USRowing Southeast Youth Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2017 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, May 14, 2017
1 WY1x Womens Youth 1x
16
2 MY1x Mens Youth 1x
21
3 WY2x Womens Youth 2x
13
4 MY2x Mens Youth 2x
17
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
C. Rees/C. Amason
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
A. Sanders/J. Cook
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
I. Anderson/E. Hernandez
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
E. Bell/A. Petty
 
    Huntsville-Madison County Rowing & Watersports, LLC (A)
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
R. Teofilo/I. Mignone
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
J. Kramer/C. Renae
 
    Nashville Rowing (A)
L. Quinby/G. Miller/
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
C. Rothley/C. Snell
 
    Ransom Everglades Crew (A)
S. Bhatia/A. Zalivchiy
 
    Sarasota Crew (A)
A. Ogrady/C. Irving
 
    Sarasota Scullers (A)
K. Schumann/C. Cail
 
    South Orlando Rowing Association (A)
D. Gill/R. Martin
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
M. Shaffer/J. Peacock
 
    Triad United Rowing Association (A)
C. York/G. Harish
 
    Triangle Rowing Club (A)
L. Pison/N. Wirth
 
5 WY2- Womens Youth 2-
9
6 MY2- Mens Youth 2-
12
7 WY4x Womens Youth 4x
12
8 MY4x Mens Youth 4x
11
9 WYLtwt2x Womens Youth Ltwt 2x
11
10 MYLtwt2x Mens Youth Ltwt 2x
14
11 WY4+ Womens Youth 4+
15
12 WYLtwt8+ Womens Youth Ltwt 8+
4
13 MY4+ Mens Youth 4+
16
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Markland/A. Missert/W. Holt/R. Chen/S. Weltner (Cox)
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
J. Cook/E. Yelverton/A. Sanders/K. Mistry/B. Strickland (Cox)
 
    Baylor School (A)
W. Roberts/J. Holley/M. Monroe/B. Potluri/R. Arrington (Cox)
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
I. Anderson/C. Gamez/E. Hernandez/A. Gomez/L. Blanco (Cox)
 
    Capital City Rowing (A)
K. Bartlett/M. Lea/N. Harvey/C. Stolp/J. Hershberger (Cox)
 
    Charlotte Youth Rowing (A)
G. Mayer/C. Walrath/J. Reilly-Grim/G. Benson/B. Merkel (Cox)
 
    Chattanooga Rowing (A)
H. Wilburn/H. Baldwin/C. Ragland/J. Lazenby/P. Doshi (Cox)
 
    East Tennessee Rowing Organization (A)
J. Harbin/T. Davis/M. Franks/J. Cox/E. Spector (Cox)
 
    Evans Rowing Club (A)
S. Calabrese/C. Smith/E. Renaud/R. Buczkowski/K. Tzefakes (Cox)
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
E. Andreassen/F. Herrera/A. Ramos-Rivera/A. guckes/M. Velez (Cox)
 
    Nashville Rowing (A)
M. Greer/C. Yarbrough/C. McCarty/S. Park/J. Fetters (Cox)/
 
    Orlando Area Rowing Society, Inc. (A)
A. Russo/C. McElwee/M. DiRico/Z. Lung/J. Sabis (Cox)
 
    Sarasota Crew (A)
Z. Stith/Z. FAGIANI/C. Bowman/M. Pitchford/G. Menke (Cox)
 
    Sarasota Scullers (A)
H. Pere/M. Clendening/M. Bayer/P. Hobbs/A. Miller (Cox)
 
    South Orlando Rowing Association (A)
B. Sommers/M. Williams/C. Mendenhall/B. Rodriguez/K. Baldassarra (Cox)
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
B. Moraes/A. Lewis/H. Michalak/J. ROSEN/M. Griffin (Cox)
 
14 MYLtwt4+ Mens Youth Ltwt 4+
16
15 WYLtwt4+ Womens Youth Ltwt 4+
9
16 MYLtwt8+ Mens Youth Ltwt 8+
6
17 WY8+ Womens Youth 8+
11
18 MY8+ Mens Youth 8+
9
19 WU178+ Womens U17 8+
18
20 MU178+ Mens U17 8+
13
21 WU171x Womens U17 1x
11
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
L. Wolfe
 
    Columbia Rowing Club (A)
E. Touard
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
A. Luttrell
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
G. Leon
 
    Ransom Everglades Crew (A)
D. Gardere
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
M. Mosley
 
    Sarasota Crew (A)
B. Newcomb
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
Z. Bishop
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B)
A. Mayer
 
    Sarasota Crew (B)
A. Vandroff
 
    St. Andrew Rowing Club (B)
S. Lynch
 
22 MU171x Mens U17 1x
10
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
E. Yelverton
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
A. Robertson
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
A. DeGrado
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
M. Fassio
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
K. Paxson
 
    Sarasota Crew (A)
H. Schofield
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (B)
G. Bauer
 
    Sarasota Crew (B)
J. Kondapalli
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (C)
N. Furlow
 
    Sarasota Crew (C)
G. Vasquez
 
23 WU172x Womens U17 2x
7
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
S. Voulopos/A. Shekhar
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
S. Strickland/J. Lindsey
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
V. Audisio/M. Sanchez
 
    Sarasota Crew (A)
C. Strates/E. Cole
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
B. Brysacz/C. Moore
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
L. Turner/M. Stafford
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (B)
I. Fassio/K. Zambrano
 
24 MU172x Mens U17 2x
12
25 WU172- Womens U17 2-
0
26 MU172- Mens U17 2-
0
27 WU174x Womens U17 4x
13
28 MU174x Mens U17 4x
7
29 WU158+ Womens U15 8+
0
30 MU158+ Mens U15 8+
0
31 WY2nd4+ Womens Youth 2nd 4+
8
32 MY2nd4+ Mens Youth 2nd 4+
12
33 WY3rd8+ Womens Youth 3rd 8+
4
34 MY3rd8+ Mens Youth 3rd 8+
0
35 WY2nd8+ Womens Youth 2nd 8+
8
36 MY2nd8+ Mens Youth 2nd 8+
7
37 WU174+ Womens U17 4+
17
38 MU174+ Mens U17 4+
18
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change