |
C. Hale
|
|
|||
University of British Columbia |
D. steiner
|
|
|||
University of Victoria Rowing Club |
E. Prosser
|
|
|||
University of Victoria Rowing Club |
W. James
|
|
|||
University of Victoria Rowing Club |
T. Adams
|
|
|||
University of Victoria Rowing Club |
D. Nicmans
|
|
|||
University of Victoria Rowing Club |
M. Szymanowski
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
M. Watson
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
G. Thomas
|
|
|||
29 | Womens JrB 4x | 8 |
|||
Burnaby Lake Rowing Club (A) |
M. Jumel/G. Douville/E. Luo/I. Fortin
|
|
|||
Calgary Rowing Club (A) |
M. Chantler/S. Inglis/m. mcewen/s. wilkins
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Adams/K. Cordon/J. Dand/E. Newton
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
m. knight/M. Montgomery/J. Isnor/E. Berry-Dillon
|
|
|||
Seattle Rowing Center (A) |
E. Andrews/L. Howe/A. Charnyshou/P. Hinders
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
E. Kaye/J. Sjerven/I. Sweeney/P. Burton
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
A. Hill/M. Holmes/N. Thomson/R. Greig
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
E. Gregory/H. Salomon/T. Mackay-Pettyjohn/N. Hardcastle
|
|
|||
30 | Mens JrA JV 1x | 18 |
|||
Burnaby Lake Rowing Club |
A. Witts/
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
A. Cole
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society |
N. Graham
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
B. Peterson
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
G. Knowles
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club |
C. Jones
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club |
e. watchorn
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
A. Rotival
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
E. Ivashkin
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
A. Millane
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
B. Huey
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
G. Palmer
|
|
|||
Seattle Rowing Center |
W. knipe
|
|
|||
Thunderbird Rowing Club |
Z. Moss
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
R. Migut
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
L. Rustad-Elliott
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
L. Harrison
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
J. Plater
|
|
|||
31 | Womens JrC 4x | 2 |
|||
32 | Mens JrB JV 2x | 12 |
|||
33 | Mens SrA 4- | 11 |
|||
34 | Womens JrB 1x | 29 |
|||
Burnaby Lake Rowing Club (A) |
E. Luo
|
|
|||
Calgary Rowing Club (A) |
M. Chantler
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
S. Wick
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
E. Newton
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
M. Montgomery
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
S. Coseo/
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
C. Rasmussen
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
A. Stahlschmidt
|
|
|||
Thunderbird Rowing Club (A) |
A. Durance
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
M. Sharp
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
M. Drohan
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
E. Pearson
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (B) |
M. Jumel
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (B) |
H. McKenney
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (B) |
J. Adams
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (B) |
m. knight
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (B) |
B. Carroll
|
|
|||
Thunderbird Rowing Club (B) |
J. Wang
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (B) |
A. Pookpun
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
T. Mackay-Pettyjohn
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (C) |
I. Fortin
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (C) |
K. Cordon
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
N. Hardcastle
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (D) |
G. Douville
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (D) |
J. Dand
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (D) |
J. Konnila
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (E) |
A. Finnie
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (E) |
I. Edey
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (F) |
K. Stephens
|
|
|||
35 | Womens Masters 4x B-E | 4 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Graham/H. Johnstone/C. Temmel/M. Murray
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. Rudosky/A. Bradshaw/L. Savage/L. Clark
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (B) |
J. Little/L. Hardy/D. Morris/T. Vivian
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
J. Duggan/M. Pimlott/T. Lukat/A. Linton
|
|
|||
36 | Womens JrA 2x | 13 |
|||
37 | Mens JrA 4+ | 4 |
|||
38 | Mens JrB 2x | 21 |
|||
Brentwood College School (A) |
L. Carson/O. Wilson/
|
|
|||
Burnaby Lake Rowing Club (A) |
A. Djurasic/A. Kaufman
|
|
|||
Calgary Rowing Club (A) |
K. Hare/M. Gamp
|
|
|||
Fort Langley Youth Rowing Society (A) |
K. Bousefield/N. Gulka
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
L. Hunter-Hatten/D. Mork
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (A) |
C. Inglis/m. gall
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
J. Lindauer/K. Maulin
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
S. Dernis/M. Essig
|
|
|||
St. George's School (A) |
A. Wei/B. Tse
|
|
|||
Thunderbird Rowing Club (A) |
J. Little/B. Lau
|
|
|||
Vancouver Rowing Club (A) |
D. Delbruck/J. Morin
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
D. Halkiw/R. Berz
|
|
|||
Brentwood College School (B) |
R. Toporowski/B. Layton/
|
|
|||
Nanaimo Rowing Club (B) |
J. Smart/I. Rogers
|
|
|||
Pocock Youth Rowing (B) |
A. Korver/C. Royer
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (B) |
L. McKerlich/J. Warnick
|
|
|||
St. George's School (B) |
S. Cheong/J. Black
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
L. Donnecke/A. Ciccateri
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (C) |
A. Sitzman/l. fick
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
T. Kilpatrick/J. Leslie
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (D) |
S. Thomas/M. Keane
|
|
|||
39A | Mens Masters 1x AA-D | 3 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
R. Wood
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
k. kozel
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
G. Sedun
|
|
|||
39B | Mens Masters 1x E-F | 5 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
P. Desjardins
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club |
B. Wallich
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
J. Alexander
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
D. Wilkinson
|
|
|||
Victoria City Rowing Club |
K. Battersby
|
|
|||
40 | Womens SrA 4x | 8 |
|||
41 | Mens Jr A JV 4+ | 5 |
|||
42 | Mens Novice 2x 1000m | 1 |
|||
43 | Womens JrB JV 4x | 5 |
|||
44A | Womens Masters 2x A-C | 6 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
B. Graham/M. Murray
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club (A) |
J. Baker/A. Backer
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (B) |
S. Low/D. Reimer
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (C) |
T. Vivian/J. Little
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
L. Clark/J. Smith
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (D) |
L. Savage/A. Bradshaw
|
|
|||
44B | Womens Masters 2x D-F | 3 |
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
J. Alexander/J. Duggan
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (B) |
A. Linton/M. Pimlott
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club (D) |
H. Johnstone/D. Morris
|
|
|||
46 | Womens JrA JV 2x | 12 |
|||
47 | Womens JrA 4x | 7 |
|||
48 | Mens JrC 2x | 6 |
|||
Gorge Narrows Rowing Club (A) |
J. Purewal/B. Newton
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
C. Decker/I. Beremski/
|
|
|||
Seattle Rowing Center (A) |
C. Sabiers/E. Evans
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (A) |
S. James/J. Loewen
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (C) |
E. Young/J. O'Kelly-Lynch
|
|
|||
Victoria City Rowing Club (D) |
C. Foxall/N. Gandhi
|
|
|||
49 | Mens Open 8+ | 8 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change