USRowing Central Youth Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2017 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 6, 2017
1 MY2x Mens Youth 2x
13
2 MY2nd2x Mens Youth 2nd 2x
16
    Episcopal School of Dallas (A)
M. Gosslee/C. King
 
    Mile High Rowing Club (A)
W. Allstetter/A. Fante
 
    OKC Riversport (A)
D. Burger/K. Wilson
 
    Parati Competitive Rowing (A)
A. Colon/R. Robinson
 
    St. Mark's School of Texas (A)
C. Kim/C. Duessel
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Valdes/K. Hastings
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
J. Linson/S. Shine
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
G. Phipps/B. Borga
 
    Episcopal School of Dallas (B)
W. Beck/P. Kerrigan
 
    OKC Riversport (B)
R. Cortes/S. Morlan
 
    Parati Competitive Rowing (B)
G. Hartwick/R. Tunstead
 
    St. Mark's School of Texas (B)
E. Ludwig-Bernardo/E. Shah
 
    Texas Rowing Center (B)
W. Meyer/M. Ozzello
 
    White Rock Boathouse, Inc. (B)
N. Blossfeld/M. Salmeron
 
    Episcopal School of Dallas (C)
E. Duessel/K. Boyd
 
    OKC Riversport (C)
D. Relland/J. Ternes
 
3 WY1x Womens Youth 1x
12
4 MYLtwt4+ Mens Youth Ltwt 4+
12
5 MFresh4x Mens Freshman 4x
4
    OKC Riversport (A)
C. Hendee/S. Emrich/C. Turner/N. Miles
 
    Parati Competitive Rowing (A)
K. Rogers/A. Shellum-Gonzalez/L. Blackwell-Frank/A. Jones
 
    St. Mark's School of Texas (A)
B. Lockhart/W. Rocchio/J. Trahan/M. Hartley
 
    St. Mark's School of Texas (B)
N. Reddy/J. McCutchan/J. Singhal/H. Exall
 
6 WY2- Womens Youth 2-
7
7 WFresh8+ Womens Freshman 8+
0
8 MYN4x Mens Youth Novice 4x
10
9 WYNov8+ Womens Youth Novice 8+
7
10 MU171x Mens U17 1x
10
11 WYLtwt2x Womens Youth Ltwt 2x
13
12 MY4x Mens Youth 4x
10
    Austin Rowing Club (A)
J. Maguire/L. Rizzo/S. Blab/J. Cox
 
    Episcopal School of Dallas (A)
T. Hessel/G. Hemingway/B. Miltenberger/N. Gies
 
    Mile High Rowing Club (A)
 
    OKC Riversport (A)
A. Serven/N. Haragsim/R. Ramana/O. Riggins
 
    Parati Competitive Rowing (A)
E. Hoster/E. Smith/J. Schofield/C. Jones
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
 
    St. Mark's School of Texas (A)
A. Graue/J. Hancock/R. Sanders/P. Kirby
 
    Texas Rowing Center (A)
P. Atherton/H. Berrier/A. Martinez/E. Kersey
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
T. Rex/D. Coburn/B. Cooper/S. Shine
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
C. Alexander/A. Schweizer/W. Schweizer/D. Ellis
 
13 MY2nd4x Mens Youth 2nd 4x
9
    Austin Rowing Club (A)
T. Wilson/P. Franco/J. Kim/C. Clarke
 
    Episcopal School of Dallas (A)
M. Gosslee/W. Beck/P. Kerrigan/C. King
 
    OKC Riversport (A)
J. Ternes/M. Forgue/D. Relland/S. Morlan
 
    St. Mark's School of Texas (A)
J. Libby/K. Brewster/R. Jurcak/J. Simon
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
R. Jones/E. Turner/R. Freeman/A. Geary
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
G. Phipps/N. Blossfeld/B. Borga/M. Bardwell
 
    Episcopal School of Dallas (B)
E. Duessel/W. Minnis/K. Boyd/D. Kozelsky
 
    St. Mark's School of Texas (B)
M. Zhang/H. Lee/A. Ching/E. Shah
 
    Episcopal School of Dallas (C)
C. Talbot/J. Cabrales/M. Cavitt/P. Phillips
 
14 WYLtwt8+ Womens Youth Ltwt 8+
3
15 MYNov4+ Mens Youth Novice 4+
15
16 WYNov2x Womens Youth Novice 2x
18
17 WY2nd4+ Womens Youth 2nd 4+
10
18 WY4+ Womens Youth 4+
14
19 MY2nd8+ Mens Youth 2nd 8+
5
20 MY8+ Mens Youth 8+
4
Sunday, May 7, 2017
NOTE Sunday Events
21 WY2x Womens Youth 2x
15
22 WY2nd2x Womens Youth 2nd 2x
10
23 MY1x Mens Youth 1x
17
24 WYLtwt4+ Womens Youth Ltwt 4+
9
25 WFresh4x Womens Freshman 4x
4
26 MY2- Mens Youth 2-
6
27 MFresh8+ Mens Freshman 8+
0
28 WYNov4x Womens Youth Novice 4x
11
29 MYNov8+ Mens Youth Novice 8+
10
30 WU171x Womens U17 1x
9
31 MYLtwt2x Mens Youth Ltwt 2x
16
    Austin Rowing Club (A)
J. Maguire/J. Cox
 
    Colorado Jr. Crew (A)
B. Lyle/Z. Strugar
 
    Dallas Rowing Club (A)
D. De Orta/K. Lasley
 
    Episcopal School of Dallas (A)
D. Kozelsky/P. Phillips
 
    Kansas City Boat Club (A)
m. donnellan/m. donnellan
 
    Mile High Rowing Club (A)
S. Burke-Bevis/H. Toll
 
    OKC Riversport (A)
R. Cortes/D. Nguyen
 
    Parati Competitive Rowing (A)
D. Dalpedri/J. Castro
 
    St. Mark's School of Texas (A)
E. Ludwig-Bernardo/A. Blinn
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Bridgwater/C. Milam
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
D. Kupetsky/R. Freeman
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Witcher/C. Newman
 
    OKC Riversport (B)
J. Ternes/M. Forgue
 
    Parati Competitive Rowing (B)
C. Hayden/A. Turati
 
    Texas Rowing Center (B)
J. Hill/I. McKinney
 
    Tulsa Youth Rowing Association (B)
W. Stehman/J. Sadler
 
32 WY4x Womens Youth 4x
15
33 WY2nd4x Womens Youth 2nd 4x
9
34 MYLtwt8+ Mens Youth Ltwt 8+
3
35 WYNov4+ Womens Youth Novice 4+
9
36 MYNov2x Mens Youth Novice 2x
14
    Dallas Rowing Club (A)
K. Lasley/J. LaDue
 
    Episcopal School of Dallas (A)
O. Aston/G. Parker,III
 
    Kansas City Boat Club (A)
J. Michka/m. donnellan
 
    Mile High Rowing Club (A)
 
    OKC Riversport (A)
B. Rodts/B. Dennis
 
    St. Mark's School of Texas (A)
B. Lockhart/C. Duessel
 
    Texas Rowing Center (A)
D. Pruitt/T. Wissemann
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Saunders/S. Smith
 
    OKC Riversport (B)
C. Brown/T. Shay
 
    St. Mark's School of Texas (B)
A. Loftus/K. Ramnath
 
    Texas Rowing Center (B)
Q. Schaefer/R. Stone
 
    OKC Riversport (C)
S. Emrich/N. Miles
 
    Texas Rowing Center (C)
A. Sankaran/C. Anderson
 
    OKC Riversport (D)
T. Pazoureck/L. Deem
 
37 MY2nd4+ Mens Youth 2nd 4+
10
38 MY4+ Mens Youth 4+
13
39 WY2nd8+ Womens Youth 2nd 8+
7
40 WY8+ Womens Youth 8+
6
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change