Indianapolis Junior Sculling Championships
- May 5, 2018
- sprint
- Eagle Creek Park
- Indianapolis, IN (USA)
- Hosted By: Indianapolis Rowing Center
- 2018 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 5, 2018 | |||||
C&C Meeting at 7:30am | |||||
Heats begin at 9am | |||||
Lunch at 1pm | |||||
Finals begin at 2pm | |||||
1 | Womens Novice 1x | 3 |
|||
2 | Mens Ltwt Varsity 2x | 12 |
|||
Alliance Rowing Club of Illinois (A) |
N. Thomalla/D. Gormanous
|
|
|||
Chicago Training Center (A) |
W. Clendenning/S. Dunn
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
N. Caravias/I. Herdegen
|
|
|||
Glorious Gate Rowing Association (A) |
C. Wagner/E. Yoder
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club (A) |
J. Lee/E. Magley
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association (A) |
S. Giorgi/N. McGory
|
|
|||
La Lumiere School (A) |
M. Zaccone/A. Shintre
|
|
|||
Wabash Valley Crew (A) |
A. McGuire/J. Rogers
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club (B) |
L. Vanderlaan/D. Durocher
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association (B) |
N. Kaval/O. True
|
|
|||
La Lumiere School (B) |
M. Shuck/C. Clark/
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association (C) |
B. Gagliano/N. Baldwin
|
|
|||
3 | Womens Varsity 4x | 8 |
|||
Chicago Training Center (A) |
A. Gonzalez/K. Reardon/B. Reardon/J. Rodriguez
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club (A) |
J. Hoard/C. Allen/E. Miller/B. Gair
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (A) |
K. Colston/I. Gallagher/M. Gough/S. Koroneos
|
|
|||
La Lumiere School (A) |
C. Bates/O. Dybing/A. Novak/E. Jensen/
|
|
|||
Chicago Training Center (B) |
P. Cooper/L. Taylor/T. Brown/R. Taylor
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (B) |
R. King/S. maclean/L. Qureshi/C. Ulmer
|
|
|||
La Lumiere School (B) |
K. Eversole/J. Khalil/S. Lyubashevsky/S. Gillen/
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association (C) |
A. Day/B. Cortez/N. Prasad/K. Weber
|
|
|||
4 | Mens Varsity 1x | 6 |
|||
5 | Womens Varsity 2x | 15 |
|||
6 | Mens Novice 4x | 2 |
|||
7 | Womens Varsity 1x | 5 |
|||
Grand Rapids Rowing Club |
B. Gair
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club |
A. Helmold
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club |
C. Stromberg
|
|
|||
Lincoln Park Boat Club |
J. Gordon
|
|
|||
Louisville Rowing Club, Inc. |
E. Johnson/
|
|
|||
8 | Mens Varsity 2x | 15 |
|||
9 | Womens Novice 4x | 5 |
|||
Alliance Rowing Club of Illinois (A) |
K. Kaufman/K. Schaefer/E. Kelly/R. Wagner
|
|
|||
Chicago Training Center (A) |
B. Tellez/L. Taylor/A. Hamlish/B. Reardon
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club (A) |
J. Molloseau/A. Sherrod-Cavanaugh/E. Julian/A. Cook
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association (A) |
L. ENDRES/S. Smith/B. Cortez/S. Gipson
|
|
|||
La Lumiere School (A) |
C. Visconsi/A. Havens/A. Banda/E. Mustillo/
|
|
|||
10 | Mens Novice 1x | 2 |
|||
11 | Womens Ltwt Varsity 2x | 7 |
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
C. Teranes/A. Gleason
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club (A) |
J. Hoard/B. Gair
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association (A) |
L. ENDRES/K. Weber
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (A) |
R. King/C. Ulmer
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club (B) |
C. Allen/E. Miller
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association (B) |
B. Cortez/N. Prasad
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association (C) |
A. Day/C. Petsch
|
|
|||
12 | Mens Varsity 4x | 12 |
|||
Alliance Rowing Club of Illinois (A) |
P. Pys/J. MURPHY/D. Fey/D. Rekasius
|
|
|||
Chicago Training Center (A) |
B. Bermeo/O. Slade Byrd/S. Dunn/W. Clendenning
|
|
|||
Crystal Lake Rowing Club (A) |
A. Jimenez/T. Vrbancic/M. Rauchenberger/K. Brown
|
|
|||
Dayton Boat Club (A) |
P. Wittmann/A. Olson/K. Donnelly/C. Yaklic
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew (A) |
N. Marchi/I. Herdegen/W. White/N. Caravias
|
|
|||
Glorious Gate Rowing Association (A) |
B. Peters/I. Rusher/S. Rorick/C. Wagner
|
|
|||
Grand Rapids Rowing Club (A) |
J. Lee/E. Magley/D. Durocher/L. Vanderlaan
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association (A) |
N. Kaval/S. Giorgi/O. True/N. McGory
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (A) |
P. King/J. MacLean/E. Lang/T. Huber
|
|
|||
La Lumiere School (A) |
M. Zaccone/M. Shuck/C. Clark/A. Shintre
|
|
|||
Westerville Rowing Club (A) |
C. Hite/B. Heckathorn/V. Shilling/C. Smith/
|
|
|||
Indianapolis Rowing Center (B) |
W. Couch/A. Stone/M. Heck/L. Helman
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change