USRowing Central Youth Championships

  • Hosted By USRowing
  • 2018 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Sunday, May 6, 2018
1 WY1x Womens Youth 1x
9
    Dallas Rowing Club (A)
K. Gildersleeve
 
    Episcopal School of Dallas (A)
K. Smythe
 
    Founders Rowing Club (A)
J. Valois
 
    Kansas City Boat Club (A)
H. Foutch
 
    OKC Riversport (A)
H. Holmes
 
    Parati Competitive Rowing (A)
J. Dolfi
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
A. Torrance
 
    Wichita Rowing Association (A)
E. DePinto
 
    Episcopal School of Dallas (B)
C. Podeszwa
 
2 MY1x Mens Youth 1x
8
3 WY2- Womens Youth 2-
6
4 MY2- Mens Youth 2-
9
5 WYLtwt2x Womens Youth Ltwt 2x
10
    Founders Rowing Club (A)
J. Knowles/N. Diamond
 
    OKC Riversport (A)
C. Haragsim/L. Mikes
 
    Parati Competitive Rowing (A)
L. Jablonski/L. Brown
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
M. Miller/M. Raggio
 
    The Hockaday School (A)
K. Hancock/M. Jones
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
E. Shields/K. Codd
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
P. Munro/A. Johnston
 
    Founders Rowing Club (B)
A. Underdahl/A. Gonzalez
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
K. Bridwell/S. Glaser
 
    Ursuline Academy of Dallas (B)
K. Motta/H. Pujats
 
6 MYLtwt2x Mens Youth Ltwt 2x
11
7 WY2x Womens Youth 2x
15
    Dallas Rowing Club (A)
K. Gildersleeve/J. Bynoe
 
    Episcopal School of Dallas (A)
C. Podeszwa/K. Smythe
 
    Fort Collins Rowing Association (A)
m. bormann/K. Doering
 
    Founders Rowing Club (A)
A. Herring/L. Taten
 
    Kansas City Boat Club (A)
H. Foutch/K. Crouch
 
    Kansas State Rowing Association (A)
M. Larkin/K. Brock
 
    OKC Riversport (A)
R. Soash/H. Holmes
 
    Parati Competitive Rowing (A)
P. Kooyers/G. Butero
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Kelley/M. Montgomery
 
    The Hockaday School (A)
S. Pearson/P. Waters
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
V. Williams/L. KIM
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
T. Martin/S. Gibbs
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
K. Lay/S. Prado
 
    Wichita Rowing Association (A)
A. Haden/E. Morton
 
    Ursuline Academy of Dallas (B)
M. MCDANIEL/E. Sheumaker
 
8 MY2x Mens Youth 2x
11
9 WYLtwt4+ Womens Youth Ltwt 4+
7
10 MYLtwt4+ Mens Youth Ltwt 4+
5
11 WY4+ Womens Youth 4+
3
12 MY4+ Mens Youth 4+
8
13 WY4x Womens Youth 4x
14
    Dallas United Crew, Inc. (A)
B. Scruggs/A. Savant/E. Segrest/I. McCormack/
 
    Fort Collins Rowing Association (A)
m. bormann/M. Walenta/K. Doering/M. Anderson
 
    Founders Rowing Club (A)
J. Knowles/F. Diamond/J. Valois/A. Glasgow
 
    Kansas City Boat Club (A)
H. Foutch/M. Tomasic/M. Gragg/K. Crouch
 
    Kansas State Rowing Association (A)
M. Larkin/L. Baldwin/C. Brandt/K. Brock
 
    Mile High Rowing Club (A)
R. Junge/K. Arnold/S. Fletcher/L. Garner
 
    OKC Riversport (A)
Z. McMillan/R. Soash/A. Wilson/H. Holmes
 
    Parati Competitive Rowing (A)
P. Kooyers/P. Hulsewe/X. CHICO/E. Hulsewe
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
M. Raggio/A. Torrance/M. Miller/K. Bridwell
 
    Texas Rowing Center (A)
S. Fisher/A. Long/C. Eby/G. Potter
 
    The Hockaday School (A)
C. Hao/N. Weeldryer/A. Dullye/P. Kim
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
T. Martin/K. Codd/S. Gibbs/E. Sheumaker
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
K. Allen-Kettle/O. Hudgens/M. Moss/E. Hollas
 
    Founders Rowing Club (B)
N. Diamond/S. Fearon/A. Hart/S. Kelton
 
14 MY4x Mens Youth 4x
10
15 WYLtwt8+ Womens Youth Ltwt 8+
2
16 WY8+ Womens Youth 8+
6
17 MYLtwt8+ Mens Youth Ltwt 8+
3
18 MY8+ Mens Youth 8+
8
19 MYInc2x Mens Youth Inclusive 2x
0
20 WYInc2x Womens Youth Inclusive 2x
0
21 MY2nd2x Mens Youth 2nd 2x
10
22 MFresh4x Mens Freshman 4x
5
23 WFresh8+ Womens Freshman 8+
0
24 MYN4x Mens Youth Novice 4x
8
25 WYNov8+ Womens Youth Novice 8+
6
26 MU171x Mens U17 1x
8
27 MY2nd4x Mens Youth 2nd 4x
4
28 MYNov4+ Mens Youth Novice 4+
11
29 WYNov2x Womens Youth Novice 2x
12
30 WY2nd4+ Womens Youth 2nd 4+
6
31 MY2nd8+ Mens Youth 2nd 8+
0
32 WY2nd2x Womens Youth 2nd 2x
10
33 WFresh4x Womens Freshman 4x
3
34 MFresh8+ Mens Freshman 8+
3
35 WYNov4x Womens Youth Novice 4x
11
    Dallas Rowing Club (A)
A. Cryer/S. Unini/N. Ricci/S. Volpe
 
    Episcopal School of Dallas (A)
C. Hills/L. Gillies/L. Hagge/E. Beck
 
    Founders Rowing Club (A)
K. Willems/L. Taten/S. Podeszwa/A. Underdahl
 
    OKC Riversport (A)
N. Emrich/S. Burkhart/C. Cox/E. Walker
 
    Texas Rowing Center (A)
L. Quinn/J. Montgomery/P. Sween-Argyros/L. Breston
 
    The Hockaday School (A)
K. Burkhart/L. Betanzos/K. Kelly/C. Ding
 
    Ursuline Academy of Dallas (A)
C. Rucker/A. Goebel/A. Prida/I. Bruce
 
    Episcopal School of Dallas (B)
M. Cowser/K. Wolfe/E. Zhao/L. Yandell
 
    OKC Riversport (B)
C. Algan/K. Hodges/P. Hodges/A. Quillin
 
    Texas Rowing Center (B)
A. Sharpe/V. Bolton/A. Polakowski/R. Madden
 
    Texas Rowing Center (C)
L. Dulin/S. Gonzalez/E. Luddy/A. Hurt
 
36 MYNov8+ Mens Youth Novice 8+
7
37 WU171x Womens U17 1x
16
    Colorado Jr. Crew (A)
S. Usher
 
    Dallas Rowing Club (A)
J. Bynoe
 
    Episcopal School of Dallas (A)
C. Podeszwa
 
    Fort Collins Rowing Association (A)
K. Doering
 
    Founders Rowing Club (A)
A. Hart
 
    Parati Competitive Rowing (A)
G. Pieri
 
    Rowing Club of the Woodlands (A)
A. Torrance
 
    Texas Rowing Center (A)
A. Ganne
 
    Tulsa Youth Rowing Association (A)
L. KIM
 
    White Rock Boathouse, Inc. (A)
M. Moss
 
    Colorado Jr. Crew (B)
B. Lynch
 
    Founders Rowing Club (B)
A. Gonzalez
 
    Parati Competitive Rowing (B)
K. Kentimenos
 
    Rowing Club of the Woodlands (B)
S. Glaser
 
    Texas Rowing Center (B)
C. Poustovoi
 
    Founders Rowing Club (C)
A. Herring
 
38 WY2nd4x Womens Youth 2nd 4x
8
39 WYNov4+ Womens Youth Novice 4+
8
40 MYNov2x Mens Youth Novice 2x
17
41 MY2nd4+ Mens Youth 2nd 4+
4
42 WY2nd8+ Womens Youth 2nd 8+
5
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change