New Jersey Scholastic Rowing Championship
- Apr 26, 2008
- sprint
- Cooper River Park
- Cherry Hill, NJ (USA)
- Hosted By: New Jersey Scholastic Rowing Assoc
- 2016 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, April 26, 2008 | |||||
1 | Mens Varsity 1x | 5 |
|||
2 | Womens Varsity 1x | 1 |
|||
3 | Mens HS Novice 8+ | 14 |
|||
4 | Mens HS Novice 4+ | 17 |
|||
5 | Mens Jr 2x | 10 |
|||
6 | Womens Jr 2x | 4 |
|||
7 | Womens HS Novice 8+ | 23 |
|||
8 | Womens HS Novice 4+ | 18 |
|||
9 | Womens Freshman 8+ | 20 |
|||
10 | Mens Freshman 8+ | 19 |
|||
11 | Womens Jr 4x | 12 |
|||
12 | Mens Jr 4x | 11 |
|||
13 | Mens 3rd 8+ | 7 |
|||
14 | Womens 3rd 8+ | 2 |
|||
15 | Womens 2nd 8+ | 11 |
|||
Absegami High School (A) |
J. Butterhof/C. Frigen/J. Brown/A. Weber/K. Greenlee/N. D'Agostino/A. Viscusi/B. D'Agostino/K. Spencer (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
A. Wilkins/S. Thompson/D. Filipek/M. Walsh/B. Weidhaas/K. DiCiurcio/R. Cusumano/A. Flinn/J. Hinke (Cox)
|
|
|||
Convent of the Sacred Heart (A) |
L. Carr/O. Ruggiero/K. Southwick/B. Dizon/T. Nooyi/G. Hirshorn/A. Kalashian/G. Lee/T. Cochran (Cox)
|
|
|||
Greenwich Academy (A) |
N. Kreuter/L. Lamont/E. Buffone/M. Casanova/C. Pearl/N. Murphy/L. Wells/S. Chen/H. Singer (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
N. Honan/N. Walker/J. Jackson/B. Reilly/E. McDevitt/M. Barrett/C. McClure/M. Coffman/D. Smith (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
L. Stellitano/J. Zaplitny/A. Schiavo/S. Barber/M. Gordon/E. Ferguson/N. Notaro/A. Miskiewicz/H. Dannehower (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
K. Scher/M. Thompson/C. Delaney/R. Duffin/L. Kieffer/M. Farris/V. Babson/C. McNamara/G. Perri (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
H. Heffley/D. Upton/m. mazzeo/N. Rodriguez/c. wessler/M. Reese/B. Dawson/M. meyers/R. Miller (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
K. McKee/J. Dallett/K. Garbutt/K. Rupert/S. O'Donnell/C. Dierolf/D. Vanderslice/L. Previti/D. O'Brien (Cox)
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
K. Weston/L. McCready/K. Niederhoffer/L. Weston/E. Delaplane/K. Christiansen/S. Hammond/R. Smith/D. Eskridge (Cox)
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
M. O'Reilly-Gindha/K. Dormans/C. Petrakis/N. Cebeci/L. Justi/M. Slezak/M. Schantz/C. Kraeutler/L. Mahoney (Cox)
|
|
|||
16 | Mens 2nd 8+ | 8 |
|||
17 | Womens Ltwt 4+ | 16 |
|||
18 | Womens Ltwt 8+ | 9 |
|||
19 | Mens Ltwt 4+ | 14 |
|||
20 | Mens Ltwt 8+ | 7 |
|||
21 | Womens Varsity 2x | 6 |
|||
22 | Mens Varsity 2x | 6 |
|||
23 | Womens Jr 4+ | 22 |
|||
24 | Womens Jr 8+ | 21 |
|||
25 | Mens Jr 4+ | 22 |
|||
26 | Mens Jr 8+ | 18 |
|||
27 | Womens Varsity 4x | 9 |
|||
28 | Mens Varsity 4x | 8 |
|||
29 | Womens Varsity 4+ | 16 |
|||
30 | Mens Varsity 4+ | 28 |
|||
31 | Womens Varsity 8+ | 17 |
|||
Absegami High School (A) |
C. Burke/L. Aucott/C. Spinosa/R. Thumhart/J. Murtaugh/J. Granese/M. Sharkey/K. Grace/K. Burke (Cox)
|
|
|||
Arlington Rowing Association - Arlington H.S. (A) |
R. Buchanan/B. Schurko/D. Abrams/N. Ciancio/k. Maier/N. Washburn/J. Heroux/H. Solomon/F. Cotter (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
T. Levine/M. Sykes/H. Sykes/C. Gouliamberis/V. Kane/M. Miller/J. Kachnic/J. Kerstetter/M. Ruley (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
N. Bourassa/S. Boggs/G. Wilkins/S. Malak/T. Martines/C. Schemenski/L. Ferry/R. Wilkins/K. Walsh (Cox)
|
|
|||
Convent of the Sacred Heart (A) |
C. Considine/P. Terry/M. Forester/J. Rohde/L. Walsh/N. Andriano/L. Pietronuto/K. Foley/E. Wilson (Cox)
|
|
|||
Greenwich Academy (A) |
M. Moscati/C. Brisson/R. Ostrover/P. Abbhi/A. Ball/C. Kiechel/K. McCarty/M. McGuire/S. McCord (Cox)
|
|
|||
Greenwich Crew (A) |
K. Lunder/T. Cooke/H. Johnson/R. Johnson/L. Galliano/A. Rhodes/P. Suquilanda/P. Lees/A. Higbee (Cox)
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
S. Favre/P. Funk/S. Laielli/M. Birkbeck/T. Stearns/K. McHale/A. Kane/K. Bainbridge/M. McCann (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
B. Fearon/H. Kane/J. Ferreira/M. Mahon/A. Kulvicaite/Y. Rajkovic/K. Konopa/N. Lam/N. Pharai (Cox)
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
P. O'Sullivan/L. Cunius/A. Feinberg/T. Bechtold/J. Sutor/K. Maier/M. Hanlin/J. Wilson/K. Quinn (Cox)
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
M. Maginnis/M. Weber/M. Kehan/M. Duff/K. Gregor/C. Ukogu/L. Pospisil/M. Schluckebier/D. Stewart (Cox)
|
|
|||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
B. BOWERS/L. Townsend/A. Mahmud/a. enright/E. Fluharty/j. croll/J. Zachowski/j. seney/H. Clayton (Cox)
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
S. Foglio/A. Russo/A. ANTONIOLI/A. Shrader/K. Stephens/H. Higbee/M. Lavin/C. Dierolf/N. DeCredico (Cox)
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
M. Bachman/G. Mariotti/A. Kramer/C. Fox/P. Bradberry/J. Freedman/C. Pilling/C. Crowley/J. Miller (Cox)
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
S. Tooze/E. Yates/J. Van der Vink/R. Fuqua/H. Swan/E. Desimone/E. Wolinski/M. McGrail/L. Bowers (Cox)
|
|
|||
The Agnes Irwin School (A) |
H. Bottger/K. Rieger/E. Hastings/E. Ryan/M. D'Orsogna/G. Ware/L. Dormans/M. Whitehead/S. Adams (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
G. Trivellini/J. McCarty/D. Mosley/B. Herrera/E. Tobolski/J. Beatty/J. Rodriguiz/T. Fonseca/L. Fabbri (Cox)
|
|
|||
32 | Mens Varsity 8+ | 12 |
|||
33 | Mens Ltwt 2x | 5 |
|||
34 | Womens Ltwt 2x | 6 |
|||
35 | Boys Novice 4x | 11 |
|||
36 | Girls Novice 4x | 9 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change