SWEAT (Southwest Ergometer Amateur Tournament)
- Feb 4, 2017
- indoor
- Terry Center (formerly AAA Building) - Jesuit College Prep
- Dallas, TX (USA)
- Hosted By: Jesuit College Prep of Dallas
- 2017 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, February 4, 2017 | |||||
47 | 7:00 AM | Womens Masters Ltwt 1x (80+) | 1 |
||
41 | 7:00 AM | Womens Masters Ltwt 1x (70-79) | 0 |
||
1 | 7:00 AM | Womens Masters Ltwt 1x (60-69) | 0 |
||
2 | 7:00 AM | Womens Masters Ltwt 1x (50-59) | 0 |
||
42 | 7:00 AM | Womens Masters 1x (80+) | 0 |
||
48 | 7:00 AM | Womens Masters 1x (70-79) | 0 |
||
3 | 7:00 AM | Womens Masters 1x (60-69) | 1 |
||
4 | 7:00 AM | Womens Masters 1x (50-59) | 4 |
||
5 | 7:15 AM | Womens Masters Ltwt 1x (40-49) | 1 |
||
6 | 7:15 AM | Womens Masters 1x (40-49) | 3 |
||
7 | 7:15 AM | Womens Masters Ltwt 1x (30-39) | 0 |
||
8 | 7:15 AM | Womens Masters 1x (30-39) | 2 |
||
9 | 7:15 AM | Womens Open Ltwt 1x | 0 |
||
10 | 7:15 AM | Womens Open 1x | 6 |
||
45 | 7:30 AM | Mens Masters Ltwt 1x (80+) | 0 |
||
43 | 7:30 AM | Mens Masters Ltwt 1x (70-79) | 1 |
||
11 | 7:30 AM | Mens Masters Ltwt 1x (60-69) | 1 |
||
13 | 7:30 AM | Mens Masters Ltwt 1x (50-59) | 1 |
||
46 | 7:30 AM | Mens Masters 1x (80+) | 0 |
||
44 | 7:30 AM | Mens Masters 1x (70-79) | 0 |
||
12 | 7:30 AM | Mens Masters 1x (60-69) | 8 |
||
14 | 7:30 AM | Mens Masters 1x (50-59) | 3 |
||
15 | 7:45 AM | Mens Masters Ltwt 1x (40-49) | 0 |
||
16 | 7:45 AM | Mens Masters 1x (40-49) | 15 |
||
17 | 8:00 AM | Mens Masters Ltwt 1x (30-39) | 1 |
||
18 | 8:00 AM | Mens Masters 1x (30-39) | 7 |
||
19 | 8:00 AM | Mens Open Ltwt 1x | 2 |
||
20 | 8:00 AM | Mens Open 1x | 5 |
||
21 | 8:15 AM | Womens Collegiate Ltwt Novice 1x | 9 |
||
22 | 8:15 AM | Womens Collegiate Novice 1x | 14 |
||
23 | 8:30 AM | Womens Collegiate Ltwt 1x | 7 |
||
24 | 8:30 AM | Womens Collegiate 1x | 8 |
||
25 | 8:45 AM | Mens Collegiate Ltwt Novice 1x | 10 |
||
26 | 8:45 AM | Mens Collegiate Novice 1x | 12 |
||
27 | 9:00 AM | Mens Collegiate Ltwt 1x | 2 |
||
28 | 9:00 AM | Mens Collegiate 1x | 12 |
||
29 | 9:15 AM | Womens Masters Adaptive 1x | 0 |
||
30 | 9:15 AM | Mens Masters Adaptive 1x | 6 |
||
50 | 10:15 AM | Womens Middle School 1x | 6 |
||
49 | 10:15 AM | Mens Middle School 1x | 13 |
||
31 | 10:30 AM | Womens Jr Coxswain 1x | 17 |
||
32 | 10:45 AM | Womens HS Ltwt Freshman 1x | 16 |
||
33 | 11:00 AM | Womens HS Freshman 1x | 21 |
||
OKC Riversport |
H. Ondak
|
|
|||
OKC Riversport |
B. Hill
|
|
|||
OKC Riversport |
H. Holmes
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
C. Moore
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
g. condon
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
S. Gibbs
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
O. AVILA
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
B. Faerber
|
|
|||
RowAmerica North Little Rock |
C. Althoff
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
G. Orr
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
A. Savant
|
|
|||
OKC Riversport |
S. Crowell
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
M. Marron
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
A. Roth
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
C. Podeszwa
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
K. Struthers
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
b. jackson
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
B. Clifford
|
|
|||
OKC Riversport |
J. Bennett
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands |
M. Masso
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
B. Jewell
|
|
|||
34 | 11:20 AM | Womens Jr Ltwt 1x | 35 |
||
White Rock Boathouse, Inc. |
E. Hollas
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
P. Stowers
|
|
|||
Lake Houston Rowing |
C. Poteet/
|
|
|||
Lake Houston Rowing |
M. Raggio
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Fall
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
M. Wellborn
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
s. prado
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
I. Harrington
|
|
|||
OKC Riversport |
Z. McMillan
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
G. Cook-Burton
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
M. Boyer
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
K. Smythe
|
|
|||
OKC Riversport |
M. Epps
|
|
|||
OKC Riversport |
M. Olstad
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
P. Villegas
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
H. Pujats
|
|
|||
OKC Riversport |
P. Nguyen
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
E. Hartman
|
|
|||
OKC Riversport |
D. Rinner
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
E. Sheumaker
|
|
|||
OKC Riversport |
S. Rinner
|
|
|||
Lake Houston Rowing |
K. Bridwell
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
L. Wood
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
S. Polma
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
N. Ross
|
|
|||
OKC Riversport |
V. Clark
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
L. Bollinger
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
C. McFadden
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
V. Tiernan
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
S. Talladivedula
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
K. Motta
|
|
|||
The Hockaday School |
E. Schindel
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
B. Hudson
|
|
|||
OKC Riversport |
F. Taylor
|
|
|||
OKC Riversport |
R. Horky
|
|
|||
35 | 12:00 PM | Womens Jr 1x | 53 |
||
Dallas Rowing Club |
D. Zubrick/
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
R. Rutledge
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
O. Hudgens
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
J. Schaeffer/
|
|
|||
Lake Houston Rowing |
O. Bedford/
|
|
|||
OKC Riversport |
S. Ondak
|
|
|||
OKC Riversport |
X. Yousey
|
|
|||
The Hockaday School |
T. Cohen
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
K. Gildersleeve
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Brenner
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
S. McMahan
|
|
|||
OKC Riversport |
M. Fresonke
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Lance
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
K. Hettrick
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
R. Craycroft
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands |
K. Bouthillette
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
C. Hogan
|
|
|||
OKC Riversport |
L. Kline
|
|
|||
OKC Riversport |
S. Ferguson
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
E. Courtois
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
C. Manganello
|
|
|||
OKC Riversport |
L. Wilson
|
|
|||
OKC Riversport |
S. Theige
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
J. vanWitzenburg
|
|
|||
OKC Riversport |
R. Bussert
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
I. McCormack
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
I. Albert
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
K. Lay
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Hyles
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Feeley
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
G. Poole
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands |
C. Dixon
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
D. Thompson
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
T. Martin
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
H. Ni'Shuilleabhain
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
K. Allen-Kettle
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
J. Sundaresan
|
|
|||
OKC Riversport |
K. Purvis
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
M. Bulmer
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
V. Metheny
|
|
|||
OKC Riversport |
S. Sherry
|
|
|||
OKC Riversport |
J. Tahmassebi
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
A. DeWitt
|
|
|||
OKC Riversport |
S. Taylor
|
|
|||
OKC Riversport |
K. Warmuth
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
V. Williams
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas |
E. Reed
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
M. Sullins
|
|
|||
OKC Riversport |
E. Fokas
|
|
|||
OKC Riversport |
G. Utt
|
|
|||
OKC Riversport |
B. Siegel
|
|
|||
OKC Riversport |
R. Lacy
|
|
|||
OKC Riversport |
R. Soash
|
|
|||
36 | 1:00 PM | Mens Jr Coxswain 1x | 17 |
||
37 | 1:20 PM | Mens HS Ltwt Freshman 1x | 27 |
||
38 | 2:00 PM | Mens HS Freshman 1x | 8 |
||
39 | 2:20 PM | Mens Jr Ltwt 1x | 75 |
||
Dallas United Crew, Inc. |
J. Lavish
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
R. Luo
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
J. Waters
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
H. Schick
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
C. Schick
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
A. Witcher
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
C. Alexander
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
T. Botsch
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
T. Brewster
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
G. Broberg
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
H. Freitas
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
L. Whittemore
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
C. Newman
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
D. Healey
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
C. Plumettaz
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
G. Wood
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
A. Saunders
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
S. Smith
|
|
|||
Lake Houston Rowing |
R. Fisher
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
Z. smith
|
|
|||
Lake Houston Rowing |
P. Poteet/
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
W. Cory
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
H. Adams
|
|
|||
OKC Riversport |
G. Heinen
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
A. Wang
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
B. Cooper
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
L. Songy
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
J. McClure
|
|
|||
OKC Riversport |
J. Gallagher
|
|
|||
OKC Riversport |
S. Prutsman
|
|
|||
OKC Riversport |
L. Stewart
|
|
|||
OKC Riversport |
R. Ramana
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
H. Droese
|
|
|||
Texas Rowing Center |
J. Hill
|
|
|||
Texas Rowing Center |
I. McKinney
|
|
|||
OKC Riversport |
N. Brown
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
C. Pettijohn
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
R. Zhang
|
|
|||
Lake Houston Rowing |
S. Sakal/
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
S. Shine
|
|
|||
OKC Riversport |
W. Drake
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Cooksey
|
|
|||
OKC Riversport |
D. Schwenke
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
S. Evans
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
N. Gies
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
C. King
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
M. Hornung
|
|
|||
OKC Riversport |
J. Catino
|
|
|||
Texas Rowing Center |
A. Bridgwater
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
I. Heatley
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
W. Stehman
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
D. McNeill
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
E. Delagi
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
C. Bell
|
|
|||
OKC Riversport |
J. King
|
|
|||
OKC Riversport |
M. Fawad
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
J. Sadler
|
|
|||
OKC Riversport |
M. Forgue
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
A. Waddle
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands |
R. Wilson
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands |
J. Sorrell
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
J. Donahue
|
|
|||
OKC Riversport |
D. Nguyen
|
|
|||
RowAmerica North Little Rock |
H. Traylor
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
D. Kupetsky
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
R. Jones
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
R. Freeman
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
H. Roseman
|
|
|||
OKC Riversport |
D. Horstmanshof
|
|
|||
OKC Riversport |
J. Ternes
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
D. Kozelsky
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
J. Cabrales
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
P. Allen
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Burch
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
D. De Orta
|
|
|||
40 | 3:20 PM | Mens Jr 1x | 70 |
||
Dallas United Crew, Inc. |
B. Drumm
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
L. Grossman
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
A. Graham
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
D. Ellis
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
C. Robbins
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
N. Blossfeld
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
A. Schweizer
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
W. Schweizer
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
M. Salmeron
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. |
G. Phipps
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
e. Pedack
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
C. Upfield
|
|
|||
Lake Houston Rowing |
A. Bedford/
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
D. Deuel
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
C. LeDoux
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
I. Kazmierczak
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
E. Martin
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
D. Slear
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
W. Cave
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
S. Tehan
|
|
|||
OKC Riversport |
C. Tubb
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
E. Doran
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
J. Lynn
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
L. Edelmann
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
A. Trautman
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
W. Name
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
A. Smith
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
E. Cox
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Serven
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
J. Reyes
|
|
|||
OKC Riversport |
C. MaGill
|
|
|||
RowAmerica North Little Rock |
E. Hankins-Hull
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
G. Hemingway
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
R. Freimuth
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Best
|
|
|||
OKC Riversport |
H. Park
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
D. Coburn
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
M. Harkness
|
|
|||
OKC Riversport |
B. Rodts
|
|
|||
Texas Rowing Center |
J. Peers
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
C. Petersen
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands |
M. Bagale
|
|
|||
OKC Riversport |
D. Burger
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
B. Miltenberger
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
B. Genender
|
|
|||
OKC Riversport |
N. Haragsim
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
H. Bolt
|
|
|||
OKC Riversport |
L. Primrose
|
|
|||
OKC Riversport |
D. Relland
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
R. Dunn
|
|
|||
OKC Riversport |
O. Riggins
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
M. Gosslee
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas |
N. Brown
|
|
|||
OKC Riversport |
B. Dennis
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Van Horn
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands |
T. Persaud
|
|
|||
OKC Riversport |
T. Shay
|
|
|||
Texas Rowing Center |
A. Limon
|
|
|||
Texas Rowing Center |
P. Atherton
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
W. Beck
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
B. Huang
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
A. Justine
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
I. Applebaum
|
|
|||
Dallas United Crew, Inc. |
L. Martin
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
E. Duessel
|
|
|||
OKC Riversport |
C. Brown
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association |
A. Geary
|
|
|||
Episcopal School of Dallas |
W. Minnis
|
|
|||
OKC Riversport |
E. Jalaff
|
|
|||
OKC Riversport |
A. Rogers
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change