FISA World Rowing Masters Regatta
- Sep 6, 2017 To Sep 10, 2017
- sprint
- Lake Bled
- Bled, Slovenia (SLO)
- Hosted By: Rowing Federation of Slovenia
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Wednesday, September 6, 2017 | |||||
101 | E 4+ | Mens E 4+ | 41 |
||
102 | WF 4- | Womens F 4- | 15 |
||
103 | H 2x | Mens H 2x | 57 |
||
104 | WA 1x | Womens A 1x | 55 |
||
105 | C 2- | Mens C 2- | 53 |
||
106 | WD 2x | Womens D 2x | 106 |
||
107 | F 1x | Mens F 1x | 148 |
||
108 | WG-K 2- | Womens G-K 2- | 6 |
||
109 | I-K 8+ | Mens I-K 8+ | 16 |
||
110 | WB 4x | Womens B 4x | 36 |
||
111 | A 1x | Mens A 1x | 116 |
||
112 | WE 8+ | Womens E 8+ | 30 |
||
113 | D 2x | Mens D 2x | 146 |
||
114 | G 4- | Mens G 4- | 34 |
||
115 | WC 4+ | Womens C 4+ | 24 |
||
116 | B 8+ | Mens B 8+ | 26 |
||
Thursday, September 7, 2017 | |||||
201 | WC 8+ | Womens C 8+ | 31 |
||
202 | C 4- | Mens C 4- | 60 |
||
203 | WF 1x | Womens F 1x | 30 |
||
204 | F 2x | Mens F 2x | 130 |
||
205 | WI-K 1x | Womens I-K 1x | 7 |
||
206 | WA 4+ | Womens A 4+ | 14 |
||
207 | I 4x | Mens I 4x | 18 |
||
208 | A 2- | Mens A 2- | 35 |
||
209 | WD 4- | Womens D 4- | 24 |
||
210 | D 1x | Mens D 1x | 193 |
||
211 | WG 4x | Womens G 4x | 20 |
||
212 | G 8+ | Mens G 8+ | 26 |
||
213 | WB 2- | Womens B 2- | 10 |
||
214 | I-K 4+ | Mens I-K 4+ | 16 |
||
215 | B 2x | Mens B 2x | 113 |
||
216 | WE 4x | Womens E 4x | 67 |
||
217 | E 2- | Mens E 2- | 48 |
||
218 | H 1x | Mens H 1x | 74 |
||
219 | WH 2x | Womens H 2x | 13 |
||
220 | C 4x | Mens C 4x | 68 |
||
221 | F 4- | Mens F 4- | 38 |
||
222 | WC 1x | Womens C 1x | 84 |
||
223 | WF 4+ | Womens F 4+ | 16 |
||
224 | A 4- | Mens A 4- | 25 |
||
225 | WA 2x | Womens A 2x | 81 |
||
226 | D 8+ | Mens D 8+ | 47 |
||
227 | WD 4+ | Womens D 4+ | 27 |
||
228 | G 4x | Mens G 4x | 45 |
||
229 | J-K 2x | Mens J-K 2x | 10 |
||
230 | WB 4- | Womens B 4- | 16 |
||
231 | B 4+ | Mens B 4+ | 25 |
||
232 | WE 2- | Womens E 2- | 19 |
||
233 | E 4x | Mens E 4x | 89 |
||
234 | H 2- | Mens H 2- | 12 |
||
235 | WG-K 8+ | Womens G-K 8+ | 12 |
||
Friday, September 8, 2017 | |||||
301 | I 1x | Mens I 1x | 36 |
||
302 | WC 2- | Womens C 2- | 17 |
||
303 | A 2x | Mens A 2x | 103 |
||
A.S.D. Canottieri Dlf Chiusi |
G. cattolico/M. Canestri
|
|
|||
Akademischer Ruderclub Würzburg |
L. Jacobs/M. Woortman
|
|
|||
ASD Canottieri Monate |
S. Mirenda/M. Frontini/
|
|
|||
Associazione Canottieri Sanremo |
A. Bosco/E. Ingenito
|
|
|||
Composite: Bagsværd, Skovshoved Roklub |
J. Skavin/H. Stuven
|
|
|||
Bagsværd Roklub |
E. Heinrichsen/S. Christensen
|
|
|||
Berliner Ruder-Club |
M. Horst/C. Galandi
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
B. Larsen/S. Birkeland
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
M. Hutchings/W. Sardar
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
N. Leppard/M. Baxter
|
|
|||
Composite: Saturnia, TIMAVO |
L. de Pol/P. Signorelli
|
|
|||
C.R.A.B. PORTO ALEGRE |
I. MOCELLIN/V. AIMI
|
|
|||
Cambridge '99 Rowing Club Ltd |
G. Soavi/N. Thorn
|
|
|||
Canottieri Padova |
A. Rampado/G. Gamba
|
|
|||
Canottieri Padova |
E. Bonato/M. Peterle
|
|
|||
Composite: CUS Bari, CCGVG |
G. Monaco/F. Postiglione
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
A. Lefebvre/F. Monastério
|
|
|||
Circolo Canottieri Tirrenia Todaro |
A. Petracci/R. Santoni/
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
A. Pascovitch/E. Griffiths
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
R. Bodra/L. Armando
|
|
|||
Composite: GPA, Regatas Santa Fé |
F. Holderbaum/G. Guillermo Martín Roberto
|
|
|||
Composite: Riachuelo, FME-FPOLIS-FERESC |
E. Pereira Junior/E. Knabben Ribeiro
|
|
|||
Composite: Commercial, Newry Rowing Club |
S. Kearney/C. Moloney
|
|
|||
Copenhagen Rowing Club |
J. Nielsen/B. Vestergaard
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
P. Kristensen/L. Jørgensen
|
|
|||
Dresdner Ruderverein e.V. |
G. Kjulbassanoff/S. Hettwer
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Valeev/A. Kremarenko
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Nikitin/A. Klimovskikh
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Izotov/I. Kechkin
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Pavlov/N. Gordeev
|
|
|||
English Rowing Club |
R. Vorotnikov/V. Ianovskii
|
|
|||
English Rowing Club |
V. Miasnikov/A. Kabailov
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
M. Vogel/T. Blicke
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Byrnes/D. Rowse
|
|
|||
Composite: Grasshopper, SN Neuchâtel |
R. Houttuin/M. Benn
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
C. Hajek/B. Florian
|
|
|||
Hallescher Ruderclub e.V. im USV Halle e.V. |
J. Heise/R. Wermuth
|
|
|||
Hersfelder Ruderverein v. 1977 e.V. |
A. Mand/S. Heyer
|
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, Leicester |
D. Smith/a. chavez
|
|
|||
Hrvatski veslački klub Mornar Split |
A. Lipanović/Ž. Bašić
|
|
|||
Hrvatski veslački klub Mornar Split |
M. Ćatipović/I. Šimundić
|
|
|||
HSBC Rowing Club |
D. Law/P. Lhommet
|
|
|||
Ironbridge Rowing Club |
I. Dadswell/A. james
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
T. Berndsen/A. Kelly
|
|
|||
Composite: Klaipeda Masters, Academija Remigum |
S. Stepukonis/T. Savickis
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
M. Olszewski/L. Sawicki/
|
|
|||
KS Posnania RBW |
M. Czarkowski/R. Luczak
|
|
|||
Lea Rowing Club |
L. Moore/e. hernandez/
|
|
|||
Lemvig Roklub |
P. Jensen/H. Thomsen
|
|
|||
Ludwigshafener Ruderverein von 1878 e.V. |
A. Oschmann/M. Schnitzer
|
|
|||
Composite: Mainzer, Floersheimer RV |
D. Keenan/S. Göbel
|
|
|||
Composite: Majori, Daugava |
J. Alksnis/R. Svarups
|
|
|||
Műegyetemi Evezős Club |
A. Kerekes/L. Horváth
|
|
|||
Composite: MEC, Bajai Spartacus SC |
G. Vámos/N. Henrik
|
|
|||
Neuruppiner Ruderclub e.V. |
T. Spaniel/O. Papenbrock
|
|
|||
Composite: Norwich, Gintarinis irklas |
V. Audinis/S. Valauskas
|
|
|||
Nyborg Roklub |
P. Rasmussen/B. Sørensen
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
G. Heidenreich/S. Schaaf
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
T. Zobjack/S. Fahner
|
|
|||
Composite: Poplar, Medway Towns |
S. Martin/R. Humphrey
|
|
|||
Composite: Potomac, Hammarby Rodd |
A. Haulin/J. Olbrys
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
J. Lehnigk/J. Burow
|
|
|||
Composite: Maritim, Offenbacher Ruderverein 1874 |
J. Ciesko/D. Eichelhard
|
|
|||
Composite: RV De Laak, RV de Amstel |
p. mitas/M. Juch
|
|
|||
Composite: Bern, Uster |
T. Koppelmann/D. Pfister
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
J. TALAMONA/P. CHALUS/
|
|
|||
Ruderclub Allemannia von 1866 |
C. Dyck/R. Gentz
|
|
|||
Composite: RC Möve Grossauheim, C.R. & Z.V. Dudok van Heel |
P. Volaart/D. Thiem
|
|
|||
Composite: RC Thalwil, Uster |
H. Mathias/M. Wälti
|
|
|||
Ruderclub Thalwil |
M. Widmer/E. Holzer
|
|
|||
Rudergemeinschaft Grünau e.V. |
T. Plocke/D. Sewohl
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
L. Seibert/A. Garsuch/
|
|
|||
Composite: RK am Wannsee, Schönebecker SC |
A. Reiche/J. Koch
|
|
|||
Rüdersdorfer RV Kalkberge |
C. Nowak/C. Pache
|
|
|||
Ruderverein Nautilus Klagenfurt 1878 |
T. Kabon/B. Breitegger
|
|
|||
Ruderverein Treviris 1921 e.V. Trier |
C. Kruegger/E. Nollen
|
|
|||
Ruderverein Treviris 1921 e.V. Trier |
m. woitock/A. Schalburg
|
|
|||
Composite: RV Triton Leipzig, Bad Lobenstein |
C. Spitzer/S. Gierspeck
|
|
|||
Ruderverein Wiking Spittal |
M. Schützelhofer/G. Olsacher
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Krenzien/D. Illmann
|
|
|||
Composite: Stansstad, See-Club |
K. Struzina/J. Träger
|
|
|||
Shandon Boat Club |
B. Flynn/N. Alcock
|
|
|||
Sorø Roklub |
C. Molvig/P. Carstens
|
|
|||
Stavanger Roklubb |
S. Wittberg/E. Bratteli
|
|
|||
Strathclyde Park |
J. Morrissey/P. Venables
|
|
|||
Strathclyde Park |
M. Gaddis/I. Wong
|
|
|||
Strathclyde Park |
P. Brennan/J. Anza
|
|
|||
Študentsko veslaško društvo |
D. Knehtl/J. Lorbek
|
|
|||
Stuttgart-Cannstatter Ruderclub |
M. Penkner/J. Maschkiwitz
|
|
|||
STW Szczecin |
D. Michalski/M. Blach
|
|
|||
Türk balıkadamlar spor kulübü |
M. Zeren/S. Kandemir
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Poole |
T. Carter/R. Inett
|
|
|||
Veslački klub - club di canottaggio "ARUPINUM" Rovinj |
I. Božić/D. Karlović
|
|
|||
Veslački klub Biokovo |
M. Antunović/I. Lukić
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
d. sindler/I. Mihaljevic
|
|
|||
Composite: VK Zagreb, VK Argo Izola |
A. Ramadan/I. Božeglav
|
|
|||
Veslaski klub Bled - Rowing Club Bled |
U. Ulcar/V. Galicic
|
|
|||
Veslaski klub Bled - Rowing Club Bled |
Ž. Pirih/J. Zupan/
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
I. Ronchi/R. Ponikvar
|
|
|||
Composite: VK Ljubljanica, SNHS |
k. kévin/S. Janež/
|
|
|||
VK Argo Izola |
M. Štravs/T. Davidović
|
|
|||
Weissenfelser-Ruder-Verein 1884 e.V. |
h. jaenicke/E. Günther
|
|
|||
Zschornewitzer Ruderclub |
M. Surosz/S. Müller/
|
|
|||
304 | WF 4x | Womens F 4x | 40 |
||
305 | D 4+ | Mens D 4+ | 36 |
||
306 | WI-K 2x | Womens I-K 2x | 9 |
||
307 | G 2- | Mens G 2- | 24 |
||
308 | WA 4- | Womens A 4- | 12 |
||
309 | B 4x | Mens B 4x | 54 |
||
310 | WD 8+ | Womens D 8+ | 33 |
||
311 | E 1x | Mens E 1x | 191 |
||
312 | H 4- | Mens H 4- | 16 |
||
313 | WG 2x | Womens G 2x | 22 |
||
314 | C 8+ | Mens C 8+ | 54 |
||
315 | WB 4+ | Womens B 4+ | 17 |
||
316 | F 4x | Mens F 4x | 70 |
||
317 | WE 2x | Womens E 2x | 78 |
||
318 | I-K 2- | Mens I-K 2- | 8 |
||
319 | WH 1x | Womens H 1x | 11 |
||
320 | A 4+ | Mens A 4+ | 17 |
||
321 | D 2- | Mens D 2- | 48 |
||
322 | WC 4x | Womens C 4x | 85 |
||
323 | G 2x | Mens G 2x | 100 |
||
324 | WF 2- | Womens F 2- | 12 |
||
325 | J-K 4x | Mens J-K 4x | 8 |
||
326 | B 4- | Mens B 4- | 43 |
||
327 | WA 8+ | Womens A 8+ | 12 |
||
328 | WD 1x | Womens D 1x | 59 |
||
329 | E 4- | Mens E 4- | 57 |
||
330 | WG-K 4+ | Womens G-K 4+ | 15 |
||
331 | WB 2x | Womens B 2x | 101 |
||
332 | H 4+ | Mens H 4+ | 13 |
||
333 | C 1x | Mens C 1x | 190 |
||
334 | WE 4- | Womens E 4- | 17 |
||
335 | F 8+ | Mens F 8+ | 40 |
||
Saturday, September 9, 2017 | |||||
401 | D 4x | Mens D 4x | 87 |
||
402 | WC 4- | Womens C 4- | 30 |
||
403 | G 4+ | Mens G 4+ | 23 |
||
404 | J 1x | Mens J 1x | 14 |
||
405 | WF 2x | Womens F 2x | 53 |
||
406 | WH-K 4x | Womens H-K 4x | 14 |
||
407 | B 1x | Mens B 1x | 111 |
||
408 | E 8+ | Mens E 8+ | 37 |
||
409 | WA 2- | Womens A 2- | 23 |
||
410 | H 4x | Mens H 4x | 26 |
||
411 | C 2x | Mens C 2x | 158 |
||
412 | WD 2- | Womens D 2- | 14 |
||
413 | F 4+ | Mens F 4+ | 32 |
||
414 | WG 1x | Womens G 1x | 21 |
||
415 | I-K 4- | Mens I-K 4- | 13 |
||
416 | WB 8+ | Womens B 8+ | 16 |
||
417 | A 4x | Mens A 4x | 43 |
||
418 | WE 1x | Womens E 1x | 50 |
||
419 | D 4- | Mens D 4- | 60 |
||
420 | WC 2x | Womens C 2x | 99 |
||
421 | G 1x | Mens G 1x | 113 |
||
422 | WF 8+ | Womens F 8+ | 17 |
||
423 | I 2x | Mens I 2x | 24 |
||
424 | WA 4x | Womens A 4x | 29 |
||
425 | B 2- | Mens B 2- | 41 |
||
426 | E 2x | Mens E 2x | 158 |
||
427 | WD 4x | Womens D 4x | 75 |
||
428 | WG-K 4- | Womens G-K 4- | 7 |
||
429 | H 8+ | Mens H 8+ | 23 |
||
430 | C 4+ | Mens C 4+ | 40 |
||
431 | WB 1x | Womens B 1x | 59 |
||
432 | F 2- | Mens F 2- | 49 |
||
433 | WE 4+ | Womens E 4+ | 25 |
||
434 | K 1x | Mens K 1x | 6 |
||
435 | A 8+ | Mens A 8+ | 21 |
||
Sunday, September 10, 2017 | |||||
501 | Mix D 2x | Mixed D 2x | 90 |
||
502 | Mix G 4x | Mixed G 4x | 19 |
||
503 | Mix B 8+ | Mixed B 8+ | 8 |
||
504 | Mix E 2x | Mixed E 2x | 72 |
||
505 | Mix H-K 4x | Mixed H-K 4x | 15 |
||
506 | Mix C 8+ | Mixed C 8+ | 14 |
||
507 | Mix F 2x | Mixed F 2x | 61 |
||
508 | Mix A 4x | Mixed A 4x | 20 |
||
ASD Canottieri Monate |
A. gjoni/C. Tovaglieri/F. Rogiani/A. Michellon
|
|
|||
Barcelona club de rem |
N. Alcalde/O. Ylla/C. VILA/M. Garcia Oliveros
|
|
|||
Composite: Budapest Evezős Egyesület, OAR |
s. daniel/I. Toth/B. Fekete/L. Eros
|
|
|||
Composite: FRV Freiweg, Offenbacher Ruderverein 1874 |
M. Hiemer/M. Schwab/T. Benner/D. Eichelhard
|
|
|||
Composite: Gloucester Rowing, Leicester, Trentham |
B. Rodford/Z. Cottrill/B. Pickering/N. Ellis
|
|
|||
Composite: Hallesche-Rvg. Böllberg u. Nel, Weißenfelser Ruderverein 1884 |
A. Zimmer/H. Jaenicke/E. Günther/M. Schmidt
|
|
|||
Hersfelder Ruderverein v. 1977 e.V. |
R. Koch/A. Mand/S. Heyer/A. Weiß
|
|
|||
Composite: Ironbridge, stratford |
R. James/I. Dadswell/A. james/V. Brennan
|
|
|||
Composite: De Maas, Skadi, C.R. & Z.V. Dudok van Heel |
M. Mol/P. Volaart/C. de Vries/S. van der Linden
|
|
|||
KS Posnania RBW |
M. Czarkowski/M. Tepper/A. Wenc-Czarkowska/A. Urbanek
|
|
|||
Composite: MRG Baden, Ludwigshafener RV, RV Triton Leipzig |
V. Moster/I. Toewe/M. Schnitzer/S. Gierspeck
|
|
|||
Composite: Norske, Belfast RC |
H. Bergan/C. Otoole/S. Garrett/J. Frimann Koren
|
|
|||
Composite: RHKYC, 1927 Cambridge, Cambridge '99 Rowing Club |
V. Futoryanova/G. Soavi/N. Thorn/A. Bidlake
|
|
|||
Composite: Grünau, Sportclub Magdeburg |
G. Kieffer/S. Schwan/S. Gelleszun/L. Schultz
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, Tartu, RC Möve Grossauheim |
D. Thiem/K. Korgesaar/R. Wagner/E. Ursprung
|
|
|||
Composite: Sorø, Bagsværd, Køge, Roforeningen KVIK |
C. Molvig/C. Kjærulff-Jørgensen/M. Becker/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, GPA, Estrella Blanca, C.R. Almirante Baroso |
D. Bartsch/M. Penna/M. Dalpiaz Payeras/G. Connal
|
|
|||
Composite: Texas Rowing Center, New Orleans |
L. McGee/E. Cornet/H. Huppi/J. Huppi
|
|
|||
Tilburgse Open Roeivereniging |
M. Backx/M. Breedveld/J. Jansen/D. te Kiefte
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
R. Ponikvar/A. Ponikvar/I. Ronchi/K. Ronchi
|
|
|||
509 | Mix D 8+ | Mixed D 8+ | 22 |
||
510 | Mix G 2x | Mixed G 2x | 26 |
||
511 | Mix B 4x | Mixed B 4x | 14 |
||
512 | Mix E 8+ | Mixed E 8+ | 17 |
||
513 | Mix H-K 2x | Mixed H-K 2x | 20 |
||
514 | Mix C 4x | Mixed C 4x | 32 |
||
515 | Mix F 8+ | Mixed F 8+ | 13 |
||
516 | Mix A 2x | Mixed A 2x | 32 |
||
517 | Mix D 4x | Mixed D 4x | 43 |
||
518 | Mix G 8+ | Mixed G 8+ | 7 |
||
519 | Mix B 2x | Mixed B 2x | 43 |
||
Akademiska Roddföreningen |
M. Forkel/H. Rehle
|
|
|||
Barcelona club de rem |
C. VILA/M. Vila
|
|
|||
Canottieri Padova |
G. Gamba/F. Siviero
|
|
|||
Canottieri Padova |
A. Rampado/V. Menegazzi
|
|
|||
Canottieri Padova |
P. Dus/M. Bacco
|
|
|||
Composite: GPA, Estrella Blanca |
D. Bartsch/M. Penna
|
|
|||
Composite: Fluvial Vilacondense, Club d'aviron Annecy le vieux |
E. Dyskiewicz/L. Fernandes
|
|
|||
Composite: Danubius, Milestone Rowing Club |
G. Vanczák/G. Rockenbauer
|
|
|||
Duna Sport Klub |
P. Tompos/T. Tomposné Hakkel
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
D. Muse/K. Forster
|
|
|||
English Rowing Club |
V. Miasnikov/M. Korobova
|
|
|||
Composite: Frankfurter RV, Offenbacher Ruderverein 1874 |
D. Eichelhard/T. Möbius
|
|
|||
Henley Rowing Club |
F. Walsh/A. Jacob
|
|
|||
Henley Rowing Club |
D. Mason/A. Harsant
|
|
|||
Ironbridge Rowing Club |
A. james/R. James
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
S. Clemens/S. Buchheister
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
J. Malecky/P. Hájková
|
|
|||
KS Posnania RBW |
R. Luczak/A. Oginska
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
P. Thomas/M. Stewart-Woods
|
|
|||
Nyborg Roklub |
C. Buchwaldt/B. Sørensen
|
|
|||
Composite: Olympic Peninsula, WRC Lia |
C. Stuby/S. Halberg
|
|
|||
Power House Rowing Club |
N. Andreou/R. Lloyd
|
|
|||
Reial Club Maritim de Barcelona |
J. Marieges/E. Vallbona
|
|
|||
Composite: Roforeningen KVIK, VK Val |
S. Lauritzen/I. Boraska
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
P. CHALUS/P. CARRONDA/
|
|
|||
Composite: Tartu, Pärnu |
I. Salk/S. Saarsalu
|
|
|||
Composite: Sorø, Køge |
A. Gravad/C. Molvig
|
|
|||
Tiberias Rowing Club |
R. Yehuda/L. Hatskin
|
|
|||
Tilburgse Open Roeivereniging |
M. Backx/M. Breedveld
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Poole |
R. Inett/E. Cope
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
M. Vekić/L. Bermanec/
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
L. Biondic/m. radocaj
|
|
|||
Composite: HAVK Mladost, Neretvanski Gusar |
N. Sustic/M. DELIJA
|
|
|||
Composite: HAVK Mladost, Jadran Zadar |
I. Karacic/D. Bajlo/
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
M. Zlak/G. Gunde
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
t. kocjancic/a. fatur
|
|
|||
VK Slnava Piešťany |
E. Drlicka/A. Piknova
|
|
|||
Composite: Western Reserve, Maritim |
L. Neville/P. Graham
|
|
|||
Wiener Ruder Club Pirat |
J. Pilz/V. Menschik
|
|
|||
Wiener Ruderclub Donaubund |
G. Görig/M. Milodanovic
|
|
|||
X-Press Boat Club |
C. Raisen/A. Martin
|
|
|||
Yare Boat Club |
L. Green/A. Green
|
|
|||
York City Rowing Club |
M. Rezacova/P. Baron
|
|
|||
520 | Mix E 4x | Mixed E 4x | 30 |
||
521 | Mix H-K 8+ | Mixed H-K 8+ | 9 |
||
522 | Mix C 2x | Mixed C 2x | 74 |
||
523 | Mix F 4x | Mixed F 4x | 26 |
||
524 | Mix A 8+ | Mixed A 8+ | 6 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change