SWEAT (Southwest Ergometer Amateur Tournament)

  • Hosted By Jesuit College Prep of Dallas
  • 2018 Indoor Open Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, February 3, 2018
47 7:00 AM Womens Masters Ltwt 1x (80+)
1
41 7:00 AM Womens Masters Ltwt 1x (70-79)
0
1 7:00 AM Womens Masters Ltwt 1x (60-69)
0
2 7:00 AM Womens Masters Ltwt 1x (50-59)
1
42 7:00 AM Womens Masters 1x (80+)
0
48 7:00 AM Womens Masters 1x (70-79)
0
3 7:00 AM Womens Masters 1x (60-69)
2
4 7:00 AM Womens Masters 1x (50-59)
6
5 7:15 AM Womens Masters Ltwt 1x (40-49)
1
6 7:15 AM Womens Masters 1x (40-49)
4
7 7:15 AM Womens Masters Ltwt 1x (30-39)
0
8 7:15 AM Womens Masters 1x (30-39)
2
9 7:15 AM Womens Open Ltwt 1x
0
10 7:15 AM Womens Open 1x
4
45 7:30 AM Mens Masters Ltwt 1x (80+)
0
43 7:30 AM Mens Masters Ltwt 1x (70-79)
1
11 7:30 AM Mens Masters Ltwt 1x (60-69)
2
13 7:30 AM Mens Masters Ltwt 1x (50-59)
2
46 7:30 AM Mens Masters 1x (80+)
0
44 7:30 AM Mens Masters 1x (70-79)
4
12 7:30 AM Mens Masters 1x (60-69)
11
14 7:30 AM Mens Masters 1x (50-59)
10
15 7:45 AM Mens Masters Ltwt 1x (40-49)
1
16 7:45 AM Mens Masters 1x (40-49)
16
17 8:00 AM Mens Masters Ltwt 1x (30-39)
1
18 8:00 AM Mens Masters 1x (30-39)
4
19 8:00 AM Mens Open Ltwt 1x
2
20 8:00 AM Mens Open 1x
6
21 8:15 AM Womens Collegiate Ltwt Novice 1x
0
22 8:15 AM Womens Collegiate Novice 1x
5
23 8:30 AM Womens Collegiate Ltwt 1x
5
24 8:30 AM Womens Collegiate 1x
13
25 8:45 AM Mens Collegiate Ltwt Novice 1x
5
26 8:45 AM Mens Collegiate Novice 1x
7
27 9:00 AM Mens Collegiate Ltwt 1x
6
28 9:00 AM Mens Collegiate 1x
9
29 9:15 AM Womens Masters Adaptive 1x
0
30 9:15 AM Mens Masters Adaptive 1x
2
50 10:15 AM Womens Middle School 1x
11
49 10:15 AM Mens Middle School 1x
6
31 10:30 AM Womens Jr Coxswain 1x
14
    Rowing Club of the Woodlands
K. Bridwell
 
    The Ursuline Academy
K. Finn/
 
    Rowing Club of the Woodlands
J. Trevino
 
    The Hockaday School
E. Schindel
 
    The Ursuline Academy
K. Hofmeister/
 
    OKC Riversport
K. O'Keefe
 
    OKC Riversport
M. Doyle
 
    White Rock Boathouse, Inc.
A. Johnston
 
    OKC Riversport
C. Mulligan
 
    Parati Competitive Rowing
B. Hadix
 
    Parati Competitive Rowing
K. Kentimenos
 
    White Rock Boathouse, Inc.
P. Munro
 
    Dallas United Crew, Inc.
K. Corey
 
    Dallas Rowing Club
S. Ritter-Pleitez
 
32 10:45 AM Womens HS Ltwt Freshman 1x
9
33 11:00 AM Womens HS Freshman 1x
25
    Tulsa Youth Rowing Association
A. Tharakan
 
    Unaffiliated (USA)
A. Adelman
 
    White Rock Boathouse, Inc.
N. Allender
 
    White Rock Boathouse, Inc.
e. welty
 
    The Hockaday School
K. Burkhart
 
    Dallas Rowing Club
N. Ricci
 
    OKC Riversport
K. Hodges
 
    Dallas Rowing Club
S. Unini/
 
    Episcopal School of Dallas
E. Beck
 
    Episcopal School of Dallas
C. Hills
 
    OKC Riversport
T. Moore
 
    OKC Riversport
T. Moore
 
    Tulsa Youth Rowing Association
J. Schula
 
    Tulsa Youth Rowing Association
L. KIM
 
    Tulsa Youth Rowing Association
E. Reynolds
 
    Parati Competitive Rowing
M. Zieschang
 
    Parati Competitive Rowing
X. CHICO
 
    Parati Competitive Rowing
P. Hulsewe
 
    Unaffiliated (USA)
M. Henderson
 
    Unaffiliated (USA)
C. Breedlove
 
    OKC Riversport
C. Algan
 
    Parati Competitive Rowing
M. CRONAN
 
    Tulsa Youth Rowing Association
A. Rahman
 
    Dallas United Crew, Inc.
I. McLain
 
    OKC Riversport
C. Isac
 
34 11:20 AM Womens Jr Ltwt 1x
29
35 12:00 PM Womens Jr 1x
43
36 1:00 PM Mens Jr Coxswain 1x
15
37 1:20 PM Mens HS Ltwt Freshman 1x
36
38 2:00 PM Mens HS Freshman 1x
10
39 2:20 PM Mens Jr Ltwt 1x
56
40 3:20 PM Mens Jr 1x
69
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change