SRAA National Championships Regatta
- May 25, 2018 To May 26, 2018
- sprint
- Cooper River
- Pennsauken, NJ (USA)
- Hosted By: Scholastic Rowing Association of America
- 2018 Registered Regatta
Filter
Event# | Time* | Code | Event | Competitors | Entries |
---|---|---|---|---|---|
Friday, May 25, 2018 | |||||
1 | Girls Ltwt Varsity 2x | 9 |
|||
2 | Boys Ltwt Varsity 2x | 11 |
|||
3 | Girls JV 2x | 12 |
|||
4 | Boys JV 2x | 11 |
|||
5 | Girls Freshmen 8+ | 24 |
|||
6 | Boys Freshmen 8+ | 24 |
|||
7 | Girls Freshmen 4x | 8 |
|||
8 | Boys Freshmen 4x | 9 |
|||
9 | Girls JV 4x | 10 |
|||
10 | Boys JV 4x | 11 |
|||
11 | Girls JV 4+ | 23 |
|||
Arizona Junior Rowing Inc. (A) |
|
||||
Baldwinsville Crew Team (A) |
A. Criss/E. Mordaunt/G. Skapura/H. Norton/S. VanAuken (Cox)/
|
|
|||
Berkeley Preparatory School (A) |
J. Saylor/A. Ellinor/M. Gorsky/J. Miller/N. Pastore (Cox)/
|
|
|||
Bishop Eustace Prep Crew (A) |
K. DeWitt/S. Burghardt/J. Wheeler/S. Schmidt/R. Kolen (Cox)
|
|
|||
Bishop O'Connell Crew/Bishop Denis J. O'Connell High School Crew Boosters Club (A) |
C. Bailey/M. Gaudet/C. Thompson/D. Manzano/J. Thomas (Cox)
|
|
|||
Buffalo Seminary (A) |
R. Griffin/E. Hammel/A. Casey/J. Napier/I. Finkbeiner (Cox)
|
|
|||
City Honors Crew (A) |
L. Lettieri/K. Connolly/K. Mahoney/M. Fuller/H. Murphy (Cox)/
|
|
|||
Egg Harbor Township High School (A) |
H. Wilkerson/A. Yannone/G. Algeri/J. Maioriello/H. Morgan (Cox)/
|
|
|||
Episcopal High School -Virginia (A) |
G. Shiverick/R. Jamieson/S. Lewis/C. Faris/S. Faires (Cox)/
|
|
|||
Girls Preparatory School (A) |
A. Carroll/M. Ballenger/C. Compton/E. Swann/E. Kline (Cox)/
|
|
|||
Haddonfield Crew Club (A) |
H. Maskery/I. DeKluyver/A. Egan/G. Miller/J. Noah (Cox)/
|
|
|||
Harriton High School (A) |
R. Fuchs/C. Yagodich/R. Levit/M. Fitzpatrick/E. Duffy (Cox)/
|
|
|||
Holton-Arms School (A) |
L. Beckman/N. Carter/S. Gerlein/E. Cilluffo/E. Tucker (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
A. Haas/D. Levine/V. Frusone/E. GARCIA/C. Cohen (Cox)/
|
|
|||
Mount Saint Joseph Academy (A) |
C. Lawson/B. Ferry/K. Squadrito/M. McGreevey/S. Bernal (Cox)/
|
|
|||
Mt. Lebanon High School Crew Club (A) |
M. O'Matz/S. Gorecki/A. Toader/M. Agostinelli/A. Campbell (Cox)/
|
|
|||
New Trier High School Rowing (A) |
S. Morris/S. Quinn/F. Hackett/K. McNulty/J. Matejka (Cox)
|
|
|||
Nutley High School Crew (A) |
D. La Rosa/A. Scarpelli/M. Mankowich/G. Gugliuzza/J. Spitz (Cox)/
|
|
|||
Oakton High School (A) |
E. Burghardt/A. Martschenko/K. Kost/S. Couch/M. Dolinh (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Jacques/A. Sullivan/M. Marrero/A. Rios/N. Couture (Cox)/
|
|
|||
RFH Rowing (A) |
|
||||
Shaker Heights High School Crew (A) |
S. Calabrese/N. Miklos/J. Cahn/C. Zagara/K. Basilion (Cox)/
|
|
|||
Walter Johnson Crew Club Inc (A) |
C. Elkes/A. Edison/A. Hoffman/S. Kimmel/S. DiFrank (Cox)
|
|
|||
12 | Boys JV 4+ | 24 |
|||
13 | Girls JV 8+ | 24 |
|||
14 | Boys JV 8+ | 24 |
|||
Absegami High School (A) |
S. Blair/T. Lancaster/A. Desai/A. Reeder/E. Taylor/C. Feliciano/M. Daniels/R. Cuviello/O. Fitzgerald (Cox)/
|
|
|||
Alexandria City HS (A) |
T. Cocke/A. Elnahas/C. Chidlow/E. Cocke/T. Schmolcke/J. Hernandez/K. Crumm/M. Austin/C. Williams (Cox)/
|
|
|||
B-CC High School Crew Boosters (A) |
N. Radley/J. Vincent/B. Floyd/A. Gagarin/M. Lenz/A. Walter/J. Gonzalez/Z. Friedman/J. Herlihy (Cox)
|
|
|||
City Honors Crew (A) |
S. Desai/T. Slowe/J. Eagan/M. Cannavo/S. Farrell/L. Dell/O. Forgette/M. Pratts/R. Lakamp (Cox)/
|
|
|||
Crew Boosters of Winter Park (A) |
C. DeChurch/T. Tellock/S. Mueller/J. Sarenas/M. Shahir-Motlagh/N. Tilden/D. Zhang/H. Moore/M. Cruzada (Cox)
|
|
|||
Friends of Shenendehowa Crew, Inc. (A) |
E. Neidhart/B. Phillips/T. Paulsen/A. Arana/A. Cuva/M. Costello/M. Scarafile/E. Kolins/C. Webster (Cox)/
|
|
|||
Gonzaga College High School Crew (A) |
C. Meyer/P. Anthony/M. Richardson/B. Cooney/B. Rutherford/T. Kiyonaga/J. Rourke/m. castro/D. Knapp (Cox)/
|
|
|||
Jackson-Reed High School Crew Boosters Club (A) |
E. Klein/S. Murrell/R. Hagerty/E. Prince/D. Gwadz/I. Conway/N. Antrim/O. McKearn/N. Facchinato-Sitja (Cox)/
|
|
|||
La Salle College High School (A) |
J. Little/J. Van Stone/L. Horgan/R. Dougherty/M. McLaughlin/T. Newman/D. Timoney/J. Wilbur/A. Miller (Cox)/
|
|
|||
Lower Merion High School Crew (Ardmore) (A) |
N. Stach/C. Berman/Z. Kelz/F. Lexa/A. Kerekes/E. Miller-WIlson/N. Stevens/C. Mobo/B. Wootton (Cox)/
|
|
|||
Loyola Academy Rowing Association (A) |
A. McCarthy/T. Sullivan/A. Locke/E. Torain/J. Malloy/P. Beale-DelVecchio/J. Dietmeier/M. D'Angelo/D. Yoo (Cox)/
|
|
|||
Mainland Regional High School (A) |
D. Canesi/I. Kheirkhah/A. Richards/S. Haddad/B. Kintish/B. Garth/A. Barris/J. Phillips/D. Lawlor (Cox)/
|
|
|||
Manhasset Crew (A) |
w. Apostolou/R. Muni/L. Chan/T. Tsimis/M. cuneo/R. Weisberg/J. Kim/D. Kuehn/M. Lee (Cox)/
|
|
|||
McCallie School (A) |
j. peralta-ramos/E. Lesslie/A. Sterchi/R. Cummings/M. Shaw/G. O'Brien/J. Moore/J. Starnes/M. Negus (Cox)/
|
|
|||
Montclair High School (A) |
E. Unruh/R. Davis/A. Duffy/J. Connors/M. Gugig/M. Cespedes/A. Brundrett/J. Magaldi/C. Stanton (Cox)/
|
|
|||
Orchard Lake St. Mary's Crew (A) |
E. Spengler/C. DeMartinis/J. DeSana/C. Morris/J. Janda/J. Vucinaj/M. Czmer/C. Vitek/T. Walker (Cox)
|
|
|||
Pine Crest School Crew (A) |
A. Fernandez-Guckes/E. Pradines/O. Andreas/C. Prestegard/B. Harvey/E. Hoffman/J. Rosenthal/C. Tomchin/R. Andreas (Cox)
|
|
|||
Sebastian River High School Crew (A) |
G. Quinn/J. Muth/R. Wahl/S. Smith/K. Herlan/V. Esposito/A. Inman/J. Phillips/A. Escobar (Cox)/
|
|
|||
South County Crew Club (A) |
A. Jones/C. Gladieux/S. Casabianca/L. Torres/C. Paine/B. Meincke/S. Mancini/R. Brettell/K. Meincke (Cox)/
|
|
|||
St. Ignatius Wildcat Rowing (A) |
B. Stutzman/C. Snyder/I. Thompson/L. Burns/E. Coyne/C. Wendt/J. Yontek/B. Castro/M. Sommer (Cox)/
|
|
|||
St. Joseph's Preparatory School (A) |
R. Maher/J. Bilotta/F. Coyne/A. Render-Katolik/C. Zack/W. Burrough/P. Bradley/O. Kirby/C. Neill (Cox)
|
|
|||
St. Peters Preparatory School (A) |
G. Santiago/T. Sarmiento/D. Yee/S. Jennings/M. Coacher/B. Nestor/R. Rodas-Herndon/J. McGann/T. Muller (Cox)/
|
|
|||
Unionville High School (A) |
C. Tierney/D. Schlemback/S. Carpenter/W. Lehmann/C. Harper/F. King/L. Whitesel/G. Reath/T. Blecher (Cox)/
|
|
|||
Yorktown High School (A) |
S. Schwarz/J. Cooper/N. Gartner/N. Cromwell/M. Rosen/M. Fallon/T. Lezla/B. Nishi/E. Haughery (Cox)
|
|
|||
15 | Girls Ltwt Varsity 4x | 10 |
|||
16 | Boys Ltwt Varsity 4x | 10 |
|||
17 | Girls Ltwt Varsity 4+ | 21 |
|||
18 | Boys Ltwt Varsity 4+ | 17 |
|||
19 | Girls Ltwt Varsity 8+ | 12 |
|||
20 | Boys Ltwt Varsity 8+ | 16 |
|||
21 | Girls Varsity Second 8+ | 16 |
|||
22 | Boys Varsity Second 8+ | 18 |
|||
23 | Girls Varsity 1x | 18 |
|||
24 | Boys Varsity 1x | 17 |
|||
25 | Girls Varsity 2x | 15 |
|||
26 | Boys Varsity 2x | 11 |
|||
27 | Girls Varsity 4x | 7 |
|||
28 | Boys Varsity 4x | 12 |
|||
29 | Girls Varsity 4+ | 30 |
|||
30 | Boys Varsity 4+ | 33 |
|||
31 | Girls Varsity 8+ | 31 |
|||
32 | Boys Varsity 8+ | 30 |
*-Event times, if listed, are tentative and subject to change