Pacific Invitational
- Mar 19, 2016
- sprint
- Lake Merced
- San Francisco, CA (USA)
- Hosted By: Pacific Rowing Club
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, March 19, 2016 | |||||
1 | 8:00 AM | Womens 1x | 3 |
||
2 | 8:10 AM | Mens 1x | 5 |
||
Artemis Rowing |
R. Skowronski
|
|
|||
Artemis Rowing |
E. Hsu-Storaker
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association |
I. Murphy
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association |
H. Penalosa
|
|
|||
Pacific Rowing Club |
D. Canites
|
|
|||
3 | 8:20 AM | Mens Novice 8+ | 5 |
||
Norcal Crew (A) |
W. Olson/B. Doughman/M. LaForce/j. strober/J. Sanchez/G. Ramm/D. Bromberg/R. Lutton/D. McConnell (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
N. Crawford/A. Hunter/M. Kuhn/S. Gause/K. Demsher/P. McDermott/S. Skubic/M. Franceschi/R. Demsher (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
J. Woll/N. Martinsen/m. king/A. jawad/a. gailey/J. Ozaeta/J. Sun/O. Elmgren/E. Romero (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
J. McCarthy/T. Strongheart/j. Harb/Z. Hays/S. Bigarani/Z. Vachal/N. Hills/N. McGee/e. lauze-yesayian (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
B. carter/J. Anderer/J. Murphy/N. Napoli/C. Paine/D. Allen/J. Totah/G. Terry/C. Lombardi (Cox)
|
|
|||
4 | 8:30 AM | Womens Novice 8+ | 4 |
||
Marin Rowing Association (A) |
G. Parini/J. Clark/F. Varagnolo/S. Taubert/A. Levit/S. Sutherland/E. Silverman/M. Rogers/K. Tong (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
E. Brockman/A. Park/L. Miller/E. Strambi/K. Tonsfeldt/D. Mitgang/E. Dornik/A. Stein/M. Goldstein (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
M. Reilly/E. Dolcini/A. McDermott/A. Diamond/M. Hathaway/P. McCallister/A. Romano/M. Mccallister/S. Hartford (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
E. Carman/E. Scheer/C. Cross/A. Sigfstead/L. Colter/G. Cahalane/M. Hernandez/S. Valenciano/K. Yew (Cox)
|
|
|||
5 | 8:40 AM | Womens 4x | 5 |
||
6 | 8:50 AM | Mens 2nd Novice 8+ | 5 |
||
Norcal Crew (A) |
g. goldberg/A. McGreivy/A. Barada/L. Gibbs/S. McCluskey/A. Li/K. Hackman/T. Huang/A. Platkin (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
A. Simpson/A. Stoddard/K. Martin/W. Lyons/J. Benham/m. shade/R. Fuhriman/P. Murphy/A. Gates (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
J. Slaughter/J. Miller/M. La/H. Lambert/D. Sharma/A. Wong/P. leong/S. Puerto/R. Garzelloni (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
S. Tong/N. Love/M. Lenox/P. Bruni/R. Klein/J. Bonthron/C. Paine/N. Napoli/C. Walsh (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (B) |
B. carter/J. Murphy/R. Kendrick/J. Anderer/J. Burns/B. Zovickian/Q. O'Connor/C. Tucker/P. Peterson (Cox)
|
|
|||
7 | 9:00 AM | Womens 2nd Novice 8+ | 6 |
||
Marin Rowing Association (A) |
C. O'Neal/D. Noonan/E. Mancini/J. Kruse/A. Owen/R. Dewane/E. Willes/C. Duys/M. Moore (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
C. Frantz/K. Tavakoli/E. Haugerud/K. Dooley/A. Lentz/C. Lammersen/S. Gertner/P. Stieglitz/K. Ivey (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
J. Ray/A. Van Eeghen/B. O'Kelly/Z. Larson/R. Wakefield/S. Woon/K. Chung/s. torriente/c. kallgren (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
C. Logan/G. Mendoza/F. Starsiak/A. kretzer/R. Lopez/A. Acosta/N. B/S. Avanessian/M. Falzon (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (B) |
M. Love/S. Masud/K. Nielsen/S. Gunning/C. Nappi/R. Borshchenko/C. Butler/S. Cheek/S. Moll (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (B) |
t. Shelby/g. juarez/C. Roche/o. Brogan/A. Cohen/L. Fisher/s. Conner/i. Bhatia/S. Gallarzan (Cox)
|
|
|||
8 | 9:10 AM | Mens 4x | 8 |
||
9 | 9:20 AM | Womens 3rd Varsity 8+ | 7 |
||
Berkeley High Crew (A) |
|
||||
Norcal Crew (A) |
I. Michelucci/A. Warner/M. Lau/J. Lok/S. Tocatlian/S. Hope/U. Kooner/L. Calhoon/R. Sood (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
A. Thakar/I. Pauletich/E. Phillips/S. Holbrook/M. Henderson/R. Moran/H. Radoff/A. Starc/K. Fuller (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
A. Schneider/D. Pace-Gallagher/N. Lee/A. Vasilyeva/X. Lei/G. Mendoza/L. Jacuzzi/K. King/E. Emery (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
M. Burke/K. O'Connor/K. Anderer/N. Blanc/E. Lucey/K. Blumenthal/E. Coffey/N. Mokra/E. Hagler (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (B) |
I. Walker/A. Seymour/I. Boynton/H. Parish/E. Meike/A. Axelrod/N. Merkle-Raymond/B. Long/N. Kooner (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (B) |
M. McInerney/E. Westbrock/C. Wall/A. Baumgarten/A. Minnis/K. Connolly/P. HANSEN/M. Wong/F. O'Neil (Cox)
|
|
|||
10 | 9:30 AM | Mens 3rd Varsity 8+ | 11 |
||
Junipero Serra High School (A) |
T. Baumann/J. Clark/S. Neumann/J. McKeon/P. Lough/J. Bracco/E. TERADA/K. Bluestone/W. Healey (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (A) |
F. Sorokine/M. Wang/T. Caroe/M. Johnson/D. Kogan/M. von Franque/R. Pjajka/R. Collenette/J. Ransick (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
|
||||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
|
||||
Pacific Rowing Club (A) |
L. Sharabidze/J. Albertson/h. rutherford/N. Lee/D. Canites/T. Murphy/P. Kerstens/M. van Duyne/C. Theodore (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
B. Biewer/P. Burke/M. Jordan/J. Totah/C. Veit/J. Williams/P. Caldwell/C. Melchior/E. Sanchez (Cox)
|
|
|||
Junipero Serra High School (B) |
C. Lauber/G. Anagnostou/C. Krabbenschmidt/R. Berriatua/E. Bortolin/J. Cavagnaro/G. Wylie/N. Callan/z. dimarumba (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (B) |
S. Pomichter/J. Wentworth/N. Redfern/J. Colin/M. Ritter/A. Horstmeyer/P. O'BRIEN/J. Harrison/G. DOty (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (B) |
C. McDonald/T. Palmeri/D. Katsanos/N. Kim/B. Mundelius/A. Lilichenko/T. Lomond/M. Hoite/B. Foos (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (B) |
A. Bonino/O. Caballero/N. Candler/L. Casserly/C. Fitzpatrick/M. Mogannam/G. Terry/T. O'Halloran/C. Tucker (Cox)
|
|
|||
Marin Rowing Association (C) |
A. ARAGHI/Q. Pohl/A. GOSMAN/E. Gilmore/H. Caroe/L. Byrnes/P. Bennett/G. Findlay/P. Addison (Cox)
|
|
|||
11 | 9:40 AM | Mens 2nd Varsity 8+ | 3 |
||
Junipero Serra High School (A) |
E. Possa/J. Weaver/k. lescano/H. Robles/D. Pacheco/A. Davis/L. Whittle/E. Taylor/T. Kish (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
B. Quock/G. Le Meur/E. Emery/L. Milletti/J. Chung/J. Cuneo/K. Byrne/P. Hollander/M. Natahusada (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
G. Doyle/A. San/W. Young/M. Thomas/M. Branick/C. Baker/L. Trumbull/J. Johnson/G. Schirle (Cox)
|
|
|||
12 | 9:50 AM | Womens 2nd Varsity 8+ | 4 |
||
Berkeley High Crew (A) |
|
||||
Norcal Crew (A) |
K. Chin/C. Allen/N. Moresi/S. Thanassi/S. Dow/S. Martin/E. Rabinovitsj/E. Utley/J. Cheney (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
A. Jan/A. Balomaga/K. Weinman/K. Sylla/C. Yeh/m. azancot/L. Lukaszewicz/M. Moreland/T. Roth (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
C. Selfridge/R. Riordan/M. Walsh/S. O'Halloran/O. Passanisi-Boullet/M. Burke/R. Grady/A. Dobel/A. Moloney (Cox)
|
|
|||
13 | 10:00 AM | Womens Varsity 8+ | 6 |
||
Berkeley High Crew (A) |
|
||||
Norcal Crew (A) |
C. Grundig/A. Barry/E. Steinmetz/M. Sun/A. Tappe/C. Cosovich/A. Kemmerer/M. Buxton/E. Goldberg (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
|
||||
Oakland United Rowing (A) |
S. McDonald/S. Barton/O. Strayer/O. Lau/A. Harper/C. Nakama/C. Clark/L. Lau/R. Gold (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
C. McCarthy/A. Scott/C. Bunuan/L. Quinones/S. Anderson-Kundig/S. Folan/E. McNamara-Pittler/J. Hsu/S. Chertow (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
C. Shick/P. Vinnicombe/M. Sylvia/C. Maguire/N. Guzhavin/J. Maguire/S. Kostanecki/C. Steigerwald/A. Jadallah (Cox)
|
|
|||
14 | 10:10 AM | Mens Varsity 8+ | 7 |
||
Berkeley High Crew (A) |
|
||||
Junipero Serra High School (A) |
G. Boyd-Goodrich/R. Lowenstein/T. Mak/M. Bruton/A. Tehrani/J. Dorais/A. Kost/A. Beheshti/B. Walsh (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
J. Cogan/C. Loum/J. Wood/C. Hagenau/A. Ljunggren/D. Wilson/I. O'Connor/A. Rodrick/T. Fuller (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
R. Cardiff/B. Holm/J. Gause/C. DeVries-Ayton/N. Caruso/W. Griffin/Z. Majumdar/M. Holiday/B. Hogin (Cox)
|
|
|||
Oakland United Rowing (A) |
D. Hunter/C. Lipping/A. Cartolano/S. Kerwin/J. Balagot/A. Bee-Martinelli/A. Demorest/T. Anderson/S. Zengier (Cox)/
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
J. Altmann/D. Kuliaev/E. DeBruin/B. Orr/J. Mac Donnell/S. Brennessel/J. Kerrigan/N. Vasquez/R. Altasserre (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
S. McGahey/H. Healy/A. Eisele/N. Zovickian/T. Redmond/J. Vlahos/B. Wynne/B. Russell/J. McInerney (Cox)
|
|
|||
15 | 10:20 AM | Mens Novice 4x+ | 8 |
||
16 | 10:30 AM | Womens Freshman 8+ | 7 |
||
Berkeley High Crew (A) |
|
||||
Norcal Crew (A) |
E. Brockman/A. Park/C. Frantz/C. Lammersen/S. Gertner/s. hewitt/R. Goity/K. Riviello/M. Goldstein (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
J. Ray/A. Van Eeghen/B. O'Kelly/Z. Larson/R. Wakefield/S. Woon/K. Chung/s. torriente/c. kallgren (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
E. Carman/D. Pace-Gallagher/C. Cross/C. Sigmund/G. Pori/N. Lee/S. Vahanvaty/L. Jacuzzi/I. Gutierrez (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
S. Birmingham/A. Canapary/S. Cullinan/F. Donovan/D. Rosey/R. Ford/C. Franco/C. Kerrigan/L. Anastas (Cox)
|
|
|||
Berkeley High Crew (B) |
|
||||
Oakland Strokes, Inc. (B) |
t. Shelby/g. juarez/C. Roche/o. Brogan/A. Cohen/L. Fisher/s. Conner/i. Bhatia/S. Gallarzan (Cox)
|
|
|||
17 | 10:40 AM | Mens Freshman 8+ | 12 |
||
Berkeley High Crew (A) |
|
||||
Junipero Serra High School (A) |
B. Stahr/T. Anderson/M. Pera/S. Dai/J. Maranghi/F. Schulz/B. Wylie/A. Mahaffey/K. Putz (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
W. Olson/j. strober/S. McCluskey/G. Ramm/R. Lutton/A. Li/C. Ou/A. McGreivy/A. Platkin (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
A. Simpson/A. Stoddard/K. Martin/J. Ozaeta/c. noga/J. Hebert/E. Yen/M. Massullo/A. Chang (Cox)
|
|
|||
Oakland United Rowing (A) |
N. Brady/G. Castillo/T. Zarobell/N. Boonin/N. Ahlers/A. Hansen/J. Strayer/R. Zaid/S. Zengier (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
J. McCarthy/T. Strongheart/j. Harb/Z. Hays/S. Bigarani/Z. Vachal/N. Hills/N. McGee/e. lauze-yesayian (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
S. Tong/N. Love/M. Lenox/P. Bruni/R. Klein/J. Bonthron/C. Paine/N. Napoli/C. Walsh (Cox)
|
|
|||
Junipero Serra High School (B) |
B. Bottarini/T. Heathcote/A. Field/S. Singh/W. Bolander/P. Fournier/I. Lindley/M. Lowenstein/C. Mellen (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (B) |
A. Jelalian/J. Berger/E. Hiew/R. Reid/M. Roizen/m. newfold/M. Haskett/j. saroni/l. Murphy (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (B) |
J. Slaughter/J. Miller/M. La/H. Lambert/D. Sharma/A. Wong/P. leong/S. Puerto/R. Garzelloni (Cox)
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (B) |
B. carter/J. Murphy/R. Kendrick/J. Anderer/J. Burns/D. Fernandez/R. SANTOS/B. Vasquez/D. Allen (Cox)
|
|
|||
Junipero Serra High School (C) |
J. Doell/J. Lauber/M. Collins/J. Welsh/N. Steil/L. Klausner/D. Flaherty/N. Gennaro/J. Clarke (Cox)
|
|
|||
18 | 10:50 AM | Womens Novice 4x+ | 7 |
||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
S. Platt/R. Magee/A. Vergen/E. Bishop
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
M. Hathaway/A. DeVries-Ayton/P. McCallister/P. Nicely
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
L. Weikert/C. Roche/J. Phillips/B. Larsen
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
F. Starsiak/A. kretzer/G. Pori/S. Avanessian
|
|
|||
Palo Alto Rowing Club (A) |
E. Henn/A. Divney/K. Gorton/M. Herrick
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
R. Alvarado/B. Leonard/J. James/A. McBee
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (B) |
M. Press/s. Bransfield/c. Birdsall/Z. Larson
|
|
|||
19 | 11:00 AM | Womens Lightweight 8+ | 0 |
||
20 | 11:10 AM | Mens Lightweight 2x | 8 |
||
21 | 11:20 AM | Womens Varsity 4+ | 7 |
||
Norcal Crew (A) |
S. Dow/S. Martin/E. Rabinovitsj/E. Utley/K. Nguyen (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
N. Kinmont/S. Gallup/J. Brounstein/M. Bortells/S. Falls (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
I. Pauletich/S. Holbrook/A. Starc/M. Henderson/K. Fuller (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
C. McCarthy/L. Quinones/C. Bunuan/K. Sylla/T. Roth (Cox)
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
M. Milligan/L. Moffat/K. Barker/J. Bass/J. Smith (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (B) |
A. Thakar/R. Moran/H. Radoff/E. Phillips/J. Kim (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (B) |
S. Anderson-Kundig/S. Folan/C. Yeh/J. Hsu/E. Emery (Cox)
|
|
|||
22 | 11:30 AM | Mens Varsity 4+ | 9 |
||
Norcal Crew (A) |
c. watson/T. Holterman/T. Kelly/D. Missing/M. Gray (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
R. Cardiff/C. DeVries-Ayton/J. Gause/B. Holm/B. Hogin (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
A. Hill/B. Smith/C. McDonald/C. Parker/D. Nan (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
J. Altmann/D. Kuliaev/S. Brennessel/E. DeBruin/R. Altasserre (Cox)
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
J. Garcia/A. Phillippi/S. Harris/S. Scotti/A. Shaikh (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (B) |
L. Maimone/N. Kleinow/Z. Schwaab/W. Hill/T. Fuller (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (B) |
C. Chater/A. Lilichenko/S. Lindberg/L. Lawler/E. Poon (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (B) |
J. Mac Donnell/B. Orr/J. Kerrigan/N. Vasquez/L. Folsom (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (C) |
B. Quock/G. Le Meur/E. Emery/P. Hollander/M. Natahusada (Cox)
|
|
|||
23 | 11:40 AM | Mens Novice 4+ | 11 |
||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
F. Frye/F. Bourne/M. Cox/T. Thiesen/A. Bair (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
M. LaForce/L. Gibbs/D. Bromberg/B. Doughman/D. McConnell (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
N. Crawford/C. DeVries-Ayton/K. Adams/M. McDermott/R. Demsher (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
J. Sun/J. Benham/b. jordan/m. shade/A. Gates (Cox)
|
|
|||
Oakland United Rowing (A) |
N. Brady/N. Boonin/T. Zarobell/G. Castillo/S. Zengier (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
J. McCarthy/T. Strongheart/H. Lambert/Z. Hays/R. Garzelloni (Cox)
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
L. Fechner/M. Nipper/W. Landry/G. Friesen/M. Snow (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (B) |
g. goldberg/J. Papapietro/S. Karahan/m. dooley/A. Platkin (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (B) |
m. king/A. jawad/N. Martinsen/J. Woll/E. Romero (Cox)
|
|
|||
Oakland United Rowing (B) |
N. Ahlers/W. Hansen/A. Hansen/J. Makonnen/R. Gold (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (B) |
j. Harb/N. Hills/C. Ward/S. Bigarani/e. lauze-yesayian (Cox)
|
|
|||
24 | 11:50 AM | Mens Lightweight 8+ | 1 |
||
25 | 12:00 PM | Womens 2- | 5 |
||
Berkeley High Crew (A) |
|
||||
Pacific Rowing Club (A) |
K. Weinman/A. Scott
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
M. Milligan/K. Barker
|
|
|||
Pacific Rowing Club (B) |
m. azancot/L. Lukaszewicz
|
|
|||
Pacific Rowing Club (C) |
S. Anderson-Kundig/J. Hsu
|
|
|||
26 | 12:10 PM | Womens 2x | 9 |
||
27 | 12:20 PM | Mens 2- | 8 |
||
Artemis Rowing (A) |
J. Morgan/R. Skowronski
|
|
|||
Berkeley High Crew (A) |
|
||||
Norcal Crew (A) |
|
||||
Pacific Rowing Club (A) |
J. Altmann/D. Kuliaev
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
J. Garcia/A. Phillippi
|
|
|||
Pacific Rowing Club (B) |
E. DeBruin/B. Orr
|
|
|||
Pacific Rowing Club (C) |
J. Mac Donnell/S. Brennessel
|
|
|||
Pacific Rowing Club (D) |
J. Kerrigan/N. Vasquez
|
|
|||
28 | 12:30 PM | Womens Lightweight 2x | 3 |
||
29 | 12:40 PM | Mens 2x | 10 |
||
Artemis Rowing (A) |
D. Ma/E. Hsu-Storaker
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
H. Penalosa/I. Murphy
|
|
|||
Junipero Serra High School (A) |
A. Kost/G. Boyd-Goodrich
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
M. Morehead/T. Kelly
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
T. Murphy/M. van Duyne
|
|
|||
Palo Alto Rowing Club (A) |
T. Chapman/M. Jankovic
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
S. Scotti/S. Harris
|
|
|||
Humboldt Bay Rowing Association (B) |
C. Barres/A. Kupanoak
|
|
|||
Palo Alto Rowing Club (B) |
J. MacGregor/D. Jankovic
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (B) |
N. Droubay/J. Galinato
|
|
|||
30 | 12:50 PM | Mens Lightweight 4+ | 7 |
||
Berkeley High Crew (A) |
|
||||
Norcal Crew (A) |
K. McInerney/J. Fitton/J. Bauer/H. Thompson/S. Manyak (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
L. Lawler/R. Daniel/N. Lilichenko/C. Olson/R. Saha (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
J. McCarthy/Z. Hays/h. rutherford/H. Lambert/R. Garzelloni (Cox)
|
|
|||
Berkeley High Crew (B) |
|
||||
Norcal Crew (B) |
|
||||
Pacific Rowing Club (B) |
N. Hills/j. Harb/S. Bigarani/N. Cramer/C. Maddux (Cox)
|
|
|||
31 | 1:00 PM | Womens Lightweight 4+ | 4 |
||
Norcal Crew (A) |
A. Tappe/C. Cosovich/A. Kemmerer/M. Buxton/E. Goldberg (Cox)
|
|
|||
Oakland Strokes, Inc. (A) |
I. Pauletich/A. Thakar/E. Phillips/A. Grimm/J. Kim (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
E. McNamara-Pittler/M. Moreland/A. Jan/A. Balomaga/P. McNamara-Pittler (Cox)
|
|
|||
Palo Alto Rowing Club (A) |
L. Low/E. Henn/S. iannone/K. Luo/s. Low (Cox)
|
|
|||
32 | 1:10 PM | Womens Novice 4+ | 8 |
||
Humboldt Bay Rowing Association (A) |
S. Platt/A. Vergen/L. Rachschesn/R. Magee/A. Bair (Cox)
|
|
|||
Norcal Crew (A) |
L. Miller/E. Strambi/A. Lentz/D. Mitgang/K. Ivey (Cox)
|
|
|||
North Bay Rowing Club (A) |
M. Reilly/E. Dolcini/A. McDermott/A. Diamond/S. Hartford (Cox)
|
|
|||
Oakland United Rowing (A) |
O. Strayer/K. Henderson/P. Giron-Carson/C. Clark/R. Gold (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (A) |
L. Colter/A. Sigfstead/M. Hernandez/G. Cahalane/K. Fung (Cox)
|
|
|||
Upper Natoma Rowing Club (A) |
R. Alvarado/B. Leonard/J. James/A. McBee/M. Snow (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (B) |
L. Jacuzzi/S. Valenciano/C. Logan/S. Vahanvaty/E. Ertsey (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (C) |
R. Lopez/S. Avanessian/N. B/G. Mendoza/M. Falzon (Cox)
|
|
|||
33 | 1:20 PM | Mens 4- | 2 |
||
Pacific Rowing Club (A) |
B. Quock/E. Emery/P. Hollander/G. Le Meur/M. Natahusada (Cox)
|
|
|||
Pacific Rowing Club (B) |
J. Chung/J. Cuneo/K. Byrne/L. Milletti/R. Altasserre (Cox)
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change