USRowing Mid-Atlantic Youth Championships

  • May 12, 2018 To May 13, 2018
  • sprint
  • Lake Mercer
  • West Windsor, NJ (USA)
  • Hosted By USRowing
  • 2018 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 12, 2018
1 WY1x Womens Youth 1x
16
2 MY1x Mens Youth 1x
12
3 WYLtwt2x Womens Youth Ltwt 2x
12
4 WY2X Womens Youth 2x
13
5 MYLtwt2x Mens Youth Ltwt 2x
12
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
A. Shatouhy/J. Grady
 
    Conestoga Crew Club (A)
L. Barton/S. Williams
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
R. Allon/F. Kassell
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
S. Reitano/B. Greenwald
 
    Malvern Preparatory School (A)
C. Fish/C. Mao
 
    Navesink River Rowing (A)
M. Ramirez/C. Nolan/
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
W. McGinnis/K. McCabe
 
    South Jersey Rowing Club (A)
A. Laberee/C. O'Neill
 
    Village Rowing Foundation Inc. DBA Ridgewood Crew (A)
J. O'Keefe/S. Campbell
 
    Whitemarsh Boat Club (A)
H. Terry/D. Wierzbicki
 
    Advanced Community Rowing Association INC. (B)
J. Richman/T. Sanabria
 
    Malvern Preparatory School (B)
M. Venkatesh/E. McGill
 
6 MY2x Mens Youth 2x
13
7 WY2- Womens Youth 2-
3
8 MY2- Mens Youth 2-
7
9 WY4x Womens Youth 4x
11
10 MY4x Mens Youth 4x
9
    Advanced Community Rowing Association INC. (A)
E. Gabriele/T. Gallo/B. Edwards/T. Yadali
 
    Bergen Catholic High School (A)
J. Ferreira Reis/A. Rapella/G. Paladino/A. O'Toole/
 
    Conestoga Crew Club (A)
S. Connell/R. Molsbergen/C. Fogarty/K. Wiley
 
    Conestoga Crew Club (A)
Z. Miles/C. Ledwith/E. Gieske/K. Markovic
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
J. Jung/A. Sandroni/R. Zhang/S. Reitano
 
    Malvern Preparatory School (A)
J. McGlinn/D. Brady/C. Franck/C. Lauder
 
    Malvern Preparatory School (A)
A. Gallagher/A. Wirtel/J. Kennedy/E. Park
 
    Nereid Boat Club, Inc. (A)
O. Tarlo/J. Kropp/S. Brown/M. Kulik
 
    Rockland Rowing Association, Inc. (A)
W. Grippi/J. Bardorf/A. Feteira/M. Davidson
 
11 WYLtwt8+ Womens Youth Ltwt 8+
2
12 WY4+ Womens Youth 4+
16
13 MYLtwt4+ Mens Youth Ltwt 4+
11
14 MY4+ Mens Youth 4+
17
15 WYLtwt4+ Womens Youth Ltwt 4+
8
16 MYLtwt8+ Mens Youth Ltwt 8+
6
17 WY8+ Womens Youth 8+
7
18 MY8+ Mens Youth 8+
12
19 WInc2x Womens Inclusive 2x
0
20 MInc2x Mens Inclusive 2x
0
21 WU171x Womens U17 1x
6
22 MU171x Mens U17 1x
9
23 WYNov4+ Womens Youth Novice 4+
16
24 MYNov4+ Mens Youth Novice 4+
16
25 WU172x Womens U17 2x
9
26 MU172x Mens U17 2x
6
27 WY2nd4+ Womens Youth 2nd 4+
19
28 MY2nd4+ Mens Youth 2nd 4+
20
29 WU178+ Womens U17 8+
2
30 MU178+ Mens U17 8+
6
31 WYNov8+ Womens Youth Novice 8+
19
32 MYNov8+ Mens Youth Novice 8+
17
33 WU174x Womens U17 4x
7
34 MU174x Mens U17 4x
6
    Conestoga Crew Club (A)
D. Corr/K. Connell/M. Derkacz/G. Caria
 
    Conestoga Crew Club (A)
A. McLellan/N. Dutton/M. Harmon/E. Toll
 
    Germantown Friends School Rowing (A)
A. Kulkarni/R. May/J. Miller/J. Mcilhenny
 
    Malvern Preparatory School (A)
C. Munyan/D. Ward/M. Davis/T. Wang
 
    South Jersey Rowing Club (A)
L. Griffith/C. Matarazzo/J. Kantor/H. Gueiss
 
    Malvern Preparatory School (B)
D. Morris/P. Gray/N. Hneleski IV/C. Delaney
 
35 WY2nd8+ Womens Youth 2nd 8+
3
36 MY2nd8+ Mens Youth 2nd 8
9
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change