USRowing Southeast Youth Championships
- May 12, 2018 To May 13, 2018
- sprint
- Nathan Benderson Park
- Sarasota, FL (USA)
- Hosted By: USRowing
- 2018 Owned Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Saturday, May 12, 2018 | |||||
1 | WY1x | Womens Youth 1x | 16 |
||
2 | MY1x | Mens Youth 1x | 13 |
||
3 | WY2- | Womens Youth 2- | 14 |
||
4 | MY2- | Mens Youth 2- | 12 |
||
5 | WYLtwt2x | Womens Youth Ltwt 2x | 10 |
||
Charlotte Youth Rowing (A) |
G. Hill/G. Hetzel
|
|
|||
First Coast Rowing Club (A) |
D. Forbes/H. Taylor
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
K. Croft/M. Witherington
|
|
|||
Miami International RowHouse (A) |
I. Pinilla/A. Hevia
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
M. Chuchla/W. Young
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
I. Ciocca/A. Nguyen
|
|
|||
Rocket City Rowing Crew, Inc. (A) |
M. Mosley/M. Shaffer
|
|
|||
Row Georgia (A) |
C. Traylor/G. Weldon/
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
s. nevelus/E. Perrin
|
|
|||
Triad United Rowing Association (A) |
A. Fox/C. Curri
|
|
|||
6 | MYLtwt2x | Mens Youth Ltwt 2x | 14 |
||
7 | WY2x | Womens Youth 2x | 16 |
||
8 | MY2x | Mens Youth 2x | 15 |
||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
S. Vaitkevicius/A. Phillips
|
|
|||
Atomic Rowing (A) |
J. Williamson/J. Landry
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
J. Sullivan/H. McGrath
|
|
|||
Chattanooga Rowing (A) |
M. Klischies/K. Allen
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
J. Dubois/M. Asseng
|
|
|||
Jacksonville Rowing Club, Inc. (A) |
I. Mignone/R. Teofilo/
|
|
|||
Jordan Lake Rowing Club (A) |
M. Sanguily/N. Wirth
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
G. Dominguez/A. Buck
|
|
|||
Miami International RowHouse (A) |
C. Sahs/S. Bhatia
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
S. Dall'Orso/C. Caba
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
A. Segrera/W. Mathes
|
|
|||
Rocket City Rowing Crew, Inc. (A) |
T. Thompson/B. Eason
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
A. DeGrado/E. Sammons
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
P. Watson/K. Bowles
|
|
|||
The Stewards Foundation, Inc. (A) |
H. McGonnigal/G. McCombs
|
|
|||
9 | WYLtwt4+ | Womens Youth Ltwt 4+ | 7 |
||
10 | MYLtwt4+ | Mens Youth Ltwt 4+ | 11 |
||
11 | WY4+ | Womens Youth 4+ | 18 |
||
12 | MY4+ | Mens Youth 4+ | 17 |
||
13 | WY4x | Womens Youth 4x | 9 |
||
14 | MY4x | Mens Youth 4x | 11 |
||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
D. Paul/W. Smith/A. Missert/W. Holt
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
J. GarcĂa-Sarraff/S. Gonzalez Irigoyen/D. Cortinez/A. PARDO
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
H. McGrath/J. Sullivan/A. Kosarek/T. Parziale
|
|
|||
Chattanooga Rowing (A) |
H. Wilburn/G. Viall/J. Lazenby/J. Boettner
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
A. Robertson/E. Bell/G. Bauer/B. Pearson
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
M. Silva/A. Lieberman/A. Dreiling/R. Yavagal
|
|
|||
Row Georgia (A) |
C. Rothley/C. Gradek/N. Farinacci/H. Ochabauer/
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
j. wilberding/T. Kochevar/W. West/J. Jarczynski
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
T. Cochran/P. Castro/M. Clendening/E. Koplin
|
|
|||
Space Coast Crew (A) |
M. Kammerer/Z. Gerbi/J. LaJeunesse/T. Mathews
|
|
|||
St. Andrew Rowing Club (A) |
D. Miner/A. Van Loo/B. Smith/R. Devault
|
|
|||
15 | WYLtwt8+ | Womens Youth Ltwt 8+ | 5 |
||
16 | WY8+ | Womens Youth 8+ | 10 |
||
17 | MYLtwt8+ | Mens Youth Ltwt 8+ | 7 |
||
18 | MY8+ | Mens Youth 8+ | 9 |
||
19 | WInc2x | Womens Inclusive 2x | 0 |
||
20 | MInc2x | Mens Inclusive 2x | 0 |
||
21 | WU178+ | Womens U17 8+ | 18 |
||
22 | MU178+ | Mens U17 8+ | 12 |
||
23 | WU171x | Womens U17 1x | 9 |
||
Episcopal School of Jacksonville (A) |
A. Alton
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
M. Adams
|
|
|||
Lake Lanier Rowing Club (A) |
T. Newton
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (A) |
A. Mayer
|
|
|||
North Palm Beach Rowing Club (A) |
M. Adams-Grimaldi
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
J. Buckner
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
S. Simons
|
|
|||
Westminster School (A) |
S. Stahl
|
|
|||
Miami Beach Watersports Center/Miami Beach Rowing Club (B) |
J. Kinder
|
|
|||
24 | MU171x | Mens U17 1x | 10 |
||
25 | WU172x | Womens U17 2x | 7 |
||
26 | MU172x | Mens U17 2x | 18 |
||
27 | WU174x | Womens U17 4x | 6 |
||
28 | MU174x | Mens U17 4x | 7 |
||
Atomic Rowing (A) |
C. Barron/D. Seals/R. Gabrielson/Z. Barron
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
M. Pancorbo/J. Labrador/D. Casariego/G. Oliva
|
|
|||
Charlotte Youth Rowing (A) |
S. Cochran/T. Parziale/S. Barnes/H. Kaplan
|
|
|||
Miami Rowing and Watersports Center, Inc. (A) |
B. Valdez/A. HERNANDEZ/R. Rojas/S. Sarries
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
A. Craft/J. Bryan/F. Campano/J. Bacon
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
O. Corr/M. Miller/L. Collins/J. Wang
|
|
|||
Sarasota Scullers (A) |
J. Simpson/N. Hefti/J. Payton/J. Lu
|
|
|||
29 | WU158+ | Womens U15 8+ | 6 |
||
30 | MU158+ | Mens U15 8+ | 3 |
||
31 | WY2nd4+ | Womens Youth 2nd 4+ | 15 |
||
32 | MY2nd4+ | Mens Youth 2nd 4+ | 10 |
||
33 | WY3rd8+ | Womens Youth 3rd 8+ | 5 |
||
34 | MY3rd8+ | Mens Youth 3rd 8+ | 5 |
||
35 | WY2nd8+ | Womens Youth 2nd 8+ | 5 |
||
36 | MY2nd8+ | Mens Youth 2nd 8+ | 5 |
||
37 | WU174+ | Womens U17 4+ | 14 |
||
38 | MU174+ | Mens U17 4+ | 19 |
||
39 | WY4- | Womens Youth 4- (Exhibition) | 5 |
||
40 | MY4- | Mens Youth 4- (Exhibition) | 8 |
||
Atlanta Junior Rowing Association (A) |
O. Babb/O. Lee/B. Varnson/W. Nourachi
|
|
|||
Belen Jesuit Prep School (A) |
N. Casariego/B. Feal/C. Mullins/O. Baella/C. Rodriguez (Cox)
|
|
|||
Gainesville Area Rowing, Inc. (A) |
N. Furlow/D. Bosarge/S. Houihan/M. Asseng
|
|
|||
Ransom Everglades Crew (A) |
A. Craft/A. Lieberman/A. Dreiling/J. Bryan
|
|
|||
Sarasota Crew (A) |
C. Dean/E. Sammons/H. Schofield/A. DeGrado/B. Rossell (Cox)
|
|
|||
The Bolles School (A) |
G. Eng/C. Haskell/G. Blackwell/G. Szymanski/A. Goldknof (Cox)
|
|
|||
Triangle Rowing Club (A) |
H. Kolesar/M. Shanahan/S. Dixon/A. Braren
|
|
|||
The Bolles School (B) |
R. Sollee/I. McPheters/G. Fender/A. Jaeckle/S. Henderson (Cox)
|
|
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change