USRowing NW Masters Regional Championship

  • Jun 23, 2017 To Jun 25, 2017
  • sprint
  • Vancouver, WA (USA)
  • Hosted By: USRowing
  • 2017 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 23, 2017
1 10:00 AM Mixed Adaptive AS 2x
0
2 Mixed Adaptive LTA 4+
0
3 Mixed Adaptive TA 2x
0
4 12:00 PM Mixed F+ 4+
9
5 Mixed C 4x
13
6 Womens A+ Ltwt 2-
4
7 Mens F 2x
12
8 Mens AA+ Ltwt 2x
5
    Bainbridge Island Rowing (A)
A. Oddo/M. Stewart
8.6 (47)
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
P. Desjardins/R. Wood
13.5 (52)
    North Cascades Crew (A)
B. McIsaac/D. Hoffmann/
26.5 (62)
    Pocock Rowing Center (A)
H. Koerner/R. Leet
22.1 (59)
    River City Rowing Club (A)
R. Yaw/J. Cech
29.6 (64)
9 Womens C+ Novice 1x
6
10 Mens B 1x
10
11 Mixed D 4x
11
12 Womens B 2-
7
13 Mens A+ Novice 4+
8
14 Womens C-D Ltwt 1x
3
15 Womens E 4x
20
16 Mens A+ Ltwt 2-
1
17 Mens E-F Ltwt 1x
12
18 Mens G+ Ltwt 1x
2
19 Womens A+ Novice 4+
13
20 Mens E 4+
10
    Corvallis Rowing Club (A)
J. Frohnmayer/S. van de Wetering/P. Mote/A. Steele/K. MacEwan (Cox)
 
    Kent Mitchell Rowing Club (A)
M. Still/j. Dahl/j. metras/W. Hume/K. Mitchell (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
H. Miller/M. ROSKOW/M. Klitgaard/K. Stokes/C. Donahue (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
B. Kelly/S. Johnson/M. Batchelder/M. McGinn/A. Andrews (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
D. Peschel/S. Ellmann/S. Imbriaco/P. Opalka/M. Bolender (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. MacCormack/S. Druker/B. Chase/A. Brassington/c. tbd (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
B. Mueller/J. Cech/R. Yaw/J. Pfeifer/A. Barnett (Cox)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Behrbaum/P. Yount/S. Merritt/D. Walker/N. Johnston (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
B. Byrd/S. WU/R. Williams/D. Setter/J. Byrd (Cox)
 
21 Mixed AA-B 4x
10
22 Mens AA-B Novice 1x
6
23 Mens C+ Novice 1x
7
24 Mens AA-A 2x
8
25 Womens F+ 4+
12
26 Mens C 2x
12
    Commencement Bay Rowing Club (A)
M. Johnson/W. Simonson
 
    Composite: Edmonton, Unaff. (USA) (A)
A. Kerekes/J. Dahl
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
R. Wood/A. Berk
 
    Lake Union Crew (A)
M. Hendrix/P. Abel
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
D. Ventura/M. Christodorescu
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Batchelder/K. Clark
 
    Mt. Baker Crew (A)
J. Medverd/T. Jayne
 
    Oregon Association of Rowers (A)
C. Wilshire/M. Peixoto
 
    Pocock Rowing Center (A)
R. Lorentsen/R. Iuliano
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
R. Relyea/J. Conlu
 
    Oregon Association of Rowers (B)
R. Remmers/D. Ross
 
27 Mixed E 4+
8
28 Mens A+ Ltwt 4x
1
29 Mixed B 4+
7
30 Mens D 4x
14
31 Womens D 4+
17
32 Mens C-D 2-
10
33 Womens B 1x
9
34 Womens C Ltwt 2x
2
35 Mixed AA-A 8+
9
36 Womens D+ Ltwt 8+
1
37 Womens F 4x
14
38 Womens G-H 4x
8
39 Mens E 1x
16
    Bainbridge Island Rowing (A)
J. Christiansen
 
    Green Lake Crew (A)
M. Stanley
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
J. Skene
 
    Lake Union Crew (A)
B. Lamb
 
    Maple Bay Rowing Club (A)
R. Tull
 
    Marin Rowing Association (A)
M. Dennison
 
    New York Athletic Club (A)
C. Windeknecht
 
    North Cascades Crew (A)
B. McIsaac/
 
    Rio Salado Rowing Club, Inc. (A)
W. Way
 
    River City Rowing Club (A)
R. Yaw
 
    Unaffiliated (USA) (A)
J. Dahl
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
D. Venema
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Ripley
 
    Wenatchee Row and Paddle Club (A)
D. Hyde
 
    Unaffiliated (USA) (B)
M. Fountain
 
    Marin Rowing Association (C)
S. Gray
 
Saturday, June 24, 2017
40 Womens AA-A 2x
22
    Everett Rowing Association (A)
H. Hudson/R. Ellis
0.0 (24)
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
C. Temmel/D. Reimer
3.7 (40)
    Lake Merritt Rowing Club (A)
K. Lindl/M. Forster
0.5 (32)
    Lake Union Crew (A)
A. Hagar/J. Lacey
0.8 (33)
    Lake Washington Rowing Club (A)
T. McGuire/A. Hildebrandt
0.2 (30)
    North Cascades Crew (A)
J. Huffman/W. Clark/
7.8 (46)
    Pocock Rowing Center (A)
S. Greenberg/L. Doermann
0.1 (29)
    River City Rowing Club (A)
0.4 (31)
    Composite: Seattle RC, College Club Seattle (A)
L. Trevino/M. Pearlstein
3.1 (39)
    Station L Rowing Club (A)
S. Deal/L. Burns Spencer
0.2 (30)
    Vancouver Rowing Club (A)
0.2 (30)
    Lake Merritt Rowing Club (B)
L. wahba/S. Schnaitter
1.4 (35)
    Lake Union Crew (B)
J. Werner/A. Cavanaugh
0.0 (24)
    North Cascades Crew (B)
E. Uhrich/A. Gessel/
0.5 (32)
    Pocock Rowing Center (B)
N. Pattis/E. Sobotka
0.0 (26)
    River City Rowing Club (B)
1.8 (36)
    Station L Rowing Club (B)
K. Bott/K. Goujon
1.1 (34)
    Vancouver Rowing Club (B)
0.0 (26)
    Pocock Rowing Center (C)
S. Seeman/T. Hood
0.4 (31)
    River City Rowing Club (C)
1.4 (35)
    Pocock Rowing Center (D)
A. McCabe/M. Hupp
0.0 (27)
    River City Rowing Club (D)
0.5 (32)
41 Mens Adaptive AS 1x
0
42 Womens Adaptive AS 1x
0
43 Mens E 4x
8
    Composite: BIAC, Long Beach, Rio Salado (A)
J. Carlson/M. O'Donnell/A. Dolotov/D. Figgins
 
    Commencement Bay Rowing Club (A)
J. Savage/M. Johnson/G. Howe/P. Wensley
 
    Lake Union Crew (A)
C. Goss/D. Luethy/B. Lamb/C. Mandujano
 
    Marin Rowing Association (A)
B. Kelly/J. Allbin/S. Johnson/M. McGinn
 
    Pocock Rowing Center (A)
C. Smith/R. Leet/J. Laband/B. Hanson
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Ripley/C. Atwood/C. Magnuson/L. Stewart
 
44 Mens F 4x
5
45 Mens G+ 4x
6
46 Womens E 2-
8
47 Mens C 4+
11
48 Womens C 4x
19
49 Womens AA-A Novice 1x
2
    River City Rowing Club (A)
A. Smith
0.9 (33)
    North Cascades Crew (B)
E. Uhrich/
0.2 (30)
50 Womens B Novice 1x
2
51 Mixed F 2x
13
52 Mens B 2x
16
53 Womens AA-A 8+
7
    Everett Rowing Association (A)
H. Hudson/A. klingman/B. O'Neil/J. Raab/S. Smith/N. Adcock/R. Ellis/C. Ronhaar/K. Bodhaine (Cox)
0.7 (33)
    Lake Union Crew (A)
M. Hobart/T. Schorsch/A. Dion/K. Trujillo/A. Sullivan/J. Bishop/U. Deelstra/C. Yonkofski/A. Ramos (Cox)
0.3 (31)
    Lake Washington Rowing Club (A)
T. McGuire/A. Hildebrandt/S. Thrasher/M. Ricci/A. Thomas/B. McCulloch/E. Pinder/R. Wong/A. Wells (Cox)
0.0 (26)
    Pocock Rowing Center (A)
M. Hupp/S. Seeman/A. Japhet/J. Potter/A. McCabe/N. Pattis/E. Sobotka/T. Hood/E. Burg (Cox)
0.1 (29)
    River City Rowing Club (A)
0.7 (33)
    Station L Rowing Club (A)
0.5 (32)
    Vancouver Rowing Club (A)
0.2 (30)
54 Mens D 8+
11
55 Womens D 2x
14
56 Womens AA-B Ltwt 1x
5
57 Mixed AA 2x
2
58 Womens B 4+
13
    Conibear Rowing Club (A)
S. Chalker/N. Phillips/T. Morgan/J. McPhedran/K. Goldsworthy (Cox)
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
K. Lindl/M. Forster/V. Marchand/L. Condro/N. Vu (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
J. Naegeli/A. Ettel/K. Stansell/S. Jones/L. Summervill (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
S. Mieding/H. Stephenson/M. Rode/A. Timpe/J. Lordan (Cox)
 
    Marin Rowing Association (A)
M. May/C. Connolly/T. Federer/J. Lambert/M. Setchko (Cox)/
 
    Mt. Baker Crew (A)
D. Brandt/A. Grieff/L. Normand/A. Savage/A. Bolender (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Thiel/K. Neuman/S. Bidwell/S. Fender/H. Kennedy (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Wright/K. Wojda/P. Shen/N. Moore/J. Byrd (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
L. Erickson/A. Long/A. Mendlein/L. Illingworth/c. tbd (Cox)
 
    River City Rowing Club (B)
 
59 Womens AA+ Ltwt 4+
5
60 Mens E+ 2-
11
61 Womens AA-A Ltwt 1x
0
62 Womens E 1x
7
63 Mixed B 8+
8
64 Mens C 1x
9
65 Mens AA-A 4+
6
66 Mens F 1x
16
67 Womens C 2-
6
68 Mixed G+ 2x
13
69 Mens AA+ Ltwt 4+
1
70 Womens AA-A 4x
8
    Everett Rowing Association (A)
H. Hudson/R. Ellis/J. Raab/C. Ronhaar
 
    Lake Union Crew (A)
A. Sullivan/K. Trujillo/T. Schorsch/U. Deelstra
 
    Pocock Rowing Center (A)
 
    Composite: Pocock, Seattle RC, College Club Seattle (A)
M. Pearlstein/L. Mittendorf/L. Trevino/S. Greenberg
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Station L Rowing Club (A)
S. Deal/C. Schueman/A. Ryman/L. Burns Spencer
 
    Lake Union Crew (B)
A. Cavanaugh/J. Werner/S. Mills/R. Skokan
 
    River City Rowing Club (B)
 
71 Womens F+ 2-
5
72 Womens D+ Ltwt 4x
5
73 Mixed D 8+
6
74 Mixed C 8+
9
    Composite: Ancient Mariners, Pocock (A)
G. Naden/D. Struzyna/M. Peterson/J. Potter/J. Laband/J. Holt/M. Hupp/S. Seeman/E. Burg (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
G. Meyer/J. Queen/M. McCracken/A. Steele/J. Salwasser/H. Smith/A. Irwin/M. Apfelbaum/R. Hepler (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
B. Tweedy/C. Seal/A. Haack/M. Brugger/K. Rice-Narusch/A. klingman/j. Burks/M. Stewart/J. Soler (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
C. Lockhart/L. Nelson/M. Stanley/T. Adams/S. Gannon/S. BROCHET/C. Akers/A. Benish/A. Kaiser (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
E. Ives/A. O'Sullivan/c. rosenbaum/M. Barckert/M. Love/J. Naegeli/K. Goetz/T. Sevareid/N. Martin (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
K. Yruretagoyena/K. Lavacot/J. Oliver/E. Olson/L. Normand/J. McKIM/A. Savage/A. Grieff/S. Yamamoto (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
R. Relyea/L. Golebiowski/S. Waltar/M. Diederich/J. Teschke/T. Zeman/C. Wolyniak/T. Neider/N. Johnston (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
E. Phoun/A. Long/L. Erickson/L. Illingworth/S. Druker/J. Eckhardt/B. Chase/A. Brassington/c. tbd (Cox)
 
75 Womens F 1x
4
76 Womens G+ 1x
6
77 Mens D 2x
21
78 Mens H+ 2x
7
79 Mens G 2x
8
80 Womens D 8+
14
81 Mens AA-B 8+
3
82 Womens D Ltwt 2x
2
83 Womens E Ltwt 2x
5
84 Womens F+ Ltwt 2x
11
85 Womens B 2x
18
    College Club Seattle (A)
M. Pearlstein/L. Mittendorf
 
    Everett Rowing Association (A)
J. Raab/A. klingman
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
V. Marchand/S. Schnaitter
 
    Lake Union Crew (A)
S. Phillips/N. Hein
 
    Martha's Moms Rowing Club (A)
A. Fortney/D. Ellingston
 
    North Cascades Crew (A)
S. Wood/J. Huffman/
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Greenberg/S. Foster
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
J. Hamilton/R. Danielson
 
    Station L Rowing Club (A)
K. Bott/L. Burns Spencer
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Victoria City Rowing Club (A)
A. Bradshaw/L. Savage
 
    Lake Union Crew (B)
K. Goetz/M. Barckert
 
    North Cascades Crew (B)
A. Gessel/W. Clark/
 
    Pocock Rowing Center (B)
 
    Renton Rowing Center (B)
D. Tacionyte/A. Bryant
 
    River City Rowing Club (B)
 
    Station L Rowing Club (B)
P. Luong/H. Swain
 
86 Mixed C 4+
11
87 Womens E 4+
19
88 Mens AA-B 2-
10
89 Womens C 1x
7
    Lake Merritt Rowing Club (A)
L. Condro
 
    North Cascades Crew (A)
S. Wood/
 
    Oregon Association of Rowers (A)
L. Baker
 
    River City Rowing Club (A)
S. Miller
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Novak
 
    North Cascades Crew (B)
W. Clark/
 
    North Cascades Crew (C)
J. Huffman/
 
90 Mixed E 2x
14
91 Mens A 1x
9
92 Womens AA-A 2-
8
    Conibear Rowing Club (A)
S. Chalker/N. Phillips
0.0 (28)
    Los Gatos Rowing Club (A)
S. Mieding/H. Stephenson
1.2 (34)
    Pocock Rowing Center (A)
J. Potter/T. Hood
0.9 (33)
    River City Rowing Club (A)
0.0 (27)
    Sammamish Rowing Association (A)
C. Suzzarini/K. Porter
0.2 (30)
    Vancouver Rowing Club (A)
0.9 (33)
    Pocock Rowing Center (B)
A. Mendlein/J. Eckhardt
0.1 (29)
    Vancouver Rowing Club (B)
0.1 (29)
93 Mens D 4+
10
94 Mens G 1x
7
95 Mens H 1x
6
96 Womens D 4x
19
97 Mixed E 8+
10
98 Mixed B 2x
15
99 Mixed E+ 8+
9
100 Mixed AA-A 4+
7
101 Womens C 8+
9
Sunday, June 25, 2017
102 Mens Adaptive TA 1x
0
103 Womens Adaptive TA 1x
0
104 Mixed Adaptive LTA 2x
0
105 Mixed Adaptive Inclusive 4+
0
106 Womens B 8+
11
    Conibear Rowing Club (A)
C. Scull/N. Phillips/S. Chalker/m. cross/T. Morgan/S. Amies/J. McPhedran/K. Egolf/K. Goldsworthy (Cox)
 
    Corvallis Rowing Club (A)
M. Phillips/L. Gaines/H. Smith/A. Young-Mathews/A. Irwin/K. Serafin/M. Apfelbaum/S. Stein/K. MacEwan (Cox)
 
    Everett Rowing Association (A)
J. Raab/A. klingman/B. O'Neil/N. Adcock/K. Rice-Narusch/K. Griffis/S. Smith/C. Ronhaar/K. Bodhaine (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
C. Lockhart/L. Nelson/C. Akers/A. Benish/P. Albert-McVicker/T. Randall/S. Savage/M. Cogan/A. Kaiser (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
J. Naegeli/A. Ettel/K. Stansell/N. Hein/V. Wasson/M. Barckert/K. Goetz/T. Sevareid/L. Summervill (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
S. Mieding/H. Stephenson/M. Rode/M. Rhine/L. Vega/R. Thomassen/A. Timpe/S. Weaver/L. Lippi (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
D. Grauer/E. Pudenz/L. Hoffman/J. Proby/S. Fender/b. moss/R. Danielson/J. Hamilton/S. Stewart (Cox)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Stranks/C. Rowley/E. Krayenhoff/P. Riley/M. Thomson/S. Bitelli/F. Crowley/S. Nichol/E. Segal (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
M. Peterson/J. Eckhardt/A. Mendlein/A. Long/L. Erickson/L. Illingworth/J. Michalak/A. Sigel/c. tbd (Cox)
 
107 Mens E 8+
8
108 Womens A-C Ltwt 2x
3
109 Womens E 2x
17
110 Mixed D 4+
6
111 Mixed A 2x
14
112 Mens B-C 4x
11
113 Womens C 4+
18
114 Mixed F 4x
11
115 Mixed G+ 4x
9
116 Mixed D 2x
20
    College Club Seattle (A)
N. Biery/M. Biery
 
    Deep Cove Rowing Club (A)
A. Takacs-Cox/N. Stewart
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
K. Dann/A. Berk
 
    Lake Oswego Community Rowing (A)
R. Vizza/L. McArdle
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
J. Walker/J. DeMaris
 
    Maple Bay Rowing Club (A)
R. Rutledge/R. Tull
 
    Marin Rowing Association (A)
W. Tobiasson/R. Wertz
 
    Olympia Area Rowing Association (O.A.R.) (A)
A. Brodie/L. Brodie
 
    Pocock Rowing Center (A)
G. Eppick/L. Pollard
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Rogue Rowing (A)
C. Rimov/B. Conrad
 
    Sammamish Rowing Association (A)
S. Petrie/R. Petrie
 
    Station L Rowing Club (A)
G. Wespi/P. Luong
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
H. Kotsovos/D. Venema
 
    Vashon Island Rowing Club (A)
M. Ripley/L. Heffernan
 
    College Club Seattle (B)
L. Mittendorf/R. Colven
 
    Gorge Narrows Rowing Club (B)
J. Jonhston/C. Blondeau
 
    Pocock Rowing Center (B)
R. Lorentsen/K. Sommer
 
    Sammamish Rowing Association (B)
J. Lockwood/J. Schifferling
 
    Vancouver Lake Rowing Club (B)
S. Winnett/C. Cadran
 
117 Mixed C 2x
14
118 Mens A+ Novice 8+
4
119 Womens AA-A 1x
9
    Corvallis Rowing Club (A)
M. Apfelbaum
 
    Everett Rowing Association (A)
H. Hudson
 
    North Cascades Crew (A)
J. Huffman/
 
    Pocock Rowing Center (A)
S. Greenberg
 
    River City Rowing Club (A)
K. Stainken
 
    Seattle Rowing Center (A)
L. Trevino
 
    Vancouver Rowing Club (A)
K. Taylor
 
    Willamette Rowing Club (A)
S. Gribbons
 
    North Cascades Crew (B)
W. Clark/
 
120 Mens AA 1x
2
121 Womens A+ Novice 8+
6
122 Mens F+ 8+
5
123 Mens D 1x
15
124 Womens F 2x
13
125 Womens G+ 2x
9
126 Womens D 2-
9
127 Mens B 4+
10
128 Mens F 4+
13
129 Womens E Ltwt 1x
6
130 Womens F-G Ltwt 1x
5
131 Womens H+Ltwt 1x
2
132 Womens B 4x
17
    Everett Rowing Association (A)
J. Raab/A. klingman/B. O'Neil/C. Ronhaar
 
    Gorge Narrows Rowing Club (A)
J. Jonhston/C. Temmel/C. CATTELL/L. Hill
 
    Green Lake Crew (A)
C. Lockhart/L. Nelson/C. Akers/S. Savage
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
K. Lindl/M. Forster/V. Marchand/L. Condro
 
    Lake Union Crew (A)
N. Hein/M. Barckert/K. Goetz/T. Sevareid
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
S. Mieding/M. Rode/S. Weaver/A. Timpe
 
    North Cascades Crew (A)
J. Huffman/S. Wood/A. Gessel/W. Clark/
 
    Pocock Rowing Center (A)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
C. Suzzarini/K. Porter/K. Neuman/L. McGinnis
 
    Station L Rowing Club (A)
A. Novak/L. Burns Spencer/H. Swain/K. Clifton
 
    Everett Rowing Association (B)
R. Addison/N. Adcock/P. Wood/S. Smith
 
    Lake Union Crew (B)
J. Bishop/R. Skokan/A. Hagar/L. Woodward
 
    Pocock Rowing Center (B)
 
    River City Rowing Club (B)
 
    Station L Rowing Club (B)
P. Luong/K. Bott/C. Schueman/K. Goujon
 
    Pocock Rowing Center (C)
S. Greenberg/L. Doermann/L. Pollard/K. Sommer/
 
133 Mens E 2x
10
134 Womens E 8+
14
135 Womens A-C Ltwt 8+
0
136 Mens C 8+
11
137 Womens C 2x
17
138 Mixed E 4x
13
139 Womens AA-A 4+
18
    Conibear Rowing Club (A)
S. Chalker/N. Phillips/T. Morgan/J. McPhedran/N. Tran (Cox)
 
    Green Lake Crew (A)
C. Akers/L. Nelson/A. Benish/M. Cogan/A. Kooperberg (Cox)
 
    Lake Merritt Rowing Club (A)
S. Schnaitter/L. wahba/M. Forster/V. Marchand/N. Vu (Cox)
 
    Lake Union Crew (A)
V. Wasson/J. Naegeli/K. Stansell/N. Hein/D. Colburn (Cox)
 
    Lake Washington Rowing Club (A)
T. McGuire/A. Hildebrandt/E. Pinder/R. Wong/B. McCulloch (Cox)
 
    Mt. Baker Crew (A)
D. Brandt/c. mccann/A. Grieff/A. Savage/A. Bolender (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (A)
A. McCabe/S. Seeman/A. Japhet/J. Potter/E. Burg (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
 
    Sammamish Rowing Association (A)
C. Suzzarini/K. Neuman/S. Bidwell/K. Porter/A. Shotwell (Cox)
 
    Station L Rowing Club (A)
 
    Vancouver Rowing Club (A)
 
    Lake Union Crew (B)
T. Schorsch/M. Hobart/C. Yonkofski/A. Sullivan/A. Ramos (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (B)
M. Hupp/N. Pattis/E. Sobotka/T. Hood/R. Lubker (Cox)
 
    River City Rowing Club (B)
 
    Station L Rowing Club (B)
 
    Vancouver Rowing Club (B)
 
    Lake Union Crew (C)
J. Werner/R. Skokan/A. Cavanaugh/S. Mills/E. Eldrenkamp (Cox)
 
    Pocock Rowing Center (C)
M. Peterson/J. Eckhardt/A. Mendlein/A. Sigel/c. tbd (Cox)
 
140 Mens A+ Ltwt 8+
0
141 Womens A-C Ltwt 4x
0
142 Womens D 1x
5
143 Mens AA-D Ltwt 1x
4
144 Mens AA-A 4x
7
145 Mens G+ 4+
11
146 Womens F+ 8+
10
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change