FISA World Rowing Masters Regatta
- Sep 6, 2017 To Sep 10, 2017
- sprint
- Lake Bled
- Bled, Slovenia (SLO)
- Hosted By: Rowing Federation of Slovenia
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Wednesday, September 6, 2017 | |||||
101 | E 4+ | Mens E 4+ | 41 |
||
102 | WF 4- | Womens F 4- | 15 |
||
103 | H 2x | Mens H 2x | 57 |
||
104 | WA 1x | Womens A 1x | 55 |
||
105 | C 2- | Mens C 2- | 53 |
||
106 | WD 2x | Womens D 2x | 106 |
||
107 | F 1x | Mens F 1x | 148 |
||
108 | WG-K 2- | Womens G-K 2- | 6 |
||
109 | I-K 8+ | Mens I-K 8+ | 16 |
||
110 | WB 4x | Womens B 4x | 36 |
||
Aalesunds Roklub |
H. Longva/B. Vegsund/K. Andreassen/B. Eriksen
|
|
|||
Composite: Sevrier, RC Mulhouse |
A. GERBER/B. TALAMONA/P. CARRONDA/v. tyrand/
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
I. Motzfeldt/T. Grøtt/M. Radmann/S. Kolsrud
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
K. Schmols/K. Wilkens/N. conrad/B. Orb
|
|
|||
Composite: Cantabrigian, Putney Town |
C. Auty-Jacklin/L. Parker/H. Macpherson/A. Caboo
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
M. Penna/M. Maschio/P. Oliboni/S. Zelmanovits
|
|
|||
Composite: Commercial, Brisbane & GPS |
J. Cook/J. Whalley/R. Daly/C. Davis
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Copenhagen |
A. Øjvind/K. Sørensen/W. Lissau/K. Leth Jensen
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Klok/J. Bosch/L. Droog/G. Kremeier
|
|
|||
JASON Roeivereniging |
M. van Dam/E. Deupmann/H. Klein/M. Schipperijn/
|
|
|||
Composite: Jenaer Kanu- und RV, Neckarrems |
S. Woeppel/B. Krause/S. Munke/J. Schwickart
|
|
|||
Composite: De Hoop, RV Hellas Offenbach, WSV Bürgel, Waikato |
S. Roller/K. Martin/J. Scheffer/J. Horst
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
D. Kooij/A. Timmermans/T. Lambooij/D. Jaenicke
|
|
|||
Klub veslování Kondor Brandýs nad Labem |
J. Přibylová/L. Alešová/M. Rotková/L. Blažková
|
|
|||
Composite: Lea, 1927 Cambridge, Cambridge '99 Rowing Club, Ironbridge |
L. Clarke/S. Bastiani/R. James/V. Futoryanova
|
|
|||
Composite: LRRC, STGRC |
S. Tong/O. Ng/W. Ho/H. Wong
|
|
|||
Composite: Riga, Daugava |
S. Zvilna/V. Lupika/D. Kaleja/K. Putniņa
|
|
|||
Composite: Riga, Daugava |
T. Druveniece/A. Zarina/L. Zarina/E. Spundzāne
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
L. Rombouts-Verheugd/A. Derkinderen/M. Etten/M. Dauwerse/
|
|
|||
Composite: R.G.Hansa Hamburg, Ruder-Club Dresdenia, Hamburger Ruderinnen-Club von |
M. Bösch/B. Varekova/M. Menck/A. Wegner
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, Erster Kieler RC, Køge |
S. Arndt/A. Lindberg Friedrichsen/J. Lolies/J. Howe
|
|
|||
Composite: Kasseler RG, RCP Hamburg |
A. Schutte/A. Röder/C. Meeder/K. Ohltmann
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Ocik/I. Stein/A. Wendler/K. Pingel
|
|
|||
Composite: See-Club Luzern, Baden, SC Kuesnacht |
A. Mahlstein/S. Rapetti-Hunsicker/U. Pirscher/P. Limacher
|
|
|||
Composite: Armida, Dlf Chiusi, Santo stefano |
C. Sacco/F. Matteoli/M. Siletto/M. Ardissone
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, RCO Hennigsdorf |
I. Bauer/S. Schulze/B. Fieck/S. Winkler
|
|
|||
Thames Rowing Club |
J. Dickson/C. Thomas/J. Harris/J. Lion
|
|
|||
Composite: Tuebinger, Canottieri Corgeno, Elmshorner Ruderclub, Milestone Rowing Club |
G. Rockenbauer/E. Fejer/C. Hein/E. Stranges
|
|
|||
Composite: Turun Soutajat, SMARK, Valkeakosken Vesiveikot |
A. Lahtinen/P. Miraftabi/S. Ruosaari/I. Nurmi
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
L. Wymer/A. Hynes/E. Cope/N. Ashcroft
|
|
|||
Composite: UTS, Canberra, Toowong |
D. Jolly/S. Donoghue/E. Bissaker/K. Schryver
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
A. Sanseovic/L. Bermanec/I. Karacic/C. Kovac/
|
|
|||
Composite: VK Slavia Praha, RIC, VKM Uherské Hradiste, RV de Amstel |
G. Van Gulik/I. Seemann/M. Tomastikova/J. Masatova
|
|
|||
Composite: Wallingford, RHKYC, Exeter |
A. Bidlake/E. Burke/S. Pilkington/L. Cocks
|
|
|||
Composite: Pirat Wien, WRC Lia |
I. Bacanovic/C. Stuby/M. Buchinger-Cvar/E. Thonhofer
|
|
|||
Composite: WRK Argonauten, Friesen Wien |
T. Reiskopf/M. Dachler/A. Christ/E. Hauer-Pavlik
|
|
|||
111 | A 1x | Mens A 1x | 116 |
||
112 | WE 8+ | Womens E 8+ | 30 |
||
113 | D 2x | Mens D 2x | 146 |
||
A.S.D. Circolo Ospedalieri Trev |
F. Spagnolo/G. Basso
|
|
|||
A.S.D. Circolo Ospedalieri Trev |
A. Da Re/P. Pietrobon
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
H. Paulsen/T. Standal
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
T. Andersen/B. Refsum
|
|
|||
Abingdon Rowing Club |
T. Baker/D. Engelke
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Jenaer Kanu- und RV |
T. Lahne/A. Holz
|
|
|||
Anchorage Rowing Association |
C. Higgins/K. Hall
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
J. Carter/P. Billin
|
|
|||
Arkote Arraun Taldea |
D. Viñas Rocillo/M. Bengoechea
|
|
|||
aviron club de lac d aiguebelette |
L. Cotte/G. Morin
|
|
|||
Composite: Sevrier, The Blues |
P. Louazel/A. peake
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
P. Labrune/M. Sirlin
|
|
|||
Composite: Bad Lobenstein, Dresdner |
S. Wende/G. Luetzner/
|
|
|||
Bajai Spartacus SC |
A. Almádi/C. Tóth
|
|
|||
Composite: Baltimore, Whitemarsh Boat Club |
K. Wobeser/M. Daemen/
|
|
|||
Barwon Rowing Club |
G. Boucher/S. Naylor
|
|
|||
Beaumont Aviron |
B. Ollivier-Lamarque/D. Liot
|
|
|||
Beaumont Aviron |
P. Lardière/B. Pasdeloup
|
|
|||
Berliner Ruder-Club |
M. Horst/C. Galandi
|
|
|||
Bernburger Ruderclub |
I. Pernt/K. Kliebisch/
|
|
|||
Composite: Bremer RC HANSA, Bremer Sport-Club e.V. |
U. Schuessler/S. Krüger
|
|
|||
Bærum Roklubb |
A. Hovde/J. Weitzenbock
|
|
|||
Composite: Saturnia, TIMAVO |
L. de Pol/P. Signorelli
|
|
|||
C.R.A.B. PORTO ALEGRE |
I. MOCELLIN/V. AIMI
|
|
|||
Canottieri Gavirate |
P. Pollicini/K. Bach
|
|
|||
Canottieri Gavirate |
D. Binda/D. Lama
|
|
|||
Canottieri Padova |
A. ROSSONI/S. Frisiero/
|
|
|||
Composite: Canottieri Varese, Gavirate |
P. Aliverti/G. Poncia
|
|
|||
Canottieri Varese |
F. Galetta/P. Sessa/
|
|
|||
Canottieri Varese |
A. Prina/M. Pastore/
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
E. Grosclaude/v. luc
|
|
|||
CHAOS Rowing |
R. McDonogh/R. Brownstein
|
|
|||
CHAOS Rowing |
F. Muhlebach/T. Bukowski
|
|
|||
Christiania Roklub |
R. Riktor/L. Jensen
|
|
|||
Composite: Bristol, Granta |
M. Downey/P. Copham
|
|
|||
Composite: Montluçon, AS Mantaise |
P. Vassort/J. Fage
|
|
|||
Club Náutico Río Paraná Corrientes |
F. Omar Teodoro/A. Madero
|
|
|||
Composite: San Fernando, Regatas Rosario |
A. Gasparrini/M. Morales
|
|
|||
Composite: C.R. Almirante Baroso, Cerveira Remo |
M. Dalpiaz Payeras/H. Baixinho
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
E. Barbosa/L. Armando/
|
|
|||
Composite: GPA, Riverway |
J. Gonçalves/C. Johansson
|
|
|||
Clube Naval de Brasilia |
F. Cordeiro Ferreira/M. Buchheister
|
|
|||
Composite: Infante D. Henrique, CDUP |
J. Menezes/P. Almeida
|
|
|||
Composite: Commercial, Carlow |
N. Brien/D. Crowley
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
N. Price/M. Rolley
|
|
|||
Derwent Rowing Club |
S. Grant/P. Beaman
|
|
|||
Composite: Dresdner, RC Amicitia Bad Hersfeld |
J. Flicker/S. Pfeifer
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
A. Jaggard/D. Muse
|
|
|||
Composite: Dynamo, AZS-AWF Warszawa |
L. Ostrovski/R. Antonik
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
V. Meykalish/B. Lesyuk
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
Y. Zelikovich/S. Aripov
|
|
|||
Első Balatoni Kajak-Kenu, Evezős és Vitorlás Sportegyesület |
Z. Lipovits/G. Jakocs
|
|
|||
English Rowing Club |
V. Miasnikov/A. Fedorov
|
|
|||
Composite: English RC, SPBRS1829 |
A. Davydov/S. Golovanov
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
M. Vogel/U. Beck
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
B. Nugent/S. Allsop
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
D. Jacka/T. Juzefowicz
|
|
|||
Composite: Exeter, Monmouth |
D. Byrnes/M. Stewart-Woods
|
|
|||
Composite: Fana RK, Bergens RK |
T. Solberg/O. Flesland
|
|
|||
Floersheimer RV |
S. Göbel/R. Axthelm
|
|
|||
Composite: Frg Germania, Undine Offenbach |
J. Blatzheim/M. Over
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
S. Eriksen/U. Jensen
|
|
|||
Composite: Grasshopper, SN Neuchâtel |
R. Houttuin/M. Benn
|
|
|||
Hollingworth Lake Rowing Club |
T. Booth/K. Lawton
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
M. Twomey-Madsen/K. Wellendorph
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
C. Jensen/C. Probst
|
|
|||
Composite: Gusar, VK Val |
I. Boraska/B. Rusinovic
|
|
|||
JASON Roeivereniging |
J. van Leeuwen/K. Stuyt/
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
K. Hooft/J. Graham
|
|
|||
Composite: Kenai Crewsers, Anchorage |
J. Smith/P. Kain
|
|
|||
Composite: Kenai Crewsers, Ruderklub am Baldeneysee |
A. Fischer/H. Faust
|
|
|||
Kiev Rowing Club Masters |
O. Lyapin/S. Bodrukhin
|
|
|||
Koblenzer Ruder Club Rhenania |
C. Anspach/D. Zimmer
|
|
|||
Koblenzer Ruder Club Rhenania |
H. Loeser/V. Steinberg
|
|
|||
Kölner Ruderverein von 1877 e.V. |
U. Seeger/B. Zuenkler
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen/P. Jensen
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
A. du Pont/M. O'Donnell
|
|
|||
Composite: Ludwigshafener RV, Frankfurter RG Oberrad |
N. Seiffert/J. Hock
|
|
|||
Lymington Amateur Rowing Club |
A. Taylor/T. Bull
|
|
|||
Mölndals Roddklubb |
M. Thompson/J. Nilsson
|
|
|||
Münchener Ruder-Club von 1880 e.V. |
H. Gerhardt/B. Stolze
|
|
|||
Neste Rowing Club |
J. Lehtelä/P. Teittinen
|
|
|||
Neuruppiner Ruderclub e.V. |
D. Pfaffe/R. Insel
|
|
|||
Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club |
G. Price/N. Price
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
H. Bergan/J. Frimann Koren
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
N. Kippin/R. Conway
|
|
|||
Nyborg Roklub |
P. Rasmussen/B. Sørensen
|
|
|||
Öresjö SS Rodd |
S. Eriksson/H. Augustsson
|
|
|||
Ormsund Roklub |
N. Bjønness/C. Grosse
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
T. Zobjack/S. Fahner
|
|
|||
Composite: Potomac, GPA |
R. Diefenthaeler/N. Holland
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
A. Tretau/M. Lange
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Gesellschaft e.V. |
J. Thurley/K. Bartels
|
|
|||
RC CSK-NAVY MOSCOW |
O. Novoseltsev/S. Sushkov
|
|
|||
Composite: NARVA Berlin, Ruder-Club Aken |
S. Mehl/A. Tabbert
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
J. Bielderman/S. Verheugd
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
R. Oppenraaij/A. Korver
|
|
|||
Roklubben furesøen |
B. Hartz/M. Hansen
|
|
|||
Rowing Club Chernomorets |
S. Harcenco/S. Ivanov
|
|
|||
Rowing Club Port Marly |
P. Hilaire/A. Manoilov
|
|
|||
Composite: RC Bergedorf, Posnania |
H. Longinus/P. Szczepaniak
|
|
|||
Composite: Favorite, Hamburger und Germania |
P. Saborowsky/P. Uhrig
|
|
|||
Ruderclub Baden |
A. Pirscher/E. Grobert
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
V. Schmidt/P. Knauthe
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
J. Klingberg/M. Koniczek
|
|
|||
Ruderclub Greifensee |
R. Iten/U. Luethi
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, RV Datteln |
A. Odenkirchen/U. Horbach
|
|
|||
Ruderclub Mondsee |
G. Kampl/F. Fritsch
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Jungermann/T. Schulze
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, Grünau |
I. Röll/D. Creutzburg
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, Limburger CfW |
S. Heyde/E. Tinaz
|
|
|||
Ruderverein Hoya |
W. von Behr/J. Jülke/
|
|
|||
Composite: RV Waltrop, Ruderverein 'Emsch |
J. Henkel/W. Popp/
|
|
|||
RV Normannen Klosterneuburg |
K. Ingomar/R. Franz
|
|
|||
Composite: Stansstad, See-Club |
K. Struzina/J. Träger
|
|
|||
SMARK |
J. Haverinen/J. Varrio
|
|
|||
SMARK |
O. Teronen/M. Lahti
|
|
|||
società canottieri firenze |
L. Magnatta/A. Carparelli
|
|
|||
Sons of the Thames |
D. Smith/N. Young
|
|
|||
Sons of the Thames |
B. Boericke/L. Scrine
|
|
|||
Stockholms Roddförening |
T. Blomquist/M. Borgh
|
|
|||
stratford upon avon rowing club |
T. Lunel/T. Doherty
|
|
|||
Strela |
M. Igor/D. Tyutin
|
|
|||
Strela |
N. Titarenko/A. Samoylov
|
|
|||
Composite: Stuttgarter RG, Ingolstadt |
J. Oksche/R. Mages
|
|
|||
STW Szczecin |
J. Przybylski/A. Syczewski
|
|
|||
Composite: Szczecin, WVE |
E. Matyjaszczyk/J. Butkiewicz
|
|
|||
Sudbury Rowing Club |
S. Moriarty/A. Muir
|
|
|||
Swan River Rowing Club |
S. Rivers/J. Arnott
|
|
|||
Swan River Rowing Club |
W. Pulsford/P. Sims
|
|
|||
The OAR |
Y. Royackers/K. Winter
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, Putney Town |
B. Desmond/B. Bridger
|
|
|||
TJ Jiskra Třeboň |
L. Baierling/J. Bouda/
|
|
|||
Composite: Toowong, ANU |
P. Macartney/P. Schryver/
|
|
|||
Composite: Trentham, Runcorn |
D. Street/N. Aldridge
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
P. Jacobs/D. Sadler
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
M. Uhlenbruck/C. Rouse
|
|
|||
Verdener Ruderverein e.V. |
U. Hollmann/U. Wiebe
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
A. Smilovic/D. Kordic
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Neumann/L. Sembera
|
|
|||
Composite: WSV Mülheim (Ruhr) e.V., Kettwiger RG |
R. Chavez Torres/S. Klatt
|
|
|||
Wassersportverein Schifferclub Neckarrems |
S. Woeppel/S. Stahl
|
|
|||
Wiener Ruder Club Pirat |
F. Fassl/H. Hörmannsdorfer
|
|
|||
Composite: WRC Donaubund, VK Argo Izola |
I. Božeglav/A. Kral
|
|
|||
Wiener Ruderklub Donau |
W. Vogel/J. Bertagnoli
|
|
|||
Composite: Znamya, English RC |
A. Bykov/A. Kuzmin
|
|
|||
114 | G 4- | Mens G 4- | 34 |
||
115 | WC 4+ | Womens C 4+ | 24 |
||
116 | B 8+ | Mens B 8+ | 26 |
||
Thursday, September 7, 2017 | |||||
201 | WC 8+ | Womens C 8+ | 31 |
||
202 | C 4- | Mens C 4- | 60 |
||
203 | WF 1x | Womens F 1x | 30 |
||
204 | F 2x | Mens F 2x | 130 |
||
205 | WI-K 1x | Womens I-K 1x | 7 |
||
206 | WA 4+ | Womens A 4+ | 14 |
||
207 | I 4x | Mens I 4x | 18 |
||
208 | A 2- | Mens A 2- | 35 |
||
209 | WD 4- | Womens D 4- | 24 |
||
210 | D 1x | Mens D 1x | 193 |
||
211 | WG 4x | Womens G 4x | 20 |
||
212 | G 8+ | Mens G 8+ | 26 |
||
213 | WB 2- | Womens B 2- | 10 |
||
214 | I-K 4+ | Mens I-K 4+ | 16 |
||
215 | B 2x | Mens B 2x | 113 |
||
216 | WE 4x | Womens E 4x | 67 |
||
217 | E 2- | Mens E 2- | 48 |
||
218 | H 1x | Mens H 1x | 74 |
||
219 | WH 2x | Womens H 2x | 13 |
||
220 | C 4x | Mens C 4x | 68 |
||
Aalesunds Roklub |
T. Andersen/C. Tolfsby/C. Valderhaug/E. Liaaen
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
A. Gudmundset/J. Myklebust/T. Standal/H. Paulsen
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Jenaer Kanu- und RV, Neckarrems |
T. Lahne/S. Woeppel/A. Holz/S. Stahl
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
P. Billin/M. Howe/D. Cowderoy/D. Reed
|
|
|||
Composite: Bagsværd, Skovshoved Roklub |
E. Heinrichsen/S. Christensen/H. Stuven/J. Skavin
|
|
|||
Composite: Basler RC, RC Mulhouse |
M. Fahlbusch/N. SITTLER/P. BRECHENMACHER/P. CHALUS/
|
|
|||
Beaumont Aviron |
D. Liot/P. Lardière/B. Ollivier-Lamarque/B. Pasdeloup
|
|
|||
Composite: Saturnia, Verbanese |
M. CLAGNAZ/A. SOLA/I. SPADONI/M. TREVISAN
|
|
|||
Composite: Saturnia, CUS Pavia, TIMAVO |
M. Losi/L. de Pol/P. Signorelli/M. Lana
|
|
|||
CANOTTIERI BALDESIO |
A. Corni/P. Pinardi/M. Maffezzoni/F. Mirri
|
|
|||
Canottieri Gavirate |
F. Gattinoni/L. Mascetti/D. Binda/D. Lama
|
|
|||
Canottieri Varese |
M. Faraci/F. Tucci/F. Galetta/A. Prina
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
v. luc/A. Lefebvre/F. Monastério/Y. Morin
|
|
|||
Composite: Bristol, Bristol Ariel |
S. Howie/M. Downey/M. Baxter/N. Leppard
|
|
|||
Composite: Estrella Blanca, BARROSO |
J. Soder/I. MOCELLIN/V. AIMI/D. Bartsch
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
R. Roennau/L. Meirelles/A. Donadio/J. Gonçalves
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
F. Holderbaum/E. Roehe/R. Neto/R. Diefenthaeler
|
|
|||
Composite: Commercial, Athlone, Sligo, Newry Rowing Club |
N. Coghill/T. Colsh/C. Moloney/S. Kearney
|
|
|||
Composite: Copenhagen, Sorø |
C. Molvig/P. Carstens/B. Vestergaard/J. Nielsen
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/D. Pavlov/A. Kremarenko/S. Aripov
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
S. Shushin/M. Yurchenko/V. Meykalish/M. Valeev
|
|
|||
English Rowing Club |
D. Baklanov/L. Anoufriev/E. Andreev/A. Davydov
|
|
|||
English Rowing Club |
A. Kabailov/V. Miasnikov/A. Gerasimov/A. Fedorov
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
I. Schulz/G. Meyer/M. Vogel/T. Blicke
|
|
|||
Composite: Erster Kieler RC, Bremen 82, Bremer RC HANSA, Verden |
U. Schuessler/U. Hollmann/H. Ilgner/U. Beck
|
|
|||
Composite: Exeter, Monmouth |
D. Byrnes/L. Colling/M. Stewart-Woods/L. Morgan
|
|
|||
Composite: Grasshopper, Uster, SN Neuchâtel |
R. Houttuin/M. Benn/H. Mathias/D. Pfister
|
|
|||
Gruppo Sportivo Vigili del Fuoco Francesco Ravalico Trieste |
E. Rojc/G. Millo/A. Fabian/P. Grabar
|
|
|||
Henley Rowing Club |
A. Harsant/A. Jacob/M. Hornsby/D. Mikoska
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
L. Perk/S. Bon/H. Koningh/J. Leerling
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
R. Thompson/D. Rautmann/S. Clemens/M. Damm
|
|
|||
Composite: Kiev Masters, Dnipro |
O. Kupin/S. Chikanov/O. Lyapin/S. Bodrukhin
|
|
|||
Koblenzer Ruder Club Rhenania |
C. Anspach/V. Steinberg/D. Zimmer/H. Loeser
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak/G. Bednarek/A. Marcinkowski/M. Tepper
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen/P. Jensen/M. Thomsen/H. Thomsen
|
|
|||
Linzer Ruderverein Ister |
R. Grieshofer/G. Sames/F. Derflinger/H. Hinterer
|
|
|||
Composite: Loch Lomond, Strathclyde Park |
J. Morrissey/P. Venables/M. Claxton/G. Troy
|
|
|||
Münchener Ruder-Club von 1880 e.V. |
H. Weytjens/H. Gerhardt/L. Krämer/B. Stolze
|
|
|||
Neste Rowing Club |
J. Lehtelä/P. Teittinen/J. Klang/V. Keso
|
|
|||
Composite: Poplar, Medway Towns, Ardingly, MIRC |
S. Martin/R. Humphrey/B. Humphris/A. dombrowe
|
|
|||
Roei-en Zeilvereniging de Amstel |
V. Muda/T. Muda/C. Vente/R. Muda
|
|
|||
Composite: Ross Rowing, Strathclyde Park, The Reds |
T. Ball/D. Powe/P. Brennan/J. Anza
|
|
|||
Composite: Ruderclub Fürstenwalde 1893 e., Bernburger RC |
J. Klingberg/M. Koniczek/I. Pernt/K. Kliebisch/
|
|
|||
Ruderclub Mondsee |
H. Amon/H. Fröhlich/P. Spivey/M. Wandl
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
A. Dusin/S. Paulus/A. Thiele/A. Klee
|
|
|||
Composite: RCO Hennigsdorf, Neuruppiner Ruderclub |
D. Pfaffe/S. Rensch/M. Tibursky/S. Norkeit
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Jungermann/A. Köckeritz/S. Breyer/T. Schulze
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, Berlin, RK am Wannsee, Hallescher Ruderclub |
A. Reiche/F. Lauter/T. Hermann-Boettcher/J. Heise
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
L. Graß/S. Götze/F. Adameit/T. Bolze
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
J. Hoeltzenbein/G. Hasper/M. Buchheit/B. Pott
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, Grünau, Ruderclub Fürstenwalde 1893 e. |
A. Burck/V. Schmidt/I. Röll/P. Knauthe
|
|
|||
Composite: RV Triton Leipzig, Bad Lobenstein, Ruder-Riege TiB |
C. Spitzer/S. Gierspeck/S. Wende/S. Döring
|
|
|||
Composite: Salzburger Ruderklub "Möve", RV Seewalchen |
G. Aigner/H. Müller/J. Kreuzer/M. Zillner
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, RC Alt-Werder Magdeburg |
M. König/M. Schmidt/H. Dankel/L. Lingener
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Dresdner, RC Amicitia Bad Hersfeld |
J. Flicker/K. Luebbert/T. Schulz/S. Pfeifer
|
|
|||
SMARK |
O. Teronen/M. Lahti/J. Haverinen/J. Varrio
|
|
|||
Società Nautica G.Pullino ASD |
M. Schiavon/G. Priore/M. Verginella/F. Siderini
|
|
|||
Composite: Stockholms RF, Hammarby Rodd |
J. Berglund/Y. Wuilmart/M. Borgh/T. Blomquist
|
|
|||
SVK Bratislava |
J. Ziska/O. Hambalek/P. Roth/J. Fecanin
|
|
|||
Composite: Tel-Aviv R.C., Tiberias |
D. Hallel/A. Broide/S. Alon/E. Ledvich
|
|
|||
The OAR |
F. Joossens/Y. Royackers/I. Cleemput/K. Winter
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
M. Poropat/A. Smilovic/N. Tarle/H. Vukic
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Ryšavý/J. Klapac/J. Necas/J. Neumann
|
|
|||
Veslařský klub Hodonín |
M. Viktora/A. Pribil/K. Nedoba/R. Skodik
|
|
|||
Composite: VK Olomouc, RV De Laak, RV de Amstel |
p. mitas/M. Polasek/K. Nevrela/M. Juch
|
|
|||
Composite: WSV Mülheim (Ruhr) e.V., Kettwiger RG |
S. Klatt/C. Mertens/R. Rumswinkel/R. Chavez Torres
|
|
|||
Composite: WRC Lia, Győri Atlétikai Club |
L. Kokas/P. Szabó/T. Fazekas/P. Lacsik
|
|
|||
Wiener Ruderklub Donau |
J. Bertagnoli/W. Vogel/T. Metz/N. Sollinger
|
|
|||
221 | F 4- | Mens F 4- | 38 |
||
222 | WC 1x | Womens C 1x | 84 |
||
223 | WF 4+ | Womens F 4+ | 16 |
||
224 | A 4- | Mens A 4- | 25 |
||
225 | WA 2x | Womens A 2x | 81 |
||
Composite: Dlf Chiusi, Santo stefano |
M. Ardissone/M. D'andrea
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
H. Longva/K. Andreassen
|
|
|||
Akademiska Roddföreningen |
C. Stefanitsch/N. Daukszewicz
|
|
|||
Akademiska Roddföreningen |
A. Volk/M. Forkel
|
|
|||
Avon County Rowing Club |
R. Bardell/F. Lambert
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
T. Grøtt/S. Kolsrud
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
I. Motzfeldt/M. Radmann
|
|
|||
Composite: Birmingham, Curlew |
A. Jeff/S. Gregory
|
|
|||
Bremer Sport-Club e.V.-RA- |
P. Marchetti/M. Selke
|
|
|||
Brisbane & GPS Rowing Club |
C. Davis/R. Daly
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
H. Chim/C. Angelopoulou
|
|
|||
Bristol Ariel Rowing Club |
A. Cooper/K. Wilson
|
|
|||
Budapest Evezős Egyesület |
E. Rajki/B. Fekete
|
|
|||
Cambridge '99 Rowing Club Ltd |
L. Kitching/C. Litina
|
|
|||
Composite: Canottieri Corgeno, Elmshorner Ruderclub |
C. Hein/E. Stranges
|
|
|||
Canottieri Gavirate |
A. Caraffini/B. Tamara
|
|
|||
Canottieri Padova |
P. Dus/A. Riondato
|
|
|||
Composite: CVK Brno, VK Perun Ostrava |
R. Macasová/V. Fišerová
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
M. Penna/P. Oliboni
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
A. Øjvind/W. Lissau
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
K. Leth Jensen/K. Bodelund
|
|
|||
Első Balatoni Kajak-Kenu, Evezős és Vitorlás Sportegyesület |
Z. Hazi/M. Horvath
|
|
|||
Composite: Erster Kieler RC, Køge |
A. Lindberg Friedrichsen/S. Arndt
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
J. Howe/G. Schulz
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
L. Cocks/E. Burke
|
|
|||
Frauen-Ruderverein Freiweg |
M. Hiemer/M. Schwab
|
|
|||
Composite: Gloucester Rowing, York City |
M. Rezacova/Z. Cottrill
|
|
|||
Hallesche-Rvg. Böllberg und Nelson |
A. Becker/M. Schmidt
|
|
|||
Composite: Ironbridge, Bridgnorth RC |
S. Trowton/R. James
|
|
|||
Composite: De Hoop, Waikato |
J. Scheffer/J. Horst
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
A. Timmermans/W. Pas
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
D. Kooij/D. Jaenicke
|
|
|||
Kenai Crewsers Rowing Club |
K. Kain/B. Buchanan
|
|
|||
KS Posnania RBW |
A. Urbanek/A. Wenc-Czarkowska
|
|
|||
Composite: Køge, Roforeningen KVIK |
A. Gravad/M. Becker
|
|
|||
Lyngby Dameroklub |
H. Brusch/K. Engell
|
|
|||
Mannheimer RG Baden von 1880 e.V. |
V. Moster/I. Toewe
|
|
|||
Mölndals Roddklubb |
K. Maiqvist/E. Skoow
|
|
|||
Neuköllner Ruderclub Berlin e.V. |
Y. Kozmenko/A. Stoltenberg
|
|
|||
Composite: Nottingham, Peterborough |
C. Hook/H. Wesson
|
|
|||
Putney Town Rowing Club |
K. Shepherd/A. Caboo
|
|
|||
Composite: Maritim, Bewdley |
L. Neville/K. Carlyle
|
|
|||
Reial Club Maritim de Barcelona |
E. Vallbona/C. Valdès/
|
|
|||
RIC Amsterdam |
E. Maas/M. Wakker
|
|
|||
Composite: RIC, RV de Amstel |
I. Seemann/G. van Gulik
|
|
|||
RIC Amsterdam |
A. Geemen/A. Boekling
|
|
|||
RIC Amsterdam |
S. Verkleij/J. Donkers
|
|
|||
Roforeningen KVIK |
A. Haastrup/S. Lauritzen
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
P. CARRONDA/A. GERBER/
|
|
|||
Ruder-Gesellschaft Hansa e.V. |
B. Varekova/M. Bösch
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
L. Leue/A. Sturm
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
I. Bauer/S. Schulze
|
|
|||
Rudergesellschaft Kassel 1927 eV |
S. Thies/C. Meeder
|
|
|||
Ruderverein Friesen Wien |
T. Reiskopf/M. Dachler
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, WSV Bürgel |
K. Martin/S. Roller
|
|
|||
Ruderverein Hellas Offenbach |
E. Ursprung/R. Wagner
|
|
|||
RV Wiking Bregenz |
B. Siess/J. Längle
|
|
|||
Sha Tin Grace Rowing Club |
S. Tong/C. LAU
|
|
|||
Sha Tin Grace Rowing Club |
W. LI/H. Fung
|
|
|||
SMARK |
P. Miraftabi/S. Ruosaari
|
|
|||
Composite: Canottieri Caprera, Dlf Chiusi |
V. Lama/C. Sacco
|
|
|||
Composite: Sollerö IF rodd, Hammarby Rodd |
I. Andersson/A. Birkeholm
|
|
|||
Sorø Roklub |
L. Milling/H. Vilhelmsen
|
|
|||
Composite: SC Berlin-Koepenick, Grünau |
J. Hauschild/S. Gelleszun
|
|
|||
Strathclyde Park |
G. Connal/H. Gaddis
|
|
|||
SV Energie Berlin Abt. Rudern |
S. Winkler/G. Funke
|
|
|||
Tilburgse Open Roeivereniging |
M. Backx/D. te Kiefte
|
|
|||
Uppsala Academic Rowing Society |
M. Erkas/L. Nilsson
|
|
|||
Composite: UTS, Canberra |
D. Jolly/K. Knowler
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
m. radocaj/L. Ptiček
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
L. Bermanec/N. Sustic/
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
B. Murat/I. Karacic/
|
|
|||
Composite: VK Smíchov, Bohemians Praha |
M. Cihakova/V. Podejmova
|
|
|||
Waatz Masters |
J. Meszaros/B. Tolgyesi
|
|
|||
Composite: Wallingford, Abingdon |
B. Ashton/E. Kilsby
|
|
|||
Wassersportverein Schifferclub Neckarrems |
S. Woeppel/S. Munke
|
|
|||
Wemmer Pan Rowing Club |
e. dejager/K. King
|
|
|||
Composite: White Rock Rowing, Torrens |
A. Everson/M. Soliva-Bell
|
|
|||
Wiener Ruder Club Pirat |
V. Menschik/S. Brothanek
|
|
|||
Composite: Pirat Wien, WRC Donaubund |
E. Thonhofer/G. Görig
|
|
|||
Worcester Rowing Club |
I. Broad/J. McIntosh
|
|
|||
226 | D 8+ | Mens D 8+ | 47 |
||
227 | WD 4+ | Womens D 4+ | 27 |
||
228 | G 4x | Mens G 4x | 45 |
||
229 | J-K 2x | Mens J-K 2x | 10 |
||
230 | WB 4- | Womens B 4- | 16 |
||
231 | B 4+ | Mens B 4+ | 25 |
||
232 | WE 2- | Womens E 2- | 19 |
||
233 | E 4x | Mens E 4x | 89 |
||
234 | H 2- | Mens H 2- | 12 |
||
235 | WG-K 8+ | Womens G-K 8+ | 12 |
||
Friday, September 8, 2017 | |||||
301 | I 1x | Mens I 1x | 36 |
||
302 | WC 2- | Womens C 2- | 17 |
||
303 | A 2x | Mens A 2x | 103 |
||
304 | WF 4x | Womens F 4x | 40 |
||
305 | D 4+ | Mens D 4+ | 36 |
||
306 | WI-K 2x | Womens I-K 2x | 9 |
||
307 | G 2- | Mens G 2- | 24 |
||
308 | WA 4- | Womens A 4- | 12 |
||
309 | B 4x | Mens B 4x | 54 |
||
A.S.D. Canottieri Dlf Chiusi |
G. cattolico/M. Canestri/F. Feri/M. botarelli
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Jenaer Kanu- und RV, Neckarrems |
T. Lahne/S. Woeppel/A. Holz/S. Stahl
|
|
|||
Composite: Ardingly, MIRC, HSBC RC |
D. Law/P. Lhommet/B. Humphris/A. dombrowe
|
|
|||
Canottieri Padova |
S. Bertazzo/M. Bisatto/E. Bonato/M. Peterle
|
|
|||
Canottieri Padova |
A. Rampado/P. Bullo/M. Bacco/G. Gamba
|
|
|||
Composite: Canottieri Varese, CUS Bari, CCGVG, Dlf Chiusi |
F. Tortorella/M. Rossi/F. Postiglione/G. Monaco
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
S. Dourdet/v. luc/A. Lefebvre/F. Monastério
|
|
|||
Cherkassy Team |
V. Trofymenko/O. Hrechka/S. Maksymenko/M. Tkachenko
|
|
|||
Composite: Bristol, RG Speyer, Monmouth |
L. Morgan/A. Garsuch/S. Lee/A. Butler
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
R. Roennau/L. Meirelles/A. Donadio/J. Gonçalves
|
|
|||
Clube dos Galitos |
P. Carvalho/P. Batista/J. Amaro/N. Baltazar/
|
|
|||
Composite: Dresdner, RC Amicitia Bad Hersfeld, Ruderverein Villach |
S. Pfeifer/S. Traninger/R. Obtresal/J. Flicker
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
A. Kremarenko/M. Valeev/S. Shushin/N. Gordeev
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/D. Pavlov/M. Izotov/I. Kechkin
|
|
|||
Composite: Exeter, Monmouth |
D. Byrnes/D. Rowse/L. Colling/M. Stewart-Woods
|
|
|||
Composite: Grasshopper, RC Thalwil, Uster, SN Neuchâtel |
R. Houttuin/M. Benn/S. Freiburghaus/D. Pfister
|
|
|||
Composite: Grêmio, GPA, Regatas Santa Fé |
M. Galdon/J. Leal/E. Roehe/R. Neto
|
|
|||
Grundfos Team Ukraine |
O. Serdiuk/K. Karpenko/O. Svirko/P. Domashenko/
|
|
|||
Composite: De Hoop, Hemus |
P. Oppenraaij/J. Sernee/T. Berndsen/E. Velde
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
L. Perk/S. Bon/H. Koningh/J. Leerling
|
|
|||
Composite: Kenai Crewsers, Anchorage, Ruderklub am Baldeneysee |
A. Fischer/P. Kain/H. Faust/J. Smith
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
R. Borys/K. Fabrykiewicz/M. Olszewski/L. Sawicki/
|
|
|||
Koblenzer Ruder Club Rhenania |
C. Anspach/V. Steinberg/D. Zimmer/H. Loeser
|
|
|||
KS Posnania RBW |
G. Otocki/R. Luczak/G. Bednarek/P. Szczepaniak
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen/P. Jensen/M. Thomsen/H. Thomsen
|
|
|||
Műegyetemi Evezős Club |
A. Kerekes/L. Horváth/G. Vámos/B. Gábor
|
|
|||
Composite: Mykolayiv Oblast, Dnipro |
D. Prokopenko/O. Lykov/E. Burykh/Y. Dyukov
|
|
|||
Neste Rowing Club |
S. Ruoholahti/T. Virta/J. Turkki/P. Pietiläinen
|
|
|||
RC Sorpesee |
T. Kemper/S. Feldmann/S. Papenkort/J. Güldner
|
|
|||
Composite: Riga, English RC |
A. Davydov/L. Anoufriev/V. Baltais/D. Baklanov
|
|
|||
Composite: Bern, RC Thalwil, Uster |
T. Koppelmann/H. Mathias/M. Wälti/M. Widmer
|
|
|||
Ruderclub Alt-Werder Magdeburg 1887 e.V. |
M. Bahrs/S. Wolff/I. Schwan/F. Perlitz
|
|
|||
Composite: RC Alt-Werder Magdeburg, WSF Burg |
M. König/M. Schmidt/H. Loch/L. Lingener
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
A. Dusin/M. Schulze/S. Paulus/A. Klee
|
|
|||
Composite: RCO Hennigsdorf, Neuruppiner Ruderclub |
D. Pfaffe/S. Rensch/M. Tibursky/S. Norkeit
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Jungermann/A. Köckeritz/S. Breyer/T. Schulze
|
|
|||
Composite: Rotation Berlin, Dresdner Ruderverein, RK am Wannsee, Hallescher Ruderclub |
A. Reiche/S. Hettwer/T. Hermann-Boettcher/J. Heise
|
|
|||
Composite: RV Triton Leipzig, Bad Lobenstein, Ruder-Riege TiB |
C. Spitzer/S. Gierspeck/S. Wende/S. Doering
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, Schönebecker SC |
H. Dankel/S. Schwan/J. Koch/L. Schultz
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, Erster Kieler RC, ARV Hanseat |
C. Rieman/K. Luebbert/T. Schulz/I. Schulz
|
|
|||
SMARK |
O. Teronen/M. Lahti/J. Haverinen/J. Varrio
|
|
|||
Composite: Sorø, Bagsværd |
E. Heinrichsen/S. Christensen/P. Carstens/C. Molvig
|
|
|||
Composite: St. Andrew BC, Strathclyde Park |
T. Duke/R. Wilson/J. Morrissey/P. Venables
|
|
|||
Composite: Stockholms RF, Öresjö, Hammarby Rodd |
J. Berglund/S. Eriksson/M. Borgh/Y. Wuilmart
|
|
|||
Strathclyde Park |
M. Gaddis/P. Brennan/A. Francis/J. Anza
|
|
|||
Študentsko veslaško društvo |
M. Prelog/R. Kolander/J. Lorbek/Ž. Voršič
|
|
|||
Stuttgart-Cannstatter Ruderclub |
M. Penkner/J. Maschkiwitz/A. Kaiser/C. Schäfer
|
|
|||
The OAR |
M. Fahlbusch/s. daniel/F. Joossens/I. Cleemput
|
|
|||
Vänersborgs RK |
T. Boström/M. Werner/J. Swahn/J. Lindberg
|
|
|||
Veslački klub Biokovo |
L. Srzić/M. Krivić/M. Vekić/M. Urlić
|
|
|||
Veslacki klub Jarun |
D. Segovic/J. Dzodan/D. Pirs/V. Zaninovic
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Ryšavý/J. Klapac/J. Necas/M. Mican
|
|
|||
VK Slnava Piešťany |
A. Vican/E. Drlicka/A. Hudec/B. Jurga
|
|
|||
Composite: VST Völkermarkter Sport und Tu, RV Wiking Spittal |
M. Schützelhofer/G. Olsacher/P. Paternoss/M. Moser
|
|
|||
310 | WD 8+ | Womens D 8+ | 33 |
||
311 | E 1x | Mens E 1x | 191 |
||
312 | H 4- | Mens H 4- | 16 |
||
313 | WG 2x | Womens G 2x | 22 |
||
314 | C 8+ | Mens C 8+ | 54 |
||
315 | WB 4+ | Womens B 4+ | 17 |
||
316 | F 4x | Mens F 4x | 70 |
||
317 | WE 2x | Womens E 2x | 78 |
||
318 | I-K 2- | Mens I-K 2- | 8 |
||
319 | WH 1x | Womens H 1x | 11 |
||
320 | A 4+ | Mens A 4+ | 17 |
||
321 | D 2- | Mens D 2- | 48 |
||
322 | WC 4x | Womens C 4x | 85 |
||
Aalesunds Roklub |
H. Longva/K. Andreassen/I. Berset/S. Devold
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
B. Eriksen/B. Vegsund/M. Kleive/E. Rorvik
|
|
|||
Composite: Aberdeen, Bewdley, Sandy Bay |
S. Gammond/L. Camm/K. Clifford/L. Boyle
|
|
|||
Composite: Abingdon, City of Oxford |
N. Sharma/M. Murray/B. Ashton/K. Roberts
|
|
|||
Anchorage Rowing Association |
D. Smith/B. Hughes/S. Powers/M. Hall
|
|
|||
Avon County Rowing Club |
F. Lambert/P. Sondheimer/J. Hardy/R. Bardell
|
|
|||
Composite: Barwon, Power House |
R. Lloyd/C. Allen/F. Hoffmann/S. Naylor
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
H. Liven/L. Juvet/A. Fet/C. Pramm
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
K. Schmols/K. Wilkens/N. conrad/B. Orb
|
|
|||
Bærum Roklubb |
T. Bjonge/H. Tjøm/B. Dingen/R. West
|
|
|||
C.U.S: Torino |
P. Paris/V. Gaggio/V. Vitali/P. Capretti
|
|
|||
Composite: CANOTTIERI BALDESIO, Canottieri Garda Salò |
S. Felter/A. Maringoni/L. Porfido/A. Micheletti
|
|
|||
Composite: Gavirate, Moto Guzzi, Canottieri Retica |
R. Scaltritti/S. Michelutti-Regli/M. Robustellini/D. Belleri
|
|
|||
Canottieri Padova |
P. Cavazzana/F. Siviero/N. Zambelli/A. Daolio
|
|
|||
Composite: Commercial, Brisbane & GPS |
C. Davis/R. Daly/J. Cook/J. Whalley
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, Furesø, Lyngby Dameroklub |
A. Dekker/M. Møller/I. Koch/L. Klausen
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
H. van der Pol/I. Nijhuis/E. Beem/E. Veraart
|
|
|||
Composite: Crefeld, WSV Meppen, Ruderklub am Baldeneysee, Lingener Rudergesellschaft |
A. Bauer/J. Schäfer/R. Wolken/S. Neues
|
|
|||
Composite: Dallas, Potomac |
O. Huxley/G. Tomaseski/L. Wetten/V. Bryant
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Copenhagen |
A. Øjvind/K. Sørensen/W. Lissau/K. Leth Jensen
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
C. Woodward/J. Patrickson/J. Davison/S. Jackson
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Klok/J. Bosch/L. Droog/G. Kremeier
|
|
|||
Composite: Erster Kieler RC, Køge, Roforeningen KVIK |
A. Lindberg Friedrichsen/A. Gravad/S. Arndt/M. Becker
|
|
|||
Composite: Essendon, Bewdley, Pärnu, Penarth |
S. Saarsalu/K. Courtney-Haag/E. Bugert/J. Grove
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Lyngby Dameroklub |
H. Brusch/K. Engell/M. Hansen/S. Hansen
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Bagsværd |
B. Toft/L. Hammer/A. Espersen/S. Poulin
|
|
|||
Fredericton Rowing Club |
K. Downey/C. Goyer/E. Fitzsimmons/J. Pelchat
|
|
|||
Greenwich Crew |
k. atterbury/J. Brocki/L. Choate/T. Otsuka
|
|
|||
Grosvenor Rowing Club Chester |
J. Vorberg/D. Moore/V. Edwards/L. Tobias
|
|
|||
Composite: Hanau, RC Möve Grossauheim |
K. Büttner/B. Wrede/C. Haus/S. Thum
|
|
|||
Composite: Hannover, Angaria, RVW |
U. Weber/B. Flohr/A. Gerlach/S. Imhof
|
|
|||
Composite: Jenaer Kanu- und RV, Neckarrems |
S. Woeppel/B. Krause/S. Munke/J. Schwickart
|
|
|||
Composite: Kenai Crewsers, Ruderklub am Baldeneysee |
W. Bryden/K. Kain/B. Buchanan/K. Günther
|
|
|||
Composite: Kingston UK, Star |
m. smith/M. Taylor/C. Willett/R. Knight
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
z. Valsova/P. Hájková/M. Martincová/J. Jakoubkova
|
|
|||
KS Posnania RBW |
L. Szczepaniak/A. Wenc-Czarkowska/G. Kanoniczak/A. Urbanek/
|
|
|||
Composite: Leeds, Hexham |
N. Assame/S. Bew/C. Bowman/K. Riley
|
|
|||
Composite: Loughborough BC, Derwent |
E. Gummery/Z. Poyner/E. Quinton/G. Lockhart
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
K. Haynes/L. Manley/B. Hopley/C. Parker
|
|
|||
Composite: Meissner Ruderclub, Rudern Radebeul |
F. Lange/A. Wagner/I. Berfelde/A. Roy
|
|
|||
Composite: Mile High, Duisburger, sport gent, Elmshorner Ruderclub |
S. Gläser/C. Hein/G. Malacrida/K. Rottiers
|
|
|||
Milton Keynes Rowing Club |
K. Wilson/P. Heywood/K. Billingham/S. Maine
|
|
|||
Mortlake Anglian & Alpha Boat Club |
C. Bell-Syer/A. Ramsden/C. Greenhalgh/K. Rolfsman
|
|
|||
Composite: Münchener, Schleissheim, Duna |
C. Scherer/A. Diekötter/A. Karasziné Szirmai/A. Hemela
|
|
|||
Putney Town Rowing Club |
K. Shepherd/M. Mortimer/S. Frehe/A. Caboo
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
M. Vilallonga Olesti/A. Mazzanti/M. Barbera/G. Queralt Salvat/
|
|
|||
Composite: RIC, De Helling, RV de Amstel |
I. Seemann/G. Van Gulik/A. Blokland/F. van Beek
|
|
|||
Composite: Riga, SC Kuesnacht, SC Ceresio, Daugava |
S. Daina/S. Rapetti-Hunsicker/V. Lupika/E. Jaunbauere
|
|
|||
Roeivereniging Breda |
L. Rombouts-Verheugd/A. Derkinderen/M. Etten/M. Dauwerse
|
|
|||
Composite: RC Mulhouse, REGION GRAND EST |
c. gastaud/k. rittner/j. boubagra/A. GERBER
|
|
|||
Ruderclub Greifensee |
C. Steiner/C. Schneider/C. Probst/K. Schiess
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, WSV Bürgel, RC Aschaffenburg, R.G.Hansa Hamburg |
S. Roller/C. Bösinger/J. Lolies/B. Huhn
|
|
|||
Composite: Ruderclub Kaufleuten, Damenruderclub |
G. Meier/A. Wegmann/D. Landolt/S. Fischer
|
|
|||
Composite: RC Neptun Darmstadt, Kasseler RG, RCP Hamburg |
K. Ohltmann/A. Röder/K. Wichert/S. Thies
|
|
|||
Composite: RG München 1972, Deutscher RC |
S. Vries/S. Siegmund/B. Schrader/S. Diener
|
|
|||
Composite: RG München 1972, Tuebinger, RV De Laak, Nautilus I |
M. Holton/M. Manios/A. Freyeisen/E. Fejer
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
R. Pfirter/M. Huerlimann/J. Coleman/S. Baumann
|
|
|||
Composite: Ruderverein Empor, Ruderclub Fürstenwalde 1893 e. |
E. Knauthe/I. Deutschland/C. Kawalle/D. Lenz
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, Frankfurter RV |
S. Bolte/A. Reese/J. Wälzlein/T. Möbius
|
|
|||
RV Hemus |
J. Drumpt/A. Uitert/C. Kruijsdijk/S. Groenendijk
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Ocik/I. Stein/A. Wendler/K. Pingel
|
|
|||
Siegburger Ruder Verein |
H. Nehring/A. Hoffmann/M. Clarenz/B. Wappenschmidt
|
|
|||
Composite: SMARK, Valkeakosken Vesiveikot |
A. Lahtinen/M. Laaksonen/A. Vehman/E. Jokinen
|
|
|||
Composite: Sollerö IF rodd, Mölndals Roddklubb, Öresjö |
E. Skoow/K. Maiqvist/A. Birkeholm/C. Wilgotson
|
|
|||
Sorø Roklub |
R. Koester/U. Hvid/L. Milling/H. Vilhelmsen
|
|
|||
Composite: Station L, Rocky Mountain |
K. Clifton/E. Hamann/J. Schaffer/L. Wylder
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, CVK Brno, RV Waltrop, CN France |
B. Dourdet/R. Macasová/D. Amon/E. Davidson
|
|
|||
Strathclyde Park |
D. Gaddis/R. Tennant/L. Graham/H. Gaddis
|
|
|||
Strela |
T. Semina/O. Dilimbetova/O. Petrova/N. Zhegulevtseva
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, RCO Hennigsdorf, Grünau |
A. Schön/S. Gelleszun/G. Funke/I. Paddags
|
|
|||
Composite: SV Energie Berlin, RCO Hennigsdorf |
I. Bauer/S. Schulze/B. Fieck/S. Winkler
|
|
|||
Thames Rowing Club |
T. Canfield/J. Hathaway/J. Dickson/L. Edgerly
|
|
|||
Tønsberg Roklub |
L. Olstad/E. Knutsen/A. Stensholt/L. Myhre
|
|
|||
Composite: University Barge, HAVK Mladost |
D. Eringis/K. Cook/L. Ptiček/m. radocaj
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
M. Luke/L. Wymer/S. Pollok-Morris/E. Cope
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
D. Milcic/C. Kovac/A. Sanseovic/Z. Grancaric/
|
|
|||
Veslařský Klub Neratovice |
E. Namyslová/P. Nevečeřalová/M. Šuh/P. Jermářová
|
|
|||
Composite: VK Slavia Praha, VK Hodonín, VKM Uherské Hradiste |
J. Masatova/M. Tomastikova/L. Bernátková/J. Myslikova
|
|
|||
Composite: Wallingford, Green Templeton |
R. Waller/S. Pilkington/A. Ferguson/J. Brown
|
|
|||
Composite: Wallingford, RHKYC, Exeter |
A. Bidlake/K. Walker/E. Burke/L. Forrest
|
|
|||
Composite: WSV Bürgel, Erster Kieler RC, R.G.Hansa Hamburg |
S. Franck/J. Howe/M. Damm/G. Schulz
|
|
|||
Wemmer Pan Rowing Club |
T. Cooper/e. dejager/K. King/W. Hutton
|
|
|||
Composite: White Rock Rowing, Torrens |
C. Farmer/A. Everson/M. Soliva-Bell/M. Cathey
|
|
|||
Composite: WRK Argonauten, RV Ellida, ruder club graz |
M. Helbig/A. Kazmer/A. Christ/E. Hauer-Pavlik
|
|
|||
York City Rowing Club |
L. Roberts/A. Heathcote/J. Brehaut/A. Stevens
|
|
|||
323 | G 2x | Mens G 2x | 100 |
||
324 | WF 2- | Womens F 2- | 12 |
||
325 | J-K 4x | Mens J-K 4x | 8 |
||
326 | B 4- | Mens B 4- | 43 |
||
327 | WA 8+ | Womens A 8+ | 12 |
||
328 | WD 1x | Womens D 1x | 59 |
||
329 | E 4- | Mens E 4- | 57 |
||
330 | WG-K 4+ | Womens G-K 4+ | 15 |
||
331 | WB 2x | Womens B 2x | 101 |
||
Composite: 1927 Cambridge, Ironbridge |
V. Futoryanova/R. James
|
|
|||
Composite: Canottieri Flora, CANOTTIERI BALDESIO |
T. Bernio/L. Porfido
|
|
|||
Composite: Canottieri Retica, Dlf Chiusi |
C. Sacco/M. Robustellini
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
K. Andreassen/B. Vegsund
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
S. Devold/E. Rorvik
|
|
|||
ASD Canottieri Monate |
C. Tovaglieri/F. Rogiani/
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
E. Atkins/S. O'Connor
|
|
|||
Barcelona club de rem |
M. Curbelo/N. Navarro Galvan
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
I. Motzfeldt/M. Radmann
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
T. Grøtt/S. Kolsrud
|
|
|||
Brisbane & GPS Rowing Club |
C. Davis/R. Daly
|
|
|||
Composite: Canberra, Torrens |
A. Everson/J. Jago
|
|
|||
Cercle Des Régates de Bruxelles |
A. Cautals/G. Seerden
|
|
|||
Composite: CVK Brno, VK Perun Ostrava |
R. Macasová/V. Fišerová
|
|
|||
Christiania Roklub |
E. Danielsen/K. Hansen
|
|
|||
City of Oxford Rowing Club |
N. Sharma/M. Murray
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
I. Nijhuis/E. Veraart
|
|
|||
Composite: Daniel, Tiberias |
G. Ledvich/R. Israely
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
A. Øjvind/W. Lissau
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
K. Leth Jensen/K. Bodelund
|
|
|||
Daugava |
S. Zvilna/V. Lupika
|
|
|||
Első Balatoni Kajak-Kenu, Evezős és Vitorlás Sportegyesület |
Z. Hazi/M. Horvath
|
|
|||
Composite: Erster Kieler RC, R.G.Hansa Hamburg |
S. Franck/G. Schulz
|
|
|||
Composite: Essendon, Pärnu |
S. Saarsalu/K. Courtney-Haag
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
L. Cocks/E. Burke
|
|
|||
Frankfurter Ruder-Verein von 1865 e.V. |
J. Wälzlein/T. Möbius
|
|
|||
Composite: FRCW Berlin, Ruder-Riege TiB |
B. Ochla/M. Lampe
|
|
|||
Composite: Hammarby Rodd, uddevalla roddklubb |
I. Andersson/l. ivarsson
|
|
|||
Henley Rowing Club |
D. Mason/F. Walsh
|
|
|||
Hersfelder Ruderverein v. 1977 e.V. |
A. Weiß/R. Koch
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
M. Porsmose/C. Dantzer
|
|
|||
Composite: De Hoop, Waikato |
J. Scheffer/J. Horst
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
D. Jaenicke/T. Lambooij
|
|
|||
Kingston Rowing Club (UK) |
R. Knight/m. Addis
|
|
|||
Kingston Rowing Club (UK) |
C. Willett/m. smith
|
|
|||
Klub veslařů mělnických 1881 |
P. Hájková/z. Valsova
|
|
|||
Klub veslování Kondor Brandýs nad Labem |
L. Alešová/M. Rotková
|
|
|||
KS Posnania RBW |
L. Szczepaniak/A. Wenc-Czarkowska/
|
|
|||
Køge Roklub |
A. Lindberg Friedrichsen/A. Gravad
|
|
|||
Leeds Rowing Club |
N. Assame/K. Riley
|
|
|||
Lübecker Frauen-Ruder-Klub |
E. Mikkelsen/M. Borchardt
|
|
|||
Lyngby Dameroklub |
H. Brusch/K. Engell
|
|
|||
Meissner Ruderclub "Neptun"1882 e.V. |
F. Lange/A. Roy
|
|
|||
Milton Keynes Rowing Club |
J. Mingaye/H. Marshall
|
|
|||
Mölndals Roddklubb |
K. Maiqvist/E. Skoow
|
|
|||
Composite: Mortlake, Peterborough |
C. Hook/L. Kallal
|
|
|||
Nottingham Rowing Club |
M. Bilous/H. Wesson
|
|
|||
Potomac Boat Club |
O. Huxley/L. Wetten
|
|
|||
Putney Town Rowing Club |
K. Shepherd/L. Parker
|
|
|||
Reial Club Maritim de Barcelona |
E. Vallbona/C. Valdès/
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
M. Vilallonga Olesti/G. Queralt Salvat/
|
|
|||
Composite: RIC, RV de Amstel |
I. Seemann/G. van Gulik
|
|
|||
RIC Amsterdam |
M. Wakker/J. Stockmann
|
|
|||
Rob Roy Boat Club |
K. Webster/A. Gejlsbjerg
|
|
|||
Composite: RV De Laak, sport gent |
K. Rottiers/M. Manios
|
|
|||
Roforeningen KVIK |
A. Haastrup/S. Lauritzen
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
P. CARRONDA/B. TALAMONA/
|
|
|||
Composite: Ruder-Club Dresdenia, Hamburger Ruderinnen-Club von |
M. Menck/A. Wegner
|
|
|||
Ruder-Gesellschaft Hansa e.V. |
K. Martinen/U. Klesel
|
|
|||
Composite: RC-Hamm, Sorø |
H. Vilhelmsen/J. Lolies
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
L. Leue/A. Sturm
|
|
|||
Composite: RC Neptun Darmstadt, Erster Kieler RC |
S. Arndt/K. Wichert
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
S. Assmann/K. Hirning
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
I. Bauer/S. Schulze
|
|
|||
Rudergesellschaft Kassel 1927 eV |
C. Meeder/S. Thies
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
E. Müsel/C. Bachmann/
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, WSV Bürgel |
K. Martin/S. Roller
|
|
|||
Ruderverein Hellas Offenbach |
E. Ursprung/C. Juergens
|
|
|||
Composite: RV Seewalchen, RC Mondsee |
M. Bichler/E. Prinz
|
|
|||
RV Hemus |
J. Drumpt/A. Uitert
|
|
|||
RV Hemus |
S. Groenendijk/C. Kruijsdijk
|
|
|||
RV Wiking Bregenz |
B. Siess/J. Längle
|
|
|||
Composite: Wiking, Friesen Wien |
U. Simma-Laib/T. Reiskopf
|
|
|||
Composite: SC Kuesnacht, SC Ceresio |
S. Daina/S. Rapetti-Hunsicker
|
|
|||
Composite: SMARK, Valkeakosken Vesiveikot |
A. Lahtinen/E. Jokinen
|
|
|||
SMARK |
M. Laaksonen/S. Ruosaari
|
|
|||
Società Canottieri Armida |
F. Matteoli/M. Siletto
|
|
|||
Società Canottieri Caprera A.S.D. |
V. Lama/S. Carando
|
|
|||
Sorø Roklub |
R. Koester/U. Hvid
|
|
|||
Sportclub Berlin-Koepenick e.V. |
J. Hauschild/B. Becker
|
|
|||
Strathclyde Park |
Â. Ord/G. Connal
|
|
|||
Thames Rowing Club |
J. Lion/J. Harris
|
|
|||
Tilburgse Open Roeivereniging |
M. Backx/D. te Kiefte
|
|
|||
Composite: Turun Soutajat, Leeds |
I. Nurmi/S. Bew
|
|
|||
Veslacki Klub Jadran |
A. Pipinic/I. Moric
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
L. Bermanec/N. Sustic/
|
|
|||
Veslařský klub Smíchov |
J. Hruzova/L. Cervinkova
|
|
|||
Veslaški klub Izola |
n. babič/a. prelaz
|
|
|||
Composite: Vesta, HSBC RC |
W. Hilton/A. McGregor-Macdonald
|
|
|||
Composite: Victoria Lake, Old Eds |
S. Hudson/S. Johnson
|
|
|||
VK Slnava Piešťany |
A. Piknova/E. Jurgova/
|
|
|||
Composite: Wallingford, RHKYC |
A. Bidlake/E. Booker
|
|
|||
Wassersportverein Schifferclub Neckarrems |
S. Woeppel/S. Munke
|
|
|||
Wemmer Pan Rowing Club |
e. dejager/K. King
|
|
|||
Weybridge Rowing Club |
E. Ferlez/C. Fergusson
|
|
|||
Composite: Pirat Wien, WRC Lia |
S. Brothanek/M. Schiller
|
|
|||
Wiener Ruderclub Donaubund |
A. Fraunschiel/C. Fraunschiel
|
|
|||
Wiener Ruderclub Lia |
C. Stuby/M. Buchinger-Cvar
|
|
|||
Wiener Ruderklub Argonauten |
A. Christ/E. Hauer-Pavlik
|
|
|||
Composite: X-Press, 1927 Cambridge |
K. Astley/S. Brown
|
|
|||
Composite: York City, Trentham |
N. Ellis/M. Rezacova
|
|
|||
332 | H 4+ | Mens H 4+ | 13 |
||
333 | C 1x | Mens C 1x | 190 |
||
334 | WE 4- | Womens E 4- | 17 |
||
335 | F 8+ | Mens F 8+ | 40 |
||
Saturday, September 9, 2017 | |||||
401 | D 4x | Mens D 4x | 87 |
||
A.S.D. Circolo Ospedalieri Trev |
F. Spagnolo/A. Da Re/P. Pietrobon/G. Basso
|
|
|||
Composite: Monopoli, Canottieri Varese |
F. Galetta/S. D'elia/M. Pastore/A. Prina
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Bremen 82, Bremer RC HANSA, Verden |
U. Schuessler/U. Hollmann/H. Ilgner/M. Woortman
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Jenaer Kanu- und RV, Neckarrems |
T. Lahne/S. Woeppel/A. Holz/S. Stahl
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
P. Billin/D. Phillips/D. Cowderoy/D. Reed
|
|
|||
Composite: Argonaut, Loch Lomond, Strathclyde Park |
M. Niculescu/A. Francis/G. Troy/M. Claxton
|
|
|||
Composite: Atlanta, Galway |
W. Cloherty/J. Breen/M. Gaffney/T. Breen
|
|
|||
aviron club de lac d aiguebelette |
H. Bouzid/L. Cotte/G. Morin/E. Paris
|
|
|||
Barcelona club de rem |
R. Ventosa/C. Portes/M. Vila/G. Galvez
|
|
|||
Beaumont Aviron |
D. Liot/P. Lardière/B. Ollivier-Lamarque/B. Pasdeloup
|
|
|||
Composite: Saturnia, Canottieri Ponte Milvio |
c. fanti/p. achene/m. guglielmi/L. de Pol
|
|
|||
Composite: Trasmerano, Río Paraná Corrientes, Cerveira Remo |
F. Omar Teodoro/A. Madero/A. Garay/H. Baixinho
|
|
|||
Composite: Canberra, Toowong, ANU |
P. Macartney/P. Schryver/C. Hall/J. Blackwell/
|
|
|||
Canottieri Gavirate |
P. Pollicini/K. Bach/D. Lama/D. Binda
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
S. Dourdet/v. luc/E. Grosclaude/Y. Morin
|
|
|||
CHAOS Rowing |
R. McDonogh/F. Muhlebach/R. Brownstein/T. Bukowski
|
|
|||
Composite: Bristol, The Reds, Sevrier, The Blues |
P. Louazel/A. peake/D. Powe/M. Downey
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
N. Masanas/A. Dutras/L. Riera/J. Salvatella
|
|
|||
Composite: GPA, BARROSO |
J. Soder/V. AIMI/I. MOCELLIN/A. Donadio
|
|
|||
Clube Naval de Brasilia |
R. Villarins/M. Buchheister/R. Schneider/F. Cordeiro Ferreira
|
|
|||
Composite: Danske Studenters Roklub, Bagsværd |
L. Nielsen/H. Almegaard/S. Strange/M. Espersen
|
|
|||
Composite: Durham, Runcorn, Abingdon |
T. Baker/D. Street/D. Engelke/P. Rutter
|
|
|||
Composite: Durham, Cambois |
D. Muse/P. Freeman/J. Ringer/J. Lyons
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
S. Shushin/V. Meykalish/P. Mityanin/M. Yurchenko
|
|
|||
Composite: Dynamo, English RC |
A. Kabailov/Y. Zelikovich/S. Aripov/A. Fedorov
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/D. Pavlov/I. Anisimov/G. Astakhov
|
|
|||
Erster Kieler Ruder-Club |
I. Schulz/G. Meyer/B. Klose/U. Beck
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
B. Nugent/S. Allsop/D. Jacka/T. Juzefowicz
|
|
|||
Galway Rowing Club |
J. Elwood/P. Scully/N. Elwood/M. Breen
|
|
|||
Composite: Grasshopper, Stansstad, See-Club, SN Neuchâtel |
R. Houttuin/M. Benn/K. Struzina/J. Träger
|
|
|||
Composite: Heidelberger RK, WSV Meppen, Siegburger |
A. Otten/W. Stöcker/E. Ring/T. Palm
|
|
|||
Composite: Hersfelder, Bad Lobenstein, Ruder-Riege TiB |
C. Spitzer/G. Gavrilovic/S. Wende/S. Döring
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
C. Jensen/K. Strudahl/T. Uhrskov/M. Twomey-Madsen
|
|
|||
Composite: Gusar, HVK Mornar |
A. Jelić/G. Rakocija/D. Dumanić/B. Rusinovic
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
O. Kupin/S. Chikanov/A. Polischuk/G. Kupin
|
|
|||
Koblenzer Ruder Club Rhenania |
C. Anspach/V. Steinberg/D. Zimmer/H. Loeser
|
|
|||
Composite: Külker EK, Bajai Spartacus SC |
A. Almádi/C. Tóth/I. Südi/B. Preil
|
|
|||
Kungälvs Roddklubb |
C. Corneliusson/J. Andersson/C. Hugoson/L. Löfman
|
|
|||
Linzer Ruderverein Ister |
R. Grieshofer/P. Stekl/K. Öllinger/H. Hinterer
|
|
|||
Llandaff Rowing Club |
I. Weeks/J. Llewelyn/G. Hanczar/K. Matthews
|
|
|||
Composite: Ludwigshafener RV, Frankfurter RG Oberrad, Limburger CfW |
K. Schuy/S. Heyde/J. Hock/N. Seiffert
|
|
|||
Composite: Lyngby, Furesø, Bewl |
M. Hansen/P. Kane/H. Nohr/O. Kongsbak
|
|
|||
Composite: Lyngby, Lemvig |
J. Jensen/P. Jensen/M. Thomsen/J. Knudsen
|
|
|||
Malmö RK |
P. Ekström/T. Barge/D. Chinchilla/T. Ulfskans
|
|
|||
Composite: Münchener, RVW |
B. Stolze/H. Gerhardt/L. Krämer/D. Schünemann
|
|
|||
Neste Rowing Club |
J. Lehtelä/P. Teittinen/J. Klang/V. Keso
|
|
|||
Composite: New York AC, Baltimore, Rockford, Occoquan International |
C. Windeknecht/A. Cook/M. Raisky/M. Daemen/
|
|
|||
Composite: Newark, Hollingworth Lake Rowing Club |
T. Booth/N. Price/K. Lawton/G. Price
|
|
|||
Norske Studenters Roklub |
H. Bergan/K. Christensen/J. Frimann Koren/M. Sarmiento
|
|
|||
Norwich Rowing Club |
V. Audinis/N. Kippin/C. Scott/R. Conway
|
|
|||
Composite: Ormsund RK, Bærum RK |
N. Bjønness/A. Hovde/J. Weitzenbock/C. Grosse
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
T. Zobjack/S. Fahner/O. Martin/C. Ziegra
|
|
|||
Composite: Poplar, Medway Towns, Exeter, Monmouth |
M. Stewart-Woods/D. Byrnes/R. Humphrey/S. Martin
|
|
|||
Composite: Potomac, Ever Green |
P. Folger/J. Manfredi/N. Holland/N. Davies
|
|
|||
Potsdamer Ruder-Club Germania |
U. Meischke/J. Butenschön/J. Bruger/R. Benkenstein
|
|
|||
Composite: Potsdamer RG, Berlin Ägir |
L. Hannig/J. Thurley/K. Bartels/M. Lange
|
|
|||
RC Sorpesee |
S. Papenkort/T. Kemper/S. Feldmann/E. Putz
|
|
|||
Composite: Tevere Remo, Tiber, Idroscalo |
P. Picone/M. Recanatesi/M. Brambilla/R. Siena
|
|
|||
REGION GRAND EST |
F. Crepel/P. Bredy/R. Thierry/E. Bastian
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
J. Martorell Torne/J. Franquet Montamat/D. Palos/F. Fernandez/
|
|
|||
Roeivereniging De Laak |
p. mitas/R. Oppenraaij/M. van den Born/A. Korver
|
|
|||
Composite: RC Bergedorf, Posnania, AZS Wroclaw |
P. Szczepaniak/G. Bednarek/D. Stefanowski/H. Longinus
|
|
|||
Composite: RC Alt-Werder Magdeburg, WSF Burg, RC Wittenberg |
O. Wiedfeldt/H. Loch/T. Werner/R. Koch
|
|
|||
Composite: Ruderclub Fürstenwalde 1893 e., Bernburger RC |
J. Klingberg/M. Koniczek/I. Pernt/K. Kliebisch/
|
|
|||
Composite: Ruderclub Kreuzlingen, Baden, RV Neptun Konstanz, SC Arbon |
E. Grobert/P. Süssli/P. Stahlberg/H. Rapp
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Jungermann/T. Schulze/S. Breyer/A. Thiele
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
A. Köckeritz/A. Dusin/K. Peukert/A. Klee
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
H. Schwager/G. Peter/M. Gärtner/L. Seibert/
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
L. Graß/S. Götze/F. Adameit/T. Bolze
|
|
|||
Composite: Rüdersdorfer RV Kalkberge, Grünau, Ruderclub Fürstenwalde 1893 e. |
A. Burck/V. Schmidt/I. Röll/P. Knauthe
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, türkiye, Floersheimer RV |
S. Göbel/R. Axthelm/E. Tinaz/F. Örer
|
|
|||
Ruderverein Nautilus Klagenfurt 1878 |
H. Janesch/M. Riedel/R. Prunster/P. Riedel
|
|
|||
Composite: Salzburger Ruderklub "Möve", RV Seewalchen |
G. Aigner/H. Müller/J. Kreuzer/M. Zillner
|
|
|||
Sandefjord Roklubb |
A. Santos/B. Kapperud/A. Tohn/H. Skjelby
|
|
|||
Composite: Sportclub Magdeburg, RC Alt-Werder Magdeburg |
M. König/M. Schmidt/H. Dankel/L. Lingener
|
|
|||
Schönebecker Sportclub e.V. |
J. Koch/K. Reichelt/J. Schulke/A. Funk
|
|
|||
Composite: Schweriner Rudergesellschaft, RC Amicitia Bad Hersfeld, Ruderverein Villach |
J. Flicker/K. Luebbert/T. Schulz/S. Traninger
|
|
|||
SMARK |
O. Teronen/M. Lahti/J. Haverinen/J. Varrio
|
|
|||
Composite: canottieri firenze, Canottieri Varese, Gavirate, TIMAVO |
G. Poncia/P. Signorelli/P. Aliverti/L. Magnatta
|
|
|||
Sons of the Thames |
A. Maunder/T. Whittle/N. Young/S. Baldwin
|
|
|||
Composite: Stockholms RF, Öresjö |
J. Berglund/S. Eriksson/M. Borgh/T. Blomquist
|
|
|||
Swan River Rowing Club |
S. Rivers/J. Arnott/W. Pulsford/P. Sims
|
|
|||
Uozaki Rowing Club |
S. Takeuchi/A. Takahashi/Y. Mimura/T. Naya
|
|
|||
Composite: WSV Mülheim (Ruhr) e.V., Kettwiger RG |
S. Klatt/C. Mertens/R. Rumswinkel/R. Chavez Torres
|
|
|||
Composite: WRC Lia, RV Ellida, Friesen Wien |
M. Herbig/S. Biwald/H. Küng/G. Kalloch
|
|
|||
Wiener Ruderklub Donau |
J. Bertagnoli/W. Vogel/T. Metz/N. Sollinger
|
|
|||
Worcester Rowing Club |
R. Foulds/C. Martin/M. Doughty/M. Temple
|
|
|||
402 | WC 4- | Womens C 4- | 30 |
||
403 | G 4+ | Mens G 4+ | 23 |
||
404 | J 1x | Mens J 1x | 14 |
||
405 | WF 2x | Womens F 2x | 53 |
||
406 | WH-K 4x | Womens H-K 4x | 14 |
||
407 | B 1x | Mens B 1x | 111 |
||
408 | E 8+ | Mens E 8+ | 37 |
||
409 | WA 2- | Womens A 2- | 23 |
||
410 | H 4x | Mens H 4x | 26 |
||
411 | C 2x | Mens C 2x | 158 |
||
Aalesunds Roklub |
C. Tolfsby/A. Kleven
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
T. Standal/R. Haaberg
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
H. Paulsen/A. Gudmundset
|
|
|||
Abingdon Rowing Club |
T. Baker/D. Engelke
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Limburger CfW |
T. Sobanski/B. Pachtner
|
|
|||
Composite: ARC Würzburg, Bremen 82 |
M. Woortman/H. Ilgner
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
J. Carter/P. Billin
|
|
|||
Composite: Ardingly, MIRC |
B. Humphris/A. dombrowe
|
|
|||
Arkote Arraun Taldea |
D. Viñas Rocillo/M. Bengoechea
|
|
|||
Associazione Canottieri Sanremo |
A. Bosco/E. Ingenito
|
|
|||
Composite: Atlanta, Galway |
J. Breen/W. Cloherty
|
|
|||
Composite: Béthune Artois, Cambrai |
C. Eric/T. Paul
|
|
|||
Barcelona club de rem |
K. HILLERT/C. Vives
|
|
|||
Beaumont Aviron |
B. Ollivier-Lamarque/P. Lardière
|
|
|||
Composite: Beaumont, REGION GRAND EST |
D. Liot/D. Cornet
|
|
|||
Composite: Berlin, RK am Wannsee |
F. Lauter/A. Reiche
|
|
|||
Berliner Ruder-Club |
M. Horst/C. Galandi
|
|
|||
Bernburger Ruderclub |
I. Pernt/K. Kliebisch/
|
|
|||
Bestumkilen Roklubb |
B. Larsen/S. Birkeland
|
|
|||
Composite: Saturnia, TIMAVO |
L. de Pol/P. Signorelli
|
|
|||
C.R.A.B. PORTO ALEGRE |
I. MOCELLIN/V. AIMI
|
|
|||
Canottieri Padova |
S. Bertazzo/M. Bisatto
|
|
|||
Composite: Canottieri Varese, Gavirate |
F. Tortorella/P. Aliverti
|
|
|||
Canottieri Varese |
F. Galetta/A. Prina/
|
|
|||
Canottieri Varese |
M. Faraci/F. Tucci
|
|
|||
Composite: CDUP, Cerveira Remo |
H. Baixinho/L. Teixeira
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
S. Dourdet/v. luc
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
E. Grosclaude/F. Monastério
|
|
|||
Composite: canottieri aniene, Tiber |
L. Braguglia/R. Siena
|
|
|||
Composite: Estrella Blanca, C.R. Almirante Baroso |
M. Dalpiaz Payeras/D. Bartsch
|
|
|||
Club do mar de Noia |
J. Valdés/I. Fernandez
|
|
|||
Club Natacio Banyoles |
J. Casellas/j. Arteman/
|
|
|||
Composite: San Fernando, Regatas Rosario |
A. Gasparrini/M. Morales
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
L. Meirelles/J. Gonçalves
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
E. Roehe/R. Neto
|
|
|||
Clube Náutico Riachuelo |
M. Macedo/E. Knabben Ribeiro
|
|
|||
Clube Naval de Brasilia |
R. Villarins/M. Buchheister
|
|
|||
Composite: Commercial, Clonmel |
O. McGrath/R. Forde
|
|
|||
Copenhagen Rowing Club |
J. Nielsen/B. Vestergaard
|
|
|||
Composite: Csepel Evezős, Budapest Evezős Egyesület |
G. Orbán/M. Zoltán
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
P. Kristensen/L. Jørgensen
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
N. Price/M. Dunn
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, The Blues |
A. peake/J. Hinrich
|
|
|||
Composite: Dresdner, Ruder-Riege TiB |
S. Doering/S. Pfeifer
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
J. Lyons/D. Muse
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
K. Nikitin/A. Klimovskikh
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
D. Ovechko/A. Kremarenko
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
M. Yurchenko/R. Bouzas
|
|
|||
Első Balatoni Kajak-Kenu, Evezős és Vitorlás Sportegyesület |
R. Petrity/G. Jakocs
|
|
|||
English Rowing Club |
A. Kabailov/A. Fedorov
|
|
|||
English Rowing Club |
V. Miasnikov/A. Bykov
|
|
|||
English Rowing Club |
A. Davydov/L. Anoufriev
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Byrnes/D. Rowse
|
|
|||
Composite: Frankfurter RG Oberrad, Limburger CfW |
S. Heyde/N. Seiffert
|
|
|||
Composite: Frg Germania, Undine Offenbach |
J. Blatzheim/M. Over
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Bagsværd |
E. Heinrichsen/S. Heinrichsen
|
|
|||
Composite: Grasshopper, SN Neuchâtel |
R. Houttuin/M. Benn
|
|
|||
Gruppo Sportivo Vigili del Fuoco Francesco Ravalico Trieste |
G. Millo/P. Grabar
|
|
|||
Hallescher Ruderclub e.V. im USV Halle e.V. |
J. Heise/R. Wermuth
|
|
|||
Hollywood Rowing Club |
A. Chavez/a. chavez
|
|
|||
Composite: HVK Mornar, VK Val |
I. Boraska/A. Mahmutović
|
|
|||
JASON Roeivereniging |
J. van Leeuwen/K. Stuyt/
|
|
|||
K.A.R.&Z.V.De Hoop |
T. Berndsen/J. Graham
|
|
|||
Composite: De Hoop, Hemus |
E. Velde/P. Oppenraaij
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
R. Thompson/D. Rautmann
|
|
|||
Kiev Rowing Club Masters |
O. Lyapin/S. Bodrukhin
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
Y. Dyukov/O. Lykov
|
|
|||
Composite: K.S.R.V. Njord, Bewl |
P. Kane/H. den Berg
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak/G. Bednarek
|
|
|||
KS Posnania RBW |
A. Marcinkowski/M. Tepper
|
|
|||
Külker Evezős Klub |
B. Preil/P. Götz
|
|
|||
Lemvig Roklub |
J. Jensen/P. Jensen
|
|
|||
Lemvig Roklub |
H. Thomsen/M. Thomsen
|
|
|||
Composite: Loch Lomond, Strathclyde Park |
G. Troy/M. Claxton
|
|
|||
Lymington Amateur Rowing Club |
A. Taylor/T. Bull
|
|
|||
Marlow Rowing Club |
S. Pickin/T. Parr
|
|
|||
Milton Keynes Rowing Club |
S. Boughton/I. Graney
|
|
|||
Mölndals Roddklubb |
M. Thompson/J. Nilsson
|
|
|||
Mölndals Roddklubb |
D. McKenzie McGowan/M. Nordlund
|
|
|||
Monmouth Rowing Club |
L. Colling/M. Stewart-Woods
|
|
|||
Münchener Ruder- und Segelverein 'Bayern' von 1910 e.V. |
C. Salmen/S. Keßel
|
|
|||
Münchener Ruder-Club von 1880 e.V. |
H. Gerhardt/B. Stolze
|
|
|||
Composite: Mykolayiv Oblast, Majori |
R. Svarups/Y. Burykh
|
|
|||
Neste Rowing Club |
M. Lindroos/A. Von Koskull
|
|
|||
Neste Rowing Club |
J. Lehtelä/V. Keso
|
|
|||
Neste Rowing Club |
P. Teittinen/A. Huhto
|
|
|||
Neuruppiner Ruderclub e.V. |
D. Pfaffe/R. Insel
|
|
|||
Composite: Nottingham, N&URC |
S. Hughes/A. Bracun
|
|
|||
Nyborg Roklub |
P. Rasmussen/B. Sørensen
|
|
|||
Composite: OEA-NAB, NAS PIRAEUS |
A. Ninoudis/I. Melachroinakis
|
|
|||
Pärnu Kalev RC |
R. Lembit/K. Koplus
|
|
|||
Perth Rowing Club |
R. Hayes/M. Scully
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
T. Zobjack/S. Fahner
|
|
|||
Composite: Poplar, Medway Towns |
S. Martin/R. Humphrey
|
|
|||
Ratzeburger Ruderclub |
J. Lehnigk/J. Burow
|
|
|||
RC CSK-NAVY MOSCOW |
A. Zhovner/V. Zhovner
|
|
|||
RC CSK-NAVY MOSCOW |
O. Novoseltsev/S. Sushkov
|
|
|||
Composite: NARVA Berlin, Ruder-Club Aken |
S. Mehl/A. Tabbert
|
|
|||
RC Sorpesee |
T. Kemper/S. Feldmann
|
|
|||
RC Sorpesee |
S. Papenkort/E. Putz
|
|
|||
RIC Amsterdam |
M. Vervloet/A. van der Zee
|
|
|||
Roeivereeniging Nautilus |
J. Harrewijne/M. van de Velde/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
O. Kongsbak/M. Hansen
|
|
|||
Composite: Bern, Uster |
T. Koppelmann/D. Pfister
|
|
|||
Rowing Club Chernomorets |
S. Harcenco/S. Ivanov
|
|
|||
Composite: Favorite, Hamburger und Germania |
P. Saborowsky/P. Uhrig
|
|
|||
Composite: Favorite, Hamburger und Germania |
K. Jancke/K. Ramming
|
|
|||
Composite: Allemannia, Wiking Berlin |
R. von Daack/C. Dyck
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
V. Schmidt/P. Knauthe
|
|
|||
Ruderclub Fürstenwalde 1893 e.V. |
J. Klingberg/M. Koniczek
|
|
|||
Ruderclub Mondsee |
H. Amon/P. Spivey
|
|
|||
Ruderclub Mondsee |
M. Wandl/H. Grafinger
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Tibursky/S. Norkeit
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
T. Schulze/S. Breyer
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
M. Jungermann/A. Köckeritz
|
|
|||
Ruderclub Protesia Hamburg |
H. Ohltmann/J. Zamow
|
|
|||
Rudergemeinschaft Rotation Berlin eV. |
U. Dittrich/J. Wutschke
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
L. Graß/S. Götze
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
F. Adameit/T. Bolze
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
G. Hasper/B. Pott
|
|
|||
Ruderklub am Wannsee e.V. |
A. Ziemann/C. Guizetti
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, Floersheimer RV |
S. Göbel/E. Tinaz
|
|
|||
Composite: RV Seewalchen, ruder club graz |
G. Aigner/M. Helbig
|
|
|||
SC Magdeburg |
H. Dankel/L. Schultz
|
|
|||
Schweriner Rudergesellschaft |
M. Krenzien/D. Illmann
|
|
|||
Composite: Stansstad, See-Club |
K. Struzina/J. Träger
|
|
|||
Seeclub Zürich |
C. Ernst/T. Veraguth
|
|
|||
Composite: Shandon, Cork |
B. Crean/j. neill
|
|
|||
SMARK |
J. Haverinen/J. Varrio
|
|
|||
Società Canottieri Palermo |
b. sisto/F. Modica
|
|
|||
Société Nautique d'Avignon |
F. Robette/J. Faugier/
|
|
|||
Société Nautique d'Avignon |
J. Ducret/P. Barascud/
|
|
|||
Sorø Roklub |
C. Molvig/P. Carstens
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, The Reds |
P. Brennan/D. Powe
|
|
|||
Strela |
A. Petrov/S. Lutai
|
|
|||
Composite: Szczecin, AZS Wroclaw |
D. Stefanowski/J. Wroblewski
|
|
|||
SVK Bratislava |
J. Ziska/O. Hambalek
|
|
|||
Swan River Rowing Club |
W. Pulsford/J. Arnott
|
|
|||
Thames Rowing Club |
T. Andreesen/C. Cordal
|
|
|||
The OAR |
I. Cleemput/K. Winter
|
|
|||
Composite: Tiberias, uddevalla roddklubb |
E. Ledvich/p. andersson
|
|
|||
Tilburgse Open Roeivereniging |
M. Breedveld/J. Jansen
|
|
|||
Toowong Rowing Club |
P. Schryver/C. Hall/
|
|
|||
Türk balıkadamlar spor kulübü |
S. Dizdaroglu/S. Kandemir
|
|
|||
Tønsberg Roklub |
T. Möller/S. Andersen
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
a. kostelic/k. culo
|
|
|||
Composite: VK Zagreb, VK Argo Izola |
A. Ramadan/I. Božeglav
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
J. Ryšavý/J. Klapac
|
|
|||
Veslařský klub Hodonín |
K. Nedoba/M. Viktora
|
|
|||
Composite: VK Olomouc, RV De Laak |
p. mitas/M. Polasek
|
|
|||
Composite: Victoria Lake, Old Eds |
J. Wood/I. Johnson
|
|
|||
VK Slnava Piešťany |
M. Klco/M. Obert
|
|
|||
Composite: WSV Mülheim (Ruhr) e.V., Kettwiger RG |
S. Klatt/C. Mertens
|
|
|||
Wassersportverein Schifferclub Neckarrems |
S. Woeppel/B. Lentner
|
|
|||
Composite: Western Reserve, CRI |
C. Braun/P. Sobieszczyk
|
|
|||
Composite: Whitemarsh Boat Club, WRC Lia |
K. Wobeser/M. Schreiner
|
|
|||
Wiener Ruderklub Donau |
W. Vogel/J. Bertagnoli
|
|
|||
Worcester Rowing Club |
S. Barringer/T. Pawsey
|
|
|||
412 | WD 2- | Womens D 2- | 14 |
||
413 | F 4+ | Mens F 4+ | 32 |
||
414 | WG 1x | Womens G 1x | 21 |
||
415 | I-K 4- | Mens I-K 4- | 13 |
||
416 | WB 8+ | Womens B 8+ | 16 |
||
417 | A 4x | Mens A 4x | 43 |
||
418 | WE 1x | Womens E 1x | 50 |
||
419 | D 4- | Mens D 4- | 60 |
||
420 | WC 2x | Womens C 2x | 99 |
||
A.S.D. Canottieri Flora |
T. Bernio/p. corti
|
|
|||
Composite: Moto Guzzi, Canottieri Retica |
D. Belleri/M. Robustellini
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
K. Andreassen/B. Eriksen
|
|
|||
Aalesunds Roklub |
H. Longva/S. Devold
|
|
|||
Akademischer Ruderclub Würzburg |
I. Weidle/s. orlowski
|
|
|||
Anchorage Rowing Association |
M. Hall/J. Willis
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
S. Vuagnard/v. tyrand
|
|
|||
Bewdley Rowing Club |
L. Camm/S. Gammond/
|
|
|||
Composite: BRV, Basler RC |
S. Gathmann/K. Schmieding
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer Sport-Club e.V. |
K. Schmols/K. Wilkens
|
|
|||
Budapest Evezős Egyesület |
J. Bordacs/E. Péterfy
|
|
|||
C.U.S: Torino |
P. Paris/V. Gaggio
|
|
|||
Composite: Canberra, Toowong |
S. Donoghue/K. Schryver
|
|
|||
Canottieri Padova |
P. Cavazzana/F. Siviero
|
|
|||
Composite: Cantabrigian, Putney Town |
L. Parker/C. Auty-Jacklin
|
|
|||
Composite: Bristol, Wycliffe |
S. Payne/H. Fullman
|
|
|||
City of Oxford Rowing Club |
N. Sharma/M. Murray
|
|
|||
Clube de Regatas Guanabara |
C. Safini dos Reis/X. Illarramendi
|
|
|||
Cornelis Tromp Hilversum |
H. van der Pol/I. Nijhuis
|
|
|||
Composite: Dallas, Potomac |
G. Tomaseski/V. Bryant
|
|
|||
Damenruderclub Zürich |
G. Ursula/A. Wegmann
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
A. Øjvind/W. Lissau
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
K. Leth Jensen/K. Bodelund
|
|
|||
De Helling |
A. Blokland/F. van Beek
|
|
|||
Dresdner Ruderverein e.V. |
I. Kalder/H. Fritzsche
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
C. Woodward/S. Jackson
|
|
|||
Enschedese roeivereniging Thyro |
G. Klok/G. Kremeier
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
L. Cocks/E. Burke
|
|
|||
Composite: FRCW Berlin, Ruder-Riege TiB |
B. Ochla/M. Lampe
|
|
|||
Fredensborg Roklub |
S. Poulin/B. Cervin
|
|
|||
Fredericton Rowing Club |
K. Steeves/J. Pelchat
|
|
|||
Ginnastica Triestina |
C. Rismondo/F. Bartole
|
|
|||
Greenwich Crew |
k. atterbury/J. Brocki
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
A. Thomsen/M. Porsmose
|
|
|||
Composite: Kenai Crewsers, Anchorage |
W. Bryden/S. Powers
|
|
|||
Kingston Rowing Club (UK) |
R. Knight/C. Willett
|
|
|||
Composite: sport gent, Nautilus I |
K. Rottiers/M. Holton
|
|
|||
KS Posnania RBW |
G. Kociolek/A. Oginska
|
|
|||
KS Posnania RBW |
L. Szczepaniak/R. Czerniawska/
|
|
|||
Køge Roklub |
A. Lindberg Friedrichsen/A. Gravad
|
|
|||
Composite: Leeds, Hexham |
K. Riley/C. Bowman
|
|
|||
Leeds Rowing Club |
S. Bew/D. Markendale
|
|
|||
Composite: RV Ister Linz, WRV Donauhort |
E. Nigl-Eder/E. Grohmann
|
|
|||
Lübecker Frauen-Ruder-Klub |
E. Mikkelsen/M. Borchardt
|
|
|||
Masters Coaching, LLC |
K. Casper/J. Spiro
|
|
|||
Milton Keynes Rowing Club |
J. Mingaye/H. Marshall
|
|
|||
Mortlake Anglian & Alpha Boat Club |
C. Greenhalgh/A. Ramsden
|
|
|||
Neste Rowing Club |
P. Hänninen/N. Lehtelae
|
|
|||
Potomac Boat Club |
O. Huxley/L. Wetten
|
|
|||
Power House Rowing Club |
R. Lloyd/R. Bangs
|
|
|||
Putney Town Rowing Club |
K. Shepherd/S. Frehe
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
A. Mazzanti/M. Barbera/
|
|
|||
Rob Roy Boat Club |
K. Webster/A. Gejlsbjerg
|
|
|||
Composite: Furesø, Lyngby Dameroklub |
M. Møller/I. Koch
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
A. GERBER/B. TALAMONA/
|
|
|||
Composite: Ruder-Club Dresdenia, Hamburger Ruderinnen-Club von |
M. Menck/A. Wegner
|
|
|||
Ruder-Gesellschaft Hansa e.V. |
K. Martinen/U. Klesel
|
|
|||
Ruderclub Havel Brandenburg |
L. Leue/A. Sturm
|
|
|||
Ruderclub Kaufleuten |
G. Meier/D. Landolt
|
|
|||
Ruderclub Mondsee |
K. Nussbaumer/E. Prinz
|
|
|||
Ruderclub Möve 1919 e.V. Grossauheim |
S. Thum/C. Haus
|
|
|||
Ruderclub Nürtingen |
S. Assmann/K. Hirning
|
|
|||
Ruderclub Oberhavel Hennigsdorf e.V. |
I. Bauer/S. Schulze
|
|
|||
Rudergesellschaft Speyer 1883 e.V. |
E. Müsel/C. Bachmann/
|
|
|||
Composite: RV Ellida, ruder club graz |
M. Helbig/A. Kazmer
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, Frankfurter RV |
A. Reese/S. Bolte
|
|
|||
Ruderverein Hellas Offenbach |
R. Wagner/C. Juergens
|
|
|||
Composite: RV Waltrop, CN France |
B. Dourdet/D. Amon
|
|
|||
RV Wiking Bregenz |
B. Siess/J. Längle
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC |
u. almhojd/A. Mikkola/
|
|
|||
Composite: SC Kuesnacht, SC Ceresio |
S. Daina/S. Rapetti-Hunsicker
|
|
|||
See-Club Luzern |
A. Mahlstein/P. Limacher
|
|
|||
Siegburger Ruder Verein |
M. Clarenz/B. Wappenschmidt
|
|
|||
Composite: SMARK, Valkeakosken Vesiveikot |
A. Lahtinen/M. Laaksonen
|
|
|||
Società Canottieri Armida |
F. Matteoli/M. Siletto
|
|
|||
Composite: Sollerö IF rodd, Öresjö |
A. Birkeholm/C. Wilgotson
|
|
|||
Sorø Roklub |
L. Milling/R. Koester
|
|
|||
Star Rowing Club |
L. Boggis/R. Armstrong
|
|
|||
Composite: Station L, Portland BC |
S. Wood/K. Clifton
|
|
|||
stratford upon avon rowing club |
K. Rogneflaten/V. Brennan
|
|
|||
Strathclyde Park |
Â. Ord/G. Connal
|
|
|||
Türk balıkadamlar spor kulübü |
H. Salepcioglu/B. Dizdaroglu
|
|
|||
Twickenham Rowing Club |
L. Barnes/M. Obenshain
|
|
|||
Twickenham Rowing Club |
C. Jones/E. Fadlon
|
|
|||
Tønsberg Roklub |
L. Olstad/E. Knutsen
|
|
|||
University Barge Club |
D. Eringis/K. Cook
|
|
|||
University of WA Boat Club |
T. Keevill/L. Mannolini/
|
|
|||
Upper Thames Rowing Club |
A. Hynes/N. Ashcroft
|
|
|||
Composite: Upper Thames, Mortlake |
L. Kallal/J. Skipper
|
|
|||
Val De Seine Nautique |
S. Baccialone/C. Puharre/
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
D. Milcic/S. Grgic/
|
|
|||
Veslařský Klub Neratovice |
P. Jermářová/M. Šuh
|
|
|||
Composite: VK Slavia Praha, VKM Uherské Hradiste |
J. Masatova/M. Tomastikova
|
|
|||
Wallingford Rowing Club |
R. Edge/J. Bell
|
|
|||
Composite: Wallingford, Ardingly |
U. Tanner/G. Tose
|
|
|||
Wassersportverein Schifferclub Neckarrems |
S. Woeppel/S. Munke
|
|
|||
Wemmer Pan Rowing Club |
T. Cooper/W. Hutton
|
|
|||
Wiener Ruderklub Argonauten |
A. Christ/E. Hauer-Pavlik
|
|
|||
Composite: Wiener Donau, RV Ellida |
B. Lung/B. Moser-Kmen
|
|
|||
421 | G 1x | Mens G 1x | 113 |
||
422 | WF 8+ | Womens F 8+ | 17 |
||
423 | I 2x | Mens I 2x | 24 |
||
424 | WA 4x | Womens A 4x | 29 |
||
425 | B 2- | Mens B 2- | 41 |
||
426 | E 2x | Mens E 2x | 158 |
||
427 | WD 4x | Womens D 4x | 75 |
||
428 | WG-K 4- | Womens G-K 4- | 7 |
||
429 | H 8+ | Mens H 8+ | 23 |
||
430 | C 4+ | Mens C 4+ | 40 |
||
431 | WB 1x | Womens B 1x | 59 |
||
432 | F 2- | Mens F 2- | 49 |
||
433 | WE 4+ | Womens E 4+ | 25 |
||
434 | K 1x | Mens K 1x | 6 |
||
435 | A 8+ | Mens A 8+ | 21 |
||
Sunday, September 10, 2017 | |||||
501 | Mix D 2x | Mixed D 2x | 90 |
||
Anchorage Rowing Association |
B. Hughes/G. Bryson
|
|
|||
Ardingly Rowing Club |
P. Billin/L. Goldsmith
|
|
|||
aviron club de lac d aiguebelette |
E. Morin/G. Morin
|
|
|||
Aviron de Sevrier - Rive Gauche |
C. Frigoli/M. Sirlin
|
|
|||
Barcelona club de rem |
D. Camprubi/G. Galvez
|
|
|||
Barwon Rowing Club |
G. Boucher/F. Hoffmann/
|
|
|||
Composite: Beaumont, VSN Sévres |
P. Lardière/O. Lahonde
|
|
|||
Bewl Bridge Rowing Club |
A. Grant/R. Snowden
|
|
|||
Composite: Botafogo, Guanabara |
X. Illarramendi/A. Nascimento
|
|
|||
Composite: Bremen 82, Bremer RC HANSA |
U. Schuessler/K. Schmols
|
|
|||
Composite: Bremer Sport-Club e.V., Verden |
U. Hollmann/K. Wilkens
|
|
|||
Canberra Rowing Club |
K. Fisher/J. Jago
|
|
|||
CANOTTIERI BALDESIO |
F. Mirri/L. Porfido
|
|
|||
Canottieri Corgeno |
G. Caligaris/E. Chionetti
|
|
|||
Canottieri Gavirate |
R. Scaltritti/P. Aliverti
|
|
|||
Canottieri Padova |
A. Daolio/S. Paolo
|
|
|||
Canottieri Padova |
N. Zambelli/S. Bertazzo
|
|
|||
Composite: Canottieri Varese, Moto Guzzi |
G. Poncia/D. Belleri
|
|
|||
Carlow Rowing Club |
N. Brien/A. Dormer
|
|
|||
Composite: Bruxelles, Gorge Narrows |
A. Bradshaw/p. pronk
|
|
|||
Composite: Cornelis Tromp Hilversum, 1927 Cambridge |
M. Rom Colthoff/V. Futoryanova
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
A. Øjvind/L. Nielsen
|
|
|||
Danske Studenters Roklub |
K. Leth Jensen/S. Strange
|
|
|||
Composite: Dart Totnes, Bradford on Avon |
Y. Kilby/J. Hinrich
|
|
|||
Composite: Dresdner Ruderverein, Pirnaer RV |
K. Geffers/O. Martin
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
B. Lesyuk/V. Babicheva
|
|
|||
Composite: ESV Schmöckwitz, Pirnaer RV |
B. Stehr/H. Schramm
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Byrnes/E. Burke
|
|
|||
Composite: Greenwich Crew, Crabtree |
m. Keller/J. Brocki
|
|
|||
Composite: Grosvenor, Star |
L. Waugh/P. Ocenaskova
|
|
|||
Heidelberger Ruderklub 1872 e.V. |
K. Palm/T. Palm
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
A. Thomsen/C. Jensen
|
|
|||
Jenaer Kanu- und RV |
L. Torsten/B. Krause
|
|
|||
Kettwiger Rudergesellschaft von 1906 e.V. |
R. Chavez Torres/A. Duebner-Drenker
|
|
|||
Composite: Külker EK, Csepel Evezős |
P. Götz/K. Kosztolányi
|
|
|||
Long Beach Rowing Association |
R. Ballough/R. Glidden
|
|
|||
Composite: Lübeck, Lübecker RK |
M. Borchardt/M. Borchardt
|
|
|||
Mala Flotilia Rowing Club Kiev |
B. Sukhoruchenko/O. Yesypchuk
|
|
|||
Neste Rowing Club |
S. Varilo/M. Lindroos
|
|
|||
Neste Rowing Club |
K. Lindroos/E. Lindroos
|
|
|||
Neste Rowing Club |
J. Lehtelä/N. Lehtelae
|
|
|||
Newport Sea Base Rowing |
k. chadwell/T. Chadwell
|
|
|||
Composite: Norske, Belfast BC |
S. Herron/J. Frimann Koren
|
|
|||
Composite: Norske, City of Oxford |
H. Bergan/M. Murray
|
|
|||
Pirnaer Ruderverein 1872 |
T. Zobjack/G. Husseck
|
|
|||
Composite: Potomac, Upper Thames |
N. Holland/S. Pollok-Morris
|
|
|||
Composite: Potomac, WRC Donaubund |
J. Lytel/A. Kral
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
J. Campos Gili/A. Mazzanti/
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
J. Franquet Montamat/M. Barbera/
|
|
|||
Composite: RIC, Beaumont |
B. Pasdeloup/J. Stockmann
|
|
|||
Rockford Crew |
M. Raisky/C. Raisky
|
|
|||
Roklubben furesøen |
J. Hagan/M. Hansen
|
|
|||
Composite: Bern, RC Reuss Luzern |
T. Koppelmann/F. Schoenborn Polli
|
|
|||
Rowing Club Mulhouse |
J. TALAMONA/A. GERBER/
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Beaumont |
D. Liot/V. Laurent
|
|
|||
Ruder-Club Aschaffenburg von 1898 e.V. |
G. Kirsch/T. Braeutigam
|
|
|||
Composite: RC Bergedorf, Posnania |
H. Longinus/L. Szczepaniak
|
|
|||
Composite: R.G.Hansa Hamburg, Monmouth |
L. Colling/F. Medinnis-Leach
|
|
|||
Ruderclub Baden |
A. Pirscher/U. Pirscher
|
|
|||
Composite: RC Mondsee, ruder club graz |
P. Spivey/U. Märzendorfer
|
|
|||
Ruderklub am Baldeneysee e.V. Essen |
A. Fischer/K. Günther
|
|
|||
Ruderverein Ellida |
B. Lung/G. Kalloch
|
|
|||
Composite: RV Hellas Offenbach, Frankfurter RV |
M. Strathaus/S. Bolte
|
|
|||
Ruderverein Seewalchen |
R. Morawa/M. Bichler
|
|
|||
Composite: RV Waltrop, Sevrier |
P. Louazel/D. Amon
|
|
|||
RV Normannen Klosterneuburg |
K. Ingomar/P. Renate
|
|
|||
Sandy Bay Rowing Club |
S. Aimi/K. Clifford
|
|
|||
SC Magdeburg |
C. Dankel/H. Dankel
|
|
|||
Composite: Armida, Tiber |
F. Matteoli/R. Siena
|
|
|||
Composite: Sollerö IF rodd, Öresjö |
S. Eriksson/A. Birkeholm
|
|
|||
Composite: Corinthians, C.R. Almirante Baroso |
M. Dalpiaz Payeras/A. PUCCETTI
|
|
|||
Sportclub Berlin-Koepenick e.V. |
S. Richter/B. Becker
|
|
|||
Composite: SG Wiking 1903 Offenbach, RV Hellas Offenbach |
E. Tinaz/M. Herkert
|
|
|||
SSV Planeta Radebeul |
A. Juergen/A. Wagner
|
|
|||
Star Rowing Club |
L. Boggis/A. Thompson
|
|
|||
Star Rowing Club |
R. Armstrong/D. Sogan
|
|
|||
Composite: Station L, Portland BC |
K. Clifton/C. Otis
|
|
|||
Steiner Ruder Club |
W. Aigner/R. Zechmeister
|
|
|||
Strela |
N. Titarenko/O. Dilimbetova
|
|
|||
Composite: Swan River, Curtin University |
J. Arnott/S. Jones
|
|
|||
Tel-Aviv Rowing Club |
E. Broide/D. Hallel
|
|
|||
Tideway Scullers School |
B. Bridger/K. Hickmott
|
|
|||
Tribesmen |
a. power/c. power
|
|
|||
uddevalla roddklubb |
p. andersson/l. ivarsson
|
|
|||
Composite: University Barge, Whitemarsh Boat Club |
D. Eringis/K. Wobeser
|
|
|||
Veslařský klub Bohemians Praha |
Z. Sieberova/J. Vesecky
|
|
|||
Composite: VK Smíchov, VK Slavia Praha |
T. Zeman/I. Varhulíková
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
I. Johnson/S. Johnson
|
|
|||
Composite: WSV Bürgel, RV Germania Eutin |
S. Roller/W. Behr
|
|
|||
Wassersportverein Schifferclub Neckarrems |
B. Lentner/S. Munke
|
|
|||
502 | Mix G 4x | Mixed G 4x | 19 |
||
503 | Mix B 8+ | Mixed B 8+ | 8 |
||
504 | Mix E 2x | Mixed E 2x | 72 |
||
505 | Mix H-K 4x | Mixed H-K 4x | 15 |
||
506 | Mix C 8+ | Mixed C 8+ | 14 |
||
507 | Mix F 2x | Mixed F 2x | 61 |
||
508 | Mix A 4x | Mixed A 4x | 20 |
||
509 | Mix D 8+ | Mixed D 8+ | 22 |
||
510 | Mix G 2x | Mixed G 2x | 26 |
||
511 | Mix B 4x | Mixed B 4x | 14 |
||
512 | Mix E 8+ | Mixed E 8+ | 17 |
||
513 | Mix H-K 2x | Mixed H-K 2x | 20 |
||
514 | Mix C 4x | Mixed C 4x | 32 |
||
Composite: Atlanta, Galway, Wiking |
J. Breen/W. Cloherty/J. Längle/B. Siess
|
|
|||
Brisbane & GPS Rowing Club |
S. Whalley/R. Krippner/R. Daly/C. Davis
|
|
|||
Composite: Canberra, Toowong |
P. Schryver/E. Bissaker/C. Hall/K. Schryver
|
|
|||
Composite: C Bardolino, Canottieri Garda Salò |
D. Pavan/S. Felter/A. Anzaldi/A. Micheletti
|
|
|||
Csepel Evezős Klub |
D. Szandtner/K. Torok/P. Boros/R. Bartal
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
D. Muse/C. Blowey/J. Lyons/K. Forster
|
|
|||
Composite: Dynamo, Potomac, Duisburger, Uster |
S. Gläser/O. Huxley/A. Klimovskikh/M. Hitz
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
L. Cocks/D. Byrnes/D. Rowse/E. Burke
|
|
|||
Composite: Fredensborg, Bagsværd |
E. Heinrichsen/S. Christensen/A. Joergensen/S. Poulin
|
|
|||
Karlsruher Ruderverein Wiking 1879 |
S. Clemens/S. Buchheister/M. Damm/M. van der Beck
|
|
|||
Composite: Kenai Crewsers, Anchorage, VRL, Ruderklub am Baldeneysee |
B. Hughes/A. Fischer/M. Fernandes/W. Bryden
|
|
|||
Composite: Kingston UK, GPA, Regatas Santa Fé |
m. Addis/R. Knight/M. Galdon/R. Diefenthaeler
|
|
|||
KS Posnania RBW |
G. Kanoniczak/L. Szczepaniak/P. Szczepaniak/G. Bednarek
|
|
|||
Composite: Leeds, Hexham |
K. Oates/N. Assame/B. Haywood-Smith/C. Bowman
|
|
|||
Composite: RV Ister Linz, WRV Donauhort |
G. Sames/E. Nigl-Eder/F. Derflinger/E. Grohmann
|
|
|||
luxembourg international rowing club |
C. Rech/R. Oliveira/A. Berg/J. Bajzova
|
|
|||
Composite: Manning River, Perth |
M. Pike/C. O'Brien/R. Hayes/M. Scully
|
|
|||
Composite: MEC, Budapest Evezős Egyesület, Danubius, Milestone Rowing Club |
G. Vámos/G. Vanczák/J. Bordacs/G. Rockenbauer
|
|
|||
Composite: Potomac, Upper Thames, Strathclyde Park, GPA |
J. Gonçalves/N. Holland/S. Pollok-Morris/G. Connal
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
M. Vilallonga Olesti/G. Perez/J. Campos Gili/A. Mazzanti/
|
|
|||
Composite: Bern, RC Reuss Luzern, SC Kuesnacht, Uster |
S. Rapetti-Hunsicker/D. Pfister/T. Koppelmann/F. Schoenborn Polli
|
|
|||
Rudergesellschaft Zürich |
S. Baumann/R. Suter/a. frieser/K. Tucek
|
|
|||
Composite: RV Ellida, Friesen Wien |
S. Biwald/G. Kalloch/G. Biwald/B. Lung
|
|
|||
RV Normannen Klosterneuburg |
K. Ingomar/R. Franz/R. Sarah/P. Renate
|
|
|||
Strela |
S. Lutai/A. Petrov/O. Petrova/N. Zhegulevtseva
|
|
|||
Türk balıkadamlar spor kulübü |
H. Salepcioglu/S. Dizdaroglu/S. Kandemir/B. Dizdaroglu
|
|
|||
Composite: University Barge, Whitemarsh Boat Club, Occoquan International |
D. Eringis/K. Wobeser/K. Cook/A. Cook
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
M. Vrankic/D. Sudic/N. Gucunski/A. Sanseovic
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
G. Geršak/v. geršak/D. Gaser/K. Gaser
|
|
|||
Composite: Victoria Lake, Old Eds |
J. Wood/I. Johnson/S. Hudson/S. Johnson
|
|
|||
Wassersportverein Schifferclub Neckarrems |
S. Woeppel/S. Woeppel/S. Stahl/J. Schwickart
|
|
|||
Composite: X-Press, Robs |
A. Martin/T. Bailey/A. Gejlsbjerg/K. Webster
|
|
|||
515 | Mix F 8+ | Mixed F 8+ | 13 |
||
516 | Mix A 2x | Mixed A 2x | 32 |
||
517 | Mix D 4x | Mixed D 4x | 43 |
||
518 | Mix G 8+ | Mixed G 8+ | 7 |
||
519 | Mix B 2x | Mixed B 2x | 43 |
||
520 | Mix E 4x | Mixed E 4x | 30 |
||
521 | Mix H-K 8+ | Mixed H-K 8+ | 9 |
||
522 | Mix C 2x | Mixed C 2x | 74 |
||
Composite: Canottieri Retica, Canottieri Garda Salò |
D. Pavan/M. Robustellini
|
|
|||
Composite: Abingdon, City of Oxford |
N. Sharma/D. Engelke
|
|
|||
Anchorage Rowing Association |
K. Hall/M. Hall
|
|
|||
Composite: Canottieri Sanremo, Dlf Chiusi |
A. zanon/A. Bosco
|
|
|||
Composite: Sevrier, Annecy |
B. Nedjar/T. Tomiet
|
|
|||
Barwon Rowing Club |
S. Naylor/S. Naylor
|
|
|||
Bewl Bridge Rowing Club |
J. Paddison/P. Kane
|
|
|||
Budapest Evezős Egyesület |
L. Luksik/T. Földházi
|
|
|||
Composite: C Bardolino, Canottieri Garda Salò |
A. Anzaldi/A. Micheletti
|
|
|||
Canottieri Padova |
M. Bisatto/P. Cavazzana
|
|
|||
Composite: CDUP, HSBC RC |
A. McGregor-Macdonald/L. Teixeira
|
|
|||
Composite: Bruxelles, VSN Sévres |
C. Puharre/p. pronk
|
|
|||
Cercle Nautique de France |
S. Dourdet/B. Dourdet
|
|
|||
Český veslařský klub v Brně |
S. Roosendaal/R. Macasová
|
|
|||
Composite: Dallas, X-Press |
T. Bailey/G. Tomaseski
|
|
|||
Dynamo Moscow Rowing Club |
A. Iurchenko/M. Yurchenko
|
|
|||
Exeter Rowing Club |
D. Byrnes/E. Burke
|
|
|||
Hammarby IF Roddförening |
I. Andersson/T. Ericsson
|
|
|||
Hexham Rowing Club |
K. Oates/C. Bowman
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
A. Thomsen/M. Twomey-Madsen
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
O. Kupin/U. Tetiana
|
|
|||
Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa |
U. Fuhrmann/R. Borys
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak/L. Szczepaniak
|
|
|||
KS Posnania RBW |
M. Tepper/R. Czerniawska
|
|
|||
KS Posnania RBW |
G. Bednarek/A. Urbanek
|
|
|||
Linzer Ruderverein Ister |
G. Sames/E. Nigl-Eder
|
|
|||
Llandaff Rowing Club |
D. Brace/G. Hanczar
|
|
|||
Composite: Majori, Daugava |
R. Svarups/V. Lupika
|
|
|||
Mala Flotilia Rowing Club Kiev |
P. Kostyantyn/P. Inna
|
|
|||
Neste Rowing Club |
J. Virkki/P. Pietiläinen
|
|
|||
Nottingham Rowing Club |
M. Bilous/A. Bracun
|
|
|||
Nyborg Roklub |
C. Buchwaldt/B. Sørensen
|
|
|||
Composite: Potomac, Münchener |
H. Weytjens/L. Wetten
|
|
|||
Composite: Potomac, Riverway |
J. Lytel/C. Johansson
|
|
|||
Potomac Boat Club |
N. Davies/O. Huxley
|
|
|||
Quiske |
K. Björknäs/P. Soini
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
J. Martorell Torne/G. Queralt Salvat/
|
|
|||
Reial Club Nautic de Tarragona |
M. Vilallonga Olesti/O. Cabrera Salsench/
|
|
|||
RIC Amsterdam |
M. Wakker/R. van der Steen/
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Sorø |
C. Molvig/L. Krahulec/
|
|
|||
Composite: RV De Laak, VKM Uherské Hradiste |
p. mitas/M. Tomastikova
|
|
|||
Composite: Rowing Club Port-Marly, Beaumont |
D. Liot/V. Laurent
|
|
|||
ruder club graz |
M. Helbig/M. Helbig
|
|
|||
Ruderclub Mondsee |
M. Wandl/E. Prinz
|
|
|||
Composite: RC Neptun Darmstadt, Floersheimer RV |
S. Göbel/K. Wichert
|
|
|||
Ruderverein Friesen Wien |
G. Biwald/S. Biwald
|
|
|||
Composite: RV Wiking Spittal, Nautilus I |
M. Holton/M. Schützelhofer
|
|
|||
Composite: SC Kuesnacht, Uster |
D. Pfister/S. Rapetti-Hunsicker
|
|
|||
Sport Club Corinthians Paulista |
G. De Mattos/S. De Mattos
|
|
|||
Sport Nautique Compiègnois |
J. Daubech/C. Maymil
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, CN France |
E. Davidson/F. Monastério
|
|
|||
SV Energie Berlin Abt. Rudern |
S. Winkler/M. Schuetze
|
|
|||
Composite: Swan River, Tribesmen |
J. Arnott/N. McCambridge
|
|
|||
Tel-Aviv Rowing Club |
E. Broide/A. Broide
|
|
|||
Texas Rowing Center |
L. McGee/E. Cornet
|
|
|||
Tiberias Rowing Club |
R. Yehuda/L. Hatskin
|
|
|||
Tiberias Rowing Club |
E. Ledvich/G. Ledvich
|
|
|||
Composite: Tideway Scullers, Putney Town |
C. Jacklin/B. Bridger
|
|
|||
Tilburgse Open Roeivereniging |
J. Jansen/D. te Kiefte
|
|
|||
Türk balıkadamlar spor kulübü |
S. Dizdaroglu/B. Dizdaroglu
|
|
|||
Composite: Upper Thames, GPA |
J. Gonçalves/S. Pollok-Morris
|
|
|||
Vancouver Rowing Club |
L. Rouse/C. Rouse
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
G. Nuskern/S. Kramer
|
|
|||
Veslački klub Mladost |
B. Cetinic/B. Murat
|
|
|||
Composite: VK Olomouc, VK Slavia Praha |
M. Polasek/J. Masatova
|
|
|||
Veslařský klub PERUN |
J. Zboril/V. Fišerová
|
|
|||
Veslařský klub PERUN |
E. Cernakova/V. Cernak
|
|
|||
Veslaški klub Ljubljanica |
v. meglic/J. Meszaros
|
|
|||
Composite: Waikato, AENGWIRDEN |
J. Scheffer/F. der Steen
|
|
|||
Wassersportverein Schifferclub Neckarrems |
S. Stahl/J. Schwickart
|
|
|||
Wassersportverein Schifferclub Neckarrems |
S. Woeppel/S. Woeppel
|
|
|||
Composite: Whitemarsh Boat Club, Greenwich Crew |
K. Wobeser/J. Brocki
|
|
|||
Wiener Ruderclub Donaubund |
G. Görig/A. Kral
|
|
|||
Wycliffe College Boat Club |
S. Payne/T. Mitchell
|
|
|||
523 | Mix F 4x | Mixed F 4x | 26 |
||
524 | Mix A 8+ | Mixed A 8+ | 6 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change