Philadelphia Youth Regatta

  • Hosted By: Schuylkill Navy of Philadelphia
  • 2017 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, July 22, 2017
1 Boys Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1
18
2 Girls Novice Quad (1000m) - started racing after Jan 1
4
3 Mixed/Boys/Girls U14 Tyro Eight (1000m)
4
4 Boys Cadet Quad
30
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
M. Dain/J. Irving/T. Yadali/M. Shadick
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
M. Adams/d. shlimak/A. Ewing/W. Thompson
 
    Bergen County Rowing Academy (A)
C. Labozzetta/O. Tarlo/A. Philliou/T. Murray/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
J. McGlinn/M. Palmer/N. Armetta/S. Ward
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
D. Brady/C. Lauder/A. Quintiliani/B. Mankowski
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
D. McKay/J. Costello/J. Pendergast, Jr./T. Scheuritzel
 
    Crescent Boat Club (A)
D. Rostucher/Y. Gilad/J. Bucko/L. Iacovelli/
 
    Fairmount Rowing Association (A)
T. Gregson/T. Leichner/C. Frieman/R. Milkman
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Gloucester Rowing Association (A)
 
    Malta Boat Club (A)
Z. Simpson/S. Connell/L. Draper/E. Kane
 
    Manhasset High School (A)
D. Malina/J. Kirikian/W. Apostolou/E. Wolff
 
    Navesink River Rowing (A)
M. Burke/T. Murray/S. McMenamin/J. Tennant
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
M. Kulik/J. Cioffari/S. Brown/J. Kropp
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
B. Spiewak/K. Lenihan/B. Hufnagel/I. Trostle/
 
    Orange County Rowing Association (A)
A. Hoff/B. Skeels/L. Spagnoli/T. Noe
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
N. Brown/K. Timmermans/G. Jorissen/P. Hofstedt/
 
    Resilient Rowing Club (A)
D. Yutin/P. Corrigan/P. Sheridan/L. Kelly
 
    Row New York - Manhattan (A)
R. Zeid/B. Slibeck/R. Arroyo/N. Santo
 
    RowAmerica Rye (A)
R. Alter/S. Gatsos/J. Greer/S. Hayes
 
    RowAmerica Rye (A)
H. GRODIN/C. Matossian/G. Theunissen/C. Alter
 
    South Jersey Rowing Club (A)
J. Kolb/A. Laberee/H. LaGatta/Z. GIll
 
    Upper River Boat Club (A)
A. Danna/J. Zampirri/S. Donohue/A. Cancelliere
 
    V-Sculls (A)
D. Sorbaro/A. Sammons/W. Gibbons/T. Kimberlin
 
    Vesper Boat Club (A)
E. Tingley/D. Walkush/C. Koontz/K. Fisher
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
J. Hilton/T. Cone/J. Batchelor/C. Scheurkogel
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
D. Koproski/E. Leete-Koeckert/R. Carpenter/M. DeWolf
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
N. Moeller/W. KANE/I. Wilkens/A. Rocca
 
    Bergen County Rowing Academy (B)
D. McCarthy/D. Yee/P. Benderly/C. Tsui/
 
    Crescent Boat Club (B)
E. Meadows/A. Wilsey/E. Matos/N. Kumpf/
 
5 Girls Cadet Quad
24
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
T. Khurana/N. Kreusch/J. Grady/H. Lynch
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
E. Smith/A. Shlimak/K. Liu/K. Fay
 
    City Island Rowing (A)
A. Cestaro/E. Cagliostro/M. Hogan/K. Burke
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
K. Healy/J. Love/B. Bergan/D. Mervine
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
C. Winter/B. Chandler/S. Sabia/J. Greytok
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
A. Devine/A. Daley-Gibson/M. Kieft/P. McCallum
 
    Fairmount Rowing Association (A)
J. Konopka/A. Peyton/K. White/L. Tierney
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Great Bay Rowing (A)
E. Laurence/E. Sullivan/E. Thompson/R. Shay
 
    Manhasset High School (A)
C. Doran/G. Doran/E. Malysa/S. Fleischer
 
    Navesink River Rowing (A)
J. Cade/K. Treubert/A. Kuras/M. Capano
 
    Navesink River Rowing (A)
A. Goddard/E. Scales/w. shyposh/M. Bonavita
 
    Navesink River Rowing (A)
A. Kaeli/G. Richardson/E. Zikoff/S. Kelly
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
E. Klecz/N. Parisi/N. Rangel/A. Amano
 
    Niskayuna Rowing (A)
M. Rogers/A. Behar/K. Ellis/T. Ellis
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
L. Vorbach/A. Upton/P. Cronin/L. Yu
 
    Resilient Rowing Club (A)
A. Gall/R. Fogg/N. LaJoie/V. Spiegelthal
 
    RowAmerica Rye (A)
A. GIANNETTI/M. Comstock/B. Kozek/H. Weingartner
 
    South Jersey Rowing Club (A)
A. Schmidt/O. Herbstritt/M. Koelsch/H. Roche
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
A. Frishman/M. Perry/S. McCarthy/R. Anthony/
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
M. Adams/C. Martin/G. Walker/E. Smicka
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
A. Giongo/A. Eaton/S. Neary/M. Jones
 
    City Island Rowing (B)
C. McGee/K. Thomas/B. TERKUILE/J. Hall
 
    Fairmount Rowing Association (B)
J. Jaskot/H. Lee/S. Nixon/S. Djerassi
 
6 Boys U17 Colt Eight
7
7 Girls U17 Colt Eight
9
8 Boys U14 Tyro Quad (1000m)
3
9 Girls U14 Tyro Quad (1000m)
4
10 Boys Cadet Four
30
11 Girls Cadet Four
19
12 Boys U17 Colt Double
35
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
J. Grady/T. Sanabria
 
    Baltimore Rowing Club (A)
E. Hammett/M. Calderon
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
K. Yu/S. Jackson
 
    Bergen County Rowing Academy (A)
A. Ferrari/D. Barenboim/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
C. Fish/J. Kennedy
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
S. Walker/C. McCann
 
    Crescent Boat Club (A)
A. McCall/J. Cepis/
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
A. Cuva/M. Palmer
 
    Gloucester Rowing Association (A)
H. Emanus/M. Moore
 
    Maroon Blades (A)
D. Yang/D. Park
 
    Navesink River Rowing (A)
M. Stachura/C. Nolan/
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
S. Brown/M. Kulik
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
D. Sprawka/j. gashi
 
    New York Rowing Association (A)
 
    Niskayuna Rowing (A)
B. O'Connell/P. Lawry/
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
J. Markow/L. Jenkins/
 
    Port Rowing (A)
C. Byrne/B. Rosenberg
 
    Row New York - Manhattan (A)
J. Santos/F. Diaz
 
    RowAmerica Rye (A)
M. Smith/D. Roveto
 
    South Jersey Rowing Club (A)
J. Raab/C. O'Neill
 
    South Jersey Rowing Club (A)
N. McHugh/H. Powell
 
    Stonington High School Crew Team (A)
I. Thornell/N. Bibeau
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
I. Vogelsang/H. Baker
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
J. Sanzone/O. Richardson
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
D. Loginsky/A. Simoneau
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
D. Wierzbicki/A. Rocca
 
    Bergen County Rowing Academy (B)
b. lee/P. Philliou/
 
    Crescent Boat Club (B)
E. Hack/M. Kane/
 
    Gloucester Rowing Association (B)
 
    RowAmerica Rye (B)
D. Mackle/N. TAMBE
 
    RowAmerica Rye (B)
C. Seiler/C. Matossian
 
    RowAmerica Rye (B)
N. Sharma/D. Lewis
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
K. Tchakmakjian/G. Kynast
 
    Crescent Boat Club (C)
P. Eells/J. Cepis/
 
    Crescent Boat Club (D)
F. Bruzek/J. Kimrey/
 
13 Girls Cadet Double
32
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
N. Kreusch/J. Grady
 
    Baltimore Rowing Club (A)
Z. Brown/G. McDaniel
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
E. Smith/A. Shlimak
 
    City Island Rowing (A)
C. McGee/K. Thomas
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
K. Healy/D. Mervine
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
B. Chandler/J. Love
 
    Crescent Boat Club (A)
T. Crosby/A. Hallinan/
 
    Fairmount Rowing Association (A)
H. Lee/S. Djerassi
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Great Bay Rowing (A)
E. Laurence/R. Shay
 
    Maroon Blades (A)
A. Perez/M. Gibson
 
    Navesink River Rowing (A)
e. masacone/H. Maguire
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
C. Hong/A. Amano
 
    Orange County Rowing Association (A)
J. Forbes/S. Santiago
 
    Pegasus Rowing Club (A)
E. Briggs/K. Myers
 
    Resilient Rowing Club (A)
N. LaJoie/S. Tatum
 
    Row New York - Manhattan (A)
A. Chapman/A. Arroyo
 
    RowAmerica Rye (A)
M. Holmes/C. Santry
 
    Shaker Heights High School Crew (A)
O. Whittier/S. Calabrese
 
    South Jersey Rowing Club (A)
G. Rivenburgh/L. Nemmers
 
    South Jersey Rowing Club (A)
M. Koelsch/M. Cicha
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
O. Ondis/M. Webster
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
Z. Wenzinger/M. Perry/
 
    Upper River Boat Club (A)
M. Wade/S. Costanzo
 
    Vesper Boat Club (A)
A. Hain/N. Viviani
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
E. Myers/S. Neary
 
    City Island Rowing (B)
K. Burke/E. Cagliostro
 
    Crescent Boat Club (B)
M. Guckin/M. Madden/
 
    Fairmount Rowing Association (B)
J. Konopka/L. Tierney
 
    Great Bay Rowing (B)
E. Sullivan/E. Thompson
 
    Nereid Boat Club, Inc. (B)
J. DiLauro/E. Klecz
 
    Whitemarsh Boat Club (B)
M. Clancy/N. Hynes
 
14 Boys Cadet Double
48
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
J. Irving/T. Yadali
 
    Baltimore Rowing Club (A)
J. Ouwerkerk/J. Theodore
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
W. Thompson/A. Ewing
 
    Bergen County Rowing Academy (A)
D. Yee/D. McCarthy/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
D. Brady/C. Lauder
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
N. Hannon/S. Ward
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
J. Pendergast, Jr./D. McKay
 
    Crescent Boat Club (A)
J. Bucko/D. Rostucher/
 
    Fairmount Rowing Association (A)
T. Gregson/T. Leichner
 
    Fairmount Rowing Association (A)
R. Milkman/C. Frieman
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Gloucester Rowing Association (A)
G. Holland/J. Hutson
 
    Great Bay Rowing (A)
J. norling/A. Fleischer
 
    Great Blue Heron Rowing Club (A)
J. Hehmeyer/W. Stocovaz
 
    Malta Boat Club (A)
S. Connell/Z. Simpson
 
    Manhasset High School (A)
D. Malina/E. Wolff
 
    Manhasset High School (A)
W. Apostolou/J. Kirikian
 
    Maroon Blades (A)
S. Campbell/E. Hida
 
    Navesink River Rowing (A)
T. McAuliffe/P. Antonucci
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
J. Rotenberg/G. Seiz
 
    New York Rowing Association (A)
 
    Orange County Rowing Association (A)
J. Bednarek/A. Hoff
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
G. Jorissen/P. Hofstedt/
 
    Port Rowing (A)
A. Lau/M. Gawley
 
    Resilient Rowing Club (A)
D. Yutin/P. Corrigan
 
    RowAmerica Rye (A)
R. Alter/C. Alter
 
    RowAmerica Rye (A)
S. Hayes/N. TAMBE
 
    RowAmerica Rye (A)
J. Greer/S. Gatsos
 
    South Jersey Rowing Club (A)
H. LaGatta/A. Laberee
 
    South Jersey Rowing Club (A)
Z. GIll/J. DiMarino
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
M. Rahtz/I. Fitzsimons
 
    Upper River Boat Club (A)
Z. Geiser/S. Donohue
 
    V-Sculls (A)
C. Ruf/A. Sammons
 
    Vesper Boat Club (A)
T. Filiaci/C. Warwick
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
J. Hilton/T. Cone
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
W. KANE/N. Moeller
 
    Baltimore Rowing Club (B)
T. Rogers/J. Lamason
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (B)
M. Mascarin/J. Hart
 
    Bergen County Rowing Academy (B)
C. Labozzetta/O. Tarlo/
 
    Crescent Boat Club (B)
Y. Gilad/L. Iacovelli/
 
    Malta Boat Club (B)
E. Kane/M. Madica
 
    Pelham Community Rowing Association (B)
N. Brown/K. Timmermans/
 
    Resilient Rowing Club (B)
P. Sheridan/L. Kelly
 
    Upper River Boat Club (B)
W. Adams/A. Danna
 
    V-Sculls (B)
T. Kimberlin/W. Gibbons
 
    Bergen County Rowing Academy (C)
A. O'Toole/P. Benderly/
 
    Malta Boat Club (C)
M. Malarkey/C. Sogerty
 
    Upper River Boat Club (C)
J. Zampirri/A. Cancelliere
 
15 Girls U17 Colt Double
30
    Central Pennsylvania Rowing Association (A)
E. Hartung/E. Oakes
 
    City Island Rowing (A)
D. Bregman/E. Winston
 
    City Island Rowing (A)
M. Stewart/A. Rieg-Baumhauer
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
C. Quirk/K. Dougherty
 
    Fairmount Rowing Association (A)
L. Alter/K. Ernst
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Great Bay Rowing (A)
A. Szymanski/a. demopolous
 
    Manhasset High School (A)
C. Doran/G. Doran
 
    Maroon Blades (A)
H. Sisco/A. Liu
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
E. Klecz/N. Parisi
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
A. Welton/K. Evans Farkas
 
    Niskayuna Rowing (A)
J. Liguori/E. Liguori/
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
B. McIver/J. Prisco
 
    Resilient Rowing Club (A)
L. Nicolai/A. Gall
 
    Resilient Rowing Club (A)
V. Lanning/K. Kost
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
K. Nueva/V. Even-Chen
 
    Row New York - Manhattan (A)
B. Swartz/M. Kabillio
 
    RowAmerica Rye (A)
A. Telesca/K. Iuliano
 
    South Jersey Rowing Club (A)
D. Rotchford/I. Garcia
 
    South Jersey Rowing Club (A)
S. Kolb/S. Gutierrez
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
A. Frishman/S. McCarthy/
 
    Upper River Boat Club (A)
E. Iwasyk/M. Dina
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
O. Sheridan/A. Hall
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (B)
S. Maxwell/Z. Flanzer
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (B)
K. Fay/G. White
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (B)
 
    Manhasset High School (B)
A. Kapper/K. Lee
 
    Niskayuna Rowing (B)
T. Wadsworth/E. Miller/
 
    RowAmerica Rye (B)
e. napack/C. Jackson
 
    Nereid Boat Club, Inc. (C)
A. Kuhl/C. Higgins-Hart
 
16 Boys Cadet Pair w/o
18
17 Girls Cadet Pair w/o
12
18 Boys U17 Colt Single
36
    Port Rowing
E. Dunning
 
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
E. Gabriele
 
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
A. Shatouhy
 
    Bachelors Barge Club (A)
R. Allon
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
D. Fairchild
 
    Bergen County Rowing Academy (A)
O. Tarlo/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
S. Williams
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
S. Walker
 
    Crescent Boat Club (A)
H. Kaminski/
 
    Gloucester Rowing Association (A)
Z. Musick-Williams
 
    Maroon Blades (A)
T. Montgomery
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
J. Kropp
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
D. Sprawka
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
M. Kulik
 
    Niskayuna Rowing (A)
P. Lawry/
 
    Port Rowing (A)
J. Lurvey
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
L. Deng
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
A. Rostek
 
    RowAmerica Rye (A)
T. Gough
 
    Saugatuck Rowing Club, LLC (A)
J. Schmidt
 
    Unaffiliated (USA) (A)
M. Sherman/
 
    Upper River Boat Club (A)
W. Adams
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
A. Simoneau
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
C. Vetterli
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
D. Loginsky
 
    Xavier High School Crew (A)
G. McGarry
 
    Bachelors Barge Club (B)
A. Altieri
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (B)
C. Carbonell
 
    Bergen County Rowing Academy (B)
A. Rapella/
 
    RowAmerica Rye (B)
E. Rabinowitz
 
    RowAmerica Rye (B)
H. Dubitsky
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
M. DeWolf
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (C)
E. Miljkovic
 
    RowAmerica Rye (D)
G. Theunissen
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (D)
N. Hooper
 
    RowAmerica Rye (E)
K. Repetto
 
19 Girls U17 Colt Single
24
20 Boys U17 Colt Four
16
21 Girls U17 Colt Four
18
22 Girls Novice Single (1000m) - started racing after Jan 1
18
    Advanced Community Rowing Association INC.
T. Gabriele
 
    Advanced Community Rowing Association INC.
A. Lynch
 
    Advanced Community Rowing Association INC.
O. VanderWaal
 
    City Island Rowing
M. Stewart
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
A. Johnson
 
    Conshohocken Rowing Center Inc.
S. Eill
 
    Fairmount Rowing Association
M. Konopka
 
    Maroon Blades
A. Soderlund
 
    Nereid Boat Club, Inc.
N. Rangel
 
    Niskayuna Rowing
S. Anderson/
 
    North Jersey Rowing
S. Jones/
 
    Pegasus Rowing Club
A. Chakraborty
 
    Pegasus Rowing Club
G. Myers
 
    Pegasus Rowing Club
J. Winter
 
    Rockland Rowing Association, Inc.
V. Even-Chen
 
    South Jersey Rowing Club
E. Kipers
 
    Unaffiliated (USA)
M. Stickley
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club
B. Legenzowski
 
23 Boys Novice Quad (1000m) - started racing after Jan 1
5
24 Boys Cadet Single
42
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
T. Yadali
 
    Baltimore Rowing Club (A)
J. Lamason
 
    Baltimore Rowing Club (A)
J. Ouwerkerk
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
A. Ewing
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
M. Adams
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
d. shlimak
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
W. Thompson
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
B. Fay
 
    Bergen County Rowing Academy (A)
A. Philliou/
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
B. Mankowski
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
P. Keenan
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
N. Hannon
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Great Bay Rowing (A)
E. Littlefield
 
    Holy Spirit High School (A)
A. buchan
 
    Hudson River Rowing Association, Inc. (A)
R. Burns
 
    Malta Boat Club (A)
S. Connell
 
    Manhasset High School (A)
D. Malina
 
    Manhasset High School (A)
E. Wolff
 
    Maroon Blades (A)
W. Friedrich
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
J. Cioffari
 
    North Jersey Rowing (A)
E. Walker/
 
    Norwalk River Rowing Association (A)
O. Peacock/
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (A)
J. Gallagher
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
A. Arcasoy
 
    RowAmerica Rye (A)
H. GRODIN
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
J. Batchelor
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
C. Scheurkogel
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
L. Seibold
 
    Xavier High School Crew (A)
J. Marcin
 
    Great Bay Rowing (B)
J. norling
 
    Malta Boat Club (B)
Z. Simpson
 
    Nereid Boat Club, Inc. (B)
G. Seiz
 
    Norwalk River Rowing Association (B)
E. Reichgut/
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
B. Radvany
 
    Princeton National Rowing Association/Mercer (B)
R. Berger
 
    Xavier High School Crew (B)
G. Civitello
 
    Great Bay Rowing (C)
A. Fleischer
 
    Malta Boat Club (C)
E. Kane
 
    Norwalk River Rowing Association (C)
J. Kineon/
 
    Xavier High School Crew (C)
N. Carso
 
    Malta Boat Club (D)
L. Draper
 
25 Girls Cadet Single
32
    Baltimore Rowing Club (A)
Z. Brown
 
    Bergen County Rowing Academy (A)
J. Giannotta/
 
    City Island Rowing (A)
N. Bregman
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
J. Greytok
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
D. Mervine
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (A)
M. Kieft
 
    Crescent Boat Club (A)
T. Crosby/
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Manhasset High School (A)
S. Fleischer
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
J. DiLauro
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
L. Vorbach
 
    Resilient Rowing Club (A)
G. McDonald
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
G. Welp
 
    RowAmerica Rye (A)
M. Holmes
 
    RowAmerica Rye (A)
K. Morrissy
 
    South Jersey Rowing Club (A)
M. Cicha
 
    Unaffiliated (CHI) (A)
C. Hostetter
 
    Unaffiliated (USA) (A)
F. Casson
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
Z. Wenzinger/
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
R. Anthony/
 
    Vesper Boat Club (A)
E. Weiss
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
N. Partlow
 
    Baltimore Rowing Club (B)
L. McDaniel
 
    City Island Rowing (B)
E. Bruce
 
    Conshohocken Rowing Center Inc. (B)
J. Love
 
    Crescent Boat Club (B)
M. Guckin/
 
    Pelham Community Rowing Association (B)
L. Yu
 
    RowAmerica Rye (B)
H. Schaenman
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (B)
T. Aronstein
 
    Baltimore Rowing Club (C)
C. Waters
 
    Crescent Boat Club (C)
M. Madden/
 
    Crescent Boat Club (D)
A. Hallinan/
 
26 Boys Cadet Eight
13
27 Girls Cadet Eight
12
28 Mixed Cadet Double
6
    Baltimore Rowing Club (A)
A. Hinton/J. Theodore
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
J. Cioffari/J. DiLauro
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
A. Upton/K. Timmermans
 
    Port Rowing (A)
A. Friedman/Z. cotronis
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
E. Altier/W. Altier
 
    Vesper Boat Club (A)
K. Fisher/L. Howe
 
29 Boys U17 Colt Quad
23
30 Girls U17 Colt Quad
20
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
A. Lynch/J. SIMON/M. lynch/G. Kellogg
 
    Baltimore Rowing Club (A)
E. Lamason/C. Davis/S. JONES/A. Wilson
 
    City Island Rowing (A)
E. Winston/A. Kehm/D. Bregman/N. Bregman
 
    Fairmount Rowing Association (A)
L. Alter/M. Gantt/M. Bonner/A. Cruz
 
    Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A)
 
    Great Bay Rowing (A)
A. Szymanski/a. demopolous/M. Dooley/M. Gass
 
    Manhasset High School (A)
K. Wu/P. patilis/D. Apostolou/F. Flood
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
A. Welton/C. Obade/C. Higgins-Hart/K. Evans Farkas
 
    Niskayuna Rowing (A)
M. Castle/S. Vernoy/S. Anderson/J. Meade/
 
    Pegasus Rowing Club (A)
J. Winter/A. Palumbo/R. Segireddy/A. McDonnell
 
    Resilient Rowing Club (A)
A. Gall/V. Lanning/V. Spiegelthal/L. Nicolai
 
    RowAmerica Rye (A)
V. Belloso/K. Hassenfratz/A. Labovitz/D. Harrington
 
    South Jersey Rowing Club (A)
S. Kolb/S. Gutierrez/A. Waxman/D. Rotchford
 
    Swan Creek Rowing Club (A)
J. LeChien/r. cooper/M. Wanzer/S. Williford
 
    Water Sports Center, Inc. dba Maritime Rowing Club (A)
A. Hall/O. Sheridan/M. Sutherland/A. MacNeal
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
A. Ruck/V. Zdrazil/E. Myers/H. Savastano
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
A. Sack/J. Veith/M. Fitzpatrick/O. Sutor
 
    City Island Rowing (B)
A. Rieg-Baumhauer/L. Rauschnabel/I. Gallucci/P. Lee
 
    Manhasset High School (B)
H. Morris/A. LoPinto/L. Lee/E. HAHN
 
    Niskayuna Rowing (B)
T. Wadsworth/F. Abad-Neagu/E. Liguori/L. Lanotte/
 
31 Mixed/Boys/Girls Cadet Octuple
6
32 Boys Cadet Eight Dash
6
33 Girls Cadet Eight Dash
5
34 Boys Cadet Single Dash
12
35 Girls Cadet Single Dash
6
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
J. Grady
 
    Bare Hill Rowing Association,Inc. (A)
E. Smith
 
    City Island Rowing (A)
K. Thomas
 
    Manhasset High School (A)
S. Fleischer
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
J. DiLauro
 
    Undine Barge Club of Philadelphia (A)
Z. Wenzinger/
 
36 Mixed Cadet Eight Dash
4
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change