FISA World Rowing Masters Regatta
- Sep 6, 2017 To Sep 10, 2017
- sprint
- Lake Bled
- Bled, Slovenia (SLO)
- Hosted By: Rowing Federation of Slovenia
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Wednesday, September 6, 2017 | |||||
101 | E 4+ | Mens E 4+ | 41 |
||
102 | WF 4- | Womens F 4- | 15 |
||
103 | H 2x | Mens H 2x | 57 |
||
104 | WA 1x | Womens A 1x | 55 |
||
105 | C 2- | Mens C 2- | 53 |
||
106 | WD 2x | Womens D 2x | 106 |
||
107 | F 1x | Mens F 1x | 148 |
||
Aalesunds Roklub |
K. Almaas
|
|
|||
Aberdeen Boat Club |
R. Wallace
|
|
|||
Abingdon Rowing Club |
T. Baker
|
|
|||
Anchorage Rowing Association |
G. Bryson
|
|
|||
ANU Boat Club |
P. Macartney
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
S. Radosevic
|
|
|||
Association Sportive Mantaise |
J. Fage
|
|
|||
Associazione Canottieri Sanremo |
C. Mauro
|
|
|||
Athlone Boat Club |
P. Gallen
|
|
|||
Aviron Château-Thierry-02 |
c. Loïc/
|
|
|||
aviron club de lac d aiguebelette |
J. Mascart
|
|
|||
Avon County Rowing Club |
R. Thornton
|
|
|||
Avon County Rowing Club |
A. Constantinidi
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
M. Daemen/
|
|
|||
Basler Ruder-Club |
M. Fahlbusch
|
|
|||
Beaumont Aviron |
J. Peltier
|
|
|||
Belfast Rowing Club |
B. Mc Aleer
|
|
|||
Bernburger Ruderclub |
G. Hartkopf/
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
A. Punter
|
|
|||
Black Mountain Rowing Club |
P. Wright/
|
|
|||
Boat-Dankaigo |
T. Ikeda
|
|
|||
Boat-Dankaigo |
Y. Kodama
|
|
|||
Boat-Dankaigo |
T. Nagano
|
|
|||
Breisacher Ruderverein e.V. |
I. Tucker
|
|
|||
Calpe Rowing Club |
L. Grech
|
|
|||
Cambois Rowing Club |
P. Freeman
|
|
|||
Canberra Rowing Club |
G. Brown/
|
|
|||
Canottieri Varese |
P. D'Alba
|
|
|||
Cercle Nautique de Versailles |
G. Le Flohic
|
|
|||
Club Aviron Vevey |
J. Staehlin
|
|
|||
Club de Remo Lodosa |
L. Quaranta
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
J. Pardas
|
|
|||
Club San Fernando |
A. Gasparrini
|
|
|||
Clube Naval Setubalense |
R. Faria
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
M. Rom Colthoff/
|
|
|||
Crabtree Boat Club - Cambridge Alumni |
M. Tebay
|
|
|||
Crefelder RC |
H. Vanvlodorp
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
L. Nielsen
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
P. Atkinson
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
A. Langmaid
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
M. Rolley
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
J. Harris
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
R. Stewart
|
|
|||
DRC Rowers |
B. Kovacic
|
|
|||
Dresdner Ruderclub |
G. Luetzner/
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
A. Jaggard
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
J. Appleby
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
P. Mityanin
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
I. Anisimov
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
G. Astakhov
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
V. Meykalish
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
L. Paul Geza
|
|
|||
ESV Berlin Schmöckwitz |
W. Eschment
|
|
|||
Floersheimer RV |
R. Axthelm
|
|
|||
FUNDAÇÃO MUNICIPAL DE ESPORTES -FERESC |
I. Lemos
|
|
|||
Ganz Villamossagi Evezos Klub |
A. Havas
|
|
|||
Gießener RC Hassia |
E. Pawlowsky
|
|
|||
Gloucester Rowing Club |
M. Jones
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
J. Paine
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
P. Desjardins
|
|
|||
Grosvenor Rowing Club Chester |
S. Walker
|
|
|||
Grosvenor Rowing Club Chester |
B. Chapman
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
D. Carell
|
|
|||
Hammarby IF Roddförening |
T. Ericsson
|
|
|||
Hitotsubashi Rowing Club |
K. Akiyama
|
|
|||
Hitotsubashi Rowing Club |
K. Kamoi
|
|
|||
Hollingworth Lake Rowing Club |
N. Price
|
|
|||
Hollywood Rowing Club |
A. Chavez
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
J. Graham
|
|
|||
Kiev Rowing Club Masters |
O. Kozmenko
|
|
|||
Klaipeda Masters RC Danges yriai |
A. Satas
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
A. Fehér
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
M. Szabados
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
I. Varga
|
|
|||
Landskrona RK |
B. Nilsson
|
|
|||
Lee Valley Rowing Club |
T. Corcoran
|
|
|||
Leichhardt Rowing Club (NSW) |
T. Tindale
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen
|
|
|||
Lingener Rudergesellschaft von 1923 e.V. |
J. Steinkamp
|
|
|||
Loch Lomond Rowing Club |
J. Wilkinson
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
R. Glidden/
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
A. du Pont
|
|
|||
Maple Bay Rowing Club |
R. Tull
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
T. Shimada
|
|
|||
Mosman Rowing Club |
M. Williams
|
|
|||
Műegyetemi Evezős Club |
M. Géza
|
|
|||
Murdoch University Rowing Club |
S. Diggins
|
|
|||
Neste Rowing Club |
A. Kela
|
|
|||
Neuruppiner Ruderclub e.V. |
R. Soika
|
|
|||
Occoquan International |
A. Cook
|
|
|||
Palm Beach Rowing Association, Inc. |
J. Green
|
|
|||
Paysandu Sport Club |
J. CARVALHO
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
C. Ziegra
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
H. Koerner
|
|
|||
Portland Boat Club |
C. Otis
|
|
|||
Płockie Towarzystwo Wioślarskie |
J. Skowronski
|
|
|||
RC Sorpesee |
E. Putz
|
|
|||
Regensburger Ruderverein von 1898 e.V. |
L. Yaffe
|
|
|||
Riga Rowers Club |
R. Mazpans
|
|
|||
Roei en zeilvereniging Daventria |
B. Blom
|
|
|||
Roei-en Zeilvereniging de Amstel |
E. Kraak
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
J. Bielderman
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
K. Bruijn/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
P. Reimer/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
O. Kongsbak
|
|
|||
Rowing Club Genovese 1890 |
P. Negri
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
D. Devez
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
P. Coulloy
|
|
|||
Royal Club Nautique Tournai |
P. Leulier
|
|
|||
RTHC Bayer Leverkusen e.V. Ruderabteilung |
J. Rodmanis
|
|
|||
Ruder-Union Arkona Berlin e.V. |
C. Krabel
|
|
|||
Ruderclub Greifensee |
U. Luethi
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
F. Schulze
|
|
|||
Rudergesellschaft 'Ghibellinia' Waiblingen 1920 e.V. |
W. Rentschler
|
|
|||
Ruderverein 'Emscher' Wanne-Eickel-Herten e.V. |
W. Popp/
|
|
|||
Ruderverein Albatros |
W. Koska
|
|
|||
RV AENGWIRDEN |
j. noord
|
|
|||
RV Germania Eutin |
W. Behr
|
|
|||
SC Magdeburg |
B. Parschau
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Stecker
|
|
|||
Seta Rowing Club |
A. Adachi
|
|
|||
Seta Rowing Club |
S. Shimomura
|
|
|||
Seta Rowing Club |
K. Ueda
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
P. Troivaux
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
B. Lizot
|
|
|||
SSV Planeta Radebeul |
A. Juergen
|
|
|||
Star Rowing Club |
L. Waugh
|
|
|||
Strela |
V. Chikov
|
|
|||
Študentsko veslaško društvo |
B. Koprčina
|
|
|||
Swan River Rowing Club |
S. Rivers
|
|
|||
Tel-Aviv Rowing Club |
D. Rutenberg
|
|
|||
Tel-Aviv Rowing Club |
S. Alon
|
|
|||
Tideway Scullers School |
D. Best
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
L. CROWLEY
|
|
|||
Veslački klub Biokovo |
Ž. Antunović
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
B. Cetinic
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
I. Mandic
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
V. Burda
|
|
|||
Veslařský Klub Neratovice |
J. Brunhofer
|
|
|||
Veslařský klub PERUN |
J. Zboril
|
|
|||
Veslařský klub PERUN |
J. Pesat
|
|
|||
Viana Remadores do Lima |
M. Fernandes
|
|
|||
Vigili del fuoco Tomei |
v. pasqui
|
|
|||
Walton Rowing Club |
M. Della Casa
|
|
|||
Wassersportverein Meppen e. V. |
W. Rehberg
|
|
|||
Wemmer Pan Rowing Club |
T. Hutton
|
|
|||
Worcester Rowing Club |
I. Macmillan
|
|
|||
Yacht Club Nowa Huta |
J. Wielebnowski
|
|
|||
108 | WG-K 2- | Womens G-K 2- | 6 |
||
109 | I-K 8+ | Mens I-K 8+ | 16 |
||
110 | WB 4x | Womens B 4x | 36 |
||
111 | A 1x | Mens A 1x | 116 |
||
112 | WE 8+ | Womens E 8+ | 30 |
||
113 | D 2x | Mens D 2x | 146 |
||
114 | G 4- | Mens G 4- | 34 |
||
115 | WC 4+ | Womens C 4+ | 24 |
||
116 | B 8+ | Mens B 8+ | 26 |
||
Composite: Aalesunds RK, Fana RK |
A. Berset/J. Myklebust/A. Gudmundset/K. Sommerseth/C. Valderhaug/C. Tolfsby/E. Godoy/K. Almaas/K. Berset (Cox)
|
|
|||
Bridgnorth Rowing Club |
R. Barker/S. Kett/R. Pilsbury/A. Pilsbury/D. Breakwell/S. Round/P. Wallis/R. Graham/R. Stokes (Cox)
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
W. Sardar/M. Hutchings/M. Baxter/F. Turley/N. Leppard/R. Philpott/S. Howie/G. Lester/L. Roxburgh (Cox)
|
|
|||
Composite: Budapest Evezős Egyesület, RV TOR, OAR |
Y. Royackers/M. Breedveld/L. Eros/K. Winter/F. Joossens/I. Cleemput/S. Corten/s. daniel/M. Winter (Cox)
|
|
|||
Composite: Bristol, Poplar, Medway Towns, Monmouth |
A. Pascovitch/M. Stewart-Woods/S. Martin/J. Hobhouse/L. Colling/S. Lee/L. Morgan/R. Humphrey/L. Grosse (Cox)
|
|
|||
Composite: Regatas Rosario, Rotation Berlin, Brandenburg |
M. Morales/C. Maknis/L. Beilfuss/J. Beilfuss/G. Kutscher/N. Bodetto/G. Scortichini/A. Gädicke/S. Wulff (Cox)
|
|
|||
Composite: CR Bandeirantes, Corinthians, Christiania RK, Olímpic Barcelona |
R. Bodra/G. M.Teixeira/B. da Cunha Pierri/A. Pomarico/R. Campanelli/G. Maciel/S. Sen/D. Aguiar/C. Delgado Dantonio (Cox)
|
|
|||
Composite: Commercial, Shandon, Cork, Galway, Clonmel, Neptune |
B. Crean/B. Smyth/G. O'Neill/O. McGrath/C. Moloney/j. neill/P. Fowler/R. Forde/M. McGlynn (Cox)
|
|
|||
Composite: Csepel Evezős, MEC, Duna, WRC Donaubund, RV Wiking Spittal |
A. Kerekes/L. Horváth/G. Vámos/B. Gábor/P. Tompos/C. Dénes/M. Milodanovic/M. Schützelhofer/A. Horváth (Cox)
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Roskilde, Copenhagen |
J. Nielsen/B. Vestergaard/W. Drexel/F. Simonsen/S. Volianitis/A. Mikkelsen/B. Kaliszan/O. Friedrichen/K. Sørensen (Cox)
|
|
|||
Composite: Durham, Warwick |
A. Collett/G. Adair/P. Tonkin/C. Cheel/T. Grinstead/J. Martin/M. Seed/D. Oliver/A. Tonkin (Cox)
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/D. Pavlov/A. Kremarenko/M. Lek/S. Shushin/M. Izotov/I. Kechkin/M. Yurchenko/M. Amiko (Cox)
|
|
|||
Composite: Dynamo, Dinamo-Kamaz-Tatarstan |
K. Sazonov/M. Beknazarov/S. Aripov/M. Valeev/V. Azarenkov/K. Nikitin/A. Klimovskikh/S. Strunin/A. Magazov (Cox)
|
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, Toowong, Maritim, Tartu, RC Möve Grossauheim, Ukraine R.C. |
C. Hall/P. Schryver/D. Thiem/J. Ciesko/a. chavez/A. Normak/H. Tiidemaa/K. Korgesaar/A. Brushnevska (Cox)
|
|
|||
Composite: Pirnaer RV, Richtershorner Ruderverein |
G. Heidenreich/S. Schaaf/H. Thomas/C. Gey/K. Wende/M. Ronald/A. Mario/H. Mierzwa/A. Sickenberger (Cox)
|
|
|||
Ruderclub Allemannia von 1866 |
G. Genge/H. Bloch/C. Zeiz/C. Grafmann/R. Gentz/C. Sieling/R. Wagner/R. Walzel/S. Meckbach (Cox)
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
T. Graap/F. Ehricke/J. Winkert/A. Gehre/M. Löchert/R. froese skole/F. Grewe/U. Dittrich/U. Liedtke (Cox)
|
|
|||
Študentsko veslaško društvo |
B. Velcl/Ž. Voršič/P. Hedl/S. Krampač/M. Iršič/A. Dobaj/S. Toplak/A. Kokol/D. Brkljačić (Cox)
|
|
|||
Composite: Thames, GPA, Regatas Santa Fé, BARROSO |
C. Cordal/J. Soder/R. Roennau/L. Meirelles/G. Guillermo Martín Roberto/S. Redmond/A. Donadio/F. Holderbaum/J. Hopenfeld (Cox)
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Exeter, Ardingly, MIRC, HSBC RC |
N. Horne/G. Morris/P. Billin/J. Carter/A. dombrowe/B. Humphris/D. Law/P. Lhommet/A. Jones (Cox)
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
M. Pap/V. Drakula/N. Tarle/V. Polic/M. Pogarcic/M. Poropat/M. Sušanj/H. Vukic/M. Gojkovic (Cox)
|
|
|||
Composite: HAVK Mladost, HVK Vukovar |
G. POLONJI/m. luzaic/M. Benakovic/K. Dzalto/a. kostelic/k. culo/B. Markota/K. Mujkic/D. Bregenz (Cox)
|
|
|||
Composite: Tresnjevka, HAVK Mladost, VK Zagreb |
D. Rubčić/i. cvitan/S. Martin/N. Cvitaš/L. Cvitaš/M. Mandl/J. Krišto/D. Telišman/B. Murat (Cox)
|
|
|||
Veslaški klub Izola |
t. erik/g. nemec/i. krulčič/b. pavlin/v. apollonio/t. hvala/g. jamnik/m. pavlin/n. janževič (Cox)/
|
|
|||
Composite: Pirat Wien, WRC Donaubund, WRC Lia, Ferencváros |
M. Schreiner/R. Hufnagel/P. Brandstetter/J. Pilz/L. Kokas/A. Strochmayer/A. Kral/H. Küng/H. Engelmaier (Cox)
|
|
|||
York City Rowing Club |
P. Evans/P. press/P. Richardson/D. Clarke/I. Edmondson/P. Baron/C. Jones/I. Hazel-Gant/R. Inglis (Cox)
|
|
|||
Thursday, September 7, 2017 | |||||
201 | WC 8+ | Womens C 8+ | 31 |
||
202 | C 4- | Mens C 4- | 60 |
||
203 | WF 1x | Womens F 1x | 30 |
||
204 | F 2x | Mens F 2x | 130 |
||
205 | WI-K 1x | Womens I-K 1x | 7 |
||
206 | WA 4+ | Womens A 4+ | 14 |
||
207 | I 4x | Mens I 4x | 18 |
||
208 | A 2- | Mens A 2- | 35 |
||
209 | WD 4- | Womens D 4- | 24 |
||
210 | D 1x | Mens D 1x | 193 |
||
211 | WG 4x | Womens G 4x | 20 |
||
212 | G 8+ | Mens G 8+ | 26 |
||
213 | WB 2- | Womens B 2- | 10 |
||
214 | I-K 4+ | Mens I-K 4+ | 16 |
||
215 | B 2x | Mens B 2x | 113 |
||
Akademischer Ruderclub Würzburg |
L. Jacobs/M. Woortman
|
|
|||
Composite: Ardingly, MIRC |
B. Humphris/A. dombrowe
|
|
|||
Arkote Arraun Taldea |
D. Viñas Rocillo/M. Bengoechea
|
|
|||
ASD Canottieri Monate |
L. Marchiori/A. gjoni/
|
|
|||
Associazione Canottieri Sanremo |
E. Ingenito/A. Bosco
|
|
|||
Composite: Atlanta, Galway |
J. Breen/W. Cloherty
|
|
|||
Berliner Ruder-Club |
M. Horst/C. Galandi
|
|
|||
Bridgnorth Rowing Club |
P. Wallis/D. Breakwell
|
|
|||
Composite: Broadland, Yare |
E. Lawrence/A. Green
|
|
|||
C.R.A.B. PORTO ALEGRE |
I. MOCELLIN/V. AIMI
|
|
|||
Composite: C Bardolino, Canottieri Garda Salò |
D. Pavan/A. Anzaldi
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
A. Lefebvre/E. Grosclaude
|
|
|||
Composite: CVK Brno, USK Pardubice |
S. Roosendaal/T. Macas
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
J. Casellas/j. Arteman/
|
|
|||
Composite: San Fernando, Regatas Rosario |
M. Morales/A. Gasparrini
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
R. Bodra/L. Armando/
|
|
|||
Composite: GPA, C.R. Almirante Baroso |
M. Dalpiaz Payeras/F. Holderbaum
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
L. Meirelles/J. Gonçalves
|
|
|||
Copenhagen Rowing Club |
J. Nielsen/B. Vestergaard
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
P. Kristensen/L. Jørgensen
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, The Blues |
A. peake/J. Hinrich
|
|
|||
Duna Sport Klub |
C. Dénes/P. Tompos
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Valeev/A. Kremarenko
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Nikitin/A. Klimovskikh
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/M. Izotov
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Pavlov/V. Meykalish
|
|
|||
Composite: Erster Kieler RC, ARV Hanseat |
I. Schulz/C. Rieman
|
|
|||
Escuela de Remo Paraguayo Aleman |
R. Yanho/P. Seitz/
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Byrnes/D. Rowse
|
|
|||
Composite: Frankfurter RG Oberrad, Limburger CfW |
S. Heyde/N. Seiffert
|
|
|||
Composite: Grasshopper, SN Neuchâtel |
R. Houttuin/M. Benn
|
|
|||
Grundfos Team Ukraine |
K. Karpenko/O. Serdiuk
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
C. Hajek/C. Küttner
|
|
|||
Henley Rowing Club |
A. Harsant/D. Mikoska
|
|
|||
Hersfelder Ruderverein v. 1977 e.V. |
A. Mand/S. Heyer
|
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, Riverway |
a. chavez/C. Johansson
|
|
|||
Hrvatski veslački klub Mornar Split |
D. Tadić/I. Trumbić
|
|
|||
HSBC Rowing Club |
D. Law/P. Lhommet
|
|
|||
Jönköpings Roddsällskap |
J. Wretling/D. Sosa
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
J. Sernee/P. Oppenraaij
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
K. Hooft/T. Berndsen
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
Y. Dyukov/O. Lykov
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
R. Borys/K. Fabrykiewicz
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
J. Malecky/J. Krejza
|
|
|||
Klub veslování Kondor Brandýs nad Labem |
T. Vrtiska/J. Bejbl
|
|
|||
KS Posnania RBW |
G. Bednarek/G. Otocki
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
B. Preil/P. Götz
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
B. Fodor/Z. Samarjai/
|
|
|||
Leicester Rowing Club |
G. Clark/B. Pickering
|
|
|||
Lemvig Roklub |
P. Jensen/H. Thomsen
|
|
|||
Composite: RV Ister Linz, OEA-NAB |
I. Melachroinakis/A. Gitsas
|
|
|||
Composite: Mainzer, Floersheimer RV |
D. Keenan/S. Göbel
|
|
|||
Composite: Majori, Daugava |
J. Alksnis/R. Svarups
|
|
|||
Mölndals Roddklubb |
M. Thompson/J. Nilsson
|
|
|||
Composite: MEC, Danubius |
G. Vámos/G. Vanczák
|
|
|||
Münchener Ruder- und Segelverein 'Bayern' von 1910 e.V. |
C. Salmen/S. Keßel
|
|
|||
Mykolayiv Oblast Boat Racing Federation |
D. Prokopenko/E. Burykh
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
T. Zobjack/S. Fahner
|
|
|||
Composite: Poplar, Medway Towns |
S. Martin/R. Humphrey
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
J. Lehnigk/J. Burow
|
|
|||
RC CSK-NAVY MOSCOW |
O. Novoseltsev/S. Sushkov
|
|
|||
RIC Amsterdam |
R. van der Steen/A. van der Zee
|
|
|||
Composite: RV De Laak, RV de Amstel |
p. mitas/M. Juch
|
|
|||
Composite: Bern, RC Thalwil |
T. Koppelmann/S. Freiburghaus
|
|
|||
Rowing Club Chernomorets |
S. Harcenco/S. Ivanov
|
|
|||
Ruderclub Alt-Werder Magdeburg 1887 e.V. |
M. Bahrs/F. Perlitz
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
L. Beilfuss/J. Beilfuss
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Tibursky/S. Norkeit
|
|
|||
Ruderclub Protesia Hamburg |
H. Ohltmann/J. Zamow/
|
|
|||
Ruderclub Uster |
H. Mathias/D. Pfister
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
L. Seibert/A. Garsuch/
|
|
|||
Composite: RK am Wannsee, Hallescher Ruderclub |
A. Reiche/J. Heise
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, MRG Baden |
S. Markus/K. Hettler
|
|
|||
Composite: RV Triton Leipzig, Bad Lobenstein |
C. Spitzer/S. Gierspeck
|
|
|||
Ruderverein Wiking Spittal |
M. Schützelhofer/M. Moser
|
|
|||
SC Magdeburg |
S. Schwan/L. Schultz
|
|
|||
Schönebecker Sportclub e.V. |
J. Koch/K. Reichelt
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
T. Schulz/K. Luebbert
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Krenzien/D. Illmann
|
|
|||
Composite: Stansstad, See-Club |
K. Struzina/J. Träger
|
|
|||
Shandon Boat Club |
B. Flynn/N. Alcock
|
|
|||
Shiplake Vikings Rowing Club |
j. Masterman/B. Gascoine
|
|
|||
Società Nautica G.Pullino ASD |
A. Stadari/G. Priore
|
|
|||
Sorø Roklub |
C. Molvig/P. Carstens
|
|
|||
St. Andrew Boat Club |
R. Wilson/T. Duke
|
|
|||
Strathclyde Park |
J. Morrissey/P. Venables
|
|
|||
Strathclyde Park |
P. Brennan/A. Francis
|
|
|||
Študentsko veslaško društvo |
I. Nipič/Ž. Voršič
|
|
|||
Stuttgart-Cannstatter Ruderclub |
M. Penkner/J. Maschkiwitz
|
|
|||
STW Szczecin |
D. Michalski/M. Blach
|
|
|||
SVK Bratislava |
M. Novak/P. Roth
|
|
|||
Tel-Aviv Rowing Club |
D. Hallel/A. Broide
|
|
|||
Composite: Tel-Aviv R.C., HVK Mornar |
D. Rutenberg/A. Mahmutović
|
|
|||
Composite: Thames, Wiking Berlin |
T. Andreesen/D. Lawitzke
|
|
|||
Composite: Thames, GPA |
m. ewing/E. Roehe
|
|
|||
The OAR |
I. Cleemput/Y. Royackers
|
|
|||
Composite: Tiberias, uddevalla roddklubb |
p. andersson/E. Ledvich
|
|
|||
Tilburgse Open Roeivereniging |
J. Jansen/M. Breedveld
|
|
|||
Toowong Rowing Club |
P. Schryver/C. Hall/
|
|
|||
Vänersborgs RK |
T. Boström/M. Werner
|
|
|||
Vänersborgs RK |
J. Swahn/J. Lindberg
|
|
|||
Veslački klub - club di canottaggio "ARUPINUM" Rovinj |
I. Božić/D. Karlović
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
a. kostelic/k. culo
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
I. Mihaljevic/I. Pavlinic
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
P. Brodjanac/N. Zubac
|
|
|||
Veslařský klub Hodonín |
R. Skodik/A. Pribil
|
|
|||
Veslařský klub Olomouc |
M. Polasek/K. Nevrela
|
|
|||
Veslařský klub Vajgar Jindřichův Hradec |
P. Mátl/T. Drnek
|
|
|||
VK Val |
I. Boraska/A. Babić
|
|
|||
Wiener Ruder Club Pirat |
F. Meister/C. Danninger
|
|
|||
Composite: WRC Donaubund, VK Zagreb |
M. Milodanovic/A. Ramadan
|
|
|||
Wiener Ruderclub Lia |
M. Schreiner/P. Brandstetter
|
|
|||
Zschornewitzer Ruderclub |
M. Surosz/S. Müller/
|
|
|||
216 | WE 4x | Womens E 4x | 67 |
||
217 | E 2- | Mens E 2- | 48 |
||
218 | H 1x | Mens H 1x | 74 |
||
219 | WH 2x | Womens H 2x | 13 |
||
220 | C 4x | Mens C 4x | 68 |
||
221 | F 4- | Mens F 4- | 38 |
||
222 | WC 1x | Womens C 1x | 84 |
||
223 | WF 4+ | Womens F 4+ | 16 |
||
224 | A 4- | Mens A 4- | 25 |
||
Bridgnorth Rowing Club |
R. Pilsbury/S. Kett/D. Breakwell/A. Pilsbury
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
F. Turley/N. Leppard/M. Hutchings/M. Baxter
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
A. Pascovitch/J. Hobhouse/A. Butler/E. Griffiths
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Sazonov/M. Beknazarov/V. Azarenkov/S. Strunin
|
|
|||
English Rowing Club |
D. Pashchenko/A. Alekseev/A. Voronin/V. Mitkovetc
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
F. Eichner/R. Hartmann/F. Bast/C. Hajek
|
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, CR Bandeirantes, Maritim, RC Möve Grossauheim |
R. Bodra/J. Ciesko/A. Chavez/D. Thiem
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
J. van der Weiden/G. Wervers/C. de Vries/D. de Koningh
|
|
|||
Lea Rowing Club |
e. hernandez/L. Moore/R. mcdonald/T. Wei
|
|
|||
Composite: MEC, RV Wiking Spittal |
A. Kerekes/L. Horváth/M. Schützelhofer/B. Gábor
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
G. Heidenreich/S. Schaaf/K. Wende/H. Thomas
|
|
|||
RC CSK-NAVY MOSCOW |
A. Zhovner/V. Zhovner/O. Novoseltsev/S. Sushkov
|
|
|||
Rowing club "Znamya", St.Petersburg |
G. Novikov/P. Gusev/R. Munzhukov/A. Smirnov
|
|
|||
Ruderclub Allemannia von 1866 |
G. Genge/H. Bloch/R. Wagner/C. Grafmann
|
|
|||
Ruderclub Thalwil |
M. Widmer/E. Holzer/M. Wälti/S. Freiburghaus
|
|
|||
Ruderverein Treviris 1921 e.V. Trier |
m. woitock/A. Schalburg/C. Kruegger/E. Nollen
|
|
|||
Sport Club Corinthians Paulista |
R. Campanelli/B. da Cunha Pierri/G. M.Teixeira/G. Maciel
|
|
|||
Študentsko veslaško društvo |
B. Velcl/M. Grace/J. Zupanc/A. Pavkovič
|
|
|||
Thames Rowing Club |
C. Cordal/m. ewing/A. Blake/S. Redmond
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
M. Pogarcic/V. Polic/M. Pap/V. Drakula
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
M. Vukic/L. Biondic/I. Boras/H. Sabljić
|
|
|||
Composite: Tresnjevka, VK Zagreb |
N. Grbašić/I. Cvitan/M. Starčević/I. Bujas
|
|
|||
Veslacki klub Zagreb |
S. Martin/M. Mandl/N. Cvitaš/L. Cvitaš
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
A. Borštnar Vasle/G. Močnik/R. Ponikvar/I. Ronchi
|
|
|||
Warwick Boat Club |
A. Collett/P. Hourigan/P. Tonkin/C. Cheel
|
|
|||
225 | WA 2x | Womens A 2x | 81 |
||
226 | D 8+ | Mens D 8+ | 47 |
||
227 | WD 4+ | Womens D 4+ | 27 |
||
228 | G 4x | Mens G 4x | 45 |
||
229 | J-K 2x | Mens J-K 2x | 10 |
||
230 | WB 4- | Womens B 4- | 16 |
||
231 | B 4+ | Mens B 4+ | 25 |
||
232 | WE 2- | Womens E 2- | 19 |
||
233 | E 4x | Mens E 4x | 89 |
||
Composite: Ospedalierio, CUS Pavia |
M. Losi/M. Lana/F. Spagnolo/G. Basso
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
H. Paulsen/T. Standal/K. Almaas/E. Godoy
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Koblenz, Jenaer Kanu- und RV, Verein |
T. Lahne/H. Gress/A. Holz/H. Loeser
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
P. Billin/D. Phillips/S. Radosevic/D. Cowderoy
|
|
|||
aviron club de lac d aiguebelette |
H. Bouzid/G. Morin/J. Mascart/E. Paris
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
R. Lavy/C. Folliet/M. Sirlin/P. Labrune
|
|
|||
Composite: Baltimore, Rockford, Whitemarsh Boat Club, Occoquan International |
K. Wobeser/M. Raisky/A. Cook/M. Daemen/
|
|
|||
Composite: Beaumont, REGION GRAND EST |
F. Crepel/P. Bredy/J. Peltier/R. Thierry
|
|
|||
Bewdley Rowing Club |
R. Gunn/T. Clay/P. Simpson/D. Jackson/
|
|
|||
Composite: Trasmerano, Río Paraná Corrientes, Cerveira Remo |
F. Omar Teodoro/A. Madero/H. Baixinho/A. Garay
|
|
|||
Composite: Canberra, Black Mountain |
S. Trowell/P. Brooks/K. Fisher/H. Taylor
|
|
|||
Composite: Gavirate, Canottieri Sanremo, Elpis, Lega Navale Italiana Samb. |
M. Memoli/P. Aliverti/A. Bosco/R. De Falco
|
|
|||
Composite: Canottieri Varese, Cernobbio |
G. Della Porta/A. Ortelli/G. Poncia/M. Pastore
|
|
|||
CHAOS Rowing |
R. McDonogh/F. Muhlebach/R. Brownstein/T. Bukowski
|
|
|||
Composite: Bristol, Granta, Bristol Ariel |
M. Downey/P. Copham/J. Tavener/S. Howie
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
N. Masanas/A. Dutras/L. Riera/J. Salvatella
|
|
|||
Clydesdale ARC |
D. MacFarlane/P. Finnigan/M. Colgan/K. Diamond/
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
J. Cederkvist/S. Rasmussen/P. Kristensen/L. Jørgensen
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Bagsværd |
S. Strange/H. Almegaard/L. Nielsen/M. Espersen
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, Erster Kieler RC, Hassia Gießen |
U. Beck/M. Vogel/E. Pawlowsky/P. Atkinson
|
|
|||
Composite: Dresdner Ruderverein, Meissner Ruderclub, Rudern Radebeul |
U. Gärtner/M. Berger/A. Juergen/T. Deuber
|
|
|||
Composite: Duisburger, RV Oberhausen, Koblenz, Hersfelder |
F. Kerkhof/U. Groffy/D. Zimmer/G. Gavrilovic
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
Y. Zelikovich/S. Aripov/V. Meykalish/P. Mityanin
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
I. Anisimov/B. Lesyuk/M. Yurchenko/G. Astakhov
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
R. Zumegen/G. Meyer/B. Klose/G. Moll
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
B. Nugent/S. Allsop/D. Jacka/T. Juzefowicz
|
|
|||
Composite: Essendon, Tartu |
D. Cochrane/K. Korgesaar/G. Bottrell/J. Haag
|
|
|||
Composite: Frankfurter RG Oberrad, Limburger CfW |
K. Schuy/S. Heyde/N. Seiffert/W. Gläser
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
S. Eriksen/U. Jensen/O. Quist Jensen/K. Boergesen
|
|
|||
Galway Rowing Club |
J. Elwood/P. Scully/N. Elwood/M. Breen
|
|
|||
Hitotsubashi Rowing Club |
K. Mura/R. Kida/S. Hirata/T. Fujimoto
|
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, Argonaut, Sandy Bay, Sevrier |
M. Niculescu/S. Aimi/P. Louazel/A. Chavez
|
|
|||
Composite: Holstebro, Lemvig |
J. Jensen/P. Jensen/O. Roemer/H. Thomsen
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Wellendorph/K. Strudahl/T. Uhrskov/C. Probst
|
|
|||
Composite: Jönköpings RS, Gorge Narrows, uddevalla roddklubb |
J. Paine/p. andersson/P. Palm/P. Desjardins
|
|
|||
Composite: Kenai Crewsers, Anchorage |
H. Faust/C. Higgins/J. Smith/K. Hall
|
|
|||
Composite: AZS-AWF Warszawa, Szczecin |
D. Michalski/J. Przybylski/A. Syczewski/J. Dabrowski
|
|
|||
Composite: Limburger CfW, Mühlheimer RV, WSV Honnef |
C. Rademacher/L. Rompel/R. Weber/O. Muth
|
|
|||
Llandaff Rowing Club |
I. Weeks/J. Llewelyn/G. Hanczar/K. Matthews
|
|
|||
Composite: Ludwigshafener RV, RG Speyer |
G. Peter/M. Gärtner/H. Schwager/J. Hock/
|
|
|||
Composite: Ludwigshafener RV, Potsdamer Ruder-Club Germania |
U. Meischke/D. Jantz/J. Bruger/R. Benkenstein
|
|
|||
Malmö RK |
P. Ekström/T. Barge/T. Ulfskans/J. Andersson
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
S. Pickin/R. Buckeridge/A. Ford/T. Parr
|
|
|||
Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club |
T. Booth/N. Price/K. Lawton/G. Price
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
V. Audinis/N. Kippin/C. Scott/R. Conway
|
|
|||
Öresjö SS Rodd |
S. Eriksson/A. Wilgotson/H. Augustsson/J. Larsson
|
|
|||
Composite: Ormsund RK, Bærum RK |
J. Selvik/J. Weitzenbock/A. Svensøy/P. Giltvedt
|
|
|||
Ormsund Roklub |
N. Bjønness/C. Grosse/Z. Andruszkiewicz/M. Grepperud
|
|
|||
Perth Rowing Club |
R. Hayes/W. Amann/T. Harvey/M. Scully
|
|
|||
Composite: Pocock, Vancouver |
L. CROWLEY/M. Uhlenbruck/C. Rouse/H. Koerner
|
|
|||
Composite: Portland BC, Detroit Boat Club Crew, Rockford |
D. Sitek/R. Anderson/C. Otis/T. Wood
|
|
|||
Composite: Potomac, Ever Green |
P. Folger/J. Manfredi/D. Bales/N. Holland
|
|
|||
Composite: Potsdamer RG, Berlin Ägir |
L. Hannig/K. Bartels/A. Tretau/J. Thurley
|
|
|||
Composite: Power House, Cardinal |
N. Andreou/P. Wright/D. Thomson/R. Mursell
|
|
|||
Composite: Putney Town, Runcorn |
G. Adams/B. Desmond/E. Burrows/D. Street
|
|
|||
Composite: NARVA Berlin, Hürther, Ruder-Club Aken |
N. Kunze/E. Reinhardt/S. Mehl/A. Tabbert
|
|
|||
Composite: Furesø, Bewl |
P. Kane/B. Hartz/M. Hansen/O. Kongsbak
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Versailles, Aviron Saintais |
A. Rousseau/J. Péchin/F. Victor Eugene/G. Le Flohic
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Montluçon, AS Mantaise, Cercle nautique de lanvallay Dinan |
E. Boyer/D. Devez/P. Vassort/J. Fage
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Royal Club Nautique Tournai |
A. Manoilov/C. Giecold/P. Hilaire/P. Leulier
|
|
|||
Ruder-Club Favorite Hammonia |
L. Reichel/H. Wetjen/J. Thielebein/A. Garleff
|
|
|||
Composite: Cham, ŠVD Maribor |
I. Nipič/A. Dobaj/B. Koprčina/H. Fellmann
|
|
|||
Composite: Ruderclub Kreuzlingen, Baden, RV Neptun Konstanz, SC Arbon |
E. Grobert/P. Süssli/P. Stahlberg/H. Rapp
|
|
|||
Ruderclub Mondsee |
C. Nussbaumer/H. Pöllmann/F. Fritsch/H. Grafinger
|
|
|||
Composite: RCO Hennigsdorf, Neuruppiner Ruderclub |
M. Jungermann/T. Schulze/K. Peukert/R. Insel
|
|
|||
Ruderclub Rheinfelden e.V.1921 |
R. Wilz/M. Weber/K. Fanderl/H. Breuer
|
|
|||
Composite: Waiblingen, Stuttgarter RG, Ingolstadt |
A. Schwab/R. Mages/J. Oksche/W. Rentschler
|
|
|||
Rudergesellschaft München 1972 e.V. |
J. Reinhardt/F. Heidenhain/G. Kolb/G. Bender
|
|
|||
Ruderverein Ellida |
G. Kalloch/G. Lesmika/W. Winkler/N. Willrader
|
|
|||
Composite: Erlangen, Berlin, Lübecker RK |
F. Lauter/R. Borchardt/M. Borchardt/B. Schmid
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, Dresdner, Ruderverein 'Emsch, RC Amicitia Bad Hersfeld |
J. Flicker/S. Pfeifer/M. Strathaus/W. Popp
|
|
|||
RV AENGWIRDEN |
F. der Steen/A. Sprokholt/J. Bronswijk/j. noord
|
|
|||
RV Normannen Klosterneuburg |
P. Gerold/R. Franz/K. Ingomar/W. Walter
|
|
|||
Composite: Salzburger Ruderklub "Möve", RV Seewalchen |
G. Aigner/H. Müller/J. Kreuzer/M. Zillner
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, Bernburger RC, Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
D. Carell/C. Küttner/B. Parschau/G. Hartkopf
|
|
|||
Composite: Seta Rowing, Uozaki |
A. Adachi/S. Takeuchi/Y. Mimura/A. Takahashi
|
|
|||
Composite: canottieri firenze, Monopoli, Calcinaia |
S. D'elia/A. Carparelli/L. Magnatta/M. Scanferlato
|
|
|||
Sons of the Thames |
D. Smith/L. Scrine/A. Maunder/B. MacLachlan
|
|
|||
Composite: SC Berlin-Koepenick, RC Tegel, RK am Wannsee, Wiking |
M. Andreowsky/A. Hoger/F. Borchardt/U. Kühne
|
|
|||
Star Rowing Club |
A. Thompson/P. Cook/L. Waugh/C. Thompson
|
|
|||
TJ Jiskra Třeboň |
A. Havel/T. Klima/J. Bouda/J. Vyhnal/
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
D. Sudic/S. Kovac/N. Zubac/N. Gucunski/
|
|
|||
Veslacki klub Tresnjevka |
P. Grujin/Z. Pogacic/A. Grubisic-Cabo/S. Grubisic-Cabo
|
|
|||
Composite: VK Perun Ostrava, VK Neratovice |
J. Zboril/J. Pesat/J. Brunhofer/V. Cernak
|
|
|||
Composite: VK Slavia Praha, Ludwigshafener RV |
P. Lorenc/J. Sulc/J. Knopp/E. Straube
|
|
|||
Composite: WSV Mülheim (Ruhr) e.V., Kettwiger RG |
S. Klatt/R. Rumswinkel/K. Schippel/R. Chavez Torres
|
|
|||
Composite: Pirat Wien, WRC Lia |
F. Fassl/F. Nitsche/E. Huber/H. Hörmannsdorfer
|
|
|||
Worcester Rowing Club |
C. Martin/R. Foulds/M. Temple/I. Macmillan
|
|
|||
Composite: Znamya, Klaipeda Masters, Strela, SPBRS1829 |
S. Golovanov/D. Tyutin/A. Satas/A. Kuzmin
|
|
|||
234 | H 2- | Mens H 2- | 12 |
||
235 | WG-K 8+ | Womens G-K 8+ | 12 |
||
Friday, September 8, 2017 | |||||
301 | I 1x | Mens I 1x | 36 |
||
302 | WC 2- | Womens C 2- | 17 |
||
303 | A 2x | Mens A 2x | 103 |
||
A.S.D. Canottieri Dlf Chiusi |
G. cattolico/M. Canestri
|
|
|||
Akademischer Ruderclub Würzburg |
L. Jacobs/M. Woortman
|
|
|||
ASD Canottieri Monate |
S. Mirenda/M. Frontini/
|
|
|||
Associazione Canottieri Sanremo |
A. Bosco/E. Ingenito
|
|
|||
Composite: Bagsværd, Skovshoved Roklub |
J. Skavin/H. Stuven
|
|
|||
Bagsværd Roklub |
E. Heinrichsen/S. Christensen
|
|
|||
Berliner Ruder-Club |
M. Horst/C. Galandi
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
B. Larsen/S. Birkeland
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
M. Hutchings/W. Sardar
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
N. Leppard/M. Baxter
|
|
|||
Composite: Saturnia, TIMAVO |
L. de Pol/P. Signorelli
|
|
|||
C.R.A.B. PORTO ALEGRE |
I. MOCELLIN/V. AIMI
|
|
|||
Cambridge '99 Rowing Club Ltd |
G. Soavi/N. Thorn
|
|
|||
Canottieri Padova |
A. Rampado/G. Gamba
|
|
|||
Canottieri Padova |
E. Bonato/M. Peterle
|
|
|||
Composite: CUS Bari, CCGVG |
G. Monaco/F. Postiglione
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
A. Lefebvre/F. Monastério
|
|
|||
Circolo Canottieri Tirrenia Todaro |
A. Petracci/R. Santoni/
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
A. Pascovitch/E. Griffiths
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
R. Bodra/L. Armando
|
|
|||
Composite: GPA, Regatas Santa Fé |
F. Holderbaum/G. Guillermo Martín Roberto
|
|
|||
Composite: Riachuelo, FME-FPOLIS-FERESC |
E. Pereira Junior/E. Knabben Ribeiro
|
|
|||
Composite: Commercial, Newry Rowing Club |
S. Kearney/C. Moloney
|
|
|||
Copenhagen Rowing Club |
J. Nielsen/B. Vestergaard
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
P. Kristensen/L. Jørgensen
|
|
|||
Dresdner Ruderverein e.V. |
G. Kjulbassanoff/S. Hettwer
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Valeev/A. Kremarenko
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Nikitin/A. Klimovskikh
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Izotov/I. Kechkin
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Pavlov/N. Gordeev
|
|
|||
English Rowing Club |
R. Vorotnikov/V. Ianovskii
|
|
|||
English Rowing Club |
V. Miasnikov/A. Kabailov
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
M. Vogel/T. Blicke
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Byrnes/D. Rowse
|
|
|||
Composite: Grasshopper, SN Neuchâtel |
R. Houttuin/M. Benn
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
C. Hajek/B. Florian
|
|
|||
Hallescher Ruderclub e.V. im USV Halle e.V. |
J. Heise/R. Wermuth
|
|
|||
Hersfelder Ruderverein v. 1977 e.V. |
A. Mand/S. Heyer
|
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, Leicester |
D. Smith/a. chavez
|
|
|||
Hrvatski veslački klub Mornar Split |
A. Lipanović/Ž. Bašić
|
|
|||
Hrvatski veslački klub Mornar Split |
M. Ćatipović/I. Šimundić
|
|
|||
HSBC Rowing Club |
D. Law/P. Lhommet
|
|
|||
Ironbridge Rowing Club |
I. Dadswell/A. james
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
T. Berndsen/A. Kelly
|
|
|||
Composite: Klaipeda Masters, Academija Remigum |
S. Stepukonis/T. Savickis
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
M. Olszewski/L. Sawicki/
|
|
|||
KS Posnania RBW |
M. Czarkowski/R. Luczak
|
|
|||
Lea Rowing Club |
L. Moore/e. hernandez/
|
|
|||
Lemvig Roklub |
P. Jensen/H. Thomsen
|
|
|||
Ludwigshafener Ruderverein von 1878 e.V. |
A. Oschmann/M. Schnitzer
|
|
|||
Composite: Mainzer, Floersheimer RV |
D. Keenan/S. Göbel
|
|
|||
Composite: Majori, Daugava |
J. Alksnis/R. Svarups
|
|
|||
Műegyetemi Evezős Club |
A. Kerekes/L. Horváth
|
|
|||
Composite: MEC, Bajai Spartacus SC |
G. Vámos/N. Henrik
|
|
|||
Neuruppiner Ruderclub e.V. |
T. Spaniel/O. Papenbrock
|
|
|||
Composite: Norwich, Gintarinis irklas |
V. Audinis/S. Valauskas
|
|
|||
Nyborg Roklub |
P. Rasmussen/B. Sørensen
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
G. Heidenreich/S. Schaaf
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
T. Zobjack/S. Fahner
|
|
|||
Composite: Poplar, Medway Towns |
S. Martin/R. Humphrey
|
|
|||
Composite: Potomac, Hammarby Rodd |
A. Haulin/J. Olbrys
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
J. Lehnigk/J. Burow
|
|
|||
Composite: Maritim, Offenbacher Ruderverein 1874 |
J. Ciesko/D. Eichelhard
|
|
|||
Composite: RV De Laak, RV de Amstel |
p. mitas/M. Juch
|
|
|||
Composite: Bern, Uster |
T. Koppelmann/D. Pfister
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
J. TALAMONA/P. CHALUS/
|
|
|||
Ruderclub Allemannia von 1866 |
C. Dyck/R. Gentz
|
|
|||
Composite: RC Möve Grossauheim, C.R. & Z.V. Dudok van Heel |
P. Volaart/D. Thiem
|
|
|||
Composite: RC Thalwil, Uster |
H. Mathias/M. Wälti
|
|
|||
Ruderclub Thalwil |
M. Widmer/E. Holzer
|
|
|||
Rudergemeinschaft Grünau e.V. |
T. Plocke/D. Sewohl
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
L. Seibert/A. Garsuch/
|
|
|||
Composite: RK am Wannsee, Schönebecker SC |
A. Reiche/J. Koch
|
|
|||
Rüdersdorfer RV Kalkberge |
C. Nowak/C. Pache
|
|
|||
Ruderverein Nautilus Klagenfurt 1878 |
T. Kabon/B. Breitegger
|
|
|||
Ruderverein Treviris 1921 e.V. Trier |
C. Kruegger/E. Nollen
|
|
|||
Ruderverein Treviris 1921 e.V. Trier |
m. woitock/A. Schalburg
|
|
|||
Composite: RV Triton Leipzig, Bad Lobenstein |
C. Spitzer/S. Gierspeck
|
|
|||
Ruderverein Wiking Spittal |
M. Schützelhofer/G. Olsacher
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Krenzien/D. Illmann
|
|
|||
Composite: Stansstad, See-Club |
K. Struzina/J. Träger
|
|
|||
Shandon Boat Club |
B. Flynn/N. Alcock
|
|
|||
Sorø Roklub |
C. Molvig/P. Carstens
|
|
|||
Stavanger Roklubb |
S. Wittberg/E. Bratteli
|
|
|||
Strathclyde Park |
J. Morrissey/P. Venables
|
|
|||
Strathclyde Park |
M. Gaddis/I. Wong
|
|
|||
Strathclyde Park |
P. Brennan/J. Anza
|
|
|||
Študentsko veslaško društvo |
D. Knehtl/J. Lorbek
|
|
|||
Stuttgart-Cannstatter Ruderclub |
M. Penkner/J. Maschkiwitz
|
|
|||
STW Szczecin |
D. Michalski/M. Blach
|
|
|||
Türk balıkadamlar spor kulübü |
M. Zeren/S. Kandemir
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Poole |
T. Carter/R. Inett
|
|
|||
Veslački klub - club di canottaggio "ARUPINUM" Rovinj |
I. Božić/D. Karlović
|
|
|||
Veslački klub Biokovo |
M. Antunović/I. Lukić
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
d. sindler/I. Mihaljevic
|
|
|||
Composite: VK Zagreb, VK Argo Izola |
A. Ramadan/I. Božeglav
|
|
|||
Veslaski klub Bled - Rowing Club Bled |
U. Ulcar/V. Galicic
|
|
|||
Veslaski klub Bled - Rowing Club Bled |
Ž. Pirih/J. Zupan/
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
I. Ronchi/R. Ponikvar
|
|
|||
Composite: VK Ljubljanica, SNHS |
k. kévin/S. Janež/
|
|
|||
VK Argo Izola |
M. Štravs/T. Davidović
|
|
|||
Weissenfelser-Ruder-Verein 1884 e.V. |
h. jaenicke/E. Günther
|
|
|||
Zschornewitzer Ruderclub |
M. Surosz/S. Müller/
|
|
|||
304 | WF 4x | Womens F 4x | 40 |
||
305 | D 4+ | Mens D 4+ | 36 |
||
306 | WI-K 2x | Womens I-K 2x | 9 |
||
307 | G 2- | Mens G 2- | 24 |
||
308 | WA 4- | Womens A 4- | 12 |
||
309 | B 4x | Mens B 4x | 54 |
||
A.S.D. Canottieri Dlf Chiusi |
G. cattolico/M. Canestri/F. Feri/M. botarelli
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Jenaer Kanu- und RV, Neckarrems |
T. Lahne/S. Woeppel/A. Holz/S. Stahl
|
|
|||
Composite: Ardingly, MIRC, HSBC RC |
D. Law/P. Lhommet/B. Humphris/A. dombrowe
|
|
|||
Canottieri Padova |
S. Bertazzo/M. Bisatto/E. Bonato/M. Peterle
|
|
|||
Canottieri Padova |
A. Rampado/P. Bullo/M. Bacco/G. Gamba
|
|
|||
Composite: Canottieri Varese, CUS Bari, CCGVG, Dlf Chiusi |
F. Tortorella/M. Rossi/F. Postiglione/G. Monaco
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
S. Dourdet/v. luc/A. Lefebvre/F. Monastério
|
|
|||
Cherkassy Team |
V. Trofymenko/O. Hrechka/S. Maksymenko/M. Tkachenko
|
|
|||
Composite: Bristol, RG Speyer, Monmouth |
L. Morgan/A. Garsuch/S. Lee/A. Butler
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
R. Roennau/L. Meirelles/A. Donadio/J. Gonçalves
|
|
|||
Clube dos Galitos |
P. Carvalho/P. Batista/J. Amaro/N. Baltazar/
|
|
|||
Composite: Dresdner, RC Amicitia Bad Hersfeld, Ruderverein Villach |
S. Pfeifer/S. Traninger/R. Obtresal/J. Flicker
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
A. Kremarenko/M. Valeev/S. Shushin/N. Gordeev
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/D. Pavlov/M. Izotov/I. Kechkin
|
|
|||
Composite: Exeter, Monmouth |
D. Byrnes/D. Rowse/L. Colling/M. Stewart-Woods
|
|
|||
Composite: Grasshopper, RC Thalwil, Uster, SN Neuchâtel |
R. Houttuin/M. Benn/S. Freiburghaus/D. Pfister
|
|
|||
Composite: Grêmio, GPA, Regatas Santa Fé |
M. Galdon/J. Leal/E. Roehe/R. Neto
|
|
|||
Grundfos Team Ukraine |
O. Serdiuk/K. Karpenko/O. Svirko/P. Domashenko/
|
|
|||
Composite: De Hoop, Hemus |
P. Oppenraaij/J. Sernee/T. Berndsen/E. Velde
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
L. Perk/S. Bon/H. Koningh/J. Leerling
|
|
|||
Composite: Kenai Crewsers, Anchorage, Ruderklub am Baldeneysee |
A. Fischer/P. Kain/H. Faust/J. Smith
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
R. Borys/K. Fabrykiewicz/M. Olszewski/L. Sawicki/
|
|
|||
Koblenzer Ruder Club Rhenania |
C. Anspach/V. Steinberg/D. Zimmer/H. Loeser
|
|
|||
KS Posnania RBW |
G. Otocki/R. Luczak/G. Bednarek/P. Szczepaniak
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen/P. Jensen/M. Thomsen/H. Thomsen
|
|
|||
Műegyetemi Evezős Club |
A. Kerekes/L. Horváth/G. Vámos/B. Gábor
|
|
|||
Composite: Mykolayiv Oblast, Dnipro |
D. Prokopenko/O. Lykov/E. Burykh/Y. Dyukov
|
|
|||
Neste Rowing Club |
S. Ruoholahti/T. Virta/J. Turkki/P. Pietiläinen
|
|
|||
RC Sorpesee |
T. Kemper/S. Feldmann/S. Papenkort/J. Güldner
|
|
|||
Composite: Riga, English RC |
A. Davydov/L. Anoufriev/V. Baltais/D. Baklanov
|
|
|||
Composite: Bern, RC Thalwil, Uster |
T. Koppelmann/H. Mathias/M. Wälti/M. Widmer
|
|
|||
Ruderclub Alt-Werder Magdeburg 1887 e.V. |
M. Bahrs/S. Wolff/I. Schwan/F. Perlitz
|
|
|||
Composite: RC Alt-Werder Magdeburg, WSF Burg |
M. König/M. Schmidt/H. Loch/L. Lingener
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
A. Dusin/M. Schulze/S. Paulus/A. Klee
|
|
|||
Composite: RCO Hennigsdorf, Neuruppiner Ruderclub |
D. Pfaffe/S. Rensch/M. Tibursky/S. Norkeit
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Jungermann/A. Köckeritz/S. Breyer/T. Schulze
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, Dresdner Ruderverein, RK am Wannsee, Hallescher Ruderclub |
A. Reiche/S. Hettwer/T. Hermann-Boettcher/J. Heise
|
|
|||
Composite: RV Triton Leipzig, Bad Lobenstein, Ruder-Riege TiB |
C. Spitzer/S. Gierspeck/S. Wende/S. Doering
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, Schönebecker SC |
H. Dankel/S. Schwan/J. Koch/L. Schultz
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Erster Kieler RC, ARV Hanseat |
C. Rieman/K. Luebbert/T. Schulz/I. Schulz
|
|
|||
SMARK |
O. Teronen/M. Lahti/J. Haverinen/J. Varrio
|
|
|||
Composite: Sorø, Bagsværd |
E. Heinrichsen/S. Christensen/P. Carstens/C. Molvig
|
|
|||
Composite: St. Andrew BC, Strathclyde Park |
T. Duke/R. Wilson/J. Morrissey/P. Venables
|
|
|||
Composite: Stockholms RF, Öresjö, Hammarby Rodd |
J. Berglund/S. Eriksson/M. Borgh/Y. Wuilmart
|
|
|||
Strathclyde Park |
M. Gaddis/P. Brennan/A. Francis/J. Anza
|
|
|||
Študentsko veslaško društvo |
M. Prelog/R. Kolander/J. Lorbek/Ž. Voršič
|
|
|||
Stuttgart-Cannstatter Ruderclub |
M. Penkner/J. Maschkiwitz/A. Kaiser/C. Schäfer
|
|
|||
The OAR |
M. Fahlbusch/s. daniel/F. Joossens/I. Cleemput
|
|
|||
Vänersborgs RK |
T. Boström/M. Werner/J. Swahn/J. Lindberg
|
|
|||
Veslački klub Biokovo |
L. Srzić/M. Krivić/M. Vekić/M. Urlić
|
|
|||
Veslacki klub Jarun |
D. Segovic/J. Dzodan/D. Pirs/V. Zaninovic
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Ryšavý/J. Klapac/J. Necas/M. Mican
|
|
|||
VK Slnava Piešťany |
A. Vican/E. Drlicka/A. Hudec/B. Jurga
|
|
|||
Composite: VST Völkermarkter Sport und Tu, RV Wiking Spittal |
M. Schützelhofer/G. Olsacher/P. Paternoss/M. Moser
|
|
|||
310 | WD 8+ | Womens D 8+ | 33 |
||
311 | E 1x | Mens E 1x | 191 |
||
312 | H 4- | Mens H 4- | 16 |
||
313 | WG 2x | Womens G 2x | 22 |
||
314 | C 8+ | Mens C 8+ | 54 |
||
Composite: Ospedalierio, Pullino |
R. Dei Rossi/R. Scottà/A. Gallo/A. Conselvan/A. Stadari/A. Codemo/M. Casagrande/A. Vianello/A. Munari (Cox)
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
A. Berset/J. Myklebust/A. Gudmundset/J. Akernes/C. Valderhaug/E. Liaaen/T. Standal/C. Tolfsby/K. Berset (Cox)
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Limburger CfW |
C. Sohr/A. Biermann/J. Förster/H. Will/B. Pachtner/O. Muth/T. Sobanski/C. Mehlmann/A. Thorn (Cox)
|
|
|||
Composite: Barwon, Tartu, Tallinn |
H. Tiidemaa/A. Normak/S. Naylor/G. Boucher/T. Kliiman/L. Pind/M. Klementsov/K. Korgesaar/J. Tähnas (Cox)
|
|
|||
Composite: Berlin, Favorite |
J. Galandi/F. Richter/H. Wetjen/M. Schreyer/R. Kruse/L. Reichel/P. Uhrig/L. Kleinhaus/J. Oelke (Cox)
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V., RV Waltrop, ARC zu Münster |
F. Buckwitz/M. Bohnsack/J. Henkel/H. Gravelschomaker/E. Bregulla/S. Krüger/T. Conrad/G. Claessens/I. Meyer (Cox)
|
|
|||
Bruun & Hjejle |
J. Sevel/K. Kristoffersen/K. Nielsen/N. Boserup/S. Gjelstrup/L. Sandberg/M. Thorninger/E. Ebbesen/J. Nilton (Cox)
|
|
|||
Bruun & Hjejle |
C. Grøhn/J. Jørgensen/N. Ellebæk Bundbaard/N. Johannessen/L. Munch Larsen/S. Zinck/L. Olsen/O. Spiermann/M. Fischer (Cox)
|
|
|||
Canottieri Padova |
G. Gamba/V. Liberti/P. Bullo/R. Marchetto/M. Peterle/A. Rampado/M. Bisatto/S. Bertazzo/V. Menegazzi (Cox)
|
|
|||
Composite: Canottieri Varese, Gavirate, TIMAVO, CUS Bari, C.C. Lazio, CCGVG, Dlf Chiusi |
P. Signorelli/F. Postiglione/G. Monaco/F. Tortorella/M. Rossi/L. Dell'Elice/P. Aliverti/A. Prina/M. Gallizioli (Cox)
|
|
|||
Composite: CVK Brno, Beaumont, Egypt, CN France, SNHS |
A. Lefebvre/F. Monastério/Y. Morin/S. Dourdet/D. Liot/k. kévin/H. Anwar/S. Roosendaal/E. Raoul-Réa (Cox)
|
|
|||
Composite: Bristol, Upper Thames, Granta, The Blues |
G. Morris/M. Tritton/N. Horne/N. French/P. Copham/M. Downey/A. Peake/M. Schonauer/D. Yarrow (Cox)
|
|
|||
Composite: Regatas Rosario, Rotation Berlin, Pirnaer RV, Brandenburg |
M. Morales/C. Maknis/L. Beilfuss/J. Beilfuss/G. Kutscher/N. Bodetto/G. Scortichini/A. Gädicke/P. Korn (Cox)
|
|
|||
Composite: Commercial, Cork, Galway, Clonmel, Neptune |
B. Crean/B. Smyth/G. O'Neill/O. McGrath/C. Moloney/a. mccallion/P. Fowler/R. Forde/M. McGlynn (Cox)
|
|
|||
Composite: Csepel Evezős, Duna |
P. Szántó/G. Fajcsák/C. Dénes/G. Simon/D. Galamb/J. Stanford/L. Panák/P. Karaszi/A. Horváth (Cox)
|
|
|||
Csepel Evezős Klub |
M. Zorándy/G. Tóth/A. Fábián/P. Boros/I. Magyar/h. schneider/D. Csaba/R. Bartal/D. Kanász (Cox)
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Roskilde, Copenhagen |
J. Nielsen/B. Vestergaard/W. Drexel/F. Simonsen/S. Volianitis/A. Mikkelsen/B. Kaliszan/O. Friedrichen/K. Sørensen (Cox)
|
|
|||
Der Hamburger und Germania Ruder Club |
H. Becker/C. Gutzeit/O. Ernst/K. Daniels/J. Killinger/P. Knoke/C. Wegner/T. Dettmann/J. Schulz (Cox)/
|
|
|||
Composite: Dynamo, Dinamo-Kamaz-Tatarstan |
K. Sazonov/S. Strunin/V. Azarenkov/I. Kechkin/S. Aripov/K. Nikitin/A. Klimovskikh/M. Beknazarov/A. Magazov (Cox)
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/D. Pavlov/A. Kremarenko/M. Valeev/S. Shushin/M. Izotov/V. Meykalish/M. Lek/M. Amiko (Cox)
|
|
|||
English Rowing Club |
R. Vorotnikov/V. Miasnikov/A. Kabailov/V. Ianovskii/A. Gerasimov/E. Andreev/A. Konovalov/A. Fedorov/A. Gusev (Cox)
|
|
|||
Composite: Frg Germania, Rüdersdorfer RV Kalkberge, RC Tegel, Richtershorner Ruderverein |
W. Jakszt/S. Scharf/K. Winter/M. Döring/T. Wissler/T. Lange/J. Blatzheim/S. Bub/A. Albrecht (Cox)
|
|
|||
Composite: Grosvenor, RV de Amstel |
V. Muda/T. Muda/C. Vente/E. Kraak/H. Vendrig/F. Bertina/A. Veldhuis/R. Muda/L. Teall (Cox)
|
|
|||
Klub veslování Kondor Brandýs nad Labem |
J. Stencl/T. Vrtiska/J. Bejbl/P. Novotny/L. Kvapil/M. Ales/M. Havlicek/M. Lisec/M. Rotková (Cox)
|
|
|||
Composite: Leicester, Poplar, Medway Towns, Exeter, Ardingly, MIRC, HSBC RC |
J. Carter/D. Law/P. Lhommet/D. Smith/A. dombrowe/B. Humphris/R. Humphrey/S. Martin/A. Jones (Cox)
|
|
|||
Linzer Ruderverein Ister |
R. Grieshofer/G. Sames/K. Öllinger/F. Derflinger/A. Gitsas/G. Hofer/H. Hinterer/G. Stumptner/P. Grieshofer (Cox)
|
|
|||
Composite: Mölndals Roddklubb, Öresjö |
G. Johansson/P. Hurtig/S. Eriksson/J. Nilsson/M. Thompson/H. Augustsson/J. Larsson/A. Wilgotson/U. Hellen/Gregerssson (Cox)
|
|
|||
Composite: MEC, Bajai Spartacus SC |
K. Sándor/P. Balázs/A. Almádi/F. László/E. Márton/G. Zoltán/F. Zoltán/N. Zsolt/M. Géza (Cox)
|
|
|||
Composite: Münchener, Münchener RSV Bayern, RVW |
S. Tkachev/S. Hartenbach/A. Fischbach/C. Salmen/B. Stolze/H. Gerhardt/L. Krämer/D. Schünemann/M. Adomat (Cox)
|
|
|||
Composite: Pirnaer RV, Richtershorner Ruderverein |
C. Gey/H. Thomas/M. Ronald/H. Mierzwa/A. Mario/S. Schaaf/K. Wende/C. Ziegra/A. Sickenberger (Cox)
|
|
|||
Composite: Pirnaer RV, RC Alt-Werder Magdeburg, WSF Burg, RC Wittenberg, Schönebecker SC |
O. Wiedfeldt/T. Micka/R. Koch/R. Mehr/F. Mehr/R. Einbeck/H. Loch/T. Werner/E. Mueller (Cox)
|
|
|||
Composite: RC Mulhouse, REGION GRAND EST |
R. Thierry/D. Cornet/P. Bredy/A. Rosé/S. Dieu/M. Vasco/E. Bastian/N. SITTLER/A. Bertea (Cox)
|
|
|||
Composite: Allemannia, WRC Donaubund, WRC Lia, Ferencváros |
R. Wagner/M. Schreiner/P. Brandstetter/M. Milodanovic/L. Kokas/A. Strochmayer/A. Kral/H. Küng/H. Engelmaier (Cox)
|
|
|||
Composite: Allemannia, Wiking Berlin, ARC zu Münster |
G. Genge/H. Bloch/C. Zeiz/C. Dyck/R. von Daack/S. Klaus/H. Detlefsen/A. Wilke/S. Meckbach (Cox)
|
|
|||
Ruderclub Baden |
A. Pirscher/M. Hagenbach/N. Allan/P. Flohr/R. Hoevel/D. Kabosch/F. Ammann/E. Grobert/S. Wyler (Cox)
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
T. Graap/J. Winkert/K. Malysch/A. Gehre/M. Löchert/R. froese skole/U. Dittrich/M. Boldt/U. Liedtke (Cox)
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, RK am Wannsee |
T. Bolze/L. Graß/G. Hasper/B. Pott/J. Hoeltzenbein/T. Hermann-Boettcher/C. Guizetti/S. Götze/S. Wulff (Cox)
|
|
|||
Composite: Waiblingen, Stuttgart-Cannstatter, Bad Waldsee, Nürtingen |
M. Baumann/A. Schwab/W. Rentschler/S. Augustin/M. Bischoff/M. Bauner/J. Maschkiwitz/P. Bauer/H. Pupacher (Cox)
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, Akad. RV Leipzig e. V., Grünau, Ruderclub Fürstenwalde 1893 e., Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel |
A. Burck/D. Creutzburg/I. Röll/M. Schlueter/B. Klöter/D. Luther/U. Sauerbrey/V. Schmidt/H. Geisler (Cox)
|
|
|||
Composite: Seeclub Zürich, Baden, Ukraine R.C. |
M. Schmidt/M. Mahlmann/T. Veraguth/D. Tschopp/C. Ernst/F. Meyer/S. Reinacher/P. Gloor/A. Brushnevska (Cox)
|
|
|||
Composite: Shandon, St. Michael's, Fermoy RC, Neptune |
J. Hurley/B. Cliffe/M. Donnellan/S. Donnellan/P. Hession/T. Dunn/N. Alcock/B. Flynn/B. Harris (Cox)
|
|
|||
Composite: Thames, GPA, Regatas Santa Fé, Estrella Blanca, BARROSO |
R. Roennau/J. Soder/C. Cordal/L. Meirelles/M. Galdon/D. Bartsch/A. Donadio/R. Diefenthaeler/J. Hopenfeld (Cox)
|
|
|||
Composite: UCC, St. Michael's |
R. Bowe/G. Hartney/D. Smalle/B. McInerney/A. O'Sullivan/T. Pollock/M. McDonagh/J. Hayes/C. O'Connell (Cox)
|
|
|||
Composite: USV TU Dresden, Frg Germania, Dresdner Ruderverein, Pirnaer RV |
T. Deubner/S. Merz/S. Baier/O. Kaulfuß/A. Schulze/J. Licker/U. Wiedner/I. Montan/J. Slavik (Cox)
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
M. Pap/V. Drakula/M. Zufic/A. Jakus/M. Sušanj/M. Poropat/H. Vukic/Z. Znidarsic/M. Gojkovic (Cox)
|
|
|||
Composite: HAVK Mladost, HVK Vukovar |
G. POLONJI/m. luzaic/a. kostelic/k. culo/K. Dzalto/M. Benakovic/B. Markota/K. Mujkic/D. Bregenz (Cox)
|
|
|||
Composite: HAVK Mladost, Neretvanski Gusar, HVK Mornar |
D. GNJEC/A. Jelić/V. Jeramaz/M. DELIJA/J. Omrčen/B. Vračević/J. Galić/N. Gucunski/M. Mahmutović (Cox)/
|
|
|||
Composite: Tresnjevka, ŠVD Maribor |
D. Rubčić/D. Telišman/i. cvitan/J. Krišto/P. Grujin/Z. Pogacic/A. Grubisic-Cabo/S. Grubisic-Cabo/D. Brkljačić (Cox)
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
L. Pokorny/J. Neumann/P. Holecek/L. Sembera/M. Mican/J. Ryšavý/J. Necas/J. Klapac/M. Vokrálová (Cox)
|
|
|||
Composite: Rowing Club Bled, ŠVD Maribor |
M. Janša/D. Žvegelj/J. Klemenčič/S. Mujkić/M. Pirih/R. Kolander/M. Mandič/T. Pirih/J. Vovk (Cox)
|
|
|||
Composite: VK Slnava Piešťany, VK Slovácko, SVK Bratislava |
J. Ziska/O. Hambalek/J. Filip/J. Fecanin/P. Filip/P. Roth/M. Novak/A. Chudik/L. Obertova (Cox)
|
|
|||
Composite: Wiener Donau, RC Mondsee, RV Ellida, ruder club graz |
P. Spivey/H. Grafinger/M. Wandl/J. Bertagnoli/G. Kalloch/T. Metz/W. Vogel/M. Helbig/L. Pretterhofer (Cox)
|
|
|||
Worcester Rowing Club |
C. Couper/R. Heath/A. Greenway/J. Swann/S. Fisher/R. Carter/S. Barringer/A. Payne/M. Belsey-Day (Cox)
|
|
|||
York City Rowing Club |
P. Evans/G. Campbell/I. Edmondson/P. press/D. Clarke/P. Baron/P. Richardson/I. Hazel-Gant/M. Swindells (Cox)
|
|
|||
315 | WB 4+ | Womens B 4+ | 17 |
||
316 | F 4x | Mens F 4x | 70 |
||
317 | WE 2x | Womens E 2x | 78 |
||
318 | I-K 2- | Mens I-K 2- | 8 |
||
319 | WH 1x | Womens H 1x | 11 |
||
320 | A 4+ | Mens A 4+ | 17 |
||
Bridgnorth Rowing Club |
D. Breakwell/S. Kett/R. Pilsbury/A. Pilsbury/R. Stokes (Cox)
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
A. Pascovitch/J. Hobhouse/A. Butler/E. Griffiths/A. Haycock (Cox)
|
|
|||
Composite: Csepel Evezős, MEC, Duna |
A. Kerekes/L. Horváth/P. Tompos/C. Dénes/A. Horváth (Cox)
|
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, CR Bandeirantes, K.S.R.V. Njord, RC Möve Grossauheim, Ukraine R.C. |
R. Bodra/D. Thiem/H. den Berg/A. Chavez/A. Brushnevska (Cox)
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
J. van der Weiden/G. Wervers/J. Douwstra/C. de Vries/M. Mol (Cox)
|
|
|||
Composite: Lea, Green Templeton |
e. hernandez/L. Moore/R. mcdonald/T. Wei/J. Buck (Cox)/
|
|
|||
Milton Keynes Rowing Club |
C. Holland/M. Fleming/L. Kindell/D. Bottomley/R. Tommey (Cox)
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
S. Colbert/J. Donnelly/C. Taylor/G. Sullivan/A. Morrey (Cox)
|
|
|||
Rowing club "Znamya", St.Petersburg |
A. Petrov/E. Zhigulin/S. Nefedov/R. Ibragimov/A. Sobirov (Cox)
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
A. Köckeritz/S. Breyer/T. Schulze/M. Jungermann/D. Krause (Cox)
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, Brandenburg |
L. Beilfuss/J. Beilfuss/G. Kutscher/A. Gädicke/S. Wulff (Cox)
|
|
|||
Composite: Corinthians, ARC Würzburg |
R. Campanelli/B. da Cunha Pierri/G. M.Teixeira/G. Maciel/P. Ehinger (Cox)
|
|
|||
Composite: Thames, GPA |
C. Cordal/M. Ewing/A. Blake/S. Redmond/J. Hopenfeld (Cox)
|
|
|||
Composite: Tresnjevka, VK Zagreb, ŠVD Maribor |
N. Grbašić/i. cvitan/M. Starčević/I. Bujas/D. Brkljačić (Cox)
|
|
|||
Warwick Boat Club |
A. Collett/C. Cheel/P. Tonkin/P. Hourigan/S. Wesley (Cox)
|
|
|||
Worcester Rowing Club |
S. Fisher/W. Slimming/R. Phillips/R. Carter/M. Belsey-Day (Cox)
|
|
|||
Composite: X-Press, Cambridge '99 Rowing Club |
G. Soavi/N. Thorn/T. Bailey/A. Martin/C. Raisen (Cox)
|
|
|||
321 | D 2- | Mens D 2- | 48 |
||
322 | WC 4x | Womens C 4x | 85 |
||
323 | G 2x | Mens G 2x | 100 |
||
324 | WF 2- | Womens F 2- | 12 |
||
325 | J-K 4x | Mens J-K 4x | 8 |
||
326 | B 4- | Mens B 4- | 43 |
||
327 | WA 8+ | Womens A 8+ | 12 |
||
328 | WD 1x | Womens D 1x | 59 |
||
329 | E 4- | Mens E 4- | 57 |
||
330 | WG-K 4+ | Womens G-K 4+ | 15 |
||
331 | WB 2x | Womens B 2x | 101 |
||
332 | H 4+ | Mens H 4+ | 13 |
||
333 | C 1x | Mens C 1x | 190 |
||
334 | WE 4- | Womens E 4- | 17 |
||
335 | F 8+ | Mens F 8+ | 40 |
||
Saturday, September 9, 2017 | |||||
401 | D 4x | Mens D 4x | 87 |
||
402 | WC 4- | Womens C 4- | 30 |
||
403 | G 4+ | Mens G 4+ | 23 |
||
404 | J 1x | Mens J 1x | 14 |
||
405 | WF 2x | Womens F 2x | 53 |
||
406 | WH-K 4x | Womens H-K 4x | 14 |
||
407 | B 1x | Mens B 1x | 111 |
||
408 | E 8+ | Mens E 8+ | 37 |
||
409 | WA 2- | Womens A 2- | 23 |
||
410 | H 4x | Mens H 4x | 26 |
||
411 | C 2x | Mens C 2x | 158 |
||
412 | WD 2- | Womens D 2- | 14 |
||
413 | F 4+ | Mens F 4+ | 32 |
||
414 | WG 1x | Womens G 1x | 21 |
||
415 | I-K 4- | Mens I-K 4- | 13 |
||
416 | WB 8+ | Womens B 8+ | 16 |
||
417 | A 4x | Mens A 4x | 43 |
||
418 | WE 1x | Womens E 1x | 50 |
||
419 | D 4- | Mens D 4- | 60 |
||
420 | WC 2x | Womens C 2x | 99 |
||
421 | G 1x | Mens G 1x | 113 |
||
422 | WF 8+ | Womens F 8+ | 17 |
||
423 | I 2x | Mens I 2x | 24 |
||
424 | WA 4x | Womens A 4x | 29 |
||
425 | B 2- | Mens B 2- | 41 |
||
426 | E 2x | Mens E 2x | 158 |
||
427 | WD 4x | Womens D 4x | 75 |
||
428 | WG-K 4- | Womens G-K 4- | 7 |
||
429 | H 8+ | Mens H 8+ | 23 |
||
430 | C 4+ | Mens C 4+ | 40 |
||
431 | WB 1x | Womens B 1x | 59 |
||
432 | F 2- | Mens F 2- | 49 |
||
433 | WE 4+ | Womens E 4+ | 25 |
||
434 | K 1x | Mens K 1x | 6 |
||
435 | A 8+ | Mens A 8+ | 21 |
||
Composite: Akad. RV Leipzig e. V., Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel, Weißenfelser Ruderverein 1884 |
F. Eichner/R. Hartmann/C. Küttner/M. Rothe/C. Hajek/E. Günther/B. Klöter/F. Bast/H. Geisler (Cox)
|
|
|||
Composite: Bristol, Gloucester Rowing, Monmouth |
A. Pascovitch/E. Griffiths/M. Stewart-Woods/S. Lee/L. Morgan/J. Hobhouse/A. Butler/B. Rodford/A. Haycock (Cox)
|
|
|||
Composite: Regatas Rosario, Rotation Berlin, Pirnaer RV, Brandenburg |
M. Morales/C. Maknis/L. Beilfuss/J. Beilfuss/G. Kutscher/N. Bodetto/G. Scortichini/A. Gädicke/P. Korn (Cox)
|
|
|||
Composite: Csepel Evezős, MEC, Duna, RV Wiking Spittal, Bajai Spartacus SC |
A. Kerekes/L. Horváth/G. Vámos/B. Gábor/P. Tompos/C. Dénes/N. Henrik/M. Schützelhofer/A. Horváth (Cox)
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Roskilde, Copenhagen |
J. Nielsen/B. Vestergaard/W. Drexel/F. Simonsen/S. Volianitis/A. Mikkelsen/B. Kaliszan/O. Friedrichen/K. Sørensen (Cox)
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/D. Pavlov/A. Kremarenko/M. Izotov/I. Kechkin/S. Shushin/M. Yurchenko/M. Beknazarov/M. Amiko (Cox)
|
|
|||
Hrvatski veslački klub Mornar Split |
D. Tadić/A. Mahmutović/I. Trumbić/Ž. Bašić/J. Bocina/G. Rakocija/A. Lipanović/M. Pešić/M. Mahmutović (Cox)
|
|
|||
Composite: De Maas, RV de Amstel, Nautilus I |
J. van der Weiden/D. de Koningh/C. de Vries/G. Wervers/J. Harrewijne/M. Juch/J. Douwstra/S. Pieters/M. Mol (Cox)
|
|
|||
Milton Keynes Rowing Club |
T. Grossey/B. Klewpatinond/S. Boughton/M. Fleming/I. Graney/D. Bottomley/L. Kindell/C. Holland/C. Wilson (Cox)
|
|
|||
Composite: Poole, Worcester, Bridgnorth RC |
R. Pilsbury/S. Kett/D. Breakwell/A. Pilsbury/R. Phillips/R. Inett/W. Slimming/E. Restall/M. Belsey-Day (Cox)
|
|
|||
Rowing club "Znamya", St.Petersburg |
A. Petrov/E. Zhigulin/S. Nefedov/R. Ibragimov/G. Novikov/P. Gusev/R. Munzhukov/A. Smirnov/A. Sobirov (Cox)
|
|
|||
Composite: Bern, See-Club, RC Thalwil, Uster, SN Neuchâtel |
M. Widmer/E. Holzer/M. Wälti/S. Freiburghaus/H. Mathias/T. Koppelmann/K. Struzina/D. Pfister/H. Houttuin (Cox)
|
|
|||
Composite: Allemannia, RV Ister Linz, Abingdon |
R. Walzel/H. Bloch/R. Grieshofer/D. Engelke/R. Wagner/A. Hildebrandt/F. Leja/R. Gentz/S. Meckbach (Cox)
|
|
|||
Composite: Waiblingen, Bad Waldsee, Frankfurter RG Oberrad, Nürtingen |
M. Baumann/A. Schwab/W. Rentschler/S. Augustin/N. Seiffert/M. Bauner/P. Bauer/M. Bischoff/H. Pupacher (Cox)
|
|
|||
Composite: Stuttgart-Cannstatter, RV Hellas Offenbach, Treviris Trier |
M. Woitock/A. Schalburg/E. Nollen/C. Kruegger/M. Penkner/J. Maschkiwitz/A. Kaiser/C. Schäfer/E. Ursprung (Cox)
|
|
|||
Composite: Thames, GPA, BARROSO |
A. Blake/M. Ewing/C. Cordal/J. Soder/R. Roennau/L. Meirelles/A. Donadio/J. Gonçalves/J. Hopenfeld (Cox)
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
M. Pap/V. Drakula/M. Pogarcic/V. Polic/M. Poropat/Z. Znidarsic/Ž. Ravlic/R. Fucak/M. Gojkovic (Cox)
|
|
|||
Composite: Tresnjevka, HAVK Mladost, VK Zagreb |
M. Tot/i. cvitan/N. Grbašić/A. Ramadan/G. Špaleta/B. Jovanovac/M. Starčević/I. Bujas/s. kovacs (Cox)
|
|
|||
Composite: VK Ljubljanica, Rowing Club Bled, ŠVD Maribor |
R. Matej/M. Malešič/R. Ponikvar/I. Ronchi/A. Borštnar Vasle/G. Močnik/V. Galicic/U. Ulcar/D. Brkljačić (Cox)
|
|
|||
VK Slnava Piešťany |
A. Vican/A. Hudec/E. Drlicka/P. Micutka/M. Rusnak/M. Obert/B. Jurga/M. Klco/L. Obertova (Cox)
|
|
|||
Composite: Warwick, York City |
A. Collett/C. Cheel/T. Grinstead/P. Hourigan/P. Tonkin/J. Martin/G. Campbell/P. Evans/S. Wesley (Cox)
|
|
|||
Sunday, September 10, 2017 | |||||
501 | Mix D 2x | Mixed D 2x | 90 |
||
502 | Mix G 4x | Mixed G 4x | 19 |
||
503 | Mix B 8+ | Mixed B 8+ | 8 |
||
504 | Mix E 2x | Mixed E 2x | 72 |
||
505 | Mix H-K 4x | Mixed H-K 4x | 15 |
||
506 | Mix C 8+ | Mixed C 8+ | 14 |
||
507 | Mix F 2x | Mixed F 2x | 61 |
||
508 | Mix A 4x | Mixed A 4x | 20 |
||
509 | Mix D 8+ | Mixed D 8+ | 22 |
||
510 | Mix G 2x | Mixed G 2x | 26 |
||
511 | Mix B 4x | Mixed B 4x | 14 |
||
512 | Mix E 8+ | Mixed E 8+ | 17 |
||
513 | Mix H-K 2x | Mixed H-K 2x | 20 |
||
514 | Mix C 4x | Mixed C 4x | 32 |
||
515 | Mix F 8+ | Mixed F 8+ | 13 |
||
516 | Mix A 2x | Mixed A 2x | 32 |
||
517 | Mix D 4x | Mixed D 4x | 43 |
||
518 | Mix G 8+ | Mixed G 8+ | 7 |
||
519 | Mix B 2x | Mixed B 2x | 43 |
||
520 | Mix E 4x | Mixed E 4x | 30 |
||
521 | Mix H-K 8+ | Mixed H-K 8+ | 9 |
||
522 | Mix C 2x | Mixed C 2x | 74 |
||
523 | Mix F 4x | Mixed F 4x | 26 |
||
524 | Mix A 8+ | Mixed A 8+ | 6 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change