Al Urquia Regatta

  • Hosted By: Virginia Scholastic Rowing Association
  • 2016 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 30, 2016
1 M-1x
8
2 M-2x
9
3 M-1-4
10
4 W-1-4
10
5 M-2-4x M-2-4x
0
6 M-LT-4x M-LT-4x
0
7 W-1x
7
8 W-2x
7
9 M-2-4
8
10 M-JR-4
6
11 W-2-4
6
    Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A)
C. Stemberger/S. Pachon/S. Venkatesh/G. D'Arcangelo/C. Vita (Cox)
 
    Loudoun County High School Crew Club (A)
K. Ello/C. Knapp/E. Schneider/S. Winn/A. Caminiti (Cox)
 
    South County Crew Club (A)
S. Ellis/J. Connelie/A. Frye/C. Hietanen/S. Baker (Cox)
 
    West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A)
C. Elwell/O. Ashton/A. Gray/h. Kiene/T. Luna (Cox)
 
    West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School (A)
L. Pavlak/C. Tyler/E. Waldman/E. Waldt/V. Welch (Cox)
 
    Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc (A)
C. Conrad/M. Barrera/S. Fiedler/K. Yost/A. Harris (Cox)
 
12 W-JR-4
6
13 M-LT-4
4
14 W-LT-4 W-LT-4
0
15 M-LT-2x M-LT-2x
0
16 W-2-4x W-2-4x
0
17 W-LT-4x W-LT-4x
0
18 M-3-4
2
19 W-3-4 W-3-4
0
20 M-N-4
11
21 W-N-4
5
22 W-LT-2x
6
23 M-1-4x
6
24 W-1-4x
10
25 M-1-8
7
26 W-1-8
6
27 M-2-8
7
28 M-JR-8
10
29 W-2-8
6
30 W-JR-8
5
31 M-FR-8
9
32 W-FR-8
9
33 M-LT-8 M-LT-8
0
34 W-LT-8 W-LT-8
0
35 M-3-8
6
36 W-3-8
6
37 M-4-8 M-4-8
0
38 W-4-8 W-4-8
0
39 M-5-8 M-5-8
1
40 W-5-8 W-5-8
0
41 M-N-8
13
    Bishop Ireton High School Crew Club (A)
S. Gibbons/D. Young/N. Ward/M. Flaherty/J. Nichols/C. Johnson/j. Muckerman/J. Carolo/T. Monaghan (Cox)
 
    Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A)
L. O'Brien/H. Lewarne/S. Madden/R. Reddix/K. Agoglia/M. Vidrine/A. Kippenhan/E. Stella/N. Ozioli (Cox)
 
    Briar Woods Crew Club (A)
B. Custer/N. Patel/Z. Dovel/J. Carter/B. Mayer/J. Entsminger/C. Raia/B. Sanger/E. Thomare (Cox)
 
    Forest Park Crew (A)
S. Sherwood/B. Baldwin/R. Krest/F. Ortiz/Z. Jensen/W. Fitzgerald/J. O'Donnel/D. Banister/L. King (Cox)
 
    JEB Stuart High School (A)
C. Haver/R. Zubieta-Friedman/H. HIJAZI/W. DeVan/J. Cruz/W. Gates/C. Bond/R. Ortiz/G. Moya (Cox)
 
    Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. (A)
M. Houmoeller/H. DeVoll/K. Kandle/J. Singh/M. Simmers/C. Roberts/J. Steinbrink/S. Lovejoy/W. Sande (Cox)
 
    Langley Crew Booster Club (A)
P. Kristensen/B. Ross/M. Casey/A. Chaudhary/A. Chliton/A. Marjanovich/J. Bennett/T. Anthony/u. Syed (Cox)
 
    Loudoun County High School Crew Club (A)
T. Suttie/M. Martwinski/C. vonKleeck/A. Toth/C. Coleman/D. Vallejos/A. Brun/C. Carren/M. Perry (Cox)
 
    South County Crew Club (A)
B. Smith/B. Meincke/A. Allison/R. Renner/S. Katragadda/B. Roberts/E. Oh/J. Summers/N. Hall (Cox)
 
    Stone Bridge High School Rowing/Stone Bridge Rowing Club (A)
G. Hall/R. Thomas/C. Alzamora/S. Gollner/R. Valliere/E. Jones/D. Robinson/N. Liston/J. Guilliano (Cox)
 
    Woodrow Wilson Sr. High School Crew (A)
E. Elacqua/F. Lira/D. Graham/C. Fontes/M. Jochnick/S. Schwartzman/L. Gill Crouter/K. Turker/F. Garland (Cox)
 
    Langley Crew Booster Club (B)
C. Bowers/M. Khan/E. LU/N. Bowers/S. Guberman/P. Corrigan/H. Sunkara/A. Ton/M. Kalidindi (Cox)
 
    Robinson Crew Boosters Club, Inc. (B)
C. Heilman/C. Lane/W. Clawson/T. Papanicolas/Z. Khin/G. Johnson/N. Bissonnette/B. Waters/E. Conrad (Cox)
 
42 W-N-8
13
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change