FISA World Rowing Masters Regatta
- Sep 27, 2018 To Sep 30, 2018
- sprint
- Benderson Lake
- Sarasota-Bradenton, FL (USA)
- Hosted By: SANCA (SunCoast Aquatic Nature Center Association)
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Thursday, September 27, 2018 | |||||
101 | WH-M 4+ | Womens H-M 4+ | 4 |
||
102 | I 4- | Mens I 4- | 3 |
||
103 | WA 1x | Womens A 1x | 39 |
||
Aqueduct Rowing Club |
K. Lischynsky
|
|
|||
Associação Esportiva e Recreativa Adaptar |
L. Altafim/
|
|
|||
Atomic Rowing |
A. Nealon
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
K. Salgado
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
M. Valdes
|
|
|||
Clube de Natação e Regatas Alvares Cabral |
V. Novaes
|
|
|||
Clube de Regatas Curitiba |
L. Lima
|
|
|||
Escuela de Remo Paraguayo Aleman |
R. Rivarola/
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
S. Nugent
|
|
|||
Farmington Valley Rowing Association |
K. Ouellette
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. |
J. Figueroa
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. |
X. Kroh
|
|
|||
Jacksonville Rowing Club, Inc. |
A. Miller
|
|
|||
KS Posnania RBW |
L. Szczepaniak/
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club |
L. Crandall
|
|
|||
Neste Rowing Club |
I. Hiltunen
|
|
|||
New Orleans Rowing Club, Ltd. |
H. Huppi
|
|
|||
Potomac Boat Club |
K. Sheppard
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
F. Coneglian/
|
|
|||
Renton Rowing Center |
K. Berni
|
|
|||
Renton Rowing Center |
D. Tacionyte
|
|
|||
Ridley Graduate Boat Club |
C. Pauls/
|
|
|||
Riverside Boat Club |
S. Minc
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
V. Filbrandt
|
|
|||
Row Georgia |
M. Gradek
|
|
|||
Rowing Organization Of Citrus County Students |
C. McKenna-Monroe
|
|
|||
Rowing South Africa |
C. Bode
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
C. Suzzarini
|
|
|||
SANCA (SunCoast Aquatic Nature Center Association) |
M. Farrell
|
|
|||
SANCA (SunCoast Aquatic Nature Center Association) |
J. Zvitco
|
|
|||
Sarasota Scullers |
L. Corbett
|
|
|||
Skullers Rowing Club |
M. Swaby
|
|
|||
The Auckland Rowing Club |
C. DeLong
|
|
|||
Tulsa Rowing Club |
D. Sturd
|
|
|||
Vesper Boat Club |
M. Folco
|
|
|||
Vesper Boat Club |
D. Anders
|
|
|||
Vesper Boat Club |
S. Kaplan
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
S. Wilson-Kowal
|
|
|||
104 | WD 2- | Womens D 2- | 16 |
||
105 | A 4x | Mens A 4x | 9 |
||
106 | D 4+ | Mens D 4+ | 14 |
||
107 | WG 8+ | Womens G 8+ | 5 |
||
108 | G 2- | Mens G 2- | 10 |
||
109 | J-M 4x | Mens J-M 4x | 1 |
||
110 | WB 4+ | Womens B 4+ | 20 |
||
111 | B 8+ | Mens B 8+ | 9 |
||
112 | E 2x | Mens E 2x | 70 |
||
113 | WE 4x | Womens E 4x | 29 |
||
114 | H 8+ | Mens H 8+ | 9 |
||
115 | C 1x | Mens C 1x | 61 |
||
116 | WH-M 4x | Womens H-M 4x | 6 |
||
117 | F 4- | Mens F 4- | 14 |
||
118 | WC 2x | Womens C 2x | 43 |
||
Albert Park - South Melbourne Rowing Club |
M. Lacoste/L. Letic
|
|
|||
Composite: Santa Catarina, Aldo Luz |
E. de Mesquita/G. Müller
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
K. Perkins/D. Wilson
|
|
|||
Avalon Rowing Club |
J. Bickley/S. O'Connor
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
C. Wladyka/M. Wilson
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
T. Carson/C. Shields
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
E. Lawrence/E. Turtle
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
D. Blandford/B. Miller
|
|
|||
Cape Coral Rowing Club |
A. Lahtinen/S. Weston
|
|
|||
Capital Rowing Club |
R. Hollins/S. Acerra
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
R. Ballough/B. Biorn
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
C. Battani/C. Cunningham
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
G. Zaharek/H. Talbot
|
|
|||
Composite: San Fernando, Argentina |
S. Morales/S. Baralis
|
|
|||
Composite: CR Piraquê, São Salvador |
E. Santinoni/M. Barbosa
|
|
|||
Clube Naval de Brasilia |
L. Bex/V. Amado
|
|
|||
College Club Seattle |
J. Huffman/C. Scull
|
|
|||
College Club Seattle |
D. Kemper/M. Coffren-Barton
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
G. Tomaseski/K. Elting
|
|
|||
Georgian Bay Rowing Club |
C. Huet/T. Abbott
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. |
X. Kroh/D. Oppenheimer
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
M. Porsmose/S. Westermann
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
A. Thomsen/P. Rasmussen
|
|
|||
Composite: Køge, Roforeningen KVIK |
A. Gravad/M. Becker
|
|
|||
Lookout Rowing Club |
S. Duff/M. Hanewald
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
L. Aichinger Dias/Y. Castella
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club |
L. Crandall/K. Lamppa
|
|
|||
Composite: Potomac, Row Georgia |
M. Gradek/o. Huxley
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
F. Coneglian/A. Levin/
|
|
|||
Ridley Graduate Boat Club |
C. Pauls/L. Krahulec/
|
|
|||
Composite: Riverside, Cincinnati RC |
M. Brundage/j. beene-skuban
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
E. Sanford/N. Ormond
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
N. Genaud/A. Fortune
|
|
|||
Sarasota Scullers |
K. Wiegandt/L. Corbett
|
|
|||
Strathclyde Park |
A. Ord/G. Connal
|
|
|||
The Auckland Rowing Club |
M. DeLong/C. DeLong
|
|
|||
Tigre Boat Club |
M. Landa/E. Jodos Posse
|
|
|||
Tulsa Rowing Club |
T. Bridges/D. Sturd
|
|
|||
Vesper Boat Club |
A. James/M. Folco
|
|
|||
Vesper Boat Club |
K. Haase/R. Jerril
|
|
|||
Composite: Vesper, University Barge |
D. Eringis/S. Kaplan
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
R. Schick/L. Fenton
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
F. von Aweyden/S. Wilson-Kowal
|
|
|||
119 | A 4+ | Mens A 4+ | 9 |
||
120 | D 2- | Mens D 2- | 13 |
||
121 | WF 4- | Womens F 4- | 7 |
||
122 | G 4x | Mens G 4x | 16 |
||
123 | WA 8+ | Womens A 8+ | 8 |
||
124 | B 2x | Mens B 2x | 43 |
||
125 | WD 1x | Womens D 1x | 32 |
||
126 | WG-M 2- | Womens G-M 2- | 3 |
||
127 | E 8+ | Mens E 8+ | 15 |
||
128 | WB 4x | Womens B 4x | 22 |
||
Composite: Alexandria, Asheville Rowing Club |
A. Hallett/S. Patton/J. Goodwin/G. Tran
|
|
|||
Annapolis Rowing Club, Inc. |
A. Iannaccone/S. Tozaki/B. Tansey/S. Parker Hughes
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
E. Milnor/M. Corona/C. Wladyka/C. Shields
|
|
|||
Composite: Calgary RC, Chinook |
D. Blandford/A. Diggs/M. Wilderdijk/B. Miller
|
|
|||
Composite: Carnegie Lake, Vesper |
V. Oomen/D. Anders/A. Müller/A. Pollini
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
T. Walhart/A. Moquin/P. Walsh/W. Kirk
|
|
|||
Composite: San Fernando, Argentina, La Marina |
M. Beron/C. Cohen/S. Baralis/S. Morales
|
|
|||
Composite: CR Piraquê, Strathclyde Park, GPA, São Salvador |
M. Barbosa/G. Connal/E. Santinoni/M. Penna
|
|
|||
Clube Naval de Brasilia |
L. Bex/L. Oliveira/V. Amado/A. Figueira
|
|
|||
Composite: Detroit Boat Club Crew, Albert Pk - Sth Melbourne |
T. Newman/M. Lacoste/L. Letic/R. Nichol
|
|
|||
Composite: Gainesville Area Rowing, Alexandria, S&M Rowing |
J. Figueroa/A. Clark/L. Detlefsen/S. Legler
|
|
|||
Lookout Rowing Club |
M. Novak/S. Duff/M. Hanewald/A. Colberg
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club |
K. Rosso recker/c. kubusek/H. Isernhagen/L. Schmieg
|
|
|||
Composite: Potomac, Sarasota Scullers, Row Georgia |
K. Wiegandt/L. Corbett/M. Gradek/o. Huxley
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Winnipeg, Pinawa |
T. Taylor/B. Smith/C. Pauls/C. Vilks
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Køge, Nyborg, Roforeningen KVIK |
A. Gravad/L. Krahulec/C. Buchwaldt/M. Becker
|
|
|||
Composite: Riverside, Vesper |
M. Brundage/A. James/K. Haase/R. Jerril
|
|
|||
Composite: Rocky Mountain, Cape Coral, Neste |
I. Hiltunen/A. Lahtinen/N. Acosta/S. Weston
|
|
|||
Texas Rowing Center |
K. Wilson/J. Granshaw/A. Houtz/A. Schnepp
|
|
|||
Composite: Treasure Coast, Sarasota Crew, Sarasota County, ROCCS |
M. Heath/S. Falkner/C. McKenna-Monroe/H. Weber
|
|
|||
Composite: Vesper, University Barge |
V. Mather/D. Eringis/M. Folco/S. Kaplan
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
A. Lefort/F. von Aweyden/V. Brown/S. Wilson-Kowal
|
|
|||
129 | H 2x | Mens H 2x | 35 |
||
130 | C 4- | Mens C 4- | 15 |
||
131 | WE 4+ | Womens E 4+ | 20 |
||
132 | F 1x | Mens F 1x | 84 |
||
133 | WC 4- | Womens C 4- | 7 |
||
134 | WF 2x | Womens F 2x | 29 |
||
135 | I 1x | Mens I 1x | 21 |
||
136 | A 2- | Mens A 2- | 13 |
||
137 | D 4x | Mens D 4x | 33 |
||
138 | WA 2- | Womens A 2- | 8 |
||
139 | G 4+ | Mens G 4+ | 15 |
||
140 | WD 8+ | Womens D 8+ | 22 |
||
141 | WG 1x | Womens G 1x | 12 |
||
142 | J-M 4+ | Mens J-M 4+ | 1 |
||
Friday, September 28, 2018 | |||||
201 | J 1x | Mens J 1x | 6 |
||
202 | WB 8+ | Womens B 8+ | 15 |
||
203 | WE 2- | Womens E 2- | 8 |
||
204 | B 4x | Mens B 4x | 19 |
||
205 | E 4+ | Mens E 4+ | 18 |
||
206 | H 2- | Mens H 2- | 8 |
||
207 | WH 1x | Womens H 1x | 7 |
||
208 | C 8+ | Mens C 8+ | 12 |
||
209 | F 2x | Mens F 2x | 51 |
||
210 | WC 4x | Womens C 4x | 35 |
||
Annapolis Rowing Club, Inc. |
B. Tansey/M. Owens/M. Hentschel/A. Iannaccone
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
C. Zurawski/A. Vagts/E. Upchurch/S. Carver
|
|
|||
Composite: Atomic Rowing, Nashville |
C. Dowhos-O'Gorman/A. Nealon/N. Schay/L. Theiss
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
E. Turtle/M. Corona/E. Milnor/L. Pipitone
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
E. Lawrence/T. Carson/C. Wladyka/C. Shields
|
|
|||
Composite: Calgary RC, Georgian Bay |
D. Blandford/L. Soucy Fraser/M. Wilderdijk/B. Miller
|
|
|||
Composite: Calm Waters, Pocock, College Club Seattle |
J. Huffman/A. Japhet/M. Yount/C. Hollings
|
|
|||
Composite: Cape Coral, Neste, Victoria Lake, WSV Waldshut |
S. Johnson/A. Lahtinen/I. Hiltunen/A. Priese
|
|
|||
Composite: Carnegie Lake, Vesper |
A. Pollini/A. Müller/F. Papandrew/D. Anders
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
T. Walhart/A. Moquin/K. Williams/C. Cunningham
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
L. Peterson/E. Cauchi/D. Pianko/N. Schultz
|
|
|||
Composite: Club Corrientes, San Fernando, Argentina, La Marina |
S. Morales/C. Cohen/A. Pato/S. Baralis
|
|
|||
College Club Seattle |
K. Brown/A. Ettel/T. Canfield/D. Kemper
|
|
|||
Composite: Dallas, Texas Rowing Center |
G. Tomaseski/K. Elting/J. Granshaw/K. Wilson
|
|
|||
Composite: Detroit Boat Club Crew, Masters Coaching, Albert Pk - Sth Melbourne |
T. Newman/M. Lacoste/S. Terrien/L. Letic
|
|
|||
Georgian Bay Rowing Club |
K. Barr McGill/D. Barr/T. Abbott/C. Huet
|
|
|||
Composite: Greater Dayton, Pocock, Belmont Rowing, Asociacion Cordobesa de Remo |
M. Evans/C. Aguda/C. Nieva/K. Hebdon
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. |
E. Bell/s. lacassa/N. Hargreaves/L. Smith
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
M. Porsmose/A. Thomsen/S. Westermann/P. Rasmussen
|
|
|||
Composite: Jacksonville, Gainesville Area Rowing, S&M Rowing |
J. Figueroa/L. Smith/L. Detlefsen/S. Legler
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
Y. Ortiz/L. Aichinger Dias/D. Matthews/Y. Castella
|
|
|||
Orlando Rowing Club |
C. Plas/K. Rizzo/C. Walter/J. Vesela/
|
|
|||
Composite: Potomac, Sarasota Scullers, Row Georgia |
K. Wiegandt/L. Corbett/M. Gradek/o. Huxley
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Køge, Nyborg, Roforeningen KVIK |
A. Gravad/L. Krahulec/C. Buchwaldt/M. Becker
|
|
|||
Riverside Boat Club |
C. Main/M. Brundage/A. Chouinard/C. Higgins
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
K. Pauly/E. Sanford/N. Ormond/p. engel
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
T. Evans/V. Filbrandt/G. Horstman/R. Pazmino
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
N. Hijazi/L. McMath/C. Moynihan/G. Saxton
|
|
|||
Sarasota Crew |
K. Horler/D. Desmery/L. Evans/M. Yaegers
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, GPA, São Salvador |
A. Ord/G. Connal/M. Barbosa/M. Penna
|
|
|||
Texas Rowing Center |
D. Lafferty/R. McCord/A. Schnepp/A. Houtz
|
|
|||
Veslařský klub Smíchov |
L. Cervinkova/I. Fulinova/L. Fulínová/V. Soltysova
|
|
|||
Composite: Vesper, University Barge |
V. Mather/A. James/D. Eringis/M. Folco
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
A. Lefort/F. von Aweyden/V. Brown/S. Wilson-Kowal
|
|
|||
Composite: Winnipeg, Pinawa |
T. Taylor/B. Smith/F. Vilks/C. Vilks
|
|
|||
211 | I 8+ | Mens I 8+ | 4 |
||
212 | WF 4+ | Womens F 4+ | 18 |
||
213 | WI-M 2x | Womens I-M 2x | 4 |
||
214 | A 4- | Mens A 4- | 5 |
||
215 | D 1x | Mens D 1x | 78 |
||
All American Rowing Camp, LLC |
J. Preston
|
|
|||
Argentina |
J. Caggianessa
|
|
|||
Associação Desportiva e Cultural Juventude de Cerveira |
H. Baixinho
|
|
|||
Associação Esportiva e Recreativa Adaptar |
R. Da Silva/
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
W. Cloherty
|
|
|||
Atomic Rowing |
J. Rogers
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
S. Perry
|
|
|||
C.D.E. Trasmerano |
A. Garay
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
T. Toth
|
|
|||
Centro Náutico Potengy |
r. pereira junior
|
|
|||
Centro Náutico Potengy |
W. Carvalho
|
|
|||
CHAOS Rowing |
T. Bukowski/
|
|
|||
CHAOS Rowing |
R. McDonogh/
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
B. Boxer Wachler
|
|
|||
Christiania Roklub |
R. Riktor
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
A. Retamal
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
O. Guzman
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
E. de la Flor/
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
J. Rivero
|
|
|||
Club De Regatas La Marina |
C. Massaccesi
|
|
|||
Club España |
M. Schnippenkoetter
|
|
|||
Club Regatas América |
O. Gonzalez
|
|
|||
Club Remo Llacolén |
C. Munnier
|
|
|||
Clube de Natação e Regatas São Salvador |
A. Braga
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
E. Barbosa Rodrigues
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
A. Cunha/
|
|
|||
Clube de Regatas União |
F. Madruga
|
|
|||
Clube Náutico Francisco Martinelli |
L. Vieira
|
|
|||
Clube Náutico Francisco Martinelli |
E. Neto
|
|
|||
Clube Náutico Riachuelo |
M. Macedo
|
|
|||
Clube Naval de Brasilia |
R. Ribeiro
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
B. Nugent
|
|
|||
Georgian Bay Rowing Club |
J. Garms
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association |
P. Bozenski
|
|
|||
Greater Columbus Rowing Association |
D. Sellars
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
B. White
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. |
T. Power
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
C. Probst
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Strudahl
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
C. Jensen
|
|
|||
Kenora Rowing Club |
T. Wehner
|
|
|||
Kettwiger Rudergesellschaft von 1906 e.V. |
R. Chavez Tores
|
|
|||
Majori Rowing Club |
A. Lazdenieks
|
|
|||
Malta Boat Club |
J. Cutler
|
|
|||
Miami International RowHouse |
J. Posse
|
|
|||
Miami International RowHouse |
K. Cereceda
|
|
|||
Miami International RowHouse |
C. Sanchez
|
|
|||
Middelfart Roklub |
H. Olesen
|
|
|||
Moss Roklubb |
J. Johannesen
|
|
|||
Nashville Rowing |
D. Kuttelwascher
|
|
|||
Navesink River Rowing |
J. Crilly
|
|
|||
NeuBayern Racing |
C. Eierle
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center |
S. Callahan
|
|
|||
Nyborg Roklub |
B. Sorensen
|
|
|||
Palm Coast Rowing Club |
R. Alford/
|
|
|||
Pioneer Valley Riverfront Club |
J. Moss
|
|
|||
Potomac Boat Club |
E. Caudron
|
|
|||
Potomac Boat Club |
P. Pietra
|
|
|||
Putney Town Rowing Club |
E. Boileau (Ali)
|
|
|||
River City Rowing Club |
J. Griffith
|
|
|||
Riverfront Recapture, Inc. |
S. Pape
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
R. Banegas
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
D. Esposito
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
C. Flanigan
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
R. Sax
|
|
|||
Row Brevard Inc. |
B. Crossley
|
|
|||
Rowing Association Of Naples |
S. Jaron
|
|
|||
Ruder-Club Bergedorf e.V. |
H. Longinus
|
|
|||
S&M Rowing |
M. Brown
|
|
|||
Sorø Roklub |
K. Rasmussen/
|
|
|||
Sport Club Corinthians Paulista |
F. Pereira
|
|
|||
Tel-Aviv Rowing Club |
D. Rutenberg
|
|
|||
Texas Rowing Center |
E. Cornet
|
|
|||
Texas Rowing Center |
M. Knifton
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
F. Rowe
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
R. Weaver
|
|
|||
Uozaki Rowing Club |
Y. Mimura/
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
I. Johnson
|
|
|||
216 | G 4- | Mens G 4- | 8 |
||
217 | WA 2x | Womens A 2x | 21 |
||
218 | K-M 1x | Mens K-M 1x | 5 |
||
219 | B 4+ | Mens B 4+ | 8 |
||
220 | E 2- | Mens E 2- | 20 |
||
221 | WD 4- | Womens D 4- | 14 |
||
222 | WG 2x | Womens G 2x | 16 |
||
223 | H 4x | Mens H 4x | 17 |
||
224 | WB 2- | Womens B 2- | 4 |
||
225 | WE 1x | Womens E 1x | 30 |
||
226 | C 2x | Mens C 2x | 58 |
||
227 | WG-M 4- | Womens G-M 4- | 6 |
||
228 | WC 4+ | Womens C 4+ | 23 |
||
229 | F 8+ | Mens F 8+ | 14 |
||
230 | I 2x | Mens I 2x | 16 |
||
231 | A 1x | Mens A 1x | 58 |
||
232 | WF 4x | Womens F 4x | 21 |
||
233 | D 4- | Mens D 4- | 14 |
||
234 | G 1x | Mens G 1x | 52 |
||
235 | WA 4- | Womens A 4- | 9 |
||
236 | WD 2x | Womens D 2x | 41 |
||
Composite: Alexandria, Avalon |
J. Goodwin/M. Wooten
|
|
|||
Composite: Atlanta, Casitas Rowing |
B. Hoyt/L. Leigh
|
|
|||
Composite: Atomic Rowing, Nashville |
C. Dowhos-O'Gorman/L. Theiss
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
T. Carson/M. Wilson
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
E. Lawrence/E. Turtle
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
S. Burt/L. Gamble
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
D. Blandford/B. Miller
|
|
|||
Composite: Calm Waters, College Club Seattle |
J. Huffman/C. Hollings
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
H. Talbot/P. Neuharth
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
J. Fabris-Brimble/R. Ballough
|
|
|||
Composite: Cincinnati RC, Pocock |
C. Aguda/M. Alonso
|
|
|||
Composite: Club Corrientes, Corinthians |
A. Puccetti/A. Pato
|
|
|||
Club España |
M. Elizondo Flores/R. Biondo
|
|
|||
Clube de Remo Rio de Janeiro |
A. Sztancsa/P. Almeida
|
|
|||
College Club Seattle |
J. Hathaway/D. Kemper
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
G. Tomaseski/K. Elting
|
|
|||
Georgian Bay Rowing Club |
T. Abbott/C. Huet
|
|
|||
Georgian Bay Rowing Club |
K. Barr McGill/D. Barr
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. |
D. Cheslow/s. lacassa
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. |
E. Bell/C. Power
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
S. Westermann/P. Rasmussen
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
M. Porsmose/A. Thomsen
|
|
|||
Lookout Rowing Club |
J. Nolan/S. Eslinger
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
Y. Ortiz/Y. Castella
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
C. McAliley/L. Aichinger Dias
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
J. Landry/D. Matthews
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club |
D. Peszek/A. Ceranski
|
|
|||
Composite: Nyborg, Roforeningen KVIK |
C. Buchwaldt/M. Becker
|
|
|||
Palm Coast Rowing Club |
K. Shugg/P. Redman/
|
|
|||
Pinawa Sailing and Rowing Club |
F. Vilks/C. Vilks
|
|
|||
Riverside Boat Club |
A. Verheul/C. Main
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
p. engel/K. Pauly
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
L. McMath/R. Pazmino
|
|
|||
Composite: RollinsCRA, RowHouse |
M. Dennis/S. Borchardt
|
|
|||
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters |
L. Ter Doest/K. Davis
|
|
|||
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters |
R. Bowman/A. Dombrowski
|
|
|||
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters |
M. Heath/T. Currey
|
|
|||
Sarasota Crew |
A. Marichal/B. Gallie
|
|
|||
Twickenham Rowing Club |
E. Hughes/D. Bryan
|
|
|||
Composite: Vesper, University Barge |
A. James/D. Eringis/
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
A. Lefort/F. von Aweyden
|
|
|||
237 | J-M 4- | Mens J-M 4- | 2 |
||
238 | B 2- | Mens B 2- | 12 |
||
239 | WB 1x | Womens B 1x | 29 |
||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
K. Perkins
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
M. Wilderdijk
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association |
V. Oomen
|
|
|||
Cincinnati Rowing Club |
j. beene-skuban
|
|
|||
Club San Fernando |
P. Schmidt
|
|
|||
Clube de Natação e Regatas Alvares Cabral |
A. Borges Campos
|
|
|||
Clube de Regatas Piraquê |
E. Santinoni
|
|
|||
Egyptian Rowing Club |
O. Hashem
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. |
J. Figueroa
|
|
|||
Hamburger Ruderinnen-Club von 1925 e. V. |
L. Bode
|
|
|||
KS Posnania RBW |
L. Szczepaniak
|
|
|||
Lookout Rowing Club |
M. Novak
|
|
|||
Masters Coaching, LLC |
V. Brown
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club |
L. Crandall
|
|
|||
Potomac Boat Club |
o. Huxley
|
|
|||
Riverside Boat Club |
S. Minc
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
N. Ormond
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
T. Evans
|
|
|||
Rollins College Rowing Association |
L. Riekki
|
|
|||
Row Georgia |
M. Gradek
|
|
|||
Rowing Organization Of Citrus County Students |
D. Brazill
|
|
|||
Sammamish Rowing Association |
C. Suzzarini
|
|
|||
Sarasota Scullers |
L. Corbett
|
|
|||
Skullers Rowing Club |
M. Swaby
|
|
|||
Tulsa Rowing Club |
D. Sturd
|
|
|||
Vesper Boat Club |
S. Kaplan
|
|
|||
Vesper Boat Club |
D. Anders
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
S. Wilson-Kowal
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
L. Fenton
|
|
|||
240 | E 4x | Mens E 4x | 38 |
||
241 | H 4+ | Mens H 4+ | 11 |
||
242 | WE 8+ | Womens E 8+ | 20 |
||
Saturday, September 29, 2018 | |||||
301 | C 4x | Mens C 4x | 27 |
||
302 | WC 2- | Womens C 2- | 17 |
||
303 | WF 8+ | Womens F 8+ | 11 |
||
304 | F 4+ | Mens F 4+ | 23 |
||
305 | WI-M 1x | Womens I-M 1x | 6 |
||
306 | I 4x | Mens I 4x | 8 |
||
307 | A 2x | Mens A 2x | 29 |
||
308 | WA 4+ | Womens A 4+ | 14 |
||
309 | D 8+ | Mens D 8+ | 14 |
||
310 | WD 4x | Womens D 4x | 33 |
||
311 | G 2x | Mens G 2x | 44 |
||
312 | WG 4+ | Womens G 4+ | 7 |
||
313 | J-M 8+ | Mens J-M 8+ | 1 |
||
314 | B 1x | Mens B 1x | 52 |
||
315 | E 4- | Mens E 4- | 14 |
||
316 | WB 2x | Womens B 2x | 36 |
||
Alexandria Community Rowing |
A. Clark/S. Patton
|
|
|||
Atomic Rowing |
C. Dowhos-O'Gorman/A. Nealon
|
|
|||
Composite: Avalon, Vero Beach Rowing |
A. Modrzakowski/S. O'Connor
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
M. Corona/E. Milnor
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
C. Wladyka/C. Shields
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
B. Miller/M. Wilderdijk
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association |
R. Ford/A. Pollini
|
|
|||
Chicago Rowing Foundation |
M. Zierk/A. Wysocki
|
|
|||
Club San Fernando |
S. Morales/P. Schmidt
|
|
|||
Composite: San Fernando, La Marina |
M. Beron/C. Cohen
|
|
|||
Composite: Clube de Regatas Curitiba, CNRAC |
A. Borges Campos/L. Paula Lima
|
|
|||
Clube Naval de Brasilia |
L. Bex/L. Oliveira
|
|
|||
Composite: Dallas, Texas Rowing Center |
K. Elting/K. Wilson
|
|
|||
Composite: Detroit Boat Club Crew, Albert Pk - Sth Melbourne |
T. Newman/M. Lacoste
|
|
|||
Composite: Gainesville Area Rowing, S&M Rowing |
J. Figueroa/S. Legler
|
|
|||
Composite: Køge, Roforeningen KVIK |
A. Gravad/M. Becker
|
|
|||
Lookout Rowing Club |
M. Novak/M. Hanewald
|
|
|||
Lookout Rowing Club |
S. Duff/A. Colberg
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
Y. Ortiz/L. Aichinger Dias
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club |
K. Rosso recker/c. kubusek
|
|
|||
North Charlotte Rowing, Inc. dba Belmont Rowing Center |
S. Piercy/K. Hebdon
|
|
|||
Passaic River Rowing Association (PRRA) |
M. de Luccas/D. Cenit
|
|
|||
Composite: Pocock, Asociacion Cordobesa de Remo |
C. Nieva/C. Aguda
|
|
|||
Composite: Potomac, Row Georgia |
M. Gradek/o. Huxley
|
|
|||
Riverside Boat Club |
D. Dewitt/C. Higgins
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
A. Pham/A. Fortune
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
T. Evans/V. Filbrandt
|
|
|||
Sarasota Crew |
H. Weber/L. Evans
|
|
|||
Sarasota Scullers |
K. Wiegandt/L. Corbett
|
|
|||
Strathclyde Park |
A. Ord/G. Connal
|
|
|||
Texas Rowing Center |
A. Schnepp/A. Houtz
|
|
|||
Vesper Boat Club |
A. James/V. Mather
|
|
|||
Vesper Boat Club |
S. Kaplan/M. Folco
|
|
|||
Composite: Winnipeg, Pinawa |
C. Vilks/L. Fenton
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
V. Brown/S. Wilson-Kowal
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
T. Taylor/B. Smith
|
|
|||
317 | H 1x | Mens H 1x | 39 |
||
318 | C 4+ | Mens C 4+ | 16 |
||
319 | WE 4- | Womens E 4- | 9 |
||
320 | WH 2x | Womens H 2x | 8 |
||
321 | F 2- | Mens F 2- | 9 |
||
322 | WC 8+ | Womens C 8+ | 17 |
||
323 | I 4+ | Mens I 4+ | 4 |
||
324 | D 2x | Mens D 2x | 46 |
||
325 | WF 1x | Womens F 1x | 30 |
||
326 | G 8+ | Mens G 8+ | 11 |
||
327 | J-M 2x | Mens J-M 2x | 6 |
||
328 | B 4- | Mens B 4- | 12 |
||
329 | WA 4x | Womens A 4x | 13 |
||
330 | E 1x | Mens E 1x | 85 |
||
Akademiska Roddföreningen |
G. Royo
|
|
|||
All American Rowing Camp, LLC |
J. Preston
|
|
|||
All North Shore Crew NFP |
C. Shoup
|
|
|||
All North Shore Crew NFP |
N. Papastratakos
|
|
|||
Asheville Rowing Club, Inc. |
W. Oppliger
|
|
|||
Associação De Remo Guajará |
G. Loureiro Contente
|
|
|||
Associação Desportiva e Cultural Juventude de Cerveira |
H. Baixinho
|
|
|||
C.D.E. Trasmerano |
A. Garay
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
T. Toth
|
|
|||
Cape Fear River Rowing Club, Inc. |
M. Basquill
|
|
|||
CHAOS Rowing |
R. McDonogh/
|
|
|||
CHAOS Rowing |
T. Bukowski/
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
P. Kozicz
|
|
|||
Club d'aviron Terrebonne |
D. Larivière
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
A. Retamal
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
J. Rivero
|
|
|||
Club de Regatas "Lima" |
L. Viacava
|
|
|||
Club Remo Llacolén |
C. Munnier
|
|
|||
Clube de Natação e Regatas São Salvador |
A. Braga
|
|
|||
Clube de Regatas Bandeirantes |
E. Barbosa Rodrigues
|
|
|||
Clube de Regatas Guaiba - Porto Alegre |
A. Cunha/
|
|
|||
Clube de Regatas União |
F. Madruga
|
|
|||
Clube Náutico Francisco Martinelli |
A. Teixeira
|
|
|||
Clube Náutico Francisco Martinelli |
E. Santos
|
|
|||
Columbia Rowing Club |
H. Elkazzaz
|
|
|||
Dart Totnes Amateur Rowing Club |
P. Atkinson
|
|
|||
Detroit Boat Club Crew |
D. ONeill
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
P. Rutter
|
|
|||
English Rowing Club |
D. Tyutin
|
|
|||
English Rowing Club |
V. Chikov
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
T. Juzefowicz
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
B. Nugent
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
S. Allsop
|
|
|||
Georgian Bay Rowing Club |
J. Garms
|
|
|||
Georgian Bay Rowing Club |
M. Huet
|
|
|||
Greater Dayton Rowing Association |
B. White
|
|
|||
Grêmio Náutico União |
M. Dias Flor
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Wellendorph
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
C. Probst
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Strudahl
|
|
|||
Kiev Sportclub Dnipro |
V. Kravets
|
|
|||
Koninklijke Roei- en Zeilvereniging De Maas |
P. Pronk
|
|
|||
Lea Rowing Club |
M. Hyndman
|
|
|||
Los Angeles Rowing Club |
M. Garcia-May
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club |
N. Issa
|
|
|||
Miami International RowHouse |
F. Viacava
|
|
|||
Miami International RowHouse |
M. Rojas
|
|
|||
Miami International RowHouse |
J. Ruiz
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
R. Arellano
|
|
|||
Minneapolis Rowing Club |
S. Faber
|
|
|||
Mitsubishi Senior Boat Club |
N. Ishizuka
|
|
|||
Neste Rowing Club |
T. Vuori
|
|
|||
Orlando Rowing Club |
J. Devesa
|
|
|||
Palm Beach Rowing Association, Inc. |
M. Conroy
|
|
|||
Paysandu Sport Club |
I. Seabra
|
|
|||
Paysandu Sport Club |
R. Beltrao Rosas/
|
|
|||
Potomac Boat Club |
P. Folger
|
|
|||
Potomac Boat Club |
P. Pietra
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
A. de Lima/
|
|
|||
River City Rowing Club |
J. Griffith
|
|
|||
Riverside Boat Club |
A. O'Brien
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
T. Hernacki/
|
|
|||
Roklubben furesøen |
O. Kongsbak
|
|
|||
Row Brevard Inc. |
R. Baney
|
|
|||
Rowing Association Of Naples |
S. Jaron
|
|
|||
Rowing Organization Of Citrus County Students |
M. Bergstrom
|
|
|||
Royal Hong Kong Yacht Club |
M. Welles
|
|
|||
Ruder-Club Bergedorf e.V. |
H. Longinus
|
|
|||
SANCA (SunCoast Aquatic Nature Center Association) |
J. Kampmann/
|
|
|||
SANCA (SunCoast Aquatic Nature Center Association) |
J. Kampmann
|
|
|||
Seta Rowing Club |
S. Shimomura
|
|
|||
SK Jurmalas sports |
V. Meikaliss
|
|
|||
Southampton Coalporters Amateur Rowing Club |
m. padwick
|
|
|||
Sport Club Corinthians Paulista |
F. Pereira
|
|
|||
Sportclub Berlin-Koepenick e.V. |
M. Andreowsky
|
|
|||
Tel-Aviv Rowing Club |
D. Rutenberg
|
|
|||
Texas Rowing Center |
K. Gates/
|
|
|||
Uozaki Rowing Club |
T. Naya/
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc |
L. Jones
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc |
T. Young
|
|
|||
Veslařský klub Slavia Praha |
J. Knopp
|
|
|||
Virginia Boat Club |
L. Moulton
|
|
|||
Washington Rowing School |
S. Plog/
|
|
|||
Washington Rowing School |
C. Arnold/
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
V. Bartel
|
|
|||
331 | H 4- | Mens H 4- | 6 |
||
332 | WD 4+ | Womens D 4+ | 25 |
||
333 | WG 4x | Womens G 4x | 11 |
||
334 | C 2- | Mens C 2- | 15 |
||
335 | WB 4- | Womens B 4- | 6 |
||
336 | WE 2x | Womens E 2x | 44 |
||
337 | F 4x | Mens F 4x | 36 |
||
338 | WH-M 8+ | Womens H-M 8+ | 2 |
||
339 | I-M 2- | Mens I-M 2- | 5 |
||
340 | WC 1x | Womens C 1x | 35 |
||
Albert Park - South Melbourne Rowing Club |
L. Letic
|
|
|||
Albert Park - South Melbourne Rowing Club |
M. Lacoste
|
|
|||
Baltimore Rowing Club |
E. Lawrence
|
|
|||
Berry Hill Boat Club |
C. Raisky
|
|
|||
C.R.A.B. PORTO ALEGRE |
T. COSTA
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
B. Miller
|
|
|||
Cape Coral Rowing Club |
S. Weston
|
|
|||
Cape Coral Rowing Club |
A. Lahtinen
|
|
|||
Capital Rowing Club |
S. Acerra
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
A. Moquin
|
|
|||
Club De Regatas La Marina |
C. Cohen
|
|
|||
Club España |
M. Elizondo Flores
|
|
|||
Club San Fernando |
S. Morales
|
|
|||
Club San Fernando |
M. Beron
|
|
|||
Clube de Natação e Regatas Alvares Cabral |
A. Borges Campos
|
|
|||
Clube de Natação e Regatas São Salvador |
M. Barbosa
|
|
|||
College Club Seattle |
J. Huffman
|
|
|||
College Club Seattle |
J. Hathaway
|
|
|||
College Club Seattle |
T. Canfield
|
|
|||
Dallas Rowing Club |
K. Elting
|
|
|||
Farmington Valley Rowing Association |
S. Randall/
|
|
|||
Georgian Bay Rowing Club |
T. Abbott
|
|
|||
KS Posnania RBW |
L. Szczepaniak
|
|
|||
Lookout Rowing Club |
J. Nolan
|
|
|||
Nashville Rowing |
L. Theiss
|
|
|||
New Orleans Rowing Club, Ltd. |
L. Imperial
|
|
|||
Potomac Boat Club |
o. Huxley
|
|
|||
Riverside Boat Club |
C. Main
|
|
|||
Row Georgia |
M. Gradek
|
|
|||
Rowing Organization Of Citrus County Students |
D. Brazill
|
|
|||
Tulsa Rowing Club |
D. Sturd
|
|
|||
University Barge Club |
D. Eringis
|
|
|||
University of Tampa |
M. Hill
|
|
|||
Vero Beach Rowing, Inc |
A. Modrzakowski/
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
S. Johnson
|
|
|||
341 | WF 2- | Womens F 2- | 7 |
||
342 | A 8+ | Mens A 8+ | 8 |
||
Sunday, September 30, 2018 | |||||
401 | Mix D 4x | Mixed D 4x | 25 |
||
402 | Mix G 8+ | Mixed G 8+ | 6 |
||
403 | Mix B 2x | Mixed B 2x | 31 |
||
Argentina |
a. lora/S. De Agostini
|
|
|||
Associação de Remadores Master de Santa Catarina |
S. Furtado Martins/G. Müller
|
|
|||
Bogazici University Rowing Team |
M. Tugutlu/S. Korkmazer
|
|
|||
Composite: Capital, Calgary RC |
M. Wilderdijk/R. Best
|
|
|||
Capital Rowing Club |
J. Hughes/S. Acerra/
|
|
|||
Carnegie Lake Rowing Association |
V. Oomen/S. Sztancsa
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
D. Bartsch/M. Valdes
|
|
|||
Club de Deportes Nauticos Estrella Blanca |
A. Retamal/K. Salgado
|
|
|||
Clube de Regatas Curitiba |
J. Sousa/L. Lima
|
|
|||
Clube Naval de Brasilia |
G. Godoy/L. Bex
|
|
|||
Composite: Columbia RC, Avalon |
T. Beckenhauer/R. Or-Shahar
|
|
|||
Egyptian Rowing Club |
A. Gaballa/O. Hashem
|
|
|||
Composite: Gainesville Area Rowing, All-American Rowing Camp |
W. Griffith/J. Figueroa
|
|
|||
Composite: Greater Columbus, Potomac |
K. Sheppard/R. Briggs
|
|
|||
Composite: Hollywood Rowing Club, Miami Beach Rowing Club |
A. Pryveda/S. Sullivan
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. |
F. Barrera/L. Aichinger Dias
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
P. Brito/F. Coneglian/
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
K. Dotkov/N. Genaud
|
|
|||
Composite: R.G.Hansa Hamburg, Hamburger Ruderinnen-Club von |
L. Bode/T. Dobbert
|
|
|||
S&M Rowing |
S. Legler/M. Brown
|
|
|||
Composite: S&M Rowing, First Coast |
W. Lutat/L. Detlefsen
|
|
|||
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters |
J. Gonzalez/M. Heath
|
|
|||
Sarasota Crew |
L. Evans/J. Campana
|
|
|||
Composite: Sarasota Crew, ROCCS |
C. McKenna-Monroe/G. Simons
|
|
|||
Composite: Sarasota Scullers, Paraná |
J. Sanchez/L. Corbett
|
|
|||
Composite: Sarasota Scullers, S&M Rowing |
K. Wiegandt/P. King
|
|
|||
Composite: Sorø, Køge |
A. Gravad/C. Molvig
|
|
|||
Composite: Strathclyde Park, GPA |
L. Meirelles/G. Connal
|
|
|||
Texas Rowing Center |
K. Wilson/S. Borchelt
|
|
|||
Undine Barge Club of Philadelphia |
A. Preetam/C. Fregeau
|
|
|||
Composite: Vesper, South Jersey Rowing Club |
J. Stack/D. Anders
|
|
|||
404 | Mix E 4x | Mixed E 4x | 27 |
||
405 | Mix H 8+ | Mixed H 8+ | 2 |
||
406 | Mix C 2x | Mixed C 2x | 38 |
||
Argentina |
S. Baralis/J. Caggianessa
|
|
|||
Composite: Asheville Rowing Club, Sarasota Crew |
R. Ryback/A. Marichal
|
|
|||
Asociacion Cordobesa de Remo |
S. Martin/C. Nieva
|
|
|||
Atlanta Rowing Club, Inc. |
J. Owens/B. Owens
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
B. Miller/T. Toth
|
|
|||
Capital Rowing Club |
A. Rabus/R. Hollins/
|
|
|||
Composite: Capital, Greater Columbus |
R. Briggs/S. Acerra
|
|
|||
Composite: Carnegie Lake, Clube de Remo Rio de Janeiro |
R. Ford/G. Sampaio
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
C. Rinaldo/P. Neuharth
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
B. Biorn/S. Paquette
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
P. Walsh/B. Boxer Wachler
|
|
|||
Composite: Club Teutonia, San Fernando |
S. Morales/A. Martinez
|
|
|||
Club España |
L. Prado/R. Biondo
|
|
|||
Club España |
J. Elizondo Flores/M. Elizondo Flores
|
|
|||
Composite: San Fernando, Capibaribe |
f. de araujo/M. Beron
|
|
|||
Composite: CR Piraquê, BARROSO |
M. Payeras/E. Santinoni
|
|
|||
Clube Naval de Brasilia |
R. Ribeiro/L. Oliveira
|
|
|||
Essendon Rowing Club |
B. Nugent/S. Nugent
|
|
|||
Composite: Greater Columbus, Sarasota Crew |
P. Bozenski/H. Weber
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
C. Jensen/A. Thomsen
|
|
|||
KS Posnania RBW |
P. Szczepaniak/L. Szczepaniak
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club |
J. Jones/M. Schrot
|
|
|||
Nyborg Roklub |
C. Buchwaldt/B. Sorensen
|
|
|||
Ridley Graduate Boat Club |
C. Pauls/J. Pauls
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Sorø |
C. Molvig/L. Krahulec/
|
|
|||
Composite: River City, Chinook |
J. Griffith/T. Walhart
|
|
|||
Composite: Riverside, Virginia |
S. Abbot/C. Ruane
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
C. Flanigan/T. Evans
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
I. KOLESNIKOV/A. Fortune
|
|
|||
Composite: Furesø, Roforeningen KVIK |
M. Becker/O. Kongsbak
|
|
|||
Row Brevard Inc. |
R. Baney/A. Gimon
|
|
|||
Row Brevard Inc. |
B. Crossley/A. Francis
|
|
|||
Rowing Organization Of Citrus County Students |
C. Terrell/J. Zakaria
|
|
|||
SANCA (SunCoast Aquatic Nature Center Association) |
J. Kampmann/M. Farrell
|
|
|||
Sarasota Crew |
C. Will/K. Horler
|
|
|||
Vesper Boat Club |
G. Kaplan/S. Kaplan
|
|
|||
Victoria Lake Rowing Club |
I. Johnson/S. Johnson
|
|
|||
Winnipeg Rowing Club |
A. Lamont/T. Taylor
|
|
|||
407 | Mix F 4x | Mixed F 4x | 13 |
||
408 | Mix I-M 8+ | Mixed I-M 8+ | 1 |
||
409 | Mix A 2x | Mixed A 2x | 22 |
||
410 | Mix D 8+ | Mixed D 8+ | 10 |
||
411 | Mix G 2x | Mixed G 2x | 16 |
||
412 | Mix B 4x | Mixed B 4x | 9 |
||
413 | Mix E 8+ | Mixed E 8+ | 9 |
||
414 | Mix H 2x | Mixed H 2x | 5 |
||
415 | Mix C 4x | Mixed C 4x | 19 |
||
416 | Mix F 8+ | Mixed F 8+ | 9 |
||
417 | Mix I-M 2x | Mixed I-M 2x | 4 |
||
418 | Mix A 4x | Mixed A 4x | 7 |
||
419 | Mix D 2x | Mixed D 2x | 36 |
||
420 | Mix G 4x | Mixed G 4x | 9 |
||
421 | Mix B 8+ | Mixed B 8+ | 6 |
||
422 | Mix E 2x | Mixed E 2x | 43 |
||
Atomic Rowing |
J. Rogers/C. Merzbacher/
|
|
|||
Augusta Rowing Club, Inc. |
G. Jannik/K. Aylward
|
|
|||
Calgary Rowing Club |
T. Toth/D. Blandford
|
|
|||
California Yacht Club |
H. Ruby/I. Obradovic
|
|
|||
Cape Coral Rowing Club |
S. Weston/J. Fentress
|
|
|||
Composite: Carnegie Lake, All-American Rowing Camp |
M. Mark/M. Wilson
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
K. Goforth/B. Boxer Wachler
|
|
|||
Chinook Performance Racing |
R. Yocum/K. Williams
|
|
|||
Composite: Naval, Brasilia Cross |
R. Schneider/L. Bex
|
|
|||
Composite: Dallas, Texas Rowing Center |
R. Lynch/K. Elting
|
|
|||
Composite: Dallas, Texas Rowing Center |
G. Tomaseski/K. Gates
|
|
|||
Composite: Detroit Boat Club Crew, RC Zurich |
F. Erbecker/E. Pott
|
|
|||
Durham Amateur Rowing Club |
P. Rutter/S. Rutter
|
|
|||
Georgian Bay Rowing Club |
M. Huet/C. Huet
|
|
|||
Georgian Bay Rowing Club |
K. Barr McGill/J. Garms
|
|
|||
Grêmio Náutico União |
M. Dias Flor/R. Oliveira Mello
|
|
|||
Halifax Rowing Association, Inc. |
G. Snell/C. Power
|
|
|||
Hampton Roads Rowing Club, Ltd. |
N. Conner/S. Lyons
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
T. Uhrskov/M. Porsmose
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Wellendorph/S. Westermann
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
K. Strudahl/A. Thomsen
|
|
|||
Humlebæk Roklub |
C. Probst/P. Rasmussen
|
|
|||
Kenora Rowing Club |
T. Wehner/J. Findlay
|
|
|||
KS Posnania RBW |
G. Bednarek/K. Wechmann
|
|
|||
Lookout Rowing Club |
J. Disterdick/M. Novak
|
|
|||
Miami International RowHouse |
J. Ruiz/C. Lubarsky
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club |
B. Elliott/K. Webber
|
|
|||
Paysandu Sport Club |
A. Da Silva Rodrigues Rosas/R. Beltrao Rosas/
|
|
|||
Remo Universidade de Sao paulo |
A. de Lima/A. Levin/
|
|
|||
Composite: Ridley Graduate, Sorø |
K. Rasmussen/L. Krahulec/
|
|
|||
Composite: Riverside, Cincinnati RC |
M. Brundage/T. Dryer
|
|
|||
Composite: Rocket City, Nashville |
J. Robinson/L. Theiss
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
P. Stevens/A. Fortune
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
G. Saxton/D. Esposito
|
|
|||
Rocky Mountain Rowing Club |
K. Pauly/T. Hernacki
|
|
|||
Composite: Furesø, Roforeningen KVIK |
M. Becker/O. Kongsbak
|
|
|||
Sarasota County Rowing Club, Inc/dba Sarasota Masters |
D. Alexandru/K. Davis
|
|
|||
SK Jurmalas sports |
V. Meikaliss/S. Gosa
|
|
|||
Sport Club Corinthians Paulista |
G. De Mattos/A. Puccetti
|
|
|||
Tallahassee Rowing Club, Inc. |
M. Vancore/C. Hunt
|
|
|||
Three Rivers Rowing Association |
M. Gold/M. Gold
|
|
|||
Upper Valley Rowing Foundation |
P. Kermond/C. Reynolds
|
|
|||
Composite: Vesper, Wilmington |
M. Zisling/C. Goodnow
|
|
|||
423 | Mix H 4x | Mixed H 4x | 3 |
||
424 | Mix C 8+ | Mixed C 8+ | 10 |
||
425 | Mix F 2x | Mixed F 2x | 28 |
||
426 | Mix I-M 4x | Mixed I-M 4x | 2 |
||
427 | Mix A 8+ | Mixed A 8+ | 6 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change