Heart of Texas

  • Hosted By Austin Rowing Club
  • USRowing Registered

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, March 3, 2018
101 Womens Open Novice 8+
4
102 Womens Jr Varsity 4x
12
    Founders Rowing Club (A)
J. Knowles/F. Diamond/J. Valois/A. Glasgow
 
    OKC Riversport (A)
A. Fall/B. Hill/S. Ferguson/A. Brenner
 
    Parati Competitive Rowing (A)
J. Dolfi/P. Kooyers/E. Hulsewe/G. Butero
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
M. Raggio/G. Keen/K. Bridwell/M. Miller
 
    Texas Rowing Center (A)
D. Mulligan/C. Eby/S. Fisher/G. Potter
 
    The Hockaday School (A)
A. Dullye/N. Weeldryer/C. Hao/P. Kim
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
M. Sullins/V. Williams/A. Rahman/E. Jones
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
T. Martin/S. Gibbs/H. Pujats/K. Codd
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Johnston/E. Hollas/I. Haerle/P. Munro
 
    Founders Rowing Club (B)
S. Kelton/S. Fearon/N. Diamond/A. Hart
 
    OKC Riversport (B)
Z. McMillan/A. Wilson/H. Ondak/H. Holmes
 
    The Hockaday School (B)
S. Pearson/K. Burkhart/E. Williams/P. Waters
 
103 Womens Masters 1x
11
104 Mens Open 8+
11
105 Mens Jr Varsity 2x
16
106 Womens Open 4+
18
107 Mens Jr Ltwt 8+
4
108 Womens Masters Ltwt 1x
5
109 Mens Masters 2x
19
110 Womens Jr Novice 4x
14
    Dallas Rowing Club (A)
A. Cryer/S. Unini/S. Volpe/E. Bailey
 
    Episcopal School of Dallas (A)
C. Hills/L. Gillies/K. Wolfe/E. Beck
 
    Founders Rowing Club (A)
L. Taten/K. Willems/A. Underdahl/S. Podeszwa
 
    OKC Riversport (A)
 
    Parati Competitive Rowing (A)
P. Hulsewe/S. Patterson/D. Turati/M. Zieschang
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
A. Torrance/M. Walter/J. Gartner/S. Glaser
 
    Texas Rowing Center (A)
I. Nikolaidis/A. Alexander/J. Montgomery/E. Collard
 
    The Hockaday School (A)
N. Weeldryer/K. Burkhart/K. Kelly/L. Betanzos
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
A. Tharakan/E. Reynolds/E. Mcclain/L. KIM
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
C. Rucker/A. Prida/A. Goebel/I. Bruce
 
    OKC Riversport (B)
 
    Texas Rowing Center (B)
L. Dulin/V. Bolton/A. Polakowski/R. Madden
 
    OKC Riversport (C)
 
    Texas Rowing Center (C)
E. Oleary/C. Winters/E. Luddy/A. Hurt
 
111 Mens Open Novice 4+
11
112 Mens Jr Novice 1x
16
113 Womens Jr Varsity 2x
21
    Austin Rowing Club (A)
J. Hoffmeyer-Gay/J. Wilder
 
    Dallas Rowing Club (A)
N. Ross/J. Bynoe
 
    Episcopal School of Dallas (A)
C. Podeszwa/K. Smythe
 
    Founders Rowing Club (A)
J. Knowles/A. Glasgow
 
    OKC Riversport (A)
H. Ondak/H. Holmes
 
    Parati Competitive Rowing (A)
P. Kooyers/G. Butero
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Fisher/G. Potter
 
    Texas Rowing Center (A)
E. Rowe/J. Grim
 
    The Hockaday School (A)
C. Hao/E. Williams
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
V. Williams/M. Sullins
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
A. Rahman/E. Jones
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
S. Gibbs/T. Martin
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
K. Lay/S. Prado
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
K. Allen-Kettle/O. Hudgens
 
    Founders Rowing Club (B)
F. Diamond/N. Diamond
 
    OKC Riversport (B)
A. Wilson/A. Brenner
 
    Parati Competitive Rowing (B)
E. Hulsewe/J. Dolfi
 
    The Hockaday School (B)
A. Dullye/P. Waters
 
    Ursuline Academy of Dallas (B)
K. Codd/H. Pujats
 
    Founders Rowing Club (C)
A. Hart/J. Valois
 
    Founders Rowing Club (D)
S. Kelton/S. Fearon
 
114 Mens Jr JV 4x
13
115 Womens Open 8+
7
116 Mens Masters Ltwt 1x
4
117 Womens Masters 2x
18
118 Mens Jr Varsity 4x
10
119 Womens Open Novice 4+
10
120 Mens Masters 1x
32
121 Womens Jr Ltwt 8+
2
122 Mens Open Novice 8+
4
123 Mens Jr Novice 4x
12
124 Womens Jr Varsity 4+
9
125 Womens Jr Novice 1x
14
126 Mens Open 4+
17
127 Mens Jr Varsity 4+
6
128 Mixed Masters 4x
15
129 Womens Masters 2-
3
130 Mens Jr Ltwt 1x
12
131 Womens Jr Varsity 8+
5
Sunday, March 4, 2018
201 Womens Jr Novice 2x
21
    Austin Rowing Club (A)
H. Brooks/F. Brooks
 
    Dallas Rowing Club (A)
S. Unini/S. Volpe
 
    Dallas Rowing Club (A)
A. Rogers/N. Ricci
 
    Episcopal School of Dallas (A)
M. Cowser/L. Hagge
 
    Episcopal School of Dallas (A)
L. Yandell/E. Beck
 
    Founders Rowing Club (A)
L. Taten/S. Podeszwa
 
    OKC Riversport (A)
 
    Parati Competitive Rowing (A)
E. Hulsewe/M. Zieschang
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
A. Torrance/J. Gartner
 
    Texas Rowing Center (A)
I. Nikolaidis/A. Alexander
 
    The Hockaday School (A)
N. Weeldryer/K. Burkhart
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
L. KIM/E. Mcclain
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
C. Rucker/S. Sudderth
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
M. Moss/N. Allender
 
    Founders Rowing Club (B)
K. Willems/A. Herring
 
    OKC Riversport (B)
 
    Parati Competitive Rowing (B)
M. CRONAN/B. Hadix
 
    Texas Rowing Center (B)
L. Dulin/A. Hurt
 
    The Hockaday School (B)
C. Ding/K. Hong
 
    OKC Riversport (C)
 
    Texas Rowing Center (C)
C. Winters/G. Dover
 
202 Mens Jr JV 8+
4
203 Mens Jr Varsity 1x
14
204 Womens Jr Ltwt 2x
18
    Dallas Rowing Club (A)
J. Bynoe/N. Ross
 
    Dallas Rowing Club (A)
S. Ritter-Pleitez/A. Ramirez
 
    Founders Rowing Club (A)
J. Knowles/N. Diamond
 
    Greater Houston Rowing Club (A)
M. Thomas/M. Lu
 
    OKC Riversport (A)
R. LACY/A. Serven
 
    Parati Competitive Rowing (A)
L. Jablonski/L. Brown
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
G. Keen/K. Bridwell
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
M. Miller/S. Glaser
 
    Texas Rowing Center (A)
L. Kawamura/S. Slaten
 
    The Hockaday School (A)
K. Hancock/M. Jones
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
E. Shields/E. Sheumaker
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
A. Johnston/P. Munro
 
    Founders Rowing Club (B)
S. Fearon/S. Kelton
 
    Parati Competitive Rowing (B)
H. Haymark/J. Olson
 
    Texas Rowing Center (B)
M. Kugler/E. Glasscock
 
    The Hockaday School (B)
E. Schindel/P. Halverson
 
    Ursuline Academy of Dallas (B)
H. Mentgen/V. Barbero
 
    Founders Rowing Club (C)
A. Underdahl/A. Gonzalez
 
205 Womens Jr JV 8+
4
206 Mens Jr Ltwt 4+
6
207 Mixed Masters 2x
16
208 Men/Women Adaptive 1x
7
209 Womens Jr Novice 8+
4
210 Womens Jr JV 4x
11
211 Mens Masters 8+
3
212 Mens Jr Novice 4+
7
213 Womens Jr Varsity 1x
14
214 Mens Jr JV 2x
15
215 Mens Jr Novice 2x
13
216 Mixed Adaptive 4x
0
217 Mixed Masters 8+
5
218 Mixed Adaptive 2x
0
219 Womens Jr JV 2x
10
220 Womens Jr Ltwt 1x
12
221 Mens Masters 4x
12
222 Mens Jr Varsity 2-
7
223 Mens Jr Ltwt 2x
14
224 Womens Masters 8+
7
BREAK
225 Womens Jr Novice 4+
11
226 Womens Jr Varsity 2-
9
227 Mens Jr Novice 8+
5
228 Womens Masters 4x
10
229 Mens Masters 2- The Hugh Perry Memorial 2-
12
230 Womens Jr Ltwt 4+
7
231 Mens Jr Varsity 8+
5
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change