53rd Head Of The Charles

  • Hosted By Head of the Charles
  • USRowing Registered

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, October 21, 2017
1 7:45 AM M SR-VET 1X Men's Senior Veteran Singles I and II [70+]
50
    Quintin Boat Club
T. Bishop
 
    Greenwich Crew
M. Tebay
 
    St. Louis Rowing Club
C. Cook
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club
D. Bort
 
    BNY Mellon
B. gullett
 
    Cambridge Boat Club
R. Lee
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club
B. Tucker
 
    Union Boat Club
D. Besser
 
    New Haven Rowing Club
E. Dannemann
 
    Cambridge Boat Club
C. Zezza
 
    Maine Rowing Association
g. gratwick
 
    Cambridge Boat Club
H. Hamilton
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
B. Pasternak
 
    Unaffiliated (USA)
R. Heacox
 
    Green Mountain Rowing Club
P. Donaghy
 
    Cambridge Boat Club
B. Jones
 
    Union Boat Club
L. Dahmen/
 
    College Boat Club
R. Kendall
 
    Rivanna Rowing Club, Inc.
C. Collins
 
    Harvard Sculling Club
A. Holcombe
 
    Open Water Rowing Center
J. Novitski/
 
    Community Rowing, Inc.
H. Scott
 
    Maritime Rowing Club
E. Zerdy
 
    Maritime Rowing Club
K. Iscol/
 
    Riverside Boat Club
N. Daniloff
 
    Cambridge Boat Club
F. PORTER
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc.
M. Abelson
 
    Cambridge Boat Club
R. de Neufville
 
    Argonaut Rowing Club
G. Molloy
 
    Potomac Boat Club
C. Sutliff
 
    Dallas Rowing Club
M. Morschauser
 
    Unaffiliated (USA)
c. blessing
 
    Unaffiliated (USA)
L. O'Toole
 
    Unaffiliated (CAN)
P. Guest
 
    Rock Creek Rowing, Inc.
J. Bracewell
 
    Upper Valley Rowing Foundation
T. Swayze
 
    Unaffiliated (USA)
T. Wolski
 
    Wilmington Rowing Center (WRC)
H. Mueller
 
    Cambridge Boat Club
J. Born
 
    Northfield Mount Hermon School
A. Burnett
 
    Saratoga Springs Rowing Club, Inc.
J. Miller
 
    Portland Community Rowing Association
A. Gilman
 
    Marin Rowing Association
L. Carter
 
    Colorado Rowing
H. Wurster/
 
    Union Boat Club
N. O'Connor
 
    Occoquan Boat Club
C. Spooner
 
    San Diego Rowing Club
R. Orsi
 
    Cambridge Boat Club
W. Barrett
 
    Brattleboro ROW-BOC
D. Gessner
 
    Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters
P. Brown
 
2 8:05 AM W SR-VET 1X Women's Veteran I/II and Senior Veteran I/II Singles [60 - 69, 70+]
51
    Cambridge Boat Club
M. Zezza
 
    South End Rowing Club
D. Davis
 
    Washington Rowing School
C. Cole
 
    Riverside Boat Club
C. Widgery
 
    Cambridge Boat Club
A. Sanders-Fleming
 
    Pelham Community Rowing Association
L. Stirton Aust
 
    GMS Rowing Center
P. Meyer
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
V. Bialas/
 
    GMS Rowing Center
K. Simmons
 
    Cambridge Boat Club
S. Karcz/
 
    Conibear Rowing Club
I. Baker
 
    Bair Island Aquatic Center (BIAC)
K. Young/
 
    Cambridge Boat Club
M. Hagelstein
 
    Narragansett Boat Club
D. Chute
 
    College Club Seattle
J. Gardner
 
    612endurance Racing
S. Michals/
 
    Swan Creek Rowing Club
P. Glover
 
    Portland Boat Club
M. McCormick
 
    Potomac Boat Club
D. Perrone
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
L. Turner
 
    Maritime Rowing Club
L. Freed
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club
E. Braithwaite
 
    Colorado Rowing
M. Wurster/
 
    Pocock Rowing Center
J. Stone
 
    Narragansett Boat Club
R. Berenson/
 
    Cambridge Boat Club
J. Morse/
 
    Upper Valley Rowing Foundation
P. Sadler/
 
    Cambridge Boat Club
C. Corkery/
 
    Narragansett Boat Club
B. Green
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School
B. Tarrant
 
    Winnebago Sculling Club
E. Lasek
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
K. Huber
 
    Friends of Brown Women's Crew
M. Hooper
 
    Cambridge Boat Club
j. campbell
 
    San Diego Rowing Club
C. Kemper
 
    New Haven Rowing Club
D. Davies
 
    Community Rowing, Inc.
J. Pieszak
 
    Unaffiliated (USA)
L. Rindlaub
 
    Union Boat Club
H. Oatis
 
    Vero Beach Rowing, Inc
L. Merk-Gould
 
    Narragansett Boat Club
K. Wharton
 
    Vancouver Rowing Club
L. McCulloch/
 
    GMS Rowing Center
C. Purcell
 
    Whistler Rowing Club
J. Groff
 
    Long Beach Rowing Association
M. PERROT
 
    Mile High Rowing Club
A. Strobridge
 
    Cambridge Boat Club
N. Hendrickson
 
    Community Rowing, Inc.
A. Warner
 
    Carnegie Lake Rowing Association
L. Fischetti
 
    New York Athletic Club
J. Hannafin
 
    Minneapolis Rowing Club
M. Franzen
 
3 8:40 AM M VET 1X Men's Veteran Singles I and II [60+]
57
    Narragansett Boat Club
B. Eldridge/
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
T. Willsallen
 
    Cambridge Boat Club
J. Randle
 
    Rockford Crew
R. Anderson
 
    Wiener Ruderclub Lia
R. Haberl
 
    Sunshine Coast Rowing Club
I. Luxford
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club
R. Lombardi
 
    Atomic Rowing
M. Schay
 
    Harvard Sculling Club
J. Stock
 
    Orleans Sweeps and Sculls
A. Flanders
 
    Unaffiliated (USA)
A. Nelson
 
    Ridley Graduate Boat Club
J. Pauls
 
    New Haven Rowing Club
P. Becker/
 
    Cambridge Boat Club
P. Rioux
 
    Unaffiliated (USA)
J. Rich
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club
E. Brand
 
    All American Rowing Camp, LLC
J. Dietz
 
    K.A.R.&Z.V.De Hoop
Y. Shamir
 
    Occoquan Boat Club
R. Spousta
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
K. Mcknight
 
    Potomac Boat Club
C. Selden
 
    Maine Rowing Association
T. Cattell
 
    Merrimac River Rowing Association
R. Sengstaken
 
    Vesper Boat Club
D. Vreugdenhil
 
    Maritime Rowing Club
F. Krupp
 
    Traverse Area Community Rowing
D. Ordway
 
    Partez Rowing Club
K. Kamoi/
 
    Unaffiliated (USA)
F. Chernoff
 
    Quinsigamond Rowing Club Inc.
P. White
 
    Minneapolis Rowing Club
T. Palmer
 
    Riverfront Recapture, Inc.
C. Resnick
 
    New Haven Rowing Club
S. Davies
 
    Maine Rowing Association
D. Seales
 
    Pettipaug YC Rowing
J. Bogaert
 
    Union Boat Club
R. Wettach
 
    Mid Hudson Rowing Association
W. Davies
 
    Riverside Boat Club
R. Emmel
 
    Whistler Rowing Club
G. Groff
 
    Harvard Sculling Club
k. mcgrath
 
    Harvard Sculling Club
M. Fagan
 
    Western Rowing Club
V. Nolte/
 
    Unaffiliated (USA)
D. Wassall
 
    Western Rowing Club
J. Dwyer/
 
    University of Virginia Rowing Association
R. Payne
 
    East End Rowing Institute, LTD.
S. Gould
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
W. Shaw
 
    Swan Creek Rowing Club
t. pytlar
 
    Lincoln Park Boat Club
T. Conway
 
    Texas Rowing Center
R. Gilbane
 
    Riverside Boat Club
E. Ballo
 
    Baltimore Rowing Club
S. Perry
 
    Cambridge Boat Club
E. Parizeau
 
    College Club Seattle
L. Yaffe
 
    Cambridge Boat Club
G. Stuart
 
    Carnegie Lake Rowing Association
M. Hurley
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School
D. Powers
 
    San Diego Rowing Club
S. Vegar
 
4 9:06 AM M GM 1X Men's Grand Master Singles [50+]
52
5 9:26 AM W GM 1X Women's Grand Master Singles [50+]
38
    New Haven Rowing Club
M. Carr
 
    Calm Waters Rowing
C. Hollings
 
    Whistler Rowing Club
M. Harriman
 
    Cambridge Boat Club
S. Remmler
 
    Marin Rowing Association
C. Battani
 
    Detroit Women's Rowing Association
R. Kirchhoff/
 
    Hudson River Rowing Association, Inc.
E. Acworth
 
    Merrimac River Rowing Association
K. Scammell
 
    Pettipaug YC Rowing
K. Elfstrom
 
    Cambridge Boat Club
N. Strom
 
    Community Rowing, Inc.
H. Lazaridis
 
    Portland Boat Club
S. Wood/
 
    Mile High Rowing Club
G. Malacrida
 
    Georgian Bay Rowing Club
D. Baillie
 
    Hanlan Boat Club
A. Collins-Mrakas
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd.
G. Haines-Sharp
 
    Maritime Rowing Club
H. Parkhurst
 
    Rocky Mountain Rowing Club
K. Gress
 
    Palo Alto Rowing Club
k. faust/
 
    Greenwich Crew
M. McCormack
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
E. Brennan
 
    Cambridge Boat Club
L. Pierce
 
    Amoskeag Rowing Club
C. Curran
 
    Lake Washington Rowing Club
J. Walker
 
    Dallas Rowing Club
G. Tomaseski
 
    Cambridge Boat Club
M. Farrell
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
K. de Biasi/
 
    Community Rowing, Inc.
J. Nash
 
    San Diego Rowing Club
L. Roth
 
    Narragansett Boat Club
L. Evans
 
    Lansing Rowing Club
D. DeLuca
 
    Greenwich Crew
K. Erickson
 
    Community Rowing, Inc.
R. Churchill
 
    Cambridge Boat Club
B. Harling
 
    Unaffiliated (USA)
K. Klinger
 
    S.A.C./ Sacramento State Aquatic Center/Capital
C. Flowers
 
    Community Rowing, Inc.
M. Dorna/
 
    The Milwaukee Rowing Club
E. Gore
 
6 9:50 AM M SM 8+ Men's Senior Master Eights [50+]
57
    Molesey Boat Club (A)
C. Roberts/J. Wright/G. Pooley/H. Worden/M. Brittin/R. Shirley/C. Leonard/M. McGowan/L. Peltz (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
J. Geluk/M. Batchelder/G. Evans/p. paradis/M. Stralka/S. Hoite/M. Breard/J. Kennel/A. Andrews (Cox)
 
    Palm Beach Rowing Association, Inc. (A)
M. Muffelman/J. Fargo/J. Heder/S. Norman/C. Redhead/A. Schotter/J. Byrd/C. Ippolito/J. Cholnoky (Cox)
 
    London Rowing Club (A)
S. Harris/B. Baker/D. Harte/M. Bell/A. Theed/R. Humphrey/D. Riches/S. Harries/T. Robinson (Cox)
 
    Upper Thames Rowing Club (A)
P. Stuart-Bennett/W. Scott/L. Brown/A. Almand/A. Stokes/K. Riekemann/G. Lloyd/T. Lincoln/S. Perkins (Cox)/
 
    Riverside Boat Club (A)
M. Schonewald/J. Manfredi/Z. Halsey/M. Bannister/P. Heimlicher/C. Boyd/E. Grace/J. Owens/M. Strom (Cox)
 
    Potomac Boat Club (A)
P. Folger/J. Kriegsman/C. Jungbluth/G. Le Sage/J. Forrest/G. Love/D. Bales/N. Holland/L. Schumer (Cox)
 
    University of San Diego Alumni 85.5 (A)
M. Kapicka/J. Bea/J. Scherzinger/M. Weber/S. Krum/D. Frick/J. Seaver/J. Ciani/L. Velez (Cox)
 
    87 Gold Rowing Club (A)
J. McLaughlin/P. Teti/R. Kaehler/P. Nordell/M. Still/E. Patton/J. Smith/M. Teti/S. Bauer (Cox)
 
    Etats Unis Rowing Club (A)
T. Hull/J. Everett/F. Borchelt/C. Clapp/S. Kiesling/P. Lambert/T. Wood/P. Hayes/S. Stokes (Cox)
 
    Cornell University Alumni (A)
T. Chyla/P. Salyards/P. Klose/R. Dupcak/D. Kearing/J. Bohan/T. Crimmins/J. Hintlian/E. Spector (Cox)
 
    Fat Cat Rowing Club (A)
C. Andrews/M. Vatis/M. Michalowski/G. Ritter/C. Magid/P. Jacobs/A. Ballard/C. Cobbs/D. Covin (Cox)
 
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
M. Stafford/D. Haedrich/T. Rooney/B. Harwood/D. Muller/S. Whalen/T. Denny/J. Jones/D. Desaulniers (Cox)
 
    Penn A.C. Rowing Association (A)
R. Stedman/D. Schofield/D. Krmpotich/J. Phinney/P. Horvat/C. Kaufman/J. Green/M. Fountain/V. Puma (Cox)/
 
    North Dakota Indoor Rowing Team (A)
T. Vogt/R. Dexter/D. Wagener/S. McKiernan/R. Shaw/E. McCall/O. Simanovsky/J. Hughes/A. Chang (Cox)
 
    Team Attager (A)
J. Van Blom/C. Hamlin/D. Johnson/J. Greer/F. Schoch/C. Pieper/R. Borggaard/N. Kurmakov/D. Grossman (Cox)
 
    Chinook Performance Racing (A)
W. Greene/D. Dickison/B. Keuch/S. Kazmierczak/B. Johnson/J. Murphy/D. Green/R. Yocum/M. Higgins (Cox)
 
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
E. Ives/C. Webster/j. metras/J. Snody/W. Browder/J. Nunn/S. Volianitis/J. Baker/D. Fuller (Cox)
 
    New Haven Rowing Club (A)
G. Friel/D. Vogel/D. Thomas/K. Knudsen/A. Jackson/C. Gamble/S. Killen/S. Lathers/S. Lin (Cox)
 
    Fat Cat Rowing Club (B)
R. Van Cleve/T. Pounds/J. Peterson/B. Werntz/D. Huntington/C. Gaylord/S. Morss/D. Guenther/J. Dougherty (Cox)
 
    Ancient Mariners Rowing Club (A)
G. Naden/J. Holt/J. Laband/J. Christianson/W. Perkins/D. Struzyna/B. Christie/B. Charters/T. Hunt (Cox)
 
    Warren Rowing Club (A)
S. Barrington/M. Aloian/P. Milde/J. Kermond/R. Baney/P. Bennett/B. McMeekin/R. Biddle/P. Mende (Cox)
 
    Hartford Barge Club (A)
M. Dreier/F. Storey/E. Rosow/C. Massing/S. Pape/R. Twarkins/M. Puckly/C. Miller/K. Regan (Cox)
 
    Aviron Bayonnais (A)
J. VERGNES/s. ravera/S. RIETH/P. BRIMALDI/F. ANDRE/N. LOURDAUX/J. MATHIEU/t. richard/N. Sasselli (Cox)
 
    Bulldog Rowing Club (A)
P. Dave/J. Millar/M. Dent/M. Ives/K. Jomo/E. Burke/J. Bouscaren/E. Chandler/A. Fisher (Cox)
 
    Leander Boat Club (A)
d. rourke/B. Ingleton/B. Wink/J. Garms/M. Clark/M. Jansen/J. Akitt/G. Kott/M. Hall (Cox)
 
    Motley Rowing Club (A)
J. Moroney/D. Dreissigacker/P. Dreissigacker/L. Gluckman/R. Buchanan/M. Verlin/J. Hooten/D. Curtis/B. Baker (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (A)
R. Sampson/E. Golding/A. Kallfeiz/T. Kennett/J. Goddard/C. Richards/A. Balogh/J. Lindberg/A. Noort (Cox)
 
    Northeastern University Rowing Alumni (A)
V. Pisinski/B. OConnor/W. McGowan/J. May/G. Harrington/P. Sundquist/R. Leaver/G. Marshall/F. Leahy (Cox)
 
    Occoquan International (A)
D. Findlay/M. McGuirk/V. Krizek/P. Knight/E. Meyers/r. brayton/H. Rasmussen/D. Miksic/S. Zuckerman (Cox)/
 
    MIT Grad Crew (A)
D. Saer/B. Parker/M. Coates/P. Billings/W. Lee/M. Perlmutter/B. Anderson/J. Malarkey/G. Vicens (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Behrbaum/P. Eames/E. Hall/S. Winter/m. skirgaudas/B. Barton/S. Waltar/D. Walker/J. Pare (Cox)/
 
    Molesey Boat Club (B)
M. Burbanks/I. McNuff/M. Cross/P. Wright/J. Beattie/F. Mossop/P. Reynolds/T. Brook/A. Ellison (Cox)/
 
    Alumni Blue Boat Club (A)
J. Relle/P. Turner/B. Williams/P. MacGowan/T. Turner/E. Gibson/B. Ross/J. Houlding/J. Collins (Cox)/
 
    Atlanta Rowing Club, Inc. (A)
a. stefanski/d. kennedy/K. Piree/m. kirwan/C. Hoey/R. Podwojski/P. Murray/R. Canavan/P. Mokha (Cox)
 
    San Diego Rowing Club (A)
A. Hewitt/D. O'Neill/S. Burns/J. Chang/B. Geary/E. Piegza/J. Allen/R. Johnson/T. Boedeker (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Gulick/C. Howard/J. Traynor/M. Richards/K. Kruger/P. Podolsky/M. Wind/L. Kuranko/E. Kiev (Cox)
 
    Navy Masters Rowing Club (A)
D. Lyons/K. Patton/A. Bigelow/S. Gordon/M. Medve/P. Schnorr/F. Griggs/T. Bennett/T. Griffith (Cox)/
 
    Melbourne University Boat Club (A)
G. Rees/A. Marshall/P. Antonie/A. Langford/F. Rickards/T. Mallin/G. Gullock/R. Henderson/T. Koo (Cox)
 
    Rock Creek Rowing, Inc. (A)
R. McClennan/K. Fennelly/M. Pfeiffer/P. Thompson/E. Ritland/J. Mulligan/P. Morrison/P. Gruber/C. Gellatly (Cox)
 
    Alexandria Community Rowing (A)
G. Teisan/G. Smith/J. Pickup/H. Cardwell/M. Walsh/A. Weatherley/S. Martinez/J. Miller/H. Batson (Cox)
 
    Prince William Rowing Club, Inc. (A)
R. Rodriguez/T. Richbourg/M. Pohlmeier/E. Doyle/M. Brewer/R. Ward/W. Sorensen/B. Rolander/K. Compy (Cox)/
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
D. Hoxie/W. Plage/T. Stottlemyer/R. Durham/G. Hack/G. Joseph/C. McCawley/H. Thompson/A. Socha (Cox)
 
    Fairmount Rowing Association (B)
T. Greenwood/T. Sibson/D. Baugh/J. Scott/J. Krajewski/M. Caldwell/E. Villanueva/T. Toland/M. Bersani (Cox)
 
    Marin Rowing Association (B)
J. Younger/D. Sarson/D. DeRuff/A. Collenette/B. Laurberg/S. Johnson/C. Ellis/S. Killeen/R. Rodrigues (Cox)
 
    Orleans Sweeps and Sculls (A)
A. Aikens/J. O'Neil/R. Doherty/G. White/D. Hamilton/J. Floyd/E. Fitzgerald/J. Lynch/H. Eisenach (Cox)
 
    Purple Reign Boat Club (A)
R. Sloman/G. Baumgarten/C. Tennis/S. Graff/P. Kelly-Detwiler/T. Knowlton/S. Schweighauser/T. Rizzo/E. Soskin (Cox)
 
    Friends of Andover Crew (A)
C. McKay/S. Fondriest/C. Sweeney/J. Abrams/N. Kosmynin/D. Lippold/B. Dubois/J. Pawlowski/S. McKay (Cox)
 
    Deep Dive (A)
S. Wang/D. Reinhard/W. Wang /B. Smith/B. Yang/H. Li/K. Lee/G. Xia/A. Xue (Cox)
 
    A.S.D. C.C. Pro Monopoli (A)
G. Battaglia/M. Pierro/A. Mager/G. Mascelli/M. Raffa/V. Capuano/P. Cortelazzo/P. Roggero/K. Huynh (Cox)
 
    Catawba Yacht Club (A)
T. Phillips/P. Jeffrey/K. Dalton/C. Parziale/P. Gilmore/B. Fitzgerald/B. Walthall/H. Durand/M. Fuchs (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (B)
K. Dupuis/R. Scannell/C. Petruzziello/J. Geshwiler/T. DeWitt/m. rademacher/A. Cole/S. Danberg/P. Yao (Cox)
 
    Genesee Rowing Club, Inc. (A)
K. Geoca/T. Thayer/G. Hale/N. COLUMBARE/E. Geoca/R. Yochum/G. Swagler/J. Morone/R. Beldner (Cox)
 
    Nonesuch Oar & Paddle Club - Idaho (A)
D. Harman/D. Moore/P. Huntsman/J. Richardson/A. Narva/H. Burnett/L. Terry/B. Braun/F. Yalouris (Cox)
 
    Western Reserve Rowing Association (A)
C. Gates/E. Krengel/A. de Rivera/S. Spatny/W. Rickman/W. Donoho/R. Eckles/P. Kopp/J. Saxton (Cox)/
 
    Corvallis Rowing Club (A)
M. LeMay/W. Manning/R. Williams/S. Rogers/J. Frohnmayer/A. Steele/J. Elder/S. van de Wetering/J. Park (Cox)/
 
    Narragansett Boat Club (A)
R. Blanchard/D. Rand/J. Karl/D. Potter/P. Evans/G. Calise/B. Sandstede/C. Bardt/A. Gorriaran (Cox)/
 
7 10:11 AM W SM 8+ Women's Senior Master Eights [50+]
36
8 10:29 AM M SM 4+ Men's Senior Master Fours [50+]
45
9 10:47 AM W SM 4+ Women's Senior Master Fours [50+]
46
    Toronto Sculling Club (A)
T. Black/N. Wilkie/C. Coles/S. Corley/V. Muir-Burcea (Cox)
 
    Upper Valley Rowing Foundation (A)
R. Carroll/A. Boucher/E. Dade/A. Bracken/A. Stein (Cox)
 
    Great River Rowing (A)
S. Padilla/P. Raila/V. Moors/V. Leinfelder/A. Yao (Cox)
 
    Chinook Performance Racing (A)
L. Thoron/A. Schneider/H. Friel/C. Arends/T. DiAngelo (Cox)
 
    Early Lights Rowing Club (A)
J. Linse/S. Kinne/P. Johnston/K. Dietz/A. Wells (Cox)
 
    Minneapolis Rowing Club (A)
A. Cichanowski/J. Greenstein/L. Retelny/S. Kane/C. Hanlon (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Dodge/S. Radman/C. Nicklas/K. Weber/A. Reilly (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
C. Sutter/C. Egan/P. Robinson/L. Doucett/S. Lamprey (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Teschke/L. Golebiowski/S. Solaro/B. Calvert/A. Finkelstein (Cox)/
 
    Chinook Performance Racing (B)
M. Scully/D. Noonan/J. Lancaster/C. Graubard/D. Lloyd (Cox)
 
    Mendota Rowing Club (A)
A. Wencel/m. moody/F. Breit/M. Raby/E. Klapheke (Cox)
 
    East Arm Rowing Club (A)
C. Cody/A. Lawrence/K. Glover/J. Zimmer/H. Franklin (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
S. Durno/K. Davis/A. Mikkola/S. Shepard/P. Claflin (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
k. atterbury/S. Mills/D. Herman/S. Yung/C. Minyo (Cox)
 
    Carnegie Lake Rowing Association (A)
Z. Brookes/V. Oomen/L. Suplick/G. Chernaya/E. Zimmer (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
B. Morcom/N. Lockett/M. Pailthorp/M. Deering/V. Bhatwadekar (Cox)/
 
    Oregon Rowing Unlimited-PDX (A)
R. Alexander/B. Connolly/A. Smith/M. Armstrong/K. Durm (Cox)
 
    Old Glory Boat Club (A)
A. Martin/M. Kowal/S. Kendall/C. Mehaffey/S. Weinstein (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
L. Robins/E. Runde/J. Chow/C. Fletcher/L. Downey (Cox)
 
    Yarmouth Rowing Club (A)
C. Stockly/C. Boyack/L. Haney/K. Finnegan/S. O'Connor (Cox)/
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
K. Appelget/S. Waters/M. Lavery/T. Gruber McDonough/M. Alden (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
L. Sanders/C. Feher/I. Skobreva/W. Russell/M. Watson (Cox)
 
    Genesee Rowing Club, Inc. (A)
D. Parker/J. Bowne/J. Crispino/J. Shulman/A. Unger (Cox)
 
    College Club Seattle (A)
N. Biery/L. De Leuw/T. Wahl/A. Lynch/M. Donnelly (Cox)
 
    Lea Rowing Club (A)
K. Reith/J. Baxter/H. Middleton/P. Pinkerton/M. Rusher (Cox)
 
    Fat Cat Rowing Club (A)
K. Marsh/S. Pelmas/E. Bannister Rapp/K. Kuhlthau/H. Kwoun (Cox)
 
    Wilmington Rowing Center (WRC) (A)
N. Falasco/K. Sagrati/J. Bloom/K. Turner/c. kelley (Cox)
 
    Melbourne University Boat Club (A)
S. Andrews/G. Goss/J. Bant/P. Whiting/C. Blackmore (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (C)
C. Mioli/V. Morest/S. Quinn/L. Mandel/N. DiLeo (Cox)
 
    ZLAC Rowing Club, LTD (A)
M. Nielsen/K. Rossi/C. Henson/L. McCarty/L. Carpenter (Cox)
 
    Ever Green Boat Club, Inc (A)
D. Hannam/L. Gillespie/B. Vale/C. Boghosian/B. Stephenson (Cox)
 
    Ann Arbor Rowing Club (A)
J. Janusz/P. Goforth/L. Thompson/R. Schultz-Purves/H. Ross (Cox)/
 
    Carnegie Lake Rowing Association (B)
R. Ford/K. Samsel/J. Perantoni/S. Fischer/A. Pollini (Cox)
 
    Martha's Moms Rowing Club (B)
A. Fortney/D. Ellingston/A. Kulesza/J. Smith/M. Sneed (Cox)
 
    Alexandria Community Rowing (A)
M. Cato/P. Jones/W. Nichols/C. Swartz/K. Snyder (Cox)/
 
    Cambridge Boat Club (A)
C. Sands-Bohrer/L. Muri/o. Huxley/J. Sacheck-Ward/A. Cox (Cox)
 
    Avalon Rowing Club (A)
M. Friend/C. Mannix/Z. Dudley/M. Wooten/K. Downey (Cox)
 
    Conibear Rowing Club (A)
P. Sparling/K. Johnson/r. newell/K. Egolf/I. Pearce (Cox)/
 
    Riverside Boat Club (A)
A. Verheul/C. Main/J. Hayes-Cha/C. Higgins/H. Couture (Cox)
 
    Cambridge Boat Club (B)
K. Donlan/L. Adams/D. Galdston/J. Barker/V. Zeamer (Cox)
 
    Northampton Community Rowing (A)
D. Brooks/K. Elinevsky/C. MacColl/M. Sanderson/E. Crain (Cox)
 
    Hollywood Rowing Club (A)
M. Dennis/M. Mellinger/N. Orbell/S. LaGreca/C. Hom (Cox)
 
    East Arm Rowing Club (B)
D. VanTieghem/R. Bonomo/G. Greenfield/B. DeStafeno/C. Hardy (Cox)
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club (A)
J. Bellantoni/K. Amdur/C. Feeney/I. Brown/M. Setchko (Cox)
 
    Bainbridge Island Rowing (A)
K. Fitzgerald/S. Haines/C. Vessenes/s. Entress/T. Steckel (Cox)/
 
    Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A)
L. Pagano/D. Ferguson/R. Coughenour/E. Hay/K. Medlock (Cox)
 
10 11:11 AM M MSTR 2X Men's Master Doubles [40+]
17
11 11:20 AM M SM 2X Men's Senior Master Doubles [50+]
49
    Narragansett Boat Club
M. Smith/D. Gorriaran
 
    Cambridge Boat Club
J. Grant/T. Darling
 
    Cambridge Boat Club
J. Pierce/J. Manson
 
    Belmont Hill School
J. Tunnicliffe/P. Kermond
 
    Harvey's Lake Rowing Club
S. Meuser/F. Loucks
 
    Malta Boat Club
T. Trocky/J. Cutler
 
    Cambridge Boat Club
R. Murphy/D. Chernoff
 
    612endurance Racing
S. Faber/R. Lesnau
 
    New York Athletic Club
C. Windeknecht/M. Daemen
 
    Narragansett Boat Club
E. Watne/J. Cotter
 
    Boucherville RC
A. Rochon/E. Therrien
 
    Green Harbor River Rowing, Inc.
O. Rosenbladt/D. McDonald
 
    Seattle Rowing Center
P. Hirtle/C. Groom
 
    Composite: Cambridge, Detroit Boat Club
G. Walker/A. Baur
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
S. Majd/M. Alloway
 
    Minneapolis Rowing Club
J. Jablonic/J. Cheesebro
 
    Community Rowing, Inc.
W. Hatch/G. Hatch
 
    Duluth Rowing Club
T. Rauschenfels/G. Peterson
 
    Narragansett Boat Club
A. Washburn/J. Duke
 
    Pettipaug YC Rowing
J. Laundon/R. Slocum
 
    Cambridge Boat Club
m. gefter/b. erkelens
 
    Club España
J. Lopez/J. Caraballo
 
    Nereid Boat Club, Inc.
J. Van Der Tuin/P. Willcox
 
    Burnstown Rowing Club
M. Robson/B. Stevens
 
    Club España
J. GOMEZ GURZA/J. Irurita
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center
J. LeMay/M. Harrington/
 
    Maritime Rowing Club
D. Townsend/R. Potts/
 
    Toronto Sculling Club
V. Vinje/P. Monckton
 
    Marblehead Rowing Club, Inc. aka Rock N Row
H. Killen/B. O'Meara
 
    Carolina Masters Crew Club
P. Barker/D. Margolis
 
    CHAOS Rowing
R. McDonogh/T. Bukowski/
 
    North Dakota Indoor Rowing Team
R. Leet/P. Ramsey
 
    Navesink River Rowing
A. Sorensen/C. Gross
 
    Berkeley Paddling & Rowing Club
D. Hunt/S. Schaffran
 
    Composite: Favorite, Hamburger und Germania
K. Jancke/K. Ramming
 
    Vashon Island Rowing Club
C. Magnuson/M. Ripley
 
    Pettipaug YC Rowing
P. Falk/J. Swift
 
    College Club Seattle
R. Colven/M. Biery
 
    Connecticut Boat Club
J. Sweitzer/J. Fogarty/
 
    Composite: Louisville Rowing, Upper Valley Rowing
C. Ruml/D. Ruml
 
    Chinook Performance Racing
M. Nash/R. Reichart
 
    Potomac Boat Club
F. Slakey/G. van der Vink
 
    Composite: Tideway Scullers, Partez
C. Mallon/N. Ishizuka
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc.
P. Donohue/D. Lynch
 
    Virginia Boat Club
O. Barth/S. Chilmaid
 
    Composite: Cambridge, Thames
B. Crawford/M. Guy
 
    Vesper Boat Club
D. Kremer/M. Kremer
 
    società canottieri firenze
S. Santi/G. Tarchi
 
    Pioneer Valley Riverfront Club
B. Schneider/T. Carmody
 
12 11:40 AM W MSTR 2X Women's Master Doubles [40+]
17
13 11:50 AM W SM 2X Women's Senior Master Doubles [50+]
34
14 12:07 PM M MSTR 1X Men's Master Singles [30+]
22
15 12:19 PM M SM 1X Men's Senior Master Singles [40+]
36
16 12:31 PM W MSTR 1X Women's Master Singles [30+]
13
17 12:41 PM W SM 1X Women's Senior Masters Singles [40+]
30
    Ridley Graduate Boat Club
M. Prince/
 
    Potomac Boat Club
E. Stieve-Caldwell
 
    Dolphin Club
R. Perry
 
    Greater Columbus Rowing Association
J. Bullock
 
    Union Boat Club
C. Infantino
 
    Peachtree City Rowing Club
M. Gradek
 
    Don Rowing Club
A. Oke/
 
    Greenwich Crew
K. DeLuca/
 
    Lansing Rowing Club
L. Weise
 
    Cambridge Boat Club
M. Watkins
 
    Texas Rowing Center
K. Wilson
 
    Riverside Boat Club
B. McConarty
 
    South End Rowing Club
K. Pross
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC
K. Williams
 
    East End Rowing Institute, LTD.
J. Gatz
 
    City of Bristol (UK) Rowing Club
H. Fullman
 
    Union Boat Club
C. McCarthy
 
    Maritime Rowing Club
J. Sherman
 
    Orleans Sweeps and Sculls
A. Flanders
 
    Sag Harbor Community Rowing
S. Fitzgibbon
 
    Merrimac River Rowing Association
E. Lallemand
 
    Harvard Sculling Club
c. graves
 
    Narragansett Boat Club
G. Simmons
 
    Occoquan Boat Club
G. Koloszyc
 
    California Yacht Club
S. Karasik
 
    Unaffiliated (USA)
A. Moquin
 
    Rockford YMCA Rowing Club
K. Polen
 
    Potomac Boat Club
L. Wetten
 
    Vesper Boat Club
M. Hilton
 
    Long Beach Rowing Association
S. Kline
 
18 12:59 PM M ALUM 8+ Men's Alumni Eights
50
19 1:18 PM W ALUM 8+ Women's Alumni Eights
43
20 1:37 PM M CLUB 4+ Men's Club Fours
52
21 1:57 PM W CLUB 4+ Women's Club Fours
53
22 2:23 PM M CLUB 8+ Men's Club Eights
36
23 2:37 PM W CLUB 8+ Women's Club Eights
40
24 2:55 PM M MSTR 4+ Men's Master Fours [40+]
27
25 3:07 PM W MSTR 4+ Women's Master Fours [40+]
21
26 3:25 PM M MSTR 8+ Men's Master Eights [40+]
21
27 3:37 PM W MSTR 8+ Women's Master Eights [40+]
22
28 3:51 PM M CHAMP 2X Men's Championship Doubles
20
29 4:00 PM W CHAMP 2X Women's Championship Doubles
20
30a 4:11 PM M CHAMP 1X Men's Championship Singles
25
30b M LW 1X Men's Lightweight Singles
18
31a 4:26 PM W CHAMP 1X Women's Championship Singles
23
31b W LW 1X Women's Lightweight Singles
16
32a 4:45 PM MX PARA 4+ Mixed Legs/Trunk/Arms Fours
1
32b MX INCL 4+ Mixed Inclusion 4+
3
Sunday, October 22, 2017
33a 7:45 AM MX INCL 2x Mixed Inclusion 2x
15
33b TA 2X Trunk/Arms Doubles
2
34a 8:08 AM M CLUB 1X Men's Club Singles
37
34b M YOUTH 1X Men's Youth Singles
33
35a 8:31 AM W CLUB 1X Womens Club Singles
30
35b W YOUTH 1X Women's Youth Singles
25
36 8:53 AM W YOUTH 4+ Women's Youth Fours
85
    Three Rivers Rowing Association (A)
T. Kimmy/M. Frizzell/T. Trovato/A. Mico/A. Christensen (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. ten Cate/E. Shorrock/H. Delaney/I. Mezei/E. Schumer (Cox)
 
    San Diego Rowing Club (A)
A. Parker/C. Stipe/A. Czajkowski/K. Bolitho/J. Ramsey (Cox)
 
    Holy Names Academy (A)
L. Miles/A. Sutherland/A. Jones/O. Bay/M. Kim (Cox)
 
    Pacific Rowing Club (A)
C. Cross/C. Bunuan/E. Carman/A. Sigfstead/P. McNamara-Pittler (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
E. Smith/A. Shlimak/K. Fay/K. Liu/S. Inanoglu (Cox)/
 
    Texas Rowing Center (A)
K. Knifton/D. Devlyn/J. Grim/E. Rowe/I. Sura (Cox)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
A. Maxson/J. Flohr/D. HOEKSTRA/B. Campbell/G. Rullo (Cox)/
 
    Norcal Crew (A)
A. Tappe/E. Strambi/S. Hope/M. Buxton/E. Goldberg (Cox)/
 
    The Winsor School (A)
A. Holland/L. Cabot/A. De Vito/C. Perry/J. Sclar (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
S. Cesare/A. Escudero/S. Kaufman/T. Delaney/E. SMYERS (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
E. Dabney/K. Turk/C. Thibault/S. Gilroy/M. Lundberg (Cox)
 
    Twin Cities Youth Rowing Club (A)
E. Klysen/E. Loehrer/I. Balder/M. Robinson/J. Lippincott (Cox)/
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
K. Cuneo/C. Griskowitz/M. Preller/M. Lahr/S. Shea (Cox)
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
C. Drennan/I. Frolick/M. Orlando-Jepsen/J. Connell/B. Kew (Cox)
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
 
    RowAmerica Rye (A)
H. Schaenman/K. Morrissy/A. GIANNETTI/E. Tonkel/I. Aronin (Cox)/
 
    New Canaan High School Crew (A)
C. Martin/M. Cote/E. Smicka/R. Smith/V. Van Ingen (Cox)/
 
    Northfield Mount Hermon School (A)
J. Robertson/E. Yager/T. Khatau/S. Nieman/S. Kim (Cox)
 
    Cambridge Rindge & Latin School (A)
S. Jackson MacManus/J. Rosenthal/E. Andrew/E. Simonsen/Z. Tekeian (Cox)
 
    West Side Rowing Club (A)
E. Collier-Hezel/M. Polechetti/H. Prince/L. Evans/R. Patel (Cox)
 
    Camp Randall Rowing Club, Inc (A)
S. Vorperian/A. Gaard/K. Moeser/T. lofgren/L. Stewart (Cox)
 
    City Island Rowing (A)
E. Cagliostro/K. Thomas/C. McGee/N. Bregman/C. Gomes (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
M. Asher/E. Ratliffe/A. Heia/C. Lundberg/L. Grim (Cox)/
 
    Duxbury Bay Maritime School (A)
A. Kenney/K. McNulty/M. Roche/C. Stehn/K. Reynolds (Cox)
 
    Buckingham Browne & Nichols (A)
K. McKinley/E. Grimshaw/J. McKenna/O. Friend/V. Glynn (Cox)
 
    Newton Country Day School (A)
M. Lee/H. Joyce/L. Bomberg/K. Westover/V. del Real (Cox)/
 
    Milton High School Crew (A)
L. Cormack/A. Kelly/F. Collins/M. Joiner/O. Shapiro (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
L. Nicolai/E. Puckett/S. Dodds/V. Spiegelthal/S. Keating (Cox)/
 
    Choate Rosemary Hall (A)
e. wilson/C. Pagnozzi-Schwam/A. Sekhon/S. Bocek/E. Hummel (Cox)
 
    Avon High School (A)
E. Boswell/K. Bucci/L. Raines/M. Boswell/P. Finch (Cox)/
 
    Manhasset High School (A)
M. Lyons/K. Miller/A. Crewe/D. Apostolou/A. Miller (Cox)
 
    Merion Mercy Academy (A)
A. Baccile/I. Begley/S. Romberger/K. Ernst/C. Mattioli (Cox)
 
    Convent of the Sacred Heart (A)
M. Barbosa/K. Edwardson/K. Muccia/E. Butler/A. Thompson (Cox)
 
    Havergal College (A)
A. Neilas/G. Smith/K. Ross/E. Fletcher/G. Rao (Cox)/
 
    St. Mark's School (A)
K. Normandin/L. King/C. McGinnis/C. O'Brien/S. Haugen (Cox)/
 
    Kent School Boat Club (A)
H. Uliasz/T. Aronson/J. Dinapoli/p. Lane/J. story (Cox)
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
C. Young/G. Welp/A. Deljanin/L. Carroll/E. Mazzola (Cox)/
 
    Boston Latin School Crew (A)
I. Aikens/L. Wu/C. Guichard/M. O'Byrne/R. Feininger (Cox)
 
    Emma Willard School (A)
M. McNary/C. Kershaw/G. Mitzen/E. Lindberg/Z. O'Bryon (Cox)
 
    Phillips Exeter Academy (A)
M. Potter/C. Ryan-Embry/O. Petersen/O. Okeremi/E. Hogan (Cox)
 
    Mountain Lakes Rowing Club (A)
E. Thomson/C. Jones/T. Infante/r. mills/C. Murphy (Cox)
 
    Noble & Greenough School (A)
J. Trull/R. O'Connor/C. Kinghorn/A. Poole/S. Janower (Cox)/
 
    Headington School Oxford Boat Club (A)
J. Smith/J. Barker/G. Douglas/E. Waldron/I. Rooney (Cox)
 
    Friends of Brookline Rowing (A)
J. Chandler/E. Popkov/J. Roudebush/A. Kelly/M. Shrivastava (Cox)
 
    Friends of Port Rowing (A)
B. Lipset/Z. Cotronis/L. Maroney/A. Bluni/S. Philipson (Cox)
 
    Essex Rowing Club, Inc. (A)
J. Carter/E. Schneider/G. Powell/E. Fremont-Smith/V. Tardugno (Cox)
 
    North Bay Rowing Club (A)
A. McDermott/L. Poehlmann/E. Dolcini/H. Charlton/S. Falls (Cox)
 
    The Winsor School (B)
M. Kussman/D. Piou/B. Tam/M. Chen/A. Kothari (Cox)
 
    Lewis S. Mills High School Crew Team (A)
k. bergstrom/G. Bagdonas/H. Howard/C. Nevin/E. Facey (Cox)/
 
    Manchester Rowing Alliance (A)
M. Lee/A. Baker/H. Ricker/A. Valledor/L. Carlson (Cox)/
 
    Walter Johnson Crew Club Inc (A)
G. Mann/K. Owens/J. Rose/A. Hoffman/B. Olivares (Cox)
 
    South Jersey Rowing Club (A)
M. Koelsch/S. Kolb/A. Fisher/E. Weiss/A. Backal (Cox)
 
    Berkshire School (A)
D. Thompson/E. Rowland/C. Appleyard/C. Kittredge/T. Haskel (Cox)
 
    Greater Lawrence Rowing (A)
C. Gervais/E. Gossman/A. Surette/H. Bronson/E. Calnan (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
L. Vorbach/L. Yu/B. McIver/G. Sperber/C. Gilman (Cox)
 
    The Derryfield School Crew (A)
L. Marcouillier/C. Frost/E. Place/E. Nolan/M. DeCesare (Cox)
 
    Stanton-River Bank Rowing (A)
d. Forbes/H. Moody/R. Fernandez/H. Taylor/S. Thornton (Cox)
 
    George Watson's College Boat Club (A)
K. Hall/S. Orr/S. Cameron/E. Dickerson/L. Sandland (Cox)/
 
    Arlington Belmont Crew (A)
H. Croteau/C. Wilson/N. McElhoe/L. Bell/O. Green (Cox)
 
    S.A.C./ Sacramento State Aquatic Center/Capital (A)
A. Bradus/S. Ranker/M. Chakrabarti/T. Kasyanchuk/C. Baxter (Cox)
 
    The Lawrenceville School (A)
D. Harrington/T. Brewington/K. Liu/N. Carr/S. Khanna (Cox)
 
    Souhegan Crew Club (A)
A. Schulte/H. Parrott/H. Kershaw/O. Freud/H. Rawitscher (Cox)
 
    Hingham High School Rowing Association (A)
H. Kerber/L. Humphrey/L. Nash/L. Colby/L. Mitchell (Cox)
 
    Osprey Rowing Club (A)
E. Yanusas/M. Moynihan/A. Sauvigne/G. McCall/S. Taboada (Cox)
 
    Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A)
D. Manzano/D. Moore/M. Gaudet/O. Oudkirk/J. Thomas (Cox)/
 
    Unionville High School (A)
B. Horine/c. Hutter/E. WORTH/M. Welsch/I. Robb (Cox)/
 
    Glastonbury High School Crew (A)
F. Caces/K. Robinson/M. Kehoe/M. DuBaldo/M. Cyr (Cox)
 
    Marianapolis Preparatory School Crew (A)
G. Rett/K. Horan/M. Brooks/L. Mayen/O. Duncan (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
J. Carleo/L. Salem/S. Downie/A. Moore/K. Rivera Cotto (Cox)/
 
    Greenwich Academy (A)
H. Ferguson/M. Kilgallon/I. Stemerman/b. lange/E. Osman (Cox)
 
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
E. Cornelius/K. Ryan/A. Stewart/E. Carey/C. Mergy (Cox)/
 
    Narragansett Boat Club (A)
 
    Cape Cod Youth Rowing (A)
M. Bailey/F. Galazzi/E. Miller/K. Elliott-Grunes/M. Poepsel (Cox)
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
O. Whittier/J. Cahn/N. Miklos/G. Fortin/C. Lewis (Cox)
 
    Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A)
J. Burghardt/J. Gaughan/K. Hagerty/A. Patel/J. Levine (Cox)
 
    Pittsford Crew (A)
R. Vaules/M. Pasquarette/F. HERRON/E. Ekholm/M. Marshall (Cox)
 
    Orange County Rowing Association (A)
J. Forbes/S. Seliquini/E. Trieste/M. Tice/J. Roy (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
S. Ernst/A. Merten/J. Cochran/K. Beiler/S. Chan (Cox)
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
K. Hilal/M. Palastra/J. Zachman/s. lorenzini/I. Fisher (Cox)
 
    Anthony Wayne High School Crew Club (A)
E. Marks/M. Hilt/J. Pack/K. Pataky/M. Black (Cox)/
 
    Cortlandt Community Rowing Association, Inc. (A)
C. Adams/M. French/G. bradley/G. Weeks/J. Roach (Cox)
 
    Rockford Crew (A)
E. Loveless/L. Cisco/T. Cass/H. powers/M. Gannon (Cox)/
 
    Dublin School Crew (A)
Z. Hewitt/F. Lewis/L. Ryder/I. Von Mertens/L. Coffin (Cox)
 
    Burnt Hills Rowing Association, Inc. (A)
S. Kelley/R. Kelley/E. Elliott/T. Erickson/G. Basil (Cox)
 
DCW4X 9:29 AM DC W 4X Directors' Challenge Women's Quads
34
    Shimano Rowing Dynamics (A)
L. Meyer/M. Fellows/S. Carle/L. Ayers
0.0 (29)
    Riverside Boat Club (A)
J. Zieff/H. Myers/A. Cruse/h. saeger
0.0 (26)
    Lucky Charms (A)
M. Zezza/A. Boucher/C. Reynolds/T. Glover
0.0 (56)
    Composite: Maritime Rowing Club, Upper Valley Rowing (A)
R. Carroll/L. Krichko/A. Bracken/E. Dade
0.0 (55)
    1992 Olympic Rowing Club - Death Warmed Over (A)
M. Mazzio/A. Thies/C. Matthes/A. Eyres
0.0 (52)
    Smith Pioneer Rowing (A)
K. Latta-Landefeld/A. Coppock/J. Hettler/K. Klinger
0.0 (41)
    Community Rowing, Inc. (A)
D. Kemper/K. Burnett/C. Baker/C. Lal/
0.0 (48)
    Duxbury Bay Maritime School (A)
E. Davenport/S. Sarles/E. Lange/A. Dimatteo
0.0 (44)
    Old Lyme Rowing Association/ Blood Street Sculls (A)
P. Johnston/C. Fuchs/K. Elfstrom/C. Hollings/
0.0 (54)
    Tufts University Crew (A)
A. Mann/E. Madrian/J. Turner/E. Odmark
0.0 (21)
    Rocky Mountain Rowing Club (A)
K. Gress/G. Malacrida/R. Pazmino/T. Evans
0.0 (49)
    Greenwich Crew (B)
M. Rodriguez/J. Brocki/S. Caffrey/L. Stirton Aust
0.0 (53)
    Farmington Valley Rowing Association (A)
E. Center-Gray/S. Richman/S. Randall/S. Center-Gray
0.0 (36)
    Composite: Lincoln Park Boat Club, Whistler Rowing, WRC Lia, RV Ister Linz (A)
M. Harriman/L. Simpson/I. Stekl/F. Tuite
0.0 (55)
    Cambridge Boat Club (C)
Y. Taskor/B. Harling/k. kirk/A. Moore
0.0 (56)
    Cambridge Boat Club (B)
C. Collins/K. Pierce/A. Shaw Thornton/E. Minzner
0.0 (50)
    Duxbury Bay Maritime School (A)
W. Barnard Dorris/L. Carleton/J. Jamieson/M. Grossman
0.0 (60)
    Beat Cancer Boat Club (A)
M. Nielsen/P. Meyer/S. Gross/S. Acerra/
0.0 (48)
    Composite: Station L, Saratoga, Unaff. (USA) (A)
D. Atwood/C. Fisher/L. Jensen/E. Hamann
0.0 (61)
    Row New York - Manhattan (A)
M. Zisling/L. Wilson/E. Normoyle/M. Bers
0.0 (55)
    Narragansett Boat Club (A)
T. Hogan/S. Cadge/L. Iler/G. Simmons
0.0 (48)
    Composite: CRI, Genesee (A)
S. Kaupp/M. Kaupp/L. Gassner Otting/N. Brugler
0.0 (38)
    Composite: Riverside, Whitemarsh Boat Club, Quinsigamond RC (D)
A. Hrycko/L. Hrycko/P. Sims/B. Sims
0.0 (44)
    Duxbury Bay Maritime School (A)
C. Carroll/D. owen/L. Connors/S. Domenici-Walker
0.0 (55)
    Quinsigamond Rowing Club Inc. (A)
L. Guida/K. Duffy/C. Ferrara/L. Baker/
0.0 (57)
    Burning Quad-riceps (A)
d. davis/K. Amdur/R. Perry/J. Moore
0.0 (53)
    Cambridge Boat Club (A)
L. Sheffner/N. Streeter/B. Mooney/S. Karcz
0.0 (55)
    Composite: Dallas, Texas Rowing Center (A)
K. Elting/G. Tomaseski/L. Toudouze/K. Wilson
0.0 (52)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
A. Kerns/E. Knapp/C. McGeehan/J. Moody
0.0 (62)
    Community Rowing, Inc. (C)
A. Harris/L. Davis/P. Montain/A. Redmon/
0.0 (52)
    Cambridge Boat Club (D)
K. Boit/N. Boznos/J. Romano/Y. Marts
0.0 (35)
    Community Rowing, Inc. (B)
M. Mance/P. Robinson/M. Allen McConkey/L. Doucett
0.0 (59)
    Composite: CRI, Unaff. (USA)
J. Ellis/K. Turland/L. Kennedy/R. Ferreiro
0.0 (56)
    Everett Rowing Association (A)
J. Raab/T. Hausmann/C. Ronhaar/R. Ellis
0.0 (37)
37 9:47 AM W YOUTH 4X Womens Youth Coxed Quad
31
38 10:06 AM W YOUTH 8+ Women's Youth Eights
85
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
K. McGinley/C. Esse/B. Pushner/S. Kend/N. Amlicke/P. Cuthbertson/J. McGuire/C. Everett/I. Grosgogeat (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
A. Goldman/H. Willner/H. Salvas/S. Noble/R. Chaver/A. Shunk/L. Gebbie/M. Gagnon/W. Zec (Cox)/
 
    Greenwich Crew (A)
A. Pyne/L. Koven/I. Wilkowski/D. DeVore/C. Boylan/N. Neitzell/S. de la sierra/E. Talgo/E. Leites (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
B. Martin/Z. HasBrouck/S. Haley/M. Dodd/A. Matrassi/O. Dolan/M. Smith/M. Rascoe/S. Klotz (Cox)
 
    Oakland Strokes, Inc. (A)
K. Miles/M. Yates/A. Alessandria/B. O'Kelly/L. Mei/A. Elmgren/S. Coufal/c. Birdsall/C. Ricksen (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
C. McNamara-Smith/S. Dixon/L. Aronson/I. Little/M. Cameron/S. Wolfson/K. Henricksen/A. Garrison/A. Galbraith (Cox)/
 
    OKC Riversport (A)
Z. McMillan/A. Fall/A. Brenner/H. Ondak/S. Ferguson/H. Holmes/A. Wilson/A. Serven/C. Mulligan (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
c. melgard/L. Feinerman/J. Olson/J. Rudolph/E. Lewis/l. duffy/E. Axelrod/R. Chiao/N. Pofcher (Cox)/
 
    Marina Aquatic Center Junior Rowing (A)
M. Drandell/l. rosen/H. Harris/J. Duckworth/S. Kuehler/I. Kaplan/M. Abraham/M. Cookson/L. Liebes (Cox)/
 
    Connecticut Boat Club (A)
H. Jacobson/E. Petreski/C. Garrett/O. Luther/K. Kern/E. Urdang/J. Abbruzzese/J. Macrae/C. Challe (Cox)
 
    Headington School Oxford Boat Club (A)
F. Curtis/L. Pullinger/M. Wuethrich/M. Burn/H. Hornby/A. Lockhart/A. Van Onselen/C. Barker/A. Perkins (Cox)
 
    Holy Names Academy (A)
T. Miller/C. Ewing/H. Bauer/I. Lysaker/C. Widzgowski/S. Longawa/N. Ferrero/M. Olson/H. Diaz (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
K. Niva/S. Closser/E. Aronson/B. Parker/E. Adamson/K. Wild/M. Barkenbush/S. Hansen/L. Preston (Cox)
 
    Merion Mercy Academy (A)
C. Kwapinski/E. Braun/S. Lamb/A. Levine/C. Hecht/T. Gregitis/E. Welch/P. DeVlieger/C. Wendel (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
E. Varney/L. Caton/S. Larkin/M. Trost/G. Lebo/E. Hollins/S. Sperduto/G. DeNunzio/A. Neville (Cox)
 
    Resilient Rowing Club (A)
T. Kuligowski/A. Gromek/Z. McMahon/M. Miller/N. Michelsen/C. Field/K. Rupinen/L. Jiron/S. Margolin (Cox)/
 
    Mount Saint Joseph Academy (A)
K. Healy/K. Edling/C. Timoney/B. Pelletier/C. Antonacio/G. Natale/G. Hunt/M. Sandquist/M. Walsh (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
H. Prindle/M. Rodriguez/A. Ray/A. Orriols/V. Audisio/B. Rodriguez/C. Perdomo Silva/M. Sanchez/A. Delgado (Cox)/
 
    Sarasota Crew (A)
O. DeNiro/E. Kennedy/J. Braz/A. Szabo/J. Frisch/C. Shaw/B. Newcomb/C. Strates/L. King (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
E. Baker/M. Densel/A. Springsteel/M. Hedeman/A. Sukharevsky/J. Kohl/B. Best/M. Pini/M. Barnard (Cox)
 
    Old Dominion Boat Club (A)
C. Lane/G. Vannatta/S. Pierson/G. Asch/A. Henkle/G. Fluharty/R. Saez Knapp/B. Markel/P. St. John (Cox)
 
    Pittsford Crew (A)
B. Smeulders/A. Bryson/E. McCamant/K. Thomas/S. Dotson/J. Erb/C. Cunningham/(. Goggin/C. DeLaney (Cox)
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
B. Carpenter/R. Lynch/C. O'Brien/K. Curry/J. Lewis/Z. Bishop/F. Hopperton/B. Lee/K. Hadley (Cox)
 
    TBC Racing (A)
T. Hicks/H. Yazdani/A. Fisher/L. Till/F. Cronin/F. Keto/A. Parizek/C. Gump/S. Dunn (Cox)
 
    Rose City Rowing Club (A)
O. Lawson/A. Smith/M. Mastrorilli/S. Cook/H. Belli/G. Nickas/M. Thomas/B. Watzke/R. Miller (Cox)/
 
    Arlington Belmont Crew (A)
L. Metelmann/A. Assimakopoulos/K. Houston/S. Roberts/L. Sama/J. Cha/A. O'Brien/L. Curtis/E. Steinitz (Cox)
 
    South Niagara Rowing Club (A)
L. Bench/A. Drysdale/L. Nuccitelli/J. Veerman/E. Leavens/R. Della Valle/M. Lachnit/M. Camplin/S. Lam (Cox)/
 
    Niskayuna Rowing (A)
M. Rogers/T. Wadsworth/E. Miller/H. Bachert/G. Smith/H. Meade/E. Meade/K. Ellis/L. Bennett (Cox)/
 
    O.A.R.S., Inc. dba Albany Rowing Center (A)
N. Ashton/C. Crowell/S. Delaney/A. Wood/E. Coolidge/J. Ashton/A. Cusumano/E. Stinton/R. Pierce (Cox)/
 
    Montclair High School (A)
M. Pitera/R. Cahill/B. Kaz/I. Wastler/D. Schlemmer/E. Mihalis/K. Troeller/M. Pradieu/C. Rosenberg (Cox)
 
    Nardin Academy Crew (A)
E. belter/K. Bauer/L. Dietrich/J. Anthony/J. Stoll/C. Dwyer/E. Huber/K. ONeill/L. Rath (Cox)/
 
    Pacific Rowing Club (A)
M. Moreland/I. Doricko/C. Naughton/E. McNamara-Pittler/J. Boyd/M. Hernandez/G. Cahalane/C. Sigmund/N. Lee (Cox)
 
    B-CC High School /Crew Boosters (A)
J. SUOMELA/T. Adler/C. Palmer/J. Murray/G. Sonneveldt/S. Sergi/J. Adler/D. Rockman/G. Wagner (Cox)/
 
    Community Rowing, Inc. (B)
L. Kadosh/c. bell/B. Sullivan/A. Meszoely/K. Svingen/I. Dudley/E. Baumgartner/A. Blake/T. Senthilnathan (Cox)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
S. Craver/J. Berdzik/P. Mishkin/M. Linsley/J. Armetta/E. Dobbs/C. Couillens/E. Enthoven/M. Peel (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
C. Teranes/M. Graham/B. Bernard/O. Oestreich/A. Rollins/E. Troost/A. Gleason/J. Peters/K. Nemeh (Cox)/
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (B)
G. Taylor/P. Benfer/G. Moody/S. Capello/G. Anderson/E. Dweck/B. Bolen/M. Macy/G. Goodell (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
K. Patterson/J. Cook/G. Fargnoli/K. Maietta/I. Gitten/J. Cook/C. Hurney/N. Joshi/L. Sundberg (Cox)
 
    Upper Arlington Crew, Inc. (A)
J. Boyer/R. Saalman/C. Powell/M. Messinger/A. Holman/A. Dean/Y. Lee/E. Moehring/A. Mitiska (Cox)
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (B)
C. Notarfrancesco/B. Schwab/H. Delaney/A. Straight/J. O'Brien/S. Ronca/M. Sachs/C. Notarfrancesco/H. Heisler (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
M. Casner/V. Cooke/M. Kirwin/K. Keating/I. Kang/E. Reese/A. Keren/D. Shuttleworth/E. Cahill (Cox)/
 
    Three Rivers Rowing Association (A)
C. Grubb/A. Trainer/J. Volcheck/E. Hochheiser/J. Casey/K. Petronick/E. Gramley/G. Kindelberger/M. Cahall (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
M. Cincotta/G. Berrien/A. Sutrick/N. Byrne/D. Holbrook/M. Crawley/Z. Tiffin/S. Broomfield/J. Campbell (Cox)
 
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A)
C. Coleman/P. Perchinsky/H. Hoelzer/T. Wertin/M. Dawson/S. Jacobsen/J. Barrett/K. Dubinski/C. Speciale (Cox)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
Z. Chakos/J. Palaeologus/M. Gold/A. Amarantos/N. Moala-Liavaa/A. Benson/I. Moreno/M. Kunde/A. Iliria (Cox)/
 
    East Bay Rowing, Inc (A)
A. McGee/E. Hutchings/L. McMillan/E. Scheibl/A. Wilhelm/A. AINSWORTH/G. Inman/E. Swintak/G. McDermott (Cox)/
 
    City Island Rowing (A)
B. TERKUILE/J. Hall/A. Kehm/R. Richter/E. Buccheri/S. Pinzon/A. McNamara/G. Bussey/N. Kagan (Cox)
 
    Norwich High School Rowing Club (A)
C. Crawford/Z. Dodds/E. Higgs-Sharrock/I. Walton/R. Sibley/M. Pinching/K. Shearer/E. Hewett/A. Shorrock (Cox)/
 
    Loyola Academy Rowing Association (A)
E. Molins/J. Bigus/M. Ball/E. Funck/M. Quackenbush/K. Schumacher/H. FLANAGAN/M. McDermott/J. Harris (Cox)
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A)
B. Habbas-Nimer/E. Hammond/S. Ring/M. Johns/S. Tice/N. van der Velde/T. McKelvey/A. Foreman/I. Luckey (Cox)
 
    Cascadilla Boat Club, Ltd. (A)
M. Stoff/S. Whittaker/M. Ferrer/I. Leonard/W. Kingsley/H. Brittain/i. zanen/D. Hoffstaetter/I. Gephart (Cox)
 
    Pioneer Valley Riverfront Club (A)
H. Johns/M. Cofer/S. Kelly/L. O'Connor/C. Carmody/J. Weldon/L. Walt/G. Coogan/S. Carellas (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
S. Maxwell/G. White/Z. Flanzer/A. Bull/F. Carrez/V. Bulpin/A. Pope/A. Kong/R. Shrives (Cox)/
 
    Convent of the Sacred Heart (A)
M. Miraglia/I. Meyerhoff/A. ARIAS/I. Rogers/E. deAlessandrini/O. Andrews/A. Knollmeyer/D. Tocco/J. Collins (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
J. Valero/C. Carlander/G. Potter/M. Montgomery/D. Mulligan/S. Thoden/A. Long/C. Lossing-Cann/E. Strelitz-Block (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
P. Knudsen/L. Hoidn/N. Huget/A. McCale/A. Harlan/I. Lee/E. Rohloff/C. Rinkle/S. Hoidn (Cox)
 
    RowAmerica Rye (A)
M. Comstock/M. Smith/C. Soltz/G. Filor/A. McIntyre/T. Caminiti/J. Reynolds/H. Weingartner/M. Takegami (Cox)/
 
    Shrewsbury High School Crew (A)
F. Ingersoll/C. Peris/C. Kean/H. Tolba/J. Zatsiorsky/J. Miksis/L. Wells/E. Brann/M. Campbell (Cox)
 
    Phillips Exeter Academy (A)
A. Lee/L. Pinciaro/J. Hillyard/c. baker/L. Erickson/K. Young/A. Lackey/I. Kron/M. McCall (Cox)
 
    Putney High School Boat Club (A)
A. Butterworth/J. Moore/L. miles/J. Gonzalez/M. Gradidge/I. Bantick/A. James/T. Head/E. Mitchell (Cox)
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
A. Goertz/E. Segato/S. Stephenson/L. de Groot/M. Hingston/M. McLennan/M. McIntosh/Y. Savas/R. Pisek (Cox)
 
    Austin Rowing Club (A)
S. Choat/C. Evans/E. Morales/A. Williams/C. Eby/M. Mitchell/N. GILL/M. Smith/K. Schwartzhoff (Cox)
 
    Concord High School (A)
H. Kennedy/J. Weeks/K. Wagner/H. Walsh/M. Smithson/S. Panek/A. Umbrecht/A. Jupiter/E. Rawheiser (Cox)
 
    Newport Sea Base Rowing (A)
K. Anderson/T. Pereira/S. Fletcher/N. Loram/A. Haggarty/A. Didier/T. Wilhelm/E. McGill/H. Alexander (Cox)
 
    Northfield Mount Hermon School (A)
Y. LIM/G. Briggs/S. Key/M. Orr/C. Campbell/C. Barrett/M. Haddock/T. SHI/M. Koh (Cox)
 
    Brighton Rowing Club, Inc. (A)
J. Friedberg/A. King/K. Northrup/S. Bassett-Arena/N. Marx/H. Raish/T. Martinez/R. Foley/L. Poland (Cox)/
 
    Woodrow Wilson Sr. High School Crew (A)
M. Durfee/S. Weich/N. Bangura/M. Moody/C. Wigglesworth/A. Hansen/E. Majersik/R. Staudenraus/S. Radifera (Cox)/
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
C. Coy/M. CARNEY/K. Zink/E. Schoen/M. McDonald/B. hanratty/K. Mariano/J. Schmidt/V. Partlow (Cox)
 
    Branksome Hall (A)
H. Aston-Waldoch/R. Quinn/R. Butterworth/S. Kent/T. Kinnear/F. Johnson/F. O'Neill/V. Langhorne/C. Waldie (Cox)/
 
    Archbishop Carroll High School (A)
A. O'Brien/M. Maguire/M. Dupnock/M. Archbold/E. Molloy/G. Neeld/M. Beale/C. Demola/I. Pimentel (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
P. Burbine/L. Turner/L. Nelson/E. Ames/B. Brysacz/A. Ensley/M. Stafford/G. Rowlands/G. Murdock (Cox)/
 
    Haddonfield Crew Club (A)
A. Rowling/H. Maskery/R. McDonnell/L. Leimkuhler/L. Mersky/H. Roche/I. DeKluyver/G. Miller/J. Hoff (Cox)
 
    Ottawa Rowing Club (A)
M. Hemphill/R. O'Brien/A. Butler/A. Heroux/E. Toma/L. Papillon/A. Saranchuk/M. Mihorean/Y. Frojmovic (Cox)/
 
    Montclair High School (B)
M. Barnett/E. Kaloudis/K. Mihalis/E. Goel/H. Nintzel/K. King/K. Adleman/D. Task/C. Stanton (Cox)
 
    Manhasset High School (A)
E. Kim/R. Corcoran/E. Kiley/M. Kenlon/G. Dreyer/M. Moreira/a. panzone/V. Papadakos/A. Kim (Cox)
 
    Friends of Brookline Rowing (A)
P. Carrasco/G. Schmidt/A. Reay/C. Brigl/C. Guillemin/C. Terranova/C. Janes/E. Wallace/I. Shah (Cox)
 
    CHARGERS Rowing Club (A)
R. Shyne/H. Walklett/M. Means/E. Mordaunt/S. Speck/A. Criss/M. Arnold/J. Snyder/S. VanAuken (Cox)/
 
    Duxbury Bay Maritime School (A)
B. Curran/S. Glinski/O. Evans/M. Schuettler/E. Longsjo/C. Hanley/T. Curran/E. WINTER/F. Shortt (Cox)
 
    Sagamore Rowing Association (A)
G. Grassi/P. Lind/M. Jagustyn/B. Cody/K. Mirabella/V. Martins/G. Hughes/A. Mandery/N. Cleri (Cox)
 
    Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A)
E. Spaeth/E. Nates/K. Stanton/V. Frusone/M. Katzen/E. Mernagh/P. Beck/E. Trentacoste/M. Cohan (Cox)
 
    Friends of Port Rowing (A)
M. McIntyre/L. Rust/C. Doran/C. Shields/G. Doran/S. Fleischer/N. Rosenberg/C. Maroney/S. Stehling (Cox)
 
    Pine Crest School Crew (A)
A. Sullivan/A. Jacques/C. Navellier/M. Guido/M. Marrero/A. Feijoo/A. Rios/b. simons/J. Zelch (Cox)/
 
    Montgomery Boat Club (A)
A. Murjikneli/L. Hutton/H. Smithberger/A. Epstein/S. Weissel/A. Ha/C. Niner/L. Cantilli/M. Sailer (Cox)/
 
    Central Crew Club (A)
K. Howe/A. Christen/K. English/M. VALLEY/A. DIBurro/G. Bannister/B. Butters/M. Limoges/E. Boilard (Cox)
 
    Radnor Girls Crew Club (A)
K. Bragdon/E. Dustin/R. Modell/K. McCulloch/K. Gerber/A. Frishman/E. Ching/A. Macrone/C. Zajac (Cox)
 
DCPC2X 10:40 AM DC PC 2X Directors' Challenge Parent/Child Doubles
43
39 11:01 AM M YOUTH 2X Men's Youth Doubles
48
40 11:16 AM W YOUTH 2X Women's Youth Doubles
46
41 11:36 AM M YOUTH 4+ Men's Youth Fours
86
DCM4X 12:11 PM DC M 4X Directors' Challenge Men's Quads
38
42 12:27 PM M YOUTH 4x Mens Youth Coxed Quad
32
43 12:45 PM M YOUTH 8+ Men's Youth Eights
85
    Oakland Strokes, Inc. (A)
K. Hoite/N. Kim/G. Dettlinger/J. Ozaeta/C. Kumagai/A. Simpson/R. Reid/J. Woll/A. Gates (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Ritter/J. Wentworth/A. GOSMAN/D. Kogan/H. Kuechler/M. von Franque/M. Igou/F. Sorokine/G. Doty (Cox)
 
    New Trier High School Rowing (A)
C. Fargo/L. Miller/P. Chatain/G. Quinn/S. Buzard/P. Skinner/C. Borsotti/M. Flannery/D. Healey (Cox)/
 
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
O. Babb/D. Paul/B. Varnson/C. Halliwell/O. Lee/W. Smith/B. Tallant/A. Missert/C. Slawin (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
T. Earp/H. Schofield/C. Dean/E. Sammons/K. Schumann/M. Pitchford/C. Graue/M. dewolf/G. Menke (Cox)
 
    St Paul's School Boat Club (A)
G. Dickinson/A. Langstone Bolt/D. de Graaf/M. Deering/L. von Malaisé/T. Horncastle/O. Parish/C. McInroy/A. de Boissard (Cox)
 
    Rose City Rowing Club (A)
E. Chase/D. Edington/W. Geib/W. Hawkinson/O. O'Brien Powers/M. Murphy/S. Lewis/J. Taliaferro/N. Gooding (Cox)/
 
    RowAmerica Rye (A)
A. Wenk/T. Rudolph-Math/J. Katzman/J. Greer/J. Cronin/H. Dubitsky/E. Rabinowitz/J. Hartman/M. Rose (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (A)
P. Mungovan/N. Weldon/C. Bierden/J. Sills/C. Marra/N. Fitzpatrick/G. Barnett/D. Kotsonis/J. Robinson (Cox)
 
    San Diego Rowing Club (A)
N. Axford/C. Aiken/B. Deckhut/E. Connaughton/S. HANSON/N. Hull/J. Clamon/C. Kellogg/J. Sheridan (Cox)
 
    St. Andrews (A)
B. Kroon/L. Little/D. Van Duren/C. Jevon/J. Purdon/S. Paton/G. Wilson/J. Waddell/A. Pezarro (Cox)/
 
    OKC Riversport (A)
A. Serven/C. Tubb/M. Stroud/C. MaGill/J. Gallagher/G. Heinen/W. Drake/L. Stewart/H. Adams (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
G. Anderson/S. Bowman/C. Bourget/M. Thiers/C. Lawson/I. Whiton/C. Brinchmann/D. Yanick/D. Wallace (Cox)
 
    TBC Racing (A)
C. Olin/M. Proestel/H. McCarthy/E. Waxman/M. Duncan/C. Mboijana/J. Hesslink/A. Burbelo/S. Poersch (Cox)
 
    Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A)
M. Fairley/P. Hoffman/N. Marron/B. Hopkins/T. Burke/J. Schwartz/E. Kimble/B. Weatherwax/A. Carollo (Cox)
 
    St. Edward High School (A)
Z. Kujda/L. Kovacs/Z. Tubbs/B. Hewitt/M. O'Neil/A. Issa/B. Dobrowski/T. Hughes/J. Brancatelli (Cox)/
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
S. Banbury/A. Warshavsky/H. Burke/M. Woods/J. Pushner/J. Edwards/A. Woods/J. Schmidt/A. Pasa (Cox)
 
    Gonzaga College High School Crew (A)
W. Leslie/M. Dommel/H. Kiley/J. Howland/A. Thomas/J. Roberts/M. LesStrang/A. Khlopin/J. Jaicks (Cox)
 
    Montclair High School (A)
L. Cooperman/J. Zincani/T. Weil/M. angeles/H. Skutch/J. Connors/L. Daly-Smith/J. Magaldi/N. Grabcheski (Cox)
 
    Chaminade High School (A)
J. McDonald/S. Power/K. Kearney/I. Gallagher/C. Walsh/A. Makara/J. Plumeri/J. Neumann/J. McBride (Cox)/
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
A. Wang/H. Adams/E. Martin/B. Genender/A. Smith/N. Knapp/K. Csaky/T. Ekstrom/A. Craycroft (Cox)/
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
W. Cave/S. Tehan/J. Reyes/M. Sorensen/M. Schmidt/C. Sochia/L. Songy/L. Edelmann/J. French (Cox)
 
    Westerville Rowing Club (A)
Z. Thurston/I. Shaw/J. Trybus/A. Moran/A. Bloom/L. Berry/K. Cook/E. Metzger/A. Jung (Cox)/
 
    Crew Boosters of Winter Park (A)
M. Springsteen/B. Salva/S. Mallen/J. Coffee/K. Foydel/J. Fuller/J. Brazil/S. Fluharty/S. Kerns (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (B)
B. Lavelle/R. von Keyserling/E. Coyne/L. Burns/E. Ketz/N. Yavornitzky/S. Breen/A. Zerman/S. McNamara (Cox)
 
    King's College School - Wimbledon (A)
o. Oscar/T. Bryan Isaacs/R. King/F. Iggo/T. von Preyss/J. Tyrrell/C. Keller/D. Oldroyd/C. Gomez (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
R. Marin/H. Prindle/J. García-Sarraff/D. Giacosa/I. Cabrera/A. Pacios/S. Brennan/A. Garcia-Chacon/K. Bjorkman (Cox)/
 
    Fordham Preparatory School (A)
R. Doyle/B. Burbage/R. Young/G. Stephanz/J. Ringelstein/J. Chung/C. Kwas/R. Pere/J. Tomsen (Cox)
 
    Wayland-Weston Rowing Association, Inc. (A)
N. Spector/W. PAQUIN/B. Goldstone/M. Marchiony/M. Dremov/J. Lieb/A. Macklin/V. Trubetskoy/J. Renterghem (Cox)
 
    Community Rowing, Inc. (B)
K. Lu/G. Cuvelier/C. Rodiger/G. VanOrden/M. Gelfand/M. Callewaert/O. Sayouty/S. Roche/L. Druker (Cox)
 
    Northfield Mount Hermon School (A)
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
D. Gajewski/A. Moss/E. Kinter/J. Gallagher/E. Kalfaian/H. De Cokere/B. Stergion/L. Deng/A. Huber (Cox)
 
    Bromfield Acton Boxborough Rowing (A)
K. Veo/J. Walsh/W. Thompson/C. O'Shea/D. Fairchild/B. Buchovecky/M. Adams/d. shlimak/N. Maity (Cox)
 
    St. Catharines Rowing Club (A)
A. Barry/C. McAlpine/J. May/A. Allan/M. Rodgers/A. van Engelen/H. Wang/A. Banner/N. Murray-Coplen (Cox)
 
    Greenwich Crew (A)
N. MATEJAK/S. Mason/C. Stich/M. Steinthal/P. Scott/A. Frascella/T. Polkinghorne/E. Boone/S. Gillespie (Cox)
 
    La Salle College High School (A)
A. Virkler/P. Caulfield/T. Longo/O. Hinkley/L. Roberts/W. Altier/B. Sweeney/A. Rosato/A. Cooper (Cox)/
 
    Capital City Rowing (A)
K. Bartlett/G. Womble/S. Heflin/M. Lea/A. Haire/T. Blake/J. Chang/C. Randle/L. Wilson (Cox)
 
    Brunswick School Boat Club (A)
D. Sorbaro/A. Sammons/W. Gibbons/J. Mozingo/M. Jacobson/H. Michalik/w. gregory/J. Altman/D. Jasson (Cox)
 
    Hingham High School Rowing Association (A)
R. Schilb/C. Murphy/G. Hewett/E. Quinn/J. Connolly/E. Flynn/W. Mullin/C. O'Connor/T. Watson (Cox)
 
    St. Joseph's Preparatory School (A)
C. McNamara/S. Porreca/M. West/A. Payton/C. Rosser/L. Davis/M. Pagliaro/A. McGuigan/B. Richey (Cox)
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
M. Facciuto/R. Schetlick/Q. Humphrey/G. Jorissen/A. Sirkin/O. Rayner/J. Obeirne/A. Pazelsky/S. Hofstetter (Cox)
 
    The Milwaukee Rowing Club (A)
Z. Fischer/A. Hering/G. Lawton/J. French/R. Stueber/D. Rosich/J. Price/E. St. Amour/G. VanLue (Cox)
 
    Arlington Belmont Crew (A)
B. Youmell/A. Kane/C. Brown/I. Burnett/O. Loeb/W. Bazakas-Chamberlain/B. O'Rourke/I. McCabe/M. Aranow (Cox)
 
    Boston College High School (A)
A. Ambraziejus/M. Wilson/R. Beeler/N. Kuranda/M. McGee/C. Bradley/I. Leissner/J. Luck/M. Kouroriez (Cox)
 
    St. John's High School Crew (A)
R. Krishnamurthi/J. Sciplini/D. Smith/M. Bernstein/R. Hardenbrook/A. Dailida/T. Vigeant/M. Baltas/W. Tosti (Cox)
 
    Fairfield Prep (A)
J. Brady/E. Bean/E. SPINKA/W. Duffy/D. Grabe/W. Short/R. Dolcetti/N. Stachurski/C. Massaro (Cox)
 
    Belmont Hill School (A)
N. Wilkins/L. O'Hare/J. Stone/T. Danziger/J. Vander Vort/B. St. Peters/C. Vallis/B. Pradko/B. Blaustein (Cox)
 
    Brighton Rowing Club, Inc. (A)
E. Schneider/A. Cheatle/E. Walters/I. Doctor/R. Straub/D. Haldeman/D. Kantz/L. Walters/D. Finley (Cox)/
 
    Iona Preparatory School (A)
C. Donnelly/O. O'Meara/L. McDermott/N. Calbo/A. Bartholet/D. Sealy/B. McGaughan/R. Kingston/J. Kramer (Cox)
 
    Pittsford Crew (A)
A. Vahey/J. Riley/A. Sullivan/W. Roberts/J. Wiant/D. Miller/L. Young/M. Zimmerman/J. DiGiovanni (Cox)/
 
    Annapolis Junior Rowing Association, Inc. (A)
T. Murphy/E. Robertson/I. Dennis/M. Bergquist/W. Stearns/A. Gordon/A. Parker/S. Cate/C. Knox (Cox)
 
    Pegasus Rowing Club (A)
C. Willauer/L. Kiser/I. Garrison/B. Hindle/S. Nascimento/A. Ewing/Z. Miles/A. Hogan/J. Markowitz (Cox)
 
    Litchfield Hills Rowing Club, Inc. (A)
A. Warshaw/C. Parilla/H. Zinn/C. Hannon/E. Hannon/T. Patulak/B. Smith/T. Coolbeth/O. Sanchez (Cox)
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
M. Scarafile/E. Neidhart/K. Vannier/M. Palmer/T. Paulsen/M. Kern/A. Cuva/P. Moore/C. Webster (Cox)
 
    Kearny High School (A)
C. Passos/S. Quingalahua/E. Chavez/P. Grimm/G. DosSantos/A. Santiago/E. Adames/J. Barros/B. Bello (Cox)
 
    Norcal Crew (A)
A. Ljunggren/A. Rodrick/M. LaForce/R. Snedden/J. Sanchez /L. Gibbs/W. Olson/M. Carlson/D. McConnell (Cox)/
 
    Manchester Rowing Alliance (A)
A. McCarthy/W. Brunet/A. Scilingo/C. Laplante/E. Grover/K. Brown/K. McCarthy/E. Stuart/R. Sheidow (Cox)/
 
    Friends of Concord Crew (A)
J. Blanchard/E. Dominguez Lash/B. Parrott/J. Garside/J. Milano/J. Ray/N. Demetriou/C. Brochu/L. Prentice (Cox)
 
    Fairport Crew Club Inc. (A)
C. Vangellow/N. Matteson/W. Gleason/A. Dodd/C. Luebstorff/J. Suiter/J. Stewart/A. Persaud/G. Christello (Cox)
 
    New Canaan High School Crew (A)
R. Gregory/T. Brennan/J. Tucker/T. Ekern/A. Williams/R. Sill/R. Borsy/A. Orner/M. Carlo (Cox)
 
    Glastonbury High School Crew (A)
J. Brautigam/S. Obbu/E. Peck/A. Pericolosi/J. Impronto/M. Trailor/S. Valigorsky/O. Patel/J. Plage (Cox)
 
    Mountain Lakes Rowing Club (A)
M. Donnelly/K. Ruehle/B. Grissett/O. Witt/B. Jones/H. Koontz/R. Spallone/M. Schoeller/S. Chmelar (Cox)
 
    RTHC Bayer Leverkusen e.V. Ruderabteilung (A)
J. Christ/J. Büsken/P. Werner/J. Klaas/A. Christopher/N. Frenger/J. Hermanns/N. Mohr/P. Kappek (Cox)
 
    Huron Rowing Association - Ann Arbor Huron H.S. (A)
A. Moeller/R. Schork/A. Campain/O. Page/R. Schulte/G. Fingar-Myers/C. Macbride/C. Page/G. Snyder (Cox)
 
    St Benedict's College (A)
J. Livingston/R. Carolin/D. Wolfaardt/A. Kapp/N. Fletcher/B. Janse Van Vuuren/D. Beaumont/L. Murphy/B. Sebitloane (Cox)/
 
    St. John's Jesuit High School (A)
Z. Gribble/B. Theis/D. Perlini/j. ngo/C. O'Connell/B. Schwallie/L. Brockway/L. Thaman/R. Thusay (Cox)
 
    Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A)
N. Stach/A. Kerekes/A. Balciunas/F. Lexa/J. Park/C. Favaro/T. Velotta/I. Cachon/A. Cooper (Cox)
 
    Twin Cities Youth Rowing Club (A)
M. Vasicek/J. Fruechte/B. Golbus/A. Blanchett/M. Davis/D. Green/C. Trantham/T. Pratt/H. Mans (Cox)/
 
    Montclair High School (B)
H. Vecchione/K. Coplan/O. King/P. Mihalis/A. Abuhoff/P. Schroeder/D. Traore/G. Vrotsos-Rogers/J. Langhorn (Cox)
 
    Long Beach Junior Crew (A)
L. Chakos/L. Stockwell/T. TSE/Z. Friedrichs/M. Baldwin/I. Medina/J. Hahn/R. Sanchez/T. Nemnich (Cox)/
 
    Davenport Rowing Club (A)
F. Minella/M. Miles/C. PADILLA/R. Finn/N. Wacyk/D. Hamilton/E. Patti/A. whelan/A. Marciano (Cox)
 
    Haddonfield Crew Club (A)
W. Glennon/C. Malcarney/J. Tucker/A. Elzey/G. Chelotti/A. Genel/J. Rosandich/D. Popp/C. Webb (Cox)
 
    Pine Crest School Crew (A)
A. de la Puente/E. Pradines/M. Blattner/J. Moldow/E. Hoffman/E. Haber/C. Tomchin/O. Andreas/G. Aloia (Cox)/
 
    Radley College Boat Club (A)
W. a'Brassard/E. Rae Smith/R. Gearing/L. Miles/T. Metcalf/F. Rawlinson/M. Cragoe/F. Reynish/T. Williams (Cox)/
 
    St. John's Preparatory School (A)
M. Osborne/W. Poulin/P. Martino/J. Bodette/S. Hubbard/J. Callahan/J. DiNitto/J. Diranian/B. sullivan (Cox)
 
    Cortlandt Community Rowing Association, Inc. (A)
R. Wilkinson/J. Akhbari/n. Ferrari/D. Stiloski/M. Bradley/R. Roksvold/K. Docherty/R. WALSH/J. Roach (Cox)
 
    Lewis S. Mills High School Crew Team (A)
J. Dunning/W. Ji/N. Cavoli/C. Norton/M. Kvedar/A. Rylance/A. Pelchar/G. Martin/J. Cassidy (Cox)/
 
    Manhasset High School (A)
B. Weisberg/A. Hom/M. Canino/R. Muni/G. Menke/I. Khalifa/L. Chan/M. khalifa/M. Lee (Cox)
 
    Friends of Brookline Rowing (A)
T. Kushner/A. Marchiel/B. Kimia/N. Lapidus/P. Vespa/M. Sanchez-Dahl/I. Agba/C. Ross/M. Silverman (Cox)
 
    St. Ignatius Wildcat Rowing (A)
B. Stutzman/C. Jadrych/J. Pacholski/G. Fox/J. Yontek/B. Castro/D. Turk/C. Wendt/N. Showman (Cox)
 
    Detroit Boat Club (A)
W. White/N. Marchi/E. Briggs/T. Jogan/A. Vallan/N. Caravias/B. Pidgeon/S. Hall/W. LeFevre (Cox)
 
    Ridley College (A)
N. Mohme/A. Gill/N. Schramm/C. Rahe/R. Mohammed/J. Petrunick/K. Singh/D. Bonifacio-Proietto/T. Vanderloos (Cox)
 
    Friends of Port Rowing (A)
N. Kniesly/W. Holmes/J. Lurvey/B. Bosse/A. Holmes/L. Cowen/B. Rosenberg/M. Gawley/O. Fogarty (Cox)
 
    Maritime Rowing Club (A)
J. Trentos/D. Koproski/N. Van ingen/M. Lindeis/M. Friedland/K. Brody/E. Leete-Koeckert/Z. Johnston/S. Severance (Cox)/
 
    Duxbury Bay Maritime School (A)
E. Donnelly/C. Beckerman/C. Rubin/J. Campbell/W. Stanwood/c. braga/S. Carlisle/D. Driscoll/S. McArdle (Cox)
 
44a 1:16 PM M CHAMP 4+ Men's Championship Fours
20
44b M LW 4+ Men's Lightweight Fours
17
45a 1:30 PM W CHAMP 4+ Women's Championship Fours
16
45b W LW 4+ Women's Lightweight Fours
11
46a 1:48 PM M CHAMP 8+ Men's Championship Eights
26
46b M LW 8+ Men's Lightweight Eights
16
47 2:05 PM M COLLEGE 8+ Men's Collegiate Eights
37
48a 2:22 PM W CHAMP 8+ Women's Championship Eights
36
48b W LW 8+ Women's Lightweight Eights
8
49 2:39 PM W COLLEGE 8+ Women's Collegiate Eights
26
50 2:53 PM M COLLEGE 4+ Men's Collegiate Fours
41
51 3:08 PM W COLLEGE 4+ Women's Collegiate Fours
36
DCMX2X 3:29 PM DC MX 2X Directors Challenge Mixed Doubles
45
DCMX8 3:54 PM DC MX 8 Directors' Challenge Mixed Eight
40
    Beat Cancer Boat Club (A)
G. Kaplan/S. Stitt/B. Tryon/M. Sivigny/M. OLeary/L. Meyer/s. kaplan/M. Nielsen/P. Besteman (Cox)
0.0 (38)
    US Para National Team (A)
D. Hansen/J. Smith/L. Jester/J. Fox/A. Norman/M. Varro/M. Ward/A. Reilly/J. Sichel (Cox)
0.0 (24)
    Composite: Cambridge, Capital, Potomac, Molesey, Greenwich Crew, Palm Beach (A)
C. De Souza/C. Leonard/J. Battistini/M. Somers/R. Nance/D. Spencer/J. Brocki/R. Soja/S. Bauer (Cox)
0.0 (43)
    Union Boat Club (A)
S. Tucker/J. Goldsack/C. Davies/L. Harwood/B. Werntz/J. Besser/C. Sheehan/A. Van Manen/B. Quirk (Cox)
0.0 (35)
    Riverside Boat Club (A)
G. Milne/P. Heimlicher/A. O'Brien/J. Yasaitis/J. Hayes-Cha/C. Higgins/A. Verheul/C. Main/M. Choi (Cox)
0.0 (54)
    Cambridge Boat Club (A)
C. Bishop/G. Lindsay/K. Grainger/K. MacKenzie/P. Stuart-Bennett/W. Scott/C. Pieper/C. Hamlin/A. Ellison (Cox)
0.0 (57)
    Composite: Hollywood Rowing Club, USD Alumni 85.8, FIT Alumni (A)
M. McDevitt/J. Rivero/A. Chavez/S. Killen/M. Dennis/M. Mellinger/N. Orbell/S. LaGreca/L. Velez (Cox)
0.0 (54)
    Cambridge Boat Club (D)
N. Bourassa/A. Morss/G. Myhr/S. Morss/s. imsdahl/C. Collins/N. Hanify/J. Lambert/C. Boit (Cox)
0.0 (39)
    Ever Green Boat Club, Inc (A)
P. Folger/N. Vespoli/F. McNabb/W. Kaewert/D. Dyer/T. Kiernan/K. Briscoe/H. Henson/A. Stein (Cox)/
0.0 (58)
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
D. Dickison/S. Gulick/B. Gardiner/W. Hatch/S. Radman/S. Dodge/K. Weber/C. Nicklas/A. Reilly (Cox)/
0.0 (54)
    Cambridge Boat Club (C)
K. Boit/P. Hoffman/C. Petruzziello/M. Duby/T. DeWitt/N. Boznos/R. Turri Vise/M. Watkins/C. Hanlon (Cox)
0.0 (48)
    Pelham Community Rowing Association (A)
S. Humphrey/G. Houlihan/D. Sesler/R. Constable/V. Sesler/M. Staargaard Dikkers/P. Kelling/D. Orlando/J. Howard (Cox)
0.0 (57)
    Aging Aggies Rowing Program (A)
A. Doolin/N. Juul-Hindsgaul/C. Marino/M. Rademacher/J. Floyd/J. O'Neil/R. Adams/C. Edson/M. Naron (Cox)
0.0 (0)
    Riverside Boat Club (B)
M. Schonewald/J. McGaffigan/J. Tracey/A. Hashway/T. Vandersteel/A. Belakovskiy/C. Widgery/I. Zieff/M. Floyd (Cox)
0.0 (44)
    Power 10 Indoor Rowing Center (A)
M. Dreier/S. Pape/M. Puckly/K. Sherman/T. Hazelton/S. Reder/A. Shepard/R. Jones/C. Velez (Cox)/
0.0 (43)
    Gray Knights Rowing Club (A)
I. Clarke-Marshall/K. Pons Haines/N. Frazier/E. Caldwell/J. Robinson/S. Anthony/J. Perkins/M. Steele/K. Connolly (Cox)/
0.0 (44)
    Sammamish Rowing Association (A)
A. Roberts/P. Colvin/P. Meyer/N. Hvidtfeldt/K. Porter/S. Cameron/Y. Cote/M. Rinta-Piirto/A. Shotwell (Cox)
0.0 (46)
    University of Pittsburgh (Y)
M. Giorgi/J. Amador/F. Ostrander/J. Modica/K. Pearson/R. Nath/B. Murray/R. Lanken/R. Bowen (Cox)/
0.0 (32)
    Baltimore Rowing Club (A)
E. Turtle/P. Merkle/A. Schayowitz/J. Kauffman/B. McMahon/E. Erbelding/S. Bausch/J. Jones/L. Roman (Cox)
0.0 (46)
    Minneapolis Rowing Club (A)
K. Miller/L. Schmieg/R. Wetherley/B. Levendowski/T. Palmer/D. Schnobrich/c. kubusek/H. Isernhagen/T. Lindenbaum (Cox)
0.0 (47)
    Narragansett Boat Club (A)
S. Whitney/F. Middendorf/J. Lambert/E. Jones/K. Wise/R. Gaitskell/S. Faasse/A. Abbot/L. Rinaldi (Cox)
0.0 (55)
    Greenwich Crew (B)
k. atterbury/G. Zaharek/A. Thomas/D. Gary/R. Jones/A. Schotter/E. Losch/E. Collins/A. Chung (Cox)
0.0 (40)
    Cambridge Boat Club (B)
B. Crawford/E. Parizeau/K. Donlan/J. Bassett/M. Meisner/S. Cowherd/T. Millay/N. Yannuzzi/P. Yao (Cox)
0.0 (57)
    Everett Rowing Association (A)
A. Haack/C. Alo/C. Giddens/M. Brugger/B. O'Neil/B. Calvert/R. Addison/K. Rice-Narusch/K. Bodhaine (Cox)
0.0 (41)
    Community Rowing, Inc. (G)
D. Lerner/L. Gassner Otting/A. Rubinger/T. Buckner/S. Smith/M. Kseniak/N. Mehta/C. Sherwood/E. Conover-Prentiss (Cox)
0.0 (49)
    Community Rowing, Inc. (C)
A. Pomfrey/D. Suleymanov/K. Krumova/T. Helgason/J. Manero/J. Stadtlander/K. Cho/K. Waters-Clark/K. Horahan (Cox)/
0.0 (37)
    Composite: Asheville Rowing Club, Sarasota Crew, Palm Beach (A)
M. Muffelman/S. King/C. Galvanek/A. Marichal/l. cherner/K. Ross/S. walker/C. Toth/J. Nitterauer (Cox)
0.0 (47)
    Chinook Performance Racing (A)
M. Nash/R. Yocum/G. Friel/s. willhoft/R. Likar/J. Davis/D. Pianko/C. Egan/T. DiAngelo (Cox)
0.0 (48)
    ADM Strong Team (A)
W. Mangan/C. Mangan/P. Mangan/P. Mangan/D. Mangan/M. Mangan/A. Mangan/M. Mangan/G. Vetrano (Cox)
0.0 (28)
    Community Rowing, Inc. (F)
L. Quinchia/R. Paterson/M. Jarosh/C. Tipton/E. Sullivan/L. Van Orden-Rudberg/M. Butman/C. Anderson/P. Knorring (Cox)
0.0 (33)
    Composite: Riverside, New Haven, Tallahassee Rowing Club, Atlanta, Greater Lawrence Rowing, Chinook, Quinsigamond RC (A)
R. Budell/C. Esler/R. Dyer/R. McClure/G. Teborek/J. Fitzwater/J. Bickley/S. Kelly/A. Zettek-Sumner (Cox)
0.0 (64)
    Community Rowing, Inc. (D)
A. Johnson/J. Thompson/D. Ivans/R. Sands/N. Buckley/C. Coloma/D. Blyden/C. Gorton/T. Senthilnathan (Cox)/
0.0 (43)
    Community Rowing, Inc. (E)
T. Diab/N. Ullrich/M. Bogenstaetter/C. Lengauer/C. Scott/J. Cyr/T. Welsh/A. Covelli/M. Ly (Cox)
0.0 (54)
    Friends of WPI Rowing (A)
M. White/K. Acciari/C. O'Toole/J. Lombardi/P. Tousignant/B. Bonin/R. Sweeney/F. Maldari/A. Michaud (Cox)
0.0 (54)
    BNY Mellon (A)
C. Meggitt/J. Shuman/T. Whateley/S. O'Connor/T. Huygens/N. Kotler/E. Garvin/L. McDonald/C. Oakley (Cox)
0.0 (27)
    Community Rowing, Inc. (A)
J. Hudanich/W. Thompson/G. Clairmont/D. Jacobites/G. Rockwood/M. Parks-Linford/H. Craig/W. McGee/J. Voss (Cox)
0.0 (50)
    Community Rowing, Inc. (B)
P. Fischer-Groban/R. Lumpau/W. Miller/B. Gibbons/J. Patak/R. O'Brien/H. Scott/G. Fails/C. Velander (Cox)/
0.0 (39)
    Pocock Rowing Center (A)
S. MacCormack/K. Goetz/T. Craddock/A. Williams/S. Druker/T. Redd/B. Chase/A. Mendlein/M. Read (Cox)
0.0 (40)
    Gentle Giant Rowing Club (D)
P. Storey/P. Vaughan/W. Stopps/P. Arunagiri/M. Lesburg/N. Kehler/J. Truesdell Ellis/L. Pedone/A. Purcell (Cox)
0.0 (58)
    Team|NB (A)
M. Leahy/G. Montello/J. Manzie/i. hamilton/K. Dean/T. Takata/K. White/E. Russ/I. Senthilnathan (Cox)
0.0 (29)
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change