FISA World Rowing Masters Regatta
- Sep 6, 2017 To Sep 10, 2017
- sprint
- Lake Bled
- Bled, Slovenia (SLO)
- Hosted By: Rowing Federation of Slovenia
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Wednesday, September 6, 2017 | |||||
101 | E 4+ | Mens E 4+ | 41 |
||
102 | WF 4- | Womens F 4- | 15 |
||
103 | H 2x | Mens H 2x | 57 |
||
Composite: Aberdeen, Glasgow |
J. Steel/p. craig
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
I. Andrews/S. Denley-Hill
|
|
|||
Composite: Berlin, Jarun |
R. Grzunov/V. Tatic
|
|
|||
Boat-Dankaigo |
I. Moriwaki/T. Taniuchi
|
|
|||
Botafogo de Futebol e Regatas |
R. Nabais/E. Kalckmann de Aragão
|
|
|||
Composite: Cambridge, Christiania RK |
S. Randsborg/H. Hamilton
|
|
|||
Composite: Carlow, Langonnais |
A. Heyne/A. Dooley
|
|
|||
Christiania Roklub |
T. Lysdahl/J. Ronne
|
|
|||
Christiania Roklub |
G. Dürbeck/J. Olsen
|
|
|||
Christiania Roklub |
A. Værang/M. Flood
|
|
|||
Christiania Roklub |
T. Rekkedal/T. Lindemann
|
|
|||
Christiania Roklub |
O. Nygaard/J. Bengtson
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
G. De La Puente/R. Valega
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
F. Duin/F. Wittkampf/
|
|
|||
Composite: Crefeld, Lauffener RC |
W. Roesch/W. Busch
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
G. Stanley/A. Langmaid
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
a. pyne/a. Prowse
|
|
|||
Drammen Roklubb |
H. Rasmussen/S. Hoff
|
|
|||
Composite: Dusseldorfer RV, Swan River |
E. Mirow/A. Nicoll
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
G. Moll/U. Johannsen
|
|
|||
Composite: Essendon, Riga |
J. Haag/V. Priediens
|
|
|||
Fana Roklubb |
J. Schjelderup/G. Foss
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Munkebo Sejl- og Roklub |
G. Frank/K. Boergesen
|
|
|||
Composite: Fredericia, Holstebro |
O. Roemer/O. Thomsen
|
|
|||
Fredericia Roklub |
H. Mortensen/A. Pedersen
|
|
|||
Ganz Villamossagi Evezos Klub |
R. Geza/M. Jarmy
|
|
|||
Composite: Hürther, WSV Godesberg |
A. Bartsch/A. Smieszny
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
I. Borkowski/J. Dabrowski
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
M. Sojka/V. Šnajdr
|
|
|||
Kolding Roklub |
m. pedersen/j. secher
|
|
|||
Kungälvs Roddklubb |
G. Svensson/B. Ottosson
|
|
|||
Lauffener Ruderclub Neckar eV 1931 |
P. Friebe/H. Kallenberg/
|
|
|||
Composite: Marin, Berkeley |
D. Bort/L. Carter
|
|
|||
Murdoch University Rowing Club |
K. Price/E. Poon
|
|
|||
Composite: Nouseikai, Dankaigo |
N. Shibata/M. Orii
|
|
|||
Occoquan International |
J. Van Blom/C. Hamlin
|
|
|||
Occoquan International |
R. Borggaard/C. Pieper
|
|
|||
Odder Roklub |
p. amby/T. Staal
|
|
|||
Odense Roklub |
B. Nielsen/J. Wennerstrom
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
K. Ebert/H. Becker
|
|
|||
Composite: Polytechniker RC Zurich, RG Wetzlar |
D. Steiner/E. Ruehl
|
|
|||
Composite: Riga, Academija Remigum |
K. Nutautas/K. Kalnberzs
|
|
|||
Composite: Rio Salado, Mala Flotilia |
A. Dolotov/B. Sukhoruchenko
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
H. Stefels/H. Helle/
|
|
|||
Composite: Favorite, Wiking |
G. Schlingbäumer/U. Kühne/
|
|
|||
Ruderclub Greifensee |
P. De Boer/T. Kroner
|
|
|||
Composite: Kasseler RG, Basler RC |
M. Fahlbusch/K. Salzmann
|
|
|||
RV Normannen Klosterneuburg |
P. Gerold/S. Willibald
|
|
|||
San Diego Rowing Club |
R. Orsi/f. hanek
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC |
D. Schley/B. Pasternak
|
|
|||
SK Pärnu |
J. Junninen/A. Männiku
|
|
|||
Composite: Three Castles, Offaly |
F. Durkin/J. O'Keefe
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Minerva Bath |
A. Cooke/T. Lincoln
|
|
|||
Composite: Upper Thames, St. Andrew BC |
W. Scott/J. Munro
|
|
|||
Composite: VK Slavia Praha, Nagambie |
M. Walter/j. svoboda
|
|
|||
Composite: Wallingford, Quintin |
C. Parry/T. Bishop
|
|
|||
York City Rowing Club |
R. Snelson/C. Jones
|
|
|||
104 | WA 1x | Womens A 1x | 55 |
||
105 | C 2- | Mens C 2- | 53 |
||
106 | WD 2x | Womens D 2x | 106 |
||
Aalesunds Roklub |
I. Berset/S. Devold
|
|
|||
Aberdeen Boat Club |
L. Kelly/C. Wallace
|
|
|||
Composite: Aberdeen, Sandy Bay |
K. Clifford/L. Boyle
|
|
|||
Anchorage Rowing Association |
S. Powers/R. Bear
|
|
|||
Anchorage Rowing Association |
L. Mendola/M. Hall
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
U. Tanner/J. Evans
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
S. Saunders/L. Goldsmith
|
|
|||
Composite: Sevrier, cliub |
v. tyrand/E. Morin
|
|
|||
aviron mèzois |
C. Le Quellec/C. Goby
|
|
|||
Composite: Bewdley, Bridgnorth RC |
C. Champion/J. Grove
|
|
|||
Composite: Cambridge, New Haven |
M. Zezza/A. Boucher
|
|
|||
Composite: Canottieri Varese, Gavirate |
R. Scaltritti/A. Cassani
|
|
|||
Composite: Cantabrigian, Putney Town |
S. Pictor/C. Auty-Jacklin
|
|
|||
Český veslařský klub v Brně |
D. Grexova/R. Slezakova
|
|
|||
Christiania Roklub |
M. Hertzum Aunaas/k. elvestad
|
|
|||
Christiania Roklub |
C. Höffgen/E. Zouganeli
|
|
|||
Christiania Roklub |
A. Brox/A. Barsch
|
|
|||
Composite: Olímpic Barcelona, uddevalla roddklubb |
l. ivarsson/C. Delgado Dantonio
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
A. Dekker/L. Klausen
|
|
|||
Composite: Dallas, Minneapolis Rowing Club |
G. Tomaseski/K. Miller
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Fredensborg |
K. Bodelund/U. Poulsen
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, Exeter |
C. Gordon/J. Wood
|
|
|||
De Helling |
A. Blokland/F. van Beek
|
|
|||
Derwent Rowing Club |
E. Quinton/G. Lockhart
|
|
|||
Composite: Dresdner Ruderverein, Pirnaer RV |
K. Geffers/S. Wittig
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
J. Patrickson/C. Woodward
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
G. Moore/K. Forster
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Klok/G. Kremeier
|
|
|||
Composite: FRCW Berlin, Ruder-Riege TiB |
B. Ochla/M. Lampe
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Furesø |
J. Hagan/B. Cervin
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
A. Joergensen/S. Poulin
|
|
|||
Ginnastica Triestina |
M. Fichtner/V. Mosetti
|
|
|||
Gorge Narrows Rowing Club |
C. CATTELL/L. Hill
|
|
|||
Greenwich Crew |
L. Choate/s. Caffrey
|
|
|||
Greenwich Crew |
D. Herman/k. atterbury
|
|
|||
Greenwich Crew |
J. Brocki/L. Stirton Aust
|
|
|||
Composite: Grosvenor, Lauffener RC |
M. Gutwillinger/P. Ocenaskova
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
P. Rasmussen/A. Thomsen
|
|
|||
Composite: Jenaer Kanu- und RV, Rudern Radebeul |
A. Wagner/B. Krause
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
S. Buchheister/M. van der Beck
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
U. Tetiana/O. Klokova
|
|
|||
Klaipeda Masters RC Danges yriai |
V. Stackute-Satiene/V. Rimkiene
|
|
|||
Composite: AZS-AWF Warszawa, Posnania |
R. Czerniawska/U. Fuhrmann
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
A. Herinkova/P. Miřatska
|
|
|||
KS Posnania RBW |
L. Szczepaniak/G. Kanoniczak/
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
Z. Bácskai/É. Csányi
|
|
|||
Composite: Køge, Roforeningen KVIK |
M. Becker/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Lincoln, Nottingham |
l. ford/J. Canton
|
|
|||
Lyngby Dameroklub |
E. Sørensen/B. Leitner
|
|
|||
Lyngby Dameroklub |
M. Hansen/H. Brusch
|
|
|||
Masters Coaching, LLC |
E. Shanower/M. Tolson
|
|
|||
Mortlake Anglian & Alpha Boat Club |
C. Bell-Syer/K. Rolfsman
|
|
|||
Mortlake Anglian & Alpha Boat Club |
A. Jenkinson/N. Dale
|
|
|||
Mosman Rowing Club |
J. Wilson/J. Tribe
|
|
|||
Composite: Mühlheimer RV, Wiking Leipzig |
A. Loeffler/P. Schadock
|
|
|||
Münchener Ruder- und Segelverein 'Bayern' von 1910 e.V. |
P. Roehrbein/C. Haßmann
|
|
|||
Münchener Ruder- und Segelverein 'Bayern' von 1910 e.V. |
C. Von Oerthel/K. Walthes
|
|
|||
Neste Rowing Club |
P. Hänninen/N. Lehtelae
|
|
|||
Perth Rowing Club |
D. Arnold/M. Pike
|
|
|||
Peterborough City Rowing Club |
J. Heath/A. Carter
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
E. Müller/A. Machoy
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
C. Wartenberg-Zschuppe/K. Beiersdorf
|
|
|||
REGION GRAND EST |
c. gastaud/k. rittner
|
|
|||
RIC Amsterdam |
M. Klink/J. Stockmann
|
|
|||
Roei-en Zeilvereniging de Amstel |
A. Russell/E. Hermans
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
J. Korevaar/E. Pluim-van der Velden/
|
|
|||
Composite: Furesø, Lyngby Dameroklub |
M. Møller/I. Koch
|
|
|||
Composite: Royal Air Force, Newark |
L. Elkington/D. zalas
|
|
|||
ruder club graz |
M. Helbig/U. Märzendorfer
|
|
|||
Composite: RC Aschaffenburg, R.G.Hansa Hamburg |
C. Bösinger/B. Huhn
|
|
|||
Ruderclub Greifensee |
K. Schiess/C. Probst
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
L. Leue/A. Sturm
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
S. Assmann/K. Hirning
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
A. Schön/I. Paddags
|
|
|||
Composite: RC Reuss Luzern, WSV Waldshut |
F. Schoenborn Polli/A. Zantop
|
|
|||
Siegburger Ruder Verein |
E. Stöcker/A. Hoffmann
|
|
|||
Composite: Pärnu, RSU RRC |
V. Galanska/T. Jaanson
|
|
|||
SMARK |
M. Laaksonen/E. Jokinen
|
|
|||
Composite: SC Audax, Gavirate |
S. Michelutti-Regli/D. Gubbi
|
|
|||
Composite: Sollerö IF rodd, Öresjö |
A. Birkeholm/C. Wilgotson
|
|
|||
Station L Rowing Club |
J. Schaffer/L. Wylder
|
|
|||
Composite: Station L, Rocky Mountain |
P. Luong/E. Hamann
|
|
|||
Composite: Station L, Portland BC |
K. Clifton/S. Wood
|
|
|||
Composite: StRCl, RV Ellida |
A. Kazmer/R. Zechmeister
|
|
|||
Strathclyde Park |
E. Davidson/D. Gaddis
|
|
|||
Strela |
O. Dilimbetova/O. Petrova
|
|
|||
Sudbury Rowing Club |
T. Moriarty/T. Muir
|
|
|||
Sudbury Rowing Club |
R. Hogsbjerg/S. Stirling
|
|
|||
SV Energie Berlin Abt. Rudern |
S. Winkler/G. Funke
|
|
|||
Trentham Boat Club |
S. Satchithananada/J. Hallam
|
|
|||
Tribesmen |
m. connolly/e. curtis
|
|
|||
Tribesmen |
M. Browne/j. fitzpatrick
|
|
|||
Twickenham Rowing Club |
C. Jones/E. Fadlon
|
|
|||
University Barge Club |
D. Eringis/K. Cook
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Mortlake |
L. Kallal/J. Skipper
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
L. Wymer/H. Mangan
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Strathclyde Park |
Â. Ord/S. Pollok-Morris
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
L. Eglington Uhlenbruck/L. Rouse
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
Z. Sieberova/M. Zeithamlová
|
|
|||
Veslařský klub Hodonín |
J. Myslikova/S. Michnová
|
|
|||
Composite: VK Perun Ostrava, Vero Beach Rowing |
V. Fišerová/L. Merk-Gould
|
|
|||
Veslařský klub Slavia Praha |
J. Masatova/H. Drdakova
|
|
|||
Composite: VIMK Zalgiris, NAVIS |
N. Graziene/N. Savickyte
|
|
|||
Composite: WSV Bürgel, Nordschleswigscher Ruder-V. |
B. Hirschauer/M. Damm
|
|
|||
Composite: WSV Meppen, Lingener Rudergesellschaft |
R. Wolken/J. Schäfer
|
|
|||
Wemmer Pan Rowing Club |
T. Cooper/W. Hutton
|
|
|||
107 | F 1x | Mens F 1x | 148 |
||
108 | WG-K 2- | Womens G-K 2- | 6 |
||
109 | I-K 8+ | Mens I-K 8+ | 16 |
||
110 | WB 4x | Womens B 4x | 36 |
||
111 | A 1x | Mens A 1x | 116 |
||
112 | WE 8+ | Womens E 8+ | 30 |
||
113 | D 2x | Mens D 2x | 146 |
||
114 | G 4- | Mens G 4- | 34 |
||
115 | WC 4+ | Womens C 4+ | 24 |
||
116 | B 8+ | Mens B 8+ | 26 |
||
Thursday, September 7, 2017 | |||||
201 | WC 8+ | Womens C 8+ | 31 |
||
202 | C 4- | Mens C 4- | 60 |
||
203 | WF 1x | Womens F 1x | 30 |
||
204 | F 2x | Mens F 2x | 130 |
||
205 | WI-K 1x | Womens I-K 1x | 7 |
||
206 | WA 4+ | Womens A 4+ | 14 |
||
207 | I 4x | Mens I 4x | 18 |
||
208 | A 2- | Mens A 2- | 35 |
||
209 | WD 4- | Womens D 4- | 24 |
||
210 | D 1x | Mens D 1x | 193 |
||
211 | WG 4x | Womens G 4x | 20 |
||
212 | G 8+ | Mens G 8+ | 26 |
||
213 | WB 2- | Womens B 2- | 10 |
||
Composite: Barnes Bridge, HSBC RC |
S. Powell/E. Hichens
|
|
|||
Daugava |
D. Vītola/K. Mužica
|
|
|||
Hammarby IF Roddförening |
I. Andersson/A. Fiene
|
|
|||
Composite: De Hoop, Waikato |
J. Scheffer/J. Horst
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
P. Hájková/z. Valsova
|
|
|||
Loughborough Boat Club |
E. Gummery/Z. Poyner
|
|
|||
Strathclyde Park |
P. Hubens/H. Gaddis
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, GPA |
G. Connal/M. Penna
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Star |
M. Taylor/N. Ashcroft
|
|
|||
Weybridge Rowing Club |
C. Fergusson/E. Ferlez
|
|
|||
214 | I-K 4+ | Mens I-K 4+ | 16 |
||
Composite: Alan Mitchell, York City |
U. Voshege/T. Chapman/E. Wirtz/J. Nairn/R. Inglis (Cox)
|
|
|||
Composite: Ancient Mariners, Midnight Sun, Casitas Rowing, Colorado Rowing, Ukraine R.C. |
D. Tanhauser/H. Wurster/T. Demers/A. Wright/A. Brushnevska (Cox)
|
|
|||
Composite: Avalon, Christiania RK, North Shore, Friesen, Krakow |
T. Ahlsand/R. Keable/H. Schmidt/Z. Adamik/S. O'Connor (Cox)
|
|
|||
Composite: Avalon, Casitas Rowing, York City, Royal Chester |
R. Snelson/C. Jones/J. Davies/D. Harralson/K. Downey (Cox)
|
|
|||
Composite: Barwon, Essendon, Riga, Richmond, Mersey |
R. Dennis/M. Tippett/J. Haag/V. Priediens/B. du Vallon (Cox)
|
|
|||
Composite: Capital, Ancient Mariners, Chester River, Midnight Sun, RC Nassovia Höchst |
P. Antony-Spies/R. MacTurk/J. Hurd/S. Elsberg/A. Wright (Cox)
|
|
|||
Composite: Detroit Boat Club Crew, MOS-2, Nagambie, Bendigo, RV Waltrop |
M. Walter/R. Jones/D. Nihill/A. Pogorzelski/D. Amon (Cox)
|
|
|||
Composite: Frg Germania, FRG Sachsenhausen, RV Hellas Offenbach, Mainzer |
P. Schmidt/H. Clasen/G. Scharlemann/T. Hallstein/E. Kilthau (Cox)
|
|
|||
Composite: KVM 1881 Melník, VK Olomouc, VK Hodonín, SVK Breclav |
M. Hatala/K. Vanek/J. Urban/V. Šnajdr/P. Herzan (Cox)
|
|
|||
Lea Rowing Club |
R. Anderson/M. Ashcroft/R. Vigus/A. Scuby/B. Boyd (Cox)
|
|
|||
Composite: Occoquan International, Palm Beach |
D. Findlay/M. McGuirk/D. Spencer/r. brayton/G. Goldring (Cox)
|
|
|||
Composite: Favorite, Akad. RV Leipzig e. V., RHTC Rheine |
R. Meyer/K. Gassner/H. Schwarz/K. Funke/H. Geisler (Cox)
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, WSV Meppen, Siegburger, Koblenz, Mainzer |
U. Hild/H. Paelzer/A. Daniel/W. Sprengler/I. Otten (Cox)
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Minerva Bath, Llandaff, Ardingly |
K. Riekemann/A. Cooke/T. Lincoln/S. Denley-Hill/M. Yee (Cox)
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Thames, Nottingham, Pengwern, N&URC |
P. Ward/F. Coll/W. Payne/M. Collier/H. Smalman-Smith (Cox)
|
|
|||
Composite: WK Masters, Banks, Leichhardt, North Shore |
J. James/D. Wilson/P. Anderson/T. Bannai/J. Marks (Cox)
|
|
|||
215 | B 2x | Mens B 2x | 113 |
||
Akademischer Ruderclub Würzburg |
L. Jacobs/M. Woortman
|
|
|||
Composite: Ardingly, MIRC |
B. Humphris/A. dombrowe
|
|
|||
Arkote Arraun Taldea |
D. Viñas Rocillo/M. Bengoechea
|
|
|||
ASD Canottieri Monate |
L. Marchiori/A. gjoni/
|
|
|||
Associazione Canottieri Sanremo |
E. Ingenito/A. Bosco
|
|
|||
Composite: Atlanta, Galway |
J. Breen/W. Cloherty
|
|
|||
Berliner Ruder-Club |
M. Horst/C. Galandi
|
|
|||
Bridgnorth Rowing Club |
P. Wallis/D. Breakwell
|
|
|||
Composite: Broadland, Yare |
E. Lawrence/A. Green
|
|
|||
C.R.A.B. PORTO ALEGRE |
I. MOCELLIN/V. AIMI
|
|
|||
Composite: C Bardolino, Canottieri Garda Salò |
D. Pavan/A. Anzaldi
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
A. Lefebvre/E. Grosclaude
|
|
|||
Composite: CVK Brno, USK Pardubice |
S. Roosendaal/T. Macas
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
J. Casellas/j. Arteman/
|
|
|||
Composite: San Fernando, Regatas Rosario |
M. Morales/A. Gasparrini
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
R. Bodra/L. Armando/
|
|
|||
Composite: GPA, C.R. Almirante Baroso |
M. Dalpiaz Payeras/F. Holderbaum
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
L. Meirelles/J. Gonçalves
|
|
|||
Copenhagen Rowing Club |
J. Nielsen/B. Vestergaard
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
P. Kristensen/L. Jørgensen
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, The Blues |
A. peake/J. Hinrich
|
|
|||
Duna Sport Klub |
C. Dénes/P. Tompos
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Valeev/A. Kremarenko
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Nikitin/A. Klimovskikh
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/M. Izotov
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Pavlov/V. Meykalish
|
|
|||
Composite: Erster Kieler RC, ARV Hanseat |
I. Schulz/C. Rieman
|
|
|||
Escuela de Remo Paraguayo Aleman |
R. Yanho/P. Seitz/
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Byrnes/D. Rowse
|
|
|||
Composite: Frankfurter RG Oberrad, Limburger CfW |
S. Heyde/N. Seiffert
|
|
|||
Composite: Grasshopper, SN Neuchâtel |
R. Houttuin/M. Benn
|
|
|||
Grundfos Team Ukraine |
K. Karpenko/O. Serdiuk
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
C. Hajek/C. Küttner
|
|
|||
Henley Rowing Club |
A. Harsant/D. Mikoska
|
|
|||
Hersfelder Ruderverein v. 1977 e.V. |
A. Mand/S. Heyer
|
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, Riverway |
a. chavez/C. Johansson
|
|
|||
Hrvatski veslački klub Mornar Split |
D. Tadić/I. Trumbić
|
|
|||
HSBC Rowing Club |
D. Law/P. Lhommet
|
|
|||
Jönköpings Roddsällskap |
J. Wretling/D. Sosa
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
J. Sernee/P. Oppenraaij
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
K. Hooft/T. Berndsen
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
Y. Dyukov/O. Lykov
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
R. Borys/K. Fabrykiewicz
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
J. Malecky/J. Krejza
|
|
|||
Klub veslování Kondor Brandýs nad Labem |
T. Vrtiska/J. Bejbl
|
|
|||
KS Posnania RBW |
G. Bednarek/G. Otocki
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
B. Preil/P. Götz
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
B. Fodor/Z. Samarjai/
|
|
|||
Leicester Rowing Club |
G. Clark/B. Pickering
|
|
|||
Lemvig Roklub |
P. Jensen/H. Thomsen
|
|
|||
Composite: RV Ister Linz, OEA-NAB |
I. Melachroinakis/A. Gitsas
|
|
|||
Composite: Mainzer, Floersheimer RV |
D. Keenan/S. Göbel
|
|
|||
Composite: Majori, Daugava |
J. Alksnis/R. Svarups
|
|
|||
Mölndals Roddklubb |
M. Thompson/J. Nilsson
|
|
|||
Composite: MEC, Danubius |
G. Vámos/G. Vanczák
|
|
|||
Münchener Ruder- und Segelverein 'Bayern' von 1910 e.V. |
C. Salmen/S. Keßel
|
|
|||
Mykolayiv Oblast Boat Racing Federation |
D. Prokopenko/E. Burykh
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
T. Zobjack/S. Fahner
|
|
|||
Composite: Poplar, Medway Towns |
S. Martin/R. Humphrey
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
J. Lehnigk/J. Burow
|
|
|||
RC CSK-NAVY MOSCOW |
O. Novoseltsev/S. Sushkov
|
|
|||
RIC Amsterdam |
R. van der Steen/A. van der Zee
|
|
|||
Composite: RV De Laak, RV de Amstel |
p. mitas/M. Juch
|
|
|||
Composite: Bern, RC Thalwil |
T. Koppelmann/S. Freiburghaus
|
|
|||
Rowing Club Chernomorets |
S. Harcenco/S. Ivanov
|
|
|||
Ruderclub Alt-Werder Magdeburg 1887 e.V. |
M. Bahrs/F. Perlitz
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
L. Beilfuss/J. Beilfuss
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Tibursky/S. Norkeit
|
|
|||
Ruderclub Protesia Hamburg |
H. Ohltmann/J. Zamow/
|
|
|||
Ruderclub Uster |
H. Mathias/D. Pfister
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
L. Seibert/A. Garsuch/
|
|
|||
Composite: RK am Wannsee, Hallescher Ruderclub |
A. Reiche/J. Heise
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, MRG Baden |
S. Markus/K. Hettler
|
|
|||
Composite: RV Triton Leipzig, Bad Lobenstein |
C. Spitzer/S. Gierspeck
|
|
|||
Ruderverein Wiking Spittal |
M. Schützelhofer/M. Moser
|
|
|||
SC Magdeburg |
S. Schwan/L. Schultz
|
|
|||
Schönebecker Sportclub e.V. |
J. Koch/K. Reichelt
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
T. Schulz/K. Luebbert
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Krenzien/D. Illmann
|
|
|||
Composite: Stansstad, See-Club |
K. Struzina/J. Träger
|
|
|||
Shandon Boat Club |
B. Flynn/N. Alcock
|
|
|||
Shiplake Vikings Rowing Club |
j. Masterman/B. Gascoine
|
|
|||
Società Nautica G.Pullino ASD |
A. Stadari/G. Priore
|
|
|||
Sorø Roklub |
C. Molvig/P. Carstens
|
|
|||
St. Andrew Boat Club |
R. Wilson/T. Duke
|
|
|||
Strathclyde Park |
J. Morrissey/P. Venables
|
|
|||
Strathclyde Park |
P. Brennan/A. Francis
|
|
|||
Študentsko veslaško društvo |
I. Nipič/Ž. Voršič
|
|
|||
Stuttgart-Cannstatter Ruderclub |
M. Penkner/J. Maschkiwitz
|
|
|||
STW Szczecin |
D. Michalski/M. Blach
|
|
|||
SVK Bratislava |
M. Novak/P. Roth
|
|
|||
Tel-Aviv Rowing Club |
D. Hallel/A. Broide
|
|
|||
Composite: Tel-Aviv R.C., HVK Mornar |
D. Rutenberg/A. Mahmutović
|
|
|||
Composite: Thames, Wiking Berlin |
T. Andreesen/D. Lawitzke
|
|
|||
Composite: Thames, GPA |
m. ewing/E. Roehe
|
|
|||
The OAR |
I. Cleemput/Y. Royackers
|
|
|||
Composite: Tiberias, uddevalla roddklubb |
p. andersson/E. Ledvich
|
|
|||
Tilburgse Open Roeivereniging |
J. Jansen/M. Breedveld
|
|
|||
Toowong Rowing Club |
P. Schryver/C. Hall/
|
|
|||
Vänersborgs RK |
T. Boström/M. Werner
|
|
|||
Vänersborgs RK |
J. Swahn/J. Lindberg
|
|
|||
Veslački klub - club di canottaggio "ARUPINUM" Rovinj |
I. Božić/D. Karlović
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
a. kostelic/k. culo
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
I. Mihaljevic/I. Pavlinic
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
P. Brodjanac/N. Zubac
|
|
|||
Veslařský klub Hodonín |
R. Skodik/A. Pribil
|
|
|||
Veslařský klub Olomouc |
M. Polasek/K. Nevrela
|
|
|||
Veslařský klub Vajgar Jindřichův Hradec |
P. Mátl/T. Drnek
|
|
|||
VK Val |
I. Boraska/A. Babić
|
|
|||
Wiener Ruder Club Pirat |
F. Meister/C. Danninger
|
|
|||
Composite: WRC Donaubund, VK Zagreb |
M. Milodanovic/A. Ramadan
|
|
|||
Wiener Ruderclub Lia |
M. Schreiner/P. Brandstetter
|
|
|||
Zschornewitzer Ruderclub |
M. Surosz/S. Müller/
|
|
|||
216 | WE 4x | Womens E 4x | 67 |
||
217 | E 2- | Mens E 2- | 48 |
||
218 | H 1x | Mens H 1x | 74 |
||
219 | WH 2x | Womens H 2x | 13 |
||
220 | C 4x | Mens C 4x | 68 |
||
221 | F 4- | Mens F 4- | 38 |
||
222 | WC 1x | Womens C 1x | 84 |
||
223 | WF 4+ | Womens F 4+ | 16 |
||
224 | A 4- | Mens A 4- | 25 |
||
225 | WA 2x | Womens A 2x | 81 |
||
226 | D 8+ | Mens D 8+ | 47 |
||
227 | WD 4+ | Womens D 4+ | 27 |
||
228 | G 4x | Mens G 4x | 45 |
||
229 | J-K 2x | Mens J-K 2x | 10 |
||
230 | WB 4- | Womens B 4- | 16 |
||
231 | B 4+ | Mens B 4+ | 25 |
||
232 | WE 2- | Womens E 2- | 19 |
||
233 | E 4x | Mens E 4x | 89 |
||
234 | H 2- | Mens H 2- | 12 |
||
Composite: Akad. RV Leipzig e. V., Ruderriege Humboldt Uni |
M. Horn/J. Kühnhardt
|
|
|||
Armeets Master Sofia |
G. Georgiev/R. Koev
|
|
|||
Composite: Csepel Evezős, Waatz Masters |
G. Noe/L. Lucsánszky
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
M. Sojka/J. Vondrouš
|
|
|||
Minerva Bath Rowing Club |
K. Riekemann/A. Cooke
|
|
|||
Occoquan International |
R. Borggaard/C. Pieper
|
|
|||
Occoquan International |
J. Van Blom/C. Hamlin
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
H. Stefels/B. van de Graaf/
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
B. Luttikhuizen/H. Helle/
|
|
|||
Composite: St.Petersburg, Dinamo-Kamaz-Tatarstan |
S. Mineev/A. Plyushkin
|
|
|||
Composite: Upper Thames, St. Andrew BC |
W. Scott/J. Munro
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
J. Robb/F. Coll
|
|
|||
235 | WG-K 8+ | Womens G-K 8+ | 12 |
||
Friday, September 8, 2017 | |||||
301 | I 1x | Mens I 1x | 36 |
||
Bendigo Rowing Club |
D. Nihill
|
|
|||
British Transport Commission Rowing Club |
J. Purkess
|
|
|||
Cambridge Boat Club |
C. Zezza
|
|
|||
Canottieri Barion |
C. De Palma
|
|
|||
Christiania Roklub |
P. Narvestad
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
G. De La Puente
|
|
|||
Colorado Rowing |
H. Wurster
|
|
|||
Crefelder RC |
W. Busch
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
G. Stanley
|
|
|||
Dusseldorfer Ruderverein |
E. Mirow
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
W. Rawson
|
|
|||
Fana Roklubb |
R. Olsen
|
|
|||
Fredericia Roklub |
O. Thomsen
|
|
|||
Gloucester Rowing Club |
W. Sayer
|
|
|||
Kasteler Ruder-undKanugesellschaft1880 e.V. |
k. Opitz/
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
I. Borkowski
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
V. Šnajdr
|
|
|||
Magyar Testgyakorlók Köre |
J. Miklos
|
|
|||
Mainzer Ruder Gesellschaft |
A. Daniel
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
N. Matsuno
|
|
|||
Münchener Ruder- und Segelverein 'Bayern' von 1910 e.V. |
W. Frisch
|
|
|||
Noank Rowing Club, Inc. |
P. Fuery
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
K. Ebert
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
K. Nagel
|
|
|||
Ruder-Club Nassovia Höchst |
P. Antony-Spies
|
|
|||
Ruderclub Roßleben e.V. |
K. Träger
|
|
|||
Rudergesellschaft Heidelberg 1898 e.V. |
S. Lang/
|
|
|||
RV Normannen Klosterneuburg |
S. Willibald
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC |
J. Everett
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC |
B. Pasternak
|
|
|||
Stuttgart-Cannstatter Ruderclub |
G. Beck/
|
|
|||
Swan River Rowing Club |
M. Scott
|
|
|||
Three Castles Rowing Club |
T. Kirby
|
|
|||
Three Castles Rowing Club |
J. O'Keefe
|
|
|||
TSW Warmia Tomaszkowo |
E. Grocki
|
|
|||
VK Dravske elektrarne Maribor |
J. Lovec
|
|
|||
302 | WC 2- | Womens C 2- | 17 |
||
303 | A 2x | Mens A 2x | 103 |
||
304 | WF 4x | Womens F 4x | 40 |
||
Albert Park - South Melbourne Rowing Club |
M. Walker/R. Buckham/R. Nichol/D. White
|
|
|||
Composite: Avalon, Aberdeen, Strathclyde Park |
E. McGovern/C. Wallace/M. Wooten/A. Smith
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
C. Schoen/J. Ensler/J. Fitzwater/G. Gasser
|
|
|||
C. C. Saturnia ASD |
N. Zanolla/j. kopcioski/f. strancar/c. mammetti
|
|
|||
Composite: Cambridge, Vesper, Mile High, Sorø |
M. Karl/A. Strobridge/B. Juel-Hansen/M. Hagelstein
|
|
|||
Canberra Rowing Club |
A. Preiner/F. Blackwell/E. Bissaker/S. Linacre
|
|
|||
Christiania Roklub |
A. Brox/k. elvestad/C. Höffgen/J. Spilling
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
H. Wassenaar/H. Boonstra/M. Rutgers/N. Temming-Tap
|
|
|||
Composite: Curtin University, Perth |
R. Cooper/S. Jones/C. Harvey/R. York
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Fredensborg |
U. Poulsen/K. Bodelund/A. Joergensen/L. Haastrup
|
|
|||
Composite: Dresdner Ruderverein, Lübeck, WRC Lia, RV Ister Linz |
I. Stekl/U. Hlobil/K. Schubert/A. Lebede
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
A. Lund/G. Moore/H. Stainforth/J. Collett
|
|
|||
Composite: Gloucester Rowing, Worcester |
M. Sayer/E. Loveday/C. Llewllyn/S. Salter
|
|
|||
Greenwich Crew |
L. Stirton Aust/s. Caffrey/S. Morris/D. Herman
|
|
|||
Kenai Crewsers Rowing Club |
L. Landstrom/L. Draper/T. Orr/S. Faust
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Fredensborg, Christiania RK |
S. Hansen/M. Boldt/T. Pahle/B. Sims
|
|
|||
Composite: Lübeck, Germania Köln, Kettwiger RG |
K. Kolbe/S. Chavez Torres/M. Schedeit/T. Norrenberg/
|
|
|||
Composite: Maritime Rowing Club, Vesper, CN France, Vero Beach Rowing |
B. Dourdet/B. Hogan/P. Gleason/L. Merk-Gould
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
G. Jagger/M. Tilbury/S. Moon/H. Cousins
|
|
|||
Masters Coaching, LLC |
S. Mathison/C. Egan/J. Brown/C. Hardy
|
|
|||
Composite: Mortlake, Henley RC, Walbrook |
J. Mehers/J. Bowen/A. Poole/L. Pattison
|
|
|||
Mosman Rowing Club |
K. Alexander/L. Burrows/L. Vanderheide/S. Maspero
|
|
|||
Phoenix Rowing Club |
L. Edgar/L. Mader/C. Mussared/A. Lewis
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
S. Foster/H. Powell/E. Sweeney/S. Read
|
|
|||
Composite: Potomac, Henley RC, Auriol Kensington, Drummoyne |
L. Nisbett/J. Lytel/D. Sargent/K. Wade
|
|
|||
Power House Rowing Club |
K. Taylor/J. Playfair/C. Allen/H. McManamny
|
|
|||
Composite: Riverside, New Haven, WSAP Hamburg, A.N.F.A |
J. Thuez/C. Widgery/A. Boucher/I. Voelkner
|
|
|||
Composite: RV Rijnland, De Helling, RV de Amstel |
A. Russell/E. Hermans/A. Blokland/L. Brouwer-Vogel
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
M. de Jong/J. Korevaar/S. De Vlas/E. Pluim-van der Velden/
|
|
|||
Composite: RC8+, Gorge Narrows |
C. CATTELL/L. Ramsay/G. Judeleviciene/D. Morris
|
|
|||
Composite: Geesthacht, Lübeck, Potsdamer RG, WRC Lia |
C. Wartenberg-Zschuppe/I. Meyer/S. Müller/S. Heimann
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC |
m. flavin/B. Phillips/A. Kerns/B. Nash
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Mindener RV, Eschwege |
S. Franke/M. Goretzki/S. Eggeling/C. Lutter
|
|
|||
Società Canottieri Armida |
I. Chiappino/e. lodigiani/i. marina/D. Borgialli
|
|
|||
Composite: Station L, Rocky Mountain, Saratoga |
C. Fisher/D. Atwood/a. shonstrom/E. Hamann
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, Walbrook |
E. Flavell/M. DeLong/R. Thom/D. Graham
|
|
|||
Tribesmen |
m. kiely/A. Gormley/m. conneely/S. Mooney
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Gloucester Rowing, Loch Lomond, Mortlake |
G. Jones/H. Cook/E. Rankin/J. Skipper
|
|
|||
Composite: VK Smíchov, KVM 1881 Melník, CVK Brno, CVK Praha |
D. Grudova/J. Zemanova/S. Stepankova/D. Grexova
|
|
|||
Composite: Vesper, S.A.C., WSV Waldshut |
J. Snyder/S. Hooten/M. Lauer-Kopcsanyi/A. Couwenhoven
|
|
|||
305 | D 4+ | Mens D 4+ | 36 |
||
306 | WI-K 2x | Womens I-K 2x | 9 |
||
307 | G 2- | Mens G 2- | 24 |
||
308 | WA 4- | Womens A 4- | 12 |
||
309 | B 4x | Mens B 4x | 54 |
||
310 | WD 8+ | Womens D 8+ | 33 |
||
311 | E 1x | Mens E 1x | 191 |
||
312 | H 4- | Mens H 4- | 16 |
||
313 | WG 2x | Womens G 2x | 22 |
||
314 | C 8+ | Mens C 8+ | 54 |
||
315 | WB 4+ | Womens B 4+ | 17 |
||
316 | F 4x | Mens F 4x | 70 |
||
317 | WE 2x | Womens E 2x | 78 |
||
318 | I-K 2- | Mens I-K 2- | 8 |
||
319 | WH 1x | Womens H 1x | 11 |
||
320 | A 4+ | Mens A 4+ | 17 |
||
321 | D 2- | Mens D 2- | 48 |
||
322 | WC 4x | Womens C 4x | 85 |
||
Aalesunds Roklub |
H. Longva/K. Andreassen/I. Berset/S. Devold
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
B. Eriksen/B. Vegsund/M. Kleive/E. Rorvik
|
|
|||
Composite: Aberdeen, Bewdley, Sandy Bay |
S. Gammond/L. Camm/K. Clifford/L. Boyle
|
|
|||
Composite: Abingdon, City of Oxford |
N. Sharma/M. Murray/B. Ashton/K. Roberts
|
|
|||
Anchorage Rowing Association |
D. Smith/B. Hughes/S. Powers/M. Hall
|
|
|||
Avon County Rowing Club |
F. Lambert/P. Sondheimer/J. Hardy/R. Bardell
|
|
|||
Composite: Barwon, Power House |
R. Lloyd/C. Allen/F. Hoffmann/S. Naylor
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
H. Liven/L. Juvet/A. Fet/C. Pramm
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
K. Schmols/K. Wilkens/N. conrad/B. Orb
|
|
|||
Bærum Roklubb |
T. Bjonge/H. Tjøm/B. Dingen/R. West
|
|
|||
C.U.S: Torino |
P. Paris/V. Gaggio/V. Vitali/P. Capretti
|
|
|||
Composite: CANOTTIERI BALDESIO, Canottieri Garda Salò |
S. Felter/A. Maringoni/L. Porfido/A. Micheletti
|
|
|||
Composite: Gavirate, Moto Guzzi, Canottieri Retica |
R. Scaltritti/S. Michelutti-Regli/M. Robustellini/D. Belleri
|
|
|||
Canottieri Padova |
P. Cavazzana/F. Siviero/N. Zambelli/A. Daolio
|
|
|||
Composite: Commercial, Brisbane & GPS |
C. Davis/R. Daly/J. Cook/J. Whalley
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, Furesø, Lyngby Dameroklub |
A. Dekker/M. Møller/I. Koch/L. Klausen
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
H. van der Pol/I. Nijhuis/E. Beem/E. Veraart
|
|
|||
Composite: Crefeld, WSV Meppen, Ruderklub am Baldeneysee, Lingener Rudergesellschaft |
A. Bauer/J. Schäfer/R. Wolken/S. Neues
|
|
|||
Composite: Dallas, Potomac |
O. Huxley/G. Tomaseski/L. Wetten/V. Bryant
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Copenhagen |
A. Øjvind/K. Sørensen/W. Lissau/K. Leth Jensen
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
C. Woodward/J. Patrickson/J. Davison/S. Jackson
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Klok/J. Bosch/L. Droog/G. Kremeier
|
|
|||
Composite: Erster Kieler RC, Køge, Roforeningen KVIK |
A. Lindberg Friedrichsen/A. Gravad/S. Arndt/M. Becker
|
|
|||
Composite: Essendon, Bewdley, Pärnu, Penarth |
S. Saarsalu/K. Courtney-Haag/E. Bugert/J. Grove
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Lyngby Dameroklub |
H. Brusch/K. Engell/M. Hansen/S. Hansen
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Bagsværd |
B. Toft/L. Hammer/A. Espersen/S. Poulin
|
|
|||
Fredericton Rowing Club |
K. Downey/C. Goyer/E. Fitzsimmons/J. Pelchat
|
|
|||
Greenwich Crew |
k. atterbury/J. Brocki/L. Choate/T. Otsuka
|
|
|||
Grosvenor Rowing Club Chester |
J. Vorberg/D. Moore/V. Edwards/L. Tobias
|
|
|||
Composite: Hanau, RC Möve Grossauheim |
K. Büttner/B. Wrede/C. Haus/S. Thum
|
|
|||
Composite: Hannover, Angaria, RVW |
U. Weber/B. Flohr/A. Gerlach/S. Imhof
|
|
|||
Composite: Jenaer Kanu- und RV, Neckarrems |
S. Woeppel/B. Krause/S. Munke/J. Schwickart
|
|
|||
Composite: Kenai Crewsers, Ruderklub am Baldeneysee |
W. Bryden/K. Kain/B. Buchanan/K. Günther
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Star |
m. smith/M. Taylor/C. Willett/R. Knight
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
z. Valsova/P. Hájková/M. Martincová/J. Jakoubkova
|
|
|||
KS Posnania RBW |
L. Szczepaniak/A. Wenc-Czarkowska/G. Kanoniczak/A. Urbanek/
|
|
|||
Composite: Leeds, Hexham |
N. Assame/S. Bew/C. Bowman/K. Riley
|
|
|||
Composite: Loughborough BC, Derwent |
E. Gummery/Z. Poyner/E. Quinton/G. Lockhart
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
K. Haynes/L. Manley/B. Hopley/C. Parker
|
|
|||
Composite: Meissner Ruderclub, Rudern Radebeul |
F. Lange/A. Wagner/I. Berfelde/A. Roy
|
|
|||
Composite: Mile High, Duisburger, sport gent, Elmshorner Ruderclub |
S. Gläser/C. Hein/G. Malacrida/K. Rottiers
|
|
|||
Milton Keynes Rowing Club |
K. Wilson/P. Heywood/K. Billingham/S. Maine
|
|
|||
Mortlake Anglian & Alpha Boat Club |
C. Bell-Syer/A. Ramsden/C. Greenhalgh/K. Rolfsman
|
|
|||
Composite: Münchener, Schleissheim, Duna |
C. Scherer/A. Diekötter/A. Karasziné Szirmai/A. Hemela
|
|
|||
Putney Town Rowing Club |
K. Shepherd/M. Mortimer/S. Frehe/A. Caboo
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
M. Vilallonga Olesti/A. Mazzanti/M. Barbera/G. Queralt Salvat/
|
|
|||
Composite: RIC, De Helling, RV de Amstel |
I. Seemann/G. Van Gulik/A. Blokland/F. van Beek
|
|
|||
Composite: Riga, SC Kuesnacht, SC Ceresio, Daugava |
S. Daina/S. Rapetti-Hunsicker/V. Lupika/E. Jaunbauere
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
L. Rombouts-Verheugd/A. Derkinderen/M. Etten/M. Dauwerse
|
|
|||
Composite: RC Mulhouse, REGION GRAND EST |
c. gastaud/k. rittner/j. boubagra/A. GERBER
|
|
|||
Ruderclub Greifensee |
C. Steiner/C. Schneider/C. Probst/K. Schiess
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, WSV Bürgel, RC Aschaffenburg, R.G.Hansa Hamburg |
S. Roller/C. Bösinger/J. Lolies/B. Huhn
|
|
|||
Composite: Ruderclub Kaufleuten, Damenruderclub |
G. Meier/A. Wegmann/D. Landolt/S. Fischer
|
|
|||
Composite: RC Neptun Darmstadt, Kasseler RG, RCP Hamburg |
K. Ohltmann/A. Röder/K. Wichert/S. Thies
|
|
|||
Composite: RG München 1972, Deutscher RC |
S. Vries/S. Siegmund/B. Schrader/S. Diener
|
|
|||
Composite: RG München 1972, Tuebinger, RV De Laak, Nautilus I |
M. Holton/M. Manios/A. Freyeisen/E. Fejer
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
R. Pfirter/M. Huerlimann/J. Coleman/S. Baumann
|
|
|||
Composite: Ruderverein Empor, Ruderclub Fürstenwalde 1893 e. |
E. Knauthe/I. Deutschland/C. Kawalle/D. Lenz
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, Frankfurter RV |
S. Bolte/A. Reese/J. Wälzlein/T. Möbius
|
|
|||
RV Hemus |
J. Drumpt/A. Uitert/C. Kruijsdijk/S. Groenendijk
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Ocik/I. Stein/A. Wendler/K. Pingel
|
|
|||
Siegburger Ruder Verein |
H. Nehring/A. Hoffmann/M. Clarenz/B. Wappenschmidt
|
|
|||
Composite: SMARK, Valkeakosken Vesiveikot |
A. Lahtinen/M. Laaksonen/A. Vehman/E. Jokinen
|
|
|||
Composite: Sollerö IF rodd, Mölndals Roddklubb, Öresjö |
E. Skoow/K. Maiqvist/A. Birkeholm/C. Wilgotson
|
|
|||
Sorø Roklub |
R. Koester/U. Hvid/L. Milling/H. Vilhelmsen
|
|
|||
Composite: Station L, Rocky Mountain |
K. Clifton/E. Hamann/J. Schaffer/L. Wylder
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, CVK Brno, RV Waltrop, CN France |
B. Dourdet/R. Macasová/D. Amon/E. Davidson
|
|
|||
Strathclyde Park |
D. Gaddis/R. Tennant/L. Graham/H. Gaddis
|
|
|||
Strela |
T. Semina/O. Dilimbetova/O. Petrova/N. Zhegulevtseva
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, RCO Hennigsdorf, Grünau |
A. Schön/S. Gelleszun/G. Funke/I. Paddags
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, RCO Hennigsdorf |
I. Bauer/S. Schulze/B. Fieck/S. Winkler
|
|
|||
Thames Rowing Club |
T. Canfield/J. Hathaway/J. Dickson/L. Edgerly
|
|
|||
Tønsberg Roklub |
L. Olstad/E. Knutsen/A. Stensholt/L. Myhre
|
|
|||
Composite: University Barge, HAVK Mladost |
D. Eringis/K. Cook/L. Ptiček/m. radocaj
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
M. Luke/L. Wymer/S. Pollok-Morris/E. Cope
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
D. Milcic/C. Kovac/A. Sanseovic/Z. Grancaric/
|
|
|||
Veslařský Klub Neratovice |
E. Namyslová/P. Nevečeřalová/M. Šuh/P. Jermářová
|
|
|||
Composite: VK Slavia Praha, VK Hodonín, VKM Uherské Hradiste |
J. Masatova/M. Tomastikova/L. Bernátková/J. Myslikova
|
|
|||
Composite: Wallingford, Green Templeton |
R. Waller/S. Pilkington/A. Ferguson/J. Brown
|
|
|||
Composite: Wallingford, RHKYC, Exeter |
A. Bidlake/K. Walker/E. Burke/L. Forrest
|
|
|||
Composite: WSV Bürgel, Erster Kieler RC, R.G.Hansa Hamburg |
S. Franck/J. Howe/M. Damm/G. Schulz
|
|
|||
Wemmer Pan Rowing Club |
T. Cooper/e. dejager/K. King/W. Hutton
|
|
|||
Composite: White Rock Rowing, Torrens |
C. Farmer/A. Everson/M. Soliva-Bell/M. Cathey
|
|
|||
Composite: WRK Argonauten, RV Ellida, ruder club graz |
M. Helbig/A. Kazmer/A. Christ/E. Hauer-Pavlik
|
|
|||
York City Rowing Club |
L. Roberts/A. Heathcote/J. Brehaut/A. Stevens
|
|
|||
323 | G 2x | Mens G 2x | 100 |
||
324 | WF 2- | Womens F 2- | 12 |
||
325 | J-K 4x | Mens J-K 4x | 8 |
||
326 | B 4- | Mens B 4- | 43 |
||
327 | WA 8+ | Womens A 8+ | 12 |
||
328 | WD 1x | Womens D 1x | 59 |
||
329 | E 4- | Mens E 4- | 57 |
||
330 | WG-K 4+ | Womens G-K 4+ | 15 |
||
331 | WB 2x | Womens B 2x | 101 |
||
Composite: 1927 Cambridge, Ironbridge |
V. Futoryanova/R. James
|
|
|||
Composite: Canottieri Flora, CANOTTIERI BALDESIO |
T. Bernio/L. Porfido
|
|
|||
Composite: Canottieri Retica, Dlf Chiusi |
C. Sacco/M. Robustellini
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
K. Andreassen/B. Vegsund
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
S. Devold/E. Rorvik
|
|
|||
ASD Canottieri Monate |
C. Tovaglieri/F. Rogiani/
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
E. Atkins/S. O'Connor
|
|
|||
Barcelona club de rem |
M. Curbelo/N. Navarro Galvan
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
I. Motzfeldt/M. Radmann
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
T. Grøtt/S. Kolsrud
|
|
|||
Brisbane & GPS Rowing Club |
C. Davis/R. Daly
|
|
|||
Composite: Canberra, Torrens |
A. Everson/J. Jago
|
|
|||
Cercle Des Régates de Bruxelles |
A. Cautals/G. Seerden
|
|
|||
Composite: CVK Brno, VK Perun Ostrava |
R. Macasová/V. Fišerová
|
|
|||
Christiania Roklub |
E. Danielsen/K. Hansen
|
|
|||
City of Oxford Rowing Club |
N. Sharma/M. Murray
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
I. Nijhuis/E. Veraart
|
|
|||
Composite: Daniel, Tiberias |
G. Ledvich/R. Israely
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
A. Øjvind/W. Lissau
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
K. Leth Jensen/K. Bodelund
|
|
|||
Daugava |
S. Zvilna/V. Lupika
|
|
|||
Első Balatoni Kajak-Kenu, Evezős és Vitorlás Sportegyesület |
Z. Hazi/M. Horvath
|
|
|||
Composite: Erster Kieler RC, R.G.Hansa Hamburg |
S. Franck/G. Schulz
|
|
|||
Composite: Essendon, Pärnu |
S. Saarsalu/K. Courtney-Haag
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
L. Cocks/E. Burke
|
|
|||
Frankfurter Ruder-Verein von 1865 e.V. |
J. Wälzlein/T. Möbius
|
|
|||
Composite: FRCW Berlin, Ruder-Riege TiB |
B. Ochla/M. Lampe
|
|
|||
Composite: Hammarby Rodd, uddevalla roddklubb |
I. Andersson/l. ivarsson
|
|
|||
Henley Rowing Club |
D. Mason/F. Walsh
|
|
|||
Hersfelder Ruderverein v. 1977 e.V. |
A. Weiß/R. Koch
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
M. Porsmose/C. Dantzer
|
|
|||
Composite: De Hoop, Waikato |
J. Scheffer/J. Horst
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
D. Jaenicke/T. Lambooij
|
|
|||
Kingston Rowing Club (UK) |
R. Knight/m. Addis
|
|
|||
Kingston Rowing Club (UK) |
C. Willett/m. smith
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
P. Hájková/z. Valsova
|
|
|||
Klub veslování Kondor Brandýs nad Labem |
L. Alešová/M. Rotková
|
|
|||
KS Posnania RBW |
L. Szczepaniak/A. Wenc-Czarkowska/
|
|
|||
Køge Roklub |
A. Lindberg Friedrichsen/A. Gravad
|
|
|||
Leeds Rowing Club |
N. Assame/K. Riley
|
|
|||
Lübecker Frauen-Ruder-Klub |
E. Mikkelsen/M. Borchardt
|
|
|||
Lyngby Dameroklub |
H. Brusch/K. Engell
|
|
|||
Meissner Ruderclub "Neptun"1882 e.V. |
F. Lange/A. Roy
|
|
|||
Milton Keynes Rowing Club |
J. Mingaye/H. Marshall
|
|
|||
Mölndals Roddklubb |
K. Maiqvist/E. Skoow
|
|
|||
Composite: Mortlake, Peterborough |
C. Hook/L. Kallal
|
|
|||
Nottingham Rowing Club |
M. Bilous/H. Wesson
|
|
|||
Potomac Boat Club |
O. Huxley/L. Wetten
|
|
|||
Putney Town Rowing Club |
K. Shepherd/L. Parker
|
|
|||
Reial Club Maritim de Barcelona |
E. Vallbona/C. Valdès/
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
M. Vilallonga Olesti/G. Queralt Salvat/
|
|
|||
Composite: RIC, RV de Amstel |
I. Seemann/G. van Gulik
|
|
|||
RIC Amsterdam |
M. Wakker/J. Stockmann
|
|
|||
Rob Roy Boat Club |
K. Webster/A. Gejlsbjerg
|
|
|||
Composite: RV De Laak, sport gent |
K. Rottiers/M. Manios
|
|
|||
Roforeningen KVIK |
A. Haastrup/S. Lauritzen
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
P. CARRONDA/B. TALAMONA/
|
|
|||
Composite: Ruder-Club Dresdenia, Hamburger Ruderinnen-Club von |
M. Menck/A. Wegner
|
|
|||
Ruder-Gesellschaft Hansa e.V. |
K. Martinen/U. Klesel
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, Sorø |
H. Vilhelmsen/J. Lolies
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
L. Leue/A. Sturm
|
|
|||
Composite: RC Neptun Darmstadt, Erster Kieler RC |
S. Arndt/K. Wichert
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
S. Assmann/K. Hirning
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
I. Bauer/S. Schulze
|
|
|||
Rudergesellschaft Kassel 1927 eV |
C. Meeder/S. Thies
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
E. Müsel/C. Bachmann/
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, WSV Bürgel |
K. Martin/S. Roller
|
|
|||
Ruderverein Hellas Offenbach |
E. Ursprung/C. Juergens
|
|
|||
Composite: RV Seewalchen, RC Mondsee |
M. Bichler/E. Prinz
|
|
|||
RV Hemus |
J. Drumpt/A. Uitert
|
|
|||
RV Hemus |
S. Groenendijk/C. Kruijsdijk
|
|
|||
RV Wiking Bregenz |
B. Siess/J. Längle
|
|
|||
Composite: Wiking, Friesen Wien |
U. Simma-Laib/T. Reiskopf
|
|
|||
Composite: SC Kuesnacht, SC Ceresio |
S. Daina/S. Rapetti-Hunsicker
|
|
|||
Composite: SMARK, Valkeakosken Vesiveikot |
A. Lahtinen/E. Jokinen
|
|
|||
SMARK |
M. Laaksonen/S. Ruosaari
|
|
|||
Società Canottieri Armida |
F. Matteoli/M. Siletto
|
|
|||
Società Canottieri Caprera A.S.D. |
V. Lama/S. Carando
|
|
|||
Sorø Roklub |
R. Koester/U. Hvid
|
|
|||
Sportclub Berlin-Koepenick e.V. |
J. Hauschild/B. Becker
|
|
|||
Strathclyde Park |
Â. Ord/G. Connal
|
|
|||
Thames Rowing Club |
J. Lion/J. Harris
|
|
|||
Tilburgse Open Roeivereniging |
M. Backx/D. te Kiefte
|
|
|||
Composite: Turun Soutajat, Leeds |
I. Nurmi/S. Bew
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
A. Pipinic/I. Moric
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
L. Bermanec/N. Sustic/
|
|
|||
Veslařský klub Smíchov |
J. Hruzova/L. Cervinkova
|
|
|||
Veslaški klub Izola |
n. babič/a. prelaz
|
|
|||
Composite: Vesta, HSBC RC |
W. Hilton/A. McGregor-Macdonald
|
|
|||
Composite: Victoria Lake, Old Eds |
S. Hudson/S. Johnson
|
|
|||
VK Slnava Piešťany |
A. Piknova/E. Jurgova/
|
|
|||
Composite: Wallingford, RHKYC |
A. Bidlake/E. Booker
|
|
|||
Wassersportverein Schifferclub Neckarrems |
S. Woeppel/S. Munke
|
|
|||
Wemmer Pan Rowing Club |
e. dejager/K. King
|
|
|||
Weybridge Rowing Club |
E. Ferlez/C. Fergusson
|
|
|||
Composite: Pirat Wien, WRC Lia |
S. Brothanek/M. Schiller
|
|
|||
Wiener Ruderclub Donaubund |
A. Fraunschiel/C. Fraunschiel
|
|
|||
Wiener Ruderclub Lia |
C. Stuby/M. Buchinger-Cvar
|
|
|||
Wiener Ruderklub Argonauten |
A. Christ/E. Hauer-Pavlik
|
|
|||
Composite: X-Press, 1927 Cambridge |
K. Astley/S. Brown
|
|
|||
Composite: York City, Trentham |
N. Ellis/M. Rezacova
|
|
|||
332 | H 4+ | Mens H 4+ | 13 |
||
333 | C 1x | Mens C 1x | 190 |
||
334 | WE 4- | Womens E 4- | 17 |
||
335 | F 8+ | Mens F 8+ | 40 |
||
Saturday, September 9, 2017 | |||||
401 | D 4x | Mens D 4x | 87 |
||
402 | WC 4- | Womens C 4- | 30 |
||
Aalesunds Roklub |
B. Eriksen/B. Vegsund/M. Kleive/E. Rorvik
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
H. Longva/K. Andreassen/I. Berset/S. Devold
|
|
|||
Anchorage Rowing Association |
D. Smith/S. Powers/J. Willis/M. Hall
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
J. Searle/J. Evans/J. Toch/S. Saunders/
|
|
|||
Composite: Cantabrigian, City of Cambridge, Robs |
A. Gejlsbjerg/R. Ancliff/J. Robinson/K. Webster
|
|
|||
Composite: Bristol, Wycliffe, Strathclyde Park |
G. Connal/Â. Ord/S. Payne/H. Fullman
|
|
|||
Derwent Rowing Club |
H. Buckle/E. Quinton/S. Cope/G. Lockhart
|
|
|||
Composite: Dresdner Ruderverein, Pirnaer RV, RC Alt-Werder Magdeburg |
C. Stöckmann/E. Müller/E. Vetter/A. Machoy
|
|
|||
Composite: De Hoop, Cornelis Tromp Hilversum, Waikato |
J. Scheffer/J. Horst/A. Dekker/L. Klausen
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Ardingly |
C. Willett/L. Goldsmith/c. davison/R. Knight
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
P. Hájková/z. Valsova/M. Martincová/J. Jakoubkova
|
|
|||
Composite: Leicester, Peterborough, Trentham |
H. Marsters/E. Pulford/N. Ellis/S. Horrocks
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
J. Cullis/H. Essa/S. Buckeridge/B. Hopley
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
K. Haynes/L. Manley/S. Reay/C. Parker
|
|
|||
Masters Coaching, LLC |
E. Shanower/M. Tolson/K. Casper/J. Spiro
|
|
|||
Composite: Nottingham, British Airways |
G. Medcalf/H. Bloor/C. White/L. Townrow
|
|
|||
Composite: Riga, SC Kuesnacht, SC Ceresio, Daugava |
S. Daina/S. Rapetti-Hunsicker/V. Lupika/E. Jaunbauere
|
|
|||
Ruder-Club Tegel 1886 e.V. |
K. Peters/M. Jaensch/I. Schröder/A. Mende
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, RV Hellas Offenbach, WSV Bürgel, RC Aschaffenburg |
C. Bösinger/K. Martin/S. Roller/J. Lolies
|
|
|||
San Diego Rowing Club |
J. Pederson/P. Draminski/S. Sullivan/L. Roth
|
|
|||
Composite: SMARK, Valkeakosken Vesiveikot |
A. Lahtinen/M. Laaksonen/A. Vehman/E. Jokinen
|
|
|||
Sorø Roklub |
U. Hvid/R. Koester/L. Milling/H. Vilhelmsen
|
|
|||
Strela |
O. Petrova/T. Semina/N. Zhegulevtseva/O. Dilimbetova
|
|
|||
Thames Rowing Club |
T. Canfield/J. Hathaway/J. Dickson/L. Edgerly
|
|
|||
Composite: Tuebinger, Budapest Evezős Egyesület, Balatoni Kajak-Kenu, Evezős SE, Milestone Rowing Club |
Z. Hazi/G. Rockenbauer/E. Fejer/J. Bordacs
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
S. Pollok-Morris/A. Hynes/E. Cope/N. Ashcroft
|
|
|||
Composite: UTS, Canberra, Toowong |
D. Jolly/K. Knowler/E. Bissaker/K. Schryver
|
|
|||
Composite: Wallingford, Llandaff |
K. Kapernaros/A. Boyes/R. Waller/A. Ferguson
|
|
|||
Composite: Weybridge, Walbrook |
D. Rae/E. Flavell/C. Fergusson/E. Ferlez
|
|
|||
York City Rowing Club |
L. Roberts/A. Heathcote/J. Brehaut/A. Stevens
|
|
|||
403 | G 4+ | Mens G 4+ | 23 |
||
404 | J 1x | Mens J 1x | 14 |
||
405 | WF 2x | Womens F 2x | 53 |
||
Akademischer Ruderverein zu Leipzig e. V. |
H. Henf/B. Schöne
|
|
|||
Anchorage Rowing Association |
J. Higgins/R. Bear
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
G. Gasser/C. Schoen
|
|
|||
Composite: Strasbourg, REGION GRAND EST |
L. Pascal/k. rittner
|
|
|||
Belvoir Ruderclub Zurich |
S. Springman/R. Mayglothling
|
|
|||
Canberra Rowing Club |
A. Preiner/F. Blackwell
|
|
|||
Canberra Rowing Club |
A. Nicolay/N. Carter/
|
|
|||
Christiania Roklub |
A. Brox/J. Spilling
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
M. Fischer/M. Rutgers
|
|
|||
Csepel Evezős Klub |
K. Kosztolányi/K. Langhoffer
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
A. Lund/H. Stainforth
|
|
|||
Eschweger Ruderverein e.V. |
M. Goretzki/S. Eggeling
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
A. Joergensen/U. Poulsen
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
M. Boldt/S. Hansen
|
|
|||
Composite: Gloucester Rowing, Loch Lomond |
G. Jones/E. Rankin
|
|
|||
Greenwich Crew |
D. Herman/L. Stirton Aust
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
É. Baracs/L. Lajkó
|
|
|||
Composite: Long Beach, WSV Mülheim (Ruhr) e.V. |
B. Fontein/D. Nowinski
|
|
|||
Composite: Long Beach, Newport Sea Base Rowing |
B. Plon/S. Ross
|
|
|||
Lyngby Dameroklub |
T. Christensen/E. Sørensen
|
|
|||
Mortlake Anglian & Alpha Boat Club |
A. Poole/L. Pattison
|
|
|||
Mosman Rowing Club |
K. Alexander/L. Burrows
|
|
|||
Perth Rowing Club |
D. Arnold/M. Robbins
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
S. Read/E. Sweeney
|
|
|||
Pocock Youth Rowing |
H. Powell/S. Foster
|
|
|||
Composite: Potomac, Drummoyne |
L. Nisbett/J. Lytel
|
|
|||
Power House Rowing Club |
V. Wood/H. McManamny
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Bohemians Praha |
Z. Sieberova/L. Krahulec
|
|
|||
Riga Rowers Club |
E. Spundzāne/B. Freimane
|
|
|||
Composite: Riverside, New Haven |
C. Widgery/A. Boucher
|
|
|||
Riverside Rowing Club |
C. Sweeney/A. Pennington
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
a. shonstrom/E. Hamann
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
E. Pluim-van der Velden/S. De Vlas/
|
|
|||
Composite: Geesthacht, Potsdamer RG |
S. Müller/C. Wartenberg-Zschuppe
|
|
|||
Rv Pampus |
J. Schotman/M. van de Ende
|
|
|||
San Diego Rowing Club |
D. St. Aubin Vehar/J. Fagan/
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC |
m. flavin/B. Nash
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC |
A. Kerns/L. Turner
|
|
|||
Schönebecker Sportclub e.V. |
D. Funk/E. Schulke
|
|
|||
Società Canottieri Armida |
e. lodigiani/i. marina
|
|
|||
Società Canottieri Armida |
I. Chiappino/D. Borgialli
|
|
|||
Composite: Station L, Saratoga |
C. Fisher/D. Atwood
|
|
|||
Sydney Rowing Club |
D. Church/F. Martin
|
|
|||
Sydney University Boat Club |
K. Bigsworth/J. Pollett
|
|
|||
Tel-Aviv Rowing Club |
E. Broide/M. Vexler
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, Walbrook |
J. Bowen/R. Thom
|
|
|||
Tribesmen |
m. kiely/m. conneely
|
|
|||
Twickenham Rowing Club |
C. Almond/A. Hurley
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
F. Crowley/L. Eglington Uhlenbruck
|
|
|||
Composite: VK Smíchov, KVM 1881 Melník |
A. Herinkova/J. Zemanova
|
|
|||
VIMK Zalgiris |
B. Gecauskiene/A. Dumsiene
|
|
|||
Composite: WSV Waldshut, A.N.F.A |
J. Thuez/M. Lauer-Kopcsanyi
|
|
|||
Composite: Yarra Yarra, Perth |
E. Amann/J. McCombe
|
|
|||
406 | WH-K 4x | Womens H-K 4x | 14 |
||
407 | B 1x | Mens B 1x | 111 |
||
A.S.D. Canottieri Dlf Chiusi |
M. Rossi
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
J. Myklebust
|
|
|||
Akademischer Ruderclub zu Münster e.V. |
H. Gravelschomaker
|
|
|||
Arkote Arraun Taldea |
D. Viñas Rocillo
|
|
|||
Arrabona Rowing Club |
A. Szalma
|
|
|||
Associazione Canottieri Sanremo |
A. Bosco
|
|
|||
Aviron Béthune Artois |
C. Eric
|
|
|||
Aviron Béthune Artois |
B. Duhoo
|
|
|||
Bagsværd Roklub |
H. Stuven
|
|
|||
Barcelona club de rem |
O. Ylla
|
|
|||
Bernburger Ruderclub |
G. Rudolf/
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
M. Baxter
|
|
|||
C. C. Saturnia ASD |
A. Zonta
|
|
|||
Cambridge '99 Rowing Club Ltd |
B. Zeeb
|
|
|||
Canottieri Bardolino |
A. Anzaldi
|
|
|||
Carlow Rowing Club |
N. Brien
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
F. Monastério
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
E. Grosclaude
|
|
|||
Český veslařský klub v Brně |
S. Roosendaal
|
|
|||
Circolo Canottieri Tirrenia Todaro |
A. Petracci/
|
|
|||
City of Bristol (UK) Rowing Club |
A. Butler
|
|
|||
City of Derry Boat Club |
G. D'Urso
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
D. Bartsch
|
|
|||
Club De Regatas La Marina |
C. Massaccesi
|
|
|||
club de remo arriluce de getxo |
j. sanchez
|
|
|||
Club Regatas Rosario |
D. Mas
|
|
|||
Club Regatas Santa Fé |
G. Guillermo Martín Roberto
|
|
|||
Club San Fernando |
M. Porta
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
J. Gonçalves
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
R. Neto
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
F. Holderbaum
|
|
|||
Clube Fluvial Vilacondense |
P. Ramos
|
|
|||
Commercial Rowing Club |
B. Smyth
|
|
|||
Commercial Rowing Club |
P. Fowler
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
J. Hinrich
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
D. Muse
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Valeev
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
A. Kremarenko
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
A. Sinaleev
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
R. Bouzas
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Pavlov
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Rowse
|
|
|||
FUNDAÇÃO MUNICIPAL DE ESPORTES -FERESC |
E. Pereira Junior
|
|
|||
Galway Rowing Club |
J. Breen
|
|
|||
Grêmio Náutico União |
J. Leal
|
|
|||
Hammarby IF Roddförening |
Y. Wuilmart
|
|
|||
Hannoverscher Ruder Club |
H. Schlaab
|
|
|||
Henley Rowing Club |
A. Harsant
|
|
|||
Henley Rowing Club |
A. Jacob
|
|
|||
Hollowell Scullers |
A. Rudkin
|
|
|||
Hrvatski veslački klub Mornar Split |
D. Tadić
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
J. Sernee
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
K. Hooft
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
R. Thompson
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
M. Olszewski/
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
R. Antonik
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
J. Krejza
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
J. Malecky
|
|
|||
Klub veslování Kondor Brandýs nad Labem |
L. Kvapil
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
Z. Samarjai/
|
|
|||
Lea Rowing Club |
L. Moore/
|
|
|||
Lea Rowing Club |
T. Wei/
|
|
|||
Leicester Rowing Club |
D. Smith
|
|
|||
Lymington Amateur Rowing Club |
K. Chalk
|
|
|||
Mala Flotilia Rowing Club Kiev |
V. Zemlianskyi
|
|
|||
Malmö RK |
D. Chinchilla
|
|
|||
Milton Keynes Rowing Club |
T. Grossey
|
|
|||
Münchener Ruder-Club von 1880 e.V. |
H. Weytjens
|
|
|||
Neste Rowing Club |
P. Soitso
|
|
|||
Nyborg Roklub |
B. Sørensen
|
|
|||
Old Edwardians Boat Club |
J. Wood
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
G. Perez/
|
|
|||
RIC Amsterdam |
R. van der Steen/
|
|
|||
Roei-en Zeilvereniging de Amstel |
M. Juch
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
S. Verheugd
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
J. Ijff
|
|
|||
Rowing Club Gintarinis irklas |
S. Valauskas
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
P. CHALUS/
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
S. Paulus
|
|
|||
Ruderclub Rheinfelden e.V.1921 |
K. Fanderl
|
|
|||
Ruderclub Uster |
H. Mathias
|
|
|||
Ruderclub Zellingen v. 1946 e.V |
T. Fernholz
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
A. Gädicke
|
|
|||
Ruderverein Hellas Offenbach |
K. Hettler
|
|
|||
Ruderverein Wiking Spittal |
M. Schützelhofer
|
|
|||
Ruderverein Wiking Spittal |
M. Moser
|
|
|||
Shandon Boat Club |
j. neill
|
|
|||
Società Nautica G.Pullino ASD |
A. Stadari
|
|
|||
Sorø Roklub |
C. Molvig
|
|
|||
Stuttgarter Rudergesellschft von 1899 e. V. |
S. Misel
|
|
|||
STW Szczecin |
D. Michalski
|
|
|||
Thames Rowing Club |
T. Andreesen
|
|
|||
Tiberias Rowing Club |
L. Hatskin
|
|
|||
Türk balıkadamlar spor kulübü |
S. Kandemir
|
|
|||
Vänersborgs RK |
M. Werner
|
|
|||
Vänersborgs RK |
J. Swahn
|
|
|||
Veslacki klub Zagreb |
A. Ramadan
|
|
|||
Veslařský klub Hodonín |
A. Pribil
|
|
|||
Veslařský klub Vajgar Jindřichův Hradec |
T. Drnek
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
S. Janež
|
|
|||
VIMK Zalgiris |
A. Ostapenka
|
|
|||
VK Argo Izola |
I. Božeglav
|
|
|||
VK Slnava Piešťany |
P. Strecansky
|
|
|||
VST Völkermarkter Sport und Turnverein Sektion Rudern |
P. Paternoss
|
|
|||
Walbrook Rowing Club |
A. Robinson
|
|
|||
Wassersportverein Waldshut |
M. Grobert
|
|
|||
Wiener Ruderclub Donaubund |
M. Milodanovic
|
|
|||
Wycliffe College Boat Club |
T. Mitchell
|
|
|||
Zeplin Rowing Club |
o. cosgun
|
|
|||
Zschornewitzer Ruderclub |
M. Surosz/
|
|
|||
Zschornewitzer Ruderclub |
S. Müller/
|
|
|||
408 | E 8+ | Mens E 8+ | 37 |
||
409 | WA 2- | Womens A 2- | 23 |
||
410 | H 4x | Mens H 4x | 26 |
||
411 | C 2x | Mens C 2x | 158 |
||
412 | WD 2- | Womens D 2- | 14 |
||
413 | F 4+ | Mens F 4+ | 32 |
||
414 | WG 1x | Womens G 1x | 21 |
||
415 | I-K 4- | Mens I-K 4- | 13 |
||
416 | WB 8+ | Womens B 8+ | 16 |
||
417 | A 4x | Mens A 4x | 43 |
||
418 | WE 1x | Womens E 1x | 50 |
||
419 | D 4- | Mens D 4- | 60 |
||
420 | WC 2x | Womens C 2x | 99 |
||
421 | G 1x | Mens G 1x | 113 |
||
422 | WF 8+ | Womens F 8+ | 17 |
||
Composite: Atlanta, Avalon |
J. Ensler/J. Bickley/S. Kelly/J. Fitzwater/P. Coyle/M. Westermeyer/S. Davidson/P. Morrison/K. Downey (Cox)
|
|
|||
Composite: Belfast BC, Bagsværd, Tribesmen, Fermoy RC |
G. Carolan/R. Bell/M. Wells/B. Gregersen/D. O'Hara/A. Gormley/S. Mooney/L. Humphreys/B. Harris (Cox)
|
|
|||
Composite: Kenai Crewsers, Anchorage |
T. Bednarz/L. Landstrom/L. Draper/S. Faust/T. Orr/R. Bear/J. Higgins/L. Mendola/B. Buchanan (Cox)
|
|
|||
Composite: Lake Washington, Cambridge, Riverside, Rheinklub Alemannia, Dresdner Ruderverein, Csepel Evezős, R.G.Hansa Hamburg, Olympos Wuerzburg |
K. Langhoffer/K. Kosztolányi/C. Drewitzki/G. Klein/R. Alexander/C. Widgery/M. Hagelstein/K. Schubert/F. Medinnis-Leach (Cox)
|
|
|||
Composite: Lea, Thames, Nottingham, Barnes Bridge, Mortlake, Tideway Scullers, Weybridge |
H. Cook/L. Baguley/P. Bird/G. Parker/A. Jenkinson/H. Bloor/P. Rayner/J. Parry/H. Smalman Smith (Cox)
|
|
|||
Composite: Leichhardt, Perth |
E. Amann/N. Cato/D. Arnold/S. March/M. Robbins/R. York/V. Grant/M. Pike/J. Marks (Cox)
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
G. Jagger/H. Cousins/A. Kennett/S. Moon/M. Stephenson/G. Rowe/H. Thompson/A. Shaw/J. Rowe (Cox)
|
|
|||
Masters Coaching, LLC |
S. Mathison/C. Egan/F. Horton/J. Brown/J. Watson/E. Macalaster/P. Kelly/R. Brady/J. Gesch (Cox)
|
|
|||
Composite: Melbourne, Yarra Yarra, Albert Pk - Sth Melbourne, Curtin University, Lyngby Dameroklub |
M. Walker/J. McCombe/M. Hansen/R. Nichol/R. Buckham/A. Svanberg-Miller/L. Partridge/D. White/R. Cooper (Cox)
|
|
|||
Composite: Mortlake, Tideway Scullers, Putney Town, Henley RC, Walbrook |
J. Mehers/R. Thom/J. Bowen/A. Poole/M. DeLong/E. Flavell/L. Pattison/D. Graham/C. Lister (Cox)
|
|
|||
Composite: Mosman, Drummoyne |
M. Small/K. Alexander/A. Taylor/L. Vanderheide/J. Wilson/J. Tribe/L. Burrows/S. Maspero/L. Nisbett (Cox)
|
|
|||
Composite: New Haven, Rocky Mountain, S.A.C., WSAP Hamburg, RK am Wannsee, WSV Waldshut, A.N.F.A |
I. Voelkner/E. Becker/S. Hooten/J. Snyder/J. Thuez/A. Boucher/S. Borden/M. Lauer-Kopcsanyi/H. Lauer (Cox)
|
|
|||
Composite: San Diego RC, Greenwich Crew |
J. Pederson/C. Kemper/C. Slack/S. Sullivan/L. Colban/D. St. Aubin Vehar/J. Fagan/L. Roth/S. Caffrey (Cox)
|
|
|||
Composite: Saugatuck, Avalon, Greenwich Crew |
m. flavin/A. Kerns/S. Morris/B. Nash/B. Phillips/L. Turner/C. Schoen/G. Gasser/E. Radu (Cox)
|
|
|||
Composite: Sydney University, Canberra, North Shore |
A. Preiner/K. Knowler/N. Blackwell/E. Bissaker/K. Bigsworth/F. Blackwell/S. Linacre/J. Pollett/D. Balaam (Cox)
|
|
|||
Composite: VK Smíchov, KVM 1881 Melník, VK Slavia Praha, Pirat Wien, CVK Brno, CVK Praha |
A. Herinkova/J. Zemanova/Z. Ourednickova/A. Randall/S. Stepankova/D. Grexova/V. Vavrinova/D. Grudova/H. Drdakova (Cox)
|
|
|||
Vesper Boat Club |
A. Franklin/M. Karl/S. Cohen/K. Papandrew/M. Beck/A. Couwenhoven/S. Toler/R. West/A. Jones (Cox)
|
|
|||
423 | I 2x | Mens I 2x | 24 |
||
424 | WA 4x | Womens A 4x | 29 |
||
425 | B 2- | Mens B 2- | 41 |
||
426 | E 2x | Mens E 2x | 158 |
||
427 | WD 4x | Womens D 4x | 75 |
||
428 | WG-K 4- | Womens G-K 4- | 7 |
||
429 | H 8+ | Mens H 8+ | 23 |
||
Composite: Aalesunds RK, Fana RK, Bergens RK |
S. Århus/G. Foss/J. Schjelderup/E. Hop/T. Solberg/K. Sommerseth/G. Bergman/R. Olsen/B. Vegsund (Cox)
|
|
|||
Boat-Dankaigo |
M. Kabashima/S. Kobayashi/T. Suzuki/T. Shiomi/M. Kawaguchi/T. Tomita/M. Aoki/T. Hirai/K. Okamoto (Cox)
|
|
|||
Composite: Cambridge, Marin, Christiania RK, Drammen |
I. Hoy/Ø. Brøymer/H. Refsum/S. Randsborg/S. Hoff/H. Rasmussen/L. Carter/H. Hamilton/T. Rekkedal (Cox)
|
|
|||
Composite: Capital, Tallahassee Rowing Club, Avalon, Greater Lawrence Rowing, Colorado Rowing, Athlone, Carlow, Langonnais |
R. Budell/A. Heyne/A. Dooley/C. Ensler/H. Wurster/B. Dunne/R. MacTurk/R. McClure/A. Zettek-Sumner (Cox)
|
|
|||
Christiania Roklub |
J. Olsen/A. Værang/M. Flood/O. Nygaard/J. Ronne/T. Lindemann/G. Dürbeck/T. Lysdahl/J. Spilling (Cox)
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Fredensborg, Lyngby, ARC Würzburg, Skjold |
S. Nielsen/T. Jespersen/B. Andersen/K. Boergesen/P. Skov/S. Rasmussen/H. Nohr/S. Heinrichsen/P. Ehinger (Cox)
|
|
|||
Composite: Detroit Boat Club Crew, Rockford, Tuebinger, Polytechniker RC Zurich, RG Wetzlar, Seeclub Zürich, Lauffener RC, Baden, See-Club |
D. Steiner/F. Wilkening/B. Aklin/R. Anderson/D. Sitek/E. Ruehl/D. Wilhelm/W. Roesch/S. Wyler (Cox)
|
|
|||
Hitotsubashi Rowing Club |
T. Fujisawa/K. Nagai/S. Hasegawa/S. Hirata/R. Okada/K. Kimura/H. Kawamura/K. Nomura/H. Takai (Cox)
|
|
|||
Composite: MOS-2, AZS-AWF Warszawa, PTW Płockie, TSW Warmia |
T. Sawicki/W. Kowalczyk/J. Skowronski/W. Gregorowicz/A. Pogorzelski/E. Grocki/J. Genatowski/J. Pawlowski/M. Gnojek (Cox)
|
|
|||
Composite: Mitsubishi, Nagoya, Tanseikai |
N. Shindo/T. Murayama/S. Noboru/S. Sakamoto/H. Wakabayashi/K. Fukuda/K. Sano/Y. Murakami/T. Kaneko (Cox)
|
|
|||
Nagoya Rowing Club |
K. Motoyasu/M. Hiromichi/M. Tsutomu/T. Toshikatsu/S. Masamitsu/H. Kenji/I. Mitsuyuki/T. Kanji/O. Masanori (Cox)
|
|
|||
Composite: Nottingham, Durham, Grosvenor, Exeter, Royal Chester |
J. Hinnigan/M. Palamarczuk/M. Allwood/P. English/J. Davies/D. Gordon/P. Johns/W. Rawson/J. Hinnigan (Cox)
|
|
|||
Composite: Nouseikai, Mitsubishi |
N. Shibata/F. Wada/t. Takesue/M. Goda/F. Matsumura/T. Nakahara/K. Saito/K. Arakane/H. Takenaka (Cox)
|
|
|||
Occoquan International |
J. Van Blom/C. Hamlin/R. Borggaard/P. Knight/C. Pieper/r. brayton/D. Findlay/D. Miksic/B. Webster (Cox)
|
|
|||
Composite: Olympischer RC Rostock, SG Wiking 1903 Offenbach, RV Hellas Offenbach, Berlin, Favorite, Germania Köln |
P. Teichert/E. Haas/F. Plitzner/M. Block/R. Meyer/D. Norrenberg/B. Hoffmann/U. Hild/J. Oelke (Cox)
|
|
|||
Composite: Riga, St.Petersburg, Dinamo-Kamaz-Tatarstan |
V. Eliseev/A. Plyushkin/S. Mineev/Y. Grikis/V. Priediens/N. Karolis/S. Ageev/L. Dzencharskiy/A. Magazov (Cox)
|
|
|||
Roeivereniging Rijnland |
H. Helle/D. D' Hoore/P. Reimer/W. Handels/H. Stefels/B. van de Graaf/B. Luttikhuizen/K. 't Veld/A. Heijboer-Houwaart (Cox)
|
|
|||
Composite: Waiblingen, Heidelberger RK, Lauffener RC, Heilbronner |
R. Eberbach/K. Maier/G. Vollmer/P. Dominke/P. Friebe/P. Tesarz/H. Kallenberg/H. Maurer/H. Pupacher (Cox)/
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Mortlake |
L. Brown/W. Scott/A. Almond/P. Stuart-Bennett/M. Dudley/W. Evans/T. Lincoln/A. Rose/H. Cook (Cox)
|
|
|||
Composite: VK Smíchov, KVM 1881 Melník, VK Olomouc, VK Hodonín, SVK Breclav |
M. Hatala/K. Vanek/J. Urban/J. Vondrouš/L. Barina/V. Šnajdr/M. Sojka/V. Zoubek/P. Herzan (Cox)
|
|
|||
Composite: Wallingford, Dart Totnes, Quintin, Bedford, Berlin, Ardingly |
C. Barratt/R. Stewart/H. Schmied/C. Parry/T. Bishop/J. Harris/G. Bagnall/S. Musselle/R. Haycock (Cox)
|
|
|||
Composite: Wilhelmsburger Ruder Club, Turun Soutajat |
A. Szymczak/R. Szymczak/K. Schlatermund/P. Schlatermund/A. Rusi/P. Pietilä/J. Hurme/K. Aaltonen/T. Marjanen (Cox)
|
|
|||
WK Masters |
Y. Kusagaya/T. Hanabusa/Y. Hiki/N. Ichikawa/H. Kobayashi/H. Maruyama/H. Kinoshita/M. Okuda/Y. Yako (Cox)
|
|
|||
430 | C 4+ | Mens C 4+ | 40 |
||
431 | WB 1x | Womens B 1x | 59 |
||
432 | F 2- | Mens F 2- | 49 |
||
433 | WE 4+ | Womens E 4+ | 25 |
||
434 | K 1x | Mens K 1x | 6 |
||
435 | A 8+ | Mens A 8+ | 21 |
||
Sunday, September 10, 2017 | |||||
501 | Mix D 2x | Mixed D 2x | 90 |
||
502 | Mix G 4x | Mixed G 4x | 19 |
||
503 | Mix B 8+ | Mixed B 8+ | 8 |
||
504 | Mix E 2x | Mixed E 2x | 72 |
||
505 | Mix H-K 4x | Mixed H-K 4x | 15 |
||
506 | Mix C 8+ | Mixed C 8+ | 14 |
||
507 | Mix F 2x | Mixed F 2x | 61 |
||
508 | Mix A 4x | Mixed A 4x | 20 |
||
509 | Mix D 8+ | Mixed D 8+ | 22 |
||
510 | Mix G 2x | Mixed G 2x | 26 |
||
511 | Mix B 4x | Mixed B 4x | 14 |
||
512 | Mix E 8+ | Mixed E 8+ | 17 |
||
513 | Mix H-K 2x | Mixed H-K 2x | 20 |
||
514 | Mix C 4x | Mixed C 4x | 32 |
||
515 | Mix F 8+ | Mixed F 8+ | 13 |
||
516 | Mix A 2x | Mixed A 2x | 32 |
||
517 | Mix D 4x | Mixed D 4x | 43 |
||
518 | Mix G 8+ | Mixed G 8+ | 7 |
||
519 | Mix B 2x | Mixed B 2x | 43 |
||
Akademiska Roddföreningen |
M. Forkel/H. Rehle
|
|
|||
Barcelona club de rem |
C. VILA/M. Vila
|
|
|||
Canottieri Padova |
G. Gamba/F. Siviero
|
|
|||
Canottieri Padova |
A. Rampado/V. Menegazzi
|
|
|||
Canottieri Padova |
P. Dus/M. Bacco
|
|
|||
Composite: GPA, Estrella Blanca |
D. Bartsch/M. Penna
|
|
|||
Composite: Fluvial Vilacondense, Club d'aviron Annecy le vieux |
E. Dyskiewicz/L. Fernandes
|
|
|||
Composite: Danubius, Milestone Rowing Club |
G. Vanczák/G. Rockenbauer
|
|
|||
Duna Sport Klub |
P. Tompos/T. Tomposné Hakkel
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
D. Muse/K. Forster
|
|
|||
English Rowing Club |
V. Miasnikov/M. Korobova
|
|
|||
Composite: Frankfurter RV, Offenbacher Ruderverein 1874 |
D. Eichelhard/T. Möbius
|
|
|||
Henley Rowing Club |
F. Walsh/A. Jacob
|
|
|||
Henley Rowing Club |
D. Mason/A. Harsant
|
|
|||
Ironbridge Rowing Club |
A. james/R. James
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
S. Clemens/S. Buchheister
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
J. Malecky/P. Hájková
|
|
|||
KS Posnania RBW |
R. Luczak/A. Oginska
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
P. Thomas/M. Stewart-Woods
|
|
|||
Nyborg Roklub |
C. Buchwaldt/B. Sørensen
|
|
|||
Composite: Olympic Peninsula, WRC Lia |
C. Stuby/S. Halberg
|
|
|||
Power House Rowing Club |
N. Andreou/R. Lloyd
|
|
|||
Reial Club Maritim de Barcelona |
J. Marieges/E. Vallbona
|
|
|||
Composite: Roforeningen KVIK, VK Val |
S. Lauritzen/I. Boraska
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
P. CHALUS/P. CARRONDA/
|
|
|||
Composite: Tartu, Pärnu |
I. Salk/S. Saarsalu
|
|
|||
Composite: Sorø, Køge |
A. Gravad/C. Molvig
|
|
|||
Tiberias Rowing Club |
R. Yehuda/L. Hatskin
|
|
|||
Tilburgse Open Roeivereniging |
M. Backx/M. Breedveld
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Poole |
R. Inett/E. Cope
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
M. Vekić/L. Bermanec/
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
L. Biondic/m. radocaj
|
|
|||
Composite: HAVK Mladost, Neretvanski Gusar |
N. Sustic/M. DELIJA
|
|
|||
Composite: HAVK Mladost, Jadran Zadar |
I. Karacic/D. Bajlo/
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
M. Zlak/G. Gunde
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
t. kocjancic/a. fatur
|
|
|||
VK Slnava Piešťany |
E. Drlicka/A. Piknova
|
|
|||
Composite: Western Reserve, Maritim |
L. Neville/P. Graham
|
|
|||
Wiener Ruder Club Pirat |
J. Pilz/V. Menschik
|
|
|||
Wiener Ruderclub Donaubund |
G. Görig/M. Milodanovic
|
|
|||
X-Press Boat Club |
C. Raisen/A. Martin
|
|
|||
Yare Boat Club |
L. Green/A. Green
|
|
|||
York City Rowing Club |
M. Rezacova/P. Baron
|
|
|||
520 | Mix E 4x | Mixed E 4x | 30 |
||
521 | Mix H-K 8+ | Mixed H-K 8+ | 9 |
||
Composite: Essendon, Miami, Riga, Mersey |
L. Lapina/K. Kalnberzs/V. Priediens/M. Tippett/J. Haag/E. Spundzāne/L. Belakova/S. McLean/I. Pasparne (Cox)
|
|
|||
Composite: Külker EK, Csepel Evezős, Mainzer |
K. Langhoffer/K. Kosztolányi/M. Dávidné Fekete/T. Melega/L. Penzis/L. Lucsánszky/Á. Ecsedi/A. Daniel/A. Horváth (Cox)
|
|
|||
Composite: Los Gatos, Ancient Mariners, Chester River, GPA, R.G.Hansa Hamburg, Münchener RSV Bayern, Kasseler RG, Krakow, Mala Flotilia |
H. Riebensahm/K. Dementieva/P. McDonald/K. salzmann/S. Elsberg/A. Wright/Z. Adamik/K. Suffert de Cordal/F. Medinnis-Leach (Cox)
|
|
|||
Composite: Melbourne, Mosman, Casitas Rowing, Leichhardt, North Shore, Perth |
J. James/L. Partridge/D. Harralson/D. Tanhauser/L. Burrows/M. Small/N. Cato/R. Keable/J. Marks (Cox)
|
|
|||
Composite: MOS-2, AZS-AWF Warszawa, Château Thierry, Posnania, TSW Warmia |
T. Sawicki/A. Gumienna/R. Camu/M. Gnojek/B. Niedzwiedzka/W. Gregorowicz/E. Grocki/A. Pogorzelski/R. Wasilewska (Cox)
|
|
|||
Composite: Thames, USV TU Dresden, Olympischer RC Rostock, MTK, Rostocker RK, RV Normannen |
D. Vier/M. Block/G. Liebau/S. Willibald/P. Rayner/J. Parry/V. Zimmert/M. Goszleth/R. Langhammer (Cox)
|
|
|||
Composite: VK Smíchov, KVM 1881 Melník, VK Olomouc, VK Hodonín, SVK Breclav |
M. Hatala/K. Vanek/J. Urban/J. Vondrouš/A. Hofmannova/V. Santruckova/I. Knobova/J. Ulcova/P. Herzan (Cox)
|
|
|||
Composite: Vesper, Fredensborg, AZS-AWF Warszawa, Polytechniker RC Zurich, Colorado Rowing, Seeclub Zürich, Münchener RSV Bayern, Baden, See-Club |
B. Hogan/L. Haastrup/C. Perchermeier/M. Wurster/B. Aklin/D. Steiner/F. Wilkening/J. Dabrowski/S. Wyler (Cox)
|
|
|||
Composite: Vesper, Berkeley, Fredensborg, RG Wetzlar, RV Hellas Offenbach, FRCW Berlin, Akad. RV Leipzig e. V., RV Normannen |
K. Constant/K. Tetlow/M. Boldt/P. Inmann/E. Ruehl/U. Hild/D. Bort/E. Schmitt/S. Zirnstein (Cox)
|
|
|||
522 | Mix C 2x | Mixed C 2x | 74 |
||
523 | Mix F 4x | Mixed F 4x | 26 |
||
524 | Mix A 8+ | Mixed A 8+ | 6 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change