City Championships
- May 6, 2017 To May 7, 2017
- sprint
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 6, 2017 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 7 |
|||
2 | Boys Gig/Novice 1x | 10 |
|||
3 | Girls Freshman/Novice 2x | 8 |
|||
4 | Boys Freshman/Novice 2x | 11 |
|||
5 | Girls Novice 4+ | 13 |
|||
6 | Boys Novice 4+ | 19 |
|||
7 | Girls Freshman 4+ | 11 |
|||
8 | Boys Freshman 4+ | 8 |
|||
9 | Girls Novice 8+ | 16 |
|||
10 | Boys Novice 8+ | 13 |
|||
11 | Girls Novice 4x | 4 |
|||
12 | Boys Novice 4x | 8 |
|||
13 | Girls Freshman 4x | 8 |
|||
14 | Boys Freshman 4x | 13 |
|||
15 | Girls Freshman 8+ | 11 |
|||
16 | Boys Freshman 8+ | 12 |
|||
17 | Girls JV 1x | 5 |
|||
18 | Boys JV 1x | 17 |
|||
19 | Girls JV 2x | 10 |
|||
20 | Boys JV 2x | 20 |
|||
21 | Girls JV 4+ | 23 |
|||
22 | Boys JV 4+ | 20 |
|||
Atlantic City High School (A) |
M. Bhuiyan/B. Ceron/B. Share/A. Dao/T. Pham (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
J. Mueller/P. Coomer/B. Jablonski/J. Iannelli/J. Bennett (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School (A) |
R. Prince/R. Jones/J. Manson/M. Cunningham/J. Simon (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
M. Mojares/W. Acken/G. Johnson/S. Kenney/D. Marcano (Cox)
|
|
|||
Doane Academy (A) |
M. Kuhlman/N. Kern/C. Monahan/A. Schwager/M. Hendricks (Cox)
|
|
|||
Don Bosco Preparatory High School (A) |
E. Mortati/P. Rice/M. Mostafa/T. D'Arpino/J. Kelso (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
C. Burkett/J. Shobe/M. Luong/G. Guerra/A. Rivera (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
J. Rodriguez/J. Mclaughlin/A. Coelho/C. Capriotti/J. Cehlar (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
N. Wacyk/C. Triscari/K. Schnier/C. Straub/J. Lyons (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
A. Elzey/J. Passarella/A. Kurtz/K. Noone/J. Hoff (Cox)
|
|
|||
Harriton High School (A) |
B. Martin/M. Kane/Z. Chulik/D. Parr/J. Markowitz (Cox)
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
T. Geib/C. Landers/W. Chapin/J. Boyle/J. Riti (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
A. Bendaoud/N. Velazquez/J. Cartagena/X. Pfister/O. Morris (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
B. Lyons/Z. Taylor/G. McNicholas/C. Atillasoy/E. Bond (Cox)/
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
R. Loftis/S. Oliver/A. Autuore/J. Garcia/J. Copperman (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
J. Crawford/I. Franco/L. Gibbons/C. Scheuch/J. Marlapudi (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
A. Williams/R. Rodas-Herndon/J. Meyer/J. Smith/T. Muller (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (A) |
J. Li/S. Pace/Z. Tang/R. Ali/M. Peter (Cox)
|
|
|||
Upper Merion High School (A) |
C. Willauer/S. Nascimento/A. Ewing/M. Zelli/L. Phongphachone (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
J. Mattiucci/K. Slusarczyk/J. Russo/M. Bennett/K. Grabowy (Cox)
|
|
|||
23 | Girls JV 4x | 10 |
|||
24 | Boys JV 4x | 11 |
|||
25 | Girls JV 8+ | 14 |
|||
26 | Boys JV 8+ | 20 |
|||
27 | Girls Ltwt 2x | 7 |
|||
28 | Boys Ltwt 2x | 14 |
|||
29 | Girls Ltwt 4+ | 11 |
|||
30 | Boys Ltwt 4+ | 12 |
|||
31 | Girls Ltwt 4x | 5 |
|||
32 | Boys Ltwt 4x | 3 |
|||
33 | Girls Ltwt 8+ | 4 |
|||
34 | Boys Ltwt 8+ | 9 |
|||
35 | Girls 2nd 8+ | 5 |
|||
36 | Boys 2nd 8+ | 7 |
|||
37 | Girls Varsity 1x | 6 |
|||
38 | Boys Varsity 1x | 16 |
|||
39 | Girls Varsity 2x | 13 |
|||
40 | Boys Varsity 2x | 18 |
|||
41 | Girls Varsity 2- | 0 |
|||
42 | Boys Varsity 2- | 6 |
|||
43 | Girls Varsity 4+ | 20 |
|||
44 | Boys Varsity 4+ | 24 |
|||
Absegami High School (A) |
T. Calimer/S. Bailey/S. Blair/R. Blair/N. Gruber (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
J. Gould/N. Melocchi/S. Theroulde/M. Pakuris/M. Pacifico (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
D. Peterson/J. Chubin/E. Morton/T. Mellon/L. Brogan (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
V. Brock/M. Marshall/Z. Stecher/J. Lam/D. Hardiman (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
J. Propp/D. Wenzke/R. Console/E. Waldstein/V. Guevara (Cox)
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
M. Huhn/A. Knestaut/P. Wetzel/J. Burcat/I. Hidalgo (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
E. Wicks/B. Hampton/L. Lukenda/R. Guerrera/A. Mayo (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
J. Pfander/T. Narvell/J. Weeks/C. Reid/L. Taylor (Cox)
|
|
|||
Doane Academy (A) |
E. Koch/S. Spencer/B. Pollard/B. Mathews/L. Phillips (Cox)
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
A. Merendino/Z. Ballard/J. Pickard/C. Peskoff/A. CariƱo (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
A. Coelho/J. Solecki/N. Tennesen/J. Comas/J. Gosse (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
J. Buttaro/B. Masclans/P. Amons/T. Waltimyer/J. Brubaker (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
C. Grimm/L. Glazewski/S. Moreno/J. Baptista/D. Amorim (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
A. Winkler/G. Obermeier/N. Conroy/T. Longo/A. Carabello (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
M. Hamblin/R. Kachru/A. He/T. Begley/D. Alpert (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
D. Christian/A. Groff/I. DelValle/A. Ragan/a. ho (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
M. Harte/J. Hehmeyer/W. Stocovaz/W. White/J. Butler (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
N. Morris/M. Wilton/R. Subak/M. Palmer/Z. Shalev (Cox)/
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
A. Mihalik/C. Coppola/T. Cvik/A. Zaino/J. Ward (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
W. Curtis/C. Tanas/S. Phelan/D. Lerner/D. Espino (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
G. Haabestad/A. Lengel/K. Alday/J. Li/A. Tornetta (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (B) |
A. Torres/P. Castaneda Goncalves/M. Hinostroza Jr./J. Alem/S. Szymanski (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (B) |
G. Augustino/B. Alpert/C. DeRose/A. Chen/D. Alpert (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (B) |
p. 2a/p. 3a/p. 4a/p. 5a/p. 1a (Cox)
|
|
|||
45 | Girls Varsity 4x | 6 |
|||
46 | Boys Varsity 4x | 6 |
|||
47 | Girls Varsity 8+ | 9 |
|||
48 | Boys Varsity 8+ | 12 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change