Head of the Port

  • Hosted By River City Rowing Club
  • 2018 Registered Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, October 14, 2018
1 8:30 AM Womens Masters 4x
4
2 8:30 AM Mens Open 2-
6
3 8:30 AM Mens Masters 2-
0
4 8:30 AM Mens Jr 2-
1
5 8:40 AM Mens Open 1x
2
6 8:40 AM Mens Masters 1x (A-C)
3
7 8:40 AM Mens Masters 1x (D+)
7
8 8:40 AM Mens Jr 1x
4
9 8:40 AM Mens Masters Novice 1x
3
10 8:50 AM Womens Open/Collegiate 1x
1
11 8:50 AM Womens Masters 1x
1
12 8:50 AM Womens Jr 1x
0
13 8:50 AM Womens Jr Novice 1x
0
14 9:10 AM Mens Jr 8+
8
15 9:20 AM Womens Jr 8+
9
16 9:30 AM Womens Open/Collegiate 4+
8
17 9:30 AM Womens Masters 4+
7
18 9:40 AM Mens Jr Novice 8+
4
19 9:40 AM Womens Jr Novice 8+
6
    Los Gatos Rowing Club (A)
I. Johnson/A. Chen/S. Scott/M. Baker/G. Peterson/A. Nugent/S. Cashman/K. Garald/L. Salam (Cox)
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
J. Zhou/M. Brennan/k. sundaram/R. Brush/E. Rix/E. Munoz/L. Bradley/A. Arafeh/g. o'neill (Cox)
 
    Oakland Technical High School (A)
P. Nguyen/C. Walters/A. Anderson/E. Drekmeier/S. Claisse/B. Anderson/L. Jimenez/S. Lew/L. Collins (Cox)
 
    River City Rowing Club (A)
T. Robinson/S. Ericsson/F. Colby/K. McCutcheon/M. Burke/E. Frederickson/E. Baker/N. Buchanan/C. Pantega (Cox)
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
M. Calub/S. Porter/M. Wingate/E. Deetz/L. Day/M. Nations/A. Chotzen-Jenner/S. Chotzen-Jenner/P. Herrera (Cox)/
 
    Oakland Technical High School (B)
S. Cardoso/N. Elliott/S. Croteau/J. Basch/S. Leslie-Greene/Z. Elias/Z. Nanale/O. Jimenez/N. Cahigas (Cox)
 
20 9:50 AM Mens Masters Novice 4+
0
21 9:50 AM Womens Masters Novice 4+
2
22 9:50 AM Womens Jr Novice 4x
1
23 10:00 AM Womens Open/Collegiate 2-
0
24 10:00 AM Womens Masters 2-
0
25 10:00 AM Womens Jr 2-
0
26 10:10 AM Mens Jr 4x
5
    Berkeley High School Crew (A)
B. Stimpson/J. Kuzdovich/R. West/I. Whipple
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
G. Babalis/D. Youssef/S. Day/C. Mordecai
 
    River City Rowing Club (A)
O. Barandas/A. Bagatelos/S. Niklov/C. Rinetti
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
T. Kufasimes/S. Grimenstein/K. Middleton/J. Spellman/
 
    Berkeley High School Crew (B)
D. Bennett/H. Sowle/G. Dyce/H. Nguyen
 
27 10:20 AM Mens Open 2x
4
28 10:20 AM Mens Masters 2x
2
29 10:20 AM Mixed Masters 2x
3
30 10:30 AM Mens Open 4+
11
31 10:30 AM Mens Masters 4+
6
32 10:40 AM Womens Jr 4+
12
33 10:50 AM Womens Jr 2x
5
    Berkeley High School Crew (A)
A. Dove/H. Ross
 
    Delta Sculling Center (A)
M. Weldon-Lagrimas/K. Schroeder/
 
    Los Gatos Rowing Club (A)
T. Delaney/A. Le Bars
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
E. Gossard/K. Uthoff/
 
    Berkeley High School Crew (B)
R. Rojas-Cheatham/S. Moats
 
34 11:00 AM Womens Open/Collegiate 8+
8
35 11:00 AM Womens Masters 8+
5
36 11:10 AM Mens Jr 2x
2
    Upper Natoma Rowing Club (A)
A. Kenrow/W. Skarr/
 
    Upper Natoma Rowing Club (A)
I. Gossard/C. Boxwell/
 
37 11:10 AM Womens Masters 2x
1
38 11:10 AM Womens Masters Novice 2x
1
39 11:10 AM PR2 Womens Masters Inclusive 2x
0
40 11:20 AM Mens Masters 4x
1
41 11:30 AM Womens Jr 4x
3
42 11:40 AM Mens Jr 4+
11
43 11:50 AM Mens Open 8+
13
44 11:50 AM Mens Masters 8+
2
45 12:00 PM Mixed Masters 8+
4
46 12:00 PM Mixed Masters Novice 8+
2
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change