SRAA National Championships Regatta
- May 25, 2018 To May 26, 2018
- sprint
- Cooper River
- Pennsauken, NJ (USA)
- Hosted By: Scholastic Rowing Association of America
- 2018 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 25, 2018 | |||||
1 | Girls Ltwt Varsity 2x | 9 |
|||
2 | Boys Ltwt Varsity 2x | 11 |
|||
3 | Girls JV 2x | 12 |
|||
4 | Boys JV 2x | 11 |
|||
5 | Girls Freshmen 8+ | 24 |
|||
6 | Boys Freshmen 8+ | 24 |
|||
7 | Girls Freshmen 4x | 8 |
|||
8 | Boys Freshmen 4x | 9 |
|||
9 | Girls JV 4x | 10 |
|||
10 | Boys JV 4x | 11 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 23 |
|||
12 | Boys JV 4+ | 24 |
|||
13 | Girls JV 8+ | 24 |
|||
14 | Boys JV 8+ | 24 |
|||
15 | Girls Ltwt Varsity 4x | 10 |
|||
16 | Boys Ltwt Varsity 4x | 10 |
|||
17 | Girls Ltwt Varsity 4+ | 21 |
|||
18 | Boys Ltwt Varsity 4+ | 17 |
|||
19 | Girls Ltwt Varsity 8+ | 12 |
|||
20 | Boys Ltwt Varsity 8+ | 16 |
|||
21 | Girls Varsity Second 8+ | 16 |
|||
22 | Boys Varsity Second 8+ | 18 |
|||
23 | Girls Varsity 1x | 18 |
|||
24 | Boys Varsity 1x | 17 |
|||
25 | Girls Varsity 2x | 15 |
|||
26 | Boys Varsity 2x | 11 |
|||
27 | Girls Varsity 4x | 7 |
|||
28 | Boys Varsity 4x | 12 |
|||
29 | Girls Varsity 4+ | 30 |
|||
30 | Boys Varsity 4+ | 33 |
|||
31 | Girls Varsity 8+ | 31 |
|||
Alexandria City HS (A) |
C. Carey/G. Vannatta/M. Toaso/B. Markel/I. Hogan/G. Asch/R. Saez Knapp/G. Fluharty/P. Filios (Cox)
|
|
|||
Archbishop Carroll High School (A) |
A. O'Brien/M. Maguire/M. Dupnock/M. Archbold/E. Molloy/C. Demola/C. Boyle/G. Neeld/L. Brogan (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
J. SUOMELA/C. Chorzempa/C. Palmer/T. Adler/E. Persson/S. Sergi/J. Adler/D. Rockman/G. Wagner (Cox)
|
|
|||
Cathedral Catholic High School Crew (A) |
V. Dorn/S. Roy/R. Wright/M. Miller/S. Kerr/J. de Merlier/h. crousore/L. Alberton/O. Siyahian (Cox)/
|
|
|||
Combined Cathedral Crews Rowing Club, Inc (A) |
C. Ryder/A. Parizek/A. Meyer/H. Yazdani/B. Corcoran/S. Donovan/E. Sicoli/C. Garcia/S. Dunn (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
A. Fitts/F. Raggi/M. McLean/R. Fuller/J. Valle/C. Richards-Goos/M. Sweeney/L. Coutant/N. Gibbons (Cox)/
|
|
|||
Fayetteville-Manlius H.S. Rowing (A) |
R. Shyne/A. Burns/M. Means/H. Walklett/S. Speck/J. Snyder/M. Arnold/L. Salem/A. O'Neill (Cox)/
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
C. Coy/B. hanratty/K. Leonard/T. Ralston/K. Zink/K. Mariano/S. Grosky/L. Miles/V. Partlow (Cox)
|
|
|||
Georgetown Visitation Prep School Crew (A) |
I. Sobolewski/E. Hilal/S. Fayer/T. Dombo/E. Kerrigan/V. Taylor/E. Capretta/C. CONNELL/M. Kolesar (Cox)/
|
|
|||
Holy Spirit High School (A) |
H. Mckeever/C. Fucetola/R. Fabel/M. Biondi/R. Hackett/M. Knoff/H. Bramante/M. McCully/N. Weeks (Cox)
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
S. Weich/M. Durfee/N. Bangura/E. Smyth/C. Wigglesworth/T. Radack/R. Staudenraus/E. Koerner/S. Radifera (Cox)/
|
|
|||
Loyola Academy Rowing Association (A) |
E. Molins/M. McDermott/M. Ball/E. Funck/M. Quackenbush/K. Schumacher/H. FLANAGAN/J. Bigus/J. Harris (Cox)/
|
|
|||
Magnificat High School (A) |
M. Stothard/O. Androsik/H. Gingerich/C. King/C. Raffin/M. Dempsey/M. Vales/M. Vales/L. Gray (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
M. Rake/L. Ludgate/M. Montgomery/M. Minichino/M. Carney/R. Vanace/A. Jusino/K. Dooner/A. Syed (Cox)/
|
|
|||
Merion Mercy Academy (A) |
M. Schrieber/A. Levine/K. Droogan/K. Ernst/M. Depommier/S. Ix/C. Paschos/E. Donaher/A. DiCandilo (Cox)/
|
|
|||
Moorestown Rowing Club (A) |
K. Sims/O. Coffey/g. jarmain/G. Bischoff/A. Buss/A. Williams/E. Snyder/G. Rivenburgh/S. Thumar (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
K. Edling/C. Timoney/C. Antonacio/G. Natale/B. Pelletier/G. Hunt/A. McPhilemy/E. Arnold/M. Walsh (Cox)/
|
|
|||
Nardin Academy Crew (A) |
E. belter/J. Anthony/K. ONeill/E. Jauch/S. Wischerath/E. Bauer/J. Scott/T. Jones/L. Rath (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
c. melgard/R. Chiao/E. Lewis/J. Rudolph/F. Lafontant/M. gao/H. Lerner/J. Olson/N. Pofcher (Cox)/
|
|
|||
Niskayuna Rowing (A) |
M. Rogers/T. Wadsworth/H. Bachert/A. Behar/E. Meade/H. Meade/K. Ellis/E. Miller/L. Bennett (Cox)/
|
|
|||
Ocean City Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Panico/O. Simone/S. Cooper/M. Finley/E. Chiarello/N. Michel/K. Edwards/C. Scherbin/M. Stickley (Cox)
|
|
|||
Plant High Rowing Association, Inc (A) |
K. Alexander/K. Rice/K. Trice/A. Williams/M. Hendry/S. Urban/M. Turinsky/H. Hotchkiss/L. Meyer (Cox)/
|
|
|||
Radnor High School Crew Club (A) |
K. Gerber/A. Vitt/K. McCulloch/M. Rubinstein/R. Modell/E. Dustin/E. Conklyn/A. Frishman/E. Owens (Cox)/
|
|
|||
Saratoga Rowing Association, Inc./ Saratoga Springs High School (A) |
B. Martin/Z. HasBrouck/S. Haley/O. Dolan/L. Meidenbauer/M. Dodd/O. Vavasour/M. Rascoe/S. Klotz (Cox)/
|
|
|||
St. Andrew's School (A) |
W. Berl/S. Reed/M. Beams/K. Taylor/B. Dallam/C. Wu/A. Hopkins/C. Miller/C. Tung (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius College Prep (A) |
S. Valenciano/N. Guzhavin/A. Koros/S. Linhares/M. Burke/K. Honeyman/A. Dobel/F. Donovan/S. Jadallah (Cox)/
|
|
|||
Upper Arlington Crew, Inc. (A) |
J. Boyer/R. Saalman/C. Powell/M. Messinger/S. Badgeley/E. Moehring/O. Hench/A. Kelley/A. Mitiska (Cox)/
|
|
|||
Walt Whitman Crew Boosters, Inc. (A) |
A. Fisher/L. Till/F. Keto/S. Petry/E. Busch/C. Gump/L. Marzolf-Miller/L. Dragsted/R. Halliday (Cox)/
|
|
|||
Washington Lee Crew Boosters (A) |
A. Wrenn-Walz/C. Panfil/E. Walsh/C. Posner/K. Cobey/R. Halvorson/P. Wheeler/S. Aguirre/K. Ehrlich (Cox)/
|
|
|||
Woodbridge High School/Woodbridge Crew, Inc (A) |
T. Barahona/L. Gomez/O. Mergler/B. Hill/A. Grogman/K. Yost/H. Hobbs/J. Kemp/K. Compy (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
K. Love/M. Edinger/M. Emery/L. Hecmanczuk/M. Donahue/S. Ebanks/C. Cooke/N. Asinugo/E. Reiling (Cox)
|
|
|||
32 | Boys Varsity 8+ | 30 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change