Cooper Cup
- Apr 30, 2017
- sprint
- 39.9258,-75.06893
- Camden, NJ (USA)
- Hosted By: South Jersey Rowing Club
- 2017 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 30, 2017 | |||||
1 | 8:00 AM | Womens Ltwt Varsity 2x | 13 |
||
2 | Mens Ltwt Varsity 2x | 18 |
|||
3 | Womens Novice 8+ | 17 |
|||
4 | Mens Novice 8+ | 16 |
|||
5 | Womens Ltwt Varsity 4+ | 8 |
|||
6 | Mens Ltwt Varsity 4+ | 5 |
|||
7 | Womens Varsity 1x | 10 |
|||
8 | Mens Varsity 1x | 9 |
|||
9 | Womens Novice 4+ | 15 |
|||
10 | Mens Novice 4+ | 14 |
|||
11 | Womens Varsity 4+ | 14 |
|||
12 | Mens Varsity 4+ | 14 |
|||
13 | Womens Varsity 2x | 15 |
|||
14 | Mens Varsity 2x | 16 |
|||
15 | Womens Novice 4x | 16 |
|||
Advanced Community Rowing Association INC. (A) |
A. Lynch/O. Kim/A. Quarto/M. lynch
|
|
|||
Bergen County Rowing Academy (A) |
J. Moran/M. Zakhour/C. Hong/K. Stathis/
|
|
|||
Capital Rowing Club (A) |
A. Diop/J. Thompson/B. Evans/R. Hovanec
|
|
|||
Conestoga Crew Club (A) |
K. Moir/A. Bashe/A. Stuber/M. Harris
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
M. Spisak/E. McRanor/G. Moore/S. Edelstein
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
G. Dengler/A. Tingley/B. Ashfield/M. Janda
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
e. yadav/K. Zic/A. Kaeli/A. Malek
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
M. Lorimer/C. McGovern/S. Agostinelli/N. Rangel
|
|
|||
Noank Rowing Club, Inc. (A) |
K. Krupansky/K. Gilot/H. Conlon/S. Beebe
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
J. Winters/E. Sturdivant/A. Chakraborty/R. Leinhauser
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
L. Arcasoy/I. Wecht/E. Mazzola/L. Carroll
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
G. Grassi/J. Cervoni/P. Searby/A. Crowley
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
H. Towhey/X. Lin/S. Gross/A. Fisher
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
B. Mullarkey/A. Wilson/M. Bratsis/T. Zamulinsky
|
|
|||
The Shipley School (A) |
P. Boothe/J. Tan/Y. Chen/A. Straub
|
|
|||
Conestoga Crew Club (B) |
E. Bielinski/A. Dudrear/M. Gosnear/I. Fellowes
|
|
|||
16 | Mens Novice 4x | 18 |
|||
17 | Womens Varsity 8+ | 7 |
|||
18 | Mens Varsity 8+ | 10 |
|||
19 | Womens Ltwt Varsity 8+ | 2 |
|||
20 | Mens Ltwt Varsity 8+ | 6 |
|||
21 | Womens Varsity 4x | 10 |
|||
22 | Mens Varsity 4x | 10 |
|||
23 | Womens Novice 2x | 10 |
|||
24 | Mens Novice 2x | 10 |
|||
25 | Womens JV 1x | 10 |
|||
26 | Mens JV 1x | 9 |
|||
27 | Womens JV 4+ | 11 |
|||
28 | Mens JV 4+ | 12 |
|||
29 | Womens JV 2x | 11 |
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
C. Davis/J. Abdurhaman
|
|
|||
Dwight-Englewood School (A) |
R. Colquitt/M. Gagnon/
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
T. Needleman/E. Iannantuoni
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
L. Klarin/E. Klecz
|
|
|||
Rockland Rowing Association, Inc. (A) |
L. Jackson/M. Davidson
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
S. Fleischer/E. Karageorgiou
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
M. Cicha/S. Gutierrez
|
|
|||
Strath Haven High School (A) |
S. Furman/E. Folk
|
|
|||
Villa Joseph Marie High School (A) |
M. Guckin/K. Musial
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
N. Hynes/A. Greenberg
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (B) |
A. Waxman/K. Zamost
|
|
|||
30 | Mens JV 2x | 17 |
|||
31 | Womens JV 8+ | 10 |
|||
32 | Mens JV 8+ | 14 |
|||
33 | Womens JV 4x | 13 |
|||
34 | Mens JV 4x | 16 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change