Erg Sprints | World Rowing Indoor Championships
- Feb 17, 2018 To Feb 18, 2018
- indoor
- TC Williams High School
- Alexandria, VA (USA)
- Hosted By: Alexandria Crew Boosters Club, Inc.
- 2018 Indoor Open Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, February 17, 2018 | |||||
SCHEDULE POSTED | |||||
www.ErgSprints.com | |||||
VETERAN, SENIOR & MASTER 30-MINUTE EVENTS | |||||
101 | Veteran F (age 75-79) Men 30-Minute Row | 3 |
|||
102 | Veteran F (age 75-79) Women 30-Minute Row | 0 |
|||
103 | Veteran E (age 70-74) Men 30-Minute Row | 2 |
|||
104 | Veteran E (age 70-74) Women 30-Minute Row | 0 |
|||
105 | Veteran D (age 65-69) Men 30-Minute Row | 11 |
|||
106 | Veteran D (age 65-69) Women 30-Minute Row | 2 |
|||
107 | Veteran C (age 60-64) Men 30-Minute Row | 15 |
|||
108 | Veteran C (age 60-64) Women 30-Minute Row | 5 |
|||
109 | Veteran B (age 55-59) Men 30-Minute Row | 12 |
|||
110 | Veteran B (age 55-59) Women 30-Minute Row | 2 |
|||
111 | Veteran A (age 50-54) Men 30-Minute Row | 15 |
|||
112 | Veteran A (age 50-54) Women 30-Minute Row | 8 |
|||
113 | Senior (age 40-49) Men 30-Minute Row | 19 |
|||
114 | Senior (age 40-49) Women 30-Minute Row | 4 |
|||
115 | Master (age 30-39) Men 30-Minute Row | 6 |
|||
116 | Master (age 30-39) Women 30-Minute Row | 9 |
|||
COLLEGE & OPEN 30-MINUTE EVENTS | |||||
117 | College (age 17-23) Men 30-Minute Row | 9 |
|||
118 | College (age 17-23) Women 30-Minute Row | 0 |
|||
119 | Open (age 23+) Men 30-Minute Row | 8 |
|||
120 | Open (age 23+) Women 30-Minute Row | 1 |
|||
JUNIOR NON-WRIC EVENTS | |||||
201 | Junior (age 13) Men 1000M | 6 |
|||
202 | Junior (age 13) Women 1000M | 4 |
|||
231 | Junior (age 19) Men 2000M | 22 |
|||
232 | Junior (age 19) Women 2000M | 12 |
|||
JUNIOR (U19) WORLD ROWING INDOOR CHAMPIONSHIPS 2K EVENTS | |||||
203 | Junior (age 14) Lightweight Men 2000M | 8 |
|||
204 | Junior (age 14) Lightweight Women 2000M | 7 |
|||
205 | Junior (age 14) Men 2000M | 14 |
|||
206 | Junior (age 14) Women 2000M | 8 |
|||
207 | Junior (age 15) Lightweight Men 2000M | 44 |
|||
208 | Junior (age 15) Lightweight Women 2000M | 42 |
|||
209 | Junior (age 15) Men 2000M | 27 |
|||
210 | Junior (age 15) Women 2000M | 63 |
|||
211 | Junior (age 16) Lightweight Men 2000M | 91 |
|||
Beaver Creek Sculling |
J. Keller
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
N. Peot/
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
R. Repasy
|
|
|||
Gunston School |
O. White
|
|
|||
James River High School |
J. Roberts/
|
|
|||
Jordan Lake Rowing Club |
W. Pearson
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
R. Lambird/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
L. Mermagen
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
C. Thomas/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
C. Hodges/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
N. Bryant
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
G. Palmer
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
Z. Charafeddine
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
p. Benton
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
P. Koumbourlis
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
J. Goltzman
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
A. Edwards
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters |
E. Gimlin
|
|
|||
Yorktown High School |
r. johnson
|
|
|||
Yorktown High School |
J. Lesesne/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
T. Wiechmann/
|
|
|||
Churchill Crew |
M. Duncan
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
J. Danegger
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
M. Richardson
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
E. Feldman
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
N. Antrim
|
|
|||
South County Crew Club |
C. Paine
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
J. MacCormack/
|
|
|||
James River High School |
B. Hurlocker/
|
|
|||
Navesink Indoor Rowing |
C. Nolan/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
A. Bayz/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
J. Fox/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
C. Chan/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
C. Bijeau
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
L. A'Hearn/
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing |
S. Cochran
|
|
|||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. |
P. Evans/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
J. Williams
|
|
|||
Yorktown High School |
B. Nishi
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
M. Hughes/
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
P. Sheridan/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
J. Recio
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
S. Carroll-Gavula/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
J. Kim
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
B. DeBisschop
|
|
|||
James River High School |
J. Gosselin
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
S. Sun/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
M. Wilson/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
F. Chyi/
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
c. braden/
|
|
|||
West Springfield Crew Boosters Club, Inc./ West Springfield High School |
M. Agoston
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
M. Munoz
|
|
|||
Lake Braddock Crew Booster Club, Inc. |
G. Reynolds/
|
|
|||
James River High School |
C. Delano/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
A. Hickey/
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
e. gorman
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc |
A. Perkins/
|
|
|||
Albemarle High School |
J. Angevine/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
K. Gery
|
|
|||
Montgomery Boat Club |
J. Grundy
|
|
|||
Gloucester Rowing Association |
Z. Musick-Williams
|
|
|||
Advanced Community Rowing Association INC. |
J. Grady
|
|
|||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. |
W. Thompson/
|
|
|||
Sarasota Scullers |
K. Bowles
|
|
|||
Briar Woods Crew Club |
M. Leon/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
Z. Friedman
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
T. Kiyonaga/
|
|
|||
Annapolis Junior Rowing Association, Inc. |
B. Thompson/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
Z. Klebes/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. |
G. Zwillinger
|
|
|||
Port Rowing |
G. Holmes/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
B. McKaig
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
Z. Bowers
|
|
|||
Great Bridge Crew Club |
S. Wickenden
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
J. Gonzalez
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club |
O. McKearn
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
A. Smith
|
|
|||
Great Bridge Crew Club |
D. Gilder
|
|
|||
McLean High School Crew Club, Inc. |
N. Hallam
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
C. Giacomini/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
E. McClintock
|
|
|||
Yorktown High School |
R. Jones
|
|
|||
Great Bridge Crew Club |
E. Mercado
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters |
B. Floyd
|
|
|||
James River High School |
M. Cox/
|
|
|||
Yorktown High School |
C. Smith
|
|
|||
Stone Bridge Rowing Club |
J. Torres/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
E. Molina
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
L. Mohan
|
|
|||
Blair Crew, Inc. |
E. Convis
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc |
T. Heim
|
|
|||
212 | Junior (age 16) Lightweight Women 2000M | 55 |
|||
213 | Junior (age 16) Men 2000M | 50 |
|||
214 | Junior (age 16) Women 2000M | 81 |
|||
215 | Junior (age 17) Lightweight Men 2000M | 85 |
|||
216 | Junior (age 17) Lightweight Women 2000M | 50 |
|||
217 | Junior (age 17) Men 2000M | 81 |
|||
218 | Junior (age 17) Women 2000M | 86 |
|||
219 | Junior (age 18) Lightweight Men 2000M | 55 |
|||
220 | Junior (age 18) Lightweight Women 2000M | 24 |
|||
221 | Junior (age 18) Men 2000M | 73 |
|||
222 | Junior (age 18) Women 2000M | 64 |
|||
COXSWAINS, RELAYS, 500M, KIDS & PARENTS EVENTS | |||||
301 | Junior (age 13-19) Coxswains Men 500M | 24 |
|||
302 | Junior (age 13-19) Coxswains Women 500M | 17 |
|||
303 | Junior (age 13-19) Men (4M) 2000M Relay (500m each) | 15 |
|||
304 | Junior (age 13-19) Women (4W) 2000M Relay (500m each) | 6 |
|||
305 | Junior (age 13-19) Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500m each) | 6 |
|||
307 | Junior (age 13-19) Men 500M Sprint Championship | 40 |
|||
308 | Junior (age 13-19) Women 500M Sprint Championship | 22 |
|||
309 | Kids (age 5-12) 500M | 14 |
|||
311 | Parent/Child Men 500M Dash (250M each) | 20 |
|||
312 | Parent/Child Women 500M Dash (250M each) | 6 |
|||
313 | Parent/Child Mixed 500M Dash (250M each) | 18 |
|||
Sunday, February 18, 2018 | |||||
MARATHON EVENTS | |||||
501 | Open Men Erg Marathon (42,195M) | 8 |
|||
502 | Open Women Erg Marathon (42,195M) | 2 |
|||
503 | Open Men Erg Half Marathon (21,097M) | 12 |
|||
504 | Open Women Erg Half Marathon (21,097M) | 8 |
|||
JUNIOR 20-MINUTE EVENTS | |||||
601 | Junior (age 13-19) Men 20-Minute Row | 50 |
|||
602 | Junior (age 13-19) Women 20-Minute Row | 17 |
|||
603 | Junior (age 13-19) Lightweight Men 20-Minute Row | 72 |
|||
604 | Junior (age 13-19) Lightweight Women 20-Minute Row | 13 |
|||
VETERAN,SENIOR & MASTER WORLD ROWING INDOOR CHAMPIONS 2K EVENTS | |||||
701 | Veteran J (age 95+) Lightweight Men 2000M | 0 |
|||
702 | Veteran J (age 95+) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
703 | Veteran J (age 95+) Men 2000M | 0 |
|||
704 | Veteran J (age 95+) Women 2000M | 0 |
|||
705 | Veteran I (age 90-94) Lightweight Men 2000M | 1 |
|||
706 | Veteran I (age 90-94) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
707 | Veteran I (age 90-94) Men 2000M | 1 |
|||
708 | Veteran I (age 90-94) Women 2000M | 0 |
|||
709 | Veteran H (age 85-89) Lightweight Men 2000M | 2 |
|||
710 | Veteran H (age 85-89) Lightweight Women 2000M | 1 |
|||
711 | Veteran H (age 85-89) Men 2000M | 2 |
|||
712 | Veteran H (age 85-89) Women 2000M | 0 |
|||
713 | Veteran G (age 80-84) Lightweight Men 2000M | 1 |
|||
714 | Veteran G (age 80-84) Lightweight Women 2000M | 3 |
|||
715 | Veteran G (age 80-84) Men 2000M | 2 |
|||
716 | Veteran G (age 80-84) Women 2000M | 1 |
|||
717 | Veteran F (age 75-79) Lightweight Men 2000M | 3 |
|||
718 | Veteran F (age 75-79) Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
719 | Veteran F (age 75-79) Men 2000M | 11 |
|||
720 | Veteran F (age 75-79) Women 2000M | 1 |
|||
721 | Veteran E (age 70-74) Lightweight Men 2000M | 5 |
|||
722 | Veteran E (age 70-74) Lightweight Women 2000M | 1 |
|||
723 | Veteran E (age 70-74) Men 2000M | 6 |
|||
724 | Veteran E (age 70-74) Women 2000M | 2 |
|||
725 | Veteran D (age 65-69) Lightweight Men 2000M | 7 |
|||
726 | Veteran D (age 65-69) Lightweight Women 2000M | 2 |
|||
727 | Veteran D (age 65-69) Men 2000M | 12 |
|||
Delta Deas Rowing Club |
R. Stout/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
R. Cureton
|
|
|||
Skullerud Sport Senter |
T. Foss
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
R. Fischer
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
R. Fischer
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
S. Goldstein
|
|
|||
Concept2 |
P. Dreissigacker
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
B. Spousta
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
T. Montebell
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
P. Francis
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
G. Yachan
|
|
|||
Gray Knights Rowing Club |
D. Low
|
|
|||
728 | Veteran D (age 65-69) Women 2000M | 3 |
|||
729 | Veteran C (age 60-64) Lightweight Men 2000M | 8 |
|||
730 | Veteran C (age 60-64) Lightweight Women 2000M | 4 |
|||
731 | Veteran C (age 60-64) Men 2000M | 19 |
|||
732 | Veteran C (age 60-64) Women 2000M | 8 |
|||
733 | Veteran B (age 55-59) Lightweight Men 2000M | 11 |
|||
Concept2 Team Germany |
J. Reiter
|
|
|||
RV AENGWIRDEN |
F. der Steen
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
P. Siebach
|
|
|||
Potomac Boat Club |
S. Schmitt
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
M. Lewis
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Pierce
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
|
||||
Unaffiliated (AFG) |
M. Braithwaite
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
T. Broderick
|
|
|||
Triad Indoor Rowing Club |
J. McCue
|
|
|||
Rock Creek Rowing, Inc. |
M. Pfeiffer
|
|
|||
734 | Veteran B (age 55-59) Lightweight Women 2000M | 10 |
|||
735 | Veteran B (age 55-59) Men 2000M | 27 |
|||
736 | Veteran B (age 55-59) Women 2000M | 9 |
|||
737 | Veteran A (age 50-54) Lightweight Men 2000M | 7 |
|||
738 | Veteran A (age 50-54) Lightweight Women 2000M | 6 |
|||
Capital Rowing Club |
R. Hollins
|
|
|||
Castle Semple Rowing Club |
C. Rainbow
|
|
|||
régates rennaises |
n. alias
|
|
|||
Gray Knights Rowing Club |
M. Steele/
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
G. Koloszyc
|
|
|||
Club Aleman de regatas Antares |
B. Arienzo/
|
|
|||
739 | Veteran A (age 50-54) Men 2000M | 29 |
|||
Lady Elizabeth Boat Club |
D. Watson
|
|
|||
Club Universitario de Regatas - PERÚ |
J. Palacios
|
|
|||
Skullerud Sport Senter |
K. Pettersson
|
|
|||
Royal Navy and Royal Marines Amateur Rowing Association |
P. Nash
|
|
|||
Faroese Rowing Federation |
|
||||
Royal Navy and Royal Marines Amateur Rowing Association |
A. Treacy
|
|
|||
Capital Rowing Club |
S. Fondriest
|
|
|||
Canottieri San Miniato ASD |
c. ragionieri
|
|
|||
Club Universitario de Regatas - PERÚ |
C. Cruz
|
|
|||
Remoméxico |
R. Castillo/
|
|
|||
Unaffiliated (GBR) |
A. Chisholm
|
|
|||
Concept2 Team Germany |
J. Jeske
|
|
|||
Hampton Roads Rowing Club, Ltd. |
S. Smith
|
|
|||
Quadraginta Unum |
K. Ellis
|
|
|||
NeuBayern Racing |
C. Eierle
|
|
|||
Club de Regatas Sausalito |
L. Opazo
|
|
|||
Capital Rowing Club |
D. Schleiger/
|
|
|||
Quadraginta Unum |
P. Massarelli
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
R. Dixon
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
E. Fortunato
|
|
|||
Alexandria Crew Boosters Club, Inc. |
M. Yokitis
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
A. Benko
|
|
|||
Q-Power |
J. Julian
|
|
|||
Navesink Indoor Rowing |
J. Crilly
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
T. Dziepak
|
|
|||
Capital Rowing Club |
B. DuBois
|
|
|||
Washington Canoe Club |
B. Rhodes
|
|
|||
Eastern Shore Community Rowers |
G. Terry
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew |
P. Kiyonaga
|
|
|||
740 | Veteran A (age 50-54) Women 2000M | 9 |
|||
741 | Senior (age 40-49) Lightweight Men 2000M | 14 |
|||
742 | Senior (age 40-49) Lightweight Women 2000M | 9 |
|||
743 | Senior (age 40-49) Men 2000M | 42 |
|||
744 | Senior (age 40-49) Women 2000M | 17 |
|||
745 | Master (age 30-39) Lightweight Men 2000M | 9 |
|||
746 | Master (age 30-39) Lightweight Women 2000M | 8 |
|||
747 | Master (age 30-39) Men 2000M | 25 |
|||
Unaffiliated (IRL) |
D. Duggan
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
S. Vedra
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
N. Rock
|
|
|||
Remoméxico |
P. Salas
|
|
|||
Concept2 Team Germany |
T. Stoehr
|
|
|||
Faroese Rowing Federation |
|
||||
Royal Navy and Royal Marines Amateur Rowing Association |
C. Guest
|
|
|||
Skullerud Sport Senter |
S. Eide/
|
|
|||
Columbia Rowing Club |
T. Beckenhauer
|
|
|||
Northern Virginia Rowing Club (NVRC) |
A. Brown
|
|
|||
Capital Rowing Club |
B. Luhman
|
|
|||
Triad Indoor Rowing Club |
J. Frisby
|
|
|||
Unaffiliated (CAN) |
J. Thomson
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
P. Hoyle
|
|
|||
Unaffiliated (CAN) |
K. Vis
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
J. Carter
|
|
|||
George Mason University Alumni |
J. BARRETT
|
|
|||
Potomac Boat Club |
A. Moburg-Jones/
|
|
|||
Unaffiliated (CAN) |
T. Durand
|
|
|||
Capital Rowing Club |
J. Salas Orono
|
|
|||
George Mason University Alumni |
B. Bosch
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
M. Zacharkow
|
|
|||
Potomac Boat Club |
A. Atkins
|
|
|||
Club Aleman de regatas Antares |
P. Guzmán/
|
|
|||
Remoméxico |
E. Gutierrez/
|
|
|||
748 | Master (age 30-39) Women 2000M | 21 |
|||
COLLEGE FRESHMEN 2K EVENTS | |||||
751 | College Freshmen Lightweight Men 2000M | 3 |
|||
752 | College Freshmen Lightweight Women 2000M | 0 |
|||
753 | College Freshmen Men 2000M | 6 |
|||
754 | College Freshmen Women 2000M | 6 |
|||
U23 AND OPEN WORLD ROWING INDOOR CHAMPIONSHIPS 2K EVENTS | |||||
755 | U23 (age 19-22) Lightweight Men 2000M | 14 |
|||
756 | U23 (age 19-22) Lightweight Women 2000M | 6 |
|||
757 | U23 (age 19-22) Men 2000M | 31 |
|||
758 | U23 (age 19-22) Women 2000M | 21 |
|||
761 | Open (age 23+) Lightweight Men 2000M | 22 |
|||
762 | Open (age 23+) Lightweight Women 2000M | 17 |
|||
Potomac Boat Club |
S. Birath
|
|
|||
Unaffiliated (NZL) |
l. lassche
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
C. Stawicki/
|
|
|||
Unaffiliated (CHN) |
J. Wang
|
|
|||
Faroese Rowing Federation |
|
||||
Potomac Boat Club |
K. Kaye/
|
|
|||
Remoméxico |
M. la Parra/
|
|
|||
Unaffiliated (USA) |
C. Cavallo
|
|
|||
Potomac Boat Club |
E. Schmieg/
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
K. Propst
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
K. Schiro/
|
|
|||
Potomac Boat Club |
B. Goldstein/
|
|
|||
Penn A.C. Rowing Association |
M. Mosier
|
|
|||
Club Aleman de regatas Antares |
R. Aguirre/
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association |
K. Sheppard
|
|
|||
Club Aleman de regatas Antares |
M. Wiechers/
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
|
||||
763 | Open (age 23+) Men 2000M | 46 |
|||
764 | Open (age 23+) Women 2000M | 7 |
|||
COXSWAINS, RELAYS & 500M EVENTS | |||||
801 | College (age 17-23) Coxswains Men 500M | 1 |
|||
802 | College (age 17-23) Coxswains Women 500M | 5 |
|||
803 | Veteran (age 50+) Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500M each) | 4 |
|||
Mt. Vernon RECenter Rowing Rats |
R. Klein/b. simon/M. Mildorf/k. klein
|
|
|||
Mt. Vernon RECenter Rowing Rats |
B. Shelkin/R. Schapira/L. Conesa/e. riveros
|
|
|||
Occoquan Boat Club |
K. Udler/M. Dobry/S. Dobry/S. DeTeresa
|
|
|||
Washington Rowing School |
b. brehm/E. Kandell/P. Jackman/d. parsons
|
|
|||
805 | Senior (age 40-49) Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500M each) | 1 |
|||
807 | Master (age 30-39) Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500M each) | 0 |
|||
809 | College (age 17-23) Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500m each) | 0 |
|||
811 | Open Mixed (2M/2W) 2000M Relay (500m each) | 11 |
|||
812 | Open Women 2000M Relay (500m each) | 5 |
|||
813 | Open Men 2000M Relay (500m each) | 9 |
|||
821 | Veteran D (age 65-69) Men 500M Sprint Championship | 10 |
|||
822 | Veteran D (age 65-69) Women 500M Sprint Championship | 3 |
|||
823 | Veteran C (age 60-64) Men 500M Sprint Championship | 5 |
|||
824 | Veteran C (age 60-64) Women 500M Sprint Championship | 3 |
|||
825 | Veteran B (age 55-59) Men 500M Sprint Championship | 7 |
|||
826 | Veteran B (age 55-59) Women 500M Sprint Championship | 7 |
|||
827 | Veteran A (age 50-54) Men 500M Sprint Championship | 7 |
|||
828 | Veteran A (age 50-54) Women 500M Sprint Championship | 4 |
|||
829 | Senior (age 40-49) Men 500M Sprint Championship | 12 |
|||
830 | Senior (age 40-49) Women 500M Sprint Championship | 8 |
|||
831 | Master (age 30-39) Men 500M Sprint Championship | 7 |
|||
832 | Master (age 30-39) Women 500M Sprint Championship | 8 |
|||
833 | College (age 17-23) Men 500M Sprint Championship | 1 |
|||
834 | College (age 17-23) Women 500M Sprint Championship | 0 |
|||
835 | Open Men 500M Sprint Championship | 12 |
|||
836 | Open Women 500M Sprint Championship | 6 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change