5th Manny Flick / Horvat Series
- Apr 22, 2018
- sprint
- 39.98632,-75.20308
- Philadelphia, PA (USA)
- Hosted By: Philadelphia Scholastic Rowing Association
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, April 22, 2018 | |||||
1 | Girls Gig/Novice 1x | 4 |
|||
2 | Girls Freshman/Novice 2x | 8 |
|||
3 | Girls Novice 4+ | 6 |
|||
4 | Girls Freshman 4+ | 6 |
|||
5 | Girls Novice 8+ | 19 |
|||
6 | Girls Novice 4x | 7 |
|||
7 | Girls Freshman 4x | 10 |
|||
8 | Girls Freshman 8+ | 17 |
|||
9 | Girls JV 1x | 9 |
|||
10 | Girls JV 2x | 13 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 33 |
|||
12 | Girls JV 4x | 16 |
|||
13 | Girls JV 8+ | 15 |
|||
14 | Girls Ltwt 2x | 6 |
|||
15 | Girls Ltwt 4+ | 11 |
|||
16 | Girls Ltwt 4x | 5 |
|||
17 | Girls Ltwt 8+ | 5 |
|||
18 | Girls 2nd 8+ | 7 |
|||
19 | Girls Varsity 1x | 6 |
|||
20 | Girls Varsity 2x | 14 |
|||
21 | Girls Varsity 2- | 1 |
|||
22 | Girls Varsity 4+ | 28 |
|||
23 | Girls Varsity 4x | 4 |
|||
24 | Girls Varsity 8+ | 11 |
|||
25 | Boys Gig/Novice 1x | 6 |
|||
26 | Boys Freshman/Novice 2x | 8 |
|||
27 | Boys Novice 4+ | 14 |
|||
28 | Boys Freshman 4+ | 6 |
|||
29 | Boys Novice 8+ | 24 |
|||
30 | Boys Novice 4x | 7 |
|||
31 | Boys Freshman 4x | 8 |
|||
32 | Boys Freshman 8+ | 19 |
|||
33 | Boys JV 1x | 10 |
|||
34 | Boys JV 2x | 12 |
|||
35 | Boys JV 4+ | 32 |
|||
Absegami High School (A) |
N. Gosalia/S. DiLorenzo/D. Patel/K. Finnell/N. Zelinka (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
K. McCormack/E. Morton/J. Gilbert/D. Mendoza/T. Mellon (Cox)
|
|
|||
Atlantic City High School (A) |
O. Haider/R. Abedin/G. Nguyen/D. Nguyen/Z. Poetsch (Cox)
|
|
|||
Belleville High School (A) |
J. Varela/A. Ramos/B. Monteiro/T. Hung/N. Vu (Cox)
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
J. Mueller/d. Tufankjian/H. Reck/V. Galati/S. Barranger (Cox)
|
|
|||
Cedar Creek High School (A) |
M. Cunningham/J. Ponzetti/M. Wade/N. DeAngelo/J. Simon (Cox)
|
|
|||
Charter School of Wilmington (DE) (A) |
J. Clatworthy/P. Wetzel/J. Dietz/P. Lindvall/A. Migdol (Cox)
|
|
|||
Concord High School (A) |
A. Carvalho/D. Fox/S. Beck/J. Reid/D. Wojculewski (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
A. Coelho/J. Rodriguez/S. Reilly/J. Mclaughlin/A. Raggio (Cox)
|
|
|||
Great Valley Crew (A) |
N. McDonald/D. Stagnaro/C. Greenways/R. Layden/T. Mann (Cox)
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
S. Hoag/R. Fricke/m. moskovitz/S. Wilson/Z. Weiner (Cox)
|
|
|||
Iona Preparatory School (A) |
D. Sealy/B. McGaughan/J. Ognibene/B. Steede/L. Silva (Cox)
|
|
|||
Iona Preparatory School (A) |
F. Tarul Jr/J. Sierra/H. Fiteni/C. Breen/D. Hirshorn (Cox)
|
|
|||
Jesuit College Prep of Dallas (A) |
W. Carr/M. Martin/R. Boyle/S. Humphrey/J. Zirkman (Cox)/
|
|
|||
Kearny High School (A) |
A. Tully/C. Passos/J. Marshall/J. Sarmiento/G. DosSantos (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
S. Corr/C. Redd/K. Donnelly/A. Mullen/K. Dowling (Cox)
|
|
|||
Lourdes Rowing Association - Our Lady of Lourdes (A) |
A. Perpetua/J. Zeleznik/N. Petramale/S. Coluccio/T. Leitch (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
T. Roman/R. Kachru/C. Mueller/G. Augustino/P. Hartshorne (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
|
||||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
J. Pistone/J. Ross/J. Miller/J. Jorge/D. Batiz (Cox)
|
|
|||
OJR Wildcat Crew Club (A) |
J. Speakman-Viggiano/N. Myles/J. Massey/C. Wiedl/G. Shrader (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
|
||||
Radnor High School Crew Club (A) |
G. Stearns/J. Ressler/Y. Kurose/T. Tropeano/A. DUNKEL (Cox)
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
R. Klodaski/G. Moroney/D. Rigby/J. Pinsly/M. Rongetti (Cox)
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
j. bambrick/L. Ayash/B. Dillon/J. Malagon/J. Regan (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
R. Loftis/J. Filler/m. cohan/J. LaScala/R. Flaherty (Cox)
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
J. Wagner/L. McHale/A. Carson/J. Schanne/Q. Burns (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
A. Smith/S. Emmert/C. Rudolph/X. Morales/T. Muller (Cox)
|
|
|||
The Haverford School (A) |
J. Berkman/W. Griffiths/T. Laporta/E. Brabson/A. Tornetta (Cox)
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (B) |
J. Miller/G. Keifer/D. Ford/M. McBride/D. Alpert (Cox)
|
|
|||
The Episcopal Academy - PA (B) |
A. Landaiche/M. Levinson/W. Stavropoulos/O. Maier/M. Peter (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (C) |
C. Masterson/M. Eldred/M. Hamblin/M. Valentino/H. Haydinger (Cox)
|
|
|||
36 | Boys JV 4x | 15 |
|||
37 | Boys JV 8+ | 19 |
|||
38 | Boys Ltwt 2x | 8 |
|||
39 | Boys Ltwt 4+ | 12 |
|||
Atlantic City High School (A) |
Y. Parekh/G. Walters/S. Alzate/A. Dao/T. Manera (Cox)
|
|
|||
Father Judge High School (A) |
N. Tennesen/J. Cehlar/T. Avallone/G. LIASHKEVICH/J. Gosse (Cox)
|
|
|||
Holy Ghost Preparatory School (A) |
A. Danna/A. Bell/T. Geib/A. Dattilo/S. Hicks (Cox)
|
|
|||
Iona Preparatory School (A) |
R. Kingston/B. Dwyer/C. Steccato/S. Cummins/M. Holderman (Cox)
|
|
|||
Kearny High School (A) |
E. Adames/J. Barros/A. Navas/S. Quingalahua/A. Castelo (Cox)
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
T. Margiotti/Z. Reinhardt/O. Verrill/R. Rosato/J. Halfpenny (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
|
||||
Oakcrest Falcon H.S. Crew (A) |
A. Gullo/R. De Lorenzo/M. Crispell/C. Hernandez/A. Hermoso (Cox)
|
|
|||
Philadelphia City Rowing, Inc. (A) |
B. Pancoe/B. Cliggett/Q. Johnson/D. West/T. Allen (Cox)
|
|
|||
Seton Hall Prep (A) |
A. Lucas/M. DeDonato/A. Ruebens/J. D'Angelo/W. Arzonico (Cox)
|
|
|||
St. Augustine Preparatory High School (A) |
M. Dortu/J. Garcia/O. Martinez/G. Morales/T. Fawcett (Cox)
|
|
|||
Vineland High School (A) |
C. Garcia/G. Fonseca/J. Powell/V. Speranza/S. Lopez (Cox)/
|
|
|||
40 | Boys Ltwt 4x | 6 |
|||
41 | Boys Ltwt 8+ | 6 |
|||
42 | Boys 2nd 8+ | 11 |
|||
43 | Boys Varsity 1x | 12 |
|||
44 | Boys Varsity 2x | 12 |
|||
45 | Boys Varsity 2- | 5 |
|||
46 | Boys Varsity 4+ | 36 |
|||
47 | Boys Varsity 4x | 4 |
|||
48 | Boys Varsity 8+ | 15 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change