Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, October 1, 2016 | |||||
1 | 9:00 AM | Womens Jr Novice 2x | 6 |
||
2 | Womens Jr Novice 4+ | 15 |
|||
3 | Mixed Masters 4+ | 2 |
|||
4 | Womens Jr Ltwt 4x | 1 |
|||
5 | Womens Jr Ltwt 8+ | 4 |
|||
6 | Mens Jr 1x | 11 |
|||
Clermont Crew |
B. Poehner
|
|
|||
Clermont Crew |
B. Weissmann
|
|
|||
Clermont Crew |
I. Herrmann
|
|
|||
Dayton Boat Club |
C. Yaklic
|
|
|||
Great Miami Rowing Center |
E. Smith
|
|
|||
Great Miami Rowing Center |
G. Gifford
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
C. Smith
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
D. McComas
|
|
|||
Hilliard Rowing Association |
A. Thackery
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center |
J. Sears
|
|
|||
Perrysburg Rowing Club |
K. Ludwig
|
|
|||
7 | Mens Masters 1x | 12 |
|||
8 | Womens Masters 2- | 1 |
|||
9 | Mens Jr Ltwt 2x | 4 |
|||
10 | Mens Jr Ltwt 4+ | 5 |
|||
11 | Mens Open 4+ | 6 |
|||
12 | Mens Jr Novice 8+ | 7 |
|||
13 | Womens Jr Ltwt 2- | 0 |
|||
14 | Womens Jr 2x | 5 |
|||
15 | Womens Open 2x | 1 |
|||
16 | Womens Jr 4+ | 22 |
|||
17 | Womens Masters 2x | 4 |
|||
18 | Womens Open 4+ | 1 |
|||
Hilliard Rowing Association (A) |
M. Boyuk/H. Burke/G. Vatelle/K. Fabian/M. Noll (Cox)
|
|
|||
19 | Womens Masters 4+ | 3 |
|||
20 | Mens Jr 4x | 4 |
|||
21 | Mens Jr 8+ | 10 |
|||
22 | Mens Jr Novice 4x | 0 |
|||
23 | Mens Jr Ltwt 4x | 0 |
|||
24 | Mens Jr Ltwt 8+ | 0 |
|||
25 | Mixed Masters 4x | 2 |
|||
26 | Mens Open 4x | 1 |
|||
27 | Mens Open 8+ | 5 |
|||
28 | Mixed Masters 8+ | 3 |
|||
29 | Womens Jr Ltwt 2x | 3 |
|||
30 | Womens Jr Ltwt 4+ | 8 |
|||
31 | Womens Jr 1x | 8 |
|||
Central Catholic Rowing Club/Central Catholic High School |
E. Chmelovski
|
|
|||
Great Miami Rowing Center |
R. Smith
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
M. Hinkle
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
N. Miller
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
L. Thomas
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
E. Towe
|
|
|||
Hilliard Rowing Association |
A. Sequeira
|
|
|||
Pioneer Rowing Club |
A. Jeffords
|
|
|||
32 | Womens Masters 1x | 4 |
|||
33 | Mens Masters 2- | 0 |
|||
34 | Womens Jr 2- | 4 |
|||
35 | Womens Jr Novice 4x | 2 |
|||
36 | Mixed Open 4x | 3 |
|||
37 | Womens Jr Novice 8+ | 10 |
|||
Central Ohio Rowing (A) |
T. Preston/M. Bell/W. Karg/S. Duff/C. Littlefield/C. Heider/A. Hoeft/E. Movshin/S. Marshall (Cox)
|
|
|||
Great Miami Rowing Center (A) |
a. Meehan/A. Riekert/K. Fitzgerald/T. Nguyen/k. Sancrant/S. Ferraro/R. Duff/G. Rhein/H. Hunt (Cox)
|
|
|||
Hilliard Rowing Association (A) |
Q. Hetrick/C. Satre/M. Boyuk/L. Haight/E. Johnson/H. Burke/G. Vatelle/M. Noll/K. Fabian (Cox)
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (A) |
|
||||
Olentangy Rowing Club (A) |
J. Padovano/S. Geitter/S. Haney/S. Flowers/S. Billy/P. Peplow/M. Russell/M. Hoover/L. Haenszel (Cox)
|
|
|||
Perrysburg Rowing Club (A) |
K. Dahnke/M. Mies/C. Aw/Z. Zhang/A. Aw/M. Liu/C. Lockyer/Z. Aw/A. Dibling (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
E. Cunningham/A. Mobius/G. Boyd/J. Sachs/M. Maloy/R. Taylor/A. Sutherland/S. Jackson/E. Tucker (Cox)
|
|
|||
Central Ohio Rowing (B) |
M. Childers Siders/M. Mayer/M. Shaw/M. Griffith/K. Seaver/A. Helmreich/N. Vadakattu/a. britain/a. burnham (Cox)
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (B) |
|
||||
Olentangy Rowing Club (B) |
H. Repasky/L. Hinckley/J. Onweller/C. Pesa/M. Anitori/A. Huckins/E. Onweller/K. Wiest/T. Wilking (Cox)
|
|
|||
38 | Womens Masters 8+ | 0 |
|||
39 | Mens Jr 2x | 8 |
|||
40 | Mens Jr 4+ | 16 |
|||
41 | Mixed Open 8+ | 1 |
|||
42 | Womens Jr 8+ | 12 |
|||
Black Swamp Rowing, Inc. (A) |
E. Lather/H. Falzone/A. Eckert/S. Desantis/D. Krueger/H. Heller/A. Rood/E. Hassel/A. Goodwin (Cox)
|
|
|||
Central Ohio Rowing (A) |
L. Geringer/L. Brown/J. moore/J. Heider/L. Sapp/E. Schwab/A. Minzler/M. Griffith/S. Marshall (Cox)
|
|
|||
Dayton Boat Club (A) |
|
||||
Greater Dayton Rowing Association (A) |
E. Koenig/L. Thomas/K. Picray/M. Hinkle/H. Braum/K. Eads/M. Perry/M. Wesseler/K. WEBER (Cox)
|
|
|||
Hilliard Rowing Association (A) |
R. Raffaeli/S. Bryant/A. Haritos/C. Bootes/A. Palumbo/J. Burdette/M. Johnson/H. Winget/A. Sequeira (Cox)
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (A) |
|
||||
Olentangy Rowing Club (A) |
C. Duffy/S. Mazza/S. Smiley/E. Krueger/S. Frank/T. Brady/K. Marston/S. Albouy/R. McCabe (Cox)
|
|
|||
Perrysburg Rowing Club (A) |
N. Dibling/A. Dibling/L. Bauman/S. Keith/M. Kiessling/M. Mies/K. Dahnke/Z. Zhang/C. Lockyer (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
C. Novar/A. Schmidt/A. Jeffords/M. Graye/L. Roy/K. Hollenbeck/S. Lancaster/A. einhaus/S. Ellinger (Cox)
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (A) |
K. McCune/A. McCollum/T. Polizzi/C. Kraemer/R. Sheets/B. Syring/S. Venable/M. Grove/R. Hack (Cox)
|
|
|||
Central Ohio Rowing (B) |
T. Preston/M. Bell/W. Karg/S. Duff/C. Littlefield/C. Heider/A. Hoeft/E. Movshin/S. Marshall (Cox)
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (B) |
|
||||
43 | Mens Masters 2x | 3 |
|||
44 | Mens Masters 4+ | 1 |
|||
45 | Mens Open 2x | 0 |
|||
46 | Mens Jr Ltwt 1x | 7 |
|||
47 | Mens Adaptive 1x | 1 |
|||
48 | Mens Jr 2- | 2 |
|||
Hilliard Rowing Association (A) |
E. High/A. Thackery
|
|
|||
Olentangy Rowing Club (A) |
H. Ferris/B. Whitted
|
|
|||
49 | Mixed Masters 2x | 8 |
|||
50 | Womens Jr 4x | 3 |
|||
51 | Womens Masters 4x | 2 |
|||
52 | Womens Open 4x | 0 |
|||
53 | Mixed Open 2x | 4 |
|||
54 | Mens Jr Novice 2x | 2 |
|||
55 | Mens Jr Novice 4+ | 10 |
|||
Anthony Wayne High School Crew Club (A) |
|
||||
Central Ohio Rowing (A) |
B. Nafziger/R. Heastings/C. Hooper/A. Yu/M. Childers Siders (Cox)
|
|
|||
Great Miami Rowing Center (A) |
K. Cooper/R. Tull/J. Vogel/R. Lupton/N. Franzoni (Cox)
|
|
|||
Hilliard Rowing Association (A) |
J. Sabado/J. Lucas/A. Arun/T. Dunseth/K. Fabian (Cox)
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (A) |
|
||||
Pioneer Rowing Club (A) |
J. WEINER/R. Sukpraphrute/J. Mckeown/A. Broughton/N. Uytingco (Cox)
|
|
|||
St. John's Jesuit High School (A) |
C. OConnell/M. Drouard/M. Drouard/A. Brimmer/H. Jacob (Cox)
|
|
|||
Anthony Wayne High School Crew Club (B) |
J. Miner/M. Gonzalez/R. Pruiett/G. Rinto/C. Burkett (Cox)
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (B) |
|
||||
St. John's Jesuit High School (B) |
L. Carr/A. Arce/L. Despoth/K. Momenee/I. FitzGerald (Cox)
|
|
|||
56 | Womens Open 8+ | 4 |
|||
Hilliard Rowing Association (A) |
R. Raffaeli/S. Bryant/A. Haritos/C. Bootes/A. Palumbo/J. Burdette/M. Johnson/H. Winget/A. Sequeira (Cox)
|
|
|||
Olentangy Rowing Club (A) |
S. Frank/L. Hinckley/S. Dlugo/M. Hathaway/G. Brown/A. Schuliger/R. Erikson/K. Wiest/E. Kelly (Cox)
|
|
|||
Pioneer Rowing Club (A) |
E. Cunningham/A. Mobius/J. Sachs/G. Boyd/M. Maloy/A. weiner/S. Jackson/A. Sutherland/L. Brinkel (Cox)
|
|
|||
St. Ursula Academy Crew (A) |
M. Rudolph/E. Ahl/C. Kraemer/R. Sheets/O. CARDELL/B. Syring/M. Murphy/M. Grove/R. Hack (Cox)
|
|
|||
57 | Mens Masters 8+ | 0 |
|||
58 | Mixed Open 4+ | 7 |
|||
59 | Womens Adaptive 1x | 1 |
|||
60 | Mens 1x Learn to Row | 1 |
|||
61 | Womens 1x Learn to Row | 3 |
|||
62 | Mixed Masters 2x Inclusive | 1 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change