Steve Neczypor Regatta

  • Hosted By Steve Neczypor Foundation
  • 2017 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 8, 2017
1 Womens Ltwt Varsity 2x
0
2 Mens Ltwt Varsity 2x
2
3 Womens Novice 8+
13
4 Mens Novice 8+
11
5 Womens Ltwt Varsity 4+
6
6 Mens Ltwt Varsity 4+
5
    Father Judge High School (A)
J. Comas/N. Tennesen/A. Rodriguez/J. Cehlar/J. Gosse (Cox)
 
    Harriton High School (A)
N. Terwiesch/Y. Rurange/G. Berke/M. Kane/C. Flanagan (Cox)
 
    Mountain Lakes Rowing Club (A)
C. Brady/S. Yang/S. hamway/M. Schoeller/J. Drozjock (Cox)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
J. Raab/A. Laberee/Z. GIll/C. O'Neill/A. Backal (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
C. Kopecki/G. Gorman/N. Habash/J. Binder/O. Filandro (Cox)
 
7 Womens Varsity 1x
0
8 Mens Varsity 1x
1
9 Womens Novice 4+
8
10 Mens Novice 4+
5
11 Womens Varsity 4+
8
12 Mens Varsity 4+
8
    Archbishop Carroll High School (A)
J. Gould/N. Melocchi/S. Theroulde/M. Pakuris/M. Pacifico (Cox)
 
    Father Judge High School (A)
A. Coelho/J. Solecki/T. Butler/J. Mclaughlin/C. Batley (Cox)
 
    Haddonfield Crew Club (A)
C. Fagan/J. Buttaro/T. Waltimyer/P. Amons/L. Mackey (Cox)
 
    Mountain Lakes Rowing Club (A)
C. Brady/J. Morton/B. Grissett/K. Ruehle/S. chmelar (Cox)
 
    Owen J Roberts Rowing Club (A)
C. Hansen/E. Sager/J. O'Donnell/R. Kelly/E. Hughes (Cox)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
J. Raab/J. DiMarino/H. LaGatta/M. Van Buskirk/S. Kim (Cox)
 
    Wilmington Youth Rowing Association (A)
S. Donaldson/M. Williamson/D. MacKelcan/D. Flogaus/N. Donahue (Cox)
 
    Haddonfield Crew Club (B)
A. Coty/B. Masclans/C. Vielehr/M. Moskovitz/C. Webb (Cox)
 
13 Womens Varsity 2x
6
14 Mens Varsity 2x
5
15 Womens Novice 4x
2
16 Mens Novice 4x
5
17 Womens Varsity 8+
5
18 Mens Varsity 8+
6
19 Womens Varsity 4x
7
20 Mens Varsity 4x
3
21 Womens Novice 2x
2
22 Mens Novice 2x
2
23 Womens JV 1x
2
24 Mens JV 1x
3
25 Womens JV 4+
5
26 Mens JV 4+
6
27 Womens JV 2x
2
28 Mens JV 2x
3
29 Womens JV 8+
6
30 Mens JV 8+
5
    Father Judge High School (A)
J. Rodriguez/A. Coelho/T. Gola/J. Mclaughlin/E. Canaj/H. West/J. Cehlar/N. Tennesen/J. Gosse (Cox)
 
    Fordham Preparatory School (A)
C. PADILLA/N. Chwalkowski/R. Young/R. Finn/J. Ringelstein/D. Gesang/C. Kwas/N. Peel/A. Marciano (Cox)
 
    Haddonfield Crew Club (A)
A. Elzey/W. Glennon/I. Jacobowitz/K. Noone/J. Passarella/D. Popp/W. Bentley/A. Kurtz/J. Hoff (Cox)
 
    Mountain Lakes Rowing Club (A)
M. Donnelly/M. Wolkenstein/C. Nowak/A. Kam/S. hamway/A. Fortunato/P. Oram/M. Schoeller/J. Drozjock (Cox)
 
    Fordham Preparatory School (B)
E. Patti/C. Clow/P. McDermott/G. Stephanz/D. Canale/H. Olejarczyk/M. Gomprecht/A. Coppola/C. Drew (Cox)
 
31 Womens JV 4x
4
32 Mens JV 4x
3
33 Womens Ltwt Varsity 8+
2
34 Mens Ltwt 8+
3
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change