USRowing Southeast Youth Championships

  • Hosted By: USRowing
  • 2018 Owned Regatta

Filter

Event# Time* Code Event Competitors
Entries
Saturday, May 12, 2018
1 WY1x Womens Youth 1x
16
2 MY1x Mens Youth 1x
13
3 WY2- Womens Youth 2-
14
4 MY2- Mens Youth 2-
12
5 WYLtwt2x Womens Youth Ltwt 2x
10
6 MYLtwt2x Mens Youth Ltwt 2x
14
    Atlanta Junior Rowing Association (A)
J. Asarnow/C. Yule
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
J. Cook/S. Tudor
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
I. Cabrera/A. Gomez
 
    First Coast Rowing Club (A)
S. Mokha/B. Pond
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
A. Furlow/S. Houlihan
 
    Miami International RowHouse (A)
T. Pinilla/F. Barilari
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
N. Sanchez/N. Cordoves
 
    North Orlando Rowing (A)
J. Hankerson/J. Bennett
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
C. Ochabauer/W. Brogan/
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
T. Carmain/A. Roberts
 
    Sarasota Crew (A)
P. Dietz/w. young
 
    South Orlando Rowing Association (A)
G. Carrion/A. Miller
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
Z. Kogan/E. Taskin
 
    The Stewards Foundation, Inc. (A)
W. Hoyt/R. Pena
 
7 WY2x Womens Youth 2x
16
8 MY2x Mens Youth 2x
15
9 WYLtwt4+ Womens Youth Ltwt 4+
7
10 MYLtwt4+ Mens Youth Ltwt 4+
11
11 WY4+ Womens Youth 4+
18
12 MY4+ Mens Youth 4+
17
13 WY4x Womens Youth 4x
9
14 MY4x Mens Youth 4x
11
15 WYLtwt8+ Womens Youth Ltwt 8+
5
16 WY8+ Womens Youth 8+
10
17 MYLtwt8+ Mens Youth Ltwt 8+
7
18 MY8+ Mens Youth 8+
9
19 WInc2x Womens Inclusive 2x
0
20 MInc2x Mens Inclusive 2x
0
21 WU178+ Womens U17 8+
18
22 MU178+ Mens U17 8+
12
23 WU171x Womens U17 1x
9
24 MU171x Mens U17 1x
10
25 WU172x Womens U17 2x
7
26 MU172x Mens U17 2x
18
    Atomic Rowing (A)
G. Morton/J. Phillips
 
    Augusta Rowing Club, Inc. (A)
Z. Thomas/S. Tudor
 
    Belen Jesuit Prep School (A)
M. Blanco/B. O'Flaherty
 
    Chattanooga Rowing (A)
J. Smith/A. Gaston
 
    Gainesville Area Rowing, Inc. (A)
J. Gauger/Z. Atkins
 
    Miami International RowHouse (A)
C. Sahs/F. Barilari
 
    Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A)
D. Tembroek/L. de la Pena
 
    Peachtree City Rowing Club (A)
N. Farinacci/K. GRASSI/
 
    ROCCS, Rowing Organization Of Citrus County Students (A)
J. Terrell/B. Donnelly
 
    Rocket City Rowing Crew, Inc. (A)
J. Lyle/B. Eason
 
    Sarasota Crew (A)
C. Sweiderk/D. Fagiani
 
    South Orlando Rowing Association (A)
T. Marshall/A. Ali-McClory
 
    Space Coast Crew (A)
D. Minogue/C. Copeland
 
    St. Andrew Rowing Club (A)
W. Lewis/C. McFarlin
 
    Triad United Rowing Association (A)
M. Hronich/J. Messick
 
    Belen Jesuit Prep School (B)
M. Mestre/A. Moreno
 
    Peachtree City Rowing Club (B)
R. Scruggs/M. Avidano/
 
    Belen Jesuit Prep School (C)
L. Deeb/J. Hernandez
 
27 WU174x Womens U17 4x
6
28 MU174x Mens U17 4x
7
29 WU158+ Womens U15 8+
6
30 MU158+ Mens U15 8+
3
31 WY2nd4+ Womens Youth 2nd 4+
15
32 MY2nd4+ Mens Youth 2nd 4+
10
33 WY3rd8+ Womens Youth 3rd 8+
5
34 MY3rd8+ Mens Youth 3rd 8+
5
35 WY2nd8+ Womens Youth 2nd 8+
5
36 MY2nd8+ Mens Youth 2nd 8+
5
37 WU174+ Womens U17 4+
14
38 MU174+ Mens U17 4+
19
39 WY4- Womens Youth 4- (Exhibition)
5
40 MY4- Mens Youth 4- (Exhibition)
8
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change