53rd Head Of The Charles
- Oct 21, 2017 To Oct 22, 2017
- head
- Charles River
- Cambridge, MA (USA)
- Hosted By: Head Of The Charles Regatta
- 2017 USRowing Sanctioned Regatta (Special)
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, October 21, 2017 | |||||
1 | 7:45 AM | M SR-VET 1X | Men's Senior Veteran Singles I and II [70+] | 50 |
|
2 | 8:05 AM | W SR-VET 1X | Women's Veteran I/II and Senior Veteran I/II Singles [60 - 69, 70+] | 51 |
|
3 | 8:40 AM | M VET 1X | Men's Veteran Singles I and II [60+] | 57 |
|
4 | 9:06 AM | M GM 1X | Men's Grand Master Singles [50+] | 52 |
|
5 | 9:26 AM | W GM 1X | Women's Grand Master Singles [50+] | 38 |
|
6 | 9:50 AM | M SM 8+ | Men's Senior Master Eights [50+] | 57 |
|
7 | 10:11 AM | W SM 8+ | Women's Senior Master Eights [50+] | 36 |
|
8 | 10:29 AM | M SM 4+ | Men's Senior Master Fours [50+] | 45 |
|
9 | 10:47 AM | W SM 4+ | Women's Senior Master Fours [50+] | 46 |
|
Toronto Sculling Club (A) |
T. Black/N. Wilkie/C. Coles/S. Corley/V. Muir-Burcea (Cox)
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
R. Carroll/A. Boucher/E. Dade/A. Bracken/A. Stein (Cox)
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
S. Padilla/P. Raila/V. Moors/V. Leinfelder/A. Yao (Cox)
|
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
L. Thoron/A. Schneider/H. Friel/C. Arends/T. DiAngelo (Cox)
|
|
|||
Early Lights Rowing Club (A) |
J. Linse/S. Kinne/P. Johnston/K. Dietz/A. Wells (Cox)
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
A. Cichanowski/J. Greenstein/L. Retelny/S. Kane/C. Hanlon (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
S. Dodge/S. Radman/C. Nicklas/K. Weber/A. Reilly (Cox)
|
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
C. Sutter/C. Egan/P. Robinson/L. Doucett/S. Lamprey (Cox)
|
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
J. Teschke/L. Golebiowski/S. Solaro/B. Calvert/A. Finkelstein (Cox)/
|
|
|||
Chinook Performance Racing (B) |
M. Scully/D. Noonan/J. Lancaster/C. Graubard/D. Lloyd (Cox)
|
|
|||
Mendota Rowing Club (A) |
A. Wencel/m. moody/F. Breit/M. Raby/E. Klapheke (Cox)
|
|
|||
East Arm Rowing Club (A) |
C. Cody/A. Lawrence/K. Glover/J. Zimmer/H. Franklin (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (B) |
S. Durno/K. Davis/A. Mikkola/S. Shepard/P. Claflin (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
k. atterbury/S. Mills/D. Herman/S. Yung/C. Minyo (Cox)
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association (A) |
Z. Brookes/V. Oomen/L. Suplick/G. Chernaya/E. Zimmer (Cox)
|
|
|||
Mt. Baker Crew (A) |
B. Morcom/N. Lockett/M. Pailthorp/M. Deering/V. Bhatwadekar (Cox)/
|
|
|||
Oregon Rowing Unlimited-PDX (A) |
R. Alexander/B. Connolly/A. Smith/M. Armstrong/K. Durm (Cox)
|
|
|||
Old Glory Boat Club (A) |
A. Martin/M. Kowal/S. Kendall/C. Mehaffey/S. Weinstein (Cox)
|
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (A) |
L. Robins/E. Runde/J. Chow/C. Fletcher/L. Downey (Cox)
|
|
|||
Yarmouth Rowing Club (A) |
C. Stockly/C. Boyack/L. Haney/K. Finnegan/S. O'Connor (Cox)/
|
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
K. Appelget/S. Waters/M. Lavery/T. Gruber McDonough/M. Alden (Cox)
|
|
|||
Norwalk River Rowing Association (A) |
L. Sanders/C. Feher/I. Skobreva/W. Russell/M. Watson (Cox)
|
|
|||
Genesee Rowing Club, Inc. (A) |
D. Parker/J. Bowne/J. Crispino/J. Shulman/A. Unger (Cox)
|
|
|||
College Club Seattle (A) |
N. Biery/L. De Leuw/T. Wahl/A. Lynch/M. Donnelly (Cox)
|
|
|||
Lea Rowing Club (A) |
K. Reith/J. Baxter/H. Middleton/P. Pinkerton/M. Rusher (Cox)
|
|
|||
Fat Cat Rowing Club (A) |
K. Marsh/S. Pelmas/E. Bannister Rapp/K. Kuhlthau/H. Kwoun (Cox)
|
|
|||
Wilmington Rowing Center (WRC) (A) |
N. Falasco/K. Sagrati/J. Bloom/K. Turner/c. kelley (Cox)
|
|
|||
Melbourne University Boat Club (A) |
S. Andrews/G. Goss/J. Bant/P. Whiting/C. Blackmore (Cox)
|
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (C) |
C. Mioli/V. Morest/S. Quinn/L. Mandel/N. DiLeo (Cox)
|
|
|||
ZLAC Rowing Club, LTD (A) |
M. Nielsen/K. Rossi/C. Henson/L. McCarty/L. Carpenter (Cox)
|
|
|||
Ever Green Boat Club, Inc (A) |
D. Hannam/L. Gillespie/B. Vale/C. Boghosian/B. Stephenson (Cox)
|
|
|||
Ann Arbor Rowing Club (A) |
J. Janusz/P. Goforth/L. Thompson/R. Schultz-Purves/H. Ross (Cox)/
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association (B) |
R. Ford/K. Samsel/J. Perantoni/S. Fischer/A. Pollini (Cox)
|
|
|||
Martha's Moms Rowing Club (B) |
A. Fortney/D. Ellingston/A. Kulesza/J. Smith/M. Sneed (Cox)
|
|
|||
Alexandria Community Rowing (A) |
M. Cato/P. Jones/W. Nichols/C. Swartz/K. Snyder (Cox)/
|
|
|||
Cambridge Boat Club (A) |
C. Sands-Bohrer/L. Muri/o. Huxley/J. Sacheck-Ward/A. Cox (Cox)
|
|
|||
Avalon Rowing Club (A) |
M. Friend/C. Mannix/Z. Dudley/M. Wooten/K. Downey (Cox)
|
|
|||
Conibear Rowing Club (A) |
P. Sparling/K. Johnson/r. newell/K. Egolf/I. Pearce (Cox)/
|
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
A. Verheul/C. Main/J. Hayes-Cha/C. Higgins/H. Couture (Cox)
|
|
|||
Cambridge Boat Club (B) |
K. Donlan/L. Adams/D. Galdston/J. Barker/V. Zeamer (Cox)
|
|
|||
Northampton Community Rowing (A) |
D. Brooks/K. Elinevsky/C. MacColl/M. Sanderson/E. Crain (Cox)
|
|
|||
Hollywood Rowing Club (A) |
M. Dennis/M. Mellinger/N. Orbell/S. LaGreca/C. Hom (Cox)
|
|
|||
East Arm Rowing Club (B) |
D. VanTieghem/R. Bonomo/G. Greenfield/B. DeStafeno/C. Hardy (Cox)
|
|
|||
Berkeley Paddling & Rowing Club (A) |
J. Bellantoni/K. Amdur/C. Feeney/I. Brown/M. Setchko (Cox)
|
|
|||
Bainbridge Island Rowing (A) |
K. Fitzgerald/S. Haines/C. Vessenes/s. Entress/T. Steckel (Cox)/
|
|
|||
Northern Virginia Rowing Club (NVRC) (A) |
L. Pagano/D. Ferguson/R. Coughenour/E. Hay/K. Medlock (Cox)
|
|
|||
10 | 11:11 AM | M MSTR 2X | Men's Master Doubles [40+] | 17 |
|
11 | 11:20 AM | M SM 2X | Men's Senior Master Doubles [50+] | 49 |
|
12 | 11:40 AM | W MSTR 2X | Women's Master Doubles [40+] | 17 |
|
13 | 11:50 AM | W SM 2X | Women's Senior Master Doubles [50+] | 34 |
|
14 | 12:07 PM | M MSTR 1X | Men's Master Singles [30+] | 22 |
|
15 | 12:19 PM | M SM 1X | Men's Senior Master Singles [40+] | 36 |
|
16 | 12:31 PM | W MSTR 1X | Women's Master Singles [30+] | 13 |
|
17 | 12:41 PM | W SM 1X | Women's Senior Masters Singles [40+] | 30 |
|
18 | 12:59 PM | M ALUM 8+ | Men's Alumni Eights | 50 |
|
19 | 1:18 PM | W ALUM 8+ | Women's Alumni Eights | 43 |
|
20 | 1:37 PM | M CLUB 4+ | Men's Club Fours | 52 |
|
21 | 1:57 PM | W CLUB 4+ | Women's Club Fours | 53 |
|
22 | 2:23 PM | M CLUB 8+ | Men's Club Eights | 36 |
|
23 | 2:37 PM | W CLUB 8+ | Women's Club Eights | 40 |
|
24 | 2:55 PM | M MSTR 4+ | Men's Master Fours [40+] | 27 |
|
25 | 3:07 PM | W MSTR 4+ | Women's Master Fours [40+] | 21 |
|
26 | 3:25 PM | M MSTR 8+ | Men's Master Eights [40+] | 21 |
|
27 | 3:37 PM | W MSTR 8+ | Women's Master Eights [40+] | 22 |
|
28 | 3:51 PM | M CHAMP 2X | Men's Championship Doubles | 20 |
|
29 | 4:00 PM | W CHAMP 2X | Women's Championship Doubles | 20 |
|
30a | 4:11 PM | M CHAMP 1X | Men's Championship Singles | 25 |
|
30b | M LW 1X | Men's Lightweight Singles | 18 |
||
31a | 4:26 PM | W CHAMP 1X | Women's Championship Singles | 23 |
|
31b | W LW 1X | Women's Lightweight Singles | 16 |
||
32a | 4:45 PM | MX PARA 4+ | Mixed Legs/Trunk/Arms Fours | 1 |
|
32b | MX INCL 4+ | Mixed Inclusion 4+ | 3 |
||
Sunday, October 22, 2017 | |||||
33a | 7:45 AM | MX INCL 2x | Mixed Inclusion 2x | 15 |
|
33b | TA 2X | Trunk/Arms Doubles | 2 |
||
34a | 8:08 AM | M CLUB 1X | Men's Club Singles | 37 |
|
34b | M YOUTH 1X | Men's Youth Singles | 33 |
||
35a | 8:31 AM | W CLUB 1X | Womens Club Singles | 30 |
|
35b | W YOUTH 1X | Women's Youth Singles | 25 |
||
36 | 8:53 AM | W YOUTH 4+ | Women's Youth Fours | 85 |
|
DCW4X | 9:29 AM | DC W 4X | Directors' Challenge Women's Quads | 34 |
|
37 | 9:47 AM | W YOUTH 4X | Womens Youth Coxed Quad | 31 |
|
38 | 10:06 AM | W YOUTH 8+ | Women's Youth Eights | 85 |
|
DCPC2X | 10:40 AM | DC PC 2X | Directors' Challenge Parent/Child Doubles | 43 |
|
39 | 11:01 AM | M YOUTH 2X | Men's Youth Doubles | 48 |
|
40 | 11:16 AM | W YOUTH 2X | Women's Youth Doubles | 46 |
|
41 | 11:36 AM | M YOUTH 4+ | Men's Youth Fours | 86 |
|
DCM4X | 12:11 PM | DC M 4X | Directors' Challenge Men's Quads | 38 |
|
42 | 12:27 PM | M YOUTH 4x | Mens Youth Coxed Quad | 32 |
|
43 | 12:45 PM | M YOUTH 8+ | Men's Youth Eights | 85 |
|
44a | 1:16 PM | M CHAMP 4+ | Men's Championship Fours | 20 |
|
44b | M LW 4+ | Men's Lightweight Fours | 17 |
||
45a | 1:30 PM | W CHAMP 4+ | Women's Championship Fours | 16 |
|
45b | W LW 4+ | Women's Lightweight Fours | 11 |
||
46a | 1:48 PM | M CHAMP 8+ | Men's Championship Eights | 26 |
|
46b | M LW 8+ | Men's Lightweight Eights | 16 |
||
47 | 2:05 PM | M COLLEGE 8+ | Men's Collegiate Eights | 37 |
|
48a | 2:22 PM | W CHAMP 8+ | Women's Championship Eights | 36 |
|
48b | W LW 8+ | Women's Lightweight Eights | 8 |
||
49 | 2:39 PM | W COLLEGE 8+ | Women's Collegiate Eights | 26 |
|
50 | 2:53 PM | M COLLEGE 4+ | Men's Collegiate Fours | 41 |
|
51 | 3:08 PM | W COLLEGE 4+ | Women's Collegiate Fours | 36 |
|
DCMX2X | 3:29 PM | DC MX 2X | Directors Challenge Mixed Doubles | 45 |
|
Danske Studenters Roklub (A) |
J. Rasmussen/M. Rasmussen
|
0.0 (37)
|
|||
Seattle Rowing Center (B) |
A. Twist/K. Collins
|
0.0 (29)
|
|||
Koven Training Center (A) |
L. Koven/J. Koven
|
0.0 (30)
|
|||
Cambridge Boat Club (A) |
L. Pierce/J. Randle
|
0.0 (59)
|
|||
Pioneer Valley Riverfront Club (A) |
J. Hettler/J. Moss
|
0.0 (48)
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
L. Auger/S. Allgood
|
0.0 (27)
|
|||
Potomac Boat Club (A) |
J. Lytel/C. Selden
|
0.0 (63)
|
|||
Anchorage Rowing Association (A) |
C. Kozak/B. Loeffler
|
0.0 (30)
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
K. Gates/G. Tomaseski
|
0.0 (55)
|
|||
OKC Riversport (A) |
A. Clark/A. Rupert
|
0.0 (51)
|
|||
Greenwich Crew (A) |
J. Woody/S. Mills
|
0.0 (42)
|
|||
Berkeley Paddling & Rowing Club (A) |
D. Bort/P. Johnston
|
0.0 (66)
|
|||
Seattle Rowing Center (A) |
S. Taylor/D. Lee/
|
0.0 (30)
|
|||
Delta Deas Rowing Club (A) |
S. Gauvin/J. Norris
|
0.0 (62)
|
|||
Quinsigamond Rowing Club Inc. (A) |
H. Sontgerath/L. O'Mara
|
0.0 (47)
|
|||
Greenwich Crew (C) |
P. Kaufer/K. DeLuca
|
0.0 (47)
|
|||
Delta Deas Rowing Club (B) |
T. Gambrel/C. Garrett
|
0.0 (53)
|
|||
Cambridge Boat Club (B) |
C. Zezza/M. Zezza
|
0.0 (70)
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
B. Gustafson/J. Cooper
|
0.0 (58)
|
|||
Greenwich Crew (B) |
M. Tebay/M. McCormack
|
0.0 (63)
|
|||
Narragansett Boat Club (B) |
e. geyh/A. Bumstead
|
0.0 (57)
|
|||
San Diego Rowing Club (A) |
M. Norskog/L. Roth
|
0.0 (46)
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation (A) |
C. Rooney/T. Rooney
|
0.0 (35)
|
|||
Swan Creek Rowing Club (A) |
S. Platt/H. Green
|
0.0 (55)
|
|||
Composite: Riverside, Cincinnati RC (A) |
M. Brundage/T. Dryer
|
0.0 (57)
|
|||
Farmington Valley Rowing Association (A) |
R. McMahon/K. Ouellette
|
0.0 (31)
|
|||
Cambridge Boat Club (C) |
L. Skibo/D. Chernoff
|
0.0 (58)
|
|||
Recovery on Water, Inc. (A) |
T. Opferman/M. Willmott
|
0.0 (60)
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
L. McGee/E. Cornet
|
0.0 (43)
|
|||
Composite: CRI, Genesee (A) |
T. Forrester/C. Forrester
|
0.0 (54)
|
|||
Southern California Scullers Club (A) |
A. Coultrup/G. Coultrup
|
0.0 (23)
|
|||
Cambridge Boat Club (E) |
D. Sanders-Fleming/A. Sanders-Fleming
|
0.0 (61)
|
|||
Maritime Rowing Club (A) |
L. Campbell/A. Campbell Sr
|
0.0 (53)
|
|||
Composite: Cambridge, Gentle Giant (A) |
R. Whelan/M. McCormick
|
0.0 (49)
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
S. Rivkees/J. Figueroa
|
0.0 (50)
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
A. Arena/M. Berkson
|
0.0 (53)
|
|||
612 Endurance (A) |
S. Michals/S. Michals/
|
0.0 (63)
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
M. Webster/R. Ezzell
|
0.0 (54)
|
|||
Akamai (A) |
K. Jenkins/D. Lobron
|
0.0 (44)
|
|||
Composite: Bowdoin, Cambridge (D) |
D. Welling/B. Fraumeni
|
0.0 (53)
|
|||
Rivanna Rowing Club, Inc. (A) |
C. Collins/A. Owens
|
0.0 (71)
|
|||
Unaffiliated (USA) (X) |
N. Makhani/S. Copen
|
0.0 (50)
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
T. Simon/S. Scott
|
0.0 (62)
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, Vero Beach Rowing (A) |
A. Chavez/L. Merk-Gould
|
0.0 (46)
|
|||
Mt. Baker Crew |
H. Tilghman/R. Tilghman
|
0.0 (42)
|
|||
DCMX8 | 3:54 PM | DC MX 8 | Directors' Challenge Mixed Eight | 40 |
|
Beat Cancer Boat Club (A) |
G. Kaplan/S. Stitt/B. Tryon/M. Sivigny/M. OLeary/L. Meyer/s. kaplan/M. Nielsen/P. Besteman (Cox)
|
0.0 (38)
|
|||
US Para National Team (A) |
D. Hansen/J. Smith/L. Jester/J. Fox/A. Norman/M. Varro/M. Ward/A. Reilly/J. Sichel (Cox)
|
0.0 (24)
|
|||
Composite: Cambridge, Capital, Potomac, Molesey, Greenwich Crew, Palm Beach (A) |
C. De Souza/C. Leonard/J. Battistini/M. Somers/R. Nance/D. Spencer/J. Brocki/R. Soja/S. Bauer (Cox)
|
0.0 (43)
|
|||
Union Boat Club (A) |
S. Tucker/J. Goldsack/C. Davies/L. Harwood/B. Werntz/J. Besser/C. Sheehan/A. Van Manen/B. Quirk (Cox)
|
0.0 (35)
|
|||
Riverside Boat Club (A) |
G. Milne/P. Heimlicher/A. O'Brien/J. Yasaitis/J. Hayes-Cha/C. Higgins/A. Verheul/C. Main/M. Choi (Cox)
|
0.0 (54)
|
|||
Cambridge Boat Club (A) |
C. Bishop/G. Lindsay/K. Grainger/K. MacKenzie/P. Stuart-Bennett/W. Scott/C. Pieper/C. Hamlin/A. Ellison (Cox)
|
0.0 (57)
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, USD Alumni 85.8, FIT Alumni (A) |
M. McDevitt/J. Rivero/A. Chavez/S. Killen/M. Dennis/M. Mellinger/N. Orbell/S. LaGreca/L. Velez (Cox)
|
0.0 (54)
|
|||
Cambridge Boat Club (D) |
N. Bourassa/A. Morss/G. Myhr/S. Morss/s. imsdahl/C. Collins/N. Hanify/J. Lambert/C. Boit (Cox)
|
0.0 (39)
|
|||
Ever Green Boat Club, Inc (A) |
P. Folger/N. Vespoli/F. McNabb/W. Kaewert/D. Dyer/T. Kiernan/K. Briscoe/H. Henson/A. Stein (Cox)/
|
0.0 (58)
|
|||
Saugatuck Rowing Club, LLC (A) |
D. Dickison/S. Gulick/B. Gardiner/W. Hatch/S. Radman/S. Dodge/K. Weber/C. Nicklas/A. Reilly (Cox)/
|
0.0 (54)
|
|||
Cambridge Boat Club (C) |
K. Boit/P. Hoffman/C. Petruzziello/M. Duby/T. DeWitt/N. Boznos/R. Turri Vise/M. Watkins/C. Hanlon (Cox)
|
0.0 (48)
|
|||
Pelham Community Rowing Association (A) |
S. Humphrey/G. Houlihan/D. Sesler/R. Constable/V. Sesler/M. Staargaard Dikkers/P. Kelling/D. Orlando/J. Howard (Cox)
|
0.0 (57)
|
|||
Aging Aggies Rowing Program (A) |
A. Doolin/N. Juul-Hindsgaul/C. Marino/M. Rademacher/J. Floyd/J. O'Neil/R. Adams/C. Edson/M. Naron (Cox)
|
0.0 (0)
|
|||
Riverside Boat Club (B) |
M. Schonewald/J. McGaffigan/J. Tracey/A. Hashway/T. Vandersteel/A. Belakovskiy/C. Widgery/I. Zieff/M. Floyd (Cox)
|
0.0 (44)
|
|||
Power 10 Indoor Rowing Center (A) |
M. Dreier/S. Pape/M. Puckly/K. Sherman/T. Hazelton/S. Reder/A. Shepard/R. Jones/C. Velez (Cox)/
|
0.0 (43)
|
|||
Gray Knights Rowing Club (A) |
I. Clarke-Marshall/K. Pons Haines/N. Frazier/E. Caldwell/J. Robinson/S. Anthony/J. Perkins/M. Steele/K. Connolly (Cox)/
|
0.0 (44)
|
|||
Sammamish Rowing Association (A) |
A. Roberts/P. Colvin/P. Meyer/N. Hvidtfeldt/K. Porter/S. Cameron/Y. Cote/M. Rinta-Piirto/A. Shotwell (Cox)
|
0.0 (46)
|
|||
University of Pittsburgh (Y) |
M. Giorgi/J. Amador/F. Ostrander/J. Modica/K. Pearson/R. Nath/B. Murray/R. Lanken/R. Bowen (Cox)/
|
0.0 (32)
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
E. Turtle/P. Merkle/A. Schayowitz/J. Kauffman/B. McMahon/E. Erbelding/S. Bausch/J. Jones/L. Roman (Cox)
|
0.0 (46)
|
|||
Minneapolis Rowing Club (A) |
K. Miller/L. Schmieg/R. Wetherley/B. Levendowski/T. Palmer/D. Schnobrich/c. kubusek/H. Isernhagen/T. Lindenbaum (Cox)
|
0.0 (47)
|
|||
Narragansett Boat Club (A) |
S. Whitney/F. Middendorf/J. Lambert/E. Jones/K. Wise/R. Gaitskell/S. Faasse/A. Abbot/L. Rinaldi (Cox)
|
0.0 (55)
|
|||
Greenwich Crew (B) |
k. atterbury/G. Zaharek/A. Thomas/D. Gary/R. Jones/A. Schotter/E. Losch/E. Collins/A. Chung (Cox)
|
0.0 (40)
|
|||
Cambridge Boat Club (B) |
B. Crawford/E. Parizeau/K. Donlan/J. Bassett/M. Meisner/S. Cowherd/T. Millay/N. Yannuzzi/P. Yao (Cox)
|
0.0 (57)
|
|||
Everett Rowing Association (A) |
A. Haack/C. Alo/C. Giddens/M. Brugger/B. O'Neil/B. Calvert/R. Addison/K. Rice-Narusch/K. Bodhaine (Cox)
|
0.0 (41)
|
|||
Community Rowing, Inc. (G) |
D. Lerner/L. Gassner Otting/A. Rubinger/T. Buckner/S. Smith/M. Kseniak/N. Mehta/C. Sherwood/E. Conover-Prentiss (Cox)
|
0.0 (49)
|
|||
Community Rowing, Inc. (C) |
A. Pomfrey/D. Suleymanov/K. Krumova/T. Helgason/J. Manero/J. Stadtlander/K. Cho/K. Waters-Clark/K. Horahan (Cox)/
|
0.0 (37)
|
|||
Composite: Asheville Rowing Club, Sarasota Crew, Palm Beach (A) |
M. Muffelman/S. King/C. Galvanek/A. Marichal/l. cherner/K. Ross/S. walker/C. Toth/J. Nitterauer (Cox)
|
0.0 (47)
|
|||
Chinook Performance Racing (A) |
M. Nash/R. Yocum/G. Friel/s. willhoft/R. Likar/J. Davis/D. Pianko/C. Egan/T. DiAngelo (Cox)
|
0.0 (48)
|
|||
ADM Strong Team (A) |
W. Mangan/C. Mangan/P. Mangan/P. Mangan/D. Mangan/M. Mangan/A. Mangan/M. Mangan/G. Vetrano (Cox)
|
0.0 (28)
|
|||
Community Rowing, Inc. (F) |
L. Quinchia/R. Paterson/M. Jarosh/C. Tipton/E. Sullivan/L. Van Orden-Rudberg/M. Butman/C. Anderson/P. Knorring (Cox)
|
0.0 (33)
|
|||
Composite: Riverside, New Haven, Tallahassee Rowing Club, Atlanta, Greater Lawrence Rowing, Chinook, Quinsigamond RC (A) |
R. Budell/C. Esler/R. Dyer/R. McClure/G. Teborek/J. Fitzwater/J. Bickley/S. Kelly/A. Zettek-Sumner (Cox)
|
0.0 (64)
|
|||
Community Rowing, Inc. (D) |
A. Johnson/J. Thompson/D. Ivans/R. Sands/N. Buckley/C. Coloma/D. Blyden/C. Gorton/T. Senthilnathan (Cox)/
|
0.0 (43)
|
|||
Community Rowing, Inc. (E) |
T. Diab/N. Ullrich/M. Bogenstaetter/C. Lengauer/C. Scott/J. Cyr/T. Welsh/A. Covelli/M. Ly (Cox)
|
0.0 (54)
|
|||
Friends of WPI Rowing (A) |
M. White/K. Acciari/C. O'Toole/J. Lombardi/P. Tousignant/B. Bonin/R. Sweeney/F. Maldari/A. Michaud (Cox)
|
0.0 (54)
|
|||
BNY Mellon (A) |
C. Meggitt/J. Shuman/T. Whateley/S. O'Connor/T. Huygens/N. Kotler/E. Garvin/L. McDonald/C. Oakley (Cox)
|
0.0 (27)
|
|||
Community Rowing, Inc. (A) |
J. Hudanich/W. Thompson/G. Clairmont/D. Jacobites/G. Rockwood/M. Parks-Linford/H. Craig/W. McGee/J. Voss (Cox)
|
0.0 (50)
|
|||
Community Rowing, Inc. (B) |
P. Fischer-Groban/R. Lumpau/W. Miller/B. Gibbons/J. Patak/R. O'Brien/H. Scott/G. Fails/C. Velander (Cox)/
|
0.0 (39)
|
|||
Pocock Youth Rowing (A) |
S. MacCormack/K. Goetz/T. Craddock/A. Williams/S. Druker/T. Redd/B. Chase/A. Mendlein/M. Read (Cox)
|
0.0 (40)
|
|||
Team|NB (A) |
M. Leahy/G. Montello/J. Manzie/i. hamilton/K. Dean/T. Takata/K. White/E. Russ/I. Senthilnathan (Cox)
|
0.0 (29)
|
|||
Gentle Giant Rowing Club (D) |
P. Storey/P. Vaughan/W. Stopps/P. Arunagiri/M. Lesburg/N. Kehler/J. Truesdell Ellis/L. Pedone/A. Purcell (Cox)
|
0.0 (58)
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change