USRowing Youth National Championship

  • Jun 8, 2018 To Jun 10, 2018
  • sprint
  • Lake Natoma
  • Rancho Cordova, CA (USA)
  • Hosted By USRowing
  • 2018 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Friday, June 8, 2018
1 Womens Youth 1x
17
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
J. Grady/
 
    Dallas Rowing Club (A)
K. Gildersleeve/
 
    Dayton Boat Club (A)
H. Braum/
 
    Detroit Waterfront Rowing Association (A)
K. Dailey/
 
    Jacksonville Rowing Club, Inc. (A)
K. Begley/
 
    Miami International RowHouse (A)
G. Amato/
 
    Narragansett Boat Club (A)
K. Dolan/
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
E. Klecz/
 
    North Palm Beach Rowing Club (A)
G. Leon/
 
    Oak Neck Rowing Academy (A)
J. Coleman/
 
    OKC Riversport (A)
H. Holmes/
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
G. Welp/
 
    Seattle Preparatory School (A)
E. Conaty/
 
    Triad United Rowing Association (A)
J. Ognovich/
 
    Unaffiliated (USA) (A)
H. Mead/
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
M. Gibson/
 
    West Cambridge Rowing (A)
C. Reed/
 
2 Mens Youth 1x
20
3 Womens Youth 2-
22
4 Mens Youth 2-
20
5 Womens Ltwt Youth 2x
22
6 Mens Ltwt Youth 2x
22
7 Womens Youth 2x
22
    Baltimore Rowing Club (A)
G. McDaniel/Z. Brown/
 
    California Yacht Club (A)
S. Hart/B. O'Callahan/
 
    City Island Rowing (A)
C. McGee/K. Thomas/
 
    Community Rowing, Inc. (A)
M. Densel/E. Baker/
 
    Dallas Rowing Club (A)
J. Bynoe/K. Gildersleeve/
 
    GMS Rowing Center (A)
M. Siegel/E. Schlyer/
 
    Holy Names Academy (A)
C. Ewing/M. Olson/
 
    Lake Lanier Rowing Club (A)
A. Luttrell/L. Trujillo/
 
    Lake Leelanau Rowing Club (A)
E. Saunders/K. Gronek/
 
    Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A)
O. Larder/I. Larder/
 
    Miami International RowHouse (A)
S. Zanzuri/M. Mora/
 
    Palo Alto Rowing Club (A)
I. Ulitsky/e. ulitsky/
 
    Parati Competitive Rowing (A)
P. Kooyers/G. Butero/
 
    Pelham Community Rowing Association (A)
A. Campanile/L. Yu/
 
    Redwood Scullers/PACJC (A)
K. Tonsfeldt/T. Lee/
 
    River City Rowing Club (A)
A. Adamchak/N. Rowe/
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
T. Copeland/M. Mosley/
 
    Seattle Rowing Center (A)
J. Hardman/K. Barrows/
 
    South Jersey Rowing Club (A)
E. Caton/H. Towhey/
 
    Vancouver Lake Rowing Club (A)
A. Dietz/K. Bricker/
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
A. Perez/A. Walton Roth/
 
    Y Quad Cities Rowing (A)
C. Sharis/D. Evans/
 
8 Mens Youth 2x
22
9 Womens Ltwt Youth 4+
20
10 Mens Ltwt Youth 4+
21
11 Womens Youth 4+
22
12 Mens Youth 4+
19
13 Womens Youth 4x
21
14 Mens Youth 4x
23
15 Womens Ltwt Youth 8+
18
16 Womens Youth 8+
23
17 Mens Ltwt Youth 8+
23
18 Mens Youth 8+
23
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change