USRowing Central Youth Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2017 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 6, 2017
1 MY2x Mens Youth 2x
13
    Austin Rowing Club (A)
S. Bauld/C. Clarke
 
    Dallas Rowing Club (A)
W. Reyes-Cruz/C. Upfield
 
    Episcopal School of Dallas (A)
 
    Mile High Rowing Club (A)
 
    OKC Riversport (A)
C. Tubb/M. Stroud
 
    Parati Competitive Rowing (A)
N. Jablonski/E. Merida
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
M. Bagale/R. Ivory-Ganja
 
    Texas Rowing Center (A)
J. Peers/Z. Childs
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
I. Kazmierczak/D. Coburn
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Witcher/C. Newman
 
    OKC Riversport (B)
A. Best/H. Park
 
    Parati Competitive Rowing (B)
M. Lee/M. Gottipati
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
T. Persaud/A. Lachman
 
2 MY2nd2x Mens Youth 2nd 2x
16
3 WY1x Womens Youth 1x
12
4 MYLtwt4+ Mens Youth Ltwt 4+
12
    Austin Rowing Club (A)
J. Maguire/J. Cox/H. Bodwell/R. Jobe/B. Fern (Cox)
 
    Colorado Jr. Crew (A)
B. Lyle/Z. Keuer/Z. Strugar/A. Valin/J. Moore (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
T. Ekstrom/A. Wang/C. Pettijohn/S. Evans/A. Armenta (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
J. McClure/H. Droese/M. Hornung/R. Cave/P. Allen (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
 
    OKC Riversport (A)
L. Stewart/J. Gallagher/S. Prutsman/N. Brown/N. Govan (Cox)
 
    Parati Competitive Rowing (A)
R. Marlow/J. Montano/M. Pirie/N. Eastwick/A. Okeefe (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
J. Hill/I. McKinney/C. Milam/A. Bridgwater/A. O'Leary (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
W. Stehman/J. Sadler/D. Kupetsky/H. Thornton/D. Doctor (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
P. Kraus/H. Freitas/T. Brewster/C. Plumettaz/K. Yank (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
G. Heinen/D. Schwenke/A. Cooksey/W. Drake/M. Gutierrez (Cox)
 
    Parati Competitive Rowing (B)
C. Hayden/D. Dalpedri/A. Turati/J. Castro/J. Hamburger (Cox)
 
5 MFresh4x Mens Freshman 4x
4
6 WY2- Womens Youth 2-
7
7 WFresh8+ Womens Freshman 8+
0
8 MYN4x Mens Youth Novice 4x
10
    Austin Rowing Club (A)
H. Simpson-May/J. Rizzo/X. Gennarelli/D. Intag
 
    Episcopal School of Dallas (A)
O. Aston/A. Lindh/G. Parker/H. Isom
 
    Kansas City Boat Club (A)
m. donnellan/J. Michka/N. Cochran/m. donnellan
 
    OKC Riversport (A)
B. Rodts/T. Shay/C. Brown/B. Dennis
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Siddiqui/R. Robinson/F. Pirie/B. Esposito
 
    Texas Rowing Center (A)
B. Sabra/J. Young/A. Barrera-Waters/G. Roeling
 
    OKC Riversport (B)
W. Scambler/M. Fawad/T. Pazoureck/L. Deem
 
    Texas Rowing Center (B)
C. Smith/J. Penelas/W. Grim/D. Pruitt
 
    OKC Riversport (C)
A. Rogers/D. Horstmanshof/S. Pitman/A. Burch
 
    Texas Rowing Center (C)
B. Tames/A. Foucher/A. Siegenthaler/a. Dinh
 
9 WYNov8+ Womens Youth Novice 8+
7
    Austin Rowing Club (A)
C. Evans/S. Buxton/O. Anderson/M. Silverman/M. Mitchell/J. Wilder/M. Zapata/V. Gregory/T. Word (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
A. Tiscareno/B. Clifford/K. Burkhart/M. Marron/E. Hartmann/S. Cortes/L. Carey/C. Healy/E. Fleming (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
 
    OKC Riversport (A)
S. Cutter/D. Cutter/H. Holmes/B. Hill/L. Wilson/K. Warmuth/S. Sherry/A. Serven/C. Mulligan (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Fisher/S. Thoden/G. Winslette/S. Kelley/R. Myren/S. Slaten/A. Ganne/E. Glasscock/E. Haggard (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
V. Clark/L. Mikes/R. LACY/A. Lance/G. Utt/S. Crowell/M. Doyle/E. Fokas/A. Owens (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
J. Settle/M. Kugler/P. Gayaut/M. Carrigee/J. Chavez/B. Phillips/H. Mohr/A. Petrik/H. Hay (Cox)
 
10 MU171x Mens U17 1x
10
11 WYLtwt2x Womens Youth Ltwt 2x
13
12 MY4x Mens Youth 4x
10
    Austin Rowing Club (A)
J. Maguire/L. Rizzo/S. Blab/J. Cox
 
    Episcopal School of Dallas (A)
T. Hessel/G. Hemingway/B. Miltenberger/N. Gies
 
    Mile High Rowing Club (A)
 
    OKC Riversport (A)
A. Serven/N. Haragsim/R. Ramana/O. Riggins
 
    Parati Competitive Rowing (A)
E. Hoster/E. Smith/J. Schofield/C. Jones
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
 
    St. Mark's School of Texas (A)
A. Graue/J. Hancock/R. Sanders/P. Kirby
 
    Texas Rowing Center (A)
P. Atherton/H. Berrier/A. Martinez/E. Kersey
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
T. Rex/D. Coburn/B. Cooper/S. Shine
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
C. Alexander/A. Schweizer/W. Schweizer/D. Ellis
 
13 MY2nd4x Mens Youth 2nd 4x
9
    Austin Rowing Club (A)
T. Wilson/P. Franco/J. Kim/C. Clarke
 
    Episcopal School of Dallas (A)
M. Gosslee/W. Beck/P. Kerrigan/C. King
 
    OKC Riversport (A)
J. Ternes/M. Forgue/D. Relland/S. Morlan
 
    St. Mark's School of Texas (A)
J. Libby/K. Brewster/R. Jurcak/J. Simon
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
R. Jones/E. Turner/R. Freeman/A. Geary
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
G. Phipps/N. Blossfeld/B. Borga/M. Bardwell
 
    Episcopal School of Dallas (B)
E. Duessel/W. Minnis/K. Boyd/D. Kozelsky
 
    St. Mark's School of Texas (B)
M. Zhang/H. Lee/A. Ching/E. Shah
 
    Episcopal School of Dallas (C)
C. Talbot/J. Cabrales/M. Cavitt/P. Phillips
 
14 WYLtwt8+ Womens Youth Ltwt 8+
3
15 MYNov4+ Mens Youth Novice 4+
15
    Austin Rowing Club (A)
J. Edgar/H. Simpson-May/D. Intag/J. Escalante/T. Word (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
e. Pedack/Z. smith/L. Grossman/F. burzynski/K. Corey (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
N. Faulkner/P. McCormack/M. Martin/B. Graass/J. Zirkman (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
 
    OKC Riversport (A)
B. Rodts/B. Dennis/T. Shay/C. Brown/L. Herring (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
B. Sabra/J. Young/A. Barrera-Waters/G. Roeling/E. Dryer (Cox)
 
    Austin Rowing Club (B)
X. Gennarelli/D. Shields/J. Rizzo/D. Pablos/G. Offermann (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
D. Avila/R. Gough/H. Schick/C. Schick/D. Foley (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (B)
C. Landry/J. Corrales/R. Cave/W. Lenzen/W. Carr (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
S. Emrich/M. Fawad/N. Miles/L. Deem/M. Aljumaily (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
C. Smith/J. Kovacs/D. Pruitt/W. Grim/T. Wissemann (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (C)
R. Luo/B. Drumm/M. Adams/W. welch/H. Goetz (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (C)
N. Crawford/N. Brown/S. Humphrey/J. Welp/J. Clarkson (Cox)
 
    OKC Riversport (C)
C. Turner/W. Scambler/C. Goodall/A. Burch/Z. Emrich (Cox)
 
    OKC Riversport (D)
T. Pazoureck/A. Rogers/S. Pitman/D. Horstmanshof/N. Burks (Cox)
 
16 WYNov2x Womens Youth Novice 2x
18
17 WY2nd4+ Womens Youth 2nd 4+
10
    Austin Rowing Club (A)
M. Silverman/C. Eby/P. Guerrero/C. Zhang/A. Van Zile (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
J. Heatley/J. Sundaresan/A. Savant/M. Michels/M. Harrod (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. Myers/S. Fletcher/K. Arnold/E. Calvert/L. Given (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
A. Feeley/A. Hyles/E. Geist/B. Hill/K. O'Keefe (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
D. Mulligan/M. Montgomery/J. Valero/E. Rowe/K. Chiang (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
L. Bollinger/G. Orr/B. Faerber/S. Talladivedula/D. Doctor (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (B)
A. Worrell/T. Given/L. Butsch/R. Junge/R. Sawyer (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
J. Tahmassebi/K. Purvis/S. Taylor/R. Soash/C. Mulligan (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
Q. McClanahan/C. Castillo/A. Davis/R. Fuller/R. Bray (Cox)
 
    OKC Riversport (C)
G. Winemiller/A. Lance/C. Haragsim/E. Fokas/A. Owens (Cox)
 
18 WY4+ Womens Youth 4+
14
    Austin Rowing Club (A)
S. Choat/E. Morales/O. Anderson/N. GILL/K. Schwartzhoff (Cox)
 
    Colorado Jr. Crew (A)
J. Henze/A. Moore-Kneipp/M. Ambraziunas/O. Brown/O. Pfeiffer (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
R. Craycroft/K. Hettrick/O. AVILA/I. Albert/C. Lutz (Cox)
 
    Kansas City Boat Club (A)
T. Crimmins/L. Thompson/K. Crouch/H. Foutch/C. McCann (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
E. Carpender/M. Miner/P. Robinson/S. Dencker/A. Huguez (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
X. Yousey/S. Ondak/H. Ondak/A. Fall/H. Adams (Cox)
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. SHELLUM GONZALEZ/C. Bremner/A. Pineda/P. Mundra/A. Okeefe (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
D. Devlyn/K. Knifton/E. Lynch/K. McKerrihan/I. Sura (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
S. McMahan/G. Poole/M. Bulmer/V. Williams/J. Bollinger (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
J. vanWitzenburg/O. Hudgens/I. Vega/A. Furrh/I. Haerle (Cox)
 
    Austin Rowing Club (B)
A. Williams/S. Buxton/C. Evans/M. Smith/J. Wilson (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
C. Hogan/C. Pinker/C. Manganello/g. condon/C. Fleming (Cox)
 
    Kansas City Boat Club (B)
A. Campbell/E. Meysenburg/M. Gragg/B. Graham/K. Donnellan (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
S. Ferguson/S. Theige/A. Brenner/L. Kline/P. Nguyen (Cox)
 
19 MY2nd8+ Mens Youth 2nd 8+
5
20 MY8+ Mens Youth 8+
4
Sunday, May 7, 2017
NOTE Sunday Events
21 WY2x Womens Youth 2x
15
22 WY2nd2x Womens Youth 2nd 2x
10
23 MY1x Mens Youth 1x
17
24 WYLtwt4+ Womens Youth Ltwt 4+
9
25 WFresh4x Womens Freshman 4x
4
26 MY2- Mens Youth 2-
6
27 MFresh8+ Mens Freshman 8+
0
28 WYNov4x Womens Youth Novice 4x
11
29 MYNov8+ Mens Youth Novice 8+
10
    Austin Rowing Club (A)
J. Rizzo/X. Gennarelli/D. Intag/J. Edgar/D. Shields/J. Escalante/G. Offermann/H. May/T. Word (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
e. Pedack/Z. smith/L. Grossman/F. burzynski/N. Knapp/J. RIgg/J. Lavish/B. Huang/K. Corey (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
J. Corrales/R. Cave/W. Lenzen/J. Welp/N. Crawford/S. Humphrey/J. Lehman/T. Brandes/W. Carr (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
C. Sochia/M. Schmidt/M. Sorensen/N. Faulkner/P. McCormack/M. Martin/B. Graass/C. Landry/J. Zirkman (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
C. LeMieux/A. Adams/G. Milne/T. Gervasini/J. Burke-Bevis/J. Park/R. Sawyer/C. Walsh/E. Eismeier (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
B. Rodts/B. Dennis/T. Shay/C. Brown/S. Emrich/M. Fawad/N. Miles/L. Deem/M. Aljumaily (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
B. Sabra/J. Young/A. Barrera-Waters/G. Roeling/J. Penelas/C. Smith/D. Pruitt/W. Grim/E. Dryer (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
J. Annett/R. Gough/A. Bell/M. Moore/A. Graham/J. Waters/H. Schick/C. Schick/D. Foley (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
C. Turner/A. Burch/T. Pazoureck/W. Scambler/C. Goodall/A. Rogers/S. Pitman/D. Horstmanshof/L. Herring (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
A. Siegenthaler/J. Kovacs/A. Sankaran/B. Tames/A. Foucher/C. Anderson/T. Wissemann/Q. Schaefer/a. Dinh (Cox)
 
30 WU171x Womens U17 1x
9
31 MYLtwt2x Mens Youth Ltwt 2x
16
    Austin Rowing Club (A)
J. Maguire/J. Cox
 
    Colorado Jr. Crew (A)
B. Lyle/Z. Strugar
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. De Orta/K. Lasley
 
    Episcopal School of Dallas (A)
D. Kozelsky/P. Phillips
 
    Kansas City Boat Club (A)
m. donnellan/m. donnellan
 
    Mile High Rowing Club (A)
S. Burke-Bevis/H. Toll
 
    OKC Riversport (A)
R. Cortes/D. Nguyen
 
    Parati Competitive Rowing (A)
D. Dalpedri/J. Castro
 
    St. Mark's School of Texas (A)
E. Ludwig-Bernardo/A. Blinn
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Bridgwater/C. Milam
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
D. Kupetsky/R. Freeman
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Witcher/C. Newman
 
    OKC Riversport (B)
J. Ternes/M. Forgue
 
    Parati Competitive Rowing (B)
C. Hayden/A. Turati
 
    Texas Rowing Center (B)
J. Hill/I. McKinney
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
W. Stehman/J. Sadler
 
32 WY4x Womens Youth 4x
15
33 WY2nd4x Womens Youth 2nd 4x
9
34 MYLtwt8+ Mens Youth Ltwt 8+
3
35 WYNov4+ Womens Youth Novice 4+
9
    Austin Rowing Club (A)
A. Johnson/J. Wilder/M. Mitchell/V. Gregory/T. Word (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
A. Tiscareno/B. Clifford/K. Burkhart/M. Marron/S. Jing (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
H. Holmes/B. Hill/L. Wilson/A. Serven/C. Mulligan (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Fisher/R. Myren/S. Thoden/S. Slaten/H. Hay (Cox)
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
S. Delaney/B. Scruggs/S. Keller/E. Segrest/P. Stowers (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (B)
E. Hartmann/C. Healy/b. jackson/S. Cortes/E. Collins (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
S. Rinner/D. Rinner/S. Sherry/K. Warmuth/A. Owens (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
J. Settle/P. Gayaut/J. Chavez/M. Kugler/E. Haggard (Cox)
 
    OKC Riversport (C)
V. Clark/G. Utt/S. Crowell/E. Fokas/M. Doyle (Cox)
 
36 MYNov2x Mens Youth Novice 2x
14
37 MY2nd4+ Mens Youth 2nd 4+
10
    Austin Rowing Club (A)
C. Clarke/S. Bauld/J. Kim/H. Bodwell/R. Jobe (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
A. Waddle/K. Csaky/P. Beveridge/A. Justine/A. Armenta (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
L. Edelmann/J. Reyes/M. Harkness/H. Droese/P. Allen (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
G. Milne/J. Park/T. Gervasini/J. Burke-Bevis/E. Eismeier (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
C. Hendee/D. Burger/N. Haragsim/D. Nguyen/Z. Rockett (Cox)
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Shellum-Gonzalez/R. Tunstead/G. Hartwick/A. Jones/F. Pirie (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
P. Atherton/E. Kersey/A. Martinez/H. Berrier/A. O'Leary (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
R. Jones/J. Linson/R. Freeman/A. Geary/E. Turner (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
A. Van Horn/M. Fawad/K. Wilson/R. Ramana/R. Cross (Cox)
 
    OKC Riversport (C)
R. Cortes/D. Relland/J. Ternes/M. Forgue/M. Aljumaily (Cox)
 
38 MY4+ Mens Youth 4+
13
    Austin Rowing Club (A)
T. Wilson/L. Rizzo/S. Blab/P. Franco/B. Fern (Cox)
 
    Colorado Jr. Crew (A)
I. Cormier/S. Snyder/N. Solt/J. Pennington/O. Pfeiffer (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
D. Slear/W. Cory/E. Cox/A. Smith/S. Corey (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (A)
R. Freimuth/W. Cave/C. Le Doux/A. Trautman/J. French (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
E. Spetnagel/J. Hustead/P. van Leeuwen/E. Williams/M. Schoeberlein (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
M. Stroud/C. Tubb/H. Park/A. Best/M. Gutierrez (Cox)
 
    Parati Competitive Rowing (A)
E. Hoster/E. Merida/N. Jablonski/J. Schofield/J. Hamburger (Cox)
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
R. Ivory-Ganja/M. Bagale/T. Persaud/A. Lachman/C. Kennedy (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
J. Peers/Z. Childs/A. Valdes/K. Hastings/E. Dryer (Cox)
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
T. Rex/D. Coburn/B. Cooper/S. Shine/D. Doctor (Cox)
 
    Jesuit College Prep of Dallas (B)
L. Songy/C. Sochia/M. Sorensen/M. Schmidt/E. Bandiera (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
O. Riggins/C. MaGill/A. Serven/N. Brown/N. Govan (Cox)
 
    Parati Competitive Rowing (B)
K. Rogers/A. Colon/C. Jones/E. Smith/A. DeVerse (Cox)
 
39 WY2nd8+ Womens Youth 2nd 8+
7
    Austin Rowing Club (A)
A. Van Zile/C. Eby/M. Silverman/J. Hoffmeyer-Gay/G. Olsen/M. Zapata/P. Guerrero/C. Zhang/J. Wilson (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
K. Holder/J. Sundaresan/J. Heatley/G. Wellborn/A. Savant/M. Michels/K. Struthers/K. Hammonds/A. Manganello (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
L. Butsch/C. Myers/M. Lafferty/L. Redford/D. Sharrow/L. Garner/L. Feagler/E. Calvert/A. Huguez (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
Z. McMillan/A. Hyles/H. Holmes/L. Wilson/A. Feeley/B. Hill/M. Olstad/A. Serven/P. Nguyen (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
B. Seifert/D. Mulligan/E. Rowe/J. Valero/M. Montgomery/A. Davis/M. Lynch/A. Long/E. Strelitz-Block (Cox)
 
    OKC Riversport (B)
S. Rinner/J. Tahmassebi/S. Taylor/K. Purvis/G. Winemiller/K. Warmuth/E. Geist/R. Soash/K. O'Keefe (Cox)
 
    Texas Rowing Center (B)
Q. McClanahan/C. Castillo/W. Keith/R. Fuller/B. Kelly/C. Lossing-Cann/S. Moran/A. Czuchna/K. Chiang (Cox)
 
40 WY8+ Womens Youth 8+
6
    Austin Rowing Club (A)
S. Choat/E. Morales/O. Anderson/S. Buxton/A. Williams/N. GILL/C. Evans/M. Smith/K. Schwartzhoff (Cox)
 
    Dallas United Crew, Inc. (A)
R. Craycroft/K. Hettrick/C. Hogan/I. Albert/O. AVILA/g. condon/C. Manganello/C. Pinker/C. Fleming (Cox)
 
    Kansas City Boat Club (A)
T. Crimmins/H. Foutch/L. Thompson/K. Crouch/K. Donnellan/M. Gragg/E. Meysenburg/C. McCann/A. Campbell (Cox)
 
    Mile High Rowing Club (A)
E. Carpender/S. Dencker/P. Robinson/M. Miner/M. Evans/H. Mathias/A. Manning/D. Flanigan/e. needham (Cox)
 
    OKC Riversport (A)
X. Yousey/S. Ondak/H. Ondak/A. Fall/A. Brenner/S. Theige/S. Ferguson/L. Kline/H. Adams (Cox)
 
    Texas Rowing Center (A)
K. Knifton/D. Devlyn/M. Barchas/J. Grim/K. McKerrihan/E. Lynch/C. Carlander/A. van Heemskerck/I. Sura (Cox)
 
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change