Garden State Scholastic Championships

  • Hosted By Cooper Training Center
  • 2018 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, April 28, 2018
1 Womens Jr 1x
0
2 Mens Jr 1x
8
3 Womens Sr 1x
5
4 Mens Sr 1x
4
5 Womens Jr 2x
8
6 Mens Jr 2x
8
    Bergen Catholic High School
A. Ferrari/C. Tsui/
 
    Haddon Township High School
M. Weller/M. Weaver
 
    Holy Spirit High School
K. Bell/M. Kaminski
 
    North Arlington High School
S. Velez/J. Grullon
 
    Northern Highlands Regional High School
A. Ellis/R. Bachani/
 
    St. Joseph High School Crew / Falcon Rowing
T. Tighelaar/I. Hedin
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew
D. Yang/D. Park
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc.
S. Mezzomo/S. Canavan
 
7 Womens Ltwt 2x
0
8 Mens Ltwt 2x
5
    Atlantic City High School
N. Bloom/B. Share
 
    Holy Spirit High School
W. Hoffman/C. Murray
 
    St. Augustine Preparatory High School
D. Kounis/S. Cummins
 
    St. Joseph High School Crew / Falcon Rowing
G. Angiola/J. Chan
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew
J. O'Keefe/S. Campbell
 
9 Womens Sr 2x
7
10 Mens Sr 2x
6
    Bergen Catholic High School
N. Ruiz/S. Olsen/
 
    Dwight-Englewood School
A. Philliou/P. Benderly/
 
    Haddon Township High School
N. Perks/D. Wakeley
 
    Holy Spirit High School
A. Buchan/B. McGettigan
 
    Teaneck High School
J. Paulsen/R. Francisco
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew
E. Hida/A. Saladucha
 
11 Womens Fr 8+
12
    Absegami High School
S. Reed/S. Medolla/O. Lewandowski/A. Domiano/B. Nguyen/J. Sykes/C. DeStefano/V. Hendricks/S. Pao (Cox)
 
    Atlantic City High School
N. LaVigna/W. Wong/M. Fox/K. Graybill/C. Scott/J. Logue/M. Bergman/S. Su/S. Sponsel (Cox)
 
    Blair Academy Crew
A. Gamble/A. Bertoldo/O. Mohlmann/K. Henry/S. Kasparik/A. Devereux/A. Roche/K. Fong/J. KImmel (Cox)
 
    Cedar Creek High School
E. Crawford/A. Thompson/I. Fox/M. Sampson/I. Gatto/M. Cook/S. DuBose/A. McGinty/k. martinez (Cox)
 
    Haddonfield Crew Club
E. Hess/A. Lee/A. Cottone/P. Heine/A. McNamara/S. Owens/E. Barson/M. Tarditi/Z. Weiner (Cox)
 
    Holy Spirit High School
T. Powell/E. Gresham/K. Kelly/E. Brennan/H. Burns/E. Gillespie/T. Timek/K. Gansert/T. Pontillo (Cox)
 
    Mainland Regional High School
M. Falk/J. Evinski/R. Stillman/S. McHugh/M. McCabe/S. Spica/S. Spica/G. Obergfell/G. Huang (Cox)
 
    Montclair High School
N. Cahill/L. Mann/A. Snyder/C. Obade/M. May/S. King/S. Luks/A. Mutakabbir/A. Scandalios (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club
C. Brinkman/S. Jordan/A. Kyle/G. Armenti/N. Jarmain/L. Scaramella/T. Coffey/L. Rivenburgh/I. Parellada (Cox)
 
    Oakcrest Falcon H.S. Crew
S. Crispell/E. Shelley/M. Lisitsin/C. France/A. Thompson/G. Fortson/M. Gaskill/J. Guido/G. Marini (Cox)
 
    Ocean City Crew Boosters, Inc. & High School
C. Rumaker/J. Mulhall/m. carroll/V. Karayiannis/J. McKeon/M. Howells/S. Keir/H. Strickland/F. Mastrando (Cox)
 
    RFH Rowing
L. Andersen/K. Looney/E. Sanville/D. Reid/A. Williams/E. Mitsch/T. Lore/S. Hennen/A. Fratto (Cox)
 
12 Mens Fr 8+
12
13 Womens Jr 4+
10
14 Mens Jr 4+
16
15 Womens Jr 8+
11
    Absegami High School
M. Sacchetti/I. Ewell/F. Deibert/m. joga/C. Stokes/M. Albanese/R. Patel/K. Barrett/y. patel (Cox)
 
    Atlantic City High School
M. Faherty/G. Bancheri/L. Pimienta/Z. Rosenberg/Y. Espinoza/J. Parekh/F. Haney/S. Vasquez/M. Share (Cox)
 
    Cedar Creek High School
H. Goolden/E. Benkovic/J. Farrell/P. Goolden/F. Morrell/K. Kurtz/A. Mathis/I. Del Ross/S. Romano (Cox)
 
    Egg Harbor Township High School
E. Ferreras/S. SINGH/G. Duffy/A. Timm/E. Thies/S. Fasola/G. Connelly/E. Harker/V. Diaz (Cox)
 
    Holy Spirit High School
D. Dumadag/S. Facenda/J. Lynch/C. McMenamin-Martinez/K. Curran/b. harris/a. fuscaldo/K. Driscoll/M. Shober (Cox)
 
    Kearny High School
E. Valentin/L. Quinless/L. Diaz/S. Jones/S. Zavala/Y. Marin/G. Galarza/N. Cohen-Perez/R. Lamounier (Cox)
 
    Mainland Regional High School
H. Shim/C. DeGaetano/S. Schenck/K. Esparza/P. Ortzman/G. Lombardo/K. Welsh/M. Sher/G. Witkoski (Cox)
 
    Montclair High School
E. Mihalis/R. Cahill/K. Troeller/M. Pradieu/M. Barnett/I. Hummel/E. Goel/K. King/A. Cataldi (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club
L. Nemmers/J. Abbruzzi/C. Sims/a. vastardis/A. Perham/A. Rogers/E. Rho/M. Winiarski/M. Santore (Cox)
 
    Ocean City Crew Boosters, Inc. & High School
C. Sigmund/R. Fredericks/A. O'KEEFE/A. Davis/A. Wisham/S. Delgrande/M. Fuller/L. Esposito/S. pailleret (Cox)
 
    Vineland High School
G. Panzini/S. King/E. Jones/G. Smart/K. Farrell/M. Murie/P. Jeannette/N. Caprice/I. Cagno (Cox)
 
16 Mens Jr 8+
13
17 Womens Sr 4+
15
    Absegami High School
G. Gonzalez/E. Karovic/M. DeStefani/V. Axelsson/K. Walls (Cox)
 
    Atlantic City High School
L. Swift/G. Presta/J. Mackler/H. McCarthy/R. lorenz (Cox)
 
    Belleville High School
S. Navarrete/H. Dropic/C. Vallejo/K. Rincon/E. Ferrer (Cox)
 
    Blair Academy Crew
C. Tierney/C. Bentley/N. Henry/G. Koffman/W. Fong (Cox)
 
    Doane Academy
R. Van Sciver/N. McIntosh/X. Zhang/M. Doran/S. Scioli (Cox)
 
    Egg Harbor Township High School
K. Diggins/F. Hewitt/A. Hendriks/B. Ferra/I. Bejaran (Cox)
 
    Haddonfield Crew Club
A. Rowling/R. McDonnell/L. Leimkuhler/L. Mersky/J. Hoff (Cox)
 
    Holy Spirit High School
C. TUOHY/A. Koch/M. Koch/D. Dooley/V. Smith (Cox)
 
    Kearny High School
H. Lajili/A. Restrepo/s. santiago/S. Lopes/R. Paszkiewicz (Cox)
 
    Montclair High School
M. Pitera/B. Kaz/K. Mihalis/I. Wastler/C. Rosenberg (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club
S. Wehn/M. Clark/J. Warren/K. Hock/S. Thumar (Cox)
 
    North Arlington High School
N. Santos/E. Karras/T. Austin/M. Rodriguez/L. Asuzano (Cox)
 
    Nutley High School Crew
 
    Our Lady of Mercy Academy (NJ)
M. Eaise/J. Ruberti/A. Balestriere/A. Barrett/R. Kennedy (Cox)
 
    Vineland High School
A. Messore/K. Balinge/R. Slusarczyk/F. Cohen/A. Oneill (Cox)
 
18 Mens Sr 4+
16
19 Womens Sr 8+
7
    Bishop Eustace Prep Crew
G. Salvati/E. Barbieri/K. DeWitt/N. Mariani/M. Yagodich/K. Dedes/G. Smithwick/S. Burghardt/V. Penza (Cox)
 
    Blair Academy Crew
S. Hui Bon Hoa/E. Maniscalco/C. Haywood/A. Bazsa/C. Klein/K. Gerdsen/E. Montfort/K. Lomastro/A. Setteducate (Cox)
 
    Haddonfield Crew Club
C. Dante/D. Ware/G. Suarez/C. Vielehr/H. Roche/A. Tucker/E. Broder/S. Mulvihill/P. Fortunato (Cox)
 
    Holy Spirit High School
H. Mckeever/C. Fucetola/R. Fabel/M. Biondi/R. Hackett/M. Knoff/H. Bramante/M. McCully/N. Weeks (Cox)
 
    Mainland Regional High School
M. Rake/L. Ludgate/M. Montgomery/M. Minichino/M. Carney/L. McCracken/A. Jusino/K. Dooner/A. Syed (Cox)
 
    Moorestown High School/ Rowing Club
K. Sims/O. Coffey/g. jarmain/G. Bischoff/A. Buss/A. Williams/E. Snyder/G. Rivenburgh/N. Graham (Cox)
 
    Ocean City Crew Boosters, Inc. & High School
A. Panico/O. Simone/S. Cooper/M. Finley/E. Chiarello/N. Michel/K. Edwards/C. Scherbin/M. Stickley (Cox)
 
20 Mens Sr 8+
9
21 Womens 2nd 8+
2
    Holy Spirit High School
J. Arndt/T. Stanley/L. Kayes/K. Lamaine/m. canuso/J. Stailey/M. Ross/S. Hinnegan/J. Jimenez (Cox)
 
    Ocean City Crew Boosters, Inc. & High School
A. Japzon/J. Giardina/M. Clunn/M. Kane/G. Broschard/E. Culmone/S. Perro/K. Tracy/L. Greene (Cox)
 
22 Mens 2nd 8+
4
23 Womens Ltwt 4+
6
24 Mens Ltwt 4+
10
25 Womens Ltwt 8+
2
26 Mens Ltwt 8+
3
27 Womens Freshman 4x
4
28 Mens Freshman 4x
2
29 Womens Novice 4x
2
30 Mens Novice 4x
3
31 Womens Jr 4x
5
32 Mens Jr 4x
8
    Bergen Catholic High School
J. Reis/A. Rapella/G. Paladino/A. O'Toole/
 
    Haddon Township High School
A. Johnson/T. Burnham/N. McHugh/J. Reinert
 
    Holy Spirit High School
D. Gattini-Patel/J. Glenn/P. Seeger/J. Curran
 
    North Arlington High School
M. Paolazzi/J. Mejia/F. Choinski/G. Mendoza
 
    RFH Rowing
J. Bratone/K. Shiels/D. Parsons/R. Portegello
 
    St. Joseph High School Crew / Falcon Rowing
T. Scarpa/M. Parayil/K. Lissinna/J. Cerami
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew
A. Melarti/D. Johnson/T. Montgomery/S. Rivero
 
    Westfield High School dba Westfield Competitive Rowing, Inc.
H. Vierschilling/M. Lampert/A. Perez/K. Henderson
 
33 Womens Sr 4x
1
34 Mens Sr 4x
3
35 Womens Novice 8+
7
    Belleville High School (A)
S. Asali/D. Falcon/I. Reyes/J. Diaz/J. Gomez/A. Miranda/L. Salomone/K. Villalba/O. Rincon (Cox)
 
    Egg Harbor Township High School (A)
C. FARRELL/G. Garcia/A. Jarvie/K. Glenn/M. Schwartz/K. Conant/H. Shaw/M. Pitale/B. Sikora (Cox)
 
    Holy Spirit High School (A)
d. formica/M. Marino/E. Summers/P. Moyer/T. Bell/E. Lawler/V. Mason/A. Lento/G. Passetti (Cox)
 
    Kearny High School (A)
L. Pereira/N. Bastidas/L. Ortega/N. Guevara/R. Clarity/E. Carvajal/G. Carabajal/Z. Fayed/C. Martins (Cox)
 
    Mainland Regional High School (A)
J. Johnson/E. Shenkus/J. Green/J. Lonkart/A. Green/A. Pugliese-Conroy/H. Levy/M. Santos/R. Mascione (Cox)
 
    Ocean City Crew Boosters, Inc. & High School (A)
L. CONNELL/C. Parker/E. Smith/H. Martin/Z. Driscoll/G. Wiley/L. Dinofa/M. Thurlow/r. fisher (Cox)
 
    Vineland High School (A)
S. Zozulya/J. Minguela/C. Hullihen/A. Merighi/J. Asselta/C. Albrecht/Z. Munoz/A. Astacio/B. Adams (Cox)
 
36 Mens Novice 8+
9
37 Womens Novice 4+
11
38 Mens Novice 4+
14
39 Mens Jr Ltwt 4x
1
40 Womens Ltwt 4x
1
41 Mens Ltwt Sr 4x
1
42 Womens Ltwt Sr 4x
0
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change