USRowing Central Youth Championships
- May 5, 2018 To May 6, 2018
- sprint
- Oklahoma River
- Oklahoma City, OK (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2018 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Sunday, May 6, 2018 | |||||
1 | WY1x | Womens Youth 1x | 9 |
||
Dallas Rowing Club (A) |
K. Gildersleeve
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
K. Smythe
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
J. Valois
|
|
|||
Kansas City Boat Club (A) |
H. Foutch
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
H. Holmes
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
J. Dolfi
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
A. Torrance
|
|
|||
Wichita Rowing Association (A) |
E. DePinto
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (B) |
C. Podeszwa
|
|
|||
2 | MY1x | Mens Youth 1x | 8 |
||
3 | WY2- | Womens Youth 2- | 6 |
||
4 | MY2- | Mens Youth 2- | 9 |
||
5 | WYLtwt2x | Womens Youth Ltwt 2x | 10 |
||
6 | MYLtwt2x | Mens Youth Ltwt 2x | 11 |
||
7 | WY2x | Womens Youth 2x | 15 |
||
Dallas Rowing Club (A) |
K. Gildersleeve/J. Bynoe
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
C. Podeszwa/K. Smythe
|
|
|||
Fort Collins Rowing Association (A) |
m. bormann/K. Doering
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
A. Herring/L. Taten
|
|
|||
Kansas City Boat Club (A) |
H. Foutch/K. Crouch
|
|
|||
Kansas State Rowing Association (A) |
M. Larkin/K. Brock
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
R. Soash/H. Holmes
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
P. Kooyers/G. Butero
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
S. Kelley/M. Montgomery
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
S. Pearson/P. Waters
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
V. Williams/L. KIM
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
T. Martin/S. Gibbs
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
K. Lay/S. Prado
|
|
|||
Wichita Rowing Association (A) |
A. Haden/E. Morton
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (B) |
M. MCDANIEL/E. Sheumaker
|
|
|||
8 | MY2x | Mens Youth 2x | 11 |
||
Dallas Rowing Club (A) |
C. Upfield/K. Lasley
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
M. Gosslee/W. Beck
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
O. Riggins/B. Dennis
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
E. Smith/C. Jones
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
S. Sakal/A. Lachman
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
A. Barrera-Waters/P. Atherton
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
J. Linson/P. Maras
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
J. Martin/T. Kruger
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (B) |
P. Phillips/C. King
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
C. Brown/R. Ramana
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
A. Sankaran/B. Tames
|
|
|||
9 | WYLtwt4+ | Womens Youth Ltwt 4+ | 7 |
||
10 | MYLtwt4+ | Mens Youth Ltwt 4+ | 5 |
||
11 | WY4+ | Womens Youth 4+ | 3 |
||
12 | MY4+ | Mens Youth 4+ | 8 |
||
13 | WY4x | Womens Youth 4x | 14 |
||
14 | MY4x | Mens Youth 4x | 10 |
||
15 | WYLtwt8+ | Womens Youth Ltwt 8+ | 2 |
||
16 | WY8+ | Womens Youth 8+ | 6 |
||
17 | MYLtwt8+ | Mens Youth Ltwt 8+ | 3 |
||
18 | MY8+ | Mens Youth 8+ | 8 |
||
19 | MYInc2x | Mens Youth Inclusive 2x | 0 |
||
20 | WYInc2x | Womens Youth Inclusive 2x | 0 |
||
21 | MY2nd2x | Mens Youth 2nd 2x | 10 |
||
Dallas Rowing Club (A) |
J. LaDue/B. Upfield
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
W. Minnis/P. Kerrigan
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
A. Houpt/S. Emrich
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
A. Bedford/M. McCoy
|
|
|||
St. Mark's School of Texas (A) |
J. Loftus/N. Mautia
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
R. Stone/B. Kostulak
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
E. Elkhoury/P. Maras
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (B) |
C. Talbot/H. Isom
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
S. Pitman/A. Burch
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
T. Wissemann/A. Siegenthaler
|
|
|||
22 | MFresh4x | Mens Freshman 4x | 5 |
||
Episcopal School of Dallas (A) |
F. Bannister/S. Lindsey/S. Curtis/C. Hess
|
|
|||
Mile High Rowing Club (A) |
R. Sawyer/J. Swanno/W. Mead/C. LeMieux
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
N. Burks/J. Lee/R. Gabel/E. Morgan
|
|
|||
St. Mark's School of Texas (A) |
D. Graves/M. Schopmeyer/E. Goh/A. Emery
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (B) |
J. Beck/T. Bakewell/J. Powell/Z. Knight
|
|
|||
23 | WFresh8+ | Womens Freshman 8+ | 0 |
||
24 | MYN4x | Mens Youth Novice 4x | 8 |
||
25 | WYNov8+ | Womens Youth Novice 8+ | 6 |
||
26 | MU171x | Mens U17 1x | 8 |
||
27 | MY2nd4x | Mens Youth 2nd 4x | 4 |
||
28 | MYNov4+ | Mens Youth Novice 4+ | 11 |
||
29 | WYNov2x | Womens Youth Novice 2x | 12 |
||
Austin Rowing Club (A) |
C. Groves/A. Stankes
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
A. Cryer/S. Volpe
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
C. Hills/E. Beck
|
|
|||
Kansas State Rowing Association (A) |
C. Brandt/L. Maxwell
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
M. Ashbaker/H. Cook
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
A. Torrance/S. Glaser
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
C. Rucker/I. Bruce
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
M. Moss/N. Allender
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
S. Unini/N. Ricci
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
C. Isac/P. Hodges
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (B) |
A. Tharakan/E. Mcclain
|
|
|||
Dallas Rowing Club (C) |
A. Rogers/A. Bandarpalle
|
|
|||
30 | WY2nd4+ | Womens Youth 2nd 4+ | 6 |
||
31 | MY2nd8+ | Mens Youth 2nd 8+ | 0 |
||
32 | WY2nd2x | Womens Youth 2nd 2x | 10 |
||
33 | WFresh4x | Womens Freshman 4x | 3 |
||
34 | MFresh8+ | Mens Freshman 8+ | 3 |
||
35 | WYNov4x | Womens Youth Novice 4x | 11 |
||
Dallas Rowing Club (A) |
A. Cryer/S. Unini/N. Ricci/S. Volpe
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
C. Hills/L. Gillies/L. Hagge/E. Beck
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
K. Willems/L. Taten/S. Podeszwa/A. Underdahl
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
N. Emrich/S. Burkhart/C. Cox/E. Walker
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
L. Quinn/J. Montgomery/P. Sween-Argyros/L. Breston
|
|
|||
The Hockaday School (A) |
K. Burkhart/L. Betanzos/K. Kelly/C. Ding
|
|
|||
Ursuline Academy of Dallas (A) |
C. Rucker/A. Goebel/A. Prida/I. Bruce
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (B) |
M. Cowser/K. Wolfe/E. Zhao/L. Yandell
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
C. Algan/K. Hodges/P. Hodges/A. Quillin
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
A. Sharpe/V. Bolton/A. Polakowski/R. Madden
|
|
|||
Texas Rowing Center (C) |
L. Dulin/S. Gonzalez/E. Luddy/A. Hurt
|
|
|||
36 | MYNov8+ | Mens Youth Novice 8+ | 7 |
||
37 | WU171x | Womens U17 1x | 16 |
||
Colorado Jr. Crew (A) |
S. Usher
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
J. Bynoe
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
C. Podeszwa
|
|
|||
Fort Collins Rowing Association (A) |
K. Doering
|
|
|||
Founders Rowing Club (A) |
A. Hart
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
G. Pieri
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
A. Torrance
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
A. Ganne
|
|
|||
Tulsa Youth Rowing Association (A) |
L. KIM
|
|
|||
White Rock Boathouse, Inc. (A) |
M. Moss
|
|
|||
Colorado Jr. Crew (B) |
B. Lynch
|
|
|||
Founders Rowing Club (B) |
A. Gonzalez
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (B) |
K. Kentimenos
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (B) |
S. Glaser
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
C. Poustovoi
|
|
|||
Founders Rowing Club (C) |
A. Herring
|
|
|||
38 | WY2nd4x | Womens Youth 2nd 4x | 8 |
||
39 | WYNov4+ | Womens Youth Novice 4+ | 8 |
||
40 | MYNov2x | Mens Youth Novice 2x | 17 |
||
Austin Rowing Club (A) |
T. Hunziker/A. Van Nostrand
|
|
|||
Dallas Rowing Club (A) |
M. Cole/T. Kruger
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (A) |
F. Bannister/C. Hess
|
|
|||
Kansas State Rowing Association (A) |
W. Hummel/s. West
|
|
|||
OKC Riversport (A) |
J. Lee/P. Robeson
|
|
|||
Parati Competitive Rowing (A) |
S. Gomez Medrano/L. Chun
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (A) |
J. Van der Merwe/E. Ansari
|
|
|||
St. Mark's School of Texas (A) |
T. Hopkin/B. Hudspeth
|
|
|||
Texas Rowing Center (A) |
H. Nyhuis/S. Forrest
|
|
|||
Wichita Rowing Association (A) |
B. Scarberry/E. Scarberry
|
|
|||
Dallas Rowing Club (B) |
R. Nimmagadda/J. Martin
|
|
|||
Episcopal School of Dallas (B) |
S. Lindsey/S. Curtis
|
|
|||
OKC Riversport (B) |
R. Gabel/J. Clark
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (B) |
R. Dhanjal/A. Lachman
|
|
|||
Texas Rowing Center (B) |
S. tsechansky/J. Delony-Robert
|
|
|||
OKC Riversport (C) |
A. Coates/C. Conklin
|
|
|||
Rowing Club of the Woodlands (C) |
M. Wainwright/M. McCoy
|
|
|||
41 | MY2nd4+ | Mens Youth 2nd 4+ | 4 |
||
42 | WY2nd8+ | Womens Youth 2nd 8+ | 5 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change