Hidden River Chase
- Nov 6, 2016
- head
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, November 6, 2016 | |||||
2 | Girls 1x | 9 |
|||
Bachelors Barge Club |
N. Keegan
|
|
|||
Crescent Boat Club |
M. Madden
|
|
|||
Doane Academy |
R. Conrey
|
|
|||
Fairmount Rowing Association |
E. King
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing |
K. Maguire
|
|
|||
Haddon Township High School |
O. Herbstritt
|
|
|||
Haddon Township High School |
E. Clemens
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development |
H. Culbert
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
Z. Wenzinger
|
|
|||
3 | Boys 2x | 23 |
|||
4 | Girls 2x | 16 |
|||
Bachelors Barge Club (A) |
M. Fischer/J. Pittakas
|
|
|||
Cooper Training Center (A) |
M. Koelsch/M. Cicha
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
S. Conlin/J. Konopka
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
E. Donohue/G. Dengler
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
N. Karnoto/S. Young
|
|
|||
The Shipley School (A) |
C. Winter/C. Norris
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
K. Hudson/B. Kennedy
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
A. Rosha/R. Anthony
|
|
|||
Bachelors Barge Club (B) |
L. Kernnen/K. Chapman
|
|
|||
Cooper Training Center (B) |
S. Kolb/S. Gutierrez
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (B) |
I. Mehta/A. Park
|
|
|||
Owen J Roberts Rowing Club (B) |
K. Sherwood/L. Edleman
|
|
|||
The Shipley School (B) |
L. Duke/S. Naib
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (B) |
K. Stanton/V. Budike
|
|
|||
Owen J Roberts Rowing Club (C) |
E. Hughes/A. Giongo
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (C) |
L. Burgess/E. Lindquist
|
|
|||
1 | Boys 1x | 20 |
|||
5 | Boys 2- | 1 |
|||
6 | Girls 2- | 1 |
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
J. Greytok/J. Love
|
|
|||
7 | Boys 4+ | 7 |
|||
8 | Girls 4+ | 12 |
|||
9 | Boys 4x | 19 |
|||
10 | Girls 4x | 11 |
|||
Bachelors Barge Club (A) |
M. Francis/E. Hartman/S. Cunicelli/G. Tarrant
|
|
|||
Cooper Training Center (A) |
H. Towhey/K. Frykholm/A. Fisher/S. Gross
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
B. Baxter/L. Cinquanto/M. Gantt/A. Decker
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
|
||||
Haddon Township High School (A) |
M. Janda/A. Tingley/P. Castillo/B. Ashfield
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
D. Marlin Andrews/B. Bergan/C. Friedlander/L. Gargano
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
K. Hudson/B. Kennedy/V. Budike/K. Stanton
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
Z. Wenzinger/E. Grugan/K. White/J. Greytok
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (B) |
S. Pancoe/C. Smith-Frank/M. Esberg/A. MALEFAKIS
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (B) |
M. Perry/J. Love/A. Rosha/A. Pogrebivsky
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (C) |
M. Bigelow/M. Hua/Z. Sanogo/K. Hua
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change