Navy Day Regatta
- Oct 14, 2017
- head
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: St. Joseph's University
- 2017 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, October 14, 2017 | |||||
1 | 8:40 AM | Mens Open 1x | 24 |
||
2 | 8:52 AM | Womens Open 1x | 20 |
||
3 | 8:58 AM | Mens Masters 1x (27 - 39 yrs) | 7 |
||
4 | 8:58 AM | Mens Masters 1x (40 - 49 yrs) | 11 |
||
5 | 8:58 AM | Mens Masters 1x (50 - 59 yrs) | 11 |
||
6 | 8:58 AM | Mens Masters 1x (60+ yrs) | 15 |
||
7 | 9:10 AM | Womens Masters 1x (27 - 39 yrs) | 1 |
||
8 | 9:10 AM | Womens Masters 1x (40 - 49 yrs) | 4 |
||
9 | 9:10 AM | Womens Masters 1x (50 - 59 yrs) | 4 |
||
10 | 9:10 AM | Womens Masters 1x (60+ yrs) | 5 |
||
11 | 9:18 AM | Mens Masters 4+ (27 - 39 yrs) | 0 |
||
12 | 9:18 AM | Mens Masters 4+ (40 - 49 yrs) | 3 |
||
13 | 9:18 AM | Mens Masters 4+ (50 - 59 yrs) | 6 |
||
Fairmount Rowing Association (A) |
J. Ryan/v. Ivanoff/P. Rufo/R. Sargent/M. Bersani (Cox)
|
49.8 (51)
|
|||
Great River Rowing (A) |
M. Ribbens/T. Spisak/R. McManus/H. Garcia/A. Yao (Cox)
|
49.8 (51)
|
|||
Princeton National Rowing Association/Mercer (A) |
M. Truesdell/D. Potts/M. Vaccaro/C. Gilbert/M. Peel (Cox)
|
54.0 (52)
|
|||
Swan Creek Rowing Club (A) |
A. Albanir/D. Gallagher/J. Rahtz/G. Dee/R. Price (Cox)
|
49.8 (51)
|
|||
University Barge Club (A) |
P. Laskow/R. Baxter/R. Phillips/D. Diefenbach/D. Culhane (Cox)
|
77.8 (57)
|
|||
Wilmington Rowing Center (WRC) (A) |
C. Claudy/K. Canning/D. Green/E. Burns/E. Lennon (Cox)
|
83.0 (58)
|
|||
14 | 9:18 AM | Mens Masters 4+ (60+ yrs) | 2 |
||
15 | 9:26 AM | Womens Masters 4+ (27 - 39 yrs) | 1 |
||
16 | 9:26 AM | Womens Masters 4+ (40 - 49 yrs) | 2 |
||
17 | 9:26 AM | Womens Masters 4+ (50 - 59 yrs) | 6 |
||
18 | 9:26 AM | Womens Masters 4+ (60+ yrs) | 1 |
||
19 | 9:34 AM | Mens Open 2- | 7 |
||
20 | 9:40 AM | Womens Open 2- | 6 |
||
21 | 9:46 AM | Mens Open/Collegiate 4+ | 23 |
||
22 | 9:58 AM | Mens Open/Collegiate Ltwt 4+ | 9 |
||
23 | 10:04 AM | Womens Open/Collegiate 4+ | 30 |
||
24 | 10:16 AM | Womens Open/Collegiate Ltwt 4+ | 2 |
||
25 | 10:22 AM | Mens Collegiate Frosh/Novice 8+ | 15 |
||
26 | 10:32 AM | Womens Collegiate Frosh/Novice 8+ | 13 |
||
27 | 10:42 AM | Mens Open 2x | 9 |
||
28 | 10:48 AM | Womens Open 2x | 7 |
||
29 | 10:54 AM | Mens Collegiate JV 8+ | 15 |
||
30 | 11:04 AM | Womens Collegiate JV 8+ | 22 |
||
31 | 11:14 AM | Mens Masters 2x (27 - 39 yrs) | 0 |
||
32 | 11:14 AM | Mens Masters 2x (40 - 49 yrs) | 2 |
||
33 | 11:14 AM | Mens Masters 2x (50 - 59 yrs) | 6 |
||
Great River Rowing (A) |
C. Newlan/l. kurzner
|
45.7 (50)
|
|||
Malta Boat Club (A) |
T. Trocky/J. Cutler
|
63.0 (54)
|
|||
Pennsylvania Barge Club (A) |
C. Windeknecht/M. Daemen/
|
88.5 (59)
|
|||
Composite: University Barge, Whitemarsh Boat Club (A) |
S. West/A. Cook
|
72.7 (56)
|
|||
Vesper Boat Club (A) |
J. Greenfield/B. Wescott
|
67.7 (55)
|
|||
Whitemarsh Boat Club (B) |
T. Loomis/S. McChesney
|
72.7 (56)
|
|||
34 | 11:14 AM | Mens Masters 2x (60+ yrs) | 4 |
||
35 | 11:22 AM | Mixed Masters 2x (27 - 39 yrs) | 5 |
||
Baltimore Rowing Club (A) |
M. Shields/C. Shields
|
10.5 (38)
|
|||
Composite: Fairmount, Bachelors (A) |
A. Messersmith/B. Severi
|
4.2 (34)
|
|||
Great River Rowing (A) |
A. Franko/j. leonard
|
8.6 (37)
|
|||
Composite: Riverside, Swan Creek RC (A) |
A. Albanir/K. Albanir
|
7.0 (36)
|
|||
Composite: Undine, Conshohocken (A) |
A. Preetam/K. McFetridge
|
5.5 (35)
|
|||
36 | 11:22 AM | Mixed Masters 2x (40 - 49 yrs) | 3 |
||
37 | 11:22 AM | Mixed Masters 2x (50 - 59 yrs) | 5 |
||
38 | 11:22 AM | Mixed Masters 2x (60+ yrs) | 2 |
||
39 | 11:28 AM | Womens Masters 2x (27 - 39 yrs) | 3 |
||
40 | 11:28 AM | Womens Masters 2x (40 - 49 yrs) | 3 |
||
41 | 11:28 AM | Womens Masters 2x (50 - 59 yrs) | 5 |
||
Cabrini University (A) |
J. Gorka/C. Bower
|
77.8 (57)
|
|||
Cooper Rowing Club (A) |
E. Donohue/J. Hallahan
|
67.7 (55)
|
|||
Great River Rowing (A) |
M. Kiehnle-Bentiez/S. Ribbens
|
45.7 (50)
|
|||
University Barge Club (A) |
D. Eringis/K. Cook
|
58.4 (53)
|
|||
Vesper Boat Club (B) |
E. Normoyle/M. Zisling
|
67.7 (55)
|
|||
42 | 11:28 AM | Womens Masters 2x (60+ yrs) | 2 |
||
break | 11:34 AM | LUNCH BREAK | |||
43 | 12:30 PM | Mens Open/Collegiate 8+ | 26 |
||
44 | 12:46 PM | Mens Open 4x | 4 |
||
45 | 12:52 PM | Mens Open/Collegiate Ltwt 8+ | 13 |
||
46 | 1:00 PM | Womens Open 4x | 1 |
||
47 | 1:08 PM | Womens Open/Collegiate 8+ | 26 |
||
48 | 1:24 PM | Mixed Masters 4x (27 - 39 yrs) | 1 |
||
49 | 1:24 PM | Mixed Masters 4x (40 - 49 yrs) | 0 |
||
50 | 1:24 PM | Mixed Masters 4x (50 - 59 yrs) | 3 |
||
Fairmount Rowing Association (A) |
R. Heppler/M. Angelopoulos/E. McNamara/T. McLaughlin
|
50.0 (52)
|
|||
Great River Rowing (A) |
S. Ribbens/M. Ribbens/R. McManus/M. Kiehnle-Bentiez
|
50.0 (52)
|
|||
Composite: University Barge, Whitemarsh Boat Club (A) |
K. Cook/K. Wobeser/J. Waterbury/A. Cook
|
54.1 (53)
|
|||
51 | 1:24 PM | Mixed Masters 4x (60+ yrs) | 0 |
||
52 | 1:30 PM | Mens Collegiate Frosh/Novice 4+ | 12 |
||
53 | 1:38 PM | Womens Collegiate Frosh/Novice 4+ | 7 |
||
54 | 1:46 PM | Mens Masters 4x (27 - 39 yrs) | 2 |
||
55 | 1:46 PM | Mens Masters 4x (40 - 49 yrs) | 3 |
||
Crescent Boat Club (A) |
J. Lees/R. Hamilton/P. Howshall/T. Madden sr
|
28.9 (46)
|
|||
Great River Rowing (A) |
C. Newlan/T. Spisak/H. Garcia/l. kurzner
|
38.7 (49)
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
R. Baldry/L. Fitzhenry/J. Reed/C. McElroy
|
28.9 (46)
|
|||
56 | 1:46 PM | Mens Masters 4x (50 - 59 yrs) | 3 |
||
57 | 1:46 PM | Mens Masters 4x (60+ yrs) | 3 |
||
58 | 1:52 PM | Womens Masters 4x (27 - 39 yrs) | 2 |
||
59 | 1:52 PM | Womens Masters 4x (40 - 49 yrs) | 1 |
||
60 | 1:52 PM | Womens Masters 4x (50 - 59 yrs) | 5 |
||
Baltimore Rowing Club (A) |
J. Hines/E. Erbelding/P. Merkle/E. Turtle
|
54.1 (53)
|
|||
Great River Rowing (A) |
V. Moors/V. Leinfelder/K. McGuire/S. Padilla
|
42.3 (50)
|
|||
University Barge Club (A) |
C. Cook/J. Paulosky/D. Mullen/B. Spitz
|
76.9 (58)
|
|||
Composite: Viking, Vesper (A) |
B. Ritzel/V. Millar/C. George/S. Scott
|
58.3 (54)
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
L. Chisholm/M. Woodrow/M. Leonard/D. Parenti
|
76.9 (58)
|
|||
61 | 1:52 PM | Womens Masters 4x (60+ yrs) | 0 |
||
62 | 1:58 PM | Mens Alumni 8+ | 1 |
||
63 | 1:58 PM | Mens Masters 8+ (27 - 39 yrs) | 0 |
||
64 | 1:58 PM | Mens Masters 8+ (40 - 49 yrs) | 3 |
||
65 | 1:58 PM | Mens Masters 8+ (50 - 59 yrs) | 4 |
||
66 | 1:58 PM | Mens Masters 8+ (60+ yrs) | 0 |
||
67 | 2:06 PM | Mixed Masters 8+ (27 - 39 yrs) | 1 |
||
68 | 2:06 PM | Mixed Masters 8+ (40 - 49 yrs) | 2 |
||
69 | 2:06 PM | Mixed Masters 8+ (50 - 59 yrs) | 0 |
||
70 | 2:06 PM | Mixed Masters 8+ (60+ yrs) | 0 |
||
71 | 2:12 PM | Womens Alumni 8+ | 1 |
||
72 | 2:12 PM | Womens Masters 8+ (27 - 39 yrs) | 2 |
||
73 | 2:12 PM | Womens Masters 8+ (40 - 49 yrs) | 2 |
||
74 | 2:12 PM | Womens Masters 8+ (50 - 59 yrs) | 2 |
||
75 | 2:12 PM | Womens Masters 8+ (60+ yrs) | 3 |
||
76 | 2:20 PM | Mens HS/Junior 1x | 39 |
||
77 | 2:36 PM | Mens HS/Junior JV 8+ | 32 |
||
Absegami High School (A) |
J. Simon/S. DiLorenzo/H. Patel/K. Finnell/E. Panagiotidis/D. Patel/N. Gosalia/B. Tailor/O. Fitzgerald (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (A) |
E. DeNatale/v. montoni/C. Brandvold/L. Higgins/A. Katimaris/K. Malloy/C. Valdebenito/J. Whidden/C. Nolan (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (A) |
Z. Kramer/Z. demello/J. Enright/A. Ramos/P. Gannon/L. Wickham/J. Bogdan/A. Kwon/W. Petersen (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
w. crabtree/R. DiChiara/C. Hickey/B. Kortye/K. Salmon/R. Gunduz/T. Volgende/J. Ramos/F. MARCIANO (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (A) |
S. Mooney/A. DeMartino/C. Cosenza/P. Monaco/J. Szczepanski/J. Thwaites/R. Vujtech/A. Galvin/E. Quinones (Cox)
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
N. Maruschak/J. Bierowski/A. Maruschak/D. Leigland/A. Heslin/L. Tassiello/S. Scheps/D. Vahey/A. Yao (Cox)
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
W. Chapin/A. Bell/M. Zwiercan/M. Yizzi/C. Bautz/J. Hindley/B. Gibbons/D. Swider/M. Dalesandro (Cox)
|
|
|||
Iona Preparatory School (A) |
J. Pagnozzi/L. Jeong/J. Kennedy/F. Tarul Jr/J. Sierra/C. Orr/A. Gevarguize/N. McNatty/C. Parauda (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
J. Little/H. Williamson/M. McLaughlin/J. Van Stone/L. Horgan/A. Klein/D. Timoney/R. Dougherty/A. Miller (Cox)
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
|
||||
Radnor High School Crew Club (A) |
D. Holtz/B. Palmer/G. Stearns/J. Ressler/G. Escobar/J. Janson/M. Ching/Y. Kurose/A. DUNKEL (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
J. Stoveken/D. Gauss/A. Burns/a. herman/O. LoGioco/J. Ern/M. Dowd/O. Mccann/A. Fratto (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
T. Hicks/C. Warwick/N. Giangiordano/e. burke/E. Geiger/B. Kayes/C. Sergi/L. Gibbons/W. Burrough (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
S. Imbornone/S. Jennings/J. Mcgann/M. Nelson/B. Nester/J. Anderson/R. Rodas-Herndon/D. Ragno/T. Muller (Cox)
|
|
|||
Unionville High School (A) |
R. Helle/k. grabowsky/P. Reilly/d. piper/l. walker/P. DeSaro/J. beauchamp/A. Watson/T. Blecher (Cox)
|
|
|||
Unionville High School (A) |
s. carson/B. Ciccarelli/W. knipe/M. Harrison/J. McVety/j. lynn/k. quain/C. Harper/S. mcClellan (Cox)
|
|
|||
Unionville High School (A) |
G. Reath/R. Ward/D. Schlemback/T. Worth/A. Eginton/L. Whitesel/J. Walker/F. King/M. Kelley (Cox)
|
|
|||
Wilmington Youth Rowing Association (A) |
A. Malinowski/J. Lee/A. Dunkley/P. Wetzel/K. Rohrbacher/A. Brown/T. Weir/L. du Pont/W. Donovan (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (B) |
s. kelly/J. Palmer/C. Scott/N. Henshaw/B. Newton/J. Gutman/D. Macedo/S. Barry/S. Breitenbach (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (B) |
C. deGersdorff/G. Fletcher/M. Jordan/S. Alston/R. Tierney/B. McHugh/A. Foley/J. Paterno/M. Tarabocchia (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (B) |
S. Walter/H. Olejarczyk/M. Gomprecht/G. Lopez/E. Mooney/J. Morrissey/K. Cohane/J. Beauchamp/J. Lyons (Cox)
|
|
|||
Great Valley Crew (B) |
A. Kerns/N. Comfort/C. Babcock/J. Mischler/V. Vissapragada/N. Kolb/K. Yang/f. costello/D. Mitchell (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (B) |
M. Koerwer/M. Handen/I. Morris/O. Spiers/M. Sandstead/P. Bond/E. D'Ambra/D. Callaway/A. Neary (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (B) |
F. Coyne/A. Bird/J. Sylvester/E. Marshall/C. Barberi/N. Edwards/C. Zack/D. Waite/Q. Sullivan (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (C) |
J. Strauss/c. smart/P. dembrowski/L. Jozefowski/K. Figueroa/N. DiMarco/G. Pearsall/J. Corchado/L. Corchado (Cox)
|
|
|||
Christian Brothers Academy Crew (CBA) (C) |
P. Dickinson/D. McGuire/D. Wade/C. Prior/N. Farrell/W. Jackson/C. Ramos/O. Pangilinan/S. Puma (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (C) |
R. Sullivan/L. McHale/J. Bilotta/M. Haley/D. Marinari/M. McCarthy/r. maher/A. Ventresca/J. Marlapudi (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (D) |
D. Taylor/R. Wrynn/A. Towey/z. leonard/H. PELUSO/C. Chu/O. Amestegui/R. Marini Jr./K. Ahern (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (D) |
J. Abrahams/R. Sherman/D. Ryan/P. George/J. Breen/J. VISCOVICH/j. korb/J. Rehder/D. Brown (Cox)
|
|
|||
Chaminade High School (E) |
A. Bianco/D. Fitzpatrick/T. Olsen/J. Burke/L. Doran/J. Long/I. Quinn/J. Bailey/T. Molgano (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (E) |
H. Beechinor-Collins/J. McCann/M. Gonzalez/J. Marino/B. Pappas/N. Vianna/N. Mulligan/J. Valente/M. Mariani (Cox)
|
|
|||
Fordham Preparatory School (F) |
N. Wacyk/M. Miles/D. Hamilton/L. Lee/W. Lefever/T. Downs/B. Borowsky/R. Bartolome/J. Lyons (Cox)
|
|
|||
78 | 2:52 PM | Mens HS/Junior 4+ | 31 |
||
79 | 3:08 PM | Mens HS/Junior 2x | 37 |
||
Crescent Boat Club (A) |
T. Shanahan/F. Bruzek
|
|
|||
Crescent Boat Club (A) |
A. Kostyk/V. Butler
|
|
|||
Crescent Boat Club (A) |
E. Hack/N. Kumpf
|
|
|||
Crescent Boat Club (A) |
O. Muwwakkil III/J. Cepis
|
|
|||
Crescent Boat Club (A) |
T. Filip/E. Matos
|
|
|||
Crescent Boat Club (A) |
X. McCall/M. Kane
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
J. Pusey/O. Maier
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
S. Reitano/R. Allon
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
C. Sembrot/H. orourke
|
|
|||
Great River Rowing (A) |
R. McManus/P. Ribbens
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
V. Fitzpatrick/A. Cronin
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
|
||||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
S. Brown/D. Sprawka
|
|
|||
Newport Rowing Club (A) |
L. Torregrossa/C. Lesher
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
A. Zimny/K. Dworak
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
E. Wolff/M. Pagliara
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
N. Palmer/A. Zisling
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
G. Littman/J. Ciardiello
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. O'Neill/J. Raab
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (A) |
G. Angiola/S. McMenamin
|
|
|||
St. Joseph High School Crew (A) |
K. Simon/J. Chan
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
D. Yee/T. Sarmiento
|
|
|||
The Haverford School (A) |
C. Wood/M. Kaplan
|
|
|||
The Shipley School (A) |
B. MacDonald/C. Lawler
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
S. Nalbone/K. Wiley
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
R. Milkman/M. Groshens
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
D. Carminio/S. Canavan
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
H. Terry/D. Wierzbicki/
|
|
|||
Haddon Township High School (B) |
O. Fitzpatrick/J. Weber
|
|
|||
Navesink River Rowing (B) |
|
||||
St. Peters Preparatory School (B) |
D. Dias/J. Cruciani
|
|
|||
The Shipley School (B) |
J. Chang/G. Kelly
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (B) |
R. Molsbergen/W. Zhao
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (B) |
A. Walkush/A. Moeller/
|
|
|||
Navesink River Rowing (C) |
|
||||
The Shipley School (C) |
D. Snitzer/R. Collazzo
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (C) |
M. Derkacz/J. Chulan/
|
|
|||
80 | 3:24 PM | Mens HS/Junior 8+ | 21 |
||
81 | 3:40 PM | Mens HS/Junior 4x | 31 |
||
82 | 3:56 PM | Womens HS/Junior 1x | 21 |
||
83 | 4:12 PM | Womens HS/Junior JV 8+ | 13 |
||
84 | 4:28 PM | Womens HS/Junior 4+ | 33 |
||
85 | 4:44 PM | Womens HS/Junior 2x | 32 |
||
Fairmount Rowing Association (A) |
J. Konopka/B. Kraftson
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
|
||||
Great River Rowing (A) |
N. Selmon/M. Santabarbara
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
A. Tingley/G. Dengler
|
|
|||
Harveys Lake Rowing Club (A) |
E. Blaum/C. Cavanaugh
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
|
||||
Newport Rowing Club (A) |
T. Mathis/E. Moscoe
|
|
|||
Newport Rowing Club (A) |
C. Brown/S. Wood
|
|
|||
Newport Rowing Club (A) |
M. Singh/F. Gorman
|
|
|||
Notre Dame Prep (A) |
O. Mihok/J. Diehl
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
J. Cervoni/R. Friedlander
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
G. Vecchio/A. Weilert
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
M. Ledebur/L. Schlosser
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
O. Rotondo/G. Myers
|
|
|||
Philadelphia Girls' Rowing Club (A) |
E. Bonner/J. Knight/
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
E. Worobel/C. Ciardiello
|
|
|||
Sacred Heart Academy - Bryn Mawr (A) |
N. Karnoto/E. Gorski
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
E. Caton/H. Towhey
|
|
|||
The Shipley School (A) |
A. Holgren/Y. Chen
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
K. Concannon/B. Kennedy
|
|
|||
Trinity Hall (A) |
L. McCrone/G. Richardson/
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
G. Purcell/S. Gilbert/
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
J. Pittakas/A. Rosenberger/
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
I. Hondros/M. Perry/
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
A. Buontempo/O. Cappo
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
A. Hain/D. Marlin Andrews/
|
|
|||
Haddon Township High School (B) |
M. Jacobsen/O. Hollingsworth
|
|
|||
Navesink River Rowing (B) |
|
||||
Notre Dame Prep (B) |
A. Corey/A. DiPietro
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (B) |
I. Fellowes/N. Bertolotti
|
|
|||
Notre Dame Prep (C) |
K. Garnett/B. Stephan
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (C) |
A. Hogan/I. Montalvo
|
|
|||
86 | 5:00 PM | Womens HS/Junior 8+ | 15 |
||
87 | 5:16 PM | Womens HS/Junior 4x | 37 |
||
Bachelors Barge Club (A) |
A. Hannikainen/G. Mancini/D. McIlvaine/C. Lopez
|
|
|||
Baltimore Rowing Club (A) |
Z. Brown/G. McDaniel/A. Hinton/C. Davis
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
R. Barber/M. Gantt/N. Johnston/N. Horbowy
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
S. Pancoe/K. Maguire/E. Cheung/I. Ortega
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
|
||||
Germantown Friends School Rowing (A) |
|
||||
Germantown Friends School Rowing (A) |
M. Bigelow/T. Broadus/T. Broadus/M. Hua
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
|
||||
Great River Rowing (A) |
C. Carrignan/O. Grant/E. Iannantuoni/E. McRanor
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
M. VanDexter/E. Clemens/E. Peterson/E. Donohue
|
|
|||
Navesink River Rowing (A) |
|
||||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
M. Lorimer/J. Craig/V. Even-Chen/A. Amano
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
E. Klecz/A. Welton/N. Parisi/N. Rangel
|
|
|||
Newport Rowing Club (A) |
L. Brancazio/A. Goodwin/W. Moloy/E. Marvel
|
|
|||
Newport Rowing Club (A) |
K. Ehrlich/S. Hansen/J. Dean/R. Miller
|
|
|||
Notre Dame Prep (A) |
G. Dailey-Kelz/L. Halleron/K. Tincher/M. Schwing
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
A. McDonnell/A. Chakraborty/E. Briggs/B. Kao
|
|
|||
Philadelphia Girls' Rowing Club (A) |
J. Jaskot/C. Heward/S. McCarthy/R. Sokoll/
|
|
|||
Philadelphia Girls' Rowing Club (A) |
N. Weems/J. Dundovich/A. Cayley/E. Pendergast/
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
H. Abdallah/D. Rotchford/A. Kowal/I. Garcia
|
|
|||
The Shipley School (A) |
C. Winter/L. Helmers/P. McCallum/C. Norris
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
K. Moir/A. Bashe/A. Stuber/E. Bielinski
|
|
|||
Trinity Hall (A) |
A. Arege/A. Niedermeyer/M. Galvin/K. Cizin/
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
M. Fischer/J. Bai/H. Klaes/J. Love
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (A) |
J. Ghaly/T. Dobson/W. Shyposh/t. ahmed
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
V. Zdrazil/A. Giongo/H. Savastano/M. Jones/
|
|
|||
Haddon Township High School (B) |
Q. Johnston/F. Steele/K. Dietrich/S. Ladik
|
|
|||
Navesink River Rowing (B) |
|
||||
Notre Dame Prep (B) |
E. Stafford/E. Peace/B. Aikaterinidis/M. VanWestervelt
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (B) |
H. Viviani/B. Sepulveda/M. thedinga/C. Van Es
|
|
|||
The Shipley School (B) |
M. Kelly/T. Chairman/J. Tan/L. Wilson
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (B) |
A. Wilkerson/J. Campbell/V. Chang/A. Vieites
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (B) |
A. Ruck/S. Scheuritzel/E. Myers/E. Hughes/
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (C) |
M. Cicha/M. Janda/V. Wilson/A. Fisher
|
|
|||
Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc. (C) |
m. GRANTZ/R. Gildea/A. Gambrino/A. Qiang
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (C) |
C. Busk/S. Hulme/L. Gargano/N. Hynes/
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (D) |
M. Clancy/K. Jenkins/M. Horvat/C. Brint/
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change