Hidden River Chase
- Nov 5, 2017
- head
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, November 5, 2017 | |||||
1 | Girls 1st Jr 1x | 15 |
|||
Conshohocken Rowing Center Inc. |
B. Bergan
|
|
|||
Crescent Boat Club |
M. Madden
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing |
L. Zukin
|
|
|||
Haddon Township High School |
E. Peterson
|
|
|||
Pegasus Rowing Club |
E. Briggs
|
|
|||
South Jersey Rowing Club |
M. Cicha
|
|
|||
The Shipley School |
A. Holgren
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development |
K. Concannon
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development |
V. Budike
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development |
|
||||
Tredyffrin Easttown Sculling Development |
H. Culbert
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development |
E. Lindquist
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
A. Rosenberger
|
|
|||
Vesper Boat Club |
D. Marlin Andrews
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club |
T. Taylor
|
|
|||
2 | Girls 2nd Jr 1x | 4 |
|||
3 | Boys 1st Jr 1x | 19 |
|||
4 | Boys 2nd Jr 1x | 7 |
|||
5 | Girls 1st Jr 2x | 10 |
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
S. Pancoe/E. Cheung
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
B. Ashfield/E. Clemens
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
S. McLaughlin/A. Chakraborty
|
|
|||
Philadelphia Girls' Rowing Club (A) |
N. Weems/S. McCarthy
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
E. Caton/H. Towhey
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
A. Lewis/B. Kennedy
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
A. Rosha/J. Pittakas
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
A. Hain/S. Scheuritzel
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (B) |
I. Fellowes/N. Bertolotti
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (C) |
S. Hulme/L. Gargano
|
|
|||
6 | Girls 2nd Jr 2x | 6 |
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
I. Ortega/K. Maguire
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
Q. Johnston/K. Dietrich
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
A. McDonnell/B. Kao
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
G. Purcell/S. Gilbert
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (B) |
E. Anderson/C. O'Leary-Lee
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (B) |
A. Ruck/V. Zdrazil
|
|
|||
7 | Boys 1st Jr 2x | 13 |
|||
Crescent Boat Club (A) |
J. Bucko/Y. Gilad
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
R. Allon/S. Reitano
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
M. Martino/W. Neunson
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
N. Palmer/A. Zisling
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. O'Neill/J. Raab
|
|
|||
The Shipley School (A) |
C. Lawler/B. MacDonald
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
K. Wiley/S. Nalbone
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
R. Milkman/M. Groshens
|
|
|||
Whitemarsh Boat Club (A) |
D. Walkush/N. Terwiesch
|
|
|||
Crescent Boat Club (B) |
P. Eells/M. Kane
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (B) |
R. Molsbergen/W. Zhao
|
|
|||
Crescent Boat Club (C) |
N. Kumpf/E. Hack
|
|
|||
Crescent Boat Club (D) |
F. Bruzek/X. McCall
|
|
|||
8 | Boys 2nd 2x | 7 |
|||
9 | Girls 1st Jr 2- | 0 |
|||
10 | Girls 2nd Jr 2- | 0 |
|||
11 | Boys 1st Jr 2- | 1 |
|||
12 | Boys 2nd Jr 2- | 1 |
|||
13 | Girls 1st Jr 4+ | 4 |
|||
14 | Girls 2nd Jr 4+ | 4 |
|||
15 | Boys 1st Jr 4+ | 4 |
|||
16 | Boys 2nd Jr 4+ | 4 |
|||
17 | Girls 1st Jr 4x | 12 |
|||
Bachelors Barge Club (A) |
A. Hannikainen/G. Mancini/D. McIlvaine/C. Lopez
|
|
|||
Fairmount Rowing Association (A) |
J. Konopka/A. Peyton/R. Barber/B. Kraftson
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
S. Pancoe/E. Cheung/L. Zukin/M. Esberg
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
G. Dengler/M. Van Dexter/A. Tingley/E. Donohue
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
L. Schlosser/M. Ledebur/F. Hogan/G. Myers
|
|
|||
Philadelphia Girls' Rowing Club (A) |
A. Cayley/E. Pendergast/R. Sokoll/S. Yoh
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
H. Viviani/C. Van Es/B. Sepulveda/M. thedinga
|
|
|||
The Shipley School (A) |
C. Winter/L. Helmers/P. McCallum/C. Norris
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
K. Concannon/K. Stanton/V. Budike/E. Lindquist
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia (A) |
M. Fischer/J. Bai/H. Klaes/J. Love
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (B) |
M. Cicha/M. Janda/S. Gross/V. Wilson
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (B) |
A. Lewis/B. Kennedy/I. Fellowes/N. Bertolotti
|
|
|||
18 | Girls 2nd Jr 4x | 10 |
|||
19 | Boys 1st Jr 4x | 11 |
|||
Bonner Rowing Association - Bonner & Prendergast Catholic High School (A) |
A. McElwee/M. McMenamin/A. Pietrewicz/C. Boyle
|
|
|||
Crescent Boat Club (A) |
J. Kimrey/D. Nielson/L. Iacovelli/J. Cepis
|
|
|||
Germantown Friends School Rowing (A) |
R. Allon/J. Wright/J. Appleberry/S. Reitano
|
|
|||
Haddon Township High School (A) |
V. Fitzpatrick/A. Cronin/M. Weller/J. Savell
|
|
|||
Pegasus Rowing Club (A) |
Z. Miles/I. Garrison/A. Saini/A. Hogan
|
|
|||
South Jersey Rowing Club (A) |
C. O'Neill/A. Laberee/H. LaGatta/Z. GIll
|
|
|||
The Haverford School (A) |
A. D'Arcangelo/C. Wood/E. Brabson/M. Kaplan
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (A) |
S. Connell/Z. Simpson/C. Fogarty/E. Cain
|
|
|||
Haddon Township High School (B) |
D. Wakeley/A. Johnson/M. Weaver/N. McHugh
|
|
|||
Tredyffrin Easttown Sculling Development (B) |
K. Wiley/R. Molsbergen/S. Nalbone/W. Zhao
|
|
|||
Haddon Township High School (C) |
E. Shuttleworth/T. Burnham/J. Haigh/J. Reinert
|
|
|||
20 | Boys 2nd Jr 4x | 11 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change