Snowflake Regatta
- Nov 5, 2017
- head
- Peconic Waterfront, Riverhead
- Riverhead, NY (USA)
- Hosted By: East End Rowing Institute, LTD.
- 2017 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, November 5, 2017 | |||||
00 | 7:00 AM | 7 AM Regatta Meeting Coach and Cox | |||
01 | 7:30 AM | Launch 1 | |||
2 | 8:00 AM | Mens Masters 1x | 2 |
||
5 | 8:00 AM | Mens Open 1x | 2 |
||
6 | 8:00 AM | Mens Varsity 1x | 7 |
||
7 | 8:00 AM | Womens Varsity 1x | 3 |
||
8 | 8:00 AM | Mens Jr Vr 1x | 7 |
||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
E. Seidner
|
|
|||
Peconic Community Rowing Association (A) |
B. arns
|
|
|||
Sag Harbor Community Rowing (A) |
L. McCombe
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
N. Augustine
|
|
|||
St. John the Baptist DHS Crew (A) |
N. Regan
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (B) |
A. Wysolovski
|
|
|||
St. John the Baptist DHS Crew (B) |
J. Kosak
|
|
|||
10 | 8:00 AM | Mens Masters 1x (50 to 54) | 1 |
||
11 | 8:00 AM | Mens Masters 1x (60 to 64) | 6 |
||
12 | 8:00 AM | Mens Collegiate 2x | 1 |
||
13 | 8:00 AM | Womens Masters 1x | 3 |
||
14 | 8:00 AM | Mens Masters 2x | 1 |
||
15 | 8:00 AM | Womens Jr Vr 2x | 6 |
||
00 | 9:00 AM | Launch 2 | |||
16 | 9:30 AM | Mens HS Varsity 4x | 3 |
||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
B. Pani/A. Bondorowsky/M. Sachs/J. Richardson Santiago
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
J. Karen/E. Wolff/M. Pagliara/K. Dworak
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
R. SANDERS/L. Cusack/J. Kirikian/D. Lambropoulos
|
|
|||
17 | 9:30 AM | Womens HS Varsity 4x | 2 |
||
19 | 9:30 AM | Womens Jr Vr 1x | 4 |
||
Oak Neck Rowing Academy |
J. Coleman
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
W. Newman
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
A. Weilert
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy |
C. Azevedo
|
|
|||
20 | 9:30 AM | Mens Novice 4x | 3 |
||
00 | 10:30 AM | Launch 3 | |||
27 | 11:00 AM | Mens HS Varsity 8+ | 3 |
||
28 | 11:00 AM | Mens HS JV 8+ | 3 |
||
29 | 11:00 AM | Womens HS Varsity 8+ | 5 |
||
30 | 11:00 AM | Mens HS Vr 4+ | 5 |
||
McGann Mercy High School (A) |
B. Godsell/S. Warnes/J. DOMALESKI/D. Dorval/M. Treudler (Cox)
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
J. Karen/K. Dworak/M. Pagliara/E. Wolff/F. Skulimowski (Cox)
|
|
|||
Port Rowing (A) |
N. Kniesly/M. Gawley/A. Holmes/B. Rosenberg/O. Fogarty (Cox)
|
|
|||
St. Anthony's High School Crew (A) |
W. Popielaski/G. Zeccolella/J. Birkmaier/J. Donovan/C. Anduiza (Cox)
|
|
|||
St. John the Baptist DHS Crew (A) |
C. Sorrell/P. Micara/J. Kosak/A. Roselli/N. Martens (Cox)
|
|
|||
31 | 11:00 AM | Womens Vr 4+ | 3 |
||
32 | 11:00 AM | Mens Jr Vr 4+ | 5 |
||
24 | 11:00 AM | Mens Jr Vr 2x | 4 |
||
22 | 11:00 AM | Womens Varsity 2x | 5 |
||
East End Rowing Institute, LTD. (A) |
H. O'Neill/T. Montgomery
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
M. Lorimer/J. Craig
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
J. Cervoni/R. Friedlander
|
|
|||
Sag Harbor Community Rowing (A) |
M. Mclean/L. Farron
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
c. williams/M. Cusumano
|
|
|||
25 | 11:00 AM | Mixed Masters 4x | 3 |
||
00 | 1:00 PM | Launch 4 | |||
37 | 1:30 PM | Womens HS JV 8+ | 1 |
||
38 | 1:30 PM | Mens Novice 8+ | 4 |
||
39 | 1:30 PM | Womens Novice 8+ | 6 |
||
40 | 1:30 PM | Mens HS Jr Varsity 4x | 4 |
||
41 | 1:30 PM | Mens HS Novice 4+ | 4 |
||
42 | 1:30 PM | Womens HS Jr Varsity 4+ | 6 |
||
43 | 1:30 PM | Womens Novice 4x | 2 |
||
44 | 1:30 PM | Womens Novice 4+ | 4 |
||
45 | 1:30 PM | Mixed Double 2x | 2 |
||
51 | 1:30 PM | Womens Jr Varsity 4x | 1 |
||
35 | 1:30 PM | Mens Varsity 2x | 6 |
||
East End Rowing Institute, LTD. (A) |
J. Louser/m. hubbard
|
|
|||
Nereid Boat Club, Inc. (A) |
B. Pani/M. Kulik
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (A) |
J. Karen/K. Dworak
|
|
|||
Port Rowing (A) |
B. Bosse/W. Holmes
|
|
|||
Sagamore Rowing Association (A) |
t. ryals/R. SANDERS
|
|
|||
Oak Neck Rowing Academy (B) |
E. Wolff/M. Pagliara
|
|
|||
52 | 1:30 PM | Mens HS Novice 2x | 1 |
||
53 | 1:30 PM | Womens HS Novice 2x | 1 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change